MAANDAG 11 SEPTEMBER DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 DE MOORD TE OSS. Een verdachte gearresteerd na -een massa-huiszoeking. Zaterdagnamiddag is het parket uit 'e- Hertogenbosch plotseling te Oss versche nen. Met behulp van de gcincentc-politie en een aantal marechaussees is gelijktijdig bij verschillende bewoners aan den Bcr- ghemscheweg huiszoeking verricht Bij één hunner werd een rijwiel en een zak kleeren kleeren in beslag genomen. De man werd gearresteerd en gedurende eenige uren in de maréchaussee-kazerne aan een verhoor onderworpen. Na afloop hiervan werd hij op vrije voeten gesteld, doch direct daarop werd zijn broeder ge vangen genomen en zwaar geboeid naar de maréchaussée-kazcrne gebracht. De huiszoekingen en arrestaties .staan in verband met den moord op den 19-jarigen G. de Bie, <1 ie eenige weken geleden op een afgelegen plaats van het leven werd be roofd. Zaterdagavond om negen uur was het parket nog ter plaatse. Het schijnt dat tij dens een twist tusschen eenige vrouwen uitlatingen zijn gedaan, waardoor nieuwe aanwijzingen omtrent den geheimzinnigen moord zijn verkregen. MOORDAANSLAG OP BELASTING KOMMIES? De politie te Heerlen heeft Vrijdagmid dag aangehouden den 30-jarigen A. Hn wonende te Heerlerhcide, die verdacht wordt van poging tot doodslag, gepleegd op den kommies dor belastingen v. d. Bent» Op 30 Augustus kwam H. met een auto in volle vaart aanrijden op den Heerenweg, toen de kommies een toeken tot stoppen gaf. H. stepte echter niet, maar reed met groot© snelheid op den dienstdoenden ambtenaar in. Deze kon nog ontsnappen door opzij te springen. H. ri ter beschikking van de juatitio gesteli HAAR EX-VERLOOFDE AANGEVALLEN. Snijpartij te Amsterdam. Zaterdagmorgen tegen acht uur is op het eerste perron van het Centraal Station te Amsterdam een jonge vrouw haar ex- verloofde mot een scheermes te lijf gegaan. De oorzaak van dit geweldadig optreden zou gezocht moeten worden in een wraak neming uit jalouzie, aangezien de vrouw niet kon hebben, dat de man in gezel schap van een andere vrouw naar Bazel zou gaan. De man kreeg een diepe snij- wonde over de linker wang en bij de afwe rende beweging, die hij maakte, 'n snijwon- deaan de rechterhand. In de geweldige con sternatie, die na dezen plotselingen aanval ontstond, wist de daderes te ontkomen, zoodat er voor de politie van het posthuis Centraal Station, die spoedig op het per ron aanwozg was, niets anders opzat dan het slachtoffer een sne-lverband aan te leg gen. Hij is vervolgens, na in het Binnen gasthuis behandeld te zijn, heengezonden. De arrestatie van de vrouw, een Amster- damsche, wier naam en adres bekend zijn, kan waarschijnlijk spoedig verwacht wor den. JONGEMAN MISHANDELT ZIJN GROOTOUDERS. De vrouw levensgevaarlijk gewond. Zaterdagmiddag heeft de ongeveer 30- jarige G., wonende in het gehucht Mug- genhol, gemeente Zeeist een aanslag ge pleegd op zijn bejaarde grootouders. G. was werkloos wever en Ts van jongsaf aan opgenomen geweest in het gezin van zijn grootouders. Gedurende zijn werkloosheid hielp hij zijn grootvader nu en dan op de boerderij. Dezer dagen wilde de grootvader, de 73- jarigen Gooskens, een neef, den ongeveer 2-1-jarige de Wcyer, eveneens in dienst ■tellen om te helpen bij het graan schoon maken. De kleinzoon verzette zich hier tegen echter en was er niet op gesteld dat de W- bij zijn grootouders op de boerderij kwam. De oude man zette echter zijn zin door en de W. kwam werken. Zaterdagmid dag ontstond hierover weer een hevige twist tusschen den