DONDERDAG 28 SEPTEMBER 1933 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD PAU. in UIT DE OMGEVING ALKEMADE. Aanbesteding verwerk Woningbouwver- eeniging. Vanwege de Woningbouwver- eeniging „Alkemade" is aanbesteed het buitenschilderwerk van 48 woningen, waar van er 40 staan in den Googerpolder te Roelofarendsveen en 8 te Kaag. Het werk was verdeeld in 2 perceelen A. en B. Perceel A betrof het schilderwerk te Roelofarendsveen en perceel B. dat te Kaag. Ingeschreven werd als volgt: J. H. Ves- seur te Oude-Wetering, perceel B 316. P. van der Velden, Oude-Wetering, perceel B 314.A. L. Schrijvers, Oud-Ade, per ceel B 247.G. F. Koot te Rijpwetering perceel A 675.en perceel B 240. J. P. van Beek te Roelofarendsveen per ceel A 576.en perceel B 175.Het werk is aan den laagsten inschrijver ge gund. LISSE. BOND VAN KLEINE KWEEKERS. Ook hier een afdecling opgericht. Op de groote bovenachterzaal van het Hotel „De Witte Zwaan'" werd gisteravond een vergadering gehouden van Kleinkwee- kers in het Bloembollenbedrijf om door onderling overleg te trachten ook te Lisse een afdecling van dien Bontf op te richten. Van het Hoofdbestuur waren aanwezig de heeren Bruin, v. Kampen, Werkhoven en Hulsobosch. De opkomst, alhoewel ze grooter had kunnen zijn, was niet slecht. De leiding was in handen van den heer J. H. Hageman, alhier. Deze opende de ver gadering en heette allen welkom. Hij zei- de, dat het doel van deze bij komst was te trachten een vereeniging van Kleinkwee- kers op te richten, waarna hij het woord gaf aan den heer Bruin, secretaris van den Z.-Holl. Bond van Kleinkweekers. Deze gaf. een resumé van het ontstaan van dezen Bond on wat tot heden was gedaan. Hij deed daarbij uitkomen, dat toentertijd slechts Gemeenten waren uitgenoodigd om eventueeie oprichtingsplannen te bespre ken. De Gemeente Voorhout sympathy- seerde met het plan. Voor alles wilde men zijn zelfstandigheid bewaren ook al zou men Rijkssteun noodig hebben. Doch vol gens Ministerieel schrijven was dat on mogelijk, zoodat de eerste opzet mislukte. Doch door onderlinge samenwerking hebben we toch onze menschen den gang naar het Armbestuur kunnen besparen. Spr. las de toenmaals aan de kweekers verzonden formulieren voor, welke formu lieren de kweekers hadden in te vullen. Door Burgemeester en Wethouders van 13 Gemeenten aan de duinrand werd een Werkcomité- opgericht, dat met de gege vens naar den Minister ging. Het gevolg is geweest, dat een Kraamcrediet door mid del van de Gemeente kon worden verkre gen. Spr. deed uitkomen, dat wanneer de Gemeente de kleine kweekers op deze wijze steunt, zij het Gemeentebelang dient. De zaak staat voor de kweekers wel eenigszins anders als verleden jaar nu we een teeltregeling hebben gekregen met de daaraan verbonden saneering. Door den Bond was aan den Minister van Economi sche Zaken voorgesteld voor de saneering een programma-regeling te treffen. Dat is niet gelukt. Toen in het afgeloopen voor jaar de bollen opkwamen, kwam men tot de ontdekking dat door het water voor velen al een saneering had plaats gehad. Voor hen die door waterschade waren ge troffen, weiden bij de Kweekerscentrale stappen gedaan om deze tegemoet te komen. Voor 98 procent is de waterschade toege wezen. Dit was de eerste stap naar buiten en deze stap heeft ons vele leden bezorgd. Hieruit moge blijken, dat de mannen van de Kweekerscentrale voor onze belangen op de bres staan. Nu het seizoen ten einde is, weten we hoe de uitkomsten van ons bedrijf zijn. Deze zijn bedroevend. Daarom heeft het Hoofdbestuur wederom formulieren laten drukken om door hare leden in te vullen, omdat, willen