MAANDAG 11 SEPTEMBER DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 OM DEN GROOTEN PRIJS DER NATIES. Le Calves winnaar. Valentijn 3e. Van der Ruit 18e. Gisteren vond in de nabijheid van Pa rijs de bekende wegwedstrijd om den Groo- ten Prijs der Naties plaats, welke wegwed strijd over een afstand van 140 K.M. tegen het horloge werd gereden. In totaal namen 28 renners hieraan deel, die in deze volg orde vertrokken: van der Ruit, Le Goff, Syronsky, Gabard, Danneels, Bidot, Pavesi, Lemoine, Montero, Le Drogo, Schepers, Louviot, Di Paco, Les Gr eves, Valen tijn, Le Calvez, Duerloo, Olmo, Mi- thouard, Geyer, Richard, Ghyssels, La- pébie, Bomet, Speicher, Egli en Archam- baud. Zoo men ziet reden dus de sterkste en bekendste renners mee. Van deze 28 renners bereikten slechts 19 de finish, 9 gaven onderweg den strijd op. Onze landgenoot Valentijn heeft weder om schitterend gereden. Als 15e vertrokken wist hij verschillende renners in te halen waaronder Le Greves, Le Goff en anderen. De sterkste renners had men het laatst la ten vertrekken. Maar nog belangrijker was het feit, wel ke renners Valentijn in dezen strijd tegen het horloge achter zich liet. Dat waren Speicher, de wereldkampioen en de win naar van de Tour de France, dat waren de bekende renners als Mithouard, Olmo, Le Greves, Lepébie, Geyer enz. Alleen Le Calvez slaagde er in den Nederlander in te halen, terwijl Louviot, die eerder was vertrokken dan Valentijn kans zag zijn voorsprong te behouden. Daar Le Calvez er in slaagde ook Louviot in te halen werd de hij eerste winnaar in den tijd van 4 uur 1 min. 6 sec. Lauviot tweede en Valentijn derde met den tijd van 4 uur 4 min. 6 sec. De tweede Nederlandsche vertegenwoordi ger van der Ruit werd 18e in het klasse ment met een tijd van 4 uur 15 min. 53 De volledige uitslag luidde: 1. Le Calvez (Frankrijk) tijd 4 uur 1 min. 6 sec.; 2. Lou viot (Frankrijk) 4 uur 2 min. 5 sec. 3. Va lentijn (Nederland) 4 uur 4 min. 6 sec.; 4. Mithoard (Frankrijk) 4 uur 4 min. 12 sec.; 5. Speicher (Frankrijk) 4 uur 4 min. 40 sec.; 6. Le Goff (Frankrijk) 4 uur 5 min. 11 sec.; 7. Montero (Spanje) 4 uur 5 min. 25 sec.; 8. Lapebie (Frankrijk) 4 uur 6 min. 9 sec. 9. Olmo (Italië) 4 uur 7 min.; 10. Le Greves (Frankrijk) 4 uur 8 min. 16 sec. Van der Ruit (Nederland) 18e in 4 uur 15 min. 53 sec. De gemiddelde uursnelheid van den winnaar bedroeg ruim 34 KJVL WEDSTRIJDEN TE AALSMEER. De Aalsmeersche rennersvereeniging hield gisteren een betrouwbaarheids wedstrijd over 18 K.M. met het volgende resultaat: 1. Schuurman, tijd 30 min. 18 sec. 2. de Man. 3. Jongkind, 4. Rienkel.' Klasse B: L Vis, 2. Harskamp, 3. Kniep. INTERNATIONALE WEDSTRIJDEN TE GOUDA.. Zondag 17 September a.s. zullen te Gouda internationale wielerwedstrijden plaats hebben, waarbij tal van de beste zesdaagsche renners zullen üitkomen, o.a. PijnenburgBraspenning, CharlierDe Neef, HürtgenGöbel, OsmellaSchorn, Klaas van Nek Jr.—P. v. d. Horst Leidsche Ren- en Tour-Ver. „Swift". Gistermorgen is de laatste wedstrijd ge reden voor het clubkampioenschap korte afstand. De wedstrijd werd gereden in matchen a deux waarvan het resultaat is geworden in de afdeeling A-klasse, dat M. v. Aart met 3 punten le werd; 2e E. Sladek 4 punten; 3e Chr. de Vink 5 p.; 4e A. v. Egmond 6 p. Afdeeling B-klasse: le R. Riethoven 10 punten; 2e J. Rietbroek 10 p.; 3e C. Paats 11 p.; 4e J. v. Amsterdam 11 p.; 5e C. Stafleu 13 p.; 6e F. Gros 13 p.; 7e F. Hen driks 15 p.; 8e L. Bosman 16 p.; 9e J. Schuller 17 p. Na afloop werd er terug gereden naar het clublokaal, waar de Sportcommièsie na controleering