DINSDAG 26 SEPTEMBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 INTERVIEW MET DR. COLIJN OVER DE VOORUITZICHTEN VAN DE INTER NATIONALE ECONOMISCHE CONFERENTIE. MYSTERIEUZE MOORD Df DE PARIJSCHE KUNSTWERELD. Bekend theater-directeur het slachtoffer. Een der bekendste figuren uit het Pa- rijsche kunstleven, Oscar Dufrenne, direc teur van verscheiden music-halls, is heden nacht onder tot dusver onopgehelderde om standigheden vermoord. Dufrenne was, te zamen met Henri Var na, directeur van de bekende music-hall (tijdelijk Cinema Palace) aan de Faubourg Montmartre, waar het drama zich heeft af gespeeld. Voorts was hij directeur van het Casino de Paris, oprichter van de Empire, enz., benevens gemeenteraadslid van Pa- rijs. Toen om halféén 's nachts zijn mede directeur Varna hem in de bureaux op de eerste étage boven de Palace kwam opzoe ken, trof hij tot zijn ontzetting zijn com pagnon badend in zijn bloed en ineengezakt over zijn schrijftafel aan. Met een zwaar voorwerp, denkelijk een hamer, was hem het hoofd verbrijzeld. Daarna was een ta pijt over het lichaam geworpen. Het lijk was reeds verstijfd; de moord moet onge veer twee uur tevoren hebben plaats ge had. Daar Dufrenne's kleeren gescheurd wa ren, neemt men aan, dat hij wanhopigen weerstand aan zijn aanvaller(s) heeft ge boden. De drijfveer tot dezen moord, die in het uitgaande leven van Parijs begrijpe lijkerwijs groote opschudding heeft ver oorzaakt, is nog niet bekend. De prefect van politie, Chiappe, leidt persoonlijk het onderzoek. SPAANSCHE „VERSCHIJNINGEN" NIET ERKEND. Door bisschop gesignaleerd als uitingen van den geest van kwaad en bedrog. In verband met de gebeurtenissen te Beauraing en Banneux is het van belang te vermelden, welke houding de bisschop van Vittoria (Spanje) heeft aangenomen tegenover vermeende bovennatuurlijke gebeurtenissen, die zich in het in zijn dio cees gelegen Esquioga hebben afgespeeld. Aan het bisschoppelijk schrijven ont- de „Msb." het volgende: „Wij willen uw aandacht vestigen op hetgeen reeds meer dan twee jaar gebeurt en gezegd wordt te gebeuren op het veld van Anduaga te Esquioga. Gesproken wordt van verschijningen der H. Maagd, welke duizenden malen en door tal van personen rondom z(jn gezien, over veelvuldige openbaringen der H. Maagd, over voorspellingen, welke zij gedaan zou hebben, over gevallen van extase, stigma- tisatie, openbaring van geheimen, enz. Na de noodige waarnemingen te hebben gedaan en alle antecedenten, waarover wij beschikken, te hebben bestudeerd en na te voren een speciale commissie van toezicht te hebben gehoord, verklaren wij dat geen enkele aanwijzing bewezen is aanwezig te zijn, welke toelaat een bovennatuurlijke karakter toe te schrijven aan hetgeen te Esquioga gebeurt, maar dat zich op veler lei wijze aldaar de geest van kwaad en bedrog geopenbaard heeft, zonder dat dit beteekent. dat wij 'kwade trouw willen toeschrijven aan allen, die bij Esquioga betrokken zijn, noch in bepaalde gevallen den samenloop van natuurlijke oorzaken, welke op een abnormale manie werken, ontkennen. De eigenaardige kenmerken van de ver schijnselen te Esquioga welke geenszins zijn toe te schrijven aan een goddelijke en bovennatuurlijke inwerking buiten be schouwing latend, wijzen wij in het bijzon der op de hardnekkige ongehoorzaamheid en het klaarblijkelijk verzet van eenigen der z.g. „zieners" en van eenige personen, die zich tot hun beschermers en tot pro pagandisten