we steun verkrijgen, we overtuigende bewijzen moeten overleggen dat steun noodig is. De bedoeling is ora steun te verkrijgen voor het gesaneerden goed. Anders staat voor velen in den a.s. winter nijpende armoede voor de deur. Spr. zeide hoopvol gestemd te zijn, dat we wel eenige resultaten zullen bereiken, al is nog niets met zekerheid bekend. Na eenige oogenblikken gepauzeerd te hebben, stelde de heer Braun de vraag, of de vergadering het nut inzag van het stichten van een vereeniging, of dat er bezwaren bestonden. De heer van Essen had bezwaar om de geheele kaart bloot te leggen; hij meen de dat wij evenveel recht op steun hebben als ieder Nederlander. Hij zou dit willen eischen. De heer Braun deed uitkomen, dat de Bond van Kleinkweekers de geor- denden weg wil bewandelen en deze is verzoeken en niet e i s ch en. Op een vraag van een der aanwezigen, welke kosten of het lidmaatschap met zich brengt, antwoordt de heer Braun, dat de meeste afdeelingen 1.contribueeren, waarvan 40 cent wordt afgedragen aan het Hoofdbestuur. Hierna liet het bestuur een lijst circu- leeren waarop men zich als lid kon in schrijven. Het resultaat was verrassend. Niet minder dan 52 aanwezigen lieten zich als lid inschrijven. De heer Braun felici teerde hen met het genomen besluit en hU zeide. dat hierdoor het oprichten der afdecling Lisse een feit is geworden. Hjj uitte den wensch. dat de afdecling blijken zal geven van levensvatbaarheid en dat men met genoegen op dit besluit zal kun nen terugzien. Hierna ging men direct in huishoude lijke vergadering en was allereerst aan de orde verkiezing van een definitief be stuur. Daar stemmen opgingen om op de eerste plaats de voorzitter te kiezen, werd hiertoe besloten. De heer J. Hageman werd met 37 stemmen tot voorzitter gekomen. De heer Braun feliciteerde hem met zijn benoeming en hij hoopte, dat onder zijn leiding de af deeling Lisse moge groeien en bloeien. Tot overige bestuursleden wer den gekozen de heeren C. v. d. Laan, A. Lemmers, J. Grimbergen en H. v. Voorst. Voor zoover nog aanwezig, namen deze de benoeming aan. Door een groot aantal leden werd, op verzoek van het Hoofdbestuur, daar reeds kosten gemaakt zijn, de contributie aan het bestuur afgedragen. Vervolgens werd aan de leden het be- drijfsformulier uitgereikt ter invulling. De heer Braun behandelde het formulier en hij hoopte, dat allen het naar beste weten zouden invullen, opdat een juist overzicht van de bedrijfsuitkomsten wordt verkre gen hetgeen noodig is om steun te verkrij gen voor de gesaneerde bollen. Na de rondvraag sloat de voorzitter de goedgeslaagde vergadering. Aanbesteding. Door Burgemeester en Wethouders dezer gemeente is op 27 Sep tember 1933 aanbesteed de inrichting van een sportterrein. Hiervoor werd ingeschreven door: J. Kas telein 2490.N. W. Castein 2495. Firma Daudeij en Co. 2448.Ant. Beu- gelsdijk 2557.Gebr. Randsdorp 2809.Ant. Meeuwissen 2550.Th. Jansen 2588.Joh. van Velzen 2474. allen gevestigd te Lisse. Laagste inschrijf ster was de fa. Daudeij en Co. voor 2448.De begrooting was 2600.De gunning van het werk is aangehouden. NOORDWIJKERHOUT. Herstelde weg. Het gevaarlijke ver zakte deel van de Dorpsstraat en den Goo- weg nabij de Guldemondsbrug is thans geheel door de provincie van een beton nen schoeiing voorzien; echter zijn pl.m. één Meter van het begin der schoeiing rood-witte paaltjes gezet. Het weggedeelte is daarom ter plaatse nog zeer smal geble ven, hetgeen voor het zeer drukke ver keer belemmerend werkt! Hanze. In het café van Mej. Brama vergaderde de plaatselijke af deeling van de Hanze. De voorzitter opende