der eindresultaten der vori ge wedstrijden kon mededeelen dat M. v. Aart kampioen 1933'34 is geworden van de A-klassers, terwijl R. Riethoven het kampioenschap B-klassers behaalde. ZEILEN DE ZEIL WEEK TE B URNHAM. De „Koninklijke" wint den „Ariel Challengo Cup". De laatste en derde heatrace der shar pies te Burnham en Crouch werd bij stormachtig weer gezeild. Eerstaankomen- de werd de heer H. J. Scholtz met de „Mieke II". Zijn clubgenoot C. Huisken, die tweede aankwam, werd gedisqualifi- ceerd. De „Joy" met A. E. Dudok van Heel werd derde, terwijl Baerselman ditmaal als vijfde aankwam met de „Motketel". In het eindklassement werd de „Konink lijke Nederlandsche Zeil- en Roeivereeni- ging" winnaar van den Ariel Challengecup met in totaal 37 punten. Voor de „Konink lijke" zeilden de heeren H. F. Baerselman met de „Mosketel" en A. E. Dudok van Heel met de „Joy". De Watersportvereniging „Loosdrecht" verwierf den tweeden prijs met 36.5 punt. Voor Loosdrecht zeilden de heeren C. Huisken met de „Fay" en H. J. Scholtz met de „Mieke H". Derde prijswin naar werd de Norddeutscher Regattaverein met 33 punten. Voor de Norddeutsche zeil den de heeren Dohmlow met de „Hunerlo IV" en Framlein met de „Gesa II". Vierde prijswinnaar de Royal Corinthian Yacht Club met 20 punten en vijfde de 12sm. Sharpio Association met 9 punten. VOETBAL R. K. FEDERATIE. JAARVERGADERIN TE DEN BOSCH Gisteren had te 's-Bosbh de algemeene jaarvergadering plaats van de R. K. F. De voorzitter, de heer Van der Heijden, me moreerde, dat dit de derde jaarvergade ring was die onder zijn presidium werd gehouden; hij bracht dank aan de vele medewerkers en wierp 'n. terugblik op hetgeen in de twee laatste jaren was tot stand gekomen. Aanc-onde de constructie van de R. K. F. verklaarde hij voorstan der te zijn van den tegenwoordigen orga nisatievorm, waaraan zoovele voordeelen waren verbonden. Na het reorganisatie- rapport en de tot-stand-koming van de I. V. C. B. kwam als noodzakelijk gevolg daarvan ook het nieuwe federatie-regle ment tot stand. Onderhandelingen, een tijd gelede*- met den K. N. V. B. gevoerd, brachten geen resultaat; hij wees op de uitbreiding van de bonden Den Boe oh, Utrecht, Haarlem en Limburg en wees op de heroprichting van Breda. Hij memo reerde de vele redevoeringen, door de voornaamste leiders in den lande overal gehouden, het officieel orgaan 'en de uit treding uit de U. I. O. (3. E. P. Voorts bracht spr. in herinnering de bescheiden viering van het 15-jarig be staan, de K. B. O.-spreekbeurten en vooral de groote wedstrijden, zooals de Miesie- wedstrijden, de interland- en oefenwed strijden, die van groote propagandistische waarde waren geweest. Hij braohfc dank aan de pers, naar vooral aan het Hoog waardig Episcopaat voor de warme steun dezerzijds ondervonden. Besloten, werd een telegram van hulde en aanhankelijkheid tot de kerkvoogder te richten. Zijn dankwoord gold vooral rec tor Vissers de hoofdadviseur, die zooveel goede voor de kath, sportbeweging heeft gedaan. Verder ontwikkelde spr. zijn standpunt tegenover de 24-uuxs bijeen komst, waartoe op de L V. C. B.