WOENSDAG 20 SEPTEMBER DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 11 UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. DE BURGEMEESTERS-BENOEMING. „Teleurstelling en bitterheid bij de Chr. Hist. Unie". De „Nieuwe Leidsche Courant" maakt een enkele opmerking over de teleurstelling en bitterheid, welke zich, volgens het Chr. Hist. Weekblad voor Alphen, bij een deel der bevolking openbaart, wegens de benoe ming van den heer Colijn tot burgemeester. We kunnen ons indenken, dat de redac tie naast het woord van welkom haar te leurstelling uitspreekt over het feit, dat niet een partijgenoot van den vertrokken burgemeester, dr. Lovink, is benoemd. Maar wij achten het een groote fout, dat zij de Hervormde kiezers, die dit jaar wel licht niet op de Chr. Hist, lijst gestemd hebben er een verwijt van maakt. Wij had den zoo gehoopt, dat men kerk en politiek niet langer met elkaar vermengen zou. En wij meenden, dat men goed lid der Ned. Herv. Kerk kan zijn, zonder op de Chr. Hist, lijst te stemmen. Mag er voorts van bitterheid over deze benoeming sprake zijn? 't Weekblad zelf wijst er op, dat in 1933 de anti-rev. slechts 200 stemmen bij de Chr. Hist, ten achter bleven. Waar deze groepen samen 9 van de 17 raadszetels bezetten en er voorts nog 3 R.K. zijn, is het duidelijk, dat er een burgemeester van rechts be noemd wordt. Maar is het verschil van 200 stemmen nu zoo groot, dat daarom een anti-rev. man geweerd moest worden? Wil men het zoover drijven? Vooral als het gaat tusschen C.H. en A.R. lijkt ons dit hoogst ongewenscht. Die moe ten zich veel meer één gevoelen en in zul ke gevallen kunnen zwijgen. We willen het Weekblad op twee andere voorbeelden wijze. Rilland Bath, had tot voor een paar maanden een anti-rev. burgemeester. Thans is er een man van Chr. Hist, richting be noemd. Is er in de pers één woord van ge zegd? Wij hebben het niet gelezen. Eenige jaren geleden was Schoonhoven vacant. Er was een anti-rev. burgemeester. Wat geen wonder is, want 4 van de elf raadsleden behoorden tot deze partij en 6lechts één was Chr. Hist., indien we juist ingelicht zijn. Nochtans zei de Minister tegen een anti- rev. candidaat: ditmaal zal er waarschijn lijk een man van Chr. Hist, richting be noemd worden. Dat zulks geschiedde, omdat de benoem de speciaal voor Schoonhoven geschikt was, is niet gebleken, want hij is er maar zeer kort geweest. Na hem werd opnieuw een Chr. Hist, man benoemd. Is daarover iets in de pers gezegd? Wij meenen van niet. En het verdient o.i. aan beveling om in 't algemeen over deze din gen te zwijgen. Tenzij er natuurlijk van grove partijdigheid sprake is. Ren- en toeristenvweeniging. Zooals we reeds hebben gemeld, had Maandag avond in Café „Sportrust" de oprichting plaats eener Ren- en Touristenvereeniging welke de naam ontving van Alphensche Ren- en Touristenvereeniging „de Rijn streek". Het voorloopig bestuur werd sa mengesteld uit de heeren Th. Beerepoot, G. Vreeswijk en Jac. Nagtegaal. De ver- eeniging stelt zich ten doel de wielersport in de Rijnstreek te bevorderen, door het organiseeren van trainingsritten en wed strijden, benevens het uitschrijven van rit ten voor toeristen. A.s. Zondag zal de jeug dige vereeniging haar eerste tijdrit hou den voor de afstand AlphenWoerden. Om 10 uur wordt gestart vanaf „Sportrust", Gouwsluische weg. Door den heer G. Vrees wijk is een wisselbeker beschikbaar ge steld, waar maandelijks om zal worden ge reden. Gemeenteraad. Naar we vernemen zal de eerstvolgende Raadsvergadering onzer gemeente worden gehouden a.s. Maandag half twee. Na afdoening der gewone za ken 'zal om half drie, zooals gemeld, de in stallatie plaats hebben van den nieuwen Burgemeester. De Hofbrug. Omtrent de werkzaam heden aan de Hofbrug kunnen we melden, dat de