DINSDAG 19 SEPTEMBER DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 BAROMETER. naar waarnemingen verricht in den morgen van 19 Sept. 1933, medegedeeld door het .Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerst.: 774.6 te Haparanda. Laagste baromet'erst.: 743.5 te Janmayen. Verwachting tot den avond van 20 Sept.: Terwijl de depressie bij IJsland snel Oostwaarts trok heeft zich de hooge druk king in Scandinavië Oostwaarts verplaatst, maar Zuidwaarts uitgebreid, zoodat geheel Zweden en Midden-Duitschland fraai weer hebben. De eerste uitlooper van de depres sie in het Noorden trok met vrij veel regen in de nacht over ons land. Een volgende bracht reeds zware regen in Ierland, ter wijl daartusschen den rug van hooge druk king met opklaring ligt. In Duitschland zijn in hst Oosten de ochtendtemperaturen tot dicht bij het vriespunt gedaald, maar zal de dagtemperatuur vrij hoog worden. Frankrijk heeft een zwaarbewolkten lucht in het Oosten, maar opklaring in het Wes ten. Op de Britsche eilanden zal heden weer regen vallen, vooral in het Westen. Een krachtige tot stormachtige Westelijke wind waait op den Oceaan op 50 graden breedte. Bij het Skagerrak waait een krach tige Zuid-Oostelijke wind. Onze omgeving heeft de eerste dagen afwisselende regen en opklaring te wachten met plaatselijk kans op onweer. LUCHTTEMPERATUUR Temperatuur des middags te half drie 18.8 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Dinsdagnamiddag 7.37 uur tot Woensdagmorgen 6.11 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: op Woensdag 20 September voorm. 3.51 uur en nam. 4.08 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting Hooge Rijndijk om 7 uur 18.gr. C. Zweminrichting „De Zijl" om 7 uur'. 16.5 gr. C. FUSIE IN FASCISTISCHE BEWEGING. Kleinere groepen bij Mussert. Naar de „Tel." verneemt is er een fusie tot stand gekomen tusschen de groep- Baars (met 3 1/2 4000 leden) eenerzijds en de Nationale Pnie (prof. Gerretson) met het Nationaal Jongeren Verbond ander zijds. Deze laatste tellen te zamen 7 1/2 a 8000 leden. Zijn wij wel ingelicht, schrijft het blad, dan zijn er onderhandelingen gaande om in October tot een belangrijker fusie in de fascistische beweging te komen. De op bo- benstaande wijze tot stand gekomen groep zou n.l. zich oplossen in de Nationale So cialisten Bond (Mussert), welke 25.000 leden telt, zoodat een fascistische vereeni- ging van een kleine 40.000 leden zou ont staan, welke zich geheel los van anti-se- mitische tendenzen zou maken. „BRUINE HEMDEN" GEWEIGERD. Zondagmiddag vertonden zich op den Westervoortschen dijk te Arnhem een hon derdtal, in bruine hemden gekleede wiel rijders, die in Duitschland werkzame Ne derlanders bleken te zijn en die naar Arn hem kwamen met het doel daar een de monstratie te houden. De politie heeft terstond de noodige maatregelen genomen om het doortrekken naar de stad te ver hinderen. De „bruine hemden" zijn daar na weer naar de grens vertrokken. R. K. ONDEROFFICIEREN EN HET WERKLIEDENVERBOND. De „Volkskrant" schrijft: „Naar wij vernemen, zal de R.-K. Onder- officierenvereeniging „St. Martinus" eind September ophouden lid te zijn van het R.K. Werkliedenverbond, als gevolg van de door den Minister van Defensie, mr. dr. L. N. Deckers gestelde bepalingen. Waar de Minister aan deze bepaling vasthoudt dus alles over één kam scheert, iets wat zoowel in Prot. Christe lijke kringen als door ons in hooge mate wordt betreurd heeft het bestuur van 't R. K. Werkliedenverbond daartoe bij voorbaat gemachtigd door de Verbonds vergadering in die tusschentijdsche af scheiding bewilligd teneinde de katholieke onderofficieren niet in moeilijkheden te brengen." VERHOOGING