li wordt eraan herinnerd!! ZATERDAG 30 SEPTKMBEK 1933 BAROMETER. DE LEIDSCHE COURANT TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 30 Sept. 1933, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De "ildt. Hoogste barometerst.: 770.3 te Stornoway. Laagste barometerst.: 744.3 te Ingö. Verwachting tot den avond van 1 Oct.:: Zwakke tot matige Oostelijke tot Noord- Oostelijke wind. Ne velig tot half be wolkt. Weinig of geen neerslag, weinig ver andering in tempera tuur. Het stijggebied van den luchtdruk in het Westen trok met de diepe depressie Oost waarts en doet thans de barometer snel stij gen in geheel Scandinavië. Het centrum der depressie ligt thans met barometerstanden beneden 725 m.m. in de Barendszee. In Noord-Scandinavië heerscht een Pool storm uit Noord-West, die aldaar de eersfe sneeu wbrengt. Op IJsland begint de lucht druk weer te dalen en werd het weer iets warmer. Zuidelijk van de 55ste breedte graad wordt het weer nog steeds beherscht door het gebied van lagen luchtdruk in het Zuiden en waaien nog warme Oostelijke winden. Over groote gebieden wordt mist aangetroffen. De zware regens in het Zui den houden nog aan en reiken thans tot la Coruna. Voor onze omgeving is te rekenen op het voortduren van den weerstoestand met Oostelijke winden en zacht en nevelig weer zonder regen. LUCHTTEMPERATUUR Temperatuur des middags te half drie 15.2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS eju: Van Zaterdagnamiddag 7.11 uur tot Zondagmorgen 6.30 uur, van Zondagnamid dag 7.09 uur tot Maandagmorgen 6.31 uur. HOOG WATER. ,Te Katwijk: op Zondag 1 October voorm. 1.56 uur en nam. 2.19 uur; Maandag 2 Oc tober voorm. 2.39 uur en nam. 2.58 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting Hooge Rijndijk om 7 uur 17.5 gr. C. Zweminrichting „De Zijl" om 7 uur. 15.5 gr. C. MR. DUYS TEGEN DE SOCIALISTISCHE PERS. Onware voorlichting. Omtrent de vergadering, Woensdag te 's-Gravenhage door de afd. 6 der S. D. A. P. gehouden, verneemt de „Telegraaf' nog, dat de debatten en de intrekking der bei de tegen mr. Duys gerichte moties nog een staartje dreigen te krijgen, dat ver uit gaat boven de zaak van de brochure van mr. Duys op zichzelf. Door de beide voorstellers der moties, de een strekkende tot royement, de ander met de bedoeling hem van zijn Kamerlid maatschap vervallen te verklaren, werd een krachtige aanval op het optreden van mr. Duys gedaan, met de motiveering dat de heer Duys het partijbelang ernstig had geschaad, zoowel wat den inhoud der bro chure betreft, als de wijze, waarop hij die had uitgegeven. Een der voorstellers gaf te kennen dat mr. Duys naar zijn oordeel niet had getoond over voldoende verant woordelijkheidsgevoel te beschikken, om nog langer een zoo vooraanstaande positie in de S. D. A. P. te bekleeden. Van iemand die lid der Tweede Kamer is, had men z.i. mogen verwachten, dat hij anders was opgetreden, met welke opmerkingen een deel der vergadering zijn instemming te kennen gaf. Daarop heeft in een buitengewoon scher pe en felle rede, die ongeveer twee uur duurde, mr. Duys zich gericht, niet alleen tegen den partijleider, den heer Albarda, dien hij beschuldigde in een besloten ver gadering der partij de leden tegen hem te hebben opgejaagd, maar vooral tegen den hoofdredacteur van „Het Volk" den heer Ankersmit. De heer Duys beschuldigde den laatste er van de arbeidspers te redigee- ren op zoodanig peil, dat men in de S. D. A. P. alle recht zou hebben verloren, op welke courant in ons land ook, zelfs de geringste critiek uit te oefenen. 