grootvader en den kleinzoon die zoo hoog liep, dat G. den ouden man met den knuppel tegen den grond sloeg. Op het hulpgeroep kwam de 75-jarige cchtgenoote van den grijsaard te hulp, waarna G. zich tegen haar keerde en haar zoodanig met den knuppel be werkte, dat zij bewusteloos bleef liggen. De misdadiger pakte daarop zijn fiets en riep onder het rijden tot de buren, dat. hij ■ich ging verdrinken. Hij verdween in do richting Oirschot en is tot dusver nog niet teruggekeerd. De politie heeft hem niet kunnen vinden. Geneeskundige en geeste lijke hulp waren spoedig ter plaatse. De toestand van de oude vrouw is zoo zorg wekkend, dat haar de laatste Heilige Sa cramenten zijn toegediend. De toestand van den grootvader is redelijk wel. ZAKKENROLLER NA HEVIG VERZET GEARRESTEERD. Een commissaris van politie gewond. Bij het Stadion te Amsterdam werd Za terdagmiddag een zakkenroller op heeter- daad betrapt door een agent Toen deze den man wilde arresteeren, rukte de zak kenroller zich los. In de onmiddel iike na bijheid bevond zich commissaris Bakker, di© op zijn beurt den zakkenroller vast greep. Do commissaris werd door den man tegen den grond geslagen. Door den val liep de heer Bakker verschillende verwon dingen op. Hij moest zich in hot Stadion door een dokter laten verbinden. JACHT OP SMOKKELAUTO. Geen IJmuider zeevisch, maar spiritus. Vrijdagvoorraiddag passeerde de Nieuw- straat (neutrale weg) voorbij het grenskan- toor Holz-Kerkrade een uit de richting Herzogenrath komende vrachtauto, beschil derd met het opschrift „IJmuider Zee visch", die zich begaf in dc richting Aken. Deze auto had reeds geruimen tijd de bij zondere aandacht van de Nederlandsche rijksambtenaren. Van het kant-oor Holz werd door hen waargenomen, dat de auto op Hollandsch (Kerkraadsch), gebiod reed, op den Prickstcenweg. De hoofdcommies, de heer P. H. Walra ven, nam aanstonds uitgebreide maatrege len. Hij liet naar Kerkrade leidende wegen afzetten door rijksambtenaren, m'litaire en gemeentepolitie, requireerde een taxi, waarin hij plaat-s najn mer twee ambtena ren en den rechercheur Deckers der ge- meente-politie, om de achtervolging te be ginnen. Toen deze auto in de Grupello- straat reed, bevond de verdachte auto zich reeds in dezelfde straat. Aanstonds maakte de fiscale auto rechtsomkeert en achtervolgde den smokkelwaeen. Enkele particuliere auto's namen eigener bewe ging aan de vervolging deel en honderden nabij het postkantoor te hoop ge'oopen menschen volgden met spannende belang stelling de sensationeele vervolging. In de Wijngracht was de fiscale auto den smokkelauto voórbijgereden. De heer Walraven sommeerde den chauffeur onder den roep: halt: rijksambtenaren, om te stoken. Deze gaf daaraan onmiddellijk gevolg. Zonder dat, gelukkig, het geringste inci dent plaats had. kon op den smokkclwagen en zijn inhoud beslag worden gelegd. Zoo wel de chauffeur als het oude Fordje, dat oogenschijnlijk bestemd was voor het ver voerd van zeevisch, werden aanstonds naar het grenskantoor Holz overgebracht. Daar bleek, dat de fiscus een buitengewoon goe den slag had geslagen. De smokkelwaar bestond n.l. uit twee groot© metalen fusten Duitsche spiritus van 95 97 pet. Op niet minder dan 500 L. spiritufi kon beslag gelegd worden. Deze kostbare inhoud werd in het douane-kan toor opgeslagen, terwijl het Fordje elders werd ondergebracht. De ontdoken invoer rechten en accijnzen bedragen rond 2000 gulden. De chauffeur, die zich (natuurlijk) van den domme hield, had een rijbewijs en be wijs van Nederlanderschap