Prijsvraag N.C.C. Koop vast een crisis-briefkaart voor Dinsdagavond 1500 prijzen VRIJDAG 29 SEPTEMBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 14 DE RIJNSTREEK. Zondag a.s. houdt de ren- en toeristen club de Rijnstreek haar tweede trainings- rit, afstand 36 km. Gezamenlijke start, ver trek 10 uur café Sportrust. AUTOMOBILISME NIEUW WERELDRECORD. De coureur Jenkins heeft te Los Angeles een nieuw wereldrecord gevestigd op de 24 uurs rit met een gemiddelde uursnel heid van 190 km. ATHLETfEK „ROODWIT." Met ingang van Woensdag 4 October a.s. begint wederom de indoortraining. De les sen zullen worden gehouden in de gym nastiekzaal der R.' K. H. B. S. aan de Ma- riënpoelstraat. De lessen staan onder leiding van den heer G. van Oerle en zijn als volgt verdeeld: Junioren A tot 14 jaar 67 uur, Junioren B 1417 jaar 78 uur, Senioren boven 17 jaar 89 uur. Deze regeling geldt nog niet voor ds afd. Gymnastiek. Deze traint eiken Vrijdagavond van 7.30 uur in de zaal Pieterskerkhof. Taptoe 2 October. De leden en junioren worden er aan herinnerd alle te 7.30 uur aanwezig te zijn in de St. Joseph- gezellengebouw Rapenburg 50. Van daar vertrekken we voor deelname aan het taptoe. Alle zorgen voor keurig helder sportcos- tuum. Denkt er om dat Rood-Wit met een groote groep moet uitkomen. Komt dus allen op! UIT DE OMGEVING IIILLEGOM. Verkooping. Gisteravond had de ver koop bij gunning plaats van twee burger woonhuizen en een Fabrieksterrein. De huizen staande aan de Hoofdstraat, het fabrieksterrein met gebouwen, woonhuis, kantoor etc. aan de Meerlaan. Deze verkoop geschiedde ten overstaan van Notaris van Cranenburgh te Haarlem. De uitslag was als volgt: Perceel 1, pand Hoofdstraat 4, in hoogste bod gebracht op 6300.Niet gemijnd. Perceel 2, pand Hoofdstraat .6, in hoog ste bod gebracht op 7000.Niet ge mijnd. Combinatie 1 en 2, in bod staande op 13300.Gemijnd op 1200.door den heer A. Leliveld, die dus kooper werd voor 14.500, voor rekening van den heer G. J. W. Mathot alhier. Perceel 3. Fabrieksterrein, gebouwen enz. In hoogste bod gebracht op 21.400; niet gemijnd, gegund aan Mr. P. F. Rittec Haarlem. NOORDWIJK. Hanze. In het Juvenaat vergaderde de Hanze onder leiding van den voorzitter, den heer V. Ph. Braun. Geopend werd met den chr. groet. Door den voorzitter werd mededeeling gedaan over de actie tegen verkoopingen zooals in de garage van den heer L. Beuk. Ze zijn tegen de geest van de wet op de oneerlijke con currentie. Men had hier niet veel succes gehad, doch te Katwijk wel, waar des avonds te 8uur moest worden gesloten. De notulen werden goedgekeurd. Meer dere ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Adhaesie werd betuigd aan een adres van de Kamer van Koophandel over het incasseeren van klei ne vorderingen op korten termijn. Mede deeling werd gedaan van het oprichten van een commercieele- en reclame-com missie. Op 2 Oct. begint de handelscur sus te Lissc.. Hierna werd overgegaan tot uitbreiding van het bestuur met twee leden. Gekozen werden de heeren Roeleveld en C. v. Egi mond. Aangekondigd werd, dat er een spreker zal komen met het onderwerp: Overheidswinst tegenover middenstands winst. Ook zullen kosten en voorwaarden worden gevraagd van een lezing van jhr. Mollerius die spreekt over Nederland en Ned. Oost-Indië, met of zonder film of lantaarnplaatjes. Een boekhoudcursus wil men in het leven roepen. Er gaven zich 7 leden op. Getracht zal worden nog en kele leden hiervoor te animeeren, waarna de hand aan de ploeg zal worden geslagen. Als afgevaardigde naar de Centr. Raad werd benoemd de heer Roelevelt. Dank werd gebracht aan degenen, die een ï'enteloos aandeel of meerdere aandeelen hebben genomen in het crisisvoorschot- bankje. Er zijn er 100 geplaatst a vijf gul den. Van het hoofdbestuur wordt er een zelfde bedrag bijgelegd, zoodat er kas geld is. Aan allen zullen over eenigen tijd de officieele aandeeltjes worden thuisbe zorgd. Over het houden van midden standsvergaderingen in retraitehuizen zoo als er nu zijn uitgeschreven, was men niet te spreken. Middenstanders moeten vergaderen in de gelegenheden die R.