f WOENSDAG 20 SEPTEMBER DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 BINNENUND ORANJE-DINSDAG. Ongeveer 20.000 kinderen, leerlingen van de hoogste klassen van Openbare en Bij zondere scholen in Den Haag hebben gister middag, nadat de Koningin van de plechti ge opening der Staten-Generaal was terug gekeerd, onder de auspiciën van het Haag- sche Comité voor Volksfeesten, te zamen met vertegenwoordigers van vereenigingen met jeugdafdeelingen een massale hulde gebracht aan H. M. de Koningin, Prinses Juliana en den Prins, die op het terras aan de achterzijde van het Paleis hadden plaats genomen. Te ruim twee uur nam het défilé een aanvang. De Koninklijke Familie nam, staande op het terras, te midden van de vele bloemstukken de huldebetuiging op de meest hartelijke wijze in ontvangst; af en toe traden enkele kinderen naar voren om H. M. een bloemruiker aan te bieden. Bij het verlaten van den tuin werden de kinderen onthaald op wafels en chocolada, welke werden uitgereikt door padvindsters van het Nederlandsche Meisjes Gilde. Tot bijna kwart voor 4 duurde het défilé voort. Na afloop werden guirlandes van bloemen door jonge meisjes op de trappen van het terras neergelegd, voor welke aar dige hulde H. M. speciaal bedankte. Tenslotte onderhield de Koningin zich achtereenvolgens met den burgemeester,met wethouder v. d. Bilt, met den voorz. en se cretaris van het Haagsche Comité, de hee- ren der Aelkwijk en v. d. Heyden en de heeren Spoel en Zeldenrust, wien zij allen haar dank bracht voor de betuigingen van sympathie. Alle bloemstukken en guirlandes worden overgebracht naar den Ruigenhoek. De plechtigheid werd besloten met het „Wilhelmus". De rijtoer, welke de Koningin, verge zeld van Prins Hendrik en Prinses Juliana gister na de kinderhulde door Den Haag hebben gemaakt, is een ware zegetocht ge worden. In dichte rijen stond de menigte langs den weg geschaard en overal werd de Koninklijke familie bij het voorbijrijden met groot enthousiasme begroet en toege wuifd, terwijl op vele punten het huldebe toon den vorm aannam van grootsche ova ties. Met het oog op de vele duizenden, die aan deze huldiging wenschten deel te ne men, was de route zeer ruim genomen. De politie had daardoor de gelegenheid de ver eenigingen en verdere personen over een grooten afstand te kunnen plaatsen en op die wijze zorg voor te dragen dat alles een ge regeld en orderlijk verloop had. De rijtoer duurde van vier uur tot kwart voor vijf en eindigde aan den Ruigenhoek. 's Avonds is op initiatief van het Natio naal Jongeren Verbond de Koninklijke Fa milie een serenade gebracht in een groote fakkeloptocht. De Koninklijke Familie had zich ter ontvangst daarvan begeven naar het Huis ten Bosch. Na het défilé onderhield H. M. zich nog een oogenblik met de vertegenwoordigers van het Verbond, daarna vertrok zy we der als zij gekomen was met den Prins en de Prinses, onder luid gejuich van de toe schouwers. Het verlichte bloemstuk van het N. J. V. nam H. M. in haar auto mee. Op het Plein 1913 is gisteravond on der groote belangstelling een militaire tap toe gehouden. ONTDUIKING VAN DE CONTINGENTEERING? Twentsclie manufacturen in Tsjecho- Slowakije bedrukt. Naar de „N. R. Crt." van een grossier- importeur van manufacturen vernam, komt het in den laatsten tijd opvallend veel voor, dat bepaalde stoffen, met name bedrukte katoenen en wollen mousselines, die hier te lande vroeger rechtstreeks door Duit- sche en Tsjechische firma's werden in den handel gebracht, door Nederlandsche fa brieken (uit Twente) worden aangeboden. Deze fabrieken drukken zelf niet en de vakman herkent