ten name van J. H. D. te Baarn. Hij werd naar het poli tiebureau overgebracht, om verder te wor den verhoord. Daar hij Nederlander is, zal hij, nadat proces-verbaal is opgemaakt, op vrije voeten worden gesteld. Tormoed wordt, dat de spiritus afkomstig is uit Linnich. Voor wiens rekening de chauffeur de spiritus over de grens bracht, zal wellicht niet kunnen worden achter haald. KERKNIEUWS BEGRAFENIS PASTOOR J..ZWART. Mgr. Aengenent pontificeert dc H. Mis van Requiem. Onder buitengewone deelneming, zoowel van kerkelijke autoriteiten uit het bisdom en talrijke priesters als van burgerlijke uit Zaandam en* omgeving en niet het minst van de zijde der eigen parochianen heeft Zaterdagmorgen de plechtige uitvaart en begrafenis van pastoor J. Zwart te Zaan dam plaats gehad. Nadat van 6 tot '9 uur stille H.H. Missen waren gelezen, waaronder schier alle ge- loovigen voor hun overleden herder ter H. Tafel naderden, vingen om half 10 uur de plechtige Lauden aan. Als agens fungeerde hierbij de zeereerw heer A. Hollenberg, deken van Purmerend, geassisteerd door twee priester-familiele den van den overledene. Om 10 uur droeg Z. H. Exc. mgr. Aenge nent een pontificale requiemmis op, waar bij assistentie verleenden: als presbyter as- sistens mgr. H. J. M. Taskin, «proost van het Haarlemsch kapittel, als troondiakens de hoogeerw. heeren plebaan L. Wester - woudt en M. Wijtenburg, regent van het seminarie Hageveld, als diaken en subdia ken bij de H. Mis fungeerden wederom twee priesterfamilieleden van den doode. De lagere functies werden waargenomen door kapelaans en oud-kapelaans der pa rochie. Het zangkoor zong de requiemmis van Perosi Onder de aanwezige priesters merkten wij o.a. op dr. G. C. van Noort, deken van Amsterdam, dr. Th. Vlaming, pastoor J. Stolk en pastoor Nieuwenhuizen uit Am sterdam, de laatste een klassegenoot van den overledene, den Zeereerw. heer L. Am- merlaan, subregent van het seminarie Ha- geveld, prof. Niekel, directeur van het Phi- losophicum te Warmond, en voorts vele buurtpastoors en kapelaans en zeer vele vrienden van den overledene. De kerk was gevuld met parochianen, ter wijl ook katholieken van elders en zeer vele andersdenkenden de H. Mis bijwoon den. Na het H. Misoffer beklom de Z.Eepv. heer P. J. Simons van Koog a. d. Zaan den kansel om een kort in memoriam te spre ken en mede te deelen, dat het de wensch van den overledene was, dat geen lijkrede zou worden gehouden, maar een rozen hoedje zou worden gebeden voor zijn ziele- rust. Hieraan werd met groote devotie vol daan. Vervolgens verrichtte mgr. Aengenent de absoute. Te circa 12 uur werd onder het luiden van de kerkklokken een indrukwekkende begrafenisstoet opgesteld, waarin alle vak- en standsorganisaties met omfloerste banie ren en de diverse parochieele corporaties waren vertegenwoordigd. De leerlingen der bijzondere scholen stonden ter zijde van den weg geschaard. De belangstelling langs de straten was enorm en legde getuigenis af van de sympathie, welke in zoovele har ten voor den overleden pastoor bestond. De beaarding geschiedde door deken A. Hollenberg uit Purmerend, geassisteerd door den weleerw. heer de Jong, kapelaan te Alphen en den weleerw. heer Neefjes, priester-student te Rome, beiden neven van den overledene. Tijdens deze plechtigheid stonden de verschillende vaandeldragers der vereeni- gingen met hun banieren over de groeve gebogen. Pastoor Zwart's uitvaart en begrafenis was in alle opzichten een stille maar groot- sche hulde voor dezen bijzonderen herder „Msb." De