-vergade ring was besloten. Spr. toonde zioh een tegenstander van een z. g. belangen bond en van een R. K. N. V. B.; hij wenschte handhaving van de zelfstandigheid van de verschillende bon den, die thans de federatie vormen. Nog bracht spreker ter sprake de belangen van de parochieeele en interparochieele vereenigingen en wenschte de grenzen tus8chen beide nauwkeurig aangegeven te zien; spr. spoorde de bonden aan een rem te plaatsen op de zoogenaamde dwergver- eenigingen en riep de kleine vereenigingen op tot fusie met de grootere. Het kloeke openingswoord van den voor zitter werd met applaus begroet. De no tulen werden vervolgens vastgesteld. Het jaarverslag was aanleiding tot het be spreken van het bestuursbeleid. De heer Kruijver bracht ter sprake de taak van de Bpelregeloommissie, de 24-uur6bijeenkomst, waartegenover spr. niet erg optimistisch wa/s gestemd, de juniores-aangelegenheid en het officieel orgaan. De heer Wilbers (Limburg) releveerde een zoogenaamde „interventie" van de R. K, F. in een vermeend geschil tussohen R. K. L. v. B. en de L V. O. B., zag gaarne de splitsing in finantiën tusechen R. K. F. en I. V. C. B. nog verder doorgevoerd en opperde eveneens bezwaren tegen de 24- uursbijeenkomst. Vervolgens releveerde spr. de registra tie van clubnamen, het verschijnen van het zwartboek, de voorwedstrijden van L V. C. B.-wedstrijden, waarvoor de L V. C. B. dwingende bepalingen had vastge steld en de werkzaamheden van den se cretaris. De heer N. Smits hield een krachtig pleidooi voor een Nederlandech Katholiek Sportoongres en vond daarvoor steun bij vele leden der vergadering. Voorts ging spr. in op de gepubliceerde .cijfers van de vereenigingen en het aan tal leden, In het laatste amandement van het Hoogw, Episcopaat vond spr. aanleiding can een grondig opgezette actie nauwkeu rig te onderzoeken en te overwegen. Staande de besprekingen werd een oom missie benoemd, die aan het bestuur voor stellen zou doen over een nader te hou den congresdag. Hierin werden benoemd de heeren Smits, rector Vissers en De Grood. De heer Weijers (Den Bosch) bepleitte voorts intense deelname aan het volgende jeugdoongres, desnoods door het aanvra gen van een eigen sectie voor de sport. De opmerkingen werden door den voor zitter stuk voor stuk besproken, terwijl de heer De Grood het standpunt van den I. V. O. B. in de verschillende aangelegen heden uiteenzette. Het jaarverslag werd daarna veetge steld. Hieraan ontleenen we, dat de geza menlijke bonden momenteel tellen 27.000 leden (waarin hot aantal leden van den I. V. O. B. niet is opgenomen; dit aantal bedraagt bijna 6000), 8500 juniores, ver deeld over ruim 800 vereenigingen, spe lende met 1403 elftallen. Het finantieele verslag werd, na enkele vragen van informatorischen aard, vastge steld met een woord van dank aan den penningmeester. Op voorstel van de finantieele commis sie werd de penningmeester gedechar geerd. De contributie word op het niveau van het vorige jaar gehandhaafd. De be grooting werd vastgesteld op een bedrag van 3169.42. Het beetuur werd daarna herkozen. Bij acclamatie werd de voorzitter herkozen, na een woord van hulde, uitgebracht bij mon de van den heer N. Smits. Daarna kwamen de voorstellen aan de orde; het voorstel van den R. K. L. V. B. werd met algemeene stemmen verworpen. De beide voorstellen ingediend door den L V. C. B„ betreffende de gerechtigheid van spelers, konden een meerderheid ver- werven. Het eerste voorstel (geen overna me van elders ge-schorste of geroyeerde spelers) werd aangenomen met algemeene stemmen; het tweede (schorsing van spe lers, waarvan het adres niet nauwkeurig bekend was) werd aangenomen met 91 te gen 71 stemmen. Na de rondvraag werd te circa 5 uur ge sloten. „Mndmrg." V0LENDAM TEGEN D. H. V. B- EN R. K. F .-ELFTAL. Gieteren hadden op het Sportpark te Noordwijk de wedstrijden plaats van de vertegenwoordigende elftallen van het dis trict Leiden, waarbij zoowel het D. H. V. B.-elftal, als het R. K. F.