WOENSDAG 13 SEPTEMBEk DE LEIDSCHE COURANi DERDE BLAD PAG. II GEMEENTERAAD VAN WOUBRUGGI De Raad dezer gemeente kwam Dinsdag morgen te 9 30 bijeen. Met den Burgemeester als voorzitter zijn alle leden aanwezig. Na opening van de vergadering op de gebruikelijke wijze, worden de notulen der vorige vergadering gelezen en onveranderd vastgesteld. Zander hoofdelijke stemming wordt hier na aangenomen het voorstel van B. en W. tot wijziging van het kohier hondenbelas ting 1933. Op zoek naar werkverschaf fing. In behandeling komt het voornaamste punt der agendahet voorstel tot aanwij zing van objecten voor werkverschaffing. Nu het werkobjeet bijna voltooid is en nog 68 werkloozen bij de arbeidsbemidde ling staan ingeschreven, is het gewenscht nog een object voor werkverschaffing aan te wijzen tot den onderbouw voor den weg Woubrugg,Of-wegen zal aanvangen. De voorzitter doet voorlezing van een te dezer zake door de bouwcommissie uitge bracht advies, hij deelt nog mede, dat de plannen wegverbetering WoubruggeOfwe- gen in een vergevorderd stadium van voor bereiding zijn. De post „Steunverleening aan werkloozen" is bijna uitgeput, er moet een object voor werkverschaffing gevonden worden. De heer van Ruiten oordeelt het hier een moeilijk geval. Er zitten reeds 4 raadsleden in de bouwcommissie, zoodat dit voorstel aan 3 raadsleden ter beoordeeling wordt voorgelegd. Spr. beschouwt nader eenige door de bouwcommissie voorgestelde ob jecten, o.a. verbetering van het voetpad in het Zuid- en Noordeinde en dat in detl Zuidhoek van Roelofarendsveen en vraagt ten s.otte of de verbetering der voetpaden met goedvinden van de eigenaren der aan liggende perceelen geschiedt. De heer Tondu vindt dat de bouwcom missie had behooren te overwegen of en hoeverre bedoelde eigenaren in de verbete- ringskosten zullen bijdragen. Spr. vindt deze wegverbetering heel wat anders, dan vroeger de aan de wegen aangebrachte ver beteringen. De voorzitter wijst er op, dat het niet de bedoeling is voor de uit te voeren ver beteringen t.z t. een straa/tbelasting te hef fen. Niet vergeten moet worden, dat deze werkzaamheden als object van werkver schaffing worden ter hand genomen; nood zakelijke wegverbetering is niet uitgangs punt. De heer Tondu moet van het door de bouwcommissie ook nog genoemde voor stel tot voortzetting der rioleeringswerk- zaamheden niets hebben. Ook van het goede kan men genoge krijgen. Wethouder Boot. vraagt zich af hoe tot een definitieve oplossing te komen, wan neer blijken zal dat de eigenaren der aan de te verbeteren voetpaden grenzende per ceelen niet de noodige medewerking veT- leenen. Bovendien zijn er nog zooveel an dere bezwaren. Dit werk zal de gemeente een kapitaal kosten, waarvan nooit een oent in de gemeentekas terugvloeit. Spr. komt met een omstandig toegelicht plan ter tafel. Hij wil den Achterweg onder han den nemen. Deze weg te verbreeden tot 5 M. over een afstand van 1600 M. Raming 9000.— loonbedrag 6000.(4 maan den werk voor 30 man), waarin het-Rijk 1500.bijdraagt; materiaal 3000. Netto koeten 7500.—. Spr. rekent verder op een bijdrage van het polderbestuur van 200.per K.M. De heer Tondu merkt op, dat de voor standers van het plan-Achterweg de min derheid der bouwcommissie- vormden. Het is voor de gemeente het beste zoo min mo gelijk wegen in onderhoud te hebben. Het lijkt spr. onjuist een polderweg in onderhoud bij de gemeente te nemen. Hij geeft de voorkeur aan het voetpadenplan, da-t de meerheid der bouwcommissie heeft en waar tenslotte de gemeentenaren het mee^t bij gebaat zijn. De heer Noordman acht voetpaden en Achterweg een gelijk belang. Spr. voelt, er meer voor, dat het gemeentebestuur zich in verbinding stelt met het betrokken polder bestuur, ben einde deze zaak nader te