VELO's zijn niet duur WASCHMACHINES vanaf fl. 30 WRINGMACHINES vanaf fl. 13.- ZATERDAG 30 SEPTEMBER 1933 DE. LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. S GEMENGDE BERICHTEN TUSSCHEN ONTSPOORDE TREIN WAGONS BEKNELD GERAAKT Een werkman gedood Gistermiddag ongeveer half twee reed te Alkmaar een grind trein met open wa gens naar de remise. Op dat oogenblik zijn door tot dusver onbekend gebleven oor zaak de beide middelste wagens ont spoord, waarop ongeveer veertig wegwer kers hadden plaatsgenomen. Zij sprongen van de wagens; weldra bleek het dat een der mannen ontbrak. Het was de losse werkman H. van der Kommer uit Uitgeest, die tusschen de bei de omgevallen wagens bekneld was en onmiddellijk dood moet zijn geweest. Hij laat een vrouw en vijf kinderen ach ter. Van de andere werklieden werd alleen nog een Uitgeester werkman verwond, die zijn voet verstuikte. Het treinverkeer had door een en ander een half uur stag natie. JAGER DOOR TRAM GERAAKT. Bij 't sshrikken van zijn paard. De scheepsjager A. Kalsbeek uit Beilen kwam gistermiddag nabij de Jonkersbrug te Smilde, doordat zijn paard schrikte voor de goederentram, die juist passeerde, te vallen. Hij kreeg een slag van de tree plank tegen het hoofd, waardoor hij erns tig werd gewond. In zorgwekkenden toestand werd het slachtoffer naar het ziekenhuis te Assen vervoerd. DE GEVAARLIJKE MIST. Motorrijder doet een doodelijke botsing tegen vrachtauto. Gisteravond is op den Groninger Straat weg Onder Leeuwarden in een zwaren mist een motorrijder in botsing gekomen met een vrachtauto, toen deze laatste wilde uit wijken voor een luxe wagen. De motor rijder, de heer Vriezenberg uit Leeuwar den, werd zoo zwaar gewond, dat hij kort na naar het ziekenhuis te zijn overge bracht overleed. Het motorrijwiel werd geheel vernield. OVERREDEN EN GEDOOD. Gisteravond is de 41-jarige H. Moorlog uit Alteveen te Nieuwe Pekela döor een wipkar overreden. De man. was op slag dood. FABRIEKSBRAND IN KOPERGIETERIJ. In een opslagplaats van de Eerste Sticht- sche Kopergieterij en Machinefabriek aan den Utrechtschen weg onder Maartensdijk heeft gistermorgen een felle brand ge woed. Hoewel het vuur de fabriek zelve ook dreigde aan tê tasten, heeft de brand weer dit weten te voorkomen. De opslag plaats, waarin gietmodellen stonden, is voor de helft een prooi der vlammen ge worden. De schade, die op 15 a 20.000 grolden wordt geraamd, wordt door verzekering gedekt. Het werk in de fabriek kan on danks den brand voortgang vinden. VERDACHTE BRAND TE ROTTERDAM Eigenaar van een café tevoren bedreigd Vrijdagnacht omstreeks half twee is brand uitgebroken in den kelder van het café „La Gaité" aan de Diergaardelaan 14 te Rotterdam, waarin zich een vergader zaal bevindt van de patinaal-socialisten. Hoe het vuur is ontstaan is onverklaar baar, daar de kelder wordt gebruikt voor het bewaren van bier en wijn. Brandbare waren bevinden zich in dezen kelder niet. Zelfs de eigenaar van het café, de heer Vermeulen, heeft niets van het uitbreken van den brand bemerkt. Hij lag reeds ge- ruimen tijd te bed toen de brandweer voor zijn deur verscheen. In korten tijd stond er een verstikkende rook in de kelderruimte, zoodat men bij het blusschingswerk veel moeilijkheden moest overwinnen. De brandweer bestreed het vuur met vier stralen, twee aan de voorzijde en twee aan den achterkant van het perceel. Hoewel er in den kortst mo