DINSDAG 19 SEPTEMBER DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 UIT DE OMGEVING LE1MUIDEN Gemeenteraad. De Eaad dezer ge meente vergadert morgen voorm. 10 uur. Voornaamste aanbieding gemeen tebegroo- ting 1934. LEIDSCHENDAM. Volksbond. Vrijdag 22 September a.s. houdt de R. K. Volksbond te Leidschendam hare maandelijksche wintervergadering in het Patronaat des avonds te 7.30 uur. Agen da: Opening. Notulen. Strijdlied. Mededee- lingen. Verslag van den Centralen Raad. Beantwoording vragenbus. Rondvraag. De vergadering wordt opgeluisterd door de R. K. Harmonie „St. Cecilia". Dienstplicht. Dienstplichtigen lichting 1908 der Gemeente Stompwijk moeten hun kleederen inleveren op 1 November a.s. te 3.15 uur in het Ambachtshuis te Voorscho ten on de dienstplichtigen van Veur op 10 October a.s. te 11 uur in de voormalige U.L.O.-School, plaats van Middendorp te Voorburg. NOORD WIJK Personalia. De heer A. F. C. Hen- drikse alhier, behaalde te Amsterdam het politiediploma met aanteekening van den Aigem. Ned. Politiebond. Verkooping. De alhier gehouden ver- kooping in Hotel „Het Hof van Holland", onder overstaan van notaris J. Wakema- ten, van eenige huizen, bollenschuur en tuin, had tot uitslag dat perceel 1 Woon huis aan de Willielminastraat, werd ge kocht door den heer R. J. de Groot q.q. voor ƒ4150, perceel 2 woonhuis aan de Eronckhorststraat aan G. Vogelaar q.q. voor ƒ3250, perceel en bollenschuur met erf aan de Bronckhorststraat aan L. P. Koelewijn voor ƒ3100, perceel 4, 5 en 6 twee woonhuizen en moestuin aan den Leynbaanweg aan J. Bunnik voor 8376. Z.-H. Bond van Kleinkweekers. Maan dagavond vergaderde de afd. Noord wijk van bovengenoemden bond in café „De Zwaan", waarbij de opkomst zeer goed was. De voorzitter opende deze bijeen komt, welke hoofdzakelijk was belegd voor de bespreking vergoeding van inge^ leverde bollen. Tot nog toe is nog niet bekend of de regeering hiertoe zal over gaan, zoodat het wenschelijk werd ge acht hiervoor een algemeene actie op touw te zetten. Deze actie om eventueel gelden van de regeering te verkrijgen, kan echter niet geschieden, zonder dat 't hoofdbestuur met vaste gegevens kan ko men van de kleinkweekers, waaruit kan blijken dat vergoeding van de ingelever de bollen alleszins voor hen gewettigd is. Dienaangaande heeft het H.B. een circu laire saamgesteld, waarop ieder kweeker de volledige uitkomst van zijn bedrijf kan invullen van de gegevens dezer formulie ren zal het H.H. alsdan een statistiek aan leggen, om zoo noodig de aanvrage voor vergoeding bij den minister te verdedigen Met klem moest daarom de voorz. erop aandringen de formulieren strikt eerlijk in te vullen, zoodat het hoofdbestuur zich ten alle tijde op deze gegevens kan beroepen. De kweekers-centrale is bekend met deze circulaire en heeft hieraan haar volle goedkeuring geschonken, want ook deze instelling stelt ieder goede vóórlichting op hoogen prijs. De wijze van invullen werd hierna artikelsgewijze besproken en zoo noodig van bestuurszijde nader toegelicht. Mochten er echter nog zijn, die bij de in vulling van hun formulier moeilijkheden tegen komen, dan kunnen zij zich steeds tot het bestuur wenden om hulp of voor lichting. De ingevulde formulieren