internuntius. Z. Exc. Mgr. L. Schioppa is voor zij'n jaarlijksch verlof naar het buitenland ver trokken. De kanselarij blijft geopend. UIT DE OMGEVING ALKEMADE Geboren: Maria Gerarda d. van Joh. .an der Meer en G. Koot Franciscus Johannes Anthonius Maria z: van A. van Velzen en J. C. Pouw Petronela Maria d. van N. P. Bak ker en M. P. Verhaar Wilhelmina Maria d van A. Loos en Th. van der Meer O n d e rt r o u w d: T. de Vries jm. 27 j. eD S. Los jd. 27 j. Th. S. Struive jm. 34 j. en C. M. Spring in 't Veld jd. 31 j. C. van Aarle jm. 24 j. en Th. M. Struive jd. 28 j. Overleden: Maria Johanna Turk 22 j. echtgen. van K. Pecht Apolonia van der Hoorn 75 j. wed. HAARLEMMERMEER. Vertrokken: Petrus J. de Jong naar Haarlem. Christina M. Drooger naar Aalsmeer. Hendrikus van der Geest naar Haarlem. Johanna Boelé naar Hil- legom. Adrianus Gudde naar Middel burg. Arie van Eijk naar Lisse. Geer- ruida J. Knaap naar Winsum. Gera A. M. Strack naar Duisburg (Did.). Anna M. Zoet naar Bergen (N.-H.). Gevestigd: Elisabeth J. A. Sernee van Bergen (N.-H.). Jacoba W. Rensen van Delf. Stijntje Ponsteen van Ermelo. Maria J. van der Knijff van 's Graven- hage. Waze de Jonge van Haarlemmer- liede c.a. Erich Grodozki van Haarlem. Henri Ph. Cramer van Amserdam. Aanje E. Boom van Capelle a. d. IJssel. Jan Blokker van Hillegom. Klara Bak ker van Amsterdam. Jakobus Bart van Amsterdam. Willempje J. Eickhoff van Aalsmeer. Kornelia Geerkink wed. N. Blom van Noordwijk. Sophia J. Hensing van Leiden. Petronello A. de Hoog wed. M. P. Dwarshuis van Aalsmeer. Geboren: Maria, d. van W. J. de Jong en J. Hoogkamer. Johanna Maria, d. van H. Kozijn en M. P. v. Rooijen. Petronella Aafje, d. van G. Vlasveld en P. Sleggers. Caharina, d. van J. de Hartog en C. A. Tas. Aren, z. van H. van 't Hof en D. C. Schippers. Jan Johannes, z. van J. J. van Wieringen en J. M. Nouwen. Pieer Maarten, z. van M. Witte en P. Roubos. Jenny Gedrtruida, d. van C. Duiver en M. Hozee. Antje, d. van J. Verschoor en S. BenJWiop. Marijtje Neeltje Jantje, d. van J. Dikkeboom en D. Kerzaan. Wil lem, z. van W. Stange en A. van Dongen. Marijtje, d. van P. Gaalswijk en G. Bos. Petrus Simon, z. van J. Touw en C. M. Jon ker. Gijsberta, d. van P. Dompeling en M. v. Middelkoop. Frederik Jacobus, z. van P. Stouthamer en M. Oppeneer. Antonia Maria Cornelia, d. van A. C. Wil- lemse en A. M. W. v. d. Vlug. Johannes Jacobus, z. van N. J. van Benten en W. C. Blokker. Hendrik, z. van J. Lindenburg en J. Heenk. Krijntje, d. van P. Steenks en J. N. Willemsen. Clementina Maria Johanna, d. van R. A. Dobbelaar en C. M. Wallgijs. Onder rouwd: G. Branderhorst 24 j. en C. Maarssen 21 j. Th. M. de Fouw 27 j. en H. L. Janse 26 j. H. van den Haak 32 j'. en A. van Noordt 25 j. Getrouwd: K. L. de Ruijte 26 j. en A. K. Vink 24 j. C. van der Vlis 23 j. en C. Spelt 25 j. H. Doeleman 30 j. en E. J. van der Linden 28 j. L. Bart 26 j. en G. G. C. Verhoeve 20 j. Overleden: Cornelia Johanna, 23 j., ongh. dochter van D. van Schagen en C. G. Albers. Maria Johanna Turk 22 j. geh. met K. Pecht. Theodorus Gerardus Ker ker, 64 j., geh. me C. R. Rotgans. Levenloos geboren: kind van het vr. gesl. van G. Revers en A. van Maaren. HILLEGOM Gem. Arbeidsbeurs. Volgens de laatste opgave van den directeur der Gemeentelijke Arbeidsbeurs bedraagt het aantal ingeschre ven werkzoekenden alhier 195, tegen 278 de vorige maal. Hiertoe behooren 201 bloemist en landarbeiders, 33 bouwvakarbeiders, en 26 losse arbeiders De overigen behooren tot di verse beroepen. Zwemsport. Zaterdag hadden onder be gunstiging