SPEKPRIJZEN VOOR BUITENLAND? Meer vraag tegen den winter. Naar wij vernemen overweegt de Crisis Varkenscentrale een verhooging van de sp~kprijzen voor het buitenland. Een be slissing is echter nog niet genomen. Op dit oogenblik zijn de buitenlandsche prijzen wat lager dan de prijs voor het binnen land, hetgeen verband houdt met meer dere vraag naar spek tegen den winter. VERHOOGING DER VARKENS- PRIJZEN. Met 4 cents per K.G.; spek met 3 cents. De Ned. Varkenscentrale maakt bekend, dat met ingang van 18 Sept., de prijzen die door haar voor de varkens werden betaald, verhoogd zijn met 4 ct. per K.G. Deze prijsverhooging is mogelijk in ver band met de prijzen, die op dit oogenblik op de buitenlandsche markt gemaakt wor den. Aangezien het geenszins zeker is, dat deze prijzen zich zullen handhaven, zal er rekening mede moeten worden gehouden, dat van een verdere prijsverhooging door de Ned. Varkenscentrale in den eersten tijd geen sprake zal kunnen zijn. De voor waarden, waaronder de varkens aan de Ned. Varkenscentrale kunnen worden ge leverd, zijn ongewijzigd gebleven. Ook de prijzen van het spek, hetwelk door de Ned. Varkenscentrale wordt aan genomen, zijn met 3 ct. per K.G. ver hoogd. Deze prijsverhooging geldt voor var kens, geslacht n* 17 Sejtt. DE INVOER VAN RUSSISCH GRAAN IN NEDERLAND. Het „Handelsblad" bericht uit Rotter dam: „Verscheidene importeurs van buiten landsche granen te Rotterdam hebben he den van de douane mededeeling ontvan gen, dat geen Russisch graan meer kan worden ingeklaard. Met deze simpele me dedeeling zonder eenige verklaring, moe ten de belanghebbenden het tot op dit oogenblik stellen, want zy zijn tot dusver niet in het bezit van een officieele be schikking van regeeringswege op dit punt. Algemeen wordt verondersteld, dat de af kondiging van dit verbod op een tijdstip waarop de uitvoer van Russisch graan van den nieuwen oogst begint, géén andere be doeling heeft dan om den invoer van Rus sisch graan in ons land (Nederland is nog altijd een van de belangrijkste afnemers daarvan en blijft dat ook, nu het afzetge bied voor Russisch graan in het overige Europa zoo sterk is ingekrompen) te doen dienen als ruilobject voor den Nederland- schen uitvoer naar Rusland. Ter beurze spreekt men in dit verband van rundvee en haring." De „Msbd." meldt: „Bij informatie te 's-Gravenhage gewerd ons de mededeeling, dat een regeerings- verbod voor den invoer van graan en/of veevoeder van welke herkomst ook, niet is uitgevaardigd. Voorts werd ons van bevoegde zijde ver zekerd, dat ook van den kant der tijde lijke graancentrale nog niets van dien aard is geschied." HET KOMENDE „RUILVERKEER" MET FRANKRIJK. De Parijsche correspondent van het „Han delsblad" meldt: Bij verschillende gelegenheden is van hieruit gewezen op de nieuwe politiek die de Fransche regeering op economisch ge bied gaat volgen, en die daarin bestaat, dat het verleenen van invoer-vergunningen aan bepaalde landen wordt afhankelijk gesteld van de mate waarin die landen zelf als koo- per van Fransche producten optreden. De vorige week kon ik melden, dat naar alle waarschijnlijkheid de nieuwe bepaling waarbij contingenten niet meer onvoor waardelijk voor honderd procent ver nieuwd zullen worden, voor landen als het onze, die aan het goud zijn trouw geble ven en tegen de Fransche artikelen geen speciale barrières opwerpen, niet zeer hin derlijk of nadeelig zal zyn. Toch gaat dat verschil in behandeling met de landen met een zwevende munt-eenheid niet zóó ver, dat wij nu ook automatisch onze vorige contingenten geheel zouden terugkrijgen. Dit zal, naar te voorzien valt (officieel is er nog niets gepubliceerd) slechts het ge val zijn voor drie-vierden