MAANDAG 11 SEPTEMBER DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 ATHLETfEK DE LËIDSCHE ATHLETIEK- KAMPIOENSCHAPPEN. Verschillende fraaie prestaties Onder begunstiging van goed weer, doch met een sterken wind, zijn gisteren de Leidsche Athletiek-kampioenschappen wel ke georganiseerd werden door Rood-Wit en De Bataven, verwerkt. Er zijn dezen middag weer enkele fraaie prestaties geleverd, doch ook de verras singen bleven niet uit. Wat de verrassingen betreft, moeten wij allereerst de fraaie prestatie memoreeren van den Rood-Witter B. v. Leeuwen, die de 100 M. in goeden stijl, voor de favoriet v. Benten won. De tijd werd echter zeer gedrukt door den sterken tegenwind. De 800 M. leverde ook een verrassing doordat Tuithof zijn 2 clubgenoot-favo rieten Bakel en Klein achter zich liet, zijn tijd 2 min. 16.9 is zeer goed te noemen. Bij het vèrspringen werden twee pres taties boven de 6 M. geleverd n.l. door P. Huibers van Rood-Wit en B. Goddijn van De Bataven, resp. 6 M. 30 en 6 M. 4^. Op de 400 M. nam P. v. Benten revan che voor zijn nederlaag op de 100 M. te gen B. v. Leeuwen; hij won dit nummer in den zeer goeden tijd van 68.9 sec. Bij de 80 M.-junioren leverde P. van Zijp van Rood-Wit de zeer fraaie presta tie, door deze afstand af te leggen in 9.9 seconde. Hieronder latent wij de uitslagen vol gen: Senioren: 100 M.: 1. B. v. Leeuwen, Rood-Wit 12.6 sec., 2. J. Jaspers, Bataven 12.8 sec. 400 M.: 1. P. v. Benten, Bataven 58.9 »ec., 2. B. v. Leeuwen, Rood-Wit 61.6 sec. 800 M.: 1. D. Tuithof, Bataven 2 min. 16.9 sec., 2. Th. Klein, Bataven 2 min. 17.5 sec.» 4 x 100 M.: 1. Bataven L 50 sec., 2. Rood-Wit, 53 sec., 3. Bataven IL Vèrspringen: 1. P. Huibers, Rood-Wit C.30 M., 2. B. Goddijn, Bataven 6.04 y, M. Speerwerpen: 1. G. v. Brussel, Rood- Wit 34.07 M., 2. B. Goddijn, Bataven 31.77 M. Discuswerpen: 1. P. Dubbelaar, Bataven 25.31 M., 2. J. Hensing, Bataven 24.94 M. Kogelstooten: 1. G. v. Brussel, Rood-Wit 8.56 M., 2. J. Hensing 8.23 M. Hink-stap-sprong: 1. P. Huibers, Rood- Wit 11.79 M., 2. B. Brusche, Bataven 11.27 Meter. Junioren B: 80 M.: 1. P. v. Zijp, Rood-Wit 9.9 sec., 2. Th. Stikvoort, Rood- Wit 10 sec. 4 x 80 M.: 1. Rood-Wit 43 sec., 2. Bata ven 46.4 sec. Speerwerpen: 1. Th. Stikvoort, Rood- Wit 34.80 M., 2. J. v. d. Hoeven( Rood-Wit 31.94 M. Hink-stap-sprong: 1. C. v. Velzen, Bata ven 10.77 M., 2. T. Stikvoort, Rood-Wit 10.42 M. Vèrspringen: 1. P. v. Zijp, Rood-Wit 5.73 M., 2. C. v. Velzen, Bataven 5.42 M. Kogelstooten: 1. J. v. d. Hoeven, Rood- Wit 10.60 M, 2. W. Raaphorst, Rood-Wit 10.04 M. Discuswerpen: 1. J. v. d. Hoeven, Rood- Wit 29.16 M., 2. C. v. Velzen, Bataven 26.11 M. Junioren A: 60 M.: 1. P. v. Nierop, Rood-Wit.' 8.3 sec., 2. W. Ie Rütte, Bataven 8.3 sec. Vèrspringen: 1. P. v. Nierop, Rood-Wit 4.95^ M., 2. H. Stikvoort, Rood-Wit 4.90 Meter. Na afloop werden de prijzen uitgereikt door een vertegenwoordiger van de R. K. Sportpropagandaclub. VIJF NIEUWE NED. RECORDS. Bij de sluitingswedstrijden der A.A.C. op de Sintelbaan aan het Olympiaplein te Amsterdam werden gisteren vijf Neder- landsche records gebroken. De Haarlem-athleet Eysker slaagde er in zijn record op kogelstooten van 13.61 M. te brengen op 13,92 M., terwijl even later zijn rivaal De Bruyn er in slaagde het record op discuswerpen, dat met 42.77 M. eveneens op naam van den Haarlem mer stond, te brengen op 42.88 M. De 4 maal 200 M. estafette leverde de A. V. 1923 met 1 m. 28.8 sec. een nieuw record op, daar zij met dezen tijd 2.2 sec. onder Haarlem's prestatie, dateerend uit 1931, bleef, terwijl dezelfde vereeniging op de Zweedsche estafette voor een ver betering zorg droeg met een tijd van 2 m. 1.9 sec., welke tijd 1.5 sec. beter is dan het reeds op haar naam staande record. Tenslotte slaagde J. Zeegers er gedu rende de 10 K.M.