wegneming van de oude brug gis teren gereed kwam en de brug per vracht- aüto naar Aarlanderveen is vervoerd. Daar gebleken is, dat de noodbrug voor het voet gangersverkeer eenig gevaar opleverde, is thans ook daarin voorzien. De Alphensche brug aangevaren. Gis terenmiddag omstreeks 2 uur, op het tijd stip dat de Alphensche brug eenige minu ten gesloten is, kwam de motorboot „Wil lem" uit Middelharnis, bestuurd door H. D. uit Rotterdam in aanvaring met ge noemde brug. Hoewel de roode vlag als het bekende stopteeken op de brug was aange bracht, voer de bestuurder der boot door. Een aanvaring was nu onvermijdelijk. On der hevig gekraak liep de boot vast onder het brugdek. Met een hamer werd getracht de klinken los te slaan, wat ten slotte ge lukte, doch ook toen bleek het onmoge lijk de brug te wippen. Eerst nadat perso neel van de machinefabriek „de Rijnsteek" de sloten had verwijderd, ging de brug om hoog. De motorboot bekwam aanzienlijke schade, o.a. brak de lichtmast af en werd op meerdere plaatsen schade aangericht. De schade toegebracht aan de brug bleek gering. De bestuurder verklaarde de vlag niet te hebben gezien en was van mee ning, dat de brug zou worden gewipt. Na derbij gekomen zag hij het tegendeel, doch kan de motor niet tijdig meer stoppen. Met het bekende gevolg. Begrijpelijkerwijze stond het aan weerszijde der brug vol met belangstellenden, terwijl ook het scheep vaartverkeer een uur was gestremd. Na het storten eener borgstelling kon de bestuurder zijn reis vervolgen. De Gemeente-begrooting. Het ontwerp der begrooting voor het dienstjaar 1934 is dezer dagen aan de le den van den Raad toegezonden. In de Me morie van Toelichting wijzen B. en W. er op, dat het opmaken dezer concept-be- grooting zij voor zeer groote moeielijkho- den stonden, omdat in nog geen enkel op zicht eenige verbetering in den economi- schen toestand te constateeren valt en in 't bijzonder het werkloozen-vraagstuk, het gemeentelijk budget, zoo buitenmate on gunstig beïnvloedt. Het trekken van een vergelijking tusschen de eindcijfers der concept-begrootingen 1933 en 1934 leidt niet tot het verkrijgen van een alleszins juist overzicht aangaande den financieelen toestand van toen en nu, daar onderschei dene posten van zuiver, administratieven aard, de cijfers zoowel gunstig, als ongun stig kunnen beïnvloeden. Los van de ad ministratieve posten is het eindcijfer dezer concept-begrooting lager dart dat voor 1933. Daling der inkomsten en stijging van som mige uitgaven waren tweeërlei moeilijk heden, welke bij het opmaken der begroo ting ondervonden werden. De meest be langrijkste van de le categorie waren per- soneele belasting met opcenten 7500. Opcenten Gemeentefondsbelasting 5760, Classificatie Gemeentefondsbelasting 2000 schoolgelden ongeveer 860, bruggelden 400, huur van gebouwen, etc. 400, keur- loonen 400. Een totale daling van inkom sten dus van 17.320. Naast deze daling viel een stijging van sommige uitgaven te constateeren, o.a. aflossing van leeningen 3500, erfpacht tentoonstellingsterrein 1200, subsidie werkeloozen-kassen 1500, 'bijdrage woningbouwvereenigingen 1000, verpleging krankzinnigen 800, bijdrage voor H.B.S. 400, diversen 2500, totaal 10.900 plus de daling der inkomsten van ƒ17.320 is ƒ28.220. Daar het College zich op het standpunt stelde, dat slechts in 't uiterste geval tot belastingverhooging behoorde te worden overgegaan, bracht een overbrugging van dit bedrag groote moeilijkheden met zich mede. Daar altijd de uitgaven tot strikt noodzakelijke werden beperkt, biedt de begrooting dezer gemeente weinig of geen objecten aan, waarop nu eens flink bezui nigd kan worden. Toch zijn zij er in ge slaagd een bedrag van 18.000 te bezuini gen, terwijl de post onvoorziene uitgaven iets lager werd getrokken dan ten vorigen jare. Op alle posten moest echter, ter ver krijging van dit bedrag, besnoeid worden. Ook de subsidies van onderscheidene doeleinden moesten worden verlaagd. Een uitzondering werd gemaakt voor die aan de Vereeniging voor T.B.C.