moeten uiterlijk Maandag 25 September a.s. in het bezit van den secretaris, den heer B. Braun, zijn. Verder deelde de voorz. nog mede, dat door hem reeds een bespreking is gehouden met den loco-burgemeester over eventueel te verleenen steun aan be hoeftige kweekers in den komenden win ter. Mochten er leden 2ijn, welke, voor dezen steun in aanmerking komen, zoo kunnen deze zich opgeven bij den voorz., die alsdan deze aanvragen ter bevoegder plaatse zal bespreken. Tevens deelde spr. nog mede, dat ieder, die in het volgend jaar aardappelen of groenten wil verbou wen, voor den handel, allereerst opgave zal moeten doen hoeveel dit jaar door hem verbouwd is, waarna toewijzing zal wor den gedaan hoeveel of men thans mag verbouwen, terwijl hieraan toegevoegd kan worden het verbouwen van een hoe veelheid koren. Nadat van de rondvraag nog enkelen gebruik hadden gemaakt wees de voorz. er nogmaals op, dat alle leden hun formu lier goed zouden invullen, waarbij het be stuur hen zoo noodig gaarne wil bijstaan. Hierna uitte de voorz. den wensch, dat het goede medeleven ook in de toekomst moge bestendigd blijven, waarmede de leden het beste hun eigen belangen behartigen. Hierna volgde sluiting. Geboren: Adriana Maria d. van Q. A. Sluijs en J. J. Koelewijn. Neeltje Louise d. van D. v. Duijn en A. L. Dohm. Petronella Theodora Maria d. van L. J. v. d. Holst en A. E. C. v. Rhijn. Jo hannes Bernardus Magdalena z. van W. A. te Boekhorst en J. J. P. Maat. Cor nells Petrus z. van C. Smit en C. M. Ruig- rok. Jan Maarten z. van J. v. Duin en M. Haasnoot. Johannes Adrianus z. van L. W. v. d. Zalm en J. A. Weterings. Ondertrouwd: J. P. Passchier 20 j. en M. Korbee 23 j. P. Th. J. Verhoeven 24 j. en M. C. v. Denzen 24 j. Getrouwd: C. W. Hoogteiling 24 j. en I. Vlieland 21 j. NOORD WUKERHOÜT. Vlaggetjesdag crisiscomité. De vlag getjesdag ten bate van het crisiscomité zal alhier worden gehouden op 1 Novem ber a.s. Hinderwet. B. en W. hebben aan de N. V. American Petroleum Company ver gunning verleend tot het plaatsen van een ondergrondsch benzinereservoir met bovengrondsche aftapinrichting op het perceel Havenstraat 1719, alhier. Fancy fair. De Gemengde Zangver- eeniging „Corcordia" houdt dezer dagen een fancy-fair tot stijving van de vereeni- gingskas, welker bodem te zien is. Door de dames van de naaivereeniging zijn mooie dingen gemaakt welke op de fancy fair tentoongesteld zullen worden. Te water. Terwijl de manufacturier v. D. een klant bezocht, geraakte zijn auto, waarschijnlijk doordat de remmen niet goed aanstonden in de Schippersloot. De in de wagen aanwezige manufacturen werden flink door het vuile water be schadigd. Met een kraanwagen is het vehikel op den kant geheschen. Ongeval. Het zoontje van den heer M. alhier, liep Maandag achter een auto en kwam te vallen waardoor hij een arm brak. De dokter legde een noodverband aan en achtte overbrenging naar een zie kenhuis noodzakelijk. Lezing met lichtbeelden. A.s. Vrij dagavond houdt de heer F. J. v. Veen uit Amsterdam in het café van den heer G. Gouwenberg een lezing over de spelre gels van het voetbalspel. De lezing zal met lichtbeelden worden toegelicht. Deze avond gaat uit van de voetbalvereeniging N. V. C. De toegang is voor iedereen vrij. OEGSTGEEST Gevestigd: A. E. Döbel, van Leiden, Warmonderweg 28 C. E. E. Lely, Fred. Hendrik! 