-race in het record op 7 K.M. 'staande op zijn naam met 23 m. ^50 sec. te brengen op 23 m. 18.5 sec. DE SINGELLOOP VAN ROOD-WIT. A. van Bakel winnaar. Voor de vijfde maal heeft d Leidsche R. K. Athletiekvereeniging „Rood-Wit" Zaterdagmiddag haar Siingelloop om aan Peter Verhoef-wisselbeker gehouden. En als altijd bestond hiervoor grootc belangstelling, zoowel van deelnemers als van publiek. Want een deelnemer aantal van 15, waarvan er drie hun inschrijving niet gestand deden, mag voor een Singel loop van 6 K.M. toch altijd bevredigend worden genoemd. De deelnemers waren: F. de Winter (S. M. C.); Verboom (Teijlingen)N. v. Ba- kelen en E. v. Bakelen (R. K. A. V. A'dam) M. v. Noort (Rood-Wit), B. Loogman en B. Versluis (Wilskracht Alphen), A. van Bakel, P. v. Dam, Th. Werter, J. Dubbe laar en P. Dubbelaar (De Bataven). J. Dubbelaar was winnaar van 1932 en dus bekerhouder in den tijd van 17 min. 31 sec. Evenals andere jaren was de start weer aan het begin van den Morschsingel, ter wijl het parcours eindigde aan het einde van den Witte Singel bij het Noordeinds- plein. Na het vallen van het startschot nam P. v. Dam spoedig de leiding. De gebr. van Bakelen volgden op de tweede en derde plaats. Bij het Schuttersveld had N. v. Bakelen den kop te pakken, gevolgd door v. Dam, E. v. Bakelen, v. Bakel, Loogman en J. Dubbelaar. Op eenigen afstand volgden de andere loopers, die evenwel geen invloed op het verloop van deze race zouden hebben. Na het Schut tersveld gepasseerd te zijn kwam v. Ba kel geducht opzetten en nam hij de lei ding en spoedig teekende zich eenige volgorde af. Bij de Sophiastraat was deze: v. Bakel, Loogman, N. v. Bakelen, J. Dub belaar en P. v. Dam. Bij den Lage Rijn dijk had van Bakel een voorsprong van zeker 30 Meter op Loogman. Dan volgde J. Dubbelaar en N. v. Bakelen. Geleide lijk vergrootte van Bakel zijn voorsprong en onbedreigd ging hij aan den kop. Toen hij tenslotte de brug aan de Kaiserstraat gepasseerd was verscheen Loogman op de Neksluisbrug. In de volgorde kwam geen verandering meer en P. v. Bakel won in den tijd van 18 min. 32 2/5 sec. De volledige uitslag werd: 1. A. v. Ba kel, 2. B. Loogman, 3. J. Dubbelaar, 4. N. v. Bakelen, 5. P. v. Dam, 6. E. v. Bakelen, 7. F. de Winter, 8. B. Versluis, 9. P. Dub belaar, 10. Verboom, 11. Th. Werter, 12. M. v. Noort. Alle deelnemers volbrachten dus den tocht. Voor de vereen igingen was het resul taat: De Bataven le, 3e, 5e, 9e en 11e plaats; Wilskracht: 2e en 8e; R. K. A. V.: 4e en 6e; S. M. C. 7e; Teijlingen 10e en Rood Wit 12e plaats. In het clubhhuis van het R. K. Sport park werden na afloop de prijzen uitge reikt Estafette langs Delft De uitslag van de Zaterdagavond ge houden „Estafette langs Delft" voor ver- eenigingen uit de provincie Zuid-Holland, luidt: 1. Donar, Leiden, 12 min. 17.2 sec.; 2. Zuidwijck, Leiden, 12 min. 20 sec.; 3. D. H. C„ Delft 13 min. 14 sec.; 4. Zwalu wen, Den Haag (buiten mededinging); 5. L. O., Delft. De afstanden bedroegen: 1000, 800, 400, 600, 1500 en 200 M. „Zuidwijck". Op de j.l. Zaterdag gehouden loop door Delft behaalde Zuidwijck de eerste prijs in de afd. voetbalverenigingen. In het totaal-klassement eindigde zij als 2de, met een voor dezen afstand minimaal verschil van 6 7 meter. Een extra pluim ver dient C. Meskers, die op de 1500 M. op Bronsgeest een achterstand van pl.m. 40 M. wist op te halen tot 7 M. Op de