van de vermeende bovenna tuurlijkheid van Esquioga hebben ge maakt. Daar onze officieele interventie in dezen niet langer kan uitblijven, verbieden wij den verkoop en het bezit van foto's, beel den, boeken, brochures enz., welke den in druk bedoelen te wekken, dat de ver schijnselen te Esquioga van bovennatuur lijken aard zijn. Ook verbieden wij den z.g. zieners zich naar het veld van Aduana te begeven en wij manen de geloovigen, die zich tot dusver nog naar genoemde plaats begaven, aan, dit in het vervolg na te laten en aldus een blijk te geven van gehoorzaamheid". BINNENLAND KNOTTENBELT NAAR EERSTE KAMER. DE NED. R. K. MIDDENSTANDSBOND IN BREDA. Algemeene Vergadering en 10e Congres. Zooals gemeld zullen op Woensdag 27 September en Donderdag 28 September a.s. te Breda worden gehouden de Algemeene Vergadering en het 10e Congres van den Ned. R. K. Middenstandsbond. De Algemeene Vergadering, waartoe al leen zijn uitgenoodigd de Hoofdbesturen der Diocesane Middenstandsbonden en der Nationale Vakbonden van plaatselijke mid denstands vereenigin gen neemt op Woensdag 27 Sept. des ochtends 11 uur een aanvang in de groote zaal van den Sint Josephskring in de Waterstraat. Deze algemeene vergadering, waar aan de orde komt het nieuwe Beginsel- en Werkprogram van den N. R. K. M., aan de hand van het prae-advies van Dr. J. van Beurden te Heeswijk, zal worden veree' d met een bezoek van Zijne Hoogw. Excel lentie Monseigneur P. Hopmans, Bisschop van Breda. In aansluiting aan de algemeene verga dering vindt op Donderdag 28 September het 10e Congres van den N. R. K. M. plaats, waarvan de deelnemers echter reeds Woensdagavond in de Baroniestad worden verwacht. ,Op Woensdagavond te 8 uur zullen na melijk het Hoofdbestuur en de Congressis ten ten Stadhuize worden ontvangen dooi Burgemeester en Wethouders van Breda, onder de tonen van een beiaardconcert, te geven door den stadsbeiaardier, den heer Jacques Maassen. Te 8.30 uur biedt de ontvangende vereeni- ging aan de Congressisten een gezellig sa menzijn aan in de groote zaal van het ge bouw Concordia aan het Van Coothploin. Des Donderdags zal te 9.30 uur in de Ka thedrale Kerk van de H. Barbara door den zeereerw. heer Pastoor L. J. van der Heij den te Utrecht, Geestelijk Adviseur van den N. R. K. M. een H. Mis tot intentie van de Ned. R. K. Middenstandsbeweging worden opgedragen. Om 10.30 begint in Concordia de och tendzitting van het Congres, waar, na de aanbieding van het verslag over de werk zaamheden van den N. R. K. M. sinds hpt vorige Congres, aan de orde zal worden gesteld het vraagstuk der Wettelijke Be scherming van het Kleinbedrijf, waarover prae-adviezen zijn uitgebracht door de heeren Professor Dr. W. J. M. Koenraadt, hoogleeraar aan het Groot-Seminarie te Hoeven, en Drs. H. L. Jansen, leider der Economische Afdeeling van het Bureau van den N. R. K. M. Het Congres wordt des middags geslo ten na een toespraak van den zeer eerwaar den Bondsadviseur, waarna door de ge meente Breda aan de Congressisten nog een Concert op de Groote Markt wordt aange boden. De keurig uitgevoerde en geillustreerde Congresgids, waarvan het omslag in een geslaagde foto-montage het beeld en we zen der Baroniestad oproept, bevat o. a. bijdragen van Zijne Hoogw. Excellentie Mgr. Hopmans, van den Burgemeester van Breda en van den Secretaris van „Breda Vooruit", den heer J. v. d. Marck. Het ter gelegenheid van het Congres 1933 van den N. R. K. M. verschenen