gelijken tijd een groote watermassa in het vuur werd geworpen, duurde het toch tot omstreeks drie uur voordat men het vuur meester was. Niettegenstaande het nachtelijk uur trok de brand groote belangstelling. Onder de velen, die voor het café stonden bevond zich een groot aantal nationaal-socialisten. Niet uitgesloten acht men het, aldus schrijft „De Telegraaf", dat hier kwaad willigheid in het spel is. Reeds eenige maanden geleden ontving de eigenaar van het café een dreigbrief, waarin hem werd meegedeeld, dat politieke tegenstanders den boel in brand zouden steken. Moge lijk is het dreigement met dezen brand uit gevoerd. De politie stelt hieromtrent een onderzoek in. De brandschade is niet groot, de waterschade daarentegen is aan zienlijk. Voor honderden guldens aan wij nen en bier is er bedorven. Naderhand is gebleken, dat het vuur vermoedelijk in een kleine ruimte aan den achterkant van den kelder, waar eenig hout opgeslagen was, ontstaan is, Daar men echter niet heeft kunnen constateeren of er iemand in den kelder geweest is, blijft het een raadsel hoe de brand ont staan kan zijn. De café-eigenaar deelde mede, dat tijdens het blusschen er geen pendels op de ramen zaten, terwijl hij ze ker weet, dat ze er te voren wel op geze ten hadden. De hitte was zoo hevig, dat de brandweerlieden een gat in den vloer ,ran het café hebben moeten hakken om langs dezen weg het vuur te kunnen be reiken, waarna de brand spoedig gebluscht was. WINKELIER BESTOLEN VOOR ENKELE DUIZENDEN GULDENS Winkeljuffrouw spoorloos verdwenen. De winkelier G. aan de Brusselschestraat te Maastricht is door zijn winkeljuffrouw B. voor een bedrag van meer dan vijf dui zend gulden opgelicht. De heer G. drijft aan de Brusselsche- straat een winkel in meubels. Verschei dene posten zijn afbetalingsposten. De winkeljuffrouw, die het volle vertrouwen genoot en geheel zelfstandig de zaak dreef, boekte de reeds betaalde wissels niet. Bij 't aanbieden van wissels kwamen de malversaties aan het licht. Er bevond zich zelfs een post van ongeveer ƒ2000 bij. De winkeljuffrouw is na de ontdekking spoorloos verdwenen. De gedupeerde win kelier heeft aangifte gedaan bij de politie DE MOORD IN DEN GROOTE IJPOLDER. Aanwijging van den dader? Bij de politie te Haarlem heeft zich gis termorgen iemand aangemeld, die verklaar de, dat het signalement van den gezochten dader van den moord in den Groote IJ- polder „precies" klopte met een persoon dien hij sinds jaren kent. Deze opgave is doorgezonden naar de politie te Amsterdam. In hoeverre deze aanmelding van waarde zal blijken te zijn voor het verdere opsporingswerk, kon men ons thans nog niet mededeelen. „TeL". DRAMA IN DE BOOMSTRAAT TE AMSTERDAM. Logementhouder neergeschoten. De bewoners van de Boomstraat bij de Noordermarkt té Amsterdam zijn gister avond laat opgeschrikt door een drama, waarvan een ongeveer 25-jarige logement houder het slachtoffer is geworden. Toen deze man te ongeveer 11 uur in ietwat beschonken toestand zijn logement op nummer 36 wilde binnengaan, weer klonk plotseling de scherpe knal van een revolverschot, dat door iemand die in de straat stond, was gelost en dat naar wel vaststaat voor den logementhouder is be stemd geweest. De man stortte, door den kogel "in zijn slaap getroffen, neer. Op het geluid van het schot was er van verschillende kanten publiek komen toe snellen; ook de politie was spoedig ter plaatse. Het