-K. Middenstanders disponibel hebben. Ge- informeerd zal worden of er een dringen de reden voor aanwezig is, en is die er niet dan zal men uit protest deze vergade ring niet bezoeken. Het bestuur krijgt vrij mandaat om te handelen naar omstandig heden. Hierna sluiting op de gebruikelijke .wijze. De lastige bebouwingsvoorschriften. Ingekomen is een adres van den raad van de vereeniging van den Christelijken Han- deldrijvenden en Industrieelen Midden stand, afd. Noordwijk, van de Noordwijk- sche Winkeliersvereeniging te Noordwijk aan Zee, de R.-K. Middenstandsvereeniging „De Hanze" en de neutrale winkeliersver eeniging te Noordwijk Binnen, houdende verzoek een zoodanig uitbreidingsplan en bebouwingsvoorschriften te ontwerpen, waarin met de economische mogelijkheden van Noordwijk wordt rekening gehouden en waarvan kan worden aangenomen, dat deze in de eerstkomende jaren te ver wezenlijken zullen zijn, zoodanige plan nen en voorschriften, waarvan kan worden verwacht, dat deze de uitbreiding van Noordwijk zullen bevorderen, waardoor de welvaart en bestaansmogelijkheid van den geheelen Noordwijkschen middenstand zal worden vergroot. Niet naar „stand". Naar wij verne men is het raadsbesluit waarbij aan den heer J. Warmerhaven in beroep een bouw vergunning werd geweigerd voor het bou wen van een bollenschuur in de ontwor pen doorbraak in Noordwijk aan Zee door de Kroon vernietigd wegens strijd met de wet. Het hoofdargument van den raad voor afwijzing was het welstandsargu ment. De steunverleening. In verband met een pas van den Minister van Sociale Za ken ontvangen circulaire is het orgaan van steunverleening in deze gemeente op geheven en zullen burgemeester en wet houders zelf zich voortaan met het ver- leenen van de steunuitkeering belasten. Dank. De luitenant-kolonel, die de leiding gehad heeft van de militaire oefe ningen, die de vorige week in onze ge meente en in de gemeente Katwijk zijn gehouden, heeft, naar wij vernemen, den burgemeester verzocht aan de ingezetenen zijn dank over te bengen voor de prettig betoonde medewerking. Het straperlo-spel. .Naar wij verne men eindigt op Zondag 1 October a.s. 't Straperlo-spel in het Palacehotel. De werkloosheid. Het aantal werk- loozen in onze gemeente is iedere week stijgende. Bedroeg dit de vorige week 410, thans is het reeds 427, waarvan 195 land arbeiders, 67 losse arbeiders, 55 visschers, 81 bouwvakarbeiders en 20 jongens. SASSENHEIM. Verkooping. Ten overstaan van Nota ris Wachter alhier had in het Hotel „Het Bruinen Paard" de verkoop bij afsclag plaats van: 1. Het Heerenhuis aan de Hoofdstraat 262, groot 2 A. 31 c.A. in bod op 10.000. Niet gemijnd. 2. Het perceel tuingrond met schuurtje aan de Kerklaan achter perceel 1 groot 7 A. 25 c.A. In bod op 2000.niet gemijnd. 3. Het woonhuis aan de Engelschelaan no. 2 te Voorhout groot 86 A 10 c.A. In bod op 4050.Niet gemijn, toegewezen aan den heer J. K. Heyl te Warmond. 4. Een perceel bouwterrein naast het vo rige perceel groot 83 A. In bod op 6100. niet gemijnd. 5. Een perceel Bloembollenland aan de Engelschelaan te Voorhout groot 96 A. In bod op 5600.niet gemijnd. 