onder de monsters zonder veel moeite het werk van bekende Duit- sche en Tjechische drukkerijen. Er zijn reeds verschillende Twentsche firma's, die op deze wijze met Duitsche en Tsjechische fabrieken schijnen samen te werken. Het doek van de stoffen zou van Nederlandschen oorsprong zijn en wordt, naar de zegsman van genoemd blad had gehoord, met wagons tegelijk naar Duitschland en Tsjechoslowa- kije uitgevoerd, vanwaar het bedrukt, als veredelingsproduct, terugkomt. De zegsman meende, dat deze nieuwe vorm van samen werking eenerzijds zijn oorsprong heeft in den boycot tegen Duitsche goederen, an derzijds een manier is om de contingentee- ring te ontgaan. RIJNVAARTCOMMISSIE. Opmerkelijk ontslag. Bij Koninklijk Besluit werd aan mr. G. W. J. Bruins eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van Rijnvaartcommissaris. Hetzelfde nummer van de Staatscourant dat deze mededeeling brengt, bevat nog be richten van ontslagnemingen „op zijn ver zoek" of „met dankbetuiging voor bewe zen diensten" van andere rijksambtenaren. Bij het bericht betreffende mr. Bruins ont breekt een dergelijke aanwijzing. Zijn wij wel ingelicht, dan schijnt het opmerkelijke ontslag in verband te staan met de opzienbarende publicaties in het „Dgbl. van N.Br." over de Ned.-Belgische rivierverbindingen. ROMEINSCHE VILLA. •Te Hoensbroek, ter plaatse genaamd Schuureick, zijn de fundamenten blootge legd van een Romeinsche villa. TERREUR VAN „SCHARRELAARS" EN „SLAMPAMPERS". BIJ Maatschappelijk Hulpbetoon te A'dam. In de „Christelijke Ambtenaar", het weekblad van den Algemeenen Nederland- schen Christelijken Ambtenaarsbond van 15 September j.l., klaagt de redactie over de toestanden bij Maatschappelijk Hulpbe toon te Amsterdam. Wy ontleenën aan dit artikel het volgende: „Wie kennis neemt van hetgeen zich in den Amsterdamschen dienst van Maat schappelijk Hulpbetoon afspeelt en de daar gebruikelijke praktijken met voor buiten staanders ongelooflijke voorbeelden hoort afschilderen, moet tot zijn leedwezen be kennen, dat in de hoofdstad des lands de situatie feitelijk deze is, dat niet de autori teiten, maar de steuntrekkenden, en met name de oproerige en kwaadwillige ele menten onder hen, de lakens uitdeelen. „Dank zij de met toenemend succes toe gepaste methode van den „grooten mond", intimidatiepogingen en handtastelijkheden, waartoe men niet schroomt over te gaan, komt het er practisch op neer, dat de on dersteunden zelf de mate en de wijze der te verleenen hulp in geld of natura bepa len, in plaats dat de door de overheid vast gestelde normen worden nageleefd. Uit vrees voor molest en zucht tot lijfsbehoud wordt van hoogerhand bevorderd,, dat alle wenschen der ondersteunden worden inge willigd en met pijnlijke zorg wordt nage gaan of niets vergeten wordt, waaraan mis schien behoefte zou kunnen bestaan. Wie het brutaalste is, krijgt het meeste. In den regel komen deze raddraaiers niet voor on der de werkelijke crisisslachtoffers, maar onder de categorie van scharrelaars en slampampers, welke nimmer met geregel - den arbeid den kost hebben verdiend en werkloos zouden zijn, ook al ware er thans géén crisis. De meest geslepenen zien kans zich uit den „steun" een zoodanig bestaan te verschaffen, dat het loon van in ge meentedienst zijnde personen nog over treft". „Het behoeft geen betoog, dat de al dus gegroeide toestand in verschillend op zicht ernstig en bedenkelijk is. „Niet alleen dat de betrokken ambte naren physiek en psychisch te gronde gaan, ook het gezag der overheid wordt op deze wyze tot een aanfluiting gemaakt. Boven dien worden duizenden guldens onnoodig