van zeer mooi zomerweer in de ge meentelijke, zweminrichting schoolwedstrijden plaats, De belangstelling was groot. Mede aan wezig waren: mevr. Pont, weth. Klaver, loco burgemeester en enkele raadsleden. Wegens verblijf buitenslands was de burgemeester ver hinderd. De uislagen waren als volgt: 30 M. borstslag jongens: 1. Henk van der Zanden, 2. Bert Venney, id. meisjes 1. Hannie van den Berg 2. Rens van Til. 30 M. rugslag jongens: 1. Henk van der Zanden, 2. Adr. de Rooy, idem meisjes: 1. Gré Guldemon, 2. Rens van Til. Estafette -ploegen jongens 50 x 30 M. borst- s'ag: 1. Gemeenteschool, 2. St. Josephschool, idem meisjes 5 x 30 M.: 1 Gemeenteschool. Hindernis-zwemmen door meisjes: 1. Annie Moerlee (na loting), id. door jongens: 1. Joop Duind^hi. De prijzen werden uitgereikt door den heer L. Burggraaf, voorzitter der H.Z V. De onge veer 150 deelnemers ontvingen allen een ver rassing. Na afloop hiervan volgden te rond 5 uur de onderlinge wedstrijden. Voor de behaalde punten voor opkomst op de oefenavonden en vorderingen werden prijzen toegekend aan de dames: 1. M. de Graaf, 2. Cl. van Hummel, 3. Miep van den Berg, 4. N. van Houten en 5. C Seijsener; aan de heeren: 1. M. Kraay, 2. Fr. Out, 3. L. Kraay, 4. K. Albers en 5. K. de Groot. Bij de verloting onder deze leden werden de prijzen gewonnen door den heer W. van den Berg en mej. E. L. F. Kraay. Een diploma, waarvoor zware eischen wer den gesteld, is behaald door 11 dames (1 af gewezen). De eischen waren: 50 M. crawl, 50 M. rugcrawl, en 500 M. schoolslag achter el kaar, 100 M. gekleed zwemmen, 25 M. gekleed drenkeling trekken, 10 M. gekleed onder wa ter zwemmnn en een duiksprong van den springtoren. Het diploma kon worden toege kend aan de dames: Miep van den Berg, E L. F. Kraay, C. J. van Hummel, Nel Paar- dekooper, Mart Gijselaar. mevr. G. v. d. Werf N J. de Graaf, H. Ketelaar, J. Wielinga, Jo Paardekooper, en B. Walraven; aan de hee ren: J. J. Cardol, KL Albers, C. W. de Graaf, H. Roeland en Fr. Out, Geboren: Wilhelmina Margaretha Wij- nanda d. van J. C. Uitendaal en A. Clemens Cornelis z, van C. Kahlmann en J, Hille- brand Gerardus Maria en Johannes Maria zoons van G. W. van der Velde en J. G. G. Wolvers Adrianus Lambertus z, van H. J. van Bemmel en C. G. de Jong Antonius Hendrikus z. van W. Selhorst en J. A. Wie- lart Hendrikus Adrianus z. van P. J, Ber- bee en A. van den Berk Margje d. van S, Bemer en J. Metz Ondertrouwd: M. G. J, Pijnakker en M A. C. Tromp P, A. M. Schrama en C. A, H. Hulsebosch. Getrouwd: J. Markman en P, Gnoppe Overleden: W. F, Hartman m. 73 j. J. S. Boot vr, 10 jaar. Gevestigd: T. A. Hoeynbos en gezin, Hoofdstraat 76 W. Geleijnse en gezin, Haar lemmerstraat 6 S. J. van Bezu en gezin, Hyacinthenlaan 2 A. C. Tibboel, Veenen- burgerlaan 1 H. Hinstra, Kerkstraat 6 Joh. C. M. Berkhout, Brouwerlaan 43 J. Boelé, Loosterweg I 20 J. J. de Dreu, Leid- schestraat 47 W. A. van Eijk, Weerestein- straat 103 A. Flipphi, van Vlietstraat 54 H. J. M. Goemans, Weeresteinstraat 52 H. G. M. Koek, Hoofdstaat 86 Ir. W. J. Ko ning, Leidschstraat 43 C. Körtekaas, Brou werlaan 53 Th. J. Leegwater, Leidsche- vaart 137 J. W. A. M. Merks, Hoofdstraat 133a P./Ziderhof, Meerstraat 16b. Ve rtrokken: J. M. Schreurs, Haarlem mermeer Th. Veldhuyzen van Zanten naar Soest H. S. van Riek naar Velsen W. A. M. Jonkman naar Heemstede C. S. de Jong naar Haarlem A. Kruyff naar Heem slede L. C. Tha van Dijk naar Sterksel B. A. van Ruiten naar Heemstede J, P. Suijkerland naar Monster M. Jonkheer naar Bergen P. J. Angevaare naar