6. Een dito perceel groot 96 A. 30 c.A. In bod op 4000. Niet gemijnd. 7. Een dito perceel groot 49 A. In bod op 1900.Niet gemijnd. De perceelen 47 voor 17.600.toege wezen aan den her W. van der Laan q.q. te Voorhout. 8. Een perceel bloembollenland groot 57 A. 50 c.A. In bod op 2100.gemijnd op /l.door den heer Nic. van Steyn te Voor hout. 9. Een dito perceel groot 78 A. in bod op 1250.Niet gemijnd. 10. Een dito perceel groot 1 H.A. 58 c.A. In bod op 2200.Niet gemijnd. De perceelen 9 en 10 toegewezen voor 3450.aan den heer W. van der Laan q.q. te Voorhout. 11. Een dito perceel groot 1 H.A. 50 c.A. In bod op 2300.Gemijnd op 6.door den heer J. Uitdenboogaard te Warmond. ZEGWAART. Botsing. Op den hoek Den HoornZeg- waartsche weg had een aanrijding plaats tusschen twee auto's. De botsing was van dien aard, dat beide voertuigen dusdanig werden beschadigd, dat zij op eigen kracht niet verder konden. De schade werd onder ling geregeld. G e b o re n Arie, zoon van A. van Straa- len en J. H. van der Most Gijsje, doch ter van A. Gorissen en van G. Jansen Adrianus Johannes, zoon van H. H. Vonk en van G. M. Koot. ZOETERMEER. Geboren: Neeltje, dochter van Leen- dert Koetsier en van Neeltje Paul. Ondertrouwd H. van Overdam oud 24 jaar en A. M. Bolleboom oud 20 jaar F. G. van der Sman, oud 27 jaar en A. P. den Boer oud 23 jaar. ZOETERMEER—ZEGWAART. Overbodig aan te bevelen. Ter ver sterking van haar kas wordt door het plaatselijk crisis-Comité op Woensdag 11 October a.s. een collecte georganiseerd. Een opwekking hieraan naar vermogen te geven is overbodig. Tuberculose-bcstrijding. Door het be stuur der afdeeling Z. Z. van het „Groene Kruis" is een collecte gehouden ter verster king van het t. b. c.-fonds. Het actieve da mescomité, daartoe aangezocht, mocht het genoegen smaken een bedrag van 280. te collecteeren. Personalia. Onze plaatsgenoot J. W. Westhoek is door den heer Commissaris der Koningin in deze provincie benoemd tot onbezoldigd gemeenteveldwachter. GEMEENTERAAD VAN STOMPWIJK—VEUR Onder voorzitterschap van Burgemeester W. Keijzer kwamen de Raden der Gemeen ten Stomp wijk en Veur in openbare Ge combineerde Vergadering bijeen. Aanweizg alle leden, behalve de heer de Groot wegens ziekte. 1. Opening met gebed, waarna de no tulen onveranderd worden goedgekeurd. 2. Ingekomen is het rapport van kas- opneming van het Verificatiebureau der Vereeniging van Ned. Gemeenten, wat voor kennisgeving wordt aangenomen. 3. Vaststelling bedrijfsbegrootingen 1934 De voorzitter: Allereerst zal worden behandeld Gasbedrijf. De heer Borst: Als rapporteur der Com missie ad hoe wil ik in het algemeen naar voren gebracht hebben, dat de begrooting is samengesteld op een zakelijke en juiste wijze. De commissie ad hoe heeft bijna niet de gelegenheid gehad een postje te vin den waarop critiek kon worden uitge oefend en daarom een woord van dank aan de samenstellers van deze begrootingen. De heer Raaphorst sluit zich gaarne aan bij de woorden van den heer Borst, doch had gedacht, dat iets naar voren zou zijn gebracht en iets gedaan zou zijn voor de werkloozen en groote gezinnen; hij wil hieromtrent straks nog een voorstel doen. De voorzitter: Het spijt mij, dat U niet eerder hieromtrent een voorstel gedaan heeft, dan had dit bekeken en onderzocht kunnen worden. De heer Zuidwijk bespreekt de tarieven. Volgens de commissie ad hoc is verlaging niet mogelijk, doch z.i. is het wel mogelijk. Hij noemt de loonen aan de bedrijven veel te hoog in vergelijking met andere loonen van tuinders en boeren, enz. Deze loonen moeten verlaagd