-elftal 3peelden tegen de wijdbroeken uit Volendam. Was de opzet, deze wedstrijden te laten spelen tegen vertegenwoordigende elftallen uit een ander district, dit is niet gelukt en dankbaar heeft het District-bestuur het aanbod van Volendam aangenomen om als tegenpartij te fungeeren. Deze hebben zich dezen middag waardige tegenstan ders getoond, zoodat de aanwezigen een tweetal zeer fraaie wedstrijden te zien kregen. De belangstelling was goed, doch van het Btandpunt, dat spelers uit het geheele gewest in deze elftallen waren vertegen woordigd, hadden wij toch meerdere be zoekers verwacht. Te ongeveer half twee kwam het D. H. V. B-elftal in het veld tegen Volendam II onder de goede leiding van scheidsrechter Angevaare. De oefen wedstrijd van vorige week tegen D. O. S. had schijnbaar een goede uitwerking bij deze spelers gehad, want in goed sluitende aanvallen wisten onze jongens al heel spoedig een 20 voorsprong te behalen. Toch hielden de Volendammere goed stand en vooral na rust zaten beide ploegen er goed op. Het einde van dezen zeer pretti- gen wedstrijd kwam met 43. Te ruim drie uur kwam het R. K. F.- elftal tegen Volendam I binnen de lijnen. Voor den aftrap sprak de secretaris van het District de Bpelers toe en bracht de Volendammers dank voor hun bereidwil ligheid. Na den aftrap zien wij al direct de Volendammers met een goed sluitend spel ten aanval trekken en reeds na een 5-tal minuten weet Jonk onhoudbaar te scoren. (01). Bij Volendam kunnen wij vooral een goed positiespel bewonderen, waarbij het R. K. F.-elftal de handen vol heeft om «tand te houden. Toch moet de Volendamsche keeper zwichten voor een kanjer van Terhorst, welke den stand op 11 brengt. Volendam blijft wel ietwat in overwicht en ale het spel 17 minuten oud is, weet Bont de leiding weder te verove ren met een verrassend schot (21). Hot spel wisselt zich nu zeer snel en beide partijen geven elkander niets toe. De rust breekt ongewijzigd aan. Na de thee heeft het R. K. F.-elftal, wat betreft de voorhoede zich eenigszine ge wijzigd en Bpeelt v. d. Berg nu met Vos een verrassend snel spel op de linkervleu gel, zoodat de aanval voor een groot ge deelte op deze vleugel werd geconcen treerd. Verschillende keeren zien we v. d. Berg er van door gaan en na een 10-tal minuten weet deze fraai den stand weer op gelijken voet te brengen (22). Dit re sultaat werkt wel bemoedigend, de aan vallen herhalen zich telkens en een goed schot van v. Zeist had beter lot verdiend. Na een korten druk komt Volendam meer los en in een algemeenen aanval heeft onze verdediging het hard te verantwoor den .Tcrt driemaal toe ontkomt het R. K. F-doel om crelukkige wijze aan doorboring. Het spel blijft aantrekkelijk en aan weers zijden wordt er allee opgezet de leiding te veroveren, doch hoe er gewerkt wordt, de verdedigingen houden goed stand. Het ein de kwam ongewijzigd. Heb was een hoogstaande en faire wed strijd, welke gespeeld werd onder de cor recte leiding van scheidsrechter Haver- korn. Na afloop werd de krans welke voor dezen wedstrijd was beschikbaar gesteld aan Volendam uitgereikt. Als propaganda voor onze R. K. Sport mogen wij getuigen, dat deze dag volko men geslaagd genoemd mag worden. DIOC. HAARL. VOETBALBOND. UIT HET LEIDSCHE DISTRICT. Gieteren zijn de twee gespeelde wed strijden van het D. H. V. B. en I. V. C. B.