te Amsterdam gehouden Natio nale wedstrijden slaagde de Leidsche kampioen middelb. afstand C. Meskers er op keurige wijze in te promoveeren naar de A-klasse. Nadat hij zijn serie in den tijd van 2 min. 9.9 wist te winnen plaat ste hij zich in de finale met een keurige race als 2e met een tijd van 2 min. 6.5 sec. R. K. S. V. „De Bataven". Voor den Singelloop van Zaterdag en voor de Leidsche kampioenschappen van Zondag verwijzen wij naar het verslag el ders in dit blad. Het bestuur deelt mede, dat a.s. Woens dagavond de laatste veldtraining gehou den wordt, waar tevens nog enkele club- records verbeterd kunnen worden. Aan vang 7 uur. De leden worden beleefd verzocht a.s. Zaterdagmiddag op het terrein te willen komen voor eenige werkzaamheden ter voorbereiding voor het Sportfeest van a.s. Zondag. MEDISCHE SPORTKEURING Sportvereenigingen moeten het zich tot plicht rekenen in alles voor haar leden te zorgen. Daarom, geen werkende leden, die niet door het Medisch Sportkeuringsbu reau zijn goedgekeurd! WANDELSPORT Wandelsportvereeniging „The Wanderers" Bodegraven. Reeds lang voor den aanvang viel een groote drukte op te merken op de Nieuwe Markt bij „Het Beursgebouw". Regelma tig kwamen de deelnemers de startkaar ten aan het startbureau afhalen. Ca. kwart voor drie uur werd het start signaal door den marschleider gegeven, waarop de 294 deelnemers vertrokken. De publieke belangstelling was overweldi gend, terwijl de verkeerspolitie zorg droeg voor een uitmuntend; verkeersregeling. Na 3 K.M. werd het tempo spoedig op gevoerd, zoodat de gesloten colonne zich over een afstand van pl.m. een K.M. ver spreidde. De eerste controle werd even door Gouda gehouden. Op verzoek van de politie-autoriteiten te Waddinxveen werd het parcours iets omgelegd, waardoor de deelnemers door de gemeente Waddinx veen marscheerden. Ca. 5 uur meldden zich reeds de eerste groepen aan de hoofdcontrolepost in Ho tel Klaassen te Boskoop, alwaar een ge animeerde rust werd gehouden. Alvorens de deelnemers vertrokken ont vingen zij alle een gratis pakje kauwgom door den heer S. van Wijngaarden te Gouda, hoofdvertegenwoordiger van de kauwgomfabriek „Hup Holland" (Neder- landsch Fabrikaat) aangeboden. Reeds ongeveer half zeven kwamen de eerste groepen binnen. Ook bij de terugkomst was de publieke belangstelling geweldig groot. Aan iederen deelnemer werd een fraai herinneringskruisje uitgereikt, terwijl de extra prijzen zijn gewonnen als volgt: Grootste groep E. D. O. Alphen aan den Rijn. Grootste Militaire groep 6e Reg. Veld- Art illerie te Leiden. Oudste deelnemer Broeksema, Lelden (62 jaar). Jongste deelnemer Schonewille, Alphen aan den Rijn (10 jaar). Verstkomende deelnemer J. Krijnen te Vlaardingen. De groepsprijzen werden aan de volgen de vereenigingen uitgereikt: Voetbalver. Bodegraven, Hercules Bode graven, R.O.D.A. Bodegraven, E.D.O. Al phen aan den Rijn, D.O.S. Sr. Alphen aan den Rijn, Alphia Alphen aan den Rijn, O.G.A.V. Oegstgeest, L.W.S.C. Leiden, S. S.V. Stolwijk, 6e Reg. Veld-Artillerie Lei den, T.I.O.D. Noordwijk. Door den voorzitter, den heer Rietveld werd vervolgens dank uitgebracht aan de leden van de E.H.B.O. Bodegraven voor hun buitengewone medewerking verleend tijdens en na den marsch. Ook werd natuurlijk niet vergeten de Motorbrigade te Bodegraven, die de con troleposten en richting aanwijzingen op keurige wijze verzorgden, terwijl tevens dank werd uitgebracht aan de gevers van de extra prijzen en aan de pers. Slechts drie deelnemers zijn uitgeval len. Het bleek in alle opzichten, dat deze marsch keurig was voorbereid, daar alle