5, van Leiden H. Wittenberg, Duivenvoordestraat 33 van Berlijn C. E. Drooglever-Fortuyn, geb. van Leijden en gezin, Juliana! 19 van Peking Wed. K! van Deursen en gezin, Anna van Buren! 9 van Arnhem H. M. Hoek, Oranjelaan 9 van Katwijk A. Stoffel en gezin, scheikundige, Qranjelaan 9, van Katwijk A. v. Heerden, Leidschestraatweg 11 v. A-lkmaar G. v. Noorddennen, Leidsche straatweg 11 van Kethel en Spaland J. J. M. Drooglever, Leidschestraatweg 11 v. Utrecht N. W. v. d. Bent, Leidschestr.- weg 11 van Den Haag Th. S. Houtsma, Leidschestraatweg 11 van Barradeel B. Solinger, Leidschestraatweg 11, van Schie dam M. M. de Mooy, Rhijngeesterstraat- weg 149 van Rijnsburg W. Visbach, ho telhouder, Rhijngeesterstraatweg 163, van Voorschoten J. A. G. baron de Vos van Steen wijk, Rhijngeesterstraatweg 163 van Voorschoten Jac. R. Dutilh, Rhijngees terstraatweg 163, van Voorschoten J. C. Spaargaren en gezin, Fred. Hendrik! 14 van Voorburg S. Faber, tuinder, Juffermansstraat 24 van Veur. Vertrokken: W. A. Smit naar Lei den Wed. N. Koudijs geb. Qaulm, naar Leiden A. Dorrepaal naar Leiden A. B. L. Batenburg, naar Leiden G. S. Wielders, naar Den Haag J. C. C. Log- gerenberg naar Leiden E. Collins naar Heemstede P. B. Stikvoort naar Leiden G. A. Gooszen naar Leiden C. J. Th. Giling naar Goes D. de Graaff naar Amsterdam Chr. van Wijk naar Haar lemmermeer. SASSENHEIM Aanrijding. Gistermorgen werd door het onbesuisd rijden met een vrachtauto, waarin eenige kermisreizigers zaten, de 15-jarige loopjongen H. de Zwart, omver gereden en op het trottoir gesmakt. Zijn fiets geraakte onder de auto en werd to taal vernield, doch de jongen kwam met eenige schrammen eraf. Politie was spoe dig ter plaatse en gaf den chauffeur een bon. Zwembad. Naar we vernemen zal op Zaterdag 30 Sept. het zwembad voor dit seizoen weer gesloten worden. TER AAR. Geboren: Gerardus Anthonius z. van A. de Jong en Veelenturf. Wilhelmina Hendrika, Elisabeth d. van A. Pieterse en Wildenburg. Overleden S. P. v. d. Neut 24 j. C. Cats 77 j. w^d. v. C. Kempenaar. Gevestigd: A. Vis van Alphen aan den Rijn. C. W. H. Wetter van Amster dam. Vertrokken: J. Kas, Nieuwkoop. W. J. H. Dijkhuizen naar Moordrecht. VOORSCHOTEN Arbeidsbemiddeling. Bij het corres pondentschap der arbeidsbemiddeling al hier, staan als werkzoekenden ingeschre ven: 15 timmerlieden, 7 metselaars, 6 op perlieden, 5 grondwerkers, 1 schilder, 36 land- en tuinarbeiders, 14 losse arbeiders, 1 loodgieter, 1 talud werker, 1 rietdekker, 3 bankwerkers, 4 chauffeurs, 1 radio-tech- niker, 1 betonwerker, 1 gereedschapsmid, 1 schoenmaker, 1 stuurman, 1 mach. hout bewerker, 1 monteur, 1 electricien, 1 kan toorbediende, 1 fabrieksarbeider, 1 smid, 1 handelsreiziger, 1 surveillant, 1 goud smid, 1 bakker. Door den agent der ar beidsbemiddeling wordt dagelijks ten raadhuize voor werkgevers en werkne mers zitting gehouden van des voormid dags 10 tot des namidags 1 uur. WASSENAAR Kindervisite. Morgen brengen een 200-tal kinderen, afkomstig uit Rotter- dom, Schiedam, Delft en Vlaardingen, on der leiding van het Rotterdamsch Comité voor Auto- en