DONDERDAG 28 SEPTEMBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN ERNSTIG VERKEERSONGELUK TE EINDHOVEN. Een doode, een zwaar gewonde. Gistermiddag om kwart voor vijf heeft te Eindhoven op den driesprong Geldrop- sche Veer VoorterwegSt. Jorisstraat een ernstig verkeersongeluk plaats gehad, dat aan den 19-jarigen F. van Grootel uit Geldrop het leven heeft gekost. Een met levensmiddelen zwaar geladen vrachtauto van den grossier F. Maas uit Geldrop, welke op dat tijdstip met woeste vaart kwam aanrijden is bij het indraaien in de St. Jorisstraat het trottoir opgevlo gen en tegen den pui van het café H. Dries- sen terechtgekomen. De deur van het café werd geheel ingedrukt, terwijl de auto kan telde. Van Grootel, die naast den bestuur der gezeten was, viel uit de cabine en kwam onder den omgeslagen auto terecht. Hij bleek een ernstige schedelbreuk te hebben bekomen en is enkele oogenblik- ken na het ongeluk overleden. De bestuur der, J. Maas uit Geldrop, werd ernstig ge wond aan borst en hoofd en is naar het St. Joseph Ziekenhuis overgebracht. AUTO TE WATER GEREDEN. Bejaarde heer aan gevolgen overleden. Door onbekende oorzaak is nabij Lopik een auto, waarin drie kooplieden uit die gemeente waren gezeten, in de vaart langs den weg gereden. De bestuurder en een der beide mede-inzittenden wisten zich te redden en ook de derde, de 68-jarige heer den O., was spoedig op het droge. Terwijl de beide eerstgenoemden er echter met den schrik en een nat pak bleken te zijn afge komen, voelde de heer den O. zich onwel en reeds korten tijd later is hy overleden. Het stoffelijk overschot is naar Lopik overgebracht. AUTO TEGEN EEN BOOM VERNIELD. Bestuurder slechts licht gewond. Dinsdagavond reed de heer T. uit Tiburg met groote snelheid over den rijksweg RijenBreda, toen hij onder Dorst plotse ling voor een van uit de tegenovergestelde richting naderende auto moest uitwijken. Blijkbaar remde hij te krachtig, waardoor zijn auto gevaarlijk begon te slingeren en tegen een langs den weg staanden boom terecht kwam. De carrosserie werd in tweeën gespleten, terwijl den motor geheel van het chissis werd afgescheurd. De bestuurder, die spoedig door toege snelde voorbijgangers uit zijn benarde po sitie werd bevrijd, had slechts een lichte hoofdwondè opgeloopen. DOOR AUTO GEGREPEN. De heer E. Boerma uit Groningen reed Dinsdagavond met zijn auto door Wilder - vank, toen hij plotseling een klein katje op den weg zag, waarvoor hij remde en uit week. Het gevolg hiervan was, dat hij den heer Akkerman aanreed, die toesprong om het katje weg te halen uit zijn gevaarlijke positie. Door dezen samenloop van omstandighe den werd A. gegrepen. Hij liep o.a. een schedelfractuur en een dubbele beenbreuk op en is naar het R. K. ziekenhuis te Gro ningen vervoerd. BEJAARDE MAN REDT KIND VAN WISSEN DOOD. Te Oldeboorn geraakte, naar de „Tel." bericht, een zevenjarig meisje in het vaar water de Boorne. Aangezien dit vaarwater ter plaatse zeer diep en breed is, kostte het veel moeite het kind te redden. Toen van de toegeschoten menschen niemand zich in het water durfde te begeven, nam de 60-jarige heer M. Popper, hoewel hij pas ziek geweest was en niet kon zwem men, een kloek besluit. Hij sprong te water en slaagde er in het meisje behouden aan den wal te brengen. VLEESCH VERGIFTIGING. Te Borne (O.) heeft zich in het gezin van den arbeider Bakker een geval van vergiftiging voorgedaan/ De vader, drie dochters en een zoon, die werkzaam wa ren op de N.V. Stoomspinnerijen en -weve rijen v/h S. J. Spanjaard, werden onder hun werk onwel, zoodar zij, nadat genees kundige hulp was verleend, naar hun wo ning moesten worden