slachtoffer werd in hoogst zogrwekkenden toestand door den G.G.D. naar het Binnen-Gasthuis vervoerd. Het onderzoek naar den dader, dat door in specteur Bos ter hand werd genomen deze is ook met het onderzoek in het drama in den Gr. IJpolder belast had te 1 uur desnachts nog geen resultaat opgeleverd. Wel is door enkele personen, die het drama zagen gebeuren, de dader aangewezen als een zekere „Joop", een vroegere klant van het logement. In deze richting werd dan ook in de eerste plaats gezocht. - Toen wij hedennacht om kwart over twee bij het Binnengasthuis informeerden naar den toestand van den logementhouder, werd ons medegedeeld, dat de stand van den man zeer ernstig geacht moet worden. Het is zeer de vraag of hij in het leven zal kunnen worden behouden. UIT DE OMGEVING KATWIJK AAN DEN RIJN. Een goede klant. De melkhandelaar F. M. bevond ^ich met zijn wagen, waar op eenige kannen met melk stonden langs den Zeeweg toen een wagen van de veld- artellerie uit» Leiden naderde. Alhoewel de weg meer dan voldoende ruimte biedt en de wagen van M. voldoende was uitge weken, werd deze toch gegrepen door de militaire wagen. Gevolg de melkkar onder ste boven en de gewone weg vernaderd in in een melkweg. De kannen waren bijna leeg. Een melkvijver van eenige tientallen meters oppervlakte bad zich gevormd. De schade werd opgenomen en de jantjes zul len wel van een en ander vernemen van hun overheid, die zich in den namiddag met M. in verbinding kwam stellen. Tuinbouw-wintercursus. We kunnen mededeelen dat het bestuur van „Bloem bollencultuur" succes heeft met haar po gen, om de jongelui op tuinbouwgebied te ontwikkelen. Het vereischte aantal leerlin gen om de tuinbouw-wintercursus te doen doorgaan is voldoende, zoodat binnen en kele dagen de cursus een aanvang zal ne men. De cursus zal worden gegeven in de R. K. School. Natuurschoon. Het maken van de nieuwe beschoeiing in het Overrijn heeft tot gevolg dat de rij boomen Icings den waterkant zal moeten worden gerooid. Hierdoor verliest het Overrijn veel van zijn natuurschoon. Eet meer bloemkool. De bloemkool- voer als van de laatste dagen, zooals b.v. teleurstelling der tuinders, erg naar bene den geloopen. Dit beteekent met een aan- voe rals van de laatste dagen, zooals b.v. Vrijdag toen er ruim 47000 waren aange voerd, een groote schade. Van het nage- was, waarvan de bloemkool het hoofdpro duct is, moet het in deze enkele weken komen. Er wordt thans veel gekocht voor de zouterijen, doch bekend is het, dat als deze als koopers moeten optreden, het voor de tuinders mis is. Ook de peenprijzen zijn zoo laag als ze dit seizoen nog niet geweest zijn. ALKEMADE. Geboren: Anna Maria, d. v. J. Borst en J. A. Luk. Petrus Adrian us Maria, z. v. P. W. Straathof en A. C. Lubbe. Ondertrouwd: Antonius Gijsbertus Maria van Noord jm. 25 jaar en Cornelia Verhaar jd. 22 jaar. Gehuwd: Theodorus Stephanus Strui- ve jm. 34 jaar en Cornelia Maria Spring in 't Veld jd. 31 jaar. Cornelis van Aar- Ie jm 24 jaar en Theodora Maria Struive jd. 28 jaar. LISSE. Hoofd der School. Naar wij vernemen heeft de heer A. W. L Korswagen, door den Raad dezer gemeente benoemd tot hoofd der openbare lagere school dezer gemeente, deze benoeming aangenomen. Hij zal als zoodanig in functie treden op 1 October 1933. Bedevaart naar Heiloo. Het bestuur van het Kruisverbond „St. Joan, de Doo- per" heeft besloten om op Zondag 8 Oct. a.s. een