nummer van de R. K. Middenstander brengt bijdra gen van de heeren Rector J. F. A. Bots over „De Zegen van Boven", Professor Koen- raadt over: „Bezorgdheid voor het alge meen welzijn"; Mr. van Hellenberg Hubar over: „De Troonrede en het Urgentiepro gram van den N. R. K. M.; Dr. J. van Beurden over: „Eigen en vreemde gedach ten in het Fascisme, en E. Wormer over: „Moet de Middenstand zichzelf bescher men?" R. K. MIDDENSTANDSBOND IN HET BISDOM HAARLEM. Najaars-Centrale Raad en Bestuurders- dagen. De naj aars-Centrale Raad van den R. K. Middenstandsbond in het Bisdom Haarlem zal dit jaar in Den Haag worden gehouden op Woensdag 8 November. Voordien organiseert de Bond nog een tweetal bestuurdersdagen, waar aan de or de zal worden gesteld het Urgentie-, Be ginsel- en Werkprogram van den Ned. R. K. Middenstandsbond. Tot deze bestuurdersdagen zullen wor den uitgenoodigd de dagelijksche bestuurs leden (of hun plaatsvervangers) en de eer waarde Geestelijke Adviseurs der af deelin gen van den Bond. Voor de afdeelingen in Noord Holland zal de bestuurdersdag plaats vinden op Donderdag 19 October a.s. in het Retrai- tenhuis te Bergen; voor de afdeelingen in Zuid-Holland en Zeeland op Dinsdag 24 October in het Retraitenhuis te Noordwij- kerhout. Over de vooruitzichten van de internationale economische con-, ferentie. Een correspondent van het „Hbld." tele foneerde gisteren uit Londen: Dr. Colijn, die Woensdag a.s. uit Londen naar Genève zal vertrekken, heeft aan een vertegenwoordiger van „Financial Times" een interview toegestaan voor publicatie op Dinsdagochtend, welk interview wij in staat zenn hieronder te vermelden: Dr. Colijn herinnerde er in de eerste plaats aan, dat de Economische Wereldcon ferentie bij het verdagen der bijeenkomst den president MacDonald en het Bureau der conferentie heeft gemachtigd, de ont wikkeling van den toestand te blijven gade te slaan met het oog op een eventueele her vatting der besprekingen. Dr. Colijn ver volgde: Het is thans tijd om na te gaan, of zich reeds een dergelijke gunstige gelegen heid voor de hervatting der besprekingen heeft voorgedaan. De vooruitzichten voor ean hervatting der conferentie waren in Juli reeds wat gunstiger geworden. De mo gelijkheid van een hervatting der bespre kingen dient ernstig nagegaan en in de hand gewerkt te worden, ook wanneer er nog verschillende hinderpalen, die de ver wezenlijking van het einddoel in den weg staan eerst nog uit den weg moeten wor den geruimd. Dr. Colijn verklaarde nog altijd vol ver trouwen te zijn, dat de wereld vroeg of laat weer tot bezinning zal komen en dat zij dan de belemmerende handelsgrenzen zal afschaffen. Wanneer dit geschiedt, zal het goederenverkeer weer in vrijere banen worden geleid. De gansche wereld zou van een dusdanige opruiming der handelsgren zen slechts voordeel trekken. Op de vraag, of hij eenige voorstellen voor een stabilisatie der valuta zal doen, verklaarde dr. Colijn zeer energiek: „Ja, laat de wereld naar den gouden standaard terugkeeren". Het oordeel van Colijn over Nederland. Vervolgens bracht de interviewer de in enkele financieele kringen herhaaldelijk TEKORT AAN RAUW VET. Minister overweegt maatregelen. Op de vragen van het Tweede Kamerlid Van der Sluis betreffende het nemen van maatregelen van Regeeringswege tot ver krijgbaarstelling in voldoende mate en te gen billijken prijs van rauw rund- en var kensvet, heeft Minister Verschuur, Minis ter van Economische Zaken, geantwoord, dat door het prijsregelend optreden ten aan zien van de overige vetten, ten gevolge waarvan de rauwe vetten naar verhouding het meest goedkoop zijn, inderdaad een groote vraag naar rauw vet ontstaan is. Rauw vet wordt thans voor doeleinden gebruikt, waarvoor men vroeger juist ge smolten vet bezigde. De Minister "overweegt maatregelen ter voorkoming van een tekort aan rauw vet voor den consument. KAPPERS TEN DEPARTEMENTE. Onlangs is gemeld, dat bij het Departe ment van Economische Zaken het voorne men bestaat contact te zoeken met midden standsorganisaties op verschillende gebied, èu conferenties te beleggen rakende mid denstandsvraagstukken. Zoo werden Maandag Kapperspatroonsor ganisaties aan het Departement in confe rentie ontvangen. Aan deze conferentie, welke geleid werd door den heer J. J. R. Schmal van het Bu reau Middenstand, werd deelgenomen door vertegenwoordigers van den Nederland- schen Kapperspatroons, van de Federatie van Kapperpatroons en van den R. K. Kap perspatroonsbond. PROF. J. W. MOLL OYERLEDEN. In den ouderdom van 82 jaar is gister middag te Den Haag overleden prof. dr. J. W. Moll, oud-hoogleeraar in de botanie aan de Groningsche universiteit. OUD-BURGEMEESTER C. NEEFJES, t Nog betrekkelijk onverwachts is Zater dagmiddag op 82-jarigen leeftijd overleden de heer C. Neefjes, oud-burgemeester van West woud. H. WALENKAMP Cm. t De Amsterdamsche architect H. Walen kamp Czn., ook bekend door publicaties op bouwkundig gebied, is gisteren 61 jaar oud te Zandvoort overleden. Schrijven van de K.L.M.-piloten aan den Minister van Waterstaat. De Nederlandsche Vereeniging van Ver keersvliegers heeft dezer dagen aan den Minister van Waterstaat een schrijven ge richt, waarin z(j het conflict, dat tusschen de K.L.M. en de piloten sinds geruimen tijd hangende is, nader toelicht en vooral de kwestie van het nog steeds in dienst zjjn van den Duitschen piloot Silberstein uit voerig bespreekt. Geen eigen omroep van de O. S. P. De O.S.P., die al een heelen tijd bezig is ook een eigen radio-uitzendingsorganisa tie op te richten, heeft thans naar „De Fakkel" meldt, bericht ontvangen, dat de minister van Binnenlandsche Zaken aan dezen oproep het uitzendingsrecht gewei gerd heeft, omdat de organisatie geen rechtspersoonlijkheid bezit, wijl de minis ter van Justitie goedkeuring der statuten geweigerd heeft. I opgedoken geruchten ter sprake, waarin steeds maar weer werd beweerd, dat Ne derland ten slotte genoodzaakt zou worden den gouden standaard prijs te geven. Op de vraag aan dr. Colijn, of hij meende dat het hiertoe zou komen, antwoordde deze: „Waarom zouden wij van den gouden stan daard afgaan, terwijl onze bankbiljetten bijna voor 100 pet. zijn gedekt? In de troon rede, die verleden week Dinsdag ter gele genheid van de heropening van de Staten- Generaal werd gehouden, werd op ondub belzinnige wijze verklaard, dat Nederland geen monetaire experimenten zal onderne men. Het is voor ons, aldus dr. Colijn, niet noodig, den gouden standaard prijs te ge ven." Met betrekking tot den economischen toestand van Nederland verklaarde de premier, dat zijn land evenzeer van de cri sis heeft geleden als de andere landen. Hij wees er echter terstond op, dat de begroo ting van Nederland voor 1934 in evenwicht is. Het economische herstel in Nederland hangt in hooge mate van den algemeenen wereldtoestand af en in eenige mate van de politiek van Engeland." „Tot"voor kort", aldus dr. Colijn, „heb ben wij stappen ondernomen om ons te verdedigen. Wij stonden het langste op de bres ter verdediging van het beginsel van den vrijhandel, maar wij zijn uit onze „loopgraven" gedreven en waren genoost tot actie over te gaan, om ons nationaal be drijfsleven te beschermen. Maar stellig zul len wij ten spoedigste een politiek van vrij handel gaan voeren." Vervolgens vroeg de persman, of Neder land veel schade ondervond van de Japan- sche concurrentie. Dr. Colijn verklaarde, dat Nederland niet in groote mate werd be nadeeld door de Japansche concurrentie, doch dat Ned.-Indië ten zeerste had te lij den van die concurrentie. De Eng.-Indische invoerrechten zullen den Nederlandschen textielhandel zeer treffen en het invoer recht van 75 pet. maakt het welhaast bn- mogelijk, goederen in Eng.-Indië in te voe ren. Tenslotte wees dr. Colijn op de hooge suikertarieven, die de Javaansche suiker industrie veel nadeel berokkend. UIT DE OMGEVING HAARLEMMERMEER. Gevestigd: Jan. P. van den Berg van Amsterdam Carel H. Bergisch van Amsterdam Hendrik J. C. Böschen van Amsterdam Leonardus Bram van Ou den bosch Joseph G. Th. van Dorsselaer van Hulst Henriette M. Ellerbeck van Amsterdam Albert Everaarts van Am sterdam Raymondt Fremdt van Amster dam Heinrich J. Heddes van Amster dam Abraham Hendriks van Amsterdam Dirk Homberg van Amsterdam Cor- nelis van Iperen van Rheden Velp Herl bertus J. Jansen van Arnhem Walter G. Kimpel van Haarlem Hendrik Klaren- beek van Hilversum Franciscus J. Krele- lamp van Amsterdam Pieter Krijger van Amsterdam. Vertrokken: Franciscus H. B. ter Haak naar Ahmsterdam Huibert Sack naar Amsterdam Humphreij R. Cramer naar Deventer Louis K. Meij naar Am sterdam Petronella W. Meij naar Den Haag Petrus C. Sep naar Amsterdam Geertuide M. Alders naar Bergen (N.-H.) Pieter J. Kruger naar Amsterdam Franciscus Lucke naar Amsterdam Cla- sina M. S. Bontje naar Bergen (N.-H.). G e b o r en Jasper, zoon van J. van Sta veren en C. Blom Hendrik, zoon van L. van den Berg en K. van Kalsbeek Jo hannes Joseph, zoon van C. van der Klauw en C. van der Laan Cornelis Gerrit, z. van J. Meijer en N. Dol Adrianus Jo hannes zoon van Th. A. Denaijere en C. G. Buickens Arendje, dochter van T. Miedema en L. Bakker Marijtje, dochter van B. Schuts en M. G. Bakker Pleuntje dochter van P. E. van Luiing en J. Buis. Ondertrouwd: J. Zwaan 28 jaar en M. H. Kok 28 jaar J. J. van Roon 25 jaar en C. W. Hobo 23 jaar N. Kost 25 jaar en T. Velthuis 22 jaar K. Visser 25 jaar en J. C. H. den Dekker 23 jaar D. van Bergen 23 jaar en A. Roubos 25 jaar J. C. Barg 25 jaar en A. C. Doeleman 27 jaar. Getrouwd: G. Branderhorst 24 jaar en C. Maarssen 21 jaar T. M. de Fouw 27 jaar en H. L. Janse 26 jaar H. van den Haak 32 jaar en A. van Noordt 25 jaar. Overlede n: Annetje Benning 42 jaar geh. m^t J. M. de Blaeij Petrus Adrianus Gerrit 19 jaar zoon van J. P. G. Kuit en C. C. v. d. Laan. VOORHOUT. Pluimveetentoonstelling. In het ver slag van de j.l. Vrijdag gehouden vergade ring stonden abusievelijk vermeld de data der te houden tentoonstelling. De tentoon- stellingsdagen zyn nader vastgesteld op 30 November tot 4 December a.s. De gelegen heid tot inschrijving voor deze tentoonstel ling voor ingezetenen en niet-ingezetenen is bepaald tot 15 November a.s. bij den secretaris P. J. v. d. Werf, Hoofdstraat 44, Voorhout. Geboren: Anneke Jacoba, d. van M. Waaning en N. v. d. Meulen. Leonardus Petrus, z. van H. J. van der Lans en J. S. v. d. Zon. Petronella Johanna, d. van J. van der Lans en H. v. d. Ploeg. Ondertrouwd: A. Haasnoot 25 j. Noordwijkerhout en A. van der Voort 22 j. wonende te Voorhout. Getrouwd: C. Cornelisse 22 j. en C. C. van Werkhoven, beiden te Voorhout. J. C. de Klerk 28 j. Noordwijkerhout en M. C. Zonneveld 24 j. Voorhout. A. Haas noot 25 j. Noordwijkerhout en A. v. i Voort 22 j. Voorhout. Gevestigd: C. P. Kromhout en gezin van Noordwijkerhout. Alb. C. A. Floor van Amsterdam. A. L. de Groot van Oudenbosch. H. B. M. Ruben van Arn hem; B. Th. J. Dröge van Leiden. C. J. P. Krabbendam van Hilversum. A. L. J. Bom van Naaldwijk. A. B. Verhoeven van Laren. M. J. Veldman van Donia- werstal. S. P. van Wonderen en Th. G. van Wonderen van Amsterdam. W. J. Jagers van Kloosterburen. A. C. J. M. van der Kroft van Rotterdam. M. Hen- rich van Amsterdam. J. H. Scheffers van Helmond. G. A. M. Steens van Rotter dam. P. P. Verburgt van Voorburg. J. J. Mense van Amsterdam. M. E. Roos winkel van Bolsward. M. C. Wijsman van Wassenaar. G. Netjes en gezin van Kampen. F. M. Weber geb. Keeser van Sassenheim. W. F. van Klaveren en ge zin van Sassenheim. A. J. H. de Swart van Huijbergen. J. C. A. Bosdriesz van Amsterdam. C. H. A. Frankenmolen van 's-Gravenhage. S. M. F. van Everdingen van Maarn. B. Verberg van Leiden. M. M. van Aarnhem van Jutphaas. D. H. J. van Rijn en V. J. van Rijn van Utrecht. L. J. Beuk van Noordwijk. J. P. Hen driks van Nijmegen. J. M. Terwindt van Nederweert. Vertrokken: Th. Wolters naar Groen- lo. M. J. v. d. Voet naar Katwijk. A. W. Onderwater naar Noordwijkerhout. J. W. van Tiel naar Heijthuijsen. J. P. van Os naar R'dam. M. J. G. v .d. Meulen naar Bergen (L.). M. A. van Steijn naar A'dam. J. de Graaf naar 's-Hage. J. C. Hoogenboom naar Alke made (Rijpwetering). G. Does naar 's-Gravenhage. A. P. van Rijn en gezin naar Haarlem. L. D. Vester naar Ouden bosch. A. W. A. M. Kusters naar R'dam. K. v. d. Wieeln naar 's-Gravenhage. Th. G. F. Brans naar Veendam. C. P. Si mons naar R'dam. L. M. Mirani naar A'dam. H. Ph. v. d. Mijn naar R'dam. St. C. M. y,an 't Schip naar Amsterdam. F. E. M. Boelen naar Megen c.a. Th. H. A. Brandt naar Voorburg. L. C. M. den Boer naar Haarlem. J. H. Vervuurt en W. I. Koelemij, naar Heijthuijsen (L.). Th. C. A. M. Goemans, naar Haarlem. M. van Maar en naar Beverwijk. W. J. Jacobs, naar Arnhem. A. den Hartog, naar Utrecht. M. de Lange en gezin naar Katwijk. J. J. A. L. Haeren naar Sassen heim. P. Tetteroo naar Leiden. F. Vervoat en echtgen. naar Haarlemmemeer (Hoofddorp). A. L. Oudshoorn, naar Katwijk. M. M. Reniers, naar Zevenber gen (N.-B.). J. N. Zuurbier, naar Eg- mond-Binnen. L. Scheepmaker, naar Lise. B. D. de Bruin, geboren Hooger- dijk, naar Amsterdam. J. Hoogervorst, naar Sassenheim. F. H. v. d. Berg, naar Lisse. B. A. de Haas, naar Amsterdam. B. J. Buschman, naar Noordwijk. W. C. v. d. Burg, naar Haarlemmermeer, (Hoofddorp). Th. M. van Werkhoven naar Arnhem. C. Cornelisse en echtg., naar Hillegom. N. H. Hekker, naar Noordwijkerhout. WARMOND. Graalwacht De Graal heeft ons ontvangen, Nam ons kleinen op in haar huis, En gaf ons een plaats in haar rangen En op onze borst een kruis. Ook hier in Warmond zijn deze woorden waarheid geworden. Nog niet heel lang ge leden is de Graal hier begonnen met haar Kruiskinderactie en Zondag j.L heeft de plechtige inkleeding door den Zeereerw. heer Pastoor plaats gehad. Al vroeg in den middag