uitgegeven, zoefdat ten opzichte van de be lastingbetalende burgerij gesproken kan worden van een modernen vorm van brandschatting door het communistisch be smette gepeupel. „Droevig is het, dat het gemeentebe stuur, wien deze dingen toch bekend moe ten zijn, niet durft ingrijpen. Natuurlijk is het moeilijk en zal het misschien in het be gin talrijke vensterruiten kosten, maar het is beneden de waardigheid der overheid om uit vrees voor onaangenaamheden en beschadiging van particuliere eigendom men het hoofd te buigen voor een commu nistische terreur. Het is onverantwoordelijk, zoowel tegen over de ambtenaren al? tegenover de bur gerij en de goedwillenden onder de steun trekkenden, den gang van zaken op den tegenwoordigen voet voort te zetten". DE STAKING IN DE HAARLEMMER- MEERPOLDER. Het Tweede-Kamerlid, de heer Drop, heeft aan den minister van Waterstaat en van Sociale Zaken de volgende vragen ge steld: Is het den minister bekend dat de sta king, die eenige weken geleden is uitge broken onder arbeiders, werkzaam bjf den aannemer van den aanleg van den weg voor snelverkeer in den Haarlemmermeer- polder, van Kruistocht tot Venneperweg, haar voornaamste oorzaak vindt in het feit, dat bedoelde aannemer de Landelijke Collectieve Arbeidsovereenkomst voor de Bouwbedrijven tegenover de betrokken ar beiders niet wenscht toe te passen; dat daardoor de figuur ontstaat, dat een col lectieve arbeidsovereenkomst, onder ster ken aandrang der regeering tot stand ge komen, word' uitgeschakeld, ook door dat volgens het bestek, voor het werk gel dende, een aantal bepalingen voorkomen de1^ de algem. voorschriften voor de uit voering en het onderhoud van rijkswer ken zijn uitgeschakeld, waardoor naleving der collectieve arbeidsovereenkomst niet verplichtend is? Is het waar, dat pogingen om het con flict tot oplossing te brengen zonder re sultaat zijn gebleven, omdat de aannemer gebruik kan maken van de te voren ge noemde omstandigheden? Indien de eerste vraag bevestigend moet worden beantwoord, zijn de ministers dan bereid te be\ -deren, dat de bedoelde aan nemer alsnog tot aanvaarding en nale ving van de Landelijke collectieve ar beidsovereenkomst voor de bouwbedrij ven wordt verplicht tjn einde daarmede wellicht de beëindiging van de staking mogelijk te maken? RUSSISCH GRAAN. Wordt niet meer afgenomen door het graan- bureau. Loopende contracten kunnen worden afgewerkt Het Graanbureau heeft aan de graanim- porteurs medegedeeld niet bereid te zijn nog Russische granen van hen over te ne men. Door dit besluit wordt de import van Russische granen practisch stopgezet. De regeling toch is zoo, dat de importeurs ver plicht zijn aan het Granabureau dat het monopolie van den invoer heeft, aangifte te doen van hun import. Verhoogd met een zeker percentage winst voor het monopo listische graanbureau betrekken de impor teurs in naam hun geïmporteerde granen weer van het bureau. Loopende contracten vallen niet onder de nieuwe regeling. TWEEDE KAMER. Jhr. Ruys de Beerenbrouck no. één op de nominatie voor voorzitter der Twede Kamer. OOK DE EERSTE KAMER BIJEEN. De Tweede Kamer is gistermiddag nog een half uur bijeen geweest. Minister Oud heeft op de gebruikelijke wijze de begrooting aangeboden. Vervolgens is de nominatie opgemaakt voor het voorzitterschap. No. één staat de heer Ruys de Beerenbrouck met 74f van de 83 uitgebrachte stemmen (acht stem men blanco en één op den heer Lingbeek). Nummer twee kwam de heer Schaper met 67 stemmen en nummer drie de heer Van D Ij k met 68 stemmen. Zooals men weet, is het niet gebruikelijk, dat de Tweede Kamer de Troonrede beant