bedevaart te organiseeren voor hare leden naar O.L.V. ter Nood te Heiloo. Zij denkt deze tocht te doen geschieden met autobussen en de deelname geheel kosteloos voor de leden te stellen. De leden die deze tocht wenschen mee te maken, kunnen zich inmiddels opgeven bij het be stuurslid J. B. v. Zeist, Kanaalstraat. Een mooi idee! Harddraverij. Blijkens een in dit num mer voorkomende advertentie zullen a.s. Donderdag de jaar lij ksche Harddraverijen op de korte baan plaats hebben. Op 't ge bied van de Paardensport geniet Lisse een gunstige reputatie. Ieder jaar immers komen hier de beste korte baandravers uit geheel Nederland. Dit jaar staat de dra verij in een bijzonder teeken. Niet alleen, dat we dit jaar ook weer een voormiddag draverij hebben, doch des namiddags zijn de courses Internationaal en dan gaat het bovendien om het kampioenschap van Zuid-Holland. Nog meer dan anders zal dit publiek trekken, ofschoon we nimmer over de belangstelling te klagen hebben. En geen wonder! De bewonderaars van de Paardensport krijgen hier steeds iets goeds te zien, daar de jury voor haar taak is berekend en bij de minste afwijking han delend weet op te treden. BoVendien, dit is trouwens algemeen bekend, beschikt de Harddraverij vereeniging alhier over een prachtige en zeer mooi gelegen baan, welke als dit mooie weer nog eenige dagen be stendigd blijft, in uitstekende conditie be looft te zijn. De prijzen zijn voorts nog van dien aard (er wordt niet minder dan 1150.verreden, waarbij een hoofdprijs van 500.is) dat we de beste dravers verwachten kunnen. „Trouw moet Blijken" zorgt als altijd weer voor muzikale afwis seling en tevens is er weer een Kermisse d'Eté aan verbonden, zoodat er voor elck wat wils is! NOORD WUKERHOUT. Politiehonden. De jachtopzichters P. Rolvers en A. Jansen, beiden alhier, be haalden bij den Keuringsdienst van jacht en politiehonden H. Santpoort een 2en prijs met 500 punten en een 5en prijs met 364 punten. Arbeidsbemiddeling. Bij het Agent schap der plaatselijke Arbeidsbemiddeling staan als zijnde geheel werkloos ingeschre ven: 140 landarbeiders, 3 opperlieden, 9 timmerlieden, 5 metselaars, 1 mandenma ker, 1 handelsreiziger. KJ.M.V. „St. Aloysius". Het winter- programma van de K.J.M.V. „St. Aloy sius" alhier, die haar 3e winterseizoen in gaat, is verschenen. Ditmaal zal het sei zoen niet onder behoeven te doen voor de beide vorige, integendeel, wanneer men het programma bekijkt, dan komt men tot de conclusie, dat de K.J.M.V. alhier, zoo wel op godsdienstig als op maatschappe lijk gebied steeds op een hooger peil komt te staan. Zoudag 1 October a.s. wordt het seizoen geopend met een algemeene H. Commu nie der leden in de St. Jozefkerk. Maandag 2 October a.s. te 8 uur heeft in de zaal van het café Gouwenberg aan de Zeestraat een groote propagandavergade- ring plaats waar als sprekers zullen optre den de Z.E. Hooggeleerde Heer Prof. J. H. Niekel, met als onderwerp: „De Wereld crisis", en de Z.Eerw. Heer J. B. M. Timp, Bondsmoderator. Deze avond zal met muziek worden op geluisterd. In den loop van de maand October zal ten bate van de St. Elisabeth-Vereeniging een tooneeluitvoering gegeven worden door de Tooneelclub van de K.J.M.V., ter wijl verder als sprekers in het seizoen ach tereenvolgens zullen optreden op verschil lende avonden de heer en: Kapelaan Loerakker van de St. Victor-Parochie; de Moderator van de