be spreken. De voorzitter is van oordeel, dat de ver gadering het werkverschaffingsprobleen nu voldoende heeft besproken. Spr. stel' voor de voetpaden in het Zuid- en Noord einde te verbeteren. Nadat de voorzitter op aandringen var den heer Noordman heeft toegezegd, da/I de paden met betontegels, in plaats var door betonstorting, zullen worden gepla veid, wordt dit voorstel z.h.s. aangenomen Eveneens wordt besloten tot verbetering van het voetpad in den Zuidhoek van Roe lofarendsveen. Het voorstel-Noordman, on dersteund door wethouder Lieverse, om met betrekking tot den Achterweg in na der overleg te treden met het polderbe stuur, wordt aangenomen met 6 togen 1 stem, die van den heer Tondu Harde noodzaak. De voorzitter deelt mede, dat, waar het aantal werkloozen dat om ondersteuning bij het gemeentebestuur aanklopt, weer stadig toeneemt, B. en W. hebben overwo gen de steunbedragen te herzien. Spr. er kent dat de steun in deze gemeente niet aan den hoogen kant is. Gezien evenwel de huidige in houd van de gemeentelijke schatkist en de onzekerheid in hoeverre het 'R'ijk in de steunverleening aan werk loozen zal bijdragen, is handhaving van de thans geldende steunnormen niet wel mo gelijk. De heer Noordam klaagt, dat voor den middenstand, die toch ook op zware lasten zit niets gedaan wordt; voor de werkloozen wordt alles gedaan. Spr vraagt zich af of het geen aanbeveling zou verdienen de werkloozen 4 dagen per week to laten werken. De voorzitter antwoordt, dat dit niet mogelijk is, wel 3 weken werken en een wachtweek. De heer Tondu vindt het de omgekeerde wereld, dat de Raad bij B. en W. aanko men met de vraag op welke bedragen de steunnormen moeten worden gesteld. Het ligt z.i. niet op den weg van den Baad die bedragen te bepalen; B. en W. behooren ten deze met duidelijke voorstellen ter tafel te komen. De Raad zal dan wel uitmaken of hij daarmede accoord kan gaan. De voorzitter antwoordt, dat hij de ver gadering niet om cijfers vraagt. Het col lege van B. en W. wenscht alleen te weten, welk standpunt de Raad ten deze inneemt. Spr. geeft een omstandige toelichting om trent den in het loopend jaar uitgekeerden en nog uit te keeren steun, en komt ten slotte tot de conclusie, dat verlaging der steunnormen met Lharde noodzake lijkheid is. De heer Boot meent, dat met deze ver laging wel iets bereikt wordt, maar dat de gemeente daarmede niet gered is. In de nu volgende discussies blijken de heeren Boot en Tondu elkander omtrent het meest geschikte object voor werkverschaffing nog niet te begrijpen. De heeren Liever*e en van Ruiten dienen een voorstel in, om bot de nieuwe begrooting de steunnor men op den ouden voet te handhaven. De heer Tondu krijgt den indruk, dat het col lege van B. en W. het zelf omtrent de steunregeling niet geheel eens is. De voorzitter deelt mede, dat de meer derheid van het college een voorstel in petto heeft tot verlaging der steunbedra gen met een gulden. In stemming gebracht wordt het voorstel Lieverse-van Ruiten ver worpen met 2, die van de voorstellers, tegen 5 stemmen. Het voorstel van B. en W. wordt hierna z.h.s. aangenomen. Voorts wordt nog z.h.s. aangenomen het voorstel tot vaststelling van de Gemeente en bedrijfsrekeningen 1932. Bij de rondvraag vraagt de heer van Rui ten, wanneer de lantaarns weer worden op gestoken. De heer Tondu vraagt aanbrenging van een plank langs het hek der OX. School no. 1, om te voorkomen dat het grind van de speelplaats over den openbaren weg wordt verspreid. Nadat de voorzibter de sprekers naar ge noegen heeft geantwoord, sluit hij om 12 uur de vergadering. DE AVONTUREN VAN PR0FJE EN - STRUISJE. WATERPOLO OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Ter gelegenheid van den beslissingswed strijd om het kampioenschap