van het vroe gere cijfer. Voor de laatste 25 pet. moet on derhandeld worden, en om dat te krijgen moet ons land als kooper van Fransche producten optreden. Voor de landen van de andeer categorie is de verhouding juist om- andere categorie is de verhouding juist om- lijk vernieuwd, en moeten voor de rest on derhandelen. Verder wordt de mogelijkheid geopend invoervergunningen boven het contingent toegewezen te krijgen, in ruil voor het af nemen van Fransche goederen. Zoo is thans, na vrij langdurige onderhandelingen tusschen onze regeering en de Fransche, overeenstemming bereikt aangaande een transactie, waarbij Nederland vergunning krijgt voor den invoer (boven het contin gent) van 10.000 centenaars boter, in ruil waarvoor het van Frankrijk tarwe koopt op de basis van één kilo boter tegen twin tig kilo tarwe, of eventueel veertien kilo tarwemeel. Bij een boterprijs van 64 ets. per kilogram vertegenwoordigt dit een waarde van 640.000, waarmee onze uit voer vermeerderd wordt, terwijl wy het graan of het meel toch in ieder geval noo- dig hebben. Deze zaak is dus een voordeel voor beide partijen, die er producten mee afzetten waarmee ze, familiariter gezegd, eenigszins in hun maag zitten. Binnen enkele dagen mag thans de ver schijning van een mededeeling in het „Jour nal Official" worden tegemoet gezien, waarbij aan Nederlandsche exporteurs van boter bericht wordt, dat zij zich voor leve ranties naar Frankrijk kunnen wenden tot Nederlands belang voorop. EEN BEDENKELIJ ETS- ONTWERP Eenigen tijd geleden hebben wij naar aanleiding van een onthulling in het Dag blad van Noord-Brabant over hetgeen was voorgevallen in de Rijnvaartcommissie uit eengezet, hoe België hand in hand met Frankrijk er naar streeft om de souvereini- teit van Nederland over de Rynmonding en de z.g. Tusschen wateren aan ons land te onttrekken, door deze onder toezicht te doen stellen van de internationale Rijn vaartcommissie. De bedoeling zit hierbij voor, om langs dezen internationalen om weg te bereiken wat België niet heeft kun nen bereiken langs den weg van recht- streeksche onderhandelingen met Neder land, n.l. een verbinding van den Rijn met Antwerpen, waardoor de monding van deze internationale rivier van Rotterdam zou worden verlegd naar de Belgische ha venstad Antwerpen. Het resultaat van dit streven is geweest, dat er een ontwerp-Rijnvaartacte is opge steld, dat weliswaar niet beantwoordde aan de Belgische verlangens, maar toch in zoo danige mate onze souvereiniteit aantastte, dat de Nederlandsche gedelegeerden dit ontwerp weigerden te onderteekenen. Een nasleep van deze onverkwikkelijke affaire zullen wij binnenkort beleven in de Tweede Kamer. De Belgen hadden er zich nJ. op beroepen, dat Nederland zijn wa terwegen niet in behoorlijken staat onder houdt volgens de eischen van het moderne scheepvaartverkeer en deze beschuldiging had indruk gemaakt op de gedelegeerden van Engeland en Italië, welke landen mede in de Commissie zijn vertegenwoordigd. Teneinde de Commissie van het tegendeel te overtuigen heeft toen de Nederlandsche regeering in allerijl de toezegging gedaan, dat het kanaal door Zuid-Beveland zou wor den verbreed. Thans is de regeering voor nemens aan deze plannen uitvoering te ge ven en is een wetsontwerp in wording tot het Fransche Ministerie van Landbouw of van Handel. De noodige invoervergunnin gen zullen namelijk rechtstreeks door de Fransche regeering worden verleend. Men mag voorzien dat deze overeen komst door andere zal worden gevolgd, waarbij wij gelegenheid zullen krijgen ook wat van onzen aanzienlijken kaasvoorraad boven ons contingent in Frankrijk te plaat sen. DE WETHOUDERS-CRISIS TE AMSTERDAM. Vijf wethouders gekozen. De gemeenteraad van Amsterdam kwam gisteravond bijeen ter verkiezing van een nieuw college van B. en W. Door de fractievoorzitters van de R. K. partij, van de Chr. Historischen, van den Vrijheidsbond, van de A.