Vereeniging, kapelaan Minnebo; Pater H. de Greeve S.J.; de Ge meente-Secretaris van Noordwijkerhout J. Pijnenburg; E. Franke, Leer aar aan de H.B.S. voor meisjes te Den Haag; J. Tas- kin; en G. Vermeulen, te Amsterdam. De laatste spreker zal een lezing met licht beelden houden over de H. Landstichting. Uitgezonderd de causerie- en ontspan ningsavonden zijn de vergaderingen altijd toegankelijk voor de donateurs en dona trices. Zij worden altijd gehouden in Hotel Gouwenberg, Zeestraat, alhier. RIJNSBURG. Bloemenhandel. De aanvoer was zeer groot, doch de prijzen lokten niet uit. Dit is trouwens regel geworden. Betaald werd Puiling 4,005.70; Dahlia's 0.40 0.75; Pompon-Dalhia's 0.150.25; Rayonanten 4.505.50; Asters in di verse kleuren 0.110.23; Anjers 0.30 0i55; Herfstasters 3.105.50; Zinnia's 0.35—0.60; Helianthus 0.20—0.40; Gladiolussen 0.300.50; extra 0.55 0.80; Tritoma's 2.102.50; Grysanthen 0.06—0.10. WARMOND. op het gebied van de watersport. Aan den Raad der Gemeente is volgend adres verzonden: Edelachtbare Heer en, Geven met verschuldigden eerbied te kennen: ondergeteekenden, vormende de Gooische Actiegroep tegen Volksverwilde ring, domicilie kiezende ten huize van den laatsten ondergeteekende aan den Lagen Naarderweg No. 3 te Hilversum; dat zij hebben kennis genomen van de publicaties in de dagbladen de Maasbode, De Tijd en de Avondpost over de ergernis wekkende voorvallen tijdens de Kaagweek 1933; dat zij uit rapporten en onderzoekingen tevens kennis hebben genomen van feiten, die zich op en om de Kaag gedurende dit jaar hebben voorgedaan, welke dermate excessief zijn op het gebied der goede ze den, dat de plaatselijke overheid uithoofde van haar taak verplicht is in deze regelend op te treden; dat het van algemeene bekendheid is, dat de Kaag bezoekers van alle deelen des lands tot zich trekt, zoodat het bestaan van geordende toestanden op zedelijk gebied een belang vertegenwoordigt, dat ver bui ten de. grenzen uwer gemeente uitreikt, weshalve ondergeteekenden, mede uit naam van tienduizenden gelijkgezinden, zich ver oorloven zich tot uwen raad te wenden met het verzoek ten deze regelend op te treden, zoowel wat betreft de materieele inrichting van verschillende gelegenheden, eischen van hygiëne, aesthetischen wel stand, alsook met betrekking tot de be scherming van de zedelijke levenswaarden der bevolking; dat ondergeteekenden zich veroorloven u er op te wijzen, dat het in uw vermogen ligt verordeningen in het leven te roepen, gelijk gedaan is door de gemeente Eist, ter verhindering van het exploiteeren van zwemgelegenheden, waarbij geen kleed hokjes aanwezig zijn; dat uw raad voorts, evenals zulks in Wassenaar is geschied, bepalingen in het leven kan roepen, waarbij deze zich dezen zomer voorgedaan hebbende feiten als on gekleed zwemmen kunnen worden tegen gegaan; dat uw raad eveneens bepalingen in het leven kan roepen, evenals te Wassenaar, waarbij het ongekleed gemengd zonneba den niet meer mag voorkomen; dat bezwaren tegen een moeilijke con trole in verband met de groote uitgestrekt heid der plassen ondervangen kunnen wor den door een bepaling, waarbij het verbo den is zich anders dan in behoorliike bo- venkleeding te bevinden buiten de ter- reinen door B. en W. aangewezen; dat voorts meer doeltreffende maatrege len dan de bestaande in het leven kunnen worden geroepen, waarbij het zich op of nabij den openbaren weg vertoonen