deelnemers niets dan lof hadden over de organisatie. „Jeanne d'Arc". Gisteren heeft met begunstiging van mooi weer de afstandmarsch plaats ge had, voor 't eerst georganiseerd door bo vengenoemde vereeniging en niet zonder succes. Het liet zich aanzien, dat de wan delaars uit Leiden en omstreken nog eens genieten wilden van wat deze sport langs veld en duin hun kan aanbieden. Om kwart over tweeën werd gestart voor de deelnemers van de 30 K.M. en om drie uur voor de 20 K.M. Het aantal deelne mers bedroeg 121 personen, er heerschte een goede stemming in beide ploegen en zoo ging 't voortt, totdat de rustplaats werd bereikt. Ook daar werd genoten van alles wat de natuur kan bieden. Ook de tweede helft werd afgelegd zonder de minste storing. Circa kwart voor acht werd de Oegstgeesterlaan bereikt van waar om acht uur met muziek voorop een korte rondgang door de stad werd ge maakt en de deelnemers om half negen de theetuin weer binnenliepen. Daar werd eerst t woord gevoerd door den voorzit ter van Jeanne d'Arc, die allen bedankte voor hun medewerKing. Een bijzonder word werd gesproken *tot de menschen van den E.H.B.O. voor hun hardnekkigen strijd tegen de blaren en tot de muziek- vereeniging „Werkmans Wilskracht". Hierna werd overgegaan tot uitreiking der prijzen. De vereenigings- en grootste groepsprijs viel ten deel aan L. W. V„ de prijs voor verstkomende werd uitgereikt aan den heer G. W. de Jong uit Alphen en de prijs voor jongste deelnemer werd uitgereikt aan dén jongeheer J. Brons- geest, oud 7 jaar. LAWN-TENNIS Dc wedstrijden der L. T. C. De eindresultaten van de te Noordwijk door de Leidsche Lawntennisclub georgani seerde open wedstrijden zijn als volgt: Dames enkelspel, halve eindstrijd: mevr. Boutmy sl. mej. Visser 63, 3, mej. Groenewegen sL mevr. Jonquière 26, 63 75. Eindstrijd: mevr. Boutmy sl. mej. Groenewegen 60 62. Heeren enkelspel, halve eindstrijd: Hughan sl. Heynen 62 68 61, Karsten sl. Maringelie 61 61. Endstrijd: Kafsten sl. Hughan 57 86 79 62 63. Dames dubbelspel, halve eindstrijd: mevr. Jonquière en mevr? Boutmy, sl. mej. Broeze van Groenau en mej. Vreede 62 62, mej. Groenewegen en mej. De Jong sl. mej. Menko en Menko 75 64. Eind strijd: mevr. Jonquière en mevr. Boutmy sl. mej. Groenewegen en mej. De Jong 62 6—3. Heeren dubbelspel, halve eindstrijd: Ma- rinkelle en Heynen sl. Tjoa en Nieuwen- huis 75 57 62, Kaufmann en De Graaff sl. Karsten en Beinders 86 68 64. Eindstrijd: Marinkelle en Heynen sl. Kaufmann en De Graaff 68 62 64. Gemengd dubbelspel, halve eindstrijd: mevr. Van Houten en Nijenhoff sl. mej. Visser en Looman 61 62, mevr. Boutmy en Verbeek sL mej. De Wal en Karsten 26 63 63. Eindstrijd: mevr. Van Hou ten en Nyenhoff sl. mevr. Boutmy en Ver beek 6—3 6—1. Wedstrijden Leidsch Tennispark. De uitslagen van de gisteren voortgezet te wedstrijden op de banen van het Leidsch Tennispark zijn: Heeren enkelspel halve eindstrijden: J. Noordman slaat The 64 46 75. J. Roth sL H. Kramers 60 62. Heeren dubbel: J. Roth en J. Noordman sl. C. Vreedenburg en Que 63 61. A. van der Stok en C. Njiokiktjien sl. M. van Hoff en H. Geen jaar 62 60. A. van der Stok en C. Njiokiktjien sl. G. Remmers en P. Vermeulen 86 36 62. AUTOMOBILISME OM DEN GROOTEN PRIJS VAN MONZA. Drie renners verongelukt. Onder buitengewoon groote belangstel ling vonden gisteren onderscheidene auto mobielraces plaats op de racebaan te Monza. In de morgenuren werd de race om den Grooten Prijs van Italië gereden, een wedstrijd over 500 K.M„ in totaal 50 ron den. In den namiddag werd de wedstrijd om den Grooten Prijs van Monza gereden, welke