worden, dan zou ook aan de tarieven wel iets kunnen worden ge daan. De voorzitter: Vorig jaar is er verlaagd, doch nu is dit niet mogelijk; zoodra er iets kan gedaan worden, zal allereerst wor den overgegaan tot verlaging der klokken- huur. Als het ingevoerde vas .ttarief goed werkt en de uitkomsten zijn goed, dan zullen nieuwe voorstellen komen. De heer Zuidwijk becritiseert ook de vaste aanstelling van den heer Schouten; het is volgens hem onjuist een man op leeftijd vast aan te stellen, waarop de voorzitter een en ander duidelijk uiteen zet. De heer Bloemheuvel zegt, dat het hem spijt, dat Zuidwijk zoo scherp spreekt; hij had toch voorstellen kunnen doen. De heer Willemse beaamt, wat de heer Borst heeft gezegd. Hij merkt op, dat en kele posten nog al royaal zijn genomen, doch dit lijkt hem niet zoo erg. Met de straatverlichting is hij het niet geheel eens; hij wil hierover nu niet uitwijden, doch wil B. en W. in, overweging geven te onderzoeken, wat de straatverlichting in andere Gemeenten kost, dan zal blijken, dat de kosten hier te hoog zijn en hoopt, dat t.z.t. B. en W. hierop dan nader zullen terugkomen. In behandeling komt het rapport der Commissie ad hoc, die voor het Gasbedrijf het in hoofdzaak met de Commissie van Beheer eens is. De heer Raaphorst doet een voorstel om op gas een reductie van 3 cent te geven aan werkloozen, die langer dan 3 maanden werkloos zijn en wel gedurende de maan den Januari, Februari en Maart. Hij had ook een voorstel willen doen in dezen geest voor de groote gezinnen, doch dit stuit op practische moeilijkheden, daarom doet hij alleen dit voorstel voor werkloo zen, doch hij wil alleen dit voorstel hand haven, mits het geen steunverlaging ten gevolge zal hebben. De voorzitter: Het spijt mij, dat U nu pas met dit voorstel komt. Hij kan niet zeg gen, of het steunverlaging zal tengevolge hebben, echter vindt hij het voorstel zeer gevaarlijk. De heer Vink: Het geeft geen pas nu met dit voorstel te komen, het is niet te over zien. De heer Raaphorst wil enkele men- schen gas verkoopen beneden kostprijs, dit is z.i. onmogelijk. Dit is alleen mogelijk bij bedrijven, welke winst afwerpen. Bij steun voegen gaat niet, terwijl ook de mi nister deze reductie als een verkapte steun regeling zal verwerpen. Hij merkt op, dat de heer Raaphorst wel geweten heeft, dat zijn voorstel geen zin had en geen kans van slagen zou hebben. De heer Raaphorst zet zijn standpunt nader uiteen, terwijl de heer de Langen den heer Raaphorst vraagt om van zijn voor stel een vraag te maken en aan de Com missie van Beheer in onderzoek te geven. Na enkele besprekingen mocht het voor stel Raaphorst echter geen ondersteuning ondervinden. Vaste aanstelling C. J. Tol. De voorzitter zegt, dat de Commissie in meerderheid de vaste aanstelling hand haaft. De heer' Borst: Is een vaste aanstelling gemotiveerd, daar hij uit het antwoord van de Commissie van Beheer geen duide lijk begrip kan krijgen. De voorzitter zet een en ander duidelijk uiteen, en merkt op, dat het hier alleen gaat om de post salaris en niet over vaste aanstelling, omdat deze aan de Commissie behoort. Verschillende Heeren voeren hierover nog het woord, waarna de voorzitter het voorstel der Commissie van Beheer om den post op de begrooting toe te staan met vaste aanstelling, zooals aafi de Raden is voorgesteld, in stemming brengt. In Stomp- wijk staken de stemmen 55, terwijl in Veur het voorstel met 92 stemmen wordt verworpen. De geheele begrooting voor het gasbedrijf baten en lasten en den kapitaaldienst wordt daarna z.h.st. goedgekeurd. Behandeling Electriciteitsbegrooting. De voorzitter merkt, dat de Commissie ad hoe het eens is met de Commissie van Beheer, dat verlaging der tarieven thans niet mogelijk is, zoodra het mogelijk is, zal men eerst komen met verlaging klokken- huur; verder zijn geen opmerkingen. Ook de geheele begrooting Electriciteits- bedrijf wordt z.h.s. aangenomen. 