DINSDAG 26 SEPTEMBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN COLPORTRICE ONDER TRACTOR. Aan de gevolgen overleden. Gistermiddag was de zestien-jarige jon gedame K. van Lau, colportrice van de Noord-Nederlandsche Zendingsauto, wo nende te Winschoten aan het colporteer en te Buitenpost. Zij is op onverklaarbare wij ze onder een zware tractor geraakt. Ia ernstigen toestand is zij naar het Zieken huis te Groningen overgebracht, en gister middag om vier uur aldaar overleden. BOTSING TUSSCHEN AUTOBUS EN VRACHTAUTO. Beide een schoenwinkel binnengereden. Een groote autobus van de N.V. 's-Her- togenbosch-Vucht-Voorburg is gistermor gen in de Vuchtertsraat te 's-Bosch geslipt en tengevolge daarvan met groote kracht op een passeerende zwaar geladen vracht auto gebotst. Beide voertuigen vlogen over het trottoir en reden den winkel van den schoenhandel S. binnen. De groote etalageruimte werd totaal vernield, alsmede de onderpui. De vrachtauto kon op eigen kracht zyn weg vervolgen. De autobus werd zwaar gehavend en moest worden weggesleept. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De politie heeft tegen den chauffeur Vein de bus proces-verbaal opgemaakt. DOOR BESCHONKEN MOTORRIJDER AANGEREDEN. Gisteravond omstreeks negen uur had in de Zandsteeg te Emmen, tegenover de boerderij van den heer Kuper, een ernstig ongeluk plaats. De landbouwer H. Schutrups, wonende te Noord-Barge, kwam te voet uit de richting Emmen en was op weg naar zijn huis. Juist in den bocht van den weg werd hij aangereden door den motorrijder R. B. uit Erica, die vermoede lijk onder den invloed van drank was. De heer Schutrups werd op den grond gewor pen en kreeg ernstige verwondingen. „Tel." AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. Gisterenmiddag vier uur is zonder tot bewustzijn te zijn gekomen de heer Th. Ar- noldussen, die Zondagmiddag op den Utrechtschen weg te De Bildt, waar hij per motor reed, bij het nemen van een bocht was komen te vallen en in zorgwekkenden toestand naar het Academisch ziekenhuis te Utrecht was vervoerd, overleden. De heer Arnoldussen was lid van den Utrechtschen Raad sinds 1927 en lid van de S. D. A. P. ONGELUK MET EEN BENZINELAMP. Zaterdag was de heer Sj. Brouwer, mon teur bij den rijkstelefoondienst te Sneek, bezig met een benzine-soldeerbout een te lefoonaansluiting te soldeeren. Door uit den bout ontsnappend gas, dat onmiddellijk vlam vatte, werd Brouwer door een grooten vuurstraal in 't gezicht getroffen. Wel wist hij het vuur zelf met zijn handen te dooven, maar hij liep zulke zware brandwonden aan hoofd en handen op, dat hy onmiddellijk naar het zieken huis vervoerd moest worden. Nadat dr. Schepers hem verbonden had, kon hij per auto naar zijn woning worden vervoerd, maar Zondagmorgen was zijn toestand van dien aard, dat de geneesheer opneming in het ziekenhuis noodzakelijk achtte. De man lijdt hevige pijnen, maar geluk kig zyn beide oogen onaangetast gebleven. VERDRONKEN. Gistermiddag is het 1^-jarig dochtertje van de familie Dopper te Windervank in een onbewaakt oogenblik te water geraakt en verdronken. FEUILLETON. HET MEDAILLON VAN LORD STAIR. Naar het Engelsch van CHARLOTTE M. BRAME. 