-elftal goed geslaagd. Jammer is het dat wij het betreuren moeten, dat niet alle ge kozen spelers aanwezig waren. Ook be treuren wij het dat er in ons district gis teren overal is gespeeld. Wanneer wordt hiervoor eens medewerking gegeven 1 Wij maken bekend dat er a.8. Woens dagavond een algemeene vergadering wordt gehouden in Hotel Den Burcht te Leiden, aanvang 8 uur. Besproken zal worden de nieuwe com petitie-indeel in g senioren. Aller opkomst dringend gewenecht. Tevens is er nog ge legenheid voor de achterblijvers zich aan te melden voor do a.s. Junioren-compe titie tot uiterlijk Woensdag. C. J. v. LEEUWEN, Secr.-Penningm. HET NIEUWE TERREIN DER K. R. V. Openingswedstrijden. Gisteren had de officieel© opening en ingebruikneming plaats van het voetbal terrein der R. K. Voet bal vereeniging „Ka- tholieke Rijn vogels". Dit terrein is een gedeelte van de groote uitgestrektheid, tuin, bosch, weiland enz. gelegen bij en achter het Miesie-College der Paters Fran ciscanen. Dit gedeelte is nog eigendom gebleven van do Eerw. Pa ters Jesuiten, die hier vroeger hun oolloge hadden, doch nadien naar Den Haag zijn vertrokken. Door de Paters Jesuiten is dit terrein zeer welwillend voor dit doel afgestaan. Tegen half drie, toen een gToote schare present was, nam Pastoor Buys het woord en heette alle aanwezigen hartelijk wel kom, in het bijzonder Dr. Hueting, de heer Ir. de Bruyn, directeur van gemeentewer ken, den heer Trousselot, die voor dezen wedstrijd een beker beschikbaar had ge steld, het kerkbestuur, Jeugdraad, Raad van Bijstand der S. Josephgezellenvereeni- ging en den heer De Haan, hoofdbestuurs lid van den D. H. V. B. Spr. dankte nog de politie die zoo vriendelijk was geweest voor een goede regeling te willen helpen zorgen. Met de beste wenschon voor de voetbalvereeniging verklaarde Z.Eerw. het terrein voor geopend. De- heer De Haan, hoofdbestuurslid van den D. H. V. B. wenschte de vereeniging geluk met dit terrein, zoo mooi gelegen als nergens in de omgeving een terrein ligt. Spr. zcide te hopen dat do nieuwe vereeniging nog langen tijd him prestaties zullen kunnen toonen op dit veld en wenschte de vereeniging verder veel geluk en voorspoed. Hierna ving een wedstrijd aan tussolien twee uitgenoodigde elftallen, nl. S. J. 0.' I te Noordwijk en Leiden L Deze wedstrijd om den wisselbeker die niet buitengewoon spannend kon worden genoemd, eindigde met de overwinning van 82 voor S. J. O. Zoodat deze in het voorloopig bezit van den beker is. Vervolgens een wedstrijd tusschen K. R. V. I en Foreholte I waarvoor een lau werkrans beschikbaar was. Met de rust stond het 10 voor K. R. V. doch de eind uitslag was dat Foreholte met de lauwer krans wegging (32). Tijdens den wedstrijd was ook Kape laan Bangert uit Leiden, districtsadviseur op het terrein gekomen. Na afloop werd met toepasselijke woor den beker en lauwerkrans aan de desbe treffende winnaars uitgereikt. Des avonds kwamen de leden van K. R. V. in het Parochiehuis bijeen en werd de avond genoegelijk doorgebracht. R. K. S. V. „TEYLINGEN". Teylingen ITI speelde even vriendsohap- pelijken wedstrijd op Sporthof tegen Fore holte lil om 12.30 uur, onder leiding van den heer G. van Dillen. De uitslag was 20 in het voordeel van Teylingen. Het is voor beide elftallen een goede oefen wedstrijd geweest voor de a.B. oompetitie. Teylingen I en II van de Junioren spoel den tegen dito's van Foreholte, de uitslag was 80, de tweede wedstrijd 40 in het voordeel van de Teylingers. De kleinste geven werkelijk een aardig partijtje voet bal. Zij hebben nu drie wedstrijden ge speeld en alle drie gewonnen, zoodat wij ook met dit elftal gerust de oompetitie ingaan! Teylingen TI wiet een overwinning te behalen tegen N. V. C. II te Noordw ijker hout. Aan onze donateurs. Ver- moedel ijk zal de oompetitie den 25sten September a.s. gaan draaien tot groot genoegen van onze supporters, daar er