vervoerd. Vermoed wordt, dat zij onwel zijn geworden door het eten van schapenvleesch. BOERDERIJBRAND. Voor de derde maal in korten tijd. Gisterennacht om plus minus 3 uur brak door tot nu toe onbekende oorzaak brand uit in de boerderij van den heer H. P. B., landbouwer te Wirdum, gemeente Lopper- sum. De brandweer uit Appingedam was spoe dig ter plaatse, doch kon niet verhinderen, dat de geheele boerderij tot den grond toe afbrandde. De schuren, die vol hooi zaten, werden tevens een prooi der vlammen. De boerde rij was verzekerd bij de Onderl. Brand waarborg Mij. te Groningen. Het opmerkelijke van dezen brand is, dat het nu in zeer korten tijd reeds de derde brand is, welke in deze boerderij uit brak. Ook is het merkwaardig, dat de brand telkens in de nachtelijke uren, en dan in den nacht van Dinsdag op Woensdag ont staat. In verband hiermee denkt de poli tie aan brandstichting. VILLABRAND TE BENNEBROEK. Gisternacht te ongeveer 3 uur is brand uitgebroken in de villa Nelly aan den Ken- nemerbeekweg te Bennebroek. De brand bleef tot het interieur beperkt. De inven taris is geheel vernield. De oorzaak van den brand is onbekend. Verzekering dekt de schade. De politie heeft termen gevon den om een onderzoek in te stellen naar de oorzaak van den brand. VECHTPARTIJ IN EEN AUTO. Gistermorgen omstreeks drie uur werden de familie Horn, wonende aan de Lim- brichterstraat te Sittard, en de buren met schrik wakker ten gevolge van een groo- ten schok en glasgerinkel. Het bleek, dat een personenauto, toebehoorende aan een smokkelbende, op het huis was gereden en de groote vitrine van den winkel totaal had vernield. In den auto hadden gezeten een berucht smokkelaar D. uit Sittard en drie andere personen uit Susteren, o.w. een onderwijzer. De personen uit Susteren hadden met D. een meeningsverschil gekregen over geld, waarop zij hem al vechtende in den auto achterover trokken, zoodat hij het stuur moest loslaten, met het gemelde gevolg. De auto is weinig beschadigd, terwijl de inzit tenden niet van beteekenis werden gewond. De politie stelt een onderzoek in omtrent de schuld. FABRIEKSDIRECTEUR GEARRESTEERD. Zuivelfabriek te Moordrecht voor ongeveer tienduizend gulden benadeeld. Bij een zuivelfabriek te Moordrecht zijn, naar de „Tel." meldt, onregelmatigheden ontdekt, welke hebben geleid tot de ar restatie van den directeur, die door val- sche boekingen een bedrag van ongeveer 10.000 heeft verduisterd. De fraude da teert van het vorige jaar, toen de fabriek door een N. V. werd overgenomen en de gearresteerde als directeur aan het hoold kwam te staan. Hij genoot een groote vrij heid van handelen en was bedrijfsleider en boekhouder tegelijk. Reeds geruimen tijd koesterde men verdenking, maar de direc teur, wien een en ander niet ontgaan was, wist telkens een controle te verschuiven. Tenslotte kon hij een onderzoek niet meer verhinderen en zoo kwamen de onregelma tigheden aan het licht. Er is nog getracht de zaak in der minne te schikken door den directeur gelegenheid te geven het gat te stoppen. Deze wilde echter niet op de voorstellen ingaan. De justitie is daarop gewaarschuwd, waarna tot de arrestatie van den directeur, die zes tig jaar oud is en te Schiedam woont, werd overgegaan. Hij is in het Huis van Bewa ring te Rotterdam opgesloteh. Een rijksaccountant onderzoekt thans de administratie. De boeken zijn echter zoo slecht bijgehouden, dat het onderzoek ge- ruimen tijd in beslag zal nemen. Inmiddels staat wel vast, dat de N.V. voor ongeveer tien mille is oenadeeld. Zij is niet verze kerd. Postbeambte aangehouden. Op last van de justitie te Tiel is te Eewijk gearresteerd de brievengaarder