Boottochtjes voor Licha melijk Gebrekkingen, een bezoek aan Huize „Wiltvanck" alhier, alwaar de kin deren de gasten zullen zijn van den heer en mevr. S. v. d. Bergh Je. STOMPWIJK Electricteitsbedrijf. Baten. Met 1 Juni 1933 werd naast het enkeltarief een vast rechttarief ingevoerd. Het vastrecht is ge baseerd op het verbruik in de maanden November, December 1932 en Januari 1933. De stroomprys bij vastrechttarief be draagt ƒ0.12. De voor 1934 hiervan te ver wachten resultaten zijn uiteraard moeilijk onder cijfers te brengen. Gerekend wordt dat de verbruikers met vastrechttarief het quantum stroom, dat zij evenals voorheen betrekken, betalen tegen middenprijs van 25 lA cent, en het meerderverbruik tegen 12 cent. De totale stroomverkoop voor licht enz. wordt geraamd op 229.500 K.W.U. met een opbrengst van 57.470. Voor enkel tarief is 28 cent per K.W. Stroomverbruik voor kracht 88.000 K.W. tegen een totaal bedrag van ƒ11.480. Vergoeding voor de straatverlicht. Ten behoeve van de straatverlichting werd in 1932 afgeleverd aan de gemeente Stomp wijk 10.883 K.W. en aan de gemeente Veur 8.284 K.W. Door uitbreiding werd geraamd voor Stompwijk 12.000 K.W. a 28 cent is 3.360, onderhoudskosten 1000, totaal 4.360, voor Veur resp. 2.520 en 800, to taal ƒ3.320. Meterhuur: Met ingang van 1 Januari 1934 wordt de huur van 10 Ampère Me ters gebracht van 50 cent per maand op 40 cent per maand, evenals voor 5 am père. Lasten: Volgens contract met de ge meente Delft moet voor stroom betaald worden 3J4 cent per K.W. tot 100.000 K.W. en daarboven 3 yk cent per K.W. De ver liezen worden berekend tegen 2 cent per K.W. De jaarlyksche vergoeding voor maxi male belasting bedraagt van het stroom- leveringscontract ƒ110 per K.W. voor de eerste 50 K.W., 95 voor de 2e, 85 voor de 3e en 72.50 voor de volgende K.W. Geraamd wordt bruto inkoop 407.343 K. W. voor ƒ29.163.3! Van het personeel zijn de salarissen ver minderd met een tijdelijke korting van 5 pet., met dien verstande, dat voor de eer ste 1000 geen korting wordt toegepast. De afschrijvingen worden geraamd op 16.736.49. Het voordeelig saldo wordt ge raamd op 9.298.10, Veur en Stompwijk ieder voor de helft. Totaal wordt geraamd 1934 lasten en baten ƒ89.630.41. Geboren:: Pieter z. van J. J. v. d. Tas en N. J. Brenkman Wilhelmus Adrianus Jacobus z. van W. J. A. van Holsteijn en E. P. van Benten. Getrouwd: S. P. Perquin en S. M. Bosman C. van Geest en A. C. Olieman. VEUR Geboren: Gertruda Johanna Huber- tina d. van J. H. Mewissen en Chr. Vos sen Gerardus Martinus Johannes z. v. A. Berk en C. Schrama. Gefrouwd: J. R. v. d. Hoeven en G. W. J. A. Wolters. Overleden: J. G. M. van Veen 4 j. WARMOND. Jubileum. Naar wij uit goede bron vernemen zal de R.-K. Wijkverpleegster, Zuster Rabana Zondag a.s. den dag her denken, waarop zij voor 25 jaar werd ge profest. Wij twijfelen niet of het zal haar dezen dag aan belangstelling niet ontbre ken. Overvaren Een viertal visschers uit Den Haag zijn gisteren op de meren al hier door een groot jacht overvaren. De roeiboot sloeg om en alle inzittenden ge raakten te water. Gelukkig was spoedige hulp aanwezig en konden zij aan boord van het jacht gebracht worden. Onoplet tendheid was de oorzaak van dit