4. Voorstel tot opzegging der overeen komst inzake gas- en electriciteitsvoorzie- ning aan de Westvlietweg met de gemeente Voorburg. Voorzitter: In October is het de tijd om het contract eventueel op te zeggen; het gaat er alleen over, of de Raad er voor voelt om het contract met Voorburg op te zeggen. Voorburg wil het gaarne spoedig weten, omdat zij anders moeten uitbreiden. De Commissie van Beheer heeft gemeend deze voorstellen te moeten doen, omdat zij er voordeel inziet. Na korte bespreking wordt het voorstel om het contract met Voorburg op te zeggen, z.h.st. goedgekeurd. 5. Voorstel inzake verlichting aan den Broekweg. Weth. v. d. Bosch: Over deze zaak is reeds veel stof opgewaaid en toch is een kabel daar nuttig en noodig. Om eventueel de besprekingen hieromtrent te bekorten, doet hij een tusschen voorstel en stelt voor,* dat Stompwijk het onaf geschreven gedeelte van 't bovengrondsch net voor zijn reke ning neemt. De heer Schrader: Het is onbegrijpelijk, dat hieromtrent thans weder een voorstel komt, terwijl het voorstel-v.d. Bosch hem verwondert; hij meende, dat deze kwestie geheel van de baan was. De heer Koerts licht toe, waarom Veur niet mede kon gaan met een kabellegging aan den Broekweg en begrijpt niet, hoe nu van St. een voorstel komt. De voorzitter licht toe, waarom dit voor stel nu opnieuw in den Raad komt. De heer Borst wil een bemiddelings voorstel doen en den kabel leggen, als de straat voor een of ander eens moet opge broken worden, omdat het toch niet aan gaat de straat nu reeds weder op te breken. De heer Bloemheuvel kan accoord gaan met het voorstel van den Bosch en zegt, dat er verandering moet komen. De heer de Langen: Het bovengrondsnet is onoordeeligkundig geplaatst. Als het tusschenvoorstel v. d. Bosch niet wordt aangenomen, dan zal hij een ander voor stel ter tafel brengen. Nog lange besprekingen volgen over deze kwestie, waarbij Veur duidelijk uit eenzet, waarom zij tegen de kabellegging zyn. De voorzitter doet een beroep op den Raad van Veur om het voorstel van den Bosch te aanvaarden. De heer Van Veen: de heer v. d. Bosch als voorzitter der R. K. Fractie van Stomp wijk heeft gezegd, dat Stompwijk ook de kosten der te plaatsen lantaarns zou be talen. Weth. van Wijk zegt tegen het voorstel v. d. Bosch te zijn. Het voorstel v. d. Bosch, dat Stompwijk het onafgeschreven gedeelte en ook de kos ten der lantaarns betaald, wordt in Stomp wijk aangenomen met 82 stemmen en in Veur met 101 stemmen, zoodat aan den Broekweg een kabel komt. Wegens ziekte van den Gemeente-Ont vanger wordt op voorstel van B. en W. als tijdelijk Gem.-Ontvanger benoemd met op één na algemeene stemmen, de heer v. d. Akker, ambtenaar ter Secretarie, die zijn benoeming onder eenig voorbehoud aan neemt, waarna hij door den voorzitter als zoodanig wordt beëedigd. Hierna sluiting. ALPHEN AAN DEN RIJN. Tooneelclub opgeheven. Naar wij uit goede bron vernemen is de onderafdeeling der St. Josephvereeniging, de Tooneelver- eeniging „Ons Tooneel", door het bestuur der St. Josephvereeniging opgeheven. Van het bestuur van „Ons Tooneel', vernamen we dat dit besluit zeer wordt betreurd, aangezien „Ons Tooneel" gedurende 16 jaar niet alleen in 't belang der St. Josephver eeniging heeft gewerkt, maar ook haar beste