en kantoorhouder der P. T. T. aldaar. Hij wordt verdacht van verduistering van onder zijn berusting zijnde gelden tot een bedrag van 1000 gld. De man, die meer dan dertig dienstjaren heeft, is in het huis van bewaring te Tiel opgesloten. KERKNIEUWS EEN PLECHTIG AFSCHEID. Paters Franciscanen naar de missie. Gistermorgen had in de parochiekerk van de H.H. Nicolaus en Gezellen aan de Raamstraat te Delft het plechtig afscheid plaats van een twaalftal Missionarissen. Voor de H. Mis van half negen deden de Missionarissen hun plechtigen intocht in de kerk. Verscheidene heeren geestelij ken der gansche stad, alsmede de Hoog- eerw. Pater fr. Regalatus Hazebroek, waar nemend Provinciaal en de Zeereerw. Pa ter Dr. Germanus Vrijmoed, definitor der orde, begeleidden den indrukwekkenden stoet. Een tweetal priester-missionarissen zijn voor Brazilië bestemd, n.l. R. P. fr. Simeon van den Akker uit Geffen en R. P. fr. Flo- rinus Verhagen uit Schijndel; benevens 4 paters theologanten; fr. Caelestinus van de Kerkhof uit Weert, fr. Peregrinus Loerakker uit Haarlem; fr. Eugemarius Kupka uit Heerlen, fr. Leobinus Kraak man uit Haarlem; en één Broeder: Br. Christinus Uylenbroek uit Zeist. R. P. fr. Aemilianus van Heel uit Amsterdam rekt naar Zuid-Chansi- in China met Broeder Agnullus van der Heide uit Bolsward; R. P. Hadelinus Ariaens uit Venraay is voor Java bestemd, terwijl R. P. fr. Dio- nysius Broers uit Weert en R. P. fr. Noten boom uit Bodegraven naar de Missie in Noorwegen gaan. De plechtige H. Mis werd gecelebreerd door Pater-Missionaris, Simeon van den Akker uit Geffen, met assistentie van de overige Missionarissen. UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Vrijdag 29 Sept. Huizen, 290 M. Algemeen Programma, verzorgd door de NCRV. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.159.30 Gramofoonplaten. 10.30 Morgendienst o. 1. v. Ds. S. IJbema. 11.00 Zang door H. Borkent (tenor). A. d. vleugel: C. Veelo. 12.15 Gramofoonplaten. 12.30 Ensemble v. d. Horst. 2.30 Chr. Lectuur. 3.00 Orgelconcert .L Blaauw. 4.00 Het Hollandsch Harpkwartet. 6.00 Gramofoonplaten. 6.30 Causerie A. J. Herwig. 7.15 Ned. Chr. Persbureau. 7.30 Literair halfuur door Dr. J. Haan tjes. 8.00 Concert door Jan Zwart (orgel) en de Kon. mannenzangver. „Apollo" o. 1. v. F. J. Roeske. 9.009.30 Declamatie door Mej. J. van Aken, ca. 10.00 Vaz Dias. 10.3011.30 Gramofoonmuziek. Hilversum, 1875 m. 8.00 VARA, 12.00 AVRO, 4.00 VARA, 8.00 VPRO, 11.00—12.00 VARA. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Declamatie J. van Oogen. 10.30 Orgelspel C. Steyn. 11.00 P. J. Kers: Onze Keuken. 12.00 Ensemble Rentmeester en Gramo foonplaten. 2.15 Gramofoonplaten. 2.30-Causerie over bloembollen door G. P. Bronkhorst. 3.00 Gramofoonplaten. 4.00 Zenderwisseling. 4.15 Orgelspel J. Jong. 4.50 Voor de kinderen. 5.30 VARA-Orkest o. 1. v. H. de Groot. 6.40 Prof. Dr. J. Tinbergen: Vooruitzich ten ten aanzien van de economische crisis. 7.00 SOS-Berichten. 7.02 VARA-orkest o. 1. v. H. e Groot. 8.00 Causerie Dr. W. Banning. 8.30 Concert door het Haydn-kwartet. 9.00 Causerie Ds. E. D. Spelberg. 9.30 Vervolg concert. 10.00 Vrijz. Ged. Persbureau en Vaz Dias 10.15 Causerie C. Höweler. 10.45 Gramofoonplaten. 11.00 Orgelspel C. Steyn. 11.3012.00 Gramofoonmuziek. Daventry, 1554 m. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, Berichten. 11.2012.20 Dansmuziek uit „Valencia". 12.20 Orgelconcert. 12.20 Orgelconcert O. H. Peasgood. 12.50 BBC-Dansorkest o. 1. v. H. Hall. 1.35 Northern Studio-orkest o. 1. v. Brid ge. 2.20 Voor de Scholen. 3.20 Muzikale causerie. 3.55 Voordracht. 4.10 Gramofoonplaten. 4.50 E. Colombo's orkest. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 Radio-koor o. 1. v. S. Robinson. 7.10; 7.30 en 7.50 Lezingen. 8.20 BBC-Symphonie-orkest m. m. van koor en solisten o. 1. v. Sir Henry Wood (Oo.a. Beethoven's Negende symphonie). Pater Dr. Germanus Vrijmoed, definitor, hield een schoone en treffende predikatie. Na de H. Mis waren de bekende plech tigheden aan de orde. De Hoogecrw. Pater fr. Regalatus Hazebroek droeg den Mis sionarissen de zending op waarna de krui sen werden gewijd en omgehangen. „Tijd". 10.00 Berichten, voordracht. 10.25 Dansmuziek (gr.pl.). 10.5012.20 Harry Roy en zijn Band. „R a d i o- P a r i s", 1724 m. 8.05, 12.50 en 7.40 Gramofoonplaten. 9.05 Radio-Jooneel. 9.50 Gramofoonplaten. Kalundborg 1158 m. 12.20—2.20 Concert uit Rest. „Wivex". 2.504.50 L. Preii's orkest. 8.30 Trioconcert. 8.30 „Nathan de Wijze" 10.50 Het Venetiaansche Trio m. m. van zangsolist. '11.20 —12.20 Dansmuziek uit „Valencia'.' L a n g e n b e r g, 473 m. 6.20, 7.23 en 11.50 Gramofoonplaten. 12.20 Concert m. m. van zang- en instru mentale solisten. I.50 Sted Orkest Münster o. 1. v. Göhre. 5.20 Gramofoonmuziek. 5.50 „Die fröhlichen Fünf". 8.25 „Der Waffenschmied", opera van Lortzing. Leiding: Seyfert. II.05—11.50 Populair concert. Rome, 441 m. 8.50 „La Sonnambula", opera van Belli ni. Dirigent: Russo. B r u s se 1, 338 en 508 m. 338 meter: 12.20 Het Primas Sylva-orkest. I.30 Dito. 5.20 Omroeporkest o. 1. v. Walpot 6.20 Gramofoonplaten. 6.50 Kamermuziek. 8.20 Symphonieconcert o. 1. v. Meule- mans. 9.20 „Reinaert de Vos" met muziek van Douliez. 10.05—10.20 Gramofoonplaten. 508 meter: 12.20 Gramofoonplaten. 5.20 Symphonieconcert o. 1. v. Meulemans 6.35 Gramofoonplaten. 6.50 Piano-recital. 7.05 Gramofoonplaten. 8.20 Omroeporkest o. 1. v. Walpot. 9.2010.20 Symphoniecincert o. 1. v. Ar thur Meulemans. Deutschlandsender, 1635 m. 8.20 Concert uit München o. 1. v. Kloss. 8.50 „Der ewige Bauer", hoorspel van J. M. Bauer. 10.20 en 11.05 Berichten. II.2012.50 Populair concert o. 1. v. Kley. Gemeentelijk Radio Distributie-bedrijf te Lelden. (3e Programma). 8.0012.00 Langenberg. 12.20—15.20 North Reg. 15.2016.10 Kalundborg. 16.10—17.20 Daventry. 17.2019.50 Brussel (VI.). 19.50afloop: Luxemburg. (Wijziging voorbehouden. SIDNY DE VRIES VOOR DEN K. R. O.- MICROFOON. De bekende baritonzanger Sidney de Vries, zal op Zondagavond 1 October a s. met een aantal operafragmenten voor den K. R. O.-microfoon optreden. Sidney de Vries, die onlangs zooveel succes oogstte met de vertolking van de hoofdrol in Pa per's opera Halewijn, was geruimen tijd ais een der sterren aan de Mannheimer opera verbonden en trad herhaaldelijk ook voor groote buitenlandsche zenders als solist op. Benoemingen in het Aartsbisdom. Z. H. Exc. de Aartsbisschop van Utrecht heeft aan den Zeereerw. heer J. N. A. Rijn bout- op zijn verzoek om gezondheids redenen eervol ontslag verleend als pas toor van Doornenburg en heeft benoemd tot pastoor te Doornenburg den zeereerw. heer G. W. M. Wiegering, en tot pastoor te Zuidhorn den Zeereerw. heer A. W. van Rossum. FEUILLETON. HET MEDAILLON VAN LORD STAIR. Naar het Engelsch van CHARLOTTE M. BRAME. 