geval, dat buiten verwachting goed is afgeloo- pen. Gevestigd: C. G. van Trigt, van Heemstede. C. Sloos, van Leiden. C. van Mullingen, van Roden. T. Alke made, van Enkhuizen. J. v. d. Linden, van Vlaardingen. Th. Derriks komende van Beverwijk. J. A. v. d. Meer, van Alkemade. A. H. Pager Verjans, van Alkemade. Wè Ouburg, van Voorburg. J. Visser, van Voorburg. A. N. van Adrichem, van Heemstede. Vertrokken: A. Bregten, naar Wormer C. M. Meyer, naar Zoeterwou- de. A. M. Abeln, naar Zwaag. J. H. M. van Ingen, naar Velsen. P. C. G. Visser, naar Medemblik. M. J. de Ruy- ter, naar Naaldwijk. S. J. M. Broersen, naar Bleiswyk. C. J. v. d. Knaap, naar Delft. R. Scheringa, naar 's-Graven- hage. J. Weivering, naar 's-Gravenhage. Th. J. M. H. Wanna, naar Ouder Am- stel. L. J. van Schijndel, naar Den Burg. M. W. v. d. Voet, naar Hilversum P. M. J. Schoo, naar Duitschland. ZEGWAART. Gemeenteraad. De Raad van onze ge meente vergadert op Woensdag 20 Sep tember a.s. des avonds 7.30 uur ten raad- huize en behandelt dan de volgende agenda: 1. Mededeelingen. 2. Aanbieding rekening 1932. 3. Wijziging rekening 193! 4. Aanbieding begrooting 1934. 5. Besluit Gedeputeerde Staten inzake stichting eener christelijke schoo! 6. Verzoek aan koop grond door bouwvereeniging „Be ter Wonen", in verband met eventueele overkluizing van de tocht. 7. Weder in werkingstelling van de steunregeling voor werkloozen. Botsing. Op den vierspong den Hoorn BleiswijkschewegRokkeveenscheweg Zegwaartsche weg, een lastig punt voor automobilisten wegens het belemmerende uitzicht, had gistermorgen een botsing plaats tusschen twee vrachtauto's. Op het moment, dat de eene bestuurder van den Bleiswijkschenweg den Zegwaartschenweg op wilde rijden, trachtte een andere be stuurder dit in omgekeerde volgorde te doen. Door de botsing ontstond mate- rieele schade. Over de schuldvraag kon den de bestuurders het niet eens worden, weshalve politiehulp werd ingeroepen. UIT DE RIJNSTREEK HAZERSWOUDE. Geboren: Jan, z. v. N. Huisman en P. de Vreede. Gerirt, z. v. P. de Kooter en P. van Dyk. Cornelis Jacob, z. v. Leen- dert van Gorkum en M. Metselaar. Overleden: Joanna Petronella Ma ria Straathof oud 1 jaar Geerlof van Gorku m. 71 jaar. Corstiaan Louis Korn- dorffer (van Katwijk aan Zee) 26 jaar. KOUDEKERK. Bekroond. De heer Frank, wonende te Den Haag, behaalde op de Internationale Veetentoonstelling te Utrecht met zijn in zending koeien een tweeden en een derden prijs en een eervolle vermelding. LUCHTVAART LINDBERGH TOONT ZIJN MEESTERSCHAP. Hij neemt gedurfde proeven met de „machine des doods". Kolonel Charles Lindbergh, die thans, zooals bekend, in Zweden verblijft en tij dens zijn verblyf aldaar contact zoekt met leidende figuren van 't Zwecdsche vlieg- wezen, heeft o.a. proefgevlogen met de Sk. 10, de zoogenaamde „machine des doods". Met dit type toestel zijn in dezen zomer verscheiden vliegers doodgevallen, waar na de Zweedsche overheid besloot een verbod uit te vaardigen met dit type van machines de lucht in te gaan. Naar aanlei ding van deze vliegongevallen met doode- lijken afloop zijn diverse commissies inge steld om de oorzaken van de rampen op te sporen. Een van deze commissies is nog steeds met haar onderzoek