van Neder land waterpolo, tusschen het IJ en H.Z. en P.C. I en van de reserve eerste klasse Z.l.A. N. II en het IJ II op Donderdagavond 14 September om 8 uur in het Sportfondsen- bad te A'dam, heeft het IJ-bestuur ge meend verschillende zwemnummers toe *e voegen aan deze waterpolo-ontmoetingen. Dit zijn de 100 Meter rugslag dames, waar aan de beste Amsterdamsche zwemsters deelnemen, de 3 X 50 Meter wisselslag persoonlijk voor dames, de estafette 3 x 50 Meter wisselslag met o.m. de A.D.Z., de H.D.Z. en het IJ, een afvalwedstrijd voor adspiranten jongens en meisjes van het IJ en een demonstratie schoonspringen, waar aan o.a. deelnemen J. Stotijn, de kampioen van Nederland, voorts H. Lotgering, F. Mette en anderen. WIELRENNEN SLÜITINGSPROGRAM OP DE STADION- BAAN. Oa. van Egmond, Pijnenburg, van Hout en Richard. Voor den sluitingsavond van het Am sterdamsche wielrenseizoen morgen in net Stadion heeft de directie een programma samengesteld, dat de belangstelling van alle wielersportliefhebbers ruimschoots waard is, temeer waar dit programma als het ware een apotheose vormt van de di verse voor ons land zoo interessante ge beurtenissen op wielersportgebied, welke zich voornamelijk in de laatste weken heb ben voltrokken. Het zal morgenavond de eerste keer zijn, dat van Egmond na zyn succesvol debuut als beroepsrijder, thans tegen de internatio nale sterren ten strijde trekt. Dat zich on der hen met Michard en Gerardin, met den wereldkampioen Scherens en den Italiaan- schen favoriet Martinetti ook onze Zuide lijke crack Pijnenburg bevindt, beteekent voor Amsterdam, dat na de Zesdaagsche van het rijden van Pijnenburg verstoken moest blijven, een even verrassend als be langwekkend evenement. Er zullen een 15 matches a deux worden verreden ên het be hoeft geen betoog, dat het daarbij aan spanning niet zal ontbreken. Een wedstrijd, die al even interessant beloofd te worden en als d e wedstrijd van het oogenblik be schouwd kan worden, is die tusschen den houder van het uurrecord den Franschman Richard en onzen ex-uurrecordhouder van Hout. Tusschen deze beide rivalen, wier recordpogingen voornamelijk in de afge- loopen weken de rennerswereld zoo bezig hebben gehouden, zullen een tweetal in haalraces. een over 10 en een over 5 K.M. worden verreden, zoodat men in dit geval gevoegelijk van een herhaling van de re cordpogingen te St. Truyden kan spreken. Ook de stayers wedstrijd van morgen avond zal voldoende strijd opleveren. Darabij zullen de internationale cracKs Paillard, Möller, Sawall, Giorgetti, bene vens onze landgenooten de Graaf en Snoek aan den start verschijnen. Deze wedstrijd wordt gereden in 4 korte manches, n.l. elk van 20 K.M., waardoor de zoo zeer begeer de strijdlust van te voren gegarandeerd is. Met nog een wedstrijd voor amateurs over tien ronden met 5 klassementen belooft dit laatste stadionprogramma van het seizoen een zeer bijzondere gebeurtenis te worden, waarbij de Amsterdamsche wielren-enthou- siasten zich zeker niet onbetuigd zullen la ten. PIJNENBURG SLAAT VAN EGMOND. Te Tilburg zijn gisteren wielerwedstrij den gehouden, waarvan de resultaten zijn: Klassementsrace voor amateurs over 5 ronden met 5 klassementen: 1. Pellenaars 31 p. 2. Bakker 26 p. 3. Reynen 10 p. 4. Kloppers 7 p. Koppelachtervolgingswedstrijd max. 20 ronden. Gebr. Gommers halen Dippen en Slaats in na 16 ronden in 4 min. 25 sec. Puntenrace voor amateurs en nieuwelin gen over 50 ronden: 1. Bakker 18 p. 2. J. Gommers p. 3. Slaats 11 p. 4. Kloppers 7 punten. Italiaansche achtervolging over 20 ron den: Metzv. d. ReydtvanHoekDe- bruyeker halen 41 meter in op v. d. Horst BogaertReinders en Braspenning na 3 min. 49 sec. Achtervolging over max. 20 ronden. Pel- lenaar haalt Reynen in na 14 ronden in 2 min. 52 sec. Van Nek Jr. haalt Slaats in in 3 min. 57 sec. Een-uurskoppel wedstrijd met 4 klasse menten voor profs: 1. PijnenburgSlaats 17 p. 2. Debruycker (alleen) 11 p. Op 1 ronde: 3. van der HorstMetz 9 p. 4. Van Hoek (alleen) 4 p. Op 2 ronden: 5. Van EgmondBraspenning 11 p. Sprintwedstrijd voor profs over 5 ronJ den: 1ste serie: 1. Van den Heuvel: 2. Van Egmond, laatste ronde 10.2 sec. 2de serie: 1. Pijnenburg. 