35) Nu niet meer, maar eens was u Phoebe Askern. Alles bewijst het, mijn vader zegt, dat Phoebe groot en blond was en u is blond, ofschoon u uw haren don ker geverfd had. Terwille van mijn moe der, vertel me de waarheid? Geef mij tijd om te denken, mijn hoofd barst. Ethel zou nooit vergeten hoe de gevan gene met een gebaar van namelooze wan hoop haar hoofd tegen den muur legde. Marguerite trachtte te bedenken, wat er zou gebeuren als ze bleef ontkennen, dat ze Phoebe Askern was. Dan zouden ze hun onder zoek voortzetten en op de een of andere manier zouden ze wellicht iets van de waarheid begrijpen en heel haar jarenlange opoffering zou vergeefsch geweest zijn! Als ze aan den anderen kant voor Phoebe Askern bleef doorgaan en bekende, dat ze het medaillon had ge stolen, dan zouden ze haar allerlei vra gen doen, vragen, die haar tot wanhoop zouden brengen. Wat moest ze in 's he melsnaam doen? Midden in deze woeste chaos van ge dachten hoorde ze de heldere stem van haar dochter: Wees toch niet bang om me alles te vertellen. Wat u ook gedaan mocht hebben, we zullen u om moeder's wil vergeven en we zullen verder voor u zorgen. We zullen een aardig rustig huis je voor u zoeken en u helpen zoolang u leeft, maar zeg me de waarheid, laat me niet langer in deze vreeselijke spanning. Langzaam keerde de vrouw haar gelaat van den muur. Ik heb nagedacht, zei ze maar ik moet blijven zwijgen. Ik kan u niets meer zeggen. Ik kan u niet vertellen of ik Phoe be Askern ben of niet. Ik bevestig het niet en ontken het niet. Laat me uit uw leven verdwijnen, riep ze hartstochtelijk. U kunt maar -één ding voor me doen: laat met alleen en vergeet me. HOOFDSTUK L. Ethel wist niet meer wat ze zeggen moest, alles had ze nu beproefd. Plotse ling schoot haar een nieuwe gedachte te binnen en ze zei: Juffrouw Grey, ik heb gefaald in mijn opdracht. Nu heb ik nog één verzoek aan u. Wilt u mijn vader, Lord Stair, niet toestaan u te bezoeken? Er kwam een blik als van een opge jaagd dier in de oogen van No. 44. Mijn vader, ging Ethel voort, is zacht en vriendelijk. Hij heeft ook groot 4eed gekend. Laat hij u bezoeken, juf frouw Grey? Lord Stair me hier komen bezoe ken? klonk het heesch. Ze had moeite om staande te blijven. Ik ben er zeker van, dat zelfs als u mij nie^kunt vertrouwen, u hem zult ver trouwen Mijn eenig vertrouwen is op den He mel. Maar waarom wilt u niet, dat Lord Stair u komt opzoeken? Ik dring er op aan, omdat ik weet, dat u hem zult ver trouwen. En hij heeft zelf gewenscht om u op te zoeken, maar ik dacht dat het be ter was. dat ik ging. Ikik dacht, dat ik een beetje invloed had en dat u mij zoudt vertrouwen. Ik^can Lord Stair hier niet ontvan gen, riep de vrouw heftig, en ik wil hem niet ontvangen. Als hij hier zou ko men, zou ik het niet overleven! Ze hield op, bang zich door haar woorden te zullen verraden. ik kan hier niemand antvan- gen in dit huis van schande, in deze klee- ren. Als u nog eenig medelijden voor me hebt overgehouden, breng dan Lord Stair hier niet. Maar waarom is u toch zoo bang om hem te zien? Ik weet zeker, dat hij heel vriendelijk zal zijn. De gevangene beheerschte zich, ze voel de, dat haar opwinding haar zou verra den. U is misschien bang, dat mijn vader u herkennen zal, vroeg Ethel. Herinnert uw vader zich Phoebe As kern? Ja, ze was groot en blond, zegt hij en ofschoon hij haar niet zoo heel dikwijls zag, zou hg haar gezicht herkennen. Hij zou haar gaarne zien, omdat hij denkt, dat zij meer weet dan hij van de laatste uren van mijn moeder. Een zachter licht kwam in de oogen van Marguerite. Denkt hij dan nog zoo dikwijls aan Lady Stair? Ja, hij denkt eigenlijk altijd aan haar, zij was de eenige vrouw, die hij ooit heeft liefgehad. Als u Phoebe Askern is, dan weet u zelf wel, hoe lief hij haar had en wat een troost het voor hem zou zijn u te zien om van u te hooren of u bij haar was toen ze stierf en hoe ze stierf. Zeg niets meer, ik kan het niet meer dragen, snikte de gevangene. Het eenige, dat ik u kan zeggen is, dat ik Lord Stair niet kan ontvangen. O, ik wou dat ik dood was! Er klonk zulk een diepe wanhoop in haar stem, dat Ethel er van schrok. Ik zal