in on- welvoegelijke kleeding, beter dan tot dus verre kan worden tegengegaan; dat de gepubliceerde excessen op het ge bied van overnachtingen op zolders en in hooibergen voor uwen raad een aanleiding mogen zijn om een slaapstedenverordening in het leven te roepen, met bepalingen waaraan slaapsteden hebben te voldoen, terwijl een regeling op het kampeeren u dringend worde aanbevolen, waarbij dan getracht worde het nachtelijk verblijf in booten tevens in deze verordeningen te re gelen. dat ondergeteekenden, zonder op volle digheid in deze schematische opsomming te willen aanspraak maken, dit alles met ge- pasten eerbied en aandrang onder de aan dacht van uw college wenschen te brengen, met het dringend verzoek dit adres, dat be oogt de zedelijke grootheid van de bevol king te beschermen tegen de invasie van verwordende begrippen wel te willen ac cepteeren dat door het tijdig en scherp stellen de zer maatregelen uw raad niet slechts de belangen dienen zal van uw eigen ingeze tenen, doch ook van die tienduizenden an deren, die in deze met vertrouwen de be hartiging van hun belangen in handen van uw college leggen. 't Welk doende, Mr. M. de Kort, Bussum, voorzitter. K. van der Erve, Bussum. W. van der Erve, Bussum. A. W. M. Heslenfeld, Naarden. E. P. C. Slaghek, Bussum. C. M. J. Aleven, Hilversum, secretaris. Begrooting 1934. Door Burgemeester en Wethouders is aan den Raad dezer ge meente aangeboden de begrooting van in komsten en uitgaven over het jaar 1934. Deze begrooting wijst als inkomsten en uitgaven voor wat betreft den gewonen dienst een bedrag aan van 139.292.08 en voor wat betreft den kapitaaldienst een bedrag in inkomsten en uitgaven van f 10.000.—. Ongeluk. Een schipper uit Zaandam, welke met een schuit deze gemeente pas seerde, had het ongeluk met zijn hand be klemd te geraken tusschen de deur van de loef waarbij hem twee vingers geheel werden afgekneld. Hij moest zich direct onder geneeskundige behandeling stellen te Leiden. Collecte. De in deze gemeente gehou den colecte ten bate van de Tuberculose patiënten heeft een bedrag opgebracht van 57.08. UIT DE RIJNSTREEK AARLANDERVEEN. "f DE ST. JOSEPH-GEZELLEN- VEREENIGING OPGERICHT. De echte Kolpingsgccst. Donderdagmorgen getuigde reeds vroeg het golven van „Adolf Kolpings"-vlag op het Gezellenhuis van feestvreugde in de vereeniging. Het interieur van het gebouw vertoonde dezelfde feestelijke aanblik. Langs de wanden waren spreuken aange bracht: „Godsdienst, Vroolijkheid, Eensge zindheid, Arbeidzaamheid" en voor aller oogen de Kolpingsgroet „God zegene het eerzame handwerk". Het kruis was met bloemen versierd. Het lang verwachte moment was dan ge komen, dat de CentraalPresident, de Zeer- eerw. heer Rector v. Galen, te midden van de Gezellen plaats nam, vergezeld van den Zeereerw. heer Pastoor A. J. M. Hooge veen. Als 't lied „De Gezellen-Vader" uit aller borst is gezongen, heeft vooraf plaats, on der liturgische gebeden de wijding van het gebouw, van het kruis, en van de Kolpings- vlag. Pastoor Hoogeveen sprak daarna een ontroerend en inleidend woord, waarbij hij verwelkomde den Centraal-President der Gezellenvereenigingen in Nederland, le den van Kerk- en Armbestuur, Raad van Commissarissen, Raad van beheer, leden der Gezellenvereenigingen en ouders der leden. Zij allen ontvangen van den Pastoor een dankwoord voor de steun by de op richting. Spr. hoopte, op die