MORGEN OPENINP DER LEIDSCHE WINKELWEEK DINSDAG 19 SEPTEMBER DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 dachtc een pestvarken te hebben vervoerd. Ook had hij gezien dat verdachte er een begroef. Getuige de W. te Nieuwkoop, voorheen knecht van verdachte, verklaarde dat er pestziekte onder de varkens heerschte, hetgeen gezien kon worden uit het feit, dat de varkens zwart werden. Ge tuige had een varken zien hangen, gevild en schoongemaakt. Dit was een der var kens die aan pest lijdende was geweest. Ook had hij daarna worst gezien en vleesch. Dit alles hing op zolder van verdachte. Mej. II. te Woerden, ex-schoondochter van verdachte, verklaarde worst gegeten te hebben waarvan zij braken moest. De worst was afkomstig van de pestvarkens. De Ambtenaar van het O. M. noemde het ergerlijk. Een schandaal om zoo roeke loos met vleesch om te gaan. Een flinke straf was, vooral gezien de houding van verdachte, op zijn plaats. Eisch ƒ225. boete of 65 dagen hechtenis. De Kantonrechter veroordeelde tenslot te tot een geldboete totaal van 100.of 20 dagen hechtenis. Gevaarlijk. Z. te Woerden was op den weg aan het voetballen geweest en ging zoo op in het spel, dat hij tegen een rijdende auto aangeloopen zou hebben, indien de chauf feur niet goed opgelet had. Met een klei ne verwonding kwam verdachte er af. Het vonnis luidde 5.of 1 dag hechtenis. Crisis-Zuivelwet-overtredingen. S. te Woerden had een hoeveelheid ret in voorraad gehad zonder voorzien te zijn van de vereischte merken. Hij voerde aan, dat het geen eetbaar vet maar z.g. technisch vet was. Het rapport van onder zoek (scheikundig) sprak echter van „spijs- vet" zoodat verdachte strafbaar was. Eisch: 2 maal 10 gulden of 2 maal 4 da gen met verbeurdverklaring van het vet. De Kantonrechter veroordeelde tot 2 maal 6 gulden boete of 2 maal 2 dagen hechtenis met verbeurdverklaring van de opbrengst van het vet. Maria van E. te Bodegraven stond voor hetzelfde feit terecht. Zij kon er niets op antwoorden. Vonnis 6.of 2 dagen met verbeurdverklaring van het vet. B. te Bodegraven had een leuk ver weer. Hij zeide per ongeluk de helft van het, pak je vet afgesneden te hebben en de eerste helft, waarom de banderolle zat, ver kocht te hebben. De andere helft was dus ongemerkt. Hij werd geloofd en kreeg 5 of 2 dagen hechtenis met verbeurdverkla ring enz. F. te Bodegraven had ook onge merkt vet in zijn winkel gehad. Het was vet om de machine te smeren, 5.of 2 dagen met verbeurdverklaring. v. R. te Bodegraven had ook smeer- vet, we zullen het nu zoo maar noemen, in zijn winkel gehad. Hij vertelde dit noo- dig te hebben voor de vleeschmachine. Dit was zindelijker dan olie enz. Er is veel voor te zeggen, maar de Ambtenaar van het O. M. vond het een kinderachtig verweer. Von nis 8.of 2 dagen hechtenis. Denk om uw licht en reflector. de R. te Bodegraven had zonder licht en reflector gereden. Hij erkende grif. Hij verklaarde het rijwiel gehuurd te heb ben en niet opgelet te hebben. Vonnis 2. of 1 dag. omdat verdachte zoo „eerlijk" al les erkende. Een gevaarlijk persoon. O. te Woerden, kwam volgens het O M„ regelrecht uit de gevangenis en had nu alweer een revolver met scherpe patro nen geladen in zijn zak gehad, zulks ter wijl hij aan het visschcn was. Veldwachter ten E. uit Zegveld werd door het O. M. geprezen voor z'n oplettendheid om dit wapen uit verkeerde handen te halen. Voor al met het ook op hetgeen nog maar kort geleden te Woerden gebeurd is met een dergelijk vuurwapen, is een goede