1 Het peil der Arbeiderspers. Een geheele serie feiten moet daarbij de revue gepasseerd zijn betreffende de onware en verdraaide berichtgeving en vorlichting, zoowel tegenover buiten de S. D. A. P. staande tegenstanders, als te genover partijgenooten, die om een of an dere reden bij dien hoofdredacteur niet ii een goed blaadje staan. Kortom het geheele peil der arbeiders pers is door den heer Duys op zoodanige scherpe wijze aan de orde gesteld, dat de afdeeling diep onder den indruk kwam en met zoo goed als algemeene stemmen 130 Haarlemmerstraat fjg VANDAAG en MAANDAG laatste 2 dagen onzer SPECIALE RECLAME "W EIKEN THEEVITRINE, rondom gla» 4.90 EIKEN THEEMEUBEL m. 2 deuren, speciaal q ■qp verlaagd van 12.25 voor 5# EIKEN QUEEN ANNE THEEMEUBEL met 25 Spiegelopzet, spec, verlaagd van 16.25 voor 45 MAANDAG DEN GEHEELEN DAG GEOPEND TWEEDAAGSCHE TOCHT NAAR BEAURAING. Het reisbureau Aghina te Den Haag or ganiseert een 2-daagschen tocht per luxe touringcar naar Beauraing, met bezoek aan Dinant en Brussel. Genoemd Reisbureau is bereid voor on ze lezers een reductie op den prijs van de zen tocht te verleenen, zoodat deze voor hen 15.bedraagt. Deze prijs omvat het vervoer vanaf Leiden naar Beauraing en terug, logies en maaltijden in prima gele genheden. (Dranken voor eigen rekening). De reis staat onder deskundig techni sche en, zoo mogelijk onder geestelijke leiding. Gelogeerd wordt te Dinant. Het Reisprogramma, zooals dat door genoemd Reisbureau is opgesteld en voor verantwoording van dit bureau is, luidt: le dag Vertrek van Leiden 7.30 uur. Standplaats wagens: Papengracht. Route: Leiden, Delft,, Rotterdam, Breda, Antwer pen, Brussel. Aankomst 1 uur. Lunch. Vertrek van Brussel 2.30 uur, via Wavre- Gembloux naar Namen. Van hieruit rij den wij door de schitterende Maas-vallei, begrensd aan beide zijden door de ber gen, getooid in de "mooiste herfsttinten naar Dinant, na verder onzen weg naar Beauraing te vervolgen. Aankomst 5.30 u. Te 6.30 uur gezamenlijk gebed met de kinderen by den „Boom der verschijnin gen" en de Grot. Daarna vertrek naar Dinant. Kamer-indeeling, diner, logies. 2e dag: Bijwonen van de H. Mis. Ont bijt. Vertrek naar Beauraing 8.30 uur. Aankomst te Beauraing 9.uur. Geza menlijk gebed bij de Grot en den „Boom der verschijningen". Vanaf het parkeer terrein wordt in processie naar de Grot getrokken. Bloemenhulde en .toespraak. Na afloop gelegenheid tot het gebrui ken van een verfrissching en winkelen. Vertrek naar Dinant 11.30 uur, Aan komst te Dinant 12.uur. Lunch. Ver trek uit Dinant naar Brussel 1.30 uur. Aankomst te Brussel 3.30 uur, Rondrit door de stad. Diner. Vertrek naar Hol land 5.30 uur. Aankomst Leiden circa 11 BIJZONDERE MEDEDEELINGEN. Men zorge tijdig voor een bewijs van Nederlanderschap aan het gemeentehuis der plaats van inwoning. Men houde zich strikt aan de leiding ten einde vertraging te vodtkomen. Inschrijvingen geschieden in volgorde van binnenkomen. Men wordt geacht deel te nemen, na be taling der reissom, waarvoor men een ge nummerde kaart ontvangt. Sluiting van aanmelding Donderdag 5 October. Men neme zoo weinig mogelijk bagage mede. Belgische geld tegen dagkoers ge durende de reis bij de leiders verkrijgbaar. Men wordt verzocht de deelnemerskaart zichtbaar te dragen, teneinde de controle te vergemakkelijken. Vrijdag zal in de courant bekend ge maakt worden in welken wagen de deel nemers reizen. Bij voldoende deelname uit Zoetermeer en Hazerswoude, geschiedt de afrit ter plaatse. Deelnemers tusschen Leiden Voorburg worden onderweg opgenomen. Plaats en tijd wordt nader bekend ge maakt ELECTRISCHE TABAK- EN SIGARENFABRIEK „DE LANDMAN" O Rooktabak j aB*KRULTABAK 0.25 p. y2 pond Q Fa. Wed. C. i. VISTER - HAVEN 20 - LEIDEN besloot een onderzoek naar een en ander in te stellen, waartoe een commissie