woordt. De heer Wijnkoop stelde echter voor om ditmaal in verband met de bijzon dere omstandigheden en het feit, dat de Troonrede meer bevat dan gewoonlijk, deze rede met een adres te beantwoorden. De Kamer verwierp dit voorstel met 83 tegen 4 stemmen. Ook de Eerste Kamer is nog even bijeen geweest. De voorzitter, de heer De Vos van Steen wijk, dankte in enkele woorden voor het in hem gestelde vertrouwen, dat ge bleken is uit zijn herbenoeming tot voor zitter. De Eerste Kamer zal zooals gewoonlijk de Troonrede met een adres beantwoorden. SPOORWEG ALPHEN—GOUDA. Met Mei nog niet in gebruik. Dezer dagen werd vermeld, dat de spoor weg AlphenGouda met de nieuwe dienst regeling in Mei 1934 voor het publiek zou worden geopend. Naar wij uit goede bron vernemen, is dit evenwel niet het geval. Wanneer de opening zal plaats vinden is nog niet bekend, doch zeker niet met den nieuwen zomerdienst. VAN SPEUR- TOT BLOEDNEUS. Aardappelcontroleur in het nauw. Dat de aardappelsteunwet niet met on verdeelde instemming is ontvangen en dat zeer waarschijnlijk de smokkelhandel er danig door in de hand zal worden gewerkt, is wel zeker. Een klein bewijs hiervan is het volgende. Op den Kruisweg in Haarlemmermeer reed een vrachtwagen, beladen met aard appelen. Op dienzelfden weg bevond zich ook de aardappelcontroleur, de heer Blom, die besloot, den naderenden auto aan te houden, wijl het geenszins onmogelijk zou zijn, dat er aardappelen zonder vervoerbil- jet werden getransporteerd. Het bleek, dat hij een scherpen neus had, want inderdaad betrof het hier een zending aardappelen, die op ongeoorloofde wijze werd vervoerd. De heer B. hield den auto aan met do woorden: halt, aardappelcontrolel Echter bleken de inzittenden van deze kennisma king niet gediend en de speurneus van den controleur veranderde in een ommezien in een bloedenden, aanzienlijk geblesseerden. Hij kreeg namelijk zoo'n slag in het ge laat, dat vooral de neus ernstig werd ge- kwest en toen de controleur weer in staat was, iets waar te nemen, bleek de auto ver dwenen te zijn. „Tel." DE BLINDEN OP HET WITTE DOEK. Op initiatief van den Ned. R. K. Blinden- bond „St. Odilia" is, door den bekenden filmoperateur Hin, een propaganda-film vervaardigd, waarin op boeiende wijze een pakkend beeld wordt gegeven van het po gen en kunnen der blinden, via hun school opleiding klimmend tot hun leven in maatschappelijk verband, in gezin en ve lerlei beroepsuitoefening. Deze film zal 'n tournee maken door het heele land en o.m. begin October te Den Haag draaien. De eerste openbare vertooning zal, ten bate van de afdeeling Amsterdam van bovengenoem- den bond op Woensdagavond 27 Septem ber a.s. plaats vinden in gebouw „Belle- vue" te Amsterdam. Kaarten zijn verkrijg baar o.a. bij de Werkverschaffing aan R. K. Blinden, Beursstraat 21, Amsterdam (C) Telefoon 34397. Naar een afzonderlijk Rijksroggebureau. Naar het „Hdbl." meldt, zal de heer H. W. Verbrugge directeur worden van een in te stellen afzonderlijk Rijksroggebureau, dat de verschillende wettelijke maatrege len met betrekking tot rogge ten uitvoer zal brengen. Bata te Best. Te Best is met den bouw der eerste fa brieksgebouwen voor de Bata-schoenfabrie- ken begonnen. De opleveringstermijn valt reeds binnen enkele maanden. Daar kan men mee kijken I Voor vele weggebruikers 1c dat 'n nieuwtje. Die maken er namelijk een gewoonte van omniet uit te kijken. MIMimHIMUmMliailM BEDRIJFSTOESTAND ARBEIDSMARKT EN Blijkens mededeeling van het Cen traal bureau voor de statistiek bevatde ter perse zijnde achtste aflevering van het Maandschrift de resultaten van het gebrui kelijk