-bestrijding en Wijkverpleging en aan de Burgerwacht en Landstorm. Nadat de begrooting geopend was, werd een ongeveer gelijk bedrag a's het voorgaande jaar n.l. ƒ30.165.69 tegen 30.137.28, bleef in ronde cijfers een te kort van 7500. Het was verleidelijk hier voor te putten uit het batig saldo van den dienst 1932, da# na het vorengenoemd be drag, wat aangewend is ter opening der begrooting, nog 34.677.76 bedraagt. Op deze wijze zou echter tot een zoodanig be drag over „eenmalige dekkingsmiddelen" worden beschikt, dat voor volgende jaren het sluitend maken der begrooting zonder belastingverhooging tot den top, schier on mogelijk zou zijn. Bij het opmaken der begrooting heeft het College reeds dade lijk rekening gehouden met die voor het daarop volgend jaar. Deze gedragslijn bracht echter mede, dat reeds nu zooveel mogelijk dient te worden bewerkstelligd, dat de dienst 1933 met een batig saldo zal moeten eindigen, dat zoo dicht mogelijk het begincijfer van 1933 nabij komt, omdat het verschil tusschen de aanvangcijfers der beide dienstjaren, gedekt zal moeten wor den óf uit belastingverhooging, óf uit de reserve. Dit laatste wordt slechts tot een beperkt bedrag toegestaan, maar dan volgt daaruit ook, dat het niet te verantwoorden zoü zijn, het aanvangscijfer voor den dienst 1934 nog hooger op te voeren, dan thans wordt voorgesteld. B. en W. achten ter versterking van den dienst 1933 noodig, een bedrag van rond 19.000. Er blijft dan na aftrek van de later te noemen 5667.76 voor schulddelging Oude Begraafplaats nog een som over van ƒ10.000 ter versterking der reserve. Dank zij ook bij de Gemeente bedrijven aangebrachte bezuinigingen, kon voor de 3 bedrijven te samen gerekend wor den op een uitkeering aan de gemeente van 29.000, zijnde slechts 1000 lager dan voor 1933. Waar de personeele belasting hij gelijk aantal opcenten 7500 minder zou opbrengen dan in 1933, meende het colle ge dat tegen het verder wegvallen van de zen bron van inkomsten, moet worden ge waakt. Het doet dan ook zijns inziens on vermijdelijke voorstel om tot behoud van het bedrag het aantal opcenten te verhoo- gen van 100 op 125. Zou dit niet gebeuren, dan valt met groote zekerheid te voorspel len, dat bij een volgende begrooting véél dieper ingrijpende maatregelen zullen moe ten worden genomen, waarbij zéker ver hooging der classificatie de aandacht vra gen zouden. Het college is van meening, dat ook in het komende jaar getracht moet worden een geschikt object te vinden voor werkverschaffing, waarvoor zij een twee tal jrojecten hebben onderzocht n.l. ver breeding van de Zuidkade tusschen Julia- nabrug en Gasfabriek en den aanleg van een nieuwe begraafplaats. Bij het eerste project is de verhouding tusschen looncn en materialen ongeveer ƒ9000 tot ƒ11.000. Bij het tweede 14.000 tot 50.000. Waar in de loop van 1934 van de begraafplaats niet meer dan zandlichaam met bijbehoo- rende werken zou gereed komen, is het geraamde bedrag aan materialen voor dien dienst niet meer dan ongeveer ƒ30.000 noodig. De gebouwen zullen in 1935 kun nen worden gesteld, moeten voor de oude, na rijpelijk overleg, te mogen adviseeren in beginsel tot den aanleg van dezen be graafplaats over te gaan, doch zou de uit voering ervan willen afhankelijk stellen van de Rijks-bijdrage. Mag bij een belas- tingcijfer als volgend jaar in deze gemeen- GEMEENTERAAD VAN BOSKOOP De Raad dezer gemeente kwam Maandag avond in openbare vergadering bijeen. Voorzitter: P. A. Colijn, Burgemeester. Se cretaris: mr. F. A. Helmstrijd. Afwezig