zal worden aangevraagd bij het partijbestuur der S. D. A. P. Een humoristische nooit schijnt nog geweest te zijn,, toen mr. Duys voorlas, hoe in „Het Volk" zelfs onlangs had gestaan dat Hitier tot de domste lieden van heel Europa gerekend mocht worden en mr. Duys bij zulk een peil van voorlichting de vraag stelde, wat dan wel die groote mil- lioenenpartij der Duitsche S. D. A. P. moet zijn geweest, wanneer zij door zoo iemand, volgens de redactie van „Het Volk", reeds onder den voet kon worden geloopen. Ook de sensatiejournalistiek die „Het Volk" de laatste jaren op zoo ijverige wij ze beoefent, werd onder instemming van een groot deel der aanwezigen op felle wijze gegeeseld. Nader deelt men aan bovengenoemd blad van andere zijde nog mede, dat de grieven die mr. Duys in zijn requisitoir tegen de arbeiderspers naar voren bracht, ongeveer deze waren, dat van alle groote bladen in Nederland alleen de arbeiders pers het eenige blad was, dat haar lezers een korten inhoud van zijn brochure ont- hieldj terwijl hij beweerde dat de artike len, waarin zijn brochure in „Het Volk" werd besproken ten deele op vervalsching van wat hij geschreven had berustten. Hoofdgrief was echter dat men aan de le den opzettelijk, in strijd met de waarheid, had voorgesteld, alsof mr. Duys eerst de burgerlijke pers der tegenstanders en pas daarna zijn eigen partij zou hebben inge licht over het verschijnen der brochure; uit gewisselde brieven met het partijbe stuur der S. D. A. P. bewees hij de on waarheid daarvan. De vergadering was af en toe zeer be wogen en meermalen onder grooten indruk Op een oogenblik kon ook mr. Duys zich slechts moeilijk beheerschen, toen hij er op wees, hoe hij, na bijna 25 jaar de S. D. A. P. in het parlement te hebben verte genwoordigd, op zulke voorlichting door zijn eigen partijgenooten, waarin zelfs ge zegd werd, dat hij de brochure enkel ge schreven had om voor zijn vrouw wat mooie kleeren te kunnen koopen, terwijl hij zooals bekend is geen vergoeding heeft willen aannemen, tallooze moties thuis had gekregen, die op zjjn royement aan drongen. Schamper werd tusschen alles door opgemerkt, dat de eenige afdeeling der S. D. A. P. in Nederland, die wel niet zijn royement had verzocht, maar wel aan drong op het verlaten van zijn Kamerze tel, toevallig die afdeeling was, waar de partijgenoot woont, die hem bij zijn af treden in de Kamer zou opvolgen. WERKLOOZEN IN DE GROOTE STEDEN De steunregeling voor de „dubbel-uitge- trokkenen" zal ook daar voortaan gelden Naar de „Tijd" verneemt, heeft de Mi nister van Sociale Zaken besloten, dat voortaan b\j steunverleening de regeling voor de dusgenaamde „dubbel-uitgetrokke- nen" ook gelden zal voor de gemeenten Amsterdam, Roterdamt, 's Gravenhage en Utrecht, gelijk zij reeds langen tijd ook voor de overige gemeenten geldt. Het kwam, naar wij vernemen, den Mi nister voor, dat er geen reden aanwezig is om de werklooze arbeiders uit de genoem de steden in gunstiger positie te doen ver- keeren dan alle overigen. Bekeurd voor meevoeren van vaandels! Gisteravond defileerden voor den nieu wen pastoor J. H. M. S. v. d. Mark, te Zaan dam, een groot aantal katholieke vereeni- gingen met vaandels. Tegen de R.K. Propa- gandaclub St. Petrus en de afdeeling van de R.K. bouwvakorganisatie werd aldus wordt aan de „Tel." bericht proces-ver baal opgemaakt wegens het meevoeren van vaandels in den optocht, zulks op grond van het uniformverbod. De politie meent, dat deze vereenigingen als politieke orga nisaties moeten worden beschouwd. Dat de Zaandamsche politie hier heeft misgetast, lijkt ons overduidelijk. De „ontgroeningen" te Utrecht Het „U.D." meldt: Naar wij vernemen is in