de verga dering met den christelijken groet, heette alle aanwèzigen hartelijk welkom, in het bijzonder den Geestelijk adviseur. Hierna werden de notulen van de vorige vergadering gelezen en onveranderd vast gesteld. Medegedeeld werd, dat in een vol gende vergadering een spreker zal komen om het nut van boekhouden uiteen te zet ten. Vervolgens werd medegedeeld dat het bestuur deze week een onderhoud heeft gehad met het bestuur van den Bond van Kleinkweekers om gezamenlijk niet meer op crediet te leveren en mede te werken opdat de kleinkweekers wederom voor steun in aanmerking zullen komen. De re traite voor 17 October a.s. werd warm aanbevolen. Als agent voor de glasverze kering werd gekozen de heer P. v. d. Bosch. Vervolgens werd een vaste commissie gekozen voor de a.s. winkelweek. Geko zen werden de heeren: N. H. de Klerk, H. Buschman, A. v. Eeden, A. de Winter, J. Peters, H. S. v. Hensbergen en Corn. Geer- lings. De heer Buschman zal als voorzitter van deze commissie fungeeren. Er gingen stemmen uit de vergadering op om deze winkelweekvereeniging te betitelen met „Noordwijkerhout Vooruit". Er werd uit de vergadering de vraag gesteld of te Noordwijkerhout een R. K. dansclub op gericht zou mogen worden. De Geestelijk adviseur antwoordde ontkennend. De heer E. Bakker bedankte als bestuurslid van het Santosfonds omdat hij zoo weinig me dewerking ondervindt. De heer Jac. van Dam dankte voor hetgeen het bestuur heeft gedaan voor de verpleging van zijn dochter. Het lid de Winter sprak de hoop uit, dat voortaan des Zaterdagsavonds geen voorstellingen meer mogen worden gegeven door draadkunstenaars e.d. om dat dit een schadepost is voor de winke liers. De heer van Hensbergen vroeg of er vanwege de Hanze nog voor gewerkt werd, opdat de kweekers een vergoeding krijgen voor de gesaneerde bloembollen. Nadat nog eenige huishoudelijke zaken besproken waren sloot de voorzitter op de gebruikelijke wijze de vergadering. NOOTDORP. Herkeuringsraad. Er wordt de aan dacht op gevestigd dat in November en December de herkeuringsraad in eenige gemeenten zitting zal houden, waar gele genheid zal worden gegeven aan voor den dienstplicht ingeschreven personen zich aan een onderzoek naar hun geschiktheid voor den dienstplicht te onderwerpen. Voor nadere gegevens zie men de bekendmaking op het gemeentelijk publicatiebord. Nachtveiligheidsdienst. Door den heer L. J. L. Groenewegen, Kerkweg, alhier, is opgericht de „Eerste Nootdorpsche Nacht veiligheidsdienst", welke gedurende de wintermaanden zich belast met het bewa ken van particuliere woningen en andere gebouwen tegen een geringe vergoeding. RIJPWETERING. Geslaagd. Voor het examen vanwege de Dioc. Vereeniging voor kraamverple- ging slaagde te Haarlem onze plaatsge- noote Mej. Strijk. OUD-ADE. Groot gezin! Bij den veehouder V. alhier heeft een zeug niet minder dan 20 goed gezonde biggen ter wereld gebracht. Het is een buitengewoon aardigen aanblik het voeden dezer dieren, hetwelk in 2 par tijen geschiedt, gade te slaan. SASSENHEIM. Kerkblaadje. Evenals in vele andere parochies, zal te beginnen met Zaterdag 30 Sept. voor de eerste maal een kerk blaadje worden uitgegeven. Het blaadje zal den naam dragen van de Pancratius- klok. Hiermede zal aan veler wensch zijn voldaan daar ondanks de verplaatsing en verbetering der preekstoel de parochianen in de uithoeken der kerk slecht alles kun nen verstaan. Geboren: Gernardus Martinus Cor nells, z. v. B. Bax en C. M. van der Eist. Jantje, z. v. A. Beider en J. P. Baten burg. Overleden: Everdina Jacoba Johan na van-der Wallen, 23 j., (echtg. J. Ma- theijsen). Ingekomen: H. Spilker geb. Hart- wigsen, Rusthofflaan 34, van Utrecht; J. van Velzen, echtg. van P. Noordermeer, Lindelaan 5, van Lisse; K. Starring, Zuil- hoffstraat 8, van Anna Paulowna; Wed. v. Egmond, geb. C. v. Heiningen, Hoofdstraat 82, van Voorschoten. Vertrokken: F. R. J. Knetsch, naar Amsterdam; A. Kersbergen en gezin, naar Den Haag. WASSENAAR. Geboren Leonardus Johannes Simon z. van L. C. van Egmond en J. J. Noorder meer Gerard us Cornelis Jacobus z. van C. J. Verhart en M. H. W. Bellekom Adriana Maria d. van A. C. M. Deurloo en M. Modderkreeke Bernardina Ju liana d. van H. A. Ofner en M. J. Klink hamer. Ondertrouwd: W. H. Dielinski en A. Schumacker J. H. F. de Kievit en M. A. A. Grundeken. Gehuwd: G. Dolmans en J. H. Rum- mei A. J. Kokshoorn en J. F. v. d. Mee A. J. D. Simons en M. Oosterveer J. G. P. de Vries en A. J. S. M. Knijnen- burg. Overleden: Johan George van Box cel 76 j., wedr. van G. v. d. Kolk. Gevestigd: E. Neurieser uit Oosten rijk H. J. Kinkelaar uit Winterswijk G. J. J. Steffens uit Boxmeer H. F. Rulof uit Bergh G. J. van Nievelt en echtg. uit den Haag Wed. P. E. Renesse geb. Voigt uit Eindhoven Wed. C. Veul geb. Bijwaard uit den Haag. Wed. W. E. Andersen geb. Teunissen uit Waterin gen G. Boeschoten uit Wieringen G. Dreier uit den Haag M. A. F. von Wehde uit Twistringen A. Ratgeb uit Mark- dorf M. P. E. Witzel uit den Haag G. Bauriedel uit Beckingen W. T. J. Wel- sink uit Warmond Th. Breitenstein uit Gelsenkirchen J. M. C. Bouvy uit Dor drecht L. H. J. Thonus uit den Haag C. A. A. J. M. Houben uit Dienen A. M. E. Beneck uit Amsterdam A. Sal- verda uit den Haag J. S. A. M. van Dijk uit Amersfoort J. A. Burghoorn uit den Haag K. Rings uit den Haag A. E. Poppinghege uit Amsterdam L. Roos en gezin uit den Haag C. L. S. Diederix geb. Schroder en gezin uit Rotterdam C. Soeters uit Rotterdam W. J. M. De- sertine en gezin uit Buitenzorg L. Hild- mann uit den Haag V. Trenner geb. Adugau en dr. uit den Haag H. E. Ver- weij Mej an uit den Haag Jkvr. S. W. A. Wichers uit den Haag E. J. Braam horst uit den Haag Wed. J. B. Reeser geb. Leussen uit den Haag G. A. J. Veen en gezin uit Ned. Indië B. Krader uit den Haag A. J. T. Bijvoet uit Heem stede Wed. C. L. Kooiman geb. Rollin Couquerque uit den Haag G. Marien- wald uit den Haag Wed. L. M. G. van Poucke geb. Grips en gezin uit Zeist. Vertrokken: M. W. Hage naar Co- lijnsplaat B. 127 A. Trippold naar den Haag J. J. Uhl naar Zaandam Th. C. Menke naar den Haag M. A. A. Ten- felde naar den Haag J. C. van Beelen naar Wijk aan Zee en Duin M. Crama naar Leiden J. L. Jansen naar Leiden P. H. Schrauwen naar Leiden U. H. Huber naar Voorschoten Th. G. H. Ru- haak naar Delfzijl J. C. A. Bakker naar den Haag P. Sielka naar den Haag Z. van Sloten naar den Haag E. van Dam naar Rotterdam J. Zengerer geb. Scherr naar den Haag E. S. C. M. van Gils naar Esch H. Lange naar Breda G. P. Hoogeveen en gezin naar Leiden C. M. van der Meer naar Oegstgeest A. E. Ross naar Utrecht L. S. Sprinbronn naar den Haag Th. Hacklinger naar den Haag J. W. Fennel naar den Haag J. M. Enger en vr. naar Buitenland. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Elcctriciteitsbedrijf. Aan het jaarver slag omtrent den toestand en de exploita tie van het eectlriciteitsbedrijf over 1932 ontleenen wij het navolgende: Belangrijke uitbreidingen vonden niet plaats. In 1932 trad geen enkele hoogspanningsstoring op. Afgenomen werden van de Stedelijke fa brieken van Gas en Electriciteit te Leiden 1809790 Kwh (v. j. 2116205 KWh) en van Boskoop 2084 KWh (v. j. 2277), waarvan nuttig werden afgeleverd 1689716.8 KWh tegen 1876737,6 KWh in 1931, of minder 187020,8 KWh, zijnde een achteruitgang van circa 10 pet. De inkoopsom bedroeg in 1932 totaal 86.680.93 of gemiddeld per inge kochte KWh van Leiden 4,255 cent tegen 4.398 in 1931. De afgeleverde stroom aan den Groeneweg werd van Boskoop inge kocht tegen 0.20 p. KWh. Tot 1 Juli werd voor denzelfden prijs aan de verbruikers geleverd, nadien golden de prijzen als in Alphen a. d. Rijn. De kostprijs per inge kochte KWh van Leiden bedraagt 8,362 ct., per nuttig afgeleverde KWh 9,463 ct., terwijl per afgeleverde KWh werd ontvan gen 11.319 ct. tegen 11.175 in 1931. De prijs voor lichtstroom was tot 1 Juli 20 ct. per KWh en te Zwammerdam 22 ct. per KWh. Bij raadsbesluit werd, ingaande 1 Juli, de lichtstroomprijs tijdelijk vastgesteld op 25 ct. per KWh, met dien verstande, dat een vermindering van 2 ct. per KWh geldt voor die afnemers, die op 1 Januari van het jaar 4 of 5 kinderen beneden den 15-j. leeftijd en een vermindering van 4 ct. per KWh voor hen, die op 1 Januari van het jaar 6 of meer kindeern beneden dien leef tijd te hunnen laste hadden. Dit tarief geldt ook voor Zwammerdam en voor de ver bruikers aan den Groeneweg. De prijs, door de gemeente te betalen voor straatverlich ting, werd met ingang van 1 Januari 1932 van 20 ct. per KWh gebracht op 15 ct. per KWh. De prijs voor nachtstroom, geleverd tusschen des avonds 10 uur en des morgens 6 uur, ten dienste van warmwater-appara ten, bedraagt 4 ct. per KWh. De woning van den chef-monteur werd vergroot met een serre en twee slaapkamertjes, verder vond het normale onderhoud der gebouwen plaats. Op 31 December 1932 bestond het kabelnet uit een lengte van 82847 Meter (v. j. 81.666.50 M.). Op 1 Januari 1933 waren op het net aan gesloten zonder Zwammerdam en Groene weg 2546 verbruikers totaal, tegen 2440 verbruikers in 1931, of meer 106, zijnde een vooruitgang van ruim 4 pet. Op 31 Decem ber 1932 waren aangesloten 400 huurleidin- gen, waarvan voor 86 geen huur meer was verschuldigd wegens het eindigen van den termijn, terwijl 27 niet in gebruik waren (v. j. resp. 372, 66 en 13). In den loop van het jaar werden uitgegeven en teruggeno men 823 meters. Totaal waren in gebruik 3106 meters tegèn' 2959 meters in 1931, ver meerdering dus 147 meters of ongeveer 5 pet. Door middel van de ijktafel werden 232 meters geijkt en zoover noodig gere pareerd. Afgekeurd werden totaal 17 me ters, terwijl door brand 1 muntmeter en 1 lichtmeter werd vernietigd. Bijgeplaatst werden 30 P.K. electromotoren bij klein verbruikers, zoodat op het einde van het jaar waren geplaatst totaal 534 motoren met een vermogen van 2181 P.K. Voor de straatverlichting werden bijge plaatst 17 lantaarns. Het aantal lichtver- bruikers bedroeg op het einde van het jaar 2355, waarvan te Alphen 2529 en te Zwam merdam 326. Het gemiddeld lichtstroom- verbruik per verbruikers en per jaar was te Alphen aan den Rijn 191 KWh en te Zwammerdam 154 KWh. Blijkens de ver lies en winstrekening bedraagt de winst ƒ65.648.50 (v. j. ƒ71.011.34) waarvan inge volge verordening bestemd is voor uitkee- ring aan de gemeente 26.259.40, toevoe ging aan reserve a 7877.82, id. b. ƒ31.511.28. Brand. Gisterenmiddag omstreeks 4 uur ontstond in wijk Hoorn brand in een hooischelft staande op het erf van den landbouwer v. d. H. De brandweer, die met twee motorspuiten spoedig ter plaatse was, wist met een der spuiten den brand spoe dig meester te worden. Omtrent de oorzaak is nog niets bekend. ZOETERWOUDE. Cursus. Op den cursus van de Maat schappij voor Tuinbouw te Leiden behaal den de heeren N. Vink en C. Vink Mzn. een diploma voor bloemschikken en bloem- binden. FAILLISSEMENTEN Opgeheven: W. M. Reurings te Leidschendam. Uitgesproken: A. J. van de Giessen, colporteur. Lei den, Mauritsstraat 32. Cur.: Mr. F. J. J. Trapman, Leiden. H. J. Slewe, waterstokerij, Leiden, Gasstraat 1. Cur.: Mr. C. J. Goudsmit, Lei den. P. den Hollander, boomkweeker, Lei derdorp, v. d. Doesstraat 55. Cur.: Mr. H. F. A. Donders, Leiden. W. Stolwijk, veehouder, Zwammer dam, Tempel D 64. Cur.: Mr. C. M. Loef, Boskoop. L. Driebergen, Noordwijkerhout, slager. Cur.: Mr. E. J. Gelderman, Leiden. DE AVONTUREN VAN verbaasd overeind. Hoe was hij hier ge komen? En nog wel met al zijn kleercn aan. Struisje, die door Profjes kreten van verbazing wakker was geworden, lichtte hem in. Hij trok de gordijnen open en zag dat het prachtig weer was. Buiten waren de mannen al bezig met inpakken. De ka pitein stond tusschen hen in. STOOMVAARTBERICHTEN STOOMV. MIJ NEDERLAND. POELAU ROEBIAH (thuisr.) pass. 26 Sept. ePrim. POELAU TELLO (thuisr.) pass. 26 Sept. Ouessant. POELAU TELLO (thuisr.) arr. 27 Sept. te Londen. POELAU TELLO (thuisr.) vertr. 27 eSpt. van Gravesend naar Amsterdam. TAWALI vertr. 27 Sept. van Batavia n. Amsterdam. KON. NED. STOOMB. MIJ. ACHILLES arr. 27 Sept. van Napels te Torre vie ja. HEBE arr. 27 Sept. van Amsterdam te Setubal. HERMES arr. 27 Sept. van Bourgas te Varna. MARS arr. 27 Sept. van Catania te Mes sina. ORESTES vertr. 27 Sept. van Amsterdam naar Rotterdam. TRITON vertr. 27 Sept. van Tunis naar Algiers. ULYSSES vertr. 27 Sept. van Amsterdam naar Hamburg. VENUS arr. 27 Sept. van Oron te Paler mo. KON. HOLL. LLOYD. FLANDRIA (uitr.) vertr. 27 Sept. van Santos. WATERLAND (thuisr.) vertr. 26 Sept. van Santos. ZEELANDIA vertr. 27 Sept. van Amster dam naar Buenos Aires. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. NEBRASKA Rott.-Vancouver vertr. 27 Sept. van Londen. HOLL AND—WE ST-AFRIK A-LI JN. AMSTELKERK arr. 27 Sept. van Ham burg te Amsterdam. ROTTERDAMSCHE LLOYD. KOT A NOP AN (thuisr.) vertr. 26 Sept. van Colombo. SIBAJAK (thuisr.) vertr. 27 Sept. van Colombo. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. AENEAS, Japan-Rotterdam vertr. 27 Sept. van Port Said. ALCINOUS, Java-Amsterdam arr. 25 Sept. te Singapore. DEUCALION, aJpan-Rotterdam, vertr. 27 Sept. van Colombo. PATROCLUS vertr. 26 September van Tientsin naar Rotterdam. PHILOCTETES, aJpan-Rotterdam arr. 29 Sept. te Sjanghai. POLYPHEMUS, aBtavia naar Amsterdam pass. 27 Sept. Dungeness. EMZETCO LIJN. JONGE JACOBUS, Valencia-Rotterdam arr. 26 Sept. te Londen. VEREENIGDE NEDERL. SCHEEPVAART MIJ. Holland-Afrika-lijn) KLIPFONTEIN (uitr.) arr. 27'Sept. te Port Natal. (HollandOost-Azië-Lijn). ARENDSKERK (thuisr.) vertr. 27 Sept van Port Said. OUDERKERK (uitr.) arr. 25 Sept. te Osaka. WAALKERK (thuisr.) vertr. 26 Sept. v. Manila. Jjj bent een aar dig ventje Frits, ik denk, je zal la ter sprekend Papa worden. Dat vreest moe der ook al, mijn heer. (Lustige Kölner) PROFJE EN STRUISJE. 236. Het zag er prettig uit buiten en hij voelde zich zoo uitgerust, dat hij wel mei een verder wilde gaan. Maar eerst moest hij zich eens lekker opfrisschen. Daar er geen bel in de kamer was, werd Struisje weggestuurd om waschwater te halen. Prof je deed intusschen het raam open en zei tot den kapitein: Goedenmorgen, wat een mooie dag, niet? De kapitein keerde zich om. Zoo, is U wakker, zei hij, dat treft, ik moet u juist iets vragen. Wat zoudt U er van denken als we eens een paar paar den huurden voor de rest van de reis, en een wagentje om de bagage in te mvu? U kunt dan ook rijden als U het i tc vindt.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 10