straf ge- wenscht. Over het algemeen wordt er veel te veel met wapenen geloopen en gescho ten. Verdachte erkende en zeide, vóór het wapen in te leveren, eerst nog eens te wil len schieten. Hij schoot zoo graag. Het was echter zes jaar geleden, dat hij in de gevan genis was. Hij zeide nog verder zonder werk 'to zijn en niet te kunnen betalen, zoodat hij ..zitten" moet. Eisch 2 maanden hechtenis met verbeurdverklaring van het wapen en munitie. Het vonnis luidde mild, namelijk 20 gulden boete of 4 dagen hech tenis. Voor het verboden visschen kreeg hij 1 gulden boete of 1 dag hechtenis. Leerplichtwet. De G. te Zevenhoven stond voor de zooveelste maal terecht terzake dat hij zijn kinderen niet op tijd naar school stuur de. Zijn vrouw is blind en een huishoudster zorgt voor de kinderen. Verdachte is werk loos en verklaarde van de steun te leven. Vonnis ƒ6.of 3 dagen hechtenis. bluf je staan, al een week, tot je ie vliegtuigen met ii.'i.strooihiljctten mpporteeren; bc- SPORT VOETBAL DIOC. HAARL. VOETBALBOND. R. K. S. V. „A. V. V." Zondag werd op het A. V. V.-terrein de van ouds bekende wedstrijd gespeeld om den Burgemeester Keijzer Beker tusschen AW I en SNA I. De wedstrijd werd opge luisterd door muziek van „St. Cecilia", wel ke voor den wedstrijd een rondgang maak te door het dorp, waardoor vele kijklusti- gen naar het terrein trokken. De wedstrijd werd in goede verstandhou ding gespeeld en was vrij aardig. AVV was echter over het algemeen sterker dan SNA, dat danig verzwakt blijkt te zijn. Zoodoen de kon AW gemakkelijk de overwinning behalen. De uitslag werd 30 voor AW. welke door deze overwinning in het defi nitieve bezit komt van den Burgemeester Keijzer Beker. Vermeld zij nog, dat de Burgemeester den aftrap verrichtte en dat na afloop de beker met eenige hartelijke woorden door Kapelaan Dunselman aan AW werd uit gereikt. R.-K. V. V. S. B. (Noordwijkerhout). Op prettige wijze is gisteren op het groe ne veld het 2-jarig bestaan der vereeni- ging „St .Bavo" herdacht. Het prachtige weer, dat dit sportfestijn nog verhoogde, had reeds vroeg belangstellenden op het sportveld gebracht, zoodat toen te 12 uur een aanvang werd gemaakt met den wed strijd V. V. S. B. I—S. M. C. I al flinke be langstelling bestond. In dezen gelijkop- gaanden wedstrijd wisten de Bavo-spelers op het kantje af met 21 een overwinning in de wacht te sleepen. De tweede wedstrijd was N. V. C. IS. J. C. II. Deze ploegen waren in sterkte ge lijkwaardig en van begin tot eind, was er geen kijk op wie als winnaar uit het strijdperk treden, zoodat de 22 stand bij het einde wel de juiste uitslag was. Bij loting zag S. J. C. II zich in de winnaarsrondc geplaatst. De verliezersronde tusschen S. M. C. I --N.V.C. I werd gewonnen door N.V.C. met 31. De winnaar- mde tusschen St. Bavo I S. J. C. I is wel een der plezierigst wed strijden geworden, waarbij het aanvanke lijk leek, dat de S. J. C.'ers op hun slof jes zouden winnen door een 30 voor sprong reeds in het eerste kwartier. V. V. S. B., dat het gevaar inzag, wijzigde de opstelling eenigszins, waardoor zij twee tegenpunten noteerden, waartegen S. J. C. er een zette. Rust alzoo met 4—2. Na de thee heeft V. V. S. B. dadelijk succes met een mooi schot (34). Hierna schijnen zij er alles op te zetten om een gelijken stand te houden, doch zij zijn hierbij niet fortuinlijk, S. J. C. komt nu niet zoo gemakkelijk meer door de verde diging heen en beide partijen wegen te gen elkaar op, doch doelpunten blijven uit, even voor