met kennisgeving de heeren van Kleef en Boek raad. De voorzitter opent de vergadering en deelt mede, dat als eerste door loting voor stemming en rondvraag is aangewezen de heer P. Loef Az. De notulen der vergadering van 21 Juli 1933 worden ongewijzigd vastgesteld. De andere a tot en met j vermelde stuk- key worden voor kennisgeving aangeno men. k. Een adres van het Hoofdbestuur van het Verbond voor Nationaal Herstel d.d. 14 Juli 1933, waarin wordt verzocht: a. te on derzoeken of bij het lager onderwijs leer krachten werkzaam zijn, wier revolutionai re gezindheid hen doet handelen tegen de artikelen 10 en/of 42 der lager onderwijs wet 1920; b. zoo uit dit onderzoek blijkt, dat deze werkzaam zijn, hAi te schorsen en te ontslaan; c. bij toekomstige benoe mingen geen leerkrachten aan te stellen van wie op grond van revolutionaire gezindheid kan worden verwacht, dat zy in strijd met de genoemde artikelen zullen handelen. B. en W. stellen voor dit adres voor ken nisgeving aan te nemen. L Een schrijven van P. J. C. Oosthoek Co., waarin wordt gevraagd zoo mogelijk te verhinderen, dat de vergunning tot het heffen van tol op het Goudsche Rijpad we derom wordt verlengd. B. en W. geven lfi overweging, aangezien de ervaring heeft geleerd, dat van pogin gen om verlenging der concessie tegen te gaan, geen succes is te verwachten, het adres voor kennisgeving aan te nemen. IV. Mededeelingen. B. en W. deelen mede, dat het nader overleg met de Rottërdamsche Bankver- eeniging en de Fa. T. Goedewaagen Zo nen te Gouda tot het resultaat heeft geleid, dat beide zich bereid hebben verklaard een crediet-rente te vergoeden gelijk aan 2 pet. beneden het promisse-disconto der Ned. Bank. Aangezien de gemeente nu een rente ziet toegewezen gelijk aan die, welke de N.V. Bank voor Nederlajjdsche Gemeenten biedt, is er geen reden meer het voorstel met laatstgenoemde Bank te handhaven. Mits dien nemen B. en W. hun voorstel van 13 Juli 1933 terug. Zij stellen voor de genoemde aanbieding te aanvaarden en te besluiten tot wijziging der overeenkomst in dezen zin, dat de cre dit-rente niet minder zal mogen bedragen dan 2 pet. beneden het promesse-disconto der Ned. Bank. Dit voorstel wordt aange nomen met aanteekening, dat de heeren Noest en 't Hart zich niet met deze aan gelegenheid kunnen vereenigen. Punt 5. Voorstel tot benoeming van drie leden en een plaatsvervangend lid der raadscommissie voor onderzoek van be grootingen en rekeningen. De heer 't Hart stelt voor in deze com missie iedere Iractie té vertegenwoordigen. De heer Loef vreest, dat de commissie te groot zal worden en dit een vlugge afdoe ning niet zal bevorderen. De heer Gulde- mond is het met den heer Loef eens. Het voorstel wordt in stemming gebracht en met 92 stemmen verworpen. Vóór stemden de heeren 't Hart en Noest. In deze commissie werden benoemd de heeren W. C. van Kleef, D. Mesman, A. Brand Pz., terwijl als plaatsvervangend lid werd gekozen de heer P. D. Noest. Punt 6. Aanbieding van de de rekenning van ontvangsten en uitgaven der gemeente over het dienstjaar 1932 met bijbehoorende bescheiden. Punt 7. Aanbieding van de rekening van ontvangsten en uitgaven van het Burger lijk Armbestuur over het dienstjaar 1932. Punt 8. Aanbieding van het ontwerp der begrootingen voor 1934 van gemeente-be drijven en burgerlijk arrhbestuur. Punt 9. Voorstel tot uitloting van 3 obli- gatiën ad 500.van de leening oorspron kelijk groot 54.000. Uitgeloot werden de Nos. 37, 86 en 32. Punt 10. Voorstel tot benoeming van drie leden der commissie voor werkloozen- ondersteuning (het orgaan). Daar van den Minister een schrijven is ontvangen welke nogal van ingrijpenden aard i3, wordt dit punt tot een volgende vergade ring ter behandeling uitgesteld. Punt 11. Aanbieding