bezig. Dadelijk na zijn aankomst op het vlieg veld Barkarbay liet Lindbergh zich omtrent de inrichting van de Sk. 10 inlichten, hetgeen niet veel tyd in beslag nam. Daar na zette hij zijn vliegkap op hy was ge kleed in wandelcostuum gordde zich een parachute om het lichaam en was spoedig met het toestel de lucht in. Hij bleef drie kwartier in de wolken en na sensationeele demonstraties gegeven te hebben, voerde hij een goed geslaagde en vlotte landing uit. Tijdens deze vlucht was de machine ech ter niet volbelast en Lindbergh oordeelde de proef daarom niet voldoende. In den middag steeg hij daarom met volle belas ting nogmaals op. Wat Lindbergh nu aan de slechts in klein aantal aanwezige toeschouwers liet zien, was opwindend van gedurfdheid. Hy liet de Sk. 10 eerst tot op een hoogte van ca. 2000 meter klimmen, maakte verschei den loopings, zette enkele keeren den mo tor af en kwam ten slotte als een „val lend blad" naar omlaag. Kolonel Lindbergh zal nu een uitvoerig rapport over zijn proefvlucht opstellen. Maar reecjs dadelijk na zijn landing deelde hij mede, dat het toestel „all right" was. Lindbergh's rapport zou voor de betrokken autoriteiten van veel belang kunnen zijn, daar na de ongelukken, die met de Sk. 10 zijn gebeurd, er een scherpe critiek op de leiding van het Zweedsche vliegwezen is uitgeoefend, aan welke men nalatigheid bij het invliegen van het materiaal heeft verweten. VLIEGLIJNEN VAN NOORSCHE SCHEEPVAARTFIR.MA. Een van de grootste Noorsche scheep vaartmaatschappijen, Fred Olsen Co., zal een vliegdienst voor passagiers organi- seeren, waarvan de bekende Poolonderzoe- ker, kapitein Riiser Larsen, als leider zal optreden. Kapitein Larsen maakt thans 'n reis naar Nederland, Engeland, Duitschland en Denemarken, om vast te stellen welk type machines het meest geschikt is voor Noorwegen. Het plan is alleen binnenlandsche routes te organiseeren, doch indien de Pan Ame rican Airways besluit Noorwegen niet in de luchtverbinding AmerikaEuropa op te nemen, zal waarschijnlijk een dienst tus schen Stavanger, aan de westkust van Noorwegen, en de Shetland-eilanden wor den ingesteld, om een verbinding met de trans-Atlantische lijn tot stand te brengen. Tevens wil de firma Fred. Olsen dan een dienst over de Scandinavische landen in richten, om de Amerikaansche post voor Rusland te vervoeren. Voorts zullen nacht- postvluchten worden georganiseerd voor de verbinding met de continentale lijnen naar Kopenhagen en Malmo. INGEZONDEN STUKKEN De oud-gepensionneerden. Reeds eerder schreef ondergeteekende over de groep achtergestelden van de pen sioenwetten van 1922. Deze zaak mag niet aan de aandacht onttrokken worden nu wij zoo onder den indruk zijn van levens- middelenprijsverhoogingen, omzet- en ver- teeringsbelasting gebracht zijn geworden. Het aanpassingsvermogen van iedereen, die met beperkte inkomsten moet rond scharrelen, wordt wel op den proef gesteld. Echter is er een grens, en vooral voor hen, wier inkomen reeds zoo erkend be neden het levenspeil staan, n.l. de oud- gepens. militairen en hunne weduwen. Dat dit geen overdreven klacht is, is be grijpelijk, daar de erkende achterstelling reeds 12 jaren, dag in dag uit de regee ring is voorgehouden