het einde weten de S. J. C.'ers echter nogmaals verdienstelijk te scoren en met een 53 overwinning be slag te leggen op den lsten prijs, een pracht-beker, beschikbaar gesteld door dr. Sengers, welke deze na afloop in het club huis uitreikte, evenzoo de drie andere prijzen. KORFBAL HET ZUIDEN—FLUKS 5—4 In de eerste helft treedt de thuisclub overrompelend op. Vooral in het midden veld weet Het Zuiden door fanatiek en vlug spel de meerderheid te krijgen. De Leidsche verdediging krijgt het daardoor hard te verduren. Na tien minuten geeft v. Room zijn club de leiding (10), en tien minuten daarna maakt dezelfde speler 20 Hoewel Fluks dan wat meer van 't spel krijgt, weet zij de achterstand nog niet in te halen. De Rotterdamsche aanvallen zijn aanmerkelijk gevaarlijker dan de Leidsche. Door 2 doelpunten van Schoemaker gaat de rust met 40 in. Ondanks deze achter stand laat Fluks zich niet ontmoedigen. Het Zuiden mist een strafschop en daarna maakt v. Bemmel het eerste tegenpunt (41). Nieuwland zorgt dan voor 42. In de beginopstelling laat Fluks zich thans niet meer terugdringen. Na een half uur doelpunt de Wolff van grooten afstand (4 3). Fluks laat zich een kans op den gelijk maker ontgaan door een strafschop te mis sen. Doch direct daarop heeft v. Weesel succes, zoodat het 44 is. De tijd is dan bijna verstreken. Maar Schoemaker heeft juist ge legenheid om zijn derde doelpunt te maken (54) en daarmede den wedstrijd voor Het Zuiden uit het vuur te sleepen. MOTORRIJDEN ZESDAAGSCHE IN ENGELAND. De Zesdaagsche motorwetstrijden te Llandrindodwells zijn gisteren begonnen. De Nederlander Eysink startte niet. Moos heeft zich teruggetrokken. Zuur en Sy- brandy kregen elk drie strafpunten, ter wijl de andere Nederlandsche rijders het parcours van 185 mijl zonder strafpunten aflegden. In totaal zijn 116 deelnemers nog zonder strafpunten. Koopt bij hen, die in UW dagblad adverteeren WIELRENNEN Om het clubkampioenschap op den weg. SPARTA (DEN HAAG) WINNAAR. Op het bekende Veluwetraject is giste ren verreden de wedstrijd om het clubkam pioenschap van Nederland op den weg, on der auspiciën van de Nederlandschen Wiel- ren Unie. Cfestart werd op den Schelmsche- weg nabij Arnhem, nabij het restaurant „De Waterberg". Het geheele traject is on geveer 58 km. lang en moest driemaal ge reden worden. Als eerste startte „De Ba taaf" uit Halfweg, de kampioen van vorig jaar, en daarna startten met drie minuten tusschenpoozen de overige teams. Reeds na de eerste ronde maakte Sparta Den Haag den mooisten tijd. In de tweede ronde ver grootte deze club, die kranig reed nog den voorsprong zoodanig, dat zij vrijwel onbe dreigd won. De weg, waarin enkele slech te stukken waren, was als geheel niet slecht te noemen, terwijl het weer ook mee jverkte. De eindstand was: 1. Sparta Den Haag (kampioen) 4 uur 43 min. 25 sec.; 2. De Bataaf, Halfweg, 4 uur 56 min. 37 sec.; 3. De Germaan, Amsterdam, 4 uur 58 min. 6 sec; 4. Tilburgsche Wieler club, 5 uur 1 min. 1 sec.; Het Zuiden, Til burg, 5 uur 3 min. 25 sec.; 6. Olympia, Amsterdam, 5 uur 3 min. 36 sec.; 7. Ulys ses, Amsterdam, 5 uur 5 min. 44 sec.; 8. Adelaar, Apeldoorn, 5 uur 9 min. 49 sec.; 9. Zaanlandsche W. Cl., D. T. S. II, 5 uur 22 min. 7. sec; 10. R. C. Rotterdam, 5 uur 22 min. 27 sec.; 11. A. W. C. Arnhem 5 uur 32 min. 32 sec.; 12. Olympia Wageningen, 5 uur 37 min. 51 sec.; 13. E. N. R. K. Wielrenver- eeniging Amsterdam, 5 uur 39 min. 51 sec. DE RENNER KOOYMAN VERONGELUKT. Nog twee gewonden. Helaas is bij den