van een voordracht ter benoeming van een lid van het Burger- te geldend zal zijn, waarschijnlijk in nor male werkverschaffing worden gerekend op 60 pet. rijksbijdrage, het komt hun voor, daar het geheele voor materialen uitge trokken bedrag van 30.000 omvat de le vering van zand, een hoogere bijdrage al leszins gemotiveerd is te achten. Indien wordt aangenomen, dat de begraafplaats aan het einde van 1935 in gebruik zou kun nen worden gesteld, moteen voor de oude, in 1876, aangelegde begraafplaats nog an nuïteiten van /2893.60 worden betaald of in totaal 8042.40. Deze schuld, welke met een contante betaling van 5667.76 alsdan kan worden gedelgd, niet meer, meent het college, mag blijven drukken op de ge sloten begraafplaats. Het benoodigde be drag daarvoor zal moeten worden gere serveerd. B. en W. zijn ervan overtuigd, dat het volgen van de aangegeven gedrags lijn niet alleen de zelfstandige financieele positie der gemeente voor 1934, maar óók die voor 1935, verzekert, terwijl ook dan nog behoorlijke reserves aanwezig zijn. WOERDEN. Raadsvacature. Naar we vernemen zal de heer K. Rooseboom, lid van den Gemeenteraad, voor deze functie bedan ken. De heer Rposeboom is lid der C.H.- fractie. De opvolger op de lijst is de heer Cnossen, hoofd der Christelijke Lagere Landbouwschool. Ujk Armbestuur. Benoemd werd de heer G. Pannebakker. Punt 12. Voorstel tot benoeming van ge delegeerden der gemeente in de besturen van de woningbouwvereenigingen en -stichting. In de Bouwvereeniging „Onze Woning" werden benoemd de heeren W. le Ruyter en P. van der Staak. In het bestuur der Bouwvereeniging „St. Joseph" de hee ren P. D. Noest en A. Abbenbroek, terwijl in het bestuur der Woningstichting „Patri monium" werden benoemd de heeren P. Loef en A. Brand. Punt 13. Voorstel tot benoeming van twee leden der commissie van toezicht op den tuinbouwcursus. Benoemd werden de hee ren P. Loef Azn. en C. Grootendorst. Punt 14. Voorstel tot benoeming van twee gedelegeerden der gemeente in de Badhuis commissie. Benoemd werden de heeren W. de Ruyter en D. Mesman. In verband met het vertrek van Burge meester Colijn werd als tijdelijk wethouder met ingang van 25 September benoemd de hegr A. Brand Pzn. Aangezien de heer A. Brand Pzn. tevens benoemd is tot lid in de commissie tot na zien der begrooting en deze functie slecht vereenigbaar is met die van tijdelijk wet houder, wordt aan de orde gesteld het be noemen van een nieuw lid in deze commis sie, daar de heer Brand bedankte. Benoemd werd de heer P. van der Staak. Punt 15. Voorstel tot vaststelling van de verordening op de heffing en van die op de invordering van schoolgeld voor het ge woon lager- en uitgebreid lager onderwijs. Zonder stemming met eenige discussie aan genomen. Punt 16. Voorstel tot aankoop van een teermachine en vrachtauto voor publieke werken. Met eenige discussie z. h. st. aan genomen. Rondvraag. By de rondvraag brengt de heer Noest ter sprake het feit, dat perso nen van 65-jarigen leeftijd en daarboven bij gemeentewerken of andere te werk wor den gesteld. De voorzitter meent de betrokken perso nen hiermede een dienst te bewijzen, daar zij bij langdurige werkloosheid gaarne wat werk verrichten van lichten aard. Er wordt' echter terdege rekening gehouden met de geschiktheid der personen. De heer Noest verklaart er zich toch te gen. De jonge werkloozen. De heer v. d. Wolf vraagt, of het In de bedoeling van B. en W. ligt ook dit jaar wederom een cursus voor jeugdige werk loozen te geven, waarop door den voorzit ter bevestigend wordt geantwoord. De heer 't Hart vestigt de aandacht, in verband met dit feit, op de vakorganisaties, welke hun medewerking hierin zouden kun nen verleenen. De heer v. d. Staak vraagt, of er geen verordening kan worden in het leven ge