in verschillende races was onder verdeeld. In de tweede race vond een jam merlijk ongeval plaats, dat aan den beken den coureur Campari het leven kostte. Direct na den start nam Campari de lei ding. In de eerste ronde passeerde men in den bocht van Mirobello een groote olie vlek. In verband met het feit, dat deze plek schitterde in de zon reden plotseling Cam pari en de achter hem rijdende Borzacchini, Castelbarca en Barbirci op elkaar in. De botsing was vreeselijk. Alle wagens werden uit de baan geslingerd. Campari werd ge dood, de coureurs Borzacchini en Castel- barco werden zeer ernstig gewond opge nomen en moesten naar het ziekenhuis worden overgebracht. Barbirei kwam er met den schrik en een vernielden wa gen af. De bekende coureur Borzacchini is eeni gen tijd later in het ziekenhuis aan de ge volgen van de bekomen verwondingen overleden. Deze wedstrijd had dus reeds twee slachtoffers te betreuren. In .de eindrace om den grooten prijs van Monza, in denzelfden bocht, waar ook de beide anderen den dood gevonden hebben, had toen nog een ongeluk plaats, waarbij de auto van den bekenden graaf Czaikows- ki in brand vloog, waarbij Czaikowski zelf verbrandde. Volgens de meening van vaklieden is de bochthoogte van de in 1923 gebouwde baan niet meer voldoende voor de groote snelheden, die door de tegenwoordige race wagens bereikt worden. Voor de ongeluK- ken van heden ligt de oorzaak echter niet in dit feit, maar wel in de omstandigheid, dat in den loop der races het oliereservoir van Brossy lek was geworden, waardoor in den groote bocht de baan glibberig was geworden. Hierdoor was de wagen van Borzachini dwars over de baan komen te staan, zoodat de direct daarop volgende wagens tegen hem opreden en uit de baan geslingerd werden. Carmpari werd platge drukt onder de overblijfselen van zijn wa gen te voorschyn gehaald. MOTORSPORT DE LEIDSCHE MOTOR-TOERING CLUB. Rondrit door Duitschland. Zaterdag 2 September begon de door de L. M. T. C. georganiseerde rondtoer door Duitschland. Door verschillende omstan digheden moest de tweedaagsche tocht naar Antwerpen vervallen en werd de rit door Duitschland daarom met één dag verlengd. Des morgens om 5 uur vond de start plaats ie£J en voerde de eerste etappe via de Moer dijk naar Tilburg, alwaar de eerste rust werd gehouden. Vandaar ging het over Eindhoven naar Roermond en werd by Maasniel de grens gepasseerd. Via Mun- chen-Gladbach voerde de toch naar Düs- seldorf voor de tweede rust. Van hier bracht de dagroute de deelnemers halver wege het schoone Sauerland en wel over Elberfeld, Barmen, Hagen, Altena tot het kleine plaatsje Altenhundem, gelegen aan de uitmonding van de Hundem in de Lenne. Zondag de tweede dag, bracht de deel nemers allereerst bij Neu-Astenberg met vele kronkelingen steil bergop naar het hoogste gedeelte van het Sauerland, n.1. den Kahlen Astenberg (841 M.), waarna het over Winterberg, Corbach en Arolsen naar Kassei ging voor de middagrust. Met op zet was de route niet over de groote hoofd wegen gekozen, vanwege het vele natuur schoon dat nu te genieten vieL Van Kas sei tot Mann.