onderzoek naar den algemeenen be drijf stoestand en den stand der arbeids markt, ditmaal betrekking hebbend op 't tweede kwartaal van dit jaar. Zooals daar uit blykt, vertoonden verschillende onder nemingen een zekere vermeerdering van de bedrijvigheid. Vond deze veelal haar oorzaak in sei zoeninvloeden, daarnaast hebben deels ook andere omstandigheden tot vermeer- ring van werk bijgedragen. Zoo waren er b. v. fabrieken, welke haar afzet door ver dere prijsverlaging wisten te vergrooten, of waar de toeneming der bezetting voor een deel kwam door vervaardiging van nieuwe artikelen. Soms was er een stumi- leerende invloed op de vraag merkbaar van verwachte prijsstijging in verband met het duurder worden van grondstoffen De export van een groot aantal artikelen was grooter dan verleden jaar. Hier en daar kon men bemerken, dat meer dan tot dusver voorkeur werd gegeven aan de Nederlandsche producten, terwijl in een aantal branches in meer of meerdere mate de gunstige invloed werd geconstateerd van de contigenteeringsmaatregelen. Het invoersaldo van grondstoffen over trof in de eerste helft des jaars, met uit zondering alleen van Maart, iedere maand het overeenkomstig cijfer van 1932, de laatste maanden zelfs aanzienlijk. De toe neming betrof vooral de grondstoffen voor de productiemiddelenindustrie; die voor de vervaardiging van consumptiegoede ren vertoonden pas sinds Mei gunstiger cijfers. De werkeloosheid daalde, alle groe pen tezamen genomen, niet onbelangrijk en kwam in Juni iets beneden het cijfer van Juni 1932. Intusschen neemt dit niet weg, dat ook in Juni de werkloosheid in de verschil lende bedrijfsgroepen nog wel grooter was dan verleden jaar en dat in bijna alle (alleenuitgezonderd de diamantindustrie en het bouwbedrijf] de werkeloqsheid over het geheele kwartaal genomen die van het zelfde tijdvak 1932 overtrof, dus ook in de zoo belangrijke metaalindustrie en tex tielnijverheid. Ondanks gedeeltelijke op leving bleef het algemeene peil van de be drijvigheid nog zeer laag en hadden tal rijke ondernemingen en verscheidene be drijfstakken in hun vollen omvang nog steeds te kampen met een groote malaise. Het feit, dat de totale export van fabri kanten in dit kwartaal nog slechts 710mil- lioen k.g. ad 102 millioen gulden bedroeg, tegen 748 mill. K.G. ad 111 mill, gld in 't- zelfde tijdvak van 1932 en b.v. 1.002 mil lioen kg. ad 325 millioen gld. in het twee de kwartaal van 1932, eekent wel duide lijk hoezeer onze exportindustrie in de verdrukking geraakt is. Bij den scheepsbouw waren de omstandigheden in het alge meen nog verre van bevorderlijk aan een verheffing uit de diepe inzinking, welke nu reeds geruimen tijd te constateeren viel. Nieuwe bouworders bleken zoo goed als niet te verkrijgen. Intusschen kwamen o.a. de orders tot ombouw van schepen van Nederlandsche Scheepvaartmaat schappijen aan den werkvoorraad van sommige ondernemingen ten goede, ter wijl overigens wat het reparatie werk be treft, althans uit een deel der rapporten wel min of meer tijdelijke vermeerdering van werk valt vast te stellen. De hier en daar voorgekomen tewerkstelling van meer personeel maakte echter een zeer poover figuur tegenover de zoo omvangrijke in krimping in de laatste jaren. Niettegen staande het algemeene beeld voor de machlnefabricage nog op een ernstige slapte wees en de rap porten over verschillende ondernemingen den toestand als stationair ongunstig of zelfs nog ongunstiger schetsen dan in het vorige kwartaal, was er toch bij tamelijk veel fabrieken een zekere hier en daar zelfs niet onbelangrijke opleving merk baar (o.a. ook uitbreiding