het gebouw van de Studenten Sociëteit P.H.R.M. aan het Janskerkhof te Utrecht aangeplakt een besluit van den Senatus Veteranorum, dat betrekking heeft op de incidenten, die tijdens de ontgroening zijn voorgevallen in het huis aan de Kromme Nieuwe Gracht aldaar. In dat besluit maakt de Senatus Vetera norum bekend, dat een lid van het Corps, die zich heeft schuldig gemaakt aan een volgens artikel 154 van de Corpswet straf baar feit, veroordeeld is tot schorsing van het lidmaatschap van het Utr. Studenten Corps gedurende een week. Een tweede lid van het Corps is wegens hetzelfde straf bare feit veroordeeld tot uitsluiting van den groentijd, met publicatie van dit von nis in het Universiteitsgebouw en in de Vox Studiosorum. En een derde vonnis dat eveneens betrekking heeft op deze zaak, veroordeelt een lid van het Corps tot een schorsing gedurende 14 dagen, en tot uit sluiting van den groentijd, eveneens met publicatie van dit vonnis in het Universi teitsgebouw en in de Vox. Een vierde lid werd vrijgesproken. Naar aanleiding van een gisteren te Utrecht gehouden rijjool van het Utr. Stu denten Corps lezen we in de „Msb.": „Het ware misschien kiescher geweest deze openbare feestelijkheden maar achter wege te laten en den groentijd wat minder luidruchtig voort te zetten. Het feit, dat de dokter in den toestand van de slachtoffers een lichte verbetering constateerde, is een wat magere reden voor het besluit de feestelijkheden gewoon door te laten gaan". Ja en dat heet menbeschaving! 't Is te hopen, dat het Utrechtsche geval aan het oordeel van den rechter zal wor den onderworpen. Wethouder van 's-Gravenhage en Kamerlid. Op een gisteren gehouden vergadering van den Centralen Raad van den kring 's-Gravenhage der R. K. Staatspartij heeft de voorzitter, de heer ir. L. J. M. Feber eenige worden gezegd over „cumulatie". Wat de kwestie der cumulatie betreft her innerde spr. aan hetgeen hij vroeger over deze zaak dacht. In beginsel zicht hy een cumulatie van bezoldigde functies een euvel, al pleegt men zich in feite, wat de bezoldiging betreft, wel te vergissen. Zijn standpunt van vroeger handhaaft spreker. Wat zijn geval betreft, zeide de heer Feber, dat men niet mag eischen, dat iemand zoo danige risico's op zich neemt, ten aanzien van de openbare functies, dat hij plotse ling op de keien kan zitten. Het wethou derschap is een onzeker ambt, dat elk oogenblik kan eindigen. Gesteld, dat hij in 1935 weer als wethouder gewenscht is, dan zal hij zorgen, dat de Centrale Raad hem niet ter verantwoording behoeft te roepen over cumulatie (dus als Kamerlid bedan ken). GEMEENTERAAD Ten gevolge van het aan Mejuffrouw A. C. Boom verleend eervol ontslag als onderwijzeres aan de o.l. school aan de Paul Krugerstraat A, zal aan deze school een vacature van onderwijzeres ontstaan. Ter vervulling van deze vacature bie den B. en W. de volgende voordracht aan: le. A. C. van Houwelingen, wachtgeld ster, laatstelijk onderwijzeres aan de oJ. school aan de Paul Krugerstraat B; 2o. J. E. P. Vellekoop, wachtgeldster, laatstelijk onderwijzeres aan de o.l. school aan het Schuttersveld; 3o. M. C. Eterman, wachtgeldster, laat stelijk onderwijzeres aan de opleidings school voor u.l.o. aan den Maresingel A. Het Raadslid J. J. v. Stralen (S.D.A.P.) heeft den Raad verlof gevraagd om de volgende vragen tot Burgemeester en Wethouders te mogen richten: 1. Is het Burgemeester en Wethouders bekend dat de Rijkssteunregeling, waarin voor Leiden voor de groepen van nog niet rechthebbende, dubbel uitgetrokken en ongeorganiseerde werkloozen een steun- norm is bepaald van 12.voor gehuw den plus 1.35 per gezinslid, door de ge meentelijke commissie voor Maatschappe lijk Hulpbetoon niet wordt toegepast? 