2. Van den Heuvel 10,1 sec. 3de serie: 1. Pijnenburg. 2. Van Egmond 10,2 sec. Totaaluitslag: 1. Pijnenburg. 2. Van den Heuvel. 3. Van Egmond. Pogingen van Van den Heuvel en Van Egmond ter verbetering van het baanre cord van Pijnenburg (9.4 sec) mislukten. Van den Heuvel reed de ronde in 9,8 sec., van Egmond in 10.1 sec. WIELERBAAN RIJSWIJK. Zondag a.s. 2 uur zullen er op de Rijs- wijksche Wielerbaan wedstrijden achter motoren plaats vinden in 3 ritten tusschen Leddv. Snoek. Storm en Wildschut. Verder zullen er sprint- en afval-races verreden worden voor amateurs. WIELERBAAN ROTTERDAM. Zaterdag a.s. zullen op de Rotterdamsche Wielerbaan geen wedstrijden plaats vinden. POSTDUIVEN Leidsche Combinatie van Postduiven- liefhebbers. Wedvlucht vanaf Vilvoorde (België) coödinatische afstandberekening L. de Ro- meyn 136.66 K.M. en W. Kapaan 138.25 K.M. hemelsbreedte. In concours 172 duiven, welke met Noord-Oosten wind en heldere lucht in vrijheid werden gesteld en G. A L. v. d. Reyden om .10 uur 13 min. en 36 seconde de le duif constateerde en om 10.18.38 gevolgd door L. de Romeijn welke als 2e Kampioen Generaal stond. De uitslag is als volgt: G. A. L. v. d. Rey den 1, 5, 16, 24 en 37. L. de Romeyn 2 en 11, J. P. Fazel 3 en 32, W. Gijsman 4 en 33. A. N. Erades 6. J. W. v. Duuren 7 en 17. J. Keereweer 8 en 19. Chr. v. d. Pulym 9, 14, 22. 31 en 34. P. v. Egmond 10, 29 en 38. J. J. Laman 12 en 18. C. Enseling 13 en 26. L. Gijsman 15. Jac. Krekelaar 20. J. J. Mulder 21. G. F Tisseur 23. G. v. Dorp 25. H. L. Duijm 27. C. v. Roode 28. V/. Kapaan 30. J. Flippo 35 en A. Molenaar 36. De le duif maakte een snelheid van 1026.72 Meter per minuut. De 38e prijswin- ner een snelheid van 865.88 Meter per mi nuut en werd deze duif om 10 uur 39 min. 21 sec. geconstateerd. De Blauwband (Alphen). Wedvlucht van Vilvoorde afstand 133 K.M. Om 8 uur werden de duiven in vrij heid gesteld. Aankomst als volgt: J. de Jager 1, 10, 13, 14, 22, 23. Vernes 2, 4, 5. R. K. W. Kuipers 3, 6. 9, 15, 16, 21. A. J. Lager- wey 7, 8, 11. 19, 24. H. W. Martens 12. C. v. Ofwégen 17. J. Rooda 18, 25. H. M. Hul- scher 20. Aankomst le duif 10.15.27; laat ste 10.37.18. UIT DE OMGEVING HILLEGOM. Herwonnen Levenskracht. De op brengst van den speldjesdag ten bate va'n Herwonnen Levenskracht bedroeg voor Hil- legom 220.07 en voor Zilk f 62.85, samen 282.92. Dit is even minder dan vorig jaar hetgeen zijn oorzaak hierin vindt, dat toen aan den verkoop der speldjes een loterij was verbonden. Brand in de radio-centrale. Door tot nog toe onbekende oorzaak ontstond brand in de Radio-distributie-centrale aan de Haven alhier Een kantoorjuffrouw be merkte een brandlucht en nu bleek dat reeds houten schotten brandden en draden afsmolten. Ofschoon ter blussching zand aanwezig was, werd een en ander met wa ter gebluscht en behoefde de brandweer geen dienst te doen De schade aan toestel len en anderszins is beduidend, doch wordt door verzekering gedekt.. Dank zij de groote activiteit van het bestuur werden onmid dellijk noodleidingen aangebracht ten ein de de aangeslotenen te kunnen gerieven. Het is echter niet mogelijk 3 stations te geven totdat het verbrandene door de ver- zekerings-inspeeteur is opgenomen. De brand is bizonder goed afgeloopen. Speeltuindag. Zaterdag 23 dezer wordt door de beide Spee tuinvereenigin- gen „Patrimonium" en „Goed Wonen" een speeltuinfeest gege\en op de nieuw ge maakte grondbedekking van i .imonium. Aan dit feest zijn vele attractits verbon den: rad van avontuur, grabbelton enz. Het kindermuziekkorps der Haarlemsche speeltuinvereeniging Oosterkwartier zal het feest opluisteren. B. en W. hebben toestem ming verleend tot het houden van een mu- zeikoptocht. die rond 3 uur van de Raad huisstraat vertrekt. Het programma is uit nemend verzorgd. Hopen we tevens op mooi weer I LISSE. Geld'eening Woningbouw. Burg. en Weth. dezer gemeente stellen den Raad voor om met den heer P. G. Marlet te War- Maatschappij „de Nederlanden'' te Amster dam, eene geldleening aan te gaan van 2f5.500,zulks om een voorschot te ver- leenen aan de Woningbouwvereeniging „Volksbelang" voor de stichting van 10 ar beiderswoningen. Dc leening wordt aangegaan tegen den koers van 98*^ en een rente van 4 1/2 per jaar. De rente en aflossing zal geschie den in 50 annuiteiten van 1.340.96 per jaar. Geldleening Sportterrein. Burg. en Weth. dezer gemeente stellen den Raad voor om me den heer P. G. Marlet te War mond, voor de inrichting van oen sportter rein. een geldleening aan te gaan van 2,800.koers pari, tegen een rente van 4'/,% per jaar en een jaarlijksche aflossing van 560.per jaar. Drankwet. Ter gemeente-secretarie ligt ter inzage een verzoékscrift van den heer L. van der Linden, alhier, om hem e>en verlof A. to verleenen, als bedoeld in art 38 der Drankwet, voor de beneden voor- en achterzaal van lie:, perceel kadastraal bekend gemeente Lisse in sectie D no. 2695, plaatselijk gemerkt Wagendwars straat no. 23. Binnen 2 weken kan een ieder tegen het verleenen van dit verlof schriftelijk bezwa ren bij Burg. en Weth. dezer gemeente in brengen. STOMPWIJK. St. Joseph's Gezellen. Oproep aan alle jonge mannen, en verder aan de leden en adspiranten van bovengenoemde ver- eeniging om op Donderdagavond 14 Sep tember bij te wonen de bespreking van het winterseizoen. Alleen toegang voor jonge mannen boven 17 jaar. Aanvang 8.15 uur. Wij rekenen op een groote opkomst. N00RDWIJKERH0UT. „Macht van het kleine". De dames die col.ecteeren voor „de Macht van het Kleine" hadden het genoegen 29.10 te kunnen afdragen aan ontvangen contribu ties. Jammer genoeg hebben 8 leden be dankt. Veiling. Zoolang de aanvoer van groenten en fruit bevredigend blijft zal de Tuindersvereeniging ,.de Eendracht'' alhier, drie maal per week veilen en wel 's Maan dags, 's Woensdag en Vrijdags. Baldadig. In den nacht van Maandag op Dinsdag hebben tot nog toe onbekende daders eenige ruiten ingegooid bij den win kelier G. B. aan de Kerkstraat alhier. Ook de deur werd geforceerd Een onderzoek wordt ingesteld. Huisbroeitentoonstelling. In de ge houden Bestuursraad van den B. K. Volks bond werd een commissie benoemd bestaan de uit de heeren J. v. d. Voet, C. van den Berg, A. van Kesteren, W. Kaptein en J. A. Schenk, welke zal trachten deelnemers te vinden om in de a.s winter de huisbroei van bloembollen ter hand te nemen, met als doel een tentoonstelling van gebroeide bo lea te houden waaraan dan een wed strijd verbonden zal worden. Onder de le den van den R. K. Volksbond zal een cir culaire verspreid worden welke wordt te ruggehaald en waarop door te teekenen ieder in de gelegenheid is aan de tentoon- ste-ling mede te doen. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Veel bloemen staan ten zeerste te verlangen naar een flinke bui, en komt deze, dan zal de aanvoer spoedig zeer groot zijn. De kwaliteit begint van de droogte te .ijden. De prijzen zijn maar zeer pover. Betaald werd: Helianthus 0.20—0.35; Montbretia 0.080.14; Zinnia's 0.15—0.35; Dahlia's 0.20— 0 45; Pompon-Dahlia's 0.100.15; Anjers f 0.150.30; Gladiolussen in di verse kleuren 0.150.35; Auratum 6.507.10; Grysanthen 0.150.25; As ters 0.100.15; Kbzen per bos 0.08 0.14. Bloembol ensaneering. Volgens de nieuwste regeling behoeven bona fide bol- lentrekkers die over 1931 en 1932 de lever bare bollen uit eigen kraam geheel ge bruikte in eigen trekkersbedrijf, geen lever bare bollen volgens het sane- splan in te leveren, ^aar we echter vernemen komt het zoo goed als niet voor dat een kweeker alie leverbare bollen voor zijn trekkersbe drijf gebruikt omreden sommige soorten hiervoor te duur waren, of weer andere soorten, die zich niet laten broeien. Hier van zal dus niemand, of bijna niemand kunnen profiteeren. ROELOFARENDSVEEN. Jubileum. Donderdag 14 September herdenkt de Eerw. Zuster Helenio den dag, waarop zij vóór 25 jaren haar Proffessie deed in de Orde der Eerw. Zusters van 's-Hcrtogonbosch. Van die 25 jaren heeft H.E. er verscheidene doorgebracht bij het onderwijs der B. K. Meisjes van Roelof arendsveen, tot eer van God en tot heil van onze plaats. Het zal do Eerw. Jubilaresse dien dag zeker niet aan belangstelling ont breken. Moge het haar gegeven zijn nog tal van jaren hier aan deze school met den- zelfden ijver en liefde voor de jeugd werk zaam te zijn tot eigen heil en dat van de Veensche jeugd. RIJPWETERING. Ges'aagd. Voor het politie-diploma van de Alg. Ned. Politiebond slaagde de heer Th. Borst, aLhier. WARMOND. Afstandsmarsch. Zondag a.s. zal de R. K. Sportvereeniging S M.C. alhier afdee- ling ath'.etiek een 30 K.M. afstandsmarsch uitschrijven Aan deze tocht kan deelne men iedere Warraondsche ingezetene. Zij, die den voorgeschreven afstand in den be paalden tijd afleggen, krijgen een herinne- ringsmedaille. Wij twijfelen niet, of de deelname zal zeer groot zijn. Onge'uk. De jaehtsc'nipper H. K. uit Den Haag had het ongeluk met zijn hand tusschen een valluik van het jacht te ge raken waardoor een top van zijn vinger totaal werd afgeklemd, zoodat geneeskun dige hulp moest worden ingeroepen. Seizoendrukte. Dat Warmond zich in een groote belangstelling kan verheugen moge blijken uit het feit dat in het afge loopen seizoen door het motorschip de K.L.M. varende tusschen Amsterdam en Warmond werden aangevoerd 4680 perso nen en door het. Motorschip de „Kager- plae" varende tusschen Den Haag en War mond 5500 personen. Verdwaald. Ofschoon de ooievaars in deze gemeente reeds lang zijn vertrokken, streek hedenmorgen wederom een ooievaar op het nest neer. Na eenigen tijd in de om geving te hebben rond gevlogen zette hij koers naar het Zuiden. Wellicht was het voor deze vogel nog te mooi^ weer om te vertrekken. De sultan van Pi- ra woewi da, na zijn operatie, weet niet precies of hl) na in 't ziekenhuis ligt, of in zfjn harem. (Brumra bSbr) 209. Het wae al bijna weer licht en de kapitein d&oht er over wat ze moesten doen om Profje terug te vinden, toen deze door Struisje terug werd gebracht. De kangeroe had in de buurt van het kamp haastig maar vriendelijk afscheid geno men, na door Profje en Struisje hartelijk te zijn bedankt. Profje liep het laatste stukje, gesteund door zijn trouwen dienaar en viel uitgeput in de tent neer, niet in etaat te vertellen wat hem was overko men. 210. De kapitein vond het 't beste eerst voor een goed maal te zorgen, waarna Profje nog wat rust kon nemen. Daarna konden ze overleggen wat er gedaan moest worden. Ook voor Struisje werd extra goed gezorgd en de kapitein over laadde hem met eerbewijzen. Iedereen was even vriendelijk voor hem, want nu hadden ze pas gezien wat hij waard was. Maar Struisje trok zich van al die eerbe wijzen niet veel aan. er was maar een ding waar hij behoefte aan had en dat was rust. Hij kroop weer in zijn nestje van do vorige dag en sliep uren aan een stuk.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 6