en dat in 1931 en 1932 tijdens de begrootingen in de Tweede- Kamer, niet minder dan 90 pet. der volks vertegenwoordiging eischte, om voor dc oud-gepens. militairen, recht na plicht te doen gelden, althans de verschillen tus schen burgerambtenaren en militaire pen sioenen van voor 1918 op te heffen. Het geen de Min. van Defensie overnam en zijn ambtgenoot van Financiën een voorstel deed toekomen. Dit voorstel is nog han gende. Men zou kunnen opwerpen, dat er toch een steunregeling voor in nood verkeeren- de oud-gepensionneerden bestaat, accoord. maar die geldt in de eerste plaats voor iedereen, evenals een werklooze steun ge niet, de armen door liefdadigheid van Hulpbetoon of Kerkgenootschap steun ge nieten, zoo geniet de in nood verkeerende oud-militair steun van de instellingen der bezittingen van Kon. Nat. Steuncomité. Deze laatstgenoemde is dus evenals alle andere steunverleeningen niets meer dan een staaltje van staatszorg voor hulpbe hoevenden, waarop iedereen aanspraak maakt. De achterstelling der oud-gep. mi litairen is evenwel een andere zaak, 't is een zaak van recht, die verdoezeld wordt. Immers kwamen de nieuwe pensioenwet ten, omdat de oude „verouderd" waren. Dat zegt toch reeds genoeg? En de Staat liet de gepens. voor 1918 op die verouder de pensioenen staan. Reeds dit klopte niet en om nu dit onrecht goed te praten dat de regeering in 1926 met een steuninstel- ling kwam, klopt nog minder, want hieruit blijkt, dat de regeering in 1926 reeds er kende, dat de achterstelling een groote on rechtvaardigheid beteekende, terwijl do oplossing om dit onrecht te herstellen toch allerminst met een steun in nood kon wor den vereffend, zoo staat de zaak en niet anders. De oud-ge,pens. militairen hebben hun plicht gedaan en verkregen daar door rechten. Dit recht luidt in officieele stukken, dat een goed verzorgden levensavond na vol brachten dienst is gewaarborgd. Het Nc- derlandsche volk mag niet vergeten, wat zij schuldig is aan hen, die zich voor land en volk gegeven hebben en de oud-ge- dienden verwachten dan ook, dat nu het hun toekomende recht zal worden ge schonken. De nood der tij don is geen argu ment om eereschuld niet af te lossen. Daar moet Nederland boven verheven blijven. Met dank voor de opname. Uw dw. dnr., A. M. PERSMAN. 463e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 8de Klasse, 2c Lijst. Trekking: van Dinsda»: 1!» September 1933 Hooge Pr(jzcn f 1500 603 f 1000 442 8399 8820 9692 19477 f 400 6250 7106 9718 17782 19158 f 200 3201 6862 13383 175C3 f 100 1557 3385 9368 19699 PrUicn vnn f 70. 8 23 275 291 407 556 561 691 1216 1396 1417 1461 1822 1867 1896 1958 2326 2501 2526 2634 2663 3100 3195 3264 3270 3278 3464 3688 3719 3752 3905 3947 4175 4176 4404 4665 4602 4640 4907 4980 5198 5232 5758 5775 5853 5855 5880 5992 0007 6177 6229 6302 6363 64-17 6570 6630 C644 6738 7152 7221 7222 7315 7349 7619 7709 7980 8075 8154 8282 8366 8-184 8485 8497 8533 8778 8792 8925 0137 9900 10O35 10074 10181 10208 10305 11030 112H4 11577 11675 11845 11936 11980 12043 12079 12077 12716 13035 13066 13087 13147 13183 13204 i.3604 13844 14051 14156 14170 14248 14579 14885 15304 15474 15740 15761 15785 15962 15987 160-10 16173 16174 16297 10340 16471 