2. Is het B. en W. bekend dat deze ge meentelijke commissie voor bovengenoem de groepen een steunnorm heeft vastge steld van 10.voor gehuwden plus ƒ1. per gezinslid boven 2 personen, en van 6.voor alleen staande personen? 3. Meenen B. en W. niet dat de aan vaarding door den gemeenteraad van de Rijkssteunregeling, de verplichting mee brengt om de verschillende groepen van werkloozen ook volgens de normen der Rijksregeling te ondersteunen? 4. Meenen B. en W. ook overigens niet dat het besluit van Maatschappelijk Hulp betoon om een steunnorm voor werkloozen vast te stellen welke 2.lager is dan de Rijksregeling toelaat, in strijd is met den uitdrukkelijken wensch, meermalen door den gemeenteraad uitgesproken, dat ten aanzien van de steun aan werkloozen zoover moet worden gegaan als de Rijks regeling maar eenigszins toelaat? En vervolgens ook deze vragen: 1. 4 Hebben B. en W. door middel van de pers of op andere wijze kennis geno men van het voornemen der regeering om wijziging te brengen in de tot nu toe gel dende steunregeling voor werkloozen? 2. Indien inderdaad de regeering het voornemen mocht hebben om ongunstige wijzigingen in de steunregeling aan te brengen, zijn B. en W. dan bereid bij de regeering stappen te doen, teneinde te trachten haar van dit voornemen af te brengen? Zoo ja, willen zij dan met het resultaat daarvan den raad in kennis stellen? 3. Willen B. en W. den raad toezeggen geen verslechteringen in de steunregeling te zullen Invoeren, alvorens den raad daar over zoo tijdig in te lichten dat deze zyn oordeel daarover kan uitspreken? 4. Willen B. en W. den raad meedeelen of van de regeering reeds bericht is inge komen of door het college stappen gedaan inzake de verstrekking van brandstoffen of brandstofientoeslag aan de werkloozen in den komenden winter en kunnen zij den raad omtrent den aanvang en den aard dezer verstrekking inlichten? 5. Kunnen B. en W. den Raad meedee len of zij reeds plannen in voorbereiding hebben om in de naaste toekomst te voor zien in werkgelegenheid en zoo ja, welke deze plannen zijn? HET 3 OCTOBERFEEST. Ter kennis van het publiek wordt ge bracht, dat voor de a.s. feesten door de politie de navolgende maatregelen zijn ge troffen: lo. Het Van der Werf park wordt Maan dag 2 October des namiddags te 8 uur voor het publiek gesloten. Alleen de lichtstoet trekt door het park. Deze maatregel is genomen in het be lang van het behoud van het plantsoen; 2o. Dinsdag 3 October is de toegang tot het Van der Werfpark voor de deel nemers aan de Koraalmuziek uitsluitend het voetpad langs net water vanaf de zijde Garenmarkt. Het voetpad langs het water van de zijde Doezastraat wordt afgesloten. Het publiek heeft toegang tot het ach terpad uitsluitend langs den weg naast Gvmnasium. EERSTE BLAD PAG. 2 Gemeentelijke Aankondigingen. SCHOORSTEENEN. Burgemeester en Wethouders van Leiden herinneren de ingezetenen aan hunne ver plichting om stookplaatsen, schoorsteenen of andere rookleidingen, waarvan gebruik gemaakt wordt, tenminste tweemaal 's jaars te doen reinigen of vegen. Niet nakoming dezer verplichting wordt, ingevolge art. 38 der verordening tot voor koming van brand, gestraft met een hech tenis van ten hoogste zes dagen of een geldboete van ten hoogste vijf en twintig gulden. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 29 September 1933. KEURING VOOR DEN DIENSTPLICHT. De Burgemeester van Leiden brengt ter kennis van belanghebbenden, dat Novem ber en December a.s. de herkeuringsraad in eenige gemeenten zitting zal houden. De Voorzitter van den herkeuringsraad kan aan voor den dienstplicht ingeschre ven personen, die nog niet bij de land- of de zeemacht zijn ingelijfd, of die wel reeds daarbij zijn ingelijfd, doch nog niet als dienstplichtige in werkelijken dienst zijn geweest, de gelegenheid geven om bij genoemden raad een onderzoek naar hun geschiktheid voor den dienstplicht te on dergaan. Behoudens bijzondere machtiging van den Minister van Defensie worden tot het onderzoek toegelaten personen: a. die bestemd zijn tot buitengewoon dienstplichtige of als zoodanig zijn inge lijfd; b. die in 1933 tijdelijk ongeschikt voor den dienst werden verklaard; c. die als Vrijwilliger behooren tot de landmacht uitgezonderd den vrij willi gen landstorm tot de zeemacht of tot de overzeesche weermacht. Overigens wordt een hierboven bedoel de persoon tot het onderzoek slechts toe gelaten, indien door hem of te zijnen be hoeve daartoe een aanvraag wordt gedaan en in de aanvraag aannemelijk wordt ge- maakt: a. zoo het een persoon geldt, die in 1933 door een der keuringsraden geschikt werd verklaard: dat hij na de uitspraak van den keuringsraad vermoedelijk ongeschikt voor den dienst is geworden; b. zoo het een persoon geldt, omtrent wien in 1933 geen der keuringsraden uit spraak deed: dat hij vermoedelijk onge schikt is voor den dienst. Hij die de aanvraag doet, moet daarin ten aanzien van den ingeschrevene ver melden: a. zijn geslachtsnaam en voornamen; b. het jaar en den datum van geboorte; c. de gemeente, waar hij voor den dienstplicht is ingeschreven; d. de lichting, voor welke hij is inge schreven; e. het korps, korpsonderdeel of dienst vak, waaraan hij is toegewezen of waar toe hij behoort, en het tijdvak of den da tum, vocfr zijn inlijving of zijn opkomst in werkelijken dienst, een en ander voor zoo ver het hem bekend is; f. zijn volledig adres; g. of hij in 1933 voor een der keurings raden is verschenen en, zoo ja, hoe de uitspraak van den raad luidde. De aanvraag moet worden gericht aan den voorzitter van den herkeuringsraad en zoo spoedig mogelijk aan dezen worden toegezonden onder het volgende adres: „Aan den voorzitter van den Herkeu ringsraad, gebouw van het Departement van Defensie, Plein 4, 's-Gravenhage." De aanvraag behoeft niet op gezegeld papier te worden geschreven, maar moet wel gefrankeerd worden gezonden. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. Leiden, 29 Sept. 1933. LEIDEN. De avond-, nacht en oZndagsdienst der apotheken wordt van Maandag 25 Sep tember tot en met Zon da g 1 Oct. a.s. waargenomen door apotheek: C. B. Duys- ter, Nieuwe Rijn 18, telefoon 523. De Zondagsdienst der huisartsen te Lei- wordt waargenomen door de doktoren: Bruins Slot, Meijboom, P. van Es, Niemer, en Starck. De Zondagsdienst te Oegstgeest wordt waargenomen door dr. Varekamp, tel. 1918. De Commissaris van Politie te Leiden brengt ter kennis, dat het bij politiever ordening verboden is op den openbaren weg: a. vertooningen te geven (acrobatiek e.a.); b. aapjes, marmotten e.d. dieren te ver- toonen; c. verlotingen te houden of gelegenheid te geven tot deelname aan spelen. Bij constateering van overtreding zal proces-verbaal worden opgemaakt, terwijl de voorwerpen, waarmede het feit is ge pleegd, in beslag zullen worden genomen. Schouwburgprogramma 3 October. Voor den avond van 3 October is een Schouwburg-voorstelling aangekondigd, waarbij het R'damsch Hofstadtooneel zal opvoeren het spel „Intimiteiten". Wij meenen onze lezers er attent op te moeten maken, dat dit geen stuk voor idereen is, zooals men allicht zou meenen op zulk een avond. In de katholieke pers wordt dit stuk om de cynische levensop vattingen, weike er uit blijken, niet aan vaardbaar genoemd.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 2