-Münden werden weer de noodige stijgingen en dalingen, met de daarin voorkomende serpetines genomen, waarna het verdere van dezen dag de rij ders via Göttingen en Herzberg in Braun- lage bracht. Een bekende ^wintersport plaats gelegen in Ober-Harz, omgeven door bosschen en weiden en zeer veel afwisse lend natuurschoon, zooals o.a. Bremker Wasserfall, Steinsklippe, Bodenfallen, enz. De ochtend van den derden dag werd benut om vanuit Braunlage een bezoek te brengen aan de Broeken, 1142 M. hoog en de hoogste berg van Noord-Duitschland, welke een afgeronde boomlooze top heeft. Op dezen top bevindt zich een uitzichtto ren. Door den sterken nevel ging echter een groot gedeelte van het fraaie panora ma verloren. Voor het bestijgen van dezen berg (alle deelnemers gingen met zware bepakking en duopassagier per motor naar boven) werd door de leden de Broeken- plaquette verworven. Na den terugrit naar Braunlage ging het over Mühlhausen naar Eisenach, ten Z. W. van de Thüringsche Hoogvlakte en vandaar over een prachti ge hoofdverbindingsweg via Vacha naar Fulda, een aardig stadje in het voorgeberg te van de Rhön en het Vogelsgebergte, waarmede ook deze dag ten einde was. Dinsdag, de vierde dag, zou het uithou dingsvermogen van de deelnemers en ma chines behoorlijk aan den tand voelen. Deze dagroute was nJ. pl.m. 500 K.M., waarbij tevens het Taunusgebergte, den Eifel en Nürburgring verwerkt moesten worden. Om die reden werd er dan ook al vroeg gestart. Het eerste gedeelte was de hoofdweg van Fulda naar Frankfort en Wiesbaden. Vooral even vóór Wiesbaden heeft men vanuit de hoogte en pracht ge zicht op deze wereldberoemde badplaats. Vanaf Wiesbaden voerde de weg door den Taunus (provincie Nassau) naar Koblenz en dan door het Moezeldal, tusschen de met wijnranken begroeide bergen naar Cochem. Bij deze laatste plaats ging het met sterke krommingen stel bergop den Eifel in en verder schuin dit gebergte in via Daun naar Adenau, alwaar de Nürburgring gereden werd. Deze bekende berg-renbaan is 29 K.M. lang en geeft met zijn pLm. 170 boch ten stijgingen tot 27 pet. Ook hier wisten de deelnemers alle de plaquette te beha len. Na een behoorlijke rust werd door het schitterende Ahrdal naar Bonn gereden en vervolgens over Keulen naar Düsseldorf. Woensdag, de laatste dag, ging het van af Düsseldorf, over Mors, Whyler, Nijme gen en Arnhem weder huiswaarts. De leden, welke aan dezen goed georga niseerde rit deelnamen, kunnen daar met genoegen op terugzien en de L. M. T. C. kan dan ook van een aardig succes spreken. Tevens kunnen wij nog melden, dat door een L. M. T. C.-lid de door de A. N. W. B uitgeloofde plaquette is behaald voor een 1200 K.M. rondrit door Duitschland. Het bestuur deelt verder nog mede, dat de rijders overal de grootste bereidwillig heid en niet de minste hinder hebben on dervonden. WIET RENNEN JEUGD EN RIJWIELSPORT. De rijwielsport werd enorm populair In Limburg in den laatsten tijd en 'begint zelfs het voetballen op den achtergrond te dringen. Vooral de jeugd interesseert zich ervoor. Op tal van plaatsen legde ze, op braakliggende terreinen, wielerbanen aan, arena's met welverzorgde hellingen en bochten. In Heerlen gingen de jongelui echter nog wat verder, zoo vertelt „Het Handels blad". Daar construeerden ze. op nog on bebouwde gronden midden in de stad. een baan van wel 60 meter lengte, breed genoeg ora vier renners elkaar te laten passeeren. Sinds eenige dagen loopt er nu een ech te Zesdaagsche. Jongens van 1416 jaar hebben koppels gevormd en rijden er des avonds van 6^ tot 7 uqr. Donderdag ver drong zich een groote menschenmenigte om deze baan der jeugd, wel een paar duizend man. Er werd flink gereden, met heusche valpartijen, een jury, premies van 50 cent tot 2 gulden en van vrijbüjetten voor de bioscoop. De belangstellenden waren voor het meerendeel volwassenen. Tal van auto's markeerden in de omgeving. Menig rustig burger soupeerde, van werk of kantoor komende, holder-de-bolder, om maar gauw naar de Zesdaagsche te gaan kijken!

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 6