de laatste weken van zelf niet zooveel door ons eerste elftal is gevoetbald. Doch a.s. Zondag zal zoo mogelijk het eerste elftal een oefenwedstrijd spelen op het sporthof, zoodat wij al onze donateurs en suppor- tere weer eens verwachten. Wij willen de donateursi opmerkzaam maken, dat alleen op vertoon van eigen kaart zij toegang hebben. Wij moeten voor een goede orga nisatie hieraan de hand houden, daar hot zioh reeds een enkele maal heeft voorge daan, dat een donateur zijn kaart aan een ander uitleende. Dit gaat vanzelf niet zoodat de controle streng gehandhaafd zal worden! Het is de laatste twee maanden voor onze bestuursleden met haar werkzaam heden druk geweest, zoodat het aanwer ven van donateurs even gestaakt is. Nu echter is er wat meer vrije tijd, en heeft het bestuur besloten om deze week eens weer gezamenlijk op pad te gaan om de laatsten met een bezoek te vereeren, om zioh in massa aan t© sluiten voor do R. K. S. V. Teylingen! Het spreekt vanzelf dat wij alles in het werk zullen stellen om onze vereeniging staande te houden. Dit kan, maardan moet ook elk R. K. Baesenheimer zijn volle medewerking ver- leenen. Groote plannen zijn er reeds in voorbereiding oa. den a.s. feestavond voor onze donateurs en na afloop van de a.s. Oompetitie volgt de viering van ons 10- jarig bestaan, zoodat door algeheel© sa menwerking doze plannen tot oen goed resultaat kunnen komen. Bij den gisteren geepeelden Distriet- wedstrijd op het Sportpark te Noordwijk, hoeft een Teylingenspeler zijn polshorloge verspeeld. Vermoedelijk is die per abuis in een verkeerde zak terecht gekomen. Indien dit zoo is, wordt beleefd ver zocht dit aan onderstaand adres te be richten. J. Hoogcrvoret, Lindenlaan 7, Sasscn- heim. R.K.S.V, „V.V.L." Eindelijk zijn dan de nodcrlaagwodstrij den ten einde. Gisteren is een gevaarlijke concurrent voor den eersten prijs op bezoek geweest,„n.l. het sterke D HL. II uit Delft. Hadden we een drie of vier nul overwin ning verwacht voor de gasten, hot is even wel andera uitgekomen. Met 51 kwamen onze spolere als ovorwinnaars uit het strijd perk. Als te even 3 uur scheidsrechtor Heuren beginnen blaast, «lollen beide elftallen zich volledig op. De VVL-aan voord er was do ongelukkige met tossen, zoodat hij tegea wind aftrapt. Direct wordt er van beido kanten goed op gezeten, zoodat de wed strijd het aanzien ten volle waard is. De gasten, goed gesteund door den wind, zwe ven nog al voor het VVL-Hoel, doch de backs en in laatste instantie de keeper zijn in topvorm. Er ia zelfs sprake van eenig overwicht der gasten, maar tot doelpun ten kunnen zij het niet brengen. Na deze periode onderneemt onze voorhoede ook oonige goed opgezette annvallen, maar de DHL-keeper wil voor zijn collega aan do overzijde niet onderdoen en houdt eenige fraaie schoten op sublieme wijze. Beurte lings zijn nu de doelen in gevaar, maar steede komt redding, zoodat met. rust de stand nog blank is. Na do rust heeft V.V L. de wind mee en weet hier handig partij van te trekken. Na eenige minuten sf>eien zweeft de bal voor het DHL-doel tot plots de linksbin nen er ©en eind aan maakt door met een prachtige schuiver zijn club de leiding t« geven. Groot gejuich bij de supporters, evenwel van korten duur. Yan de aftrap af nemen de gasten den bal mee en maken onverbiddelijk gelijk. Niet ontmoedigd gaan de onzen verder en wederom «maken rij het genoegen de leiding t« nemen. Dit geeft nog meer moed en onze voorhoede is nu niet meer te houden, de midvoor geeft een knal en het ia 31. Onze Dolftsohe vrienden doen er nog een schepje op, doch de backs