Uden (N.B.) P. J. Salman naar Uden (N.B.), C. Aay KATWIJK Werkloosheid. Aan het Arbeidsbureau staan thans ingeschreven 327 personen, waar van zijn 10 opperlieden, 43 grondwerkers, 14 timmerlieden, 7 schilders, 4 metselaars, 29 kuipers, 84 losse arbeiders, 71 landarbeiders, 28 visschers, 9 stokers, 3 binnenschippers, 8 varensgezellen, 2 scheepmakers. Geplaatst 5 personen. Geboren: Marijtje Jannetje d, van P. Guyt en G. v. Rijn Cornelis z. van P. S. v. Beelen en A. Haasnoot. Antje Cornelia d. v. Z. Zuyderduin en T. v. Duyn. Maarten z van M. de Vreugd en L. Vooys Willem z van M. v. d. Plas en A. Guyt. Floris z. van P. Kraaienoord en J. Guyt Zoetje d. v. L. de Mol en J. v, d. Boom Cent z. van D Hoek en T. v. d. Plas Tjeert z. van T, Rozema en N. Snijders. Ondertrouwd: W. Klinkenberg en J. v. R'jn J. de Jong en J. Schaap N. de Jong en I. Vooys A. de Haas en D. v. Boon Getrouwd: C. Varkevisser en T. v. Duy- venbode. Overleden: Cornelis P. Hus 4 m. z„ van J. Hus en G. Meyvogel. DE AVONTUREN VAN Struisje over de man sprak die hij zoo juist gezien had; zette hij een ernstig ge zicht. Ik weet wel wie je bedoelt, maar ik geloof niet dat je veel kans hebt hem nog levend te vinden. Ik heb hem in het bosch zien liggen, doodstil, ik geloof vast dat hij ai dood was. Nu barstte Struisje in tranen uit. De kangeroe wiet niet hoe hem tot bedaren moest brengen en stoni i verlegen te kijken. Weet je wat, stelde hij voor, laten we samen eens gaan kijken. I misschien valt het nog mee. Het is hier niet ver vandaan. KATWIJK AAN DEN RIJN Brand. Bij den melkhandelaar F. M. in de Voorstraat ontstond een begin van brand in een voorraad van ongeveer 30 pakken hooi en stroo. Doordat de politie spoedig gewaar schuwd kon worden was het mogelijk met een minimax, hierbij geholpen door de huisgenoo- ten, die emmers water bezigden, den brand spoedig te bedwingen. De oorzaak kon nog niet worden vastgesteld, Men vermoed onvoor zichtigheid. LISSE Gemeenteraad. De Raad dezer gemeente is in openbarè vergadering bijeengeroepen op Woensdag, 13 September, des avonds om half acht uur, ter behandeling van de navolgende punten: 1. Regeling omtrent de toelating van kinderen in de gemeente Sassenheim tot de Openb. Lagere School dezer gemeente. 2. Voorschot aan de Woningbouwvereeniging ..Volksbelang" voor de stichting van 10 arbei derswoningen. 3. Geldleening voor de verstrek king van een voorschot aan de Woningbouw vereeniging „Volksbelang", 4. Geldleening voor de inrichting van het sportterrein. 5. Comptabiliteit. 6. Ingekomen stukken en me- dedeelingen. O. L. School. B. en W. bieden den Raad dezer gemeente nan een regeling, omtrent de toelating van kinderen uit de gemeente Sas senheim tot de openb, lagere school der ge meente Lisse. Deze regeling bevat de voorwaarden waar op de leerlingen uit de gemeente Sassenheim kunnen worden toegelaten tot de openbar* lagere school dezer gemeente. Zij houdt o.a. in, dat de gemeente Sassenhem vpor elke leer ling uit die gemeente een bedrag van f 18 moet betalen aan de gemeente Lisse, als voor schot voor de kosten welke hieruit voort vloeien. Afrekening geschiedt op het einde van het jaar, waarbij dan het door de ouders der leerlingen betaalde schoolgeld wordt af getrokken. Voorts bevat de regeling bepalin gen van administratieven aard. Voorschot woningbouw. B. en W. stellen den Raad dezer gemeente voor aan de Wo ningbouwvereeniging „Volksbelang" alhier, voor de stichting van een 10-tal arbeiderswo ningen een voorschot te verleenen van ten hoogste 26.500, Deze bouw van arