MAANDAG 25 SEPTEMBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. fl GEMENGDE BERICHTEN AUTO GESLIPT EN IN DE SLOOT GEREDEN. Gistermorgen om ongeveer zes uur heeft bij Franeker een auto-ongeluk plaats ge had. Omstreeks dien tijd reed in de rich ting Harlingen, een auto, waarin gezeten waren zeven personen, waaronder de le den van de Vuistbalploeg „Voorwaarts" uit Groningen, welke ploeg gistermiddag zou medespelen in de eind wedstrijden der veldkampioenschappen van het K.N.G.V. te Amsterdam. Voorts was in de auto ge zeten, de heer v. d. Geest uit Groningen, een bekend arbiter voor het handbalspel in ons land, alsmede diens verloofde. De heer van der Geest zou bij de bovenge noemde spelkampioenschappen als scheids rechter fungeeren in de eindwedstrijden Handbal. Vermoedelijk door de gladheid van den weg is de auto geslipt met het gevolg, dat de wagen in een sloot langs den weg te recht kwam. Wonder boven wonder kwamen alle in zittenden er met een nat pak en eenige lichte verwondingen af. Men achtte zich evenwel niet in staat, om naar Amster dam verder te reizen en zqo moest de heer van der Geest aan de organisatoren der spelkampioenschappen van Amster dam mededeelen, dat „Voorwaarts" Gro ningen in de vuistbal wedstrijden om het kampioenschap van Nederland, niet tegen „Olympia" uit Groningen kon uitkomen, terwijl hij zelf niet de handbalfinale als scheidsrechter kon berechten. AUTO TWEEMAAL OVER DEN KOP GESLAGEN. Zaterdagmorgen is nabij Nijmegen een taxi bestuurd door den chauffeur B. C., in botsing gekomen met een zwaren vrachtauto, die den taxi-chauffeur geen voorrang verleende, hoewel dit voorge schreven was. C. die vermoedde, dat hem voorrang zou worden verleend, reed snel door, met ge volg, dat de botsing zoo hevig was, dat de taxi tweemaal over den kop sloeg. De chauffeur had een been- en heupfractuur bekomen en moest naar het Wilhelmina- ziekenhuis worden vervoerd. Terwijl van de taxi niet veel meer over was, was de vrachtauto bijna nfèt bescha digd. DOOR MOTOR AANGEREDEN. 76-jarige doove vrouw gedood. De handelsreiziger K. B. van de N.V. Thee- en Koffiehandel v.h. O. de Wiljes te Winschoten, die per motor de grens plaatsen in die streek bezocht voor het plaatsen van orders, heeft onder de Duit- sche gemeente Weener een 76-jarige vrouw, die doof was, bij het oversteken van den weg aangereden, met het nood lottig gevolg, dat de vrouw spoedig over leed. De motorrijder is nog niet in zijn woonplaats teruggekeerd; men vermoedt dat hij in Duitschland wordt vastgehou den. MOTORONGELUK. De heer T. Arnoldussen, gemeenteraads lid te Utrecht, reed gistermidag per mo torrijwiel in de richting de Bildt. In den bocht van Beerschoten is hij door onbe kende oorzaak met zijn motorrijwiel te gen den grond geslagen. Hij kreeg een ernstige hoofdwonde en is naar de Rijks klinieken te Utrecht overgebracht. De duo-rijder, de heer Vresen I uit Utrecht, die met een rijwiel om zijn hoofd achter op het motorrijwiel zat, kwam met den schrik vrij. FEUILLETON. HET MEDAILLON VAN LORD STAIR. Naar het Engelsch van CHARLOTTE M. BRAME. 32) Jenny vertelde hoe alles zich had toege dragen en de Hertog begreep langzamer hand het verloop van de geschiedenis. Dit verklaart alles, zei hij ten slotte. Deze Nesbitt kwam met het doel de ju- weelen te stelen en hij gebruikte het meis je als zijn werktuig. Dan is juffrouw Grey onschuldig, viel de Hertogin hem in de rede. Neen, zij ontving toch een gedeelte van den buit. Vertel me eens, wendde hij zich tot het meisje, heb je ooit juf frouw Grey en dien man samen gezien? Neen, zei Jenny, juffrouw Grey heeft hem nooit gezien. Misschien gebeurde het zonder dat jij het wist, zei de Hertog. Heb je nooit neiging gehod om argwaan te koesteren tegen dezen man? Waarom heb je ons nooit iets hiervan verteld? Omdat, antwoordde Jenny, haar oogen vol tranen, omdat ik nooit heb gedacht, dat hij iets met den diefstal te maken kon hebben. Begrijp je nu hoe hij je naar buiten heeft gelokt? Terwijl jij op hem stond te wachten buiten het parkhek, heeft hij zijn slag geslagen. Ik heb het vaste vertrouwen, dat dit alles de onschuld van juffrouw Grey zal bewijzen, zei de Hertogin, maar de Her tog antwoordde: MOTORONGELUK ONDER OVERSCHIE. Gisteravond ongeveer kwart over acht, reed de heer J. Adelenhof, oud 28 jaar, wonende te Rotterdam. Oudendijk 120A, op een motorrijwiel op den Nieuwen Rijks weg, onder Overschie, met de 20-jarige mej. A. Schuurman op de duo. Plotseling slipte het rijwiel in den bocht en sloeg met een snelheid van 75 K.M. over den kop. Het motorrijwiel werd geheel ver nield. De heer J. A. liep eenige hoofdwon den op, en werd naar het ziekenhuis Eudokia vervoerd. De dame is in bewus- teloozen toestand naar het ziekenhuis Eudokia te Rotterdam overgebracht met een ernstige schedelfractuur, een arm breuk en andere verwondingen. Haar toe stand is zeer ernstig. Terwijl de Oude Rijksweg Rotterdam den Haag op elke 300 meter een Roode Kruis-post heeft en goed verlicht is, heeft de Nieuwe Rijksweg totaal geen Roode Kruis-post en is slecht verlicht. Ook een waarschuwingspost is niet aanwezig, zoo dat bij ongevallen de hulpverleening veel te laat komt. DOODELIJK TRAMONGEVAL. Gistermorgen ongeveer half tien is te 't Meer, nabij Heerenveen, de 66-jarige J. Koopman, sigarenhandelaar wonende te Drachten, door de tram, komende uit Hee renveen, overreden en onmiddellijk ge dood. Het vreeselijk verminkte lijk is door de politie in beslag genomen. Den be stuurder treft geen schuld. KNAAPJE VAN WAGEN GEVALLEN. Onder de wielen terecht gekomen. Te Arcen heeft een ernstig verkeers ongeluk plaats gehad, dat aan het 13-jarig zoontje van de weduwe Schreiver aldaar, vermoedelijk het leven zal kosten. De jongen zat op een kar, die over den Rijks weg reed. Door een passeerende auto schrikte het paard op, waardoor het knaapje van den wagen viel. Hij kwam onder de wielen terecht met het gevolg dat de jongen zeer ernstig gewond in het ziekenhuis te Venlo moest worden opge nomen. Operatief ingrijpen bleek nood zakelijk. De toestand van den jongen is zeer ernstig. PANIEK TIJDENS DE WEDRENNEN TE BAARLO. Tijdens de paardenwedrennen te Baar- lo is Zondag plotseling een paard uit de renbaan tusschen het publiek gesprongen. Onder de toeschouwers ontstond een pa niek, waarbij het 16-jarige meisje P. Mun ter uit Venlo een ernstige schouderfrac tuur opliep. Zij moest naar het ziekenhuis te Venlo worden overgebracht. Een jongen liep ernstige verwondingen aan het gelaat op, terwijl een dame even eens licht gewond werd. VERDRONKEN. Zaterdagnamiddag waren vier jongens te Rotterdam aan het spelen in een bootje dat in de Persoonshaven lag. Op een ge geven oogenblik vielen er drie in het wa ter. De dertien-jarige J. Bout uit de Nijver heidsstraat wist door handreiking twee van zijn kameraadjes in de boot te trekken, doch inmiddels was het derde kind, de driejarige F. Klazenaar, eveneens uit de Nijverheidsstraat, n.l. een broertje van een der geredden vriendjes, in de diepte verdwenen. De politie heeft na twintig minuten dreggen het lijkje opgehaald. Gistermorgen is het 2-jarig zoontje van den heer Groote, wonende aan de Jan Gijzenkade te Haarlem spelende in de Jan Gijzenvaart geraakt en verdronken. Omstreeks half tien was het knaapje met een z.g. sportkarretje buiten gaan spe len. Eenige uren later werd de kleine door de ouders vermist en is men op informa tie uitgegaan. Buurkinderen vonden het karretje aan den waterkant. De politie werd gewaarschuwd en na eenigen tijd dreggen werd het knaapje opgehaald. De levensgeesten waren toen reeds geweken. Ik denk eerder, dat het haar schuld onweerlegbaar zal vaststellen. Het zou spoedig blijken wie van hen ge lijk had. HOOFDSTUK XLVI. Tegen den middag bereikt mr. Barton Oakcliff. De Hertog was in het park, maar toen hij de auto van den detective voor het huis zag stilhouden, kwam hij snel op hem toe. Mr. Barton voelde zich heel gewichtig en wees op de sterke cassette, waarin zich de juweelen bevonden. De gestulen ju- weelen, Mylord, zei hij. De Hertog uitte woorden van oprechten dank. Ik zou graag willen, dat de Hertogin ook tegenwoordig was bij het openen van de cassette. Laat die in de witte salon brengen, dan zal ik haar vragen daar te komen. Intusschen vertelde de Hertog den de tective, wat hij van Jenny Dane had ge hoord. De detective luisterde verbaasd en spijtig toe, zijn oogen verloren hun uit drukking van triomfantelijke scherpzin nigheid. Een tijd lang zweeg hij, eindelijk zei hy: Ik moet eerlijk bekennen, dat ik een verkeerd spoor heb gevolgd. Ik heb altijd gedacht, dat die juffrouw Grey de ziel en spil was van het complot. Dat denk ik nog, zei de Hertog, zij moet ongetwijfeld de medeplichtige zijn geweest van Bentley. Het eenige wat ik niet begrijp is, dat hij zich de moeite heeft getroost, die comedie met Jenny te spelen, terwijl hij een bondgenoote als juffrouw Grey in het kasteel had. Dat komt mij ook zoo onbegrijpelijk voor. OUD GEWELF INGESTORT. Voerman met paard en kar naar de diepte. Toen Zaterdagmiddag een voerman bezig was met het vervoeren van puin in de Broerstraat te Nijmegen, stortte plotse ling met geweldig geraas een gewelf in, waar beneden zich een diepe kelder be vond. De man verdween met paard en wa gen in de diepte. De voerman was tus schen den wagen en den muur bekneld ge raakt doch kon spoedig worden bevrijd. Het paard en de wagen werden later uit den kelder opgehaald. BRANDJE IN BIOSCOOPTHEATER. Gistermiddag werd de brandweer te Haarlem gealarmeerd voor een brand, welke ontstaan was in het Spaarne Bios cooptheater. Het bleek, dat tijdens de mid dagvoorstelling in de cabine een film op een der toestellen in brand geraakt was. Een operateur had het vuur echter reeds spoedig met water weten te blusschen. De film was echter onbruikbaar gewor den, zoodat de voorstelling geen voort gang kon vinden. Het publiek dat van den brand niets bemerkt had, heeft daarop de zaal verlaten. Des avonds kon met een an dere film weder een voorstelling gegeven worden. MESSENSTEKERIJ IN OSS OOK ONDER KINDEREN. Zooals de ouden zongen.... Zaterdagmiddag heeft te Oss een vecht partij plaats gehad tusschen een tweetal 13-jarige jongens, waarbij één van hen Frans de H., zijn tegenstander Lambert us V., met een mes heeft bewerkt. De 13-jarige Lambertus V., bevond zich per fiets op weg naar de Ossche heide. Toen hij in de Willebrordusstraat was ge komen ontmoette hij daar een groepje schoolvriendjes, waaronder de 13-jarige Frans de H. De jongens begonnen elkaar met stee- nen te gooien. Eensklaps stak Frans de H. Lambertus V. met een geopend mes in den rug en in het hoofd, waarna hij, in de consternatie, welke ontstond, wist te ont komen. Het slachtoffer, dat hevig bloedde, be gaf zich onmiddellijk naar de marechaus seekazerne, waar hij aangifte deed van het voorgevallene. Dr. Stoltz verleende de eerste hulp. Hij constateerde een steek wond in den rug en in het achterhoofd. De verwondingen bleken echter van lich ten aard te zijn. De getroffene kon, na verbonden te zijn, zich weer huiswaarts begeven. Tegen den jeugdigen messen trekker is proces-verbaal opgemaakt. Het mes, waarmee hij de verwondingen had toegebracht, was niet meer in zijn bezit. MOORDAANSLAG TE HENGELO. Slagader doorgesneden. Vrijdagnacht is te Hengelo een moord aanslag gepleegd. De 20-jarige V., wonen de te Hasselo, gem. Weerselo, wandelde met een meisje in de Nieuwstraat te Hen gelo, toen T. de G. in het voorbijloopen tegen V. aanliep en daarna ruzie trachtte te maken, doch V. was hierop niet gesteld en wandelde verder, waarop de G. een mes trok en naar V. stak. Deze laatste trachtte hem nog af te weren, doch dit lukte slechts gedeeltelijk. De G. stak hem met kracht in den rechterbovenarm en sneed hem een slagadeg door, waarna hij er vandoor ging. Op korten afstand ontdekte de recher cheur van politie, M., dat er iets aan de hand was en spoedde zich ter plaatse. Hij wist de slagader boven de wond dicht te knijpen en zoo doende verdere verbloeding te voorkomen. Met behulp van een voor bijganger werd V. naar het politiebureau gebracht en daar verbonden door de dok toren B. en J. Daarna werd hij naar het R. K. Ziekenhuis vervoerd. Korten tijd daarna heeft dezelfde re chercheur den dader aangehouden en ge- Misschien wilt u een glas sherry ge bruiken, mr. Barton, daarna verwachten wij u in de salon. De witte salon was een van de mooiste vertrekken op Oackliff( drie groote ramen gaven uitzicht op het prachtige grasveld. De kamer was gemeubeld in wit en goud en de zon scheen over de schilderijen en beelden, kostbare decoraties en kunstvoor werpen. Het was of het heele vertrek ge drenkt was in amberkleurig licht. Ethel had hier al eenigen tijd gewacht, toen haar echtgenoot en haar vader en kort daarop mr. Barton binnenkwamen. De buit was te kostbaar om nu al verkocht te kunnen worden, denk ik. Uw achtervolging was te actief, antwoordde de Hertog. Toen kwamen ze allen om de tafel, de Hertogin naast haar vader, de Hertog en mijnheer Barton tegenover hen. Nie mand sprak, terwijl Barton het kistje opende. Hij nam de étui's er een voor een uit, opende ze en vergeleek den inhoud met de lijst. Spoedig was de tafel half be dekt met schitterende, glanzende edel- steenen, opalen, paarlen, safieren en de beroemde Neath Diamanten. Plotseling uitte mr. Barton een kreet van verrassing! Hij hield in zijn hand een klein pakje wit papier, waarop de woor den geschreven waren: Voor mijn doch ter Ethel, als zij oifd genoeg zal zijn om haar vader's gezicht te herkennen. Barton overhandigde het den Hertog. Het was het papier waarover Ethel ge sproken had. De Hertog gaf het pakje aan zijn vrouw, die het ontroerd bekeek. Toen het geopend werd, uitten allen een kreet van verbazing. Daar lag, schitte rend in 'het zonlicht het in diamanten gezette portret van Lord Stair, bevestigd aan een gouden ketting; Ethel hield het UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Dinsdag 26 Sept. m H u i e n. 290 M. KR.O.-Uitzending. 3.00 Morgènconccrt. 10.Gramofoonplaten. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pas toor Perquin. 12.15 Lunchconcert door de KRO-Boys met gramofoon-intermezzo. 2.00 Vrouwen uurtje. 3.00 Gramofoon. 3.30 „Het bode-verhaal" uit Vondel's Gijsbrecht, voordracht van Jan Apon. 3.45 Piano-recital door Joh. de Jager. 4.00 uur Gramofoon. 4.30 Voordracht door Jan Apon „Rouw beklag" van Top Naeff. 4.45 Piano-recital (vervolg). 5.00 Gramofoon. 5.30 Het KRO-Orkest. 6.00 Jos. van Seggelen over „Sobrietas". 6.20 Het KRO-orkest. 7.15 Dr. W. v. d. Sleen over „Kamp van 4 maanden in den Himalaya". 7.45 Verbondskwartiertje. 8.00 Het KRO-orkest. Te 8.30 en 10.35 Vaz Dias. Te 8.35 en 10.35 Louis Davids, voor drachtkunstenaars. Te 9.20 „De oudjes", hoorspel. 11.Gramofoon. 11.15 De KRO-boys. Hilversum, 1875 m. AVRO-uitzending. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonplaten. 10.30 Zang door Toos van Veen. Aan de vleugel Egb. Veen. 11.00 Kook- cn bakpraatje door Mevr. R. LitgeringHillebrand. 11.30 Pianorecital door J. Goudsmit. 12.00 Omroeporkest o. 1. v. N. Treep, m. m. van „The Three Syncopators". 2.30 Kamermuziek door het Haagsche Trio. In de pauze: Causerie door Mevr. Ida de Leeuw-Van Rees. 4.00 Zang door mevr. J. R. P. Toby van der Brink. A. d. vleugel: D. Roest. 4.30 Kinderkoorzang o. 1. v. J. Hamel. ÏL00 Voor de kinderen. 5.30 Kovacs Lajos en zijn orkest. 7.30 Modepraatje door Mvr. I. de Leeuw van Rees. 8.00 Vaz Dias 8.05 Causerie door Fred Fry. 8.15 Uit den Grooten Schouwburg te Rot terdam: Concertgebouworkest o. 1. v. Dr. Leo Blech, m. m. v. Lotte Schoene (so praan 10.30 Gramofoonplaten. 11.00 Vaz Dias. 11.10ƒ12.00 Uit Hotel Café-Restaurant „Central" Den Haag: Paul Godwin's or kest. Daventry, 1554 m. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein en berichten. 11.0511.20 Lezing. 12.20 Orgelspel R. New. 12.è50 Paramount-Astoria-orkest o. 1. v. Anton. 1.50 Midland Studio-orkest o. 1. v. Cantel.l 2.20 Voor de scholen. 4.25 Lezing. 4.50 Het Nancy. Phillips-Strijkkwartet m. m. van J. Nolan (sopraan). 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 Radiokoor o. 1. v. Robinson. 7.10 Lezing. 7.50 Gramofoonplaten. hoord. Hieruit bleek, dat hij terstond het mes had dichtgedaan en in den zak ge stoken. De politic nam dit mes in beslag. De dader kende het slachtoffer niet en had hem zelfs tevoren nimmer gesproken. Voldoende kwam vast te staan, dat V. niet de minste aanleiding tot de daad had ge geven. Alhoewel het slachtoffer veel bloed heeft verloren, bestaat er toch geen le vensgevaar. in haar hand en staarde er naar als in een droom. Papa! bracht zij er met moeite uit, kijk eens! Was het andere dan niet gestolen? Dat blijkt van niet, stamelde Ethel, haar hoe is dat mogelijk? Toen zei Lord Stair met een stem, heesch van aandoening: Er zijn twee portretten Ethel, een gaf ik aan je moeder, een aan jou. Een bijna angstige stilte volgde. Ethel verliet de kamer en kwam eenige oogenblikken later terug met het tweede medaillon. Ze legde ze naast elkaar, met bevende handen. Vader, zei ze. wat kan dat beteekc- nen? Ze zijn nu allebei hier. Lord Stair nam ze beiden in zijn han den cn ging er mee naar het raam. De hemel alleen weet, wat dit betee- kent, Ethel, zei hij plechtig. Het mijne werd hier gebracht door mr. Barton, zei de Hertogin. Dat weet ik zeker, omdat dat in het papier zat ge wikkeld. Dan, zei de Hertog plechtig, dan is het duidelijk, dat het medaillon dat in den koffer van juffrouw Grey werd ge vonden. niet uit onze safe was gestolen. Neen, in onze safe lag het andere, dat met het papier er om. Lord Stair viel hem in de rede. Als dat niet het jouwe was, Ethel, van wie is het dien? De uitdrukking op zijn gezicht verried een angstig vermoeden. HOOFDSTUK XLVII. U gaf een medaillon aan mij en aan moeder, zei de Hertogin langzaam, de groote vraag is nu, wat heeft zij er mee gedaan? Wat is er geworden van haar 8.20 BBC-Symphonicorkest o. 1. v. Sir Henry Wood, m. m. v. A. Catterall (viool). 10.00 Berichten. 10.20 „The Use of Man", hoorspel van Lord Dunsany. Regie: L. Sieveking. 11.10—12.20 Lew Stone en de Monseig neur Band. „R n d i o- P a r i s", 1724 m. 8.05. 12.20, 7.30 en 8.20 Gramofoonpl. 8.50 Concert uit Straatsburg door koren en Orkest o. 1. v. Inghelbrecht Kalundborg 1153 m. 12.202.20 Concert uit het Bcllevue- Strandhotcl. 3.205.20 Omroeporkest o. 1. v. Reesen. 8.20 Hnrmonieconccrt m. m. van zangso list o. 1. v. Hocberg en Jensen. 9.20 Cembalorecital F. Jensen. 9.50 Piano-recital V. Fisccher. 10.3511.30 Kamermuziek door Octet. 11.3012.50 Dansmuziek uit rest. „Nimb" Langenberg, 473 m. ,6.20, 7..23 en 11.50 Gramofoonplaten. 12.20 Stcd. Orkest te Munster o. 1. v. Göhre. I.50 Concert. 4.40 Gramofoonplaten. 5.20 Weragkamerkoor o. 1. v. Breuer. 5.50 Concert m. m. v. alt, piano, viool, hobo cn cello. 8.25 „Von Bauern und Werwölfcn", spcJ van Castclle. Regie: Wnhl. 9.20 Weragorkest o. 1. v. Eysoldt. Rome, 441 m. 9.05 Symphonieconcert o. 1. v. Ziino. II.20 Berichten. Brusse 1, 338 cn 508 m. 338 meter: 12.20 Omrocpklcinorkest o. 1. v. Leemans 1.30 Gramofoonplaten. 5.20 Symphonieconcert o. 1. v. Mcule- mans. 6.50 Omroepkleinorkcst o. 1. v. Leemans 7.20 Gramofoonplaten. 8.20 Omroeporkest o. 1. v. Walpot. 9.3510.20 Symphonieconcert o. 1. v. Meulemans. 508 meter: 12.20 Gramofoonplaten en pianorecital. I.30 Omroepkleinorkcst o. 1. v. Leemans. 5.20 Omroeporekst o. 1. v. Walpot. 6.35 Gramofoonplaten. 8.20 Symphonieconcert o. 1. v. Meule mans. 9.20 Omroeporkest o. 1. v. Walpot. 10.05—10.15 Zangvoordracht. Deutichlandsender, 1635 m. 8.25 „Alle Mann über Bord" of „Die ver krachte Sendung" door Ralph Sicgel en ztfn solisten. 9.20 Dansmuziek door A. Glahc's orkest m. m. van H. Zeiten (zang). 10.20 Berichten. 10.40 Causerie door Max Schmeling en Erwin Thoma. II.05 Weerbericht. 10.2012.20 Concert uit Hamburg o. 1. v. José Eibenschütz. Gemeentelijk Radio Distributie-bedrijf te Lelden. (3e Programma). 8.0012,00 Langenberg. 12.2014.20 Daventry. 14.20—15.20 North Reg. 15.20—17.20 Kalundborg. 17.20—19.35 Brussel (VI.) 19.35afloop Daventry. RK. VEREEN. VOOR KRAAMVERZORGING VOOR ALLE GEZINDTEN TE LEIDEN PLAATSINGSBUREAU BOERHAAVESTRAAT 30. Geopend elke Donderdagmiddag ran 25 u tot hot verstrekken van do gowonschto inlich tingen, en tor aanmelding van contrihnoor'onde loden 7890 ÜMF" Sohri ftelyko aanvragen, adres? K.K. Ver. v. Kr., Stille Rijn 7, Tol. 3420 eigen medaillon, papu! U moet dit weten. De herinnering aan dien ongelukkigen tijd herleefde in hem. Hoe weinig aan dacht had hij geschonken aan wat zij deed en wat zij droeg, ofschoon hij haar met heel zijn ziel liefhad! U moet het weten, papa, herhaalde Ethel, droeg ze het hare of had ze het weggeborgen, net als ik het mijne? Neen, ze droeg het, antwoordde hij, ik herinner me, dat ik haar er mee ge zien heb. Was het bij haar andere juweelen bij haar dood? Dat herinner ik me niet. Al haar Ju weelen heb jij later gekregen, peer ie» zookls zij ze had achtergelaten. Ik weet zeker, dat het medaillon daar niet bij was. Dan zullen wij moeten uitvinden, waar het portret zich bevond, toen je moe der stierf, Ethel. Dan pas kunnen we be ginnen te onderzoeken, hoe het in dien koffer van die ongelukkige vrouw verbor gen kon zijn. Het beste zal zijn tante Phamer te vragen, riep dc flcrtogin, zij zal het zich misschien herinneren. Het is me of ze 'n groot mysterie voor ons verbergen. Lord Stair schreef dadelijk. Het ant woord van Lady Holt was, dat zij zich dui delijk herinnerde, dat den laatslcn keer, dat zij Lady Stair had gezien, op den dag van het spoorwegongeluk, deze het minia tuur had gedragen. Hoe kon het dan in liet bezit van juf frouw Grey gekomen zijn? Niemand wist het te verklaren. Eindelijk vroeg Ethel: Papa, waarom zouden we het niet aan juffrouw Grey zelf kunnen vragen? Zij is de eenige, die dit geheim kan oplossen (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 9