10498 16554 10562 10589 16957 17039 17211 17253 17345 17460 17562 18290 18786 18895 18957 19064 19184 19354 19372 19434 19447 19599 10959 20156 20255 20426 20432 20549 20822 20907 Nieten 38 40 82 171 204 227 230 279 282 284 333 363 406 431 448 513 797 820 926 958 964 983 1009 1171 1186 1193 1241 1282 1302 1303 1359 1382 1387 1419 1455 1462 1531 1550 1601 1619 1662 1700 1711 1757 1808 1864 1872 1930 1953 2025 2026 2123 2141 2201 2274 2318 2353 2387 2420 2442 2508 2550 2043 2666 2783 2821 2910 2939 2950 2972 2982 3075 3085 3192 3193 3197 3236 32C0 3284 3295 3296 3304 3452 3402 3516 3570 3505 3618 3664 3672 3713 3725 3734 3757 3770 3784 3878 3902 3960 3965 4029 4032 4035 4055 4058 4105 4143 4165 4166 4237 4244 4291 4343 4363 4331 4400 4430 4447 4150 4480 4490 4632 4644 4669 4771 4800 4875 4895 4898 4944 4969 5047 5058 5082 5137 5175 5243 5407 5502 5545 5556 5688 5740 5815 5822 5825 5868 5918 6006 0037 6062 6070 6004 6132 6155 6159 0244 0298 6328 6336 6338 6343 0371 6412 6-146 0451 61,06 6729 6733 6772 6814 6840 6078 0004 7030 7048 7110 7161 7179 7195 7239 7277 7301 7342 7369 7471 7532 7562 7594 7602 7731 7876 7964 8021 8123 8166 8189 8204 8212 8268 8296 8357 8365 8384 8395 8405 8437 8430 8494 8499 8528 8532 8500 8571 8588 8845 8874 8891 8930 8987 9036 0068 9107 9258 9287 9306 9329 93G9 9372 0391 9407 9439 9449 9464 9561 9553 9G30 9G34 96-16 9832 9867 9895 0935 0957 9959 9973 9997 10048 10070 10139 10145 10160 10265 10313 10315 10342 10363 10370 10393 10416 10426 10447 10516 10535 10548 10568 10616 10622 10637 1OG00 10723 10726 10804 10921 10946 11005 11145 11212 11214 11321 11330 11343 11345 11377 11382 11386 11438 11456 11470 11487 11588 11G37 11CG0 11607 li734 11787 U792 11835 11895 12035 12039 12046 12110 12152 12157 12209 12222 12257 12406 12442 12506 12646 12566 12695 12647 12676 12695 12705 12748 12807 12843 12853 12952 12965 12980 13132 13138 13145 13153 13158 13188 13202 13277 13279 13323 13407 13536 13600 13084 13739 13813 13819 13868 13954 13959 13973 14000 14050 x4057 14061 14073 14288 14371 14405 14473 14478 14518 14569 14629 14643 14657 14637 14830 14850 14869 14873 14879 14883 14884 14905 14910 14917 14954 14974 14989 15053 15069 15079 15106 15162 15181 15204 15354 15375 15394 15411 15447 15458 15463 15531 15577 15642 15CG8 15813 158-19 15930 lOuOG 16021 16031 16061 16078 16106 16181 16370 16376 1G382 16415 10423 16464 16481 16497 10507 16511 10523 16552 16628 16658 16660 10667 10676 19088 10730 16764 16790 16796 16823 17032 17079 17132 17140 17210 17279 17323 17376 17-13I» ,7 17 1' 17.,:;.'! 17649 17670 17708 17714 17733 17783 17C06 17811 17894 17978 18020 18147 18152 18226 18239 18297 18313 1331:3 18356 lO.i.'/j 1l-'-»5J 18405 18442 18450 18459 18485 18546 18562 13622 18C60 18671 18705 18756 18824 18832 19029 19041 19097 19175 19176 19173 19180 19251 19280 19292 19329 19337 19353 19366 19379 19408 19412 10-138 19434 19305 19586 19601 10624 19758 19708 19787 10812 19314 19857 19933 19974 19087 19995 20080 200H7 20209 20219 20222 20233 20260 20303 20380 20467 20611 20553 205",9 20672 20685 20756 20775 20846 20889 T0C93 20924 20930 Verbetering 5e Klasse, lc L4Jst: 5654 m. z. 4654

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 7