van de in de laatste jaren zoo sterk gedunde perso- heelen), tengevolge van orders vari aller lei aard, deels ook uit het buitenland. De uitvoer van de producten der machine-in dustrie vertoonde een stijging bij verle den jaar, waartoe o.a. heeft medegewerkt de uitvoer van werktuigen, enz. voor sui kerfabrieken en raffinaderijen, welke in de jaren na 1929 zoo enorm gedaald was. Evenals bij de machinefamricage bood ook bij de ijzergieterijen en de con structiewerkplaatsen de stand der bedrijvigheid ondernemings gewijs geen uniformen aanblik en consta teerde men in een deel dezer fabrieken een even groot of nog grooter tekort aan werk dan in het vorige kwartaal (hier en daar o.a. nog eenige inkrimping van per soneel), terwijl er in andere meer bedrij vigheid is gekomen (b.v. in 3 constructie werkplaatsen eind Juni pl.m. 260 man meer dan einde Maart.. Maar met dit al bleven genoemde bedrijfstakken de or ders nog verre beneden de productiecapa citeit, wat zich trouwens duidelijk demon streerde in de hevige concurrentie en de vaak zeer slechte prijzen. Buitengewoon ongustig bleef de toestand in de katoen industrie, voor welke de afzetmoeilykheden eer toe- dan afnamen. Vooral geldt dit den export welke door verscherping der Japansche concurrentie en andere oorzaken (o.a. ster ke verhooging der invoerrechten in Br. In- dië) over het algemeen nog verder in- schrompelde. Mede hierdoor bleef de con currentie op de binnenlandsche markt he vig, terwijl het pryspeil, voorzoover men zich hierover uitliet, zeer slecht en deels verliesgevend werd genoemd. In dit ver band valt ook te wijzen op den invoer tegen abnormaal lage prijzen, al was deze door contingeuteervng gedeeltelijk be perkt. Terwijl ia de tricotfabi leken en breierijen, de toestand ondernemings- of afdeelingsgewijs nogal bleef Uiteenloopen, waarbij ook gevallen van een nog ver van gunstige werkgelegenheid niet ontbraken, was in een belangrijk deel van dezen in dustrietak een voldoende of flinke be drijvigheid te constateeren, die volgens verschillende rappoiten gunstig afstak bij het vorige kwartaal en (of) verleden jaar, zij het dat men daarbij wees op onvol doende of slechtere prijzen dan in 1932. De gunstige werking van de contingenteering voorkeur voor Nederlandsch fabrikaat, sterk toegenomen viaag naar nieuwe ar tikelen en ook het seizoen (deels spoed- orders) werden als oorzaken van een tot zekere hoogte bevredigende gang van za ken genoemd. Daartegenover is de werkloosheid in de typografische vakken nog wat gestegen. Een in totaal flinke verdere verbetering der werkgelegenheid gaf het bouwvak tc- zien (al stond de werkloosheid toch nog op een voor den tijd van het jaar hoog peil), voor een belangrijk deel als de natuurlijke reactie op de stagnatie bij den woning bouw in het vorige jaar. Het totaal aantal woningen, waarvan de bouw in dit kwar taal begon, was veel grooter dan in het tweede kwartaal van 1932 (resp. pl.m. 14.500 en pl.m. 7.600). Eind Juni waren 28.9000 woningen in uitvoeing tegen 17.300 een jaar geleden. LEEST MET AANDACHT de ADVERTENTIE-PAGINA'S! 463e STAATSLOTERIJ «Niet officieel) 6e Klasse, 3e Lijst Trekking; van Woensdag 20 September 1933 Hooge Prijzen f 1000— 10607 12358 13351 17269 f 400.— 10439 16313 20851 f 200.— 7553 9168 9928 f 100.— 3614 6868 7451 7401 9866 10639 11354 12092 15085 16689 18167 Prijzen van f70.