wedstrijd om het club kampioenschap van den weg een doodelijk ongeluk geschied. De renner L. P. Kooyman van H. W. V. „Voorwaarts" uit Den Haag, gaf in de tweede ronde op den Apeldoorn- schen Straatweg op. Hij reed over dezen straatweg terug naar de startplaats aan den Schelmschenweg bij Arnhem, waarbij hij zich vasthield aan een zijspan van een mo torfiets. Ter hoogte van „De Woeste Hoeve" naderde op 'n gegeven oogenblik een luxe auto uit de richting Arnhem, uit welke rich ting ook de renners kwamen. Tijdens het passeeren van deze auto moet Kooyman zijn evenwicht verloren hebben. Hoe het zij hij is onder de passeerende auto gekomen. Deerlijk aan het hoofd gewond werd hij per ziekenauto naar het gemeentelijk zie kenhuis te Arnhem overgebracht, nadat dokter Zwolle uit Arnhem de eerste hulp had verleend. In het ziekenhuis is Kooy- mans kort daarop overleden. Hij was 33 jaar. 1 Een tweede ongeval, dat gelukkig minder ernstige gevolgen had, overkwam den be kenden Amsterdamschen renner P. Spruit Blokker van de Eerste Nederland sche R. K. Wielrenvereeniging Amsterdam die zooals men weet tracht het wereld uurrecord te verbeteren. Bij een valpartij liep hij zoodanige ontvellingen aan armen en beenen op, dat zijn overbrenging naar het gemeentelijke ziekenhuis te Arnhem noodzakelijk werd geacht. Na verbonden te zijn kon hij echter huiswaarts keeren. Tenslotte is de Rotterdammer J. Vierge ver op den hoek van den Schelmschenweg en den Apeldoorrischen weg komen te val len. Hij brak het sleutelben. DE RIJWIELTOCHT VAN C. G. W. Gisterochtend waren 41 deelnemers en 5 Swiftleden in de Janvossensteeg om ge zamenlijk naar Amsterdam te gaan en te rug. De heeren kregen allen controle ban den en moesten zich opstellen op de Vol molengracht, waar de deelnemers eerst gekiekt werden. Vandaar werd vertrokken naar de Oegstgeesterlaan. Toen werd ge zamenlijk naar Amsterdam gereden. Te Lisse stond op het rijwielpad een vrouw met een bezem en om deze vrouw te ver mijden vloog een fietser tegen een paal op. Hij bleef liggen, doch na een half uur in de controleauto te zijn meegevoerd, ging hij weer fietsen en heeft de geheele rit goed volbracht. De Swiftleden namen aan den kop de leiding tot Amsterdam. In Amster dam (Haarlemmerplein) werd gerust; al waar allen tr half 2 aankwamen, 2 uur gin gen alleen de Switf-leden sprinten vanaf Amsterdam wie het vlugst in Leiden was en half drie de geheele troep gezamenlijk, waarvoor in Sassenheim het startschot werd gegeven van uitloopen. De belang stelling bij den overweg te Leiden was ge weldig omdat iedere deelnemer verplicht was de brug over te loopen met de fiets, de brug zelf vormde dus de eindspurt. De po litie komt een woord van lof toe voor haar medewerking. Daar vandaan ging ieder naar Prediker waar de prijzen werden uit gereikt. De Swiftleden hebben van Amsterdam 1 u. en 20 m. gereden en de gewone fiet sers twee en een half uur. De uitslag luidt: Swiftleden: le prijs F. de Roode, 2e prijs C. de Roode, 3e prijs Gros, 4e prijs Kapaan, 5e prijs Jongste deelnemer A. de Roode (Swift). Andere rijders: 1. Wassenberg, 2. Geen- jaar, 3. Faber, 4. Bink, 5. v. Loon, 6. A. Hil- lebrand, 7. H. van Ven, 8. Stijger, 9. van Zijp, 10 J. Hillebrand, 11. Ossevoort, 12. Sleijser, 13. Keveling, 14, Crama,, 15. De Vos, 16. Stouten, 17. Jansen, 18. Kwaak, 19. J. de Roode, 20. Zuidema, 21. Cornelise, 22. Botermans, 23. Mieremet, 24. v. d. Burg 25. v. d. Hulst, 26. Romeijn, 27. Arnoldus, 28. v. d. Spek, 29. de Bolster, 