-R. partij en van den Vrijzinnig Dem. Bond was een voorstel ingekomen om het aantal wethouders terug te brengen van zes op vijf, terwijl door de Middenstandsparty werd voorgesteld het aantal wethouders te bepalen op vier. Na een uitvoerige discussie werd het laatste voorstel verworpen met 36 tegen 9 stemmen. Het voorstel om het aantal ze tels terug te brengen van zes op vijf werd verworpen met 22 tegen 20 stemmen. De drie leden van de Middenstandspartij had den by de laatste stemming de zaal ver laten. In het nieuwe college van B. en W. wer den vervolgens na verschillende stemmin gen gekozen de leden E. J. Abrahams (V. D.), mr. G. C. J. D. Kropman (R.K.), G. Baas (A.R.>, Walrave Boissevain (V.B.), Jacq. Rustige (C.H.). Deze leden namen de benoeming aan. Voor de zesde vacature werd gekozen de heer De Miranda, die de benoeming niet aannam. Bij de nieuwe stemmingen kwam het tot een herstemming tusschen de leden Bruinsma (M.P.) en de Miranda (soc.-dem), waarbij de heer De Miranda opnieuw werd gekozen, met 16 tegen 7 stemmen. Daar de heer de Miranda wederom de benoeming niet aanvaardde werd de benoeming van een wethouder uitgesteld tot een volgende vergadering, die Woensdagavond a.s. zal worden gehou den. DE EERSTE SECONDE VAN HET UNIFORMVERBOD. De blanke sabel op het Spui. Het zag er gisteravond vrij zwart uit, schrijft het „Vad.", in de buurt van de Kapelsbrug op het Spui. Zwarthemderig namelijk. Heel wat jongens van den A. N. F. B. (groep Baars) die strooibiljetten had den uitgedeeld voor de meeting van he denavond, kwamen daar tegen midder nacht bijeen. Naar wij later vernamen, was het de bedoeling, daar precies om twaalf uur de zwarte hemden uit te trek ken en dan verder in „tricot" of borstrok naar hun lokaal in de Jarastraat te mar- cheeren. De politie had er echter ook al van ge hoord en was dan ook in grooten getale op het appèl. Precies te middernacht bleken de fascis ten zich op den hoek van Spui en Lange Poten tot een groep te willen vereenigen. onteigening van de daartoe benoodigde gronden. Dezer dagen is de commissie van rapporteurs aangesteld, die het voorloopig verslag over deze kwestie zal voorberei den. Wat te zeggen van dit wetsontwerp? Nu het bekend geworden is, dat de te genwoordige regeering de nalatenschap van de vorige aanvaardt en de eenmaal aangekondigde verbreedingswerken wil uitvoeren, gaan van alle kanten in de Ne derlandsche pers stemmen op tegen deze plannen. En niet ten onrechte. Men vraagt zich af, welk Nederlandsch belang er mee gediend wordt. De opzet van de Nederlandsche toezeg ging was de Rijnvaartcommissie elk voor wendsel te ontnemen, om een door Ne derland ongewenschte wijziging der Rijn- vaartacte op te stellen. Die opzet is mislukt, want er kwam een ontwerp tot stand, dat Nederland niet kan aanvaarden. Men zou kunnen zeggen, dat het nu een eisch is van internationaal fatsoen, om een eenmaal gedane toezegging gestand te doen, ook al is het direct beoogde effect niet bereikt en al laadt men daardoor de verdenking op zich, dat dit een wat late bewustwording is van een slecht geweten. Wy zouden iets voor dit argument voe len, wanneer de tijden anders waren. Het is nu echter geen tijd om kostbare werken uit te voeren, welke hun oorsprong vinden in diplomatieke tactiek, doch geen recht vaardiging vinden in het algemeen Neder landsch belang. Ook wy stellen prys op een goede ver standhouding met onze nabuurstaten, Ne derland is in dit opzicht waarlijk nimmer te kort