krachten heeft besteed ter bevorde ring van het goede tooneel. Geboren: Johanna Maria, d. van J. P. van Vliet en A. G. M. Duijnisveld. Christina Elisabeth, d. van J. den Haan en E. Chr. Brand. Elizabeth Margaretha, d. van H. F. van Hellemond en M. Donker. Johannes, z. van P. G. Harts en A. van Voorbergen. Klazina Barbara, d. van C. Stigter en A. Boef. Overleden: Gijsbertus Vink 25 j. (overleden te Ter Aar). J. Humme 56 j„ echtgenoote van G. Verkleij. J. Roest 29 j., echtgen. van L. Jongejan. Gevestigd: Jakob A. Knorren en ge zin van Amsterdam. Aartje Foekking van Leiden. Alida van Wilgen van Am sterdam. Clasina Slie van Voorburg. Cornelia Dijkshoorn echtgen. van J. de Bruijn van Schiebroek. Pieternella van Wijk van Leiden. Cornelia Bek van Er- melo. Jan W. Bisschop en gezin van Heerlen. Vertrokken: Maria C. van Eijk echt gen. van M. A. Wiltenburg naar Zegveld. Jan Vriesema naar Ferwerderadeel. Johan H. van Basten en gezin naar 's Gra- venhage. Lydia Funker naar Leiden. Johanna G. M. van der Putten naar Bee- sel. Gerarda Kloek naar Voorhout. Johannes A. Boef naar Zegwaart. Alida Verhorik. Ernst Amersfoort en gezin naar Zwammerdam. Cornelia K. van Soest naar Boskoop. Kinderen Habig naar Zandvoort. Heiltje van den Heu vel naar Reeuwijk. KOUDEKERK. Bloemen-liefhebbers. Gisterenmiddag en -avond was er in een der lokalen van de openbare school gelegenheid tot het be zichtigen van de, in dezen zomer door de leerlingen dier school, opgekweekte plan ten. Een groot aantal bloemen en planten bleken uitnemend verzorgd, zoodat de jury, bestaande uit de Gebr. W.Joh. Lekx al hier, een moeilijk werk hadden, de prijzen naar behooren toe te passen. Zoowel de on derwijzers als de kinderen hadden het ge noegen dat vele belangstellenden, waaron der ook het dagelij ksch bestuur der ge meente, het aardige kinderwerk kwamen bewonderen. ZOETERWOUDE. Geen belastingverhooging. De door B. en W. opgemaakte gemeentebegrooting voor den dienst 1934 luidt als volgt: Gewo nen dienst ontvangsten en uitgaven 140.198.31; kapitaaldienst Ontvangsten 2846.38 en uitgaven 2229.15. De begrooting van het waterleidingbedrijf voor 1934 sluit in den gewonen dienst in ontvangsten en uitgaven met ƒ11.298.97.-' Er behoeft geen belastingverhooging plaats te hebben. Personalia. Mej. Hulsbos-Westhuis heeft bedankt als schoolschoonmaakster der gemeente, zulks met ingang van 1 Oc tober a.s. .Ontduiking Varkenswet. Bij den vee houder v. d. S. in de Noordbuurt alhier zijn door de Varkenscentrale een 6-tal varkens in beslag genomen, welke niet van het ver- eischte keuringsmerk waren voorzien. DE AVONTUREN VAN PROFJE EN STRIJISJE. 237. Nu daar voelde Profje veel voor, want hij was die lange tochten niet ge wend. Hij gaf dus zijn toestemming en toen Struis je weer boven kwam, door de waard gevolgd die een groote emmer wa ter droeg, zag hij alleen nog maar de bee- nen van zijn meester, want de rest hing heelemaal uit het raam, omdat Profje de voorgebrachte paarden vanuit het venster door zijn vergrootglas aan het bestudee- ren was. 238. Struisje die heel voorzichtig van aard was en erg bang, dat als Profje schrok hij wel eens naar beneden kon tuimelen, liep op zijn teenen naar het venster, boog zich er ook uit en greep Profje, voor er iets kon gebeuren stevig in de kraag cn trok hem naar binnen. Profje gaf een gil van schrik, maar daar stoorde Struisje zich niet aan. Daarna zette hij alles wat zyn meester bij het toilet maken noodig kon hebben klaar en verdween uit de kamer. Natuurlijk ging hij direct naar de paarden kijken.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 14