wemelde 't van grootere en kleinere kinderen op 't school plein, vanwaar ze naar 't Graalhuis zou den trekken. Je kon zien, er moest iets ge beuren, iets gewichtigs, iets waarvan die kinderen door *en door doordrongen wa ren, iets waar ze verlangend naar uit had den gezien en waarover ze al lang en dik wijls met zusjes en vriendinnetjes gepraat hadden. Het kruisje, dat ze krijgen zouden, had langzamerhand beteekenis voor hen gekregen en ze voelden, dat ze daar iets voor doen moesten. Daarom is 't te begrijpen, hoe die kinde ren, ofschoon 't nog maar kinderen zijn, in volkomen zwijgzaamheid naar 't Graalhuis konden marcheeren, en daar. en later ook bij hun marsch door 't dorp diezelfde stil zwijgendheid konden bewaren. En ieder, die dit gezien heeft, moet dan bij zichzelf bekennen (ook al wil hij 't niet hardop zeggen): „De Graal weet toch ook nog iets anders te bereiken, dan alleen maar zingen en dansen en in optochten langs de straten trekken. „De Graal heeft ons ontvangen". Dit zeiden ook de kinderen, die Zondag middag hun kruisje hebben gekregen. Hun gezichten straalden en 't was leuk om te zien hoe ze met trotsch naar hun kruisje keken. De plechtigheid duurde maar kort, doch lang genoeg voor kinderen en de middag werd besloten met 'n gezellig bij elkaar zijn in 'n leuke versierde zaal. En als op 't einde der dagen Het Kruis aan den hemel zal staan, Dan zal onze Kruiskoning vragen, Wat elk voor z'n kruis heeft gedaan. Koopt bij hen, die in UW dagblad adverteeren Burgemeester Wcndelaar komt in de Tweede. In de gistermiddag gehouden zitting van het Centraal Stembureau voor de verkie zing van de leden der Eerste Kamer is in de vacature, ontstaan door het bedanken van den heer Koster (v.b.) tot lid van deze Kamer benoemd verklaard de heer mr. H. J. Knottenbelt, lid der Tweede Kamer der Staten-Generaal. In verband met deze benoeming verne men wij, dat de heer Knottenbelt, die reeds vroeger te kennen had gegeven, dat hij op den duur niet lid van de Tweede Kamer wcnschte te blijven, het lidmaatschap van de Eerste Kamer zal aanvaarden. Opvolger van den heer Knottenbelt in de Tweed" v"*>- mer is de heer W. C. Wendelaar. b meester van Alkmaar. SCHEEPSBOUW. Voor Engelsche rekening zal de maat schappij „De Noord" een dubbelschroef- passagiersschip, berekend voor 500 passa giers, bouwen. De machinefabriek Gebr. Stork en Co. te Hengelo levert de motoren. De matschappij „De Noord" is gevestigd te Alblasserdam. COLLECTIEVE ARBEIDS OVEREENKOMST BOUWBEDRIJVEN. De onderhandelingen mislukt. Gisteren is te Haarlem de slotbijeen komst gehouden van de onderhandelaren der werkgevers- en werknemers-bonden in het bouwbedrijf. In deze bijeenkomst zou de beslissing vallen over de vraag, of met 1 October a.s. wederom een nieuwe overeenkomst in werking zou treden. Hoe wel van weerskanten belangrijke wijzigin gen z(jn gebracht in de aanvankelijke voor stellen, is geen overeenkomst bereikt tus schen partijen. Indien in den tegen woord igen toestand geen wijziging komt, zal aldus voor bijna geheel Nederland een contractloos tijdperk intreden. Crlsis-zuivel-aangelegenheden. De Minister van oeconomische zaken heeft met ingang van 8 .October aangewe zen als gebied, waarin het verkoopen, ver voeren en afleveren van consumptiemelk is toegestaan op voorwaarde, dat daartoe door de Crisis-zuivel-centrale vergunning is verleend, de gemeente R e e u w (j k.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 6