geschoten. Maar een goede nabuur schap dient gebaseerd te zijn op een reëele erkenning van wederzijdsche belangen. Wanneer anderen onze belangen wenschen te negeeren, moeten wij ze des te sterker handhaven. Wij zullen de souvereiniteit over onze wateren handhaven met of zon der verbreeding van het Zuid-Beveland- sche kanaal. Maar de vraag of deze ver breedingswerken moeten worden uitge voerd, behoort uitsluitend te worden be antwoord door het belang, dat Nederland daarbij heeft. Mr. H. G. In hun midden stond Baars. Hij zeide: „Kameraden het uniformverbod...." Verder kwam hij niet. Twee, drie politiesabels suisden door de lucht; de troep stoof uit elkaar, een paar met het zwarte hemd over het hoofd. Tot op het Plein werden zij of waanden zij zich althans achtervolgd. Even later zagen wij nog een jongen te- rugkeeren zonder hemd, maar ook zonder fiets. Hij had zijn ijzeren paard in de hit te van het gevecht verloren. Voor zoover wij weten zijn er geen arrestaties ver richt. Op het bureau van den A. N. F. B. deel de men ons mede, dat er wel een paar flinke klappen gevallen waren, maar meer dan ook niet. De meeste jongens waren toch al binnen; wij zagen er velen in tri cot en met bloote armen, naar hun lokaal wandelen. Op het Spui, waar op dit uur altijd nog wat drukte is van op de trams wachtende menschen, bleef men nog eenigen tijd de gebeurtenissen bespreken. Een fotograaf, die was opgecomman deerd,. beklaagc^ zich er over, dat het al les zoo bliksemsnel gebeurd was. Hij had geen tijd gehad om een plaatje te maken! DE WINKELSLUITING EN DE MELK- SLIJTERS. De Nederlandsche bond van slijters in gedistilleerd „Vergunning B" wijst er in een adres aan den minister van oeconomi- sche zaken en arbeid op, dat de winkel sluitingswet, zooals deze thans luidt, ernstig nadeel heeft toegebracht en nog toebrengt aan alle houders van een slijtvergunning. De verwachting, die aanvankelijk werd gekoesterd, t.w. dat het vroegere Zondags- debiet zou gecompenseerd worden door een verhoogd Zondagsdebiet, is niet in vervul ling gegaan. De oorzaak daarvan moet hier in worden gezocht, dat tal van café's en andere zaken, die op Zondag den geheelen dag of gedurende enkele uren open zijn, zij het clandestien, sterken drank verkoopen, omdat dit door het publiek wordt gevraagd en de slijter zijn winkel dien dag gesloten heeft. De verzoekster dringt er derhalve bij den minister op aan, bij het wijzigen der arti kelen der winkelsluitingswet er wel reke ning mede te willen houden, dat houders van een slijtvergunning weer in de moge lijkheid worden gesteld hun zaken op Zon dag geopend te hebben. DUITSCHE DIENSTBODEN. Zullen zij nu ook worden geweerd? Naar de „Telegraaf verneemt, heeft de regeering geenszins het voornemen om na aanneming van het ontwerp tot het weren van vreemde arbeidskrachten, van de daar in aan haar verleende bevoegdheden ge bruik te maken om Duitsche dienstmeisjes te weren. Intusschen opent het wetsontwerp ook ten aanzien van deze categorie de mogelijk heid om zoo noodig maatregelen te ne men. Wanneer dus in de toekomst de trek van Duitsche dienstmeisjes naar Nederland zoo groot mocht worden, dat ingrijpen noodzakelijk zou zijn, kan de regeering dat zonder meer en zonder eenigen omslag doen. Gemeentelijke Aankondigingen. Verzetting Vette Varkensmarkt B. en W. van Leiden brengen ter alge- meene kennis, dat de Vette varkensmarkt, welke gehouden zou worden op Dinsdag, 3 October a.s., in verband met de herdenking van Leiden's Ontzet, in plaats van op ge noemden dag zal worden gehouden op Maandag 2 October 1933. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRÏJEN, Secretaris. Leiden, 18 September 1933. Hinderwet B. en W. van Leiden brengen ter alge- meene kennis, dat door hen vergunning is verleend aan: I. de N.V. Sajetfabrieken P. Clos en Leembruggen en rechtverkrijgen den: a. tot het oprichten van een sajetfa- briek in het perceel Langegracht no. 5, b. tot het oprichten van een fabriek tot ver werking van wollen garens in het perceel 3e Binnenvestgracht no. 3; II de N.V. Fa briek van suikerwerken enz. voorheen Gebrs. Pel en rechtverkrijgenden tot het uitbreiden van de fabriek van suikerwer ken in de perceelen Morschweg nis 5058. AGENDA LEIDEN. Dinsdag. Ledenvergadering van de Ver. v. Handels-, Kantoor- en Winkelbe dienden in de Zita, P. K. Koor- steeg, 8.15 uur. Donderdag. R. K. Reclasseering zitting St. Vincentiusgobouw, Hoogl. Kerk- gracht 32, 89 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 18 tot en met Zondag 24 Sept. a.s. waargeno men door de apotheken: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, tel. 502 en D. J. v. Drie- sum, Mare 110, tel. 406. RECHTZAKEN HAAGSCHE RECHTBANK. De rechtbank veroordeelde heden: den bloemhandelaar M. J. H. uit Rijns burg, die op den Gooweg te Noordwyker- hout als autobestuurder een aanrijding ver oorzaakte, waardoor zekeren A. lichamelijk letsel bekwam, tot 75 boete subs. 30 da gen hechtenis; den chauffeur G. M. v. d. R., uit H a- zerswoude, die zonder teeken te ge ven zijn auto plotseling tot stilstand bracht, waardoor een achter hem rijdend persoon een ongeval bekwam, tot 50 boete, subs. 50 d. en betaling van 102.45 aan de civiele partij. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: candidaatsexamen Indisch Recht: mej. T. T. Meijers (Leiden), de heeren G. C. Hardenberg (Den Haag), W. E. Hermans (O e g s t g e e s t) en E. R. Gerritsen Plag- gert (Den Haag); taalkundig cand. examen ind. de heer K. Pi. Perretz (Den Haag). STADSNIEUWS Aanbesteding „Eensgezindheid" Hedenmorgen te 11 uur werd in „Patri monium", Hooglandsche Kerkgracht al hier, namens het bestuur der Woningbouw Vereeniging „Eensgezindheid" door den architect, den heer A. J. van der Heijden, aanbesteed: het bouwen van 20 woningen, met bijbehoorende werken, op een terrein gelegen aan de Trompstraat alhier. Inge komen waren de volgende 38 inschrijvin gen: J. H. Weener, Enschedé 59.294, W. v. Diggelen, Rijswijk f 58.322, C. J. Maas, Winterswijk 55.900, Enschedésche Bouw- Beton-Mij 55.700, N. v. Wieringen, Oude wetering 55.555, Gebrs. Trebbe, Enschedé ƒ55.419, Fa. Bussen en v. d. Veen, Am sterdam ƒ54.650, Fa. Gebrs. Hubers, Dor drecht ƒ54.280, Fa. Gebr. Stegink, Willems oord 53.300, R. Fokker. Arnhem 53.000, Engelvaert en Pusters, Den Haag 52.350, Fa. v. d. Velden en de Jong, Oegstgeest ƒ51.737, C. en J. Osnabrugge, Voorschoten ƒ51.570, N.V. Mabuwat, Willemstad 49.960, D. Otterkamp, Enschedé 49.950, J. Warnaar, Leiden 49.949, C. Rutsen, Nieuwe Niedorp 49.940, J. v. d. Wal, Am sterdam ƒ49.888, G. de Man, Strijen ƒ49.675, Alg. Haagsche Aann. Mij. ƒ49.560, J. v. d. Putten, Haarlem 49.280, L. Pon sen, Krimpen a. d. IJssel 48.990, M. Hoek, Alphen a. d. Rijn 48.913, J. J. Kol, Voor burg 48.880, S. Mulder, Bodegraven ƒ48.730, K. de Feij en C. Blok, Leiden 48.700, Gebrs. A. en J. Verloop, Katwijk a. Zee 47.990, G. de Korte, Vianen 47.777 Gebrs. Oosterom, Warmond 47.400, A. C. de Snaayer, Vlaardingen 47.387, L. v. d. Hoek en Zonen, Brielle, 47.300, L. v. Beu- sekom en J. C. Corsel, Alphen a. d. Rijn 46.600, Fa. Gebrs. A. en J. den Ouden, Oegstgeest ƒ46.300, J. Stolk, IJmuiden 46.245, W. Hoogstraaten, Leiden 45.921, Fa. Breyer en v. d. Kuil. Den Haag ƒ44.920 J. N. Stegerhoek, Pijnacker ƒ44.300, N.V. Boddaertstraat, Den Haag 41.775. De gunning is aangehouden.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 2