30. Keijzer, 31. Mooij, 32. Hudepo, 33. J. Vink, 34. J. Sloos, 35. I. Boom. 36. v. d. Mark, 37. De Leuw, 38. van As, 39. Hermans en 40. Hol- werda. SCHIETEN WEDSTRIJD B. V. L. TE ALPIIEN. De uitslag van den schietwedstrijd. De uitslag van den schietwedstrijd van den Bijz. Vrijw. Landstorm luidt als volgt: Koningschutter: Brevet en medaille L. Verleun. Scherpschutter le klasse. Brevet: D. Be vaart, W. Belgraver, D. Dekker, R. Bave- laar, A. P. Groenenberg, B. de Haan, H. de Jong, J. Kwakernaak, J. G. Koelewijn, J. Oskamp, C. van Rhee, P. C. Rijken, H. Ver hagen, L. C. v. d. Vliet, D. van Wieringen, M. Zijlstra, L. Visser, L. M. Walraven. Wisselmedaille: A. v. Triest. Medaille kl. A.: 1. A. van Triest en 2. P. A. van Vliet. Meadille kl. B: 1. M. C. Oosthoek en 2. L. v. d. Hoek. Medaille kl. C.: 1. H. Meijer en 2. M. Koers. Medaille kl. D.: 1. M. Klink en A. van der Ent. Klasse A: 1. A. van Triest 494848; 2. P. A. van Vliet 494847. Klasse B: 1. M. C. Oosthoek 4948; 2. L. v. d. oHek 4946; 3 en 4 J. van Dijk en J. Dirkx 4942, bij loting; 5. A. van Doorn 4846; 6 en 7 C. van Ofwegen en A. Jon genburger 4845, bij loting; 8. H. Meg- chelse 4843; 9. A. J. Weijers en 10. G. C. Koelewijn 47468, bij loting; 11. W. Verkerk 47467; 12. Chr. Zuidam 4745 9—9; 13. A. v. d. Meer 47—45 9—8; 14. J. C. S..Bonte 47—45, 8—8; Klasse C: 1. H. Meijer 4942; 2. M. Koers 47—46; 3. P. Verkade Pzn. 47—45; 4.- H. v. Sprang 47—43; 5. H. Kruijs 47—42; 6. J. Simmerman 4741; 7. E. J. de Vries 47 40; 8. C. v. d. Laken 4735; 9. D. Vergunst 46—45; 10. P. Borst 46—43; 11. J. J. v. d. Boom 4642. Klasse D: 1. M. Klink 43—36; 2. A. van der Ent 42—40; 3. B. v. d. IJssel 39—27; 4. T. van Varik 3333; 5. C. Kamping 3326. Geluksbaan: 1. W. Verkerk 297; 2. H. v. d. Zwan 295; 3. P. Hoogendijk 29496; 4. P. Verkade Pzn. 29494; 5. T. de Groot 293 —97; 6. H. Megchelse 293—96; 7. P. de Vries 293—96; 7. P. de Vries 293—95; 8. A. Griffioen^93—94; 9. G. Ververs 292; 10. M. Zijlstra 290 99—92; 11. J. C. S. Bonte 290 9892; 12. G. Schreuder 289: 13. G. Broer 28894; 14. H. van Sprang 28892; 15. D. Bevaart 28890; 16. J. Verheul 287. Bijzonderheden: de afdeeling telt thans: 5 Koningschutters, 67 scherpschutters le klas. Prijsuitreiking Vrijdag 22 September 's avonds 7.30 uur in de trouwzaal van het Huis der Gemeente. KERKNIEUWS GEMMA GALGANI-HERDENKING TE HAASTRECHT. Ter gelegenheid van de plechtige zalig verklaring van de Eerbiedwaardige Diena resse Gods Gemma Galgani, werd van Vrij dagmorgen tot Zondagavond in de klooster kerk der Paters Passionisten te Haastrecht een triduum gehouden dat behalve door veel parochianen uit de omgeving ook door verscheidene Katholieken uit Oudewater en Gouda werd bijgewoond. De plechtigheid werd Vrijdagmorgen te 9 uur ingezet rnet een Hoogmis, welke door den hoogeerw. pater Dominicus, Provin ciaal der Paters Passionisten, werd opge dragen. Dienzelfden dag des avonds werd om half acht een plechtig Lof gecelebreerd door den zeereerw. heer P. Bennenbroek, pastoor te Oudewater. De tweede dag van het feestelijk triduum, Zaterdag, ving aa:« met een plechtige Hoog mis, opgedragen door den hoogeerw. heer B. M. J. van Rooy, deken van Gouda. Te kwart voor zeven des avonds arri veerde Haarlem's Kerkvorst per auto aan het klooster. Met assistentie van den Bisschop werd daarna om half acht een plechtig Lof ge celebreerd door den zeereerw. heer A. Wa terreus, pastoor te Haastrecht. Pater Bertrandus C. P. hield de feest predikatie. Zondagmorgen te 10 droeg