roepen, welke het colporteeren met orga nen van verschillende politieke richtingen tegen gaat, daar dit, wanneer hieraan geei> paal en perk wordt gesteld, onaangename gevolgen met zich mede zou brengen. De voorzitter zegt toe, dat dit denkbeeld overwogen zal worden. De heer de Ruyter bespreekt de verkeers- toestand bij de Gouwe-werken, daar deze zeer veel moeilijkheden met zich mede brengt. De voorzitter zal zich nader met de Prov. Waterstaat in verbinding stellen teneinde tot een oplossing van deze kwestie te ko men. Niets meer aan de orde zijnde wordt de vergadering gesloten. WILT U IETS WETEN? Vraag 1: Ik huur een huls per maand en betaal steeds een maand in vooruit; als ik nu wil gaan verhuizen hoelang van te voren moet ik de huur opzeggen? Antwoord: Per maand. Vraag 2: De tuin van het huis wat ik bewoon heb ik op eigen kosten door hout en draad afgezet, mag ik dit nu afbreken en meenemen als ik ga verhuizen? Antwoord: Ja, mits u den vorigen toestand herstelt en geen schade toe brengt. STOOMVAARTBERICHTEN STOQMV. MIJ. NEDERLAND. CHR. HUYGENS (ui'tr.) pass. 18 Sept. te Gibraltar. MARNIX VAN ST. ALDEGONDE, (uitr.) vertr. 18 Sept. van Belawan. POELAU BRAS (uitr.) arr. 19 Sept. te Port Said. TALISSE (thiuOT.) pass. 18 Sept te Gi braltar. KON. HOLL. LLOYD. A DAL IA arr. 19 Sept. van Bremen te Amsterdam. KON. NED. SIOOMB. MU. AURORA, Palermo naar Se tubal, pass. 13 Sept. Gibraltar. RIADNA vertr. 19 Sept van Pasages n. Bilbao BRION arr. 19 Sept. van Amsterdam te Bordeaux. CLIO, Algiers naar Amsterdam, pass. 19 Sept. voorm. 11.25 Dungeness. CRIJNSSEN arr. 19 Sept. van West-In- dië te Amsterdam. HERMES arr. 19 Sept van Salonica te Izmir. NEREUS arr. 19 Sept van Amsterdam te Kopenhagen. ORANJE NASSAU vertr. 19 Sopt van Amsterdam naar West-Indië. PERSEUS arr. 19 Sept. van Danzig te Amsterdam. LYSSES, Liverpool naar Macassar ver trok 16 Sept. van Marseille. KON. PAKETV. MIJ. HOUTMAN arr. 18 Sept van Kohsichang te Kaapstad. SIDAJOE vertr. 18 Sept. van Newcastle (N.Z.W.)) naar Soerabaja. VAN SPILBERGEN vertr. 14 Sept. van Mombascsa naar Batavia. IIOLLANDAMERIK A-LIJN. LOCHGOIL, Rotterdam-Vanc., evrtr. 17 Sept. van Kingston (Ja). VEENDAM arr. 19 Sept. van Rotterdam te New York. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. HECTOR arr. 18 Sept van Rotterdam te Glasgow. PERSEUS, Datren-Rotterdam arr. 18 Sept. te Londen. STENTOR, BataviaAmsterdam, pass. 18aSept Perim. VEREENIGDE NEDERL. SCHEEPVAART MIJ. (Holland-Af rlka-lijn). KLIPFONTEIN (uitr.) arr. 19 Sept. to Kaapstad. (nodandBr.-Indlë Lijn). DJAMBI (uitr.) pass. 18 Sept. te Gibral tar. HOOGKERK ühuisr.) pass. 19 Sept. te Ouessant. HollandOost-Azië-Lijn). OUDERKERK (uitr.) vertr. 18 Septem ber van Sjanghai. Gunst menaertje, Jr schijnt de briUantic vanmorgen In haat vergeten te rijn. (Prnfeer Prcsse). DE AVONTUREN VAN PROFJE EN STRU1SJE. 221. Toen ze eindelijk het schip verlieten werden allen toegerust voor een groote tocht, want het kon wel eens heel lang duren voor ze het schip zouden weerzien, en er moest voor mondvoorraad gezorgd worden. Ook werden tenten meegenomen en dekens, potten, pannen, extra kleeren en voor de gezelligheid Profjes gramofoon- tje met de platen. Daarvoor moest Struisje zorgen. 222. Er was nu eerst een heel droevig af scheid, want het Struisonjong was nog al tijd niet groot genoeg om mee -te kunnen gaan en Struisje moest het ook ditmaal achterlaten. Hij kon haast niet weggaan en er werden heel wat tranen geschreid. Maar Struisje was nog altijd van meening, dat Profje hem harder noodig had en hij be sloot deze keer nog het kleine Struisje ach ter te laten in de hoede van den man, die op het schip zou passen en die beloofd had goed op het kleine Struisje te letten.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 11