steun te mo gen blijven rekenen. Nadat de Pastoor nog zijn groote vreugde had uitgesproken het groot sociaal werk te mogen uitbouwen vol gens verlangen van Paus en Bisschop, ver krijgt de Centraal-Praeses de leiding tot in stallatie van den Gezellenvader. Spreker heeft de moeilijke omstandigheden der ver eeniging gekend, en heeft deze bedroefd gadegeslagen en ook meerdere malen met den mastoor over de vereeniging gespro ken. Spr. is overtuigd, dat de Pastoor een goede Gezellenvader zal zijn. Met den wensch, dat de Pastoor van deze vereeni ging nog vele vreugde zal mogen beleven wordt hem het insigne op de borst gespeeld (luid applaus). De Pastoor belooft de Kolpingsgeest te zullen bewaren en moedigt zijn Gezellen aan, hem als Gezellenvader aan te nemen en met hem alles te bespreken. Spr. be looft, dat zij in hem een Vader zullen vin den, die alles geeft wat hij zijn kind ge ven kan. Vervolgens had door de praeses dezer afdeeling de installatie der leden plaats, alsook de uitreiking der lidmaat- schaps-bewijzen, hetwelk de Praeses onder breekt door bekend te maken, dat deze ge zellen in dienst is van H. M. de Konin gin, een gezel die zich de moeite getroost heeft zijn garnizoen te verlaten en uit Dordrecht kwam fietsen om bij deze gelegenheid tegenwoordig te zijn. Door den praeses werd nu het woord gericht aan de ouders, dat hun tegenwoordigheid van groot nut is, om te zien welk een gods dienstige opvoeding hun kinderen in de Gezellenvereen. genieten op geestelijk en maatschappelijk gebied. De heer J. Rozenstraten bedankt uit naam van alle ouders en hoopt, met den Centraal-Praeses getuige te zijn van de goede werking der vereeniging. Er heerschte een echte vroolijkheid en tot slot van den avond werden nog eeni ge voordrachten gegeven, die keurig wer den ipgevoerd, evenals tweestemmige zang nummers met piano-begeleiding. De Pastoor bedankte ieder, die tot het welslagen van dezen avond had gearbeid, in 't bizonder de Fam. Herr voor haar bui tengewone zorgen en den Centraal-Presi dent. Met „Aan U, o Koning der Eeuwen" en Kolpingsgroet werd deze heugelijke avond gesloten." NIEUWKOOP. Rijksweg. Op de begrooting van uit gaven van het wegenfonds voor het dienst jaar 1934 is voor den Rijksweg Amster damBodegravenRotterdam, welke ook het grondgebied van deze Gemeente zal passeeren weder een belangrijke som uit getrokken. Zoo voor de verbreeding en ver betering van het wegprofiel tusschen Nieu- werkerk en Rotterdam 787.629.64 en voor den bouw van kunstwerken in het wegvak BodegravenMoordrecht f 330.000.Om trent de richting welke de weg door onze gemeente zal nemen is nog steeds geen be slissing genomen. NOORDEN. Speldjcsdag. De opbrengst van den ge houden speldjesdag ten bate van de R. K. Drankbestrijding bedroeg f 19.47. Naweeën van een geheime geneversto- kerij. De Rijksadvocaat te Utrecht eisch- te tegen de Wed. van den B. alhier 10.— boete wegens het onbevoegd voorhanden hebben van een distilleertoestel benevens 1110.20 boete voor het in voorraad hebben van gedistilleerd waarvoor niet de ver schillende accijns was betaald. Tegen een zoon van deze weduwe, die het gedistilleerd had vervaardigd, werd 2 X 1 maand gevangenisstraf geëischt. Wat moet dat met al die kanon nen? Alweer groote manoeuvres? Neen, dat is de ontvanger der belastingen, die vandaag hier zit dag heelt. CLe Rire).

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 5