Z. H. Exc. Mgr. J. D. J. Aegenent, Bisschop van Haarlem, de pontificale Hoogmis op. Even na 12 uur verliet Mgr. per auto het klooster, gelijk men weet, voor bezoeken aan de sportvelden te Bodegraven en te Haarlem. Een plechtig sluitingslof, gecelebreerd door den hoogeerw. heer M. Wijtenburg, régent van het seminarie Hageveld, be sloot dit goed geslaagde triduum. EEN NIEUWE R. K. KERK IN AMSTERDAM „NOORD". Door de groote toename van Katholieken aan de overzijde van het Y, werd reeds lang de noodzakelijkheid gevoeld van een vierde R. K. Parochiekerk. Ongeveer en jaar geleden werd door den Bisschop van Haarlem tot stichting van deze nieuwe pa rochie in Amsterdam „Noord" besloten. De zeilzorg van de nieuw op te richten paro chie werd toevertrouwd aan de paters min derbroeders Conventieelen. Deze Orde was tot nu toe in Amsterdam nog niet werkzaam. Het grootste deel van de pa rochianen is afkomstig uit de overbelaste St. Ritakerk aan den Laanweg en de St. Augustinus-kerk te Nieuwendam. Het nieuwe kerkgebouw is gelegen aan het einde van den Kamperfoelieweg. Het is een typisch bouwwerk, dat onmiddellijk de aandacht trekt door het hooge, schuin toeloopende dak, dat van de lage muren oprijst en dat door den eenvoud van zijn stijl zich bijzonder goed aanpast bij de'lan- delijke omgeving. Zondag is de nieuwe kerk, die toege wijd is aan St. Stephanus, door Mgr. Dr. G. C. van Noort, deken, ingezegend. Hier na had de installatie plaats van pastoor J. M. van der Berg O.M.C., de herder der nieuwe parochie, die daarna de eerste plechtige H. Mis in hetkerkgebouw op droeg. WILT U IETS WETEN Vraag: Mijn zoon heeft een huis ge huurd, voor vijf jaren met één optie-jaar, ingaande 1 November 1929. Wanneer moet mijn zoon hiervoor melding maken aan den verhuurder, als hij van het optie-jaar wil gebruik maken? Antwoord: Hiervoor is geen termyn gesteld. Vraag: Mag ik zoo vrij zijn, u eenige inlichtingen te vragen. Mijn weekloon be draagt 25.45. Ik ben ongehuwd. Hoeveel belasting moet ik betalen? Antwoord: Ongeveer 40. Vraag: Welke is de kortste weg van Leiden naar Veenendaal? Hoeveel K.M.? Antwoord: Leiden, Alphen, Woerden, Utrecht, de Bildt, Zeist, Woudenberg, Scherpenzeel, Renswoude, Buursteeg, Vee nendaal. Afstand 90 K.M. Vraag: Welke is de kortste weg van Nieuwkoop naar Munsterscheveld? Hoeveel K.M.? Antwoord: Nieuwkoop, via het Kerk- pad naar Woerden, Harmeien, de Meern, Utrecht, de Bildt, Huis ter Heide, Amers foort, Nijkerk, Putten, Hierden, Nunspeet, Doornspijk, Elburg, Zwolle, Ommen, Har- denberg, Coevorden, Dalen, Emmen, Em mer Compascuum, Munsterscheveld. Af stand pl.m. 220 K.M. LEEST DE ADVERTENTIE IN DIT BLAD. DE AVONTUREN VAN PROFJE EN STRUISJE. 219. Als het winderig of regenachtig was en ze geen zin hadden om aan dek te zit ten, dan werd in de gezellige kajuit gan- zebord gespeeld. Maar daarmee mocht Struisje niet meedoen omdat hij telkens alle kaakjes opat en de dobbelsteenen bij het schudden in zijn bek per vergissing ook doorslikte. Het duurde echter niet lang of alles was in orde voor de nieuwe reis en nu werd weer het anker gelicht en de tocht begonnen. 220. Het duurde vele dagen eer de plek bereikt was waar de boot verlaten zou' worden. Intusschen kon Profje uitkijken en er was veel te zien. Afwisselend vlak ten en bosschen zag hij vanuit de kajuit en in het water af en toe nijlpaarden, kro kodillen en kaaimannen. Profje rilde er van, maar hij zat veilig en er kon hem. niets gebeuren.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 10