— 558 673 838 909 1064 1204 1231 1236 1264 1292 1918 1958 2013 2275 2292 2307 2335 2438 2475 2500 2860 3024 8028 3350 3402 344a 3633 3651 3671 3901 4037 4152 4155 4284 4408 4640 4927 4952 4977 5001 5109 5220 5270 5292 5358 5386 5564 5785 5797 5833 5845 5970 6133 6147 6234 6426 6561 6665 6691 6308 6988 7018 7127 7265 8039 8051 8092 8155 8278 8355 8496 8562 8632 8663; 8688 9147 9346 9390 9469 9659 9709 0756 9926 9937 9944 9954 9991 10137 10207 10248 10403 10542 10543 10588 10679 10907 10944 11007 11048 11140 11167 11253 11310 11319 11348 11399 11529 11550 11583 11616 11708 11716 11718 11783 11855 12030 12066 12088 12323 12428 12611 12906 12944 13018 13219 13338 13593 1401' 14031 14155 14167 14184 14619 14349 14934 1497o 15127 151C6 15239 15271 15322 15594 15606 15610 15683 15841 15888 15977 1G001 16017 16168 16290 16295 16325 16333*16447 16544 16743 16747 16846 16958 17114 17385 17536 17749 17770 17827 18335 10434 18590 18669 19031 19061 19080 19208 19243 19533 19543 19606 19739 19828 19913 19953 19970 20107 20168 20237 20278 20446 20664 20689 20724 20726 20740 20834 20915 20977 20983 Nieten 130 182 203 235 267 289 297 338 580 605 650 737 740 821 847 396 948 1065 1070 1108 1118 1242 1249 1260 1310 1337 1398 1416 1427 1469 1488 1508 1549 1691 1697 1733 1778 1782 1789 1906 1940 2035 2074 2093 2217 2239 2369 2457 2466 2493 2512 2542 2615 2628 2670 2711 2820 2856 2912 3012 3046 3059 3174 3249 3258 3297 3337 3351 3356 3369 3397 3409 3418 3451 3472 3484 3500 3619 370B 3822 3864 3893 3898 3900 3986 4053 4119 4183 4255 4262 4354 4369 4596 4679 4727 4734 4744 4830 4896 4929 4930 5096 6128 5130 5147 5151 5299 5350 5368 5420 5447 5496 5522 5539 5544 5548 5622 5629 5665 5669 5704 5744 5778 5780 678G 5854 5871 5976 6004 6036 6088 6156 6188 6221 6262 6279 6299 6401 6438 6460 6520 6523 6535 6542 6562 6598 6600 6619 6090 6734 6740 6745 6783 6847 6902 6905 6934 6966 7027 7082 7134 7241 7319 7473 7525 7536 7548 7557 7578 7664 7668 7732 7775 7790 7865 7900 7957 7961 8012 8020 8027 8057 8126 8191 8229 8279 8325 8335 8389 8411 8420 8428 8508 8537 8581 8648 8659 8689 8694 8746 8771 8787 8804 8812 8870 8940 8954 8979 9011 9056 9108 9117 9135 9156 9162 9187 9210 9332 9378 9393 9400 9505 9526 9563 9593 9617 9618 9626 9710 9721 9763 9772 9849 9860 9875 9897 9901 9930 9934 9968 10000 10096 10117 10335 10369 10446 10450 10570 10618 10641 10698 10779 10802 10922 10942 11082 11135 11203 11237 11242 11260 11358 11362 11390 11414 1143-/ 11445 11510 11571 11578 11654 11655 11693 11754 11822 11912 11920 11975 12028 12038 12090 12158 12161 12230 12394 12398 12562 12576 12586 12632 12639 12673 12715 12746 12758 12851 12868 12893 12923 12931 12979 13011 13013 13073 13126 13140 13173 13197 13206 13375 13392 13410 13625 13630 13699 13719 13749 13758 13812 13834 13860 13939 13938 14001 14042 14107 14113 14117 14131 14229 14263 14265 14311 14351 14365 14408 14430 14426 14482 14635 14752 14757 14860 14897 14966 14982 15225 15241 15337 15427 15509 15527 15528 15582 15583 15584 15005 15621 15657 15697 15700 15727 15773 15775 15851 15992 16054 16139 16159 16246 16448 16452 16547 16592 16607 16627 16654 16930 16933 16992 17001 17029 17093 17141 17180 17207 17260 17263 17282 17338 17340 17348 17479 17485 17535 17586 17606 17655 17669 17758 17799 17816 17883 18004 18039 18074 18192 18281 18316 18323 18337 18390 18410 18422 18429 18476 18479 18486 18522 18533 18535 18586 18591 18G38 18651 18676 18729 18730 18782 18990 19008 19043 19062 18074 10083 19099 19108 19117 19222 19232 19285 19305 19401 19440 19457 10479 19540 1SSC4 39616 19631 19657 19831 19835 19876 20018 20055 7.0117 20167 20193 20277 20283 20294 20317 20392 ■>395 20417 20475 20569 20534 20594 20610 20612 .0690 20744 20812 20823 20838 20374 20380 20895 Verbetering 5e kl. 2e lijst: 1956 en 1972 ver vallen.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 6