zijn onposseerbnar. Bij een schermutseling voor het VVL-dool krijgt de rechtsback de bal te pakken Nu volgt 'n soloren en wederom moet de DHL-doeInwin visachen en het ia 41. Nog ia het. niet ge noeg. Zij hebben de amaak van doelpunten nu te pakken en de linksbinnen ziet kans het vijandelijke doel voor do vijfde maal te doorboren. De tijd raakt ten einde en als de soheidsrechter einde aankondigt ia de laatste nedorlangwedstrijd oen groote over winning geworden. Wanneor alle competitiewedstrijden zoo geepoeld worden, dan zijn wij er van ver zekerd weer een aardig figuur te zullen elaan. In ieder geval is het een goede oefe ning geweest voor de groot© match tegen D.ÓjS. I, welke voor volgende weck Zon dag op het programma staat. Zoo goed de eerste elfUillers het er afge bracht hebben, zoo slecht hebben de reser- vcn het gedaan. Met niet minder dan 5 0 moesten zijn in Foreholte II hun meerdere erkennen. iR^esorven, denk er om, over eenige weken draait het competitiorad weer en dan flink aangepakt. Het eerat© Junioren elf tal speelde ©en medaillowedatrijd tegen Blauw 7>wart. I Jun. welke ongeslagen kampioen geworden zijn. Met de rust was do stand 1 —0 in het voor deel der gasten, doch na de rust konden zij hot niet langer bijhouden en moesten met 5- 1 het onderspit delven. Denken allo leden aan de jaarvergade ring a.s. Donderdag 1 Op aller opkomst wordt gerekend daar er veel belangrijks besproken »al worden. Ook nieuwe leden zijn welkom I Athlotiek. Heden geen 1 raining, doch Zaterdagmiddag 5 uur. Neemt hiervan goede nota. J R. K. S. V. „Adolf Kolping". Zondag kwam Grootebroek afzetten mot 2 groote autobussen waarin gezeten waren heb le elftal ©n 2e elftal van Union met ©on flink aantal supporters. Onze oud-kapelaan was wegens ambtsbe zigheden verhinderd mede te komon. Om één uur speelde Kolping 2 tegen Union 2. Do uitslag die 2—2 was, bewijst wel hoe beido ploegen tegen elkaar wa ren opgewassen, de medaille die uitge loofd was, werd aan Union toegekend. Toen de groote wedstrijd moest begin nen gaf eerst ons R.-K. Muziekgezelschap „Arti" eenige vroolijke nummers, ©n het publiek kwam in flinke getale toestroo- mon. Even voor half vier kwamen hot le elftal van Union en van Kolping op het veld onder leiding van H. van Lamme ren, Kolping wint den toss, Union trapt af. De wedstrijd is nauwelijks aan den gang of Union leidt© dit wordt Kolping wel oen beetje te bar, en wanneer zij flink aanpakt brengt zij den stand op ge lijken voet, ja noemt zelfs de leiding met 21. Ongewijzigd blijft dit tot de ruat. Na de thee zot Union or alles op om ge lijk te maken, Kolping blijft hardnekkig vasthouden, naar verdediging mot aan het hoofd do keeper L. Baeson, weet van geen paeseeren. Het spol wordt er niet be ter op, vooal niet bij Kolping, hot wild© niet vlotten, doch Union weot ook geen doelpunt moe te maken, dank zij het uit nemend spelen van onzen keeper. Al zoo hoeft Kclping ook dozc mntch gewonnen. Na afloop werden de loden van Union eenige vorvorschingon aangeboden, waar bij de voorz. van Grootebrook ©enige dankwoorden richtte aan het Bestuur van Kolping voor de hartelijke ontvangst en ploizicrige wedstrijden. De Vioe-Prac8cs \orhandigd© met ©en toepasselijk woord de modaille's, die in hot bezit kwamon van Union en Kolping, en hoopte nogmaals t© «polen togen Groo- tebrock, daar het een paar zeer aange name wedstrijden waren. R. K. S. V. „S. D. 0." S. D. O. I versloeg S. M. C. II op eigen terrein mot 20. H. D .O. II zond 8. M. C. Ill met oca 42 nederlaag naar huis.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 7