33) Een verstandig idee, zei de Hertog. De vraag is, wie zal haar gaan opzoe ken? Ik zou, vrees ik, weinig invloed op haar hebben, zei Lord Stair, ik heb de vrouw nooit gezien. Misschien zou ze zich het gemakke lijkst uitspreken tegenover mij; ze hield van mij, zei Ethel. Neen, Ethel, viel de Hertog in, ik zou voor niets ter wereld willen, dat jij een voet zet in de gevangenis. Dat zou mij niets kunnen schelen. Ik kan je niet vertellen hoe of waarom, maar ik houd van juffrouw Grey, Heusch, Ful- ke, ik zou graag willen gaan. Je zou met haar mee kunnen gaan, zei Lord Stair, dat zou misschien het beste zijn. Ik wil dat dit geheim wordt op gelost. Misschien is de oplossing tenslotte heel gewoon, zei Ethel. Moeder heeft het medaillon wellicht verloren en iemand heeft het opgeraapt en verkocht. Maar waarom zou ze dan zeggen, dat ze schuldig is? vroeg Lord tSair. Ja, maar ze heeft nooit gezegd, waar aan ze schuldig was. Maar als zij het medaillon niet gesto len heeft, waarom zou ze zich dan schul dig hebben verklaard? hield de Hertog aan waarom was ze zoo ontroerd en opgewonden toen 't voor den dag kwam? Weet je nog hoe doodsbleek ze was, ERNSTIG ONGELUK BIJ HET ONTGROENEN. Twee studenten gewond. ZULLEN DE OUDERS HUN VERANT WOORDELIJKHEID GAAN BEGRIJPEN? Te Utrecht zijn twee studenten zwaar gewond bij een ontgroenparty. Zij bevon den zich in een huis aan de Kromme Nieu we Gracht, waar verscheidene studenten op kamers wonen, die één der novieten dwongen op een ladder te klimmen, die tegen de dakgoot stond en daaraan was vastgebonden. Toen de noviet boven was, durfde hij niet meer naar beneden, zoodat een oudere-jaars omhoog klom om te trach ten hem te overreden. Wat er toen prepies is gebeurd, heeft de politie nog niet kunnen vaststellen. In ieder geval hebben omstan ders de ladder zien wankelen en daarna zien breken, tien sporten van boven af. Bei de jongelui stortten omlaag. De oudere jaars viel in een paar struiken en kreeg een hersenschudding. De noviet kwam met zijn hoofd op een verhard gedeelte van een tuin terecht en was er erger aan toe. Beiden zijn in bewusteloozen toestand naar de Academische Klinieken vervoerd. Daar zij nog niet verhoord konden worden, valt niet na te gaan, of de ladder bezweken is on der hun te groot gewicht, of dat er aan geschud is, zooals sommigen beweren. DE SCHIETPARTIJ TE MUIDEN. De fotograaf zou in een angstpsychose zijn gewelddaad hebben gepleegd. Zooals men weet is ten huize van den Muiderbergschen strandfotograaf het ca daver van den hond in beslag genomen, op vermoeden, dat deze door het eten van ver giftigde paling is gestorven. Het onderzoek in deze zaak is nog niet geëindigd, zoo vertelde de verdediger van Ibelings, mr. dr. Benno J. Stokvis, aan Vaz Dias. De verhouding tusschen den fo tograaf en zijn vrouw was zeer goed, en mevrouw Ibelings denkt dan ook geen cogenblik aan een poging tot vergiftiging, door haar man gepleegd. De vrouw had aangifte gedaan, omdat zij vermoedde, dat de hond, die zeer gevreesd was in de buurt, door buitenstanders was vergiftigd. Daar komt nog bij, dat Ibelings op den dag van de schietpartij zelf van de paling heeft ge geten. De hond is eenigen tijd ziek ge weest en werd behandeld door den veearts Ter Beek. Ook deze is van oordeel, dat de vergiftiging door buitenstaanders is ge pleegd. Mevrouw I. heeft de overtuiging, dat haar man oorspronkelijk niet is uitgegaan om zijn gewelddaad te plegen. Hij had thuis gezegd, dat hij een uurtje naar de raadsvergadering ging. Hij had zelfs zijn vrouw en zoon verzocht, hem met den auto te komen afhalen, omdat hij in de tram met met zijn vijanden samen naar Muider- berg terug wilde reizen. Dat haar man re volvers had, was mevrouw Ibelings onbe kend, hij heeft ze gekocht in Kleef, waar hij omdat hij aan suikerziekte leed zoo nu en dan heen ging om een kuur te doen. Naar de meening van den verdediger heeft Ibelings in een angstpsychose gehan deld, het schynt zoo zeide mr. Stokvis wel vast te staan, dat men het den fo tograaf jarenlang lastig heeft gemaakt te Muiderberg. In een brief aan zijn raadsman schreef verd. uit het Huis van Bewaring: „Door angst, angst, angst gedreven, is het vreeselijke gebeurd; de geregeld^ ver volgingen van de laatste jaren hebben het hare er toe bijgedragen en ik ben mijn be zinning kwijt geraakt Mr. Stokvis toonde nog verschillende be scheiden, waarin een legio aantal data en gevallen waren opgeteekend van gevallen, waarin men den fotograaf zou hebben be- leedigd. Hij had hiervan sedert tijden aan- teekening gehouden. Het vooronderzoek in deze zaak is nog niet geëindigd, de resultaten van het schei kundig onderzoek zijn nog niet vastgesteld. hoe ze by je neerknielde en riep, dat ze schuldig was? Daar moet een of ander vreeselijk geheim achter zitten. En nog iets anders, zei Lord Stair. Laten we veronderstellen, dat het medaillon bij toeval in haar bezit is ge komen, waarom zou ze het dan zoo angst vallig verbergen? Waarom heeft ze het goud en de diamanten niet verkocht en het portret vernietigd? Waarom heeft ze het gehouden? Het is zeker het vreemdste geval, dat ik ooit gehoord heb! Zullen we bij haar worden toegela ten? vroeg Lord Stair. We zullen ons tot de autoriteiten moeten wenden. Dit is een geheim, dat opgelost moet worden. Hoe kwam ze in het bezit van het medaillon en waarom bewaarde ze het op zoo'n geheimzinnige plaats? Papa, vroeg Ethel opeens, ik heb wel eens hooren spreken over moeder's kamenier, hoe heette die? Phoebe Askern. Hoe zag die er uit? Ik herinner me haar nauwelijks Ethel, ik zag haar zoo wenig, antwoordde Lord Stair. Het eenige wat ik me van haar herinner is, dat ze groot was en blond. Je moeder hield heel veel van haar. Tante Phamer dacht, dat ze na moeders dood er met enkele van haar juweelen van door was gegaan, omdat na het onge luk niemand haar meer gezien heeft. De meeste menschen waren het met je tante eens, maar ik heb me er nooit zoo in ver diept; ik voelde me toen te ongelukkig om aan iets anders te denken dan aan den dood van je moeder. Waarom vraag je dit? Ethel keek haar vader met gespannen aandacht aan. Dus u heeft noon weer een woord over die Phoebe Askern gehoord sedert ZONDERLING OVERVALLEN EN BEROOFD. De daders reeds ingesloten. De 51-jarige J. van Os, die zyn intrek heeft genomen in een onbewoonbaar ver klaarde woning aan de Langstraat te Eindhoven, hoorde Zaterdagnacht gestom mel in zijn huis. De man stond op, doch werd op hetzelf de oogenblik aangegrepen door twee ke rels, die hem aan handen en voeten bon den en het geheele vertrek overhoop haal den. Zij maakten een bedrag van tien gulden buit, waarmee zij verdwenen. De beroof de, een zonderling mensch, slaagde er in zich te bevrijden en liep naar de politie. Een uitgebreid onderzoek werd inge steld met het resultaat, dat twee oude be kenden van de politie, W. G. en B. M., die in een logement in de buurt wonen en veel bij v. O. in huis kwamen, werden ge arresteerd en ter beschikking van den Of ficier van Justitie te Den Bosch werden gesteld. SPORT ATHLETIEK NURMI GESLAGEN. Te Viborg liepen Nurmi en Iso Hollo een wedstrijd over 15 K.M., met de bedoe ling het wereldrecord op dien afstand te verbeteren. Na een spannenden strijd wist Iso Hollo te winnen in den tyd van 47 min. 47.4 sec. De tijd van Nurmi was 47 min. 48 sec. AUTOMOBILISME VEILIGHEIDSWEEK VAN DE K.N.A.C. Van 15 tot 22 October a.s. De Koninklijke Nederlandsche Automo bielclub heeft besloten, evenals vorig jaar, ook thans weer een Veiligheidsweek voor Automobilisten te organiseeren. Hoe be- drijfszeker de automobiel ook is, en hoe de constructeurs zich ook hebben beijverd om vóór alles de veiligheid te bevorderen, toch kunnen nalatigheid of gebrek aan elementaire kennis van de verkeerseischen tot gevolg hebben, dat die veiligheids factoren hun uitwerking missen. Er zijn overigens tal van omstandigheden, juist in den Herfst met z'n regen, en mist en vallende bladeren, welke de kans op on gelukken vergrooten. En dat is de reden, waarop de K. N. A. C. deze veiligheids- week van 15 tot 22 October a.s. organiseert om hen, die deze omstandigheden niet af niet voldoende kennen, te waarschuwen en in te lichten. In het moderne verkeer neemt de auto mobiel een voorname plaats in, maar als gevolg daarvan heeft de automobilist ook bijzondere verplichtingen jegens de an dere weggebruikers, en inzonderheid waar het betreft de veiligheid te bevorderen. Uitgaande van de meening, dat het dus de plicht is van de automobilisten om te be wijzen, dat zij den ernstigen wil hebben om een grootere veiligheid van het ver keer te waarborgen, is deze Veiligheids- week voor automobilisten door de K. N. A. C. georganiseerd in de hoop, dat ook andere weggebruikers dezen drang naar grootere veiligheid zullen begrypen en volgen. De bedoeling van deze week is duidelijk. De K. N. A. C. zal op velerlei wijzen de aandacht der eigenaars van auto mobielen vestigen op de noodzakelijkheid van het grondig laten nazien en zoo noodig herstellen van hun wagens. Er is op het gebied van remmen, verlichting, stuurin richting, banden enz. dikwijls aanzienlijk ten goede kunnen doen komen. PAARDENSPORT COURSES DUINDIGT. Het programma voor 15 October. In verband met de te Groningen, Hilver sum en Alkmaar te houden draveryen heeft Duindigt drie Zondagen geen cour- moeder dood is, papa? Geen woord. Maar waarom kijk je zoo vreemd, Ethel? Er kwam een gedachte bij me op, die alles zou verklaren. Zou het niet mogelijk kunnen zijn, dat deze juffrouw Grey in werkelijkheid moeder's vroegere kamenier Phoebe Askern, is? Lord Stair en de Hertog uitten beide en kreet van verrassing. Het is dom van ons, dat we hier nooit aangedacht hebben, zei de Hertog. Als Phoebe Askern, na den dood van Lady Stair is weggeloopen met enkele van haar juweelen, dan is het natuurlijk, dat ze bang was ontdekt en gestraft te zullen worden. Je hebt waarschijnlijk het raadsel opgelost, Ethel. Maar de Hertogin keek nog ernstiger en was diep in gedachten verzonken. Toch kan ik me moeilijk voorstel len, dat juffrouw Grey een kamenier is geweest. Ze had zooiets fijns, zooiets bui tengewoon beschaafds. Ik weet niet goed hoe ik het moet uitdrukken, maar ik ben er zeker van, dat zij een dame was, zoo wel door geboorte en opvoeding als door haar karakter. Doch hoe langer ze dachten over deze oplossing, des te natuurlijker scheen ze, totdat Ethel een nieuwe moeilijkheid te berde bracht. Het is vreemd, zei ze, Phoebe As kern zou toch eerder Clavering vermeden hebben, dan dat zij er zich ging vestigen. Maar aan den anderen kant zij was er zeker van, dat niemand haar herkennen zou. Phopbe hield misschien van me toen ik nog klein was en moeder me „zonne straaltje" noemde. Misschien heeft ze voor me gezorgd en is dat de reden waarom ze zich zoo tot mij aangetrokken voelde. Maar het was toch niet mogelijk de UIT DE RADIOWERELD Trogramma's voor Woensdag 27 Sept. H u i z e n, 290 M. NCRV-Uitzending. 8 00 Schriftlezing en meditatie. 8.159.30 Gramofoonplaten. 10.30 Morgendienst o. 1. v. Ds. J. A. Schop. 11.00 Orgelspel S. P. Visser. 12.15 Gramofoonplaten. 12.30 Ensemble v. d. Horst. 2.00 PHOHI-Programma (Voor Ncd. In- dië) m. m. v. sprekers en het NCRV-Klein- orkest o. 1. v. P. v. d. Hurk. 3.00 Concert. K. van Driel (viool), E. G. v. d. BrinkPrakken (fluit). J. de Nobel (cello) en Mej. W. van Leeuwen (piano). 5.00 Kinderuur. 6.00 Landbouwhalfuurtje. 6.30 Afgestaan. 7.15 Ned. Chr. Persbureau. 7.30 Gramofoonplaten. 8.00 Gramofoonplaten. 9.00 Causerie door J. A. Gerritsen. 9.30 Chr. Radiokoor o. 1. v. J. Couvée. ca. 9.45 Vaz Dias. 10.3011.30 Gramofoonplaten. Hilversum, 1875 m. VARA-Uitzending. 8.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voor Arb. i. d. Continubedr.: VARA- Kleinorkest o. 1. v. H. de Groot; F. Nien- huys (declamatie) en Gramofoon. 12.00 Gramofoonmuziek. 12.15 VARA-Kleinorkest o. 1. v. H. de Groot. 12.45 De Flierefluiters o. 1. v. Ray Forest. 1.15 Vervolg orkestconcert. I.45 Vervolg Flierefluitersconcert. 2.15 Gramofoonplaten. 2.30 Orgelspel C. Steyn. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 De Notenkrakers o. 1. v. D. Wins. 6.30 Concert door J. Jong (orgel), J. Mul der (saxophoon( en R. Bennink (slagwerk). 7.00 Causerie vanwege het N. V. V. 7.15 De Flierefluiters o. 1. v. Ray Fore3t m. m. v. Esther Ephraim (zang). 7.45 Gramofoonplaten. 7.58 Herh. SOS-Berichten. 8.00 A. B. Kleerekooper: Wij willen ons zelf zijn en blijven. 8.30 VARA-Orkest o. 1. v. H. de Groot, m. m. v. H. Leydensdorff (viool). 9.30 Vaz Dias en VARA-Varia. 9.45 Zang door Tummers en Angela Tos- nerova. 10.00 Vervolg orkeshtconcert. 10.45 Vervolg zang. II.0012.00 Gramofoonplaten. Daventry, 1554 m. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, Berichten. 11.0511.20 Lezing. 12.00 Voor de scholen. 12.20 Orgelspel Q. MacLean. 1.05 Western Studio-orkest o. 1. v. F. Thomas. 1.50 Gramofoonplaten. 2.20 Voor de scholen. 3.20 Piano-recital E. Lush. 3.35 Sted. Orkest Bournemouth o. 1. v. Sir Dan Godfrey m. m. v. E. Kersey (viool) 5.05 Het John MacArtbur kwintet. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. ses uitgeschreven, doch daarna komt de Mij. Renbaan Duindigt weer goed voor den dag. Voor 15 October, den dag van de herope ning toch staan op het programma: een Military; een 800 Meter ren voor dames, een ren voor jockeys en voorts, blijkens het O.B. in Paard- en Paardenwereld, de volgende draverijen: I. 10de Aanmoedigingsprijs: Afstand 2040 M. Prijzen 250 en 25, bij 10 of meer paarden 300 en 25. Prijzendraverij 3de en 4de klasse, open voor paarden tot en met 8 j., die in 1933 nog geen len prijs hebben gewonnen. Belasting voor iedere gewonnen 500 20 M. Ontheffing voor 3 en 4-jarige paarden, zie bepalingen. II. Quo Vadisprijs: Prijzen draverij le zaak zoo op te lossen. Het eenige, dat er opzat, was, dat de Hertogin of iemand an ders naar de gevangenis ging om juffrouw Grey uitleg te vragen. De officier van jus titie gaf de Hertogin verlof de gevangenis te bezoeken. Als onze gissing juist is, zullen we meer hooren over den dood van mijn lie ve moeder, zei Ethel. De kamenier kan ons misschien meer bijzonderheden ver tellen dan iemand anders. Deze woorden schenen Lord Stair te ver ontrusten. Hij wist hoe zorgvuldig alles voor Ethel verborgen was gehouden,e hij wist, dat Ethel zelfs geen vermoeden had, dat er een geheim verbonden was aan haar moeder's dood. Hoe vreeselijk als dit geheim onthuld zou worden! Als deze vrouw werkelijk Phoebe Askern was, als zy werkelijk iets wist omtrent de reden van dien rampzaligen tocht en indien zij deze reden zou vertellen, wat zouden de ge volgen zijn? Deze gedachten verontrust ten hem zeer. Het zou veel beter zijn, dat iemand anders ging inplaats van Ethel. Ethel bemerkte, dat haar vader ongerust was. Papa, zei ze, terwijl ze hem met haar openhartige, donkere oogen aankeek. Papa, zou u misschien liever willen, dat ik niet naar de gevangenis ga? Daar heb ik geen enkele reden voor, bracht hij er met moeite uit. Enkele da gen later ging de Hertogin naar de ge vangenis, om een bezoek te brengen aan No. 44 De Hertog begeleidde haar, maar werd niet in de eigenlijke gevangenis toe gelaten. Hy vond het feit, dat Ethel gaan zou, hoe langer hoe minder prettig. HOOFDSTUK XLVm. Dit Is No. 44, zei de directrice, toen ze een uitdrukking van angstige verwonde- 6.50 Radio-koor o. 1. v. Robinson. 7.10 Filmprnntje. 7.25 en 7.50 Lezingen. 8.20 BBC-Symphonie-orkest m. m. van solistcp (o. a. Jo Vincent, sopraan) o. 1. van Sir Heriry Wood. 10.00 Berichten. 10.20 Voordracht. 10 25 Dansmuziek (gramofoonplaten). 10.5012.20 Roy Fox en zyn Band. „R a d 1 o- P a r i s", 1724 m. 8.05. 12.35 Gramofoonplaten. 12.50 Orgelconcert I.25 Gramofoonplaten. 7.30 dito. 9.05 Concert door vocaal kwartet. 9.50 Gramofoonplaten. Kalundborg 1153 m. 12,202.20 Concert uit Rest. „Wivex". 3.20 Gramofoonplaten. 3.505.50 Deensche Dansmuziek door Sir Merriman's Sof Band. 8.20 Lozing met gramofoonplaten. 9.20 Zangvoordrncht. 10.4011.25 Deensche Opera-muziek o. .1 v. Gründahl. II.2512.50 Dansmuziek uit Rest. „Rits". Langenberg, 473 m. 6.20, 7.23, 11.50 Gramofoonplaten. 12.20 Concert I.50 Sted. Orkest te Remscheid o. 1. r. Prof. Dr. F. Obermorbeck. 5.25 Dansmuziek. 8.25 Gevarieerd programma o. 1. v. J, Kandner. 9.25 Weragorkest o. 1. v. Kühn. II.05 Concert door de Keulsche Violen- vereen. en het Weragstrijkkwartet. Rome, 441 m. 9.05 Radiotooneel. 9.35 Zang door Maria Senes (sopraan). 10.10 Gramofoonplaten. 11.20 Berichten. B r u s se 1, 338 en 508 m. 238 meter: 12.20 Concert uit Antwerpen. 1.30 Omroepkleinorkest o. 1. v. Leemans. 5.20 Dansmuziek. 6.50 Sonatenconcert. 8.20 Omroeporkest en solisten o. 1. van Walpot. 508 meter: 12.20 Omroepkleinorkest o. 1. v. Leemans I.30 Concert uit Antwerpen. 5.20 Omroeporkest o. 1. v. Walpot. 6.35 Gramofoonplaten. 6.50 Omroepkleinorkest o. 1. v. Leemanr. 8.2010.20 Symphonieconcert o. 1. v. Dé- siré Defauw m. m. v. M. Dambois (cello). Deutachlandsender, 1635 m. 8.20 Opera „Cavalleria Rusticana" van Mascagni. Hierna „Paljas" opera van Leon cavallo. Leiding: H. U. Müller. 10.35 en 11.05 Berichten. II.2012.20 Dansmuziek door Prof. Fahr- bachEhmki en zijn orkest. Gemeentelijk Radio Distributie-bedrijf te Leiden. (3c Programma). ,8.0012.00 Langenberg. 12.20—14.35 North Reg. 14.2515.35 Midland Reg. 15.3517.35 Daventry. 17.35—19.50 Warschau. 19.50—afl. Luxemburg. (Wijzigingen voorbehouden.) klasse over 2060 meter. Prijzen 250 en 25.. Paarden, die 4000 of minder heb ben gewonnen gaan van start. Belasting voor iedere meerdere gewonnen 2000 20 M. Paarden, die in 1933 1000 of meer gewonnen hebben 20 M. Ontheffing: paar den die in 1933 vijfmaal zijn gestart zon der een eersten prys te winnen 40 meter. III. Zeventiende Hcerrijdersprijs: Han dicap le klasse voor heerrijders over 2700 meter. Prijzen 250 en 25. Te rijden door leden van de Ncd. Heerrijders Club. IV. Quintesscneeprijs: Handieapheat 2c en 3e klasse over 1700 meter. Prijzen f 400 en 50 alsmede 50 voor den winnaar van een heat bij 3 of 4 heats. Sluiting der inschrijvingen: Vrydag 29 Sept. ring op het gezicht van de Hertogin zag komen. Ethel wierp een verschrikten blik in dö cel. Ze zag een kleine, vierkante ruimte, verlicht door een raampje, waardoor men slechts een glimp kon zien van de blauwe lucht. Er stond een smal ledikant, een kleine, ruwhouten tafel en een stoel. No. 44 sloeg haar oogen niet dadelijk op; ze dacht, dat de directrice haar iets kwam zeggen over het werk. De Hertogin van Ncath heeft toe stemming gekregen je te bezoeken, zei de directrice. Een gesmoorde kreet klonk, terwijl een blik van groote smart in de oogen van de gevangene kwam. Ze hief haar handen op in een gebaar van wanhoop. De Hertogin ging naar haar toe en strek te haar beide handen naar de gevangene uit, maar de wanhopige vrouw wilde haar niet aanraken. Ik ben niet waard u te mogen aan raken, riep ze achteruit deinzend. Ik ben gekomen als uw vriendin, zei Ethel zacht. - Spreek met me, kijk me aan. Bent u blij me te zien? Waarom zou u bang voor me zijn? Als. u iets voor me wilt doen, ga dan heen, smeekte de gevangene. Neen, ik ben gekomen om met u te praten. Waarom wilt u dat ik weg zal gaan .Vroeger hield u toch van me, juf frouw Grey? Van haar houden! Zat ze niet opge sloten tusschen deze sombere muren, om dat ze Ethel boven alles liefhad? Had ze haar leven niet ten tweede male geofferd, omdat door een verder onderzoek haar geheim zou zijn onthuld en er droefheid zou zijn gekomen in het leven van haar kind? (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 9