er niet meer over spreken, zei ze maar moet ik u hier nu zoo achterlaten? Vergeet mij. Ik haat mezelf, dat ik u zooveel leed moest doen. Laat me nu al leen, ik bid het u. En toe, beloof me niet meer terug te komen. Als ik uit de gevan genis ontslagen, word, ga ik naar Amerika, zoodat ik dan geheel uit uw leven ver dwijnen zal. Vergeet mij en al het ver driet, dat ik u heb aangedaan. Tranen kwamen in Ethel's donkere oogen. Het doet mij pijn, zei ze, maar ik zal doen zooals u verlangt. Juffrouw Grey's gezicht ontspande zich. Ze deed een stap naar Ethel toe. U is een Herto gin, zei ze en ik een arme gevangene. Er is een groote afstand tusschen ons, maar wilt u voor een oogenblik dezen afstand vergeten? Het is de laatste keer, dat wij elkaar zullen ontmoeten, de laat ste keer, dat ik uw gezicht zal zien, dat voor mij het licht van mijn leven is ge weest. Mag ik u kussen voor wij schei den? Ethel was diep bewogen. Ze ging naar de vrouw toe en sloeg de armen om haar heen, terwyl naar oogen vochtig werden. Ik kan de gedachte niet verdragen, dat wij elkaar nooit meer terug zullen zien. Ik weet niet waarom mijn hart zoo aan u hangt, ik weet niet waarom ik van u houd, maar ik voel mij onweerstaanbaar tot u aangetrokken. De beide vrouwen kusten elkaar. Ik zal dit oogenblik niet vergeten, fluisterde de gevangene. Ga nu, ik heb uw gezicht gekust, ik wensch niets meer! Ga, ik ben aan het einde van mijn kracht, adieu! Adieu, herhaalde Ethel, maar het woord bestierf haar op de lippen en toen ze de cel verliet voelde ze een vrdriet zoo diep en hevig, als ze nog nooit in haar le ven gekend had. Toen de deur van de cel weer was ge sloten, viel de gevangene snikkend voor het smalle bed op haar knieën. Dit was haar innigste vreugde en het grootste verdriet. Haar kind hield van haar! Ze had haar mogen kussen; de herinnering aan dit oogenblik zou haar nooit verlaten Toen de directrice eenigen tijd later in de cel kwam, vond ze Marguerite bewus teloos op den grond liggen. Ze legde de tengere gestalte op het harde bed en zond om een dokter. Haar toestand verergerde; dagenlang zweefde de zieke tusschen le ven en dood. Doch haar stervensuur was nog niet ge komen. Langzamerhand herstelde ze, maar toen ze weer geregeld kon denken, scheen een nieuwe angst zich van haar meester te hebben gemaakt. Wat moest ze doen als Lord Stair haar kwam opzoeken? Hij zou haar zeker herkennen, en wat dan? Zijn bezoek moest tot eiken prijs ver hinderd worden. Juffrouw Grey ver zocht om een onderhoud met een van de regenten van de gevangenis, kapitein Mayne. Kapitein Mayne voelde groote belang stelling voor de gevangene van wie hij zooveel vreemde dingen had gehoord. „Op en top een dame", was zijn indruk. „Een vrouw, die heel wat moet hebben doorgemaakt." Het spijt m(j u te moeten lastig val- en zei de gevangene, maar ik heb een verzoek aan u. Ben ik verplicht bezoek te ontvangen tegen mijn wil? Kapitein Mayne dacht een oogenblik na en antwoordde: Neen, zeker niet. Dat was wat ik u wilde vragen. Van nu af wensch ik geen bezoek meer te ont vangen. Ik ben dood voor de buitenwe reld. Ik heb gebroken met mijn vroeger leven. Maakt u geen enkele uitzondering? Geen enkele. Hiermee was het onderhoud geëindigd. Ethel was no;, steeds sterk onder den indruk van het bezoek in de gevangenis. Je had niet moeten gaan, was het oordcel van den Hertog geweest. Je hebt gelijk. Ik heb er geen goed mee gedaan, Fulke. Mijn bezoek is een rr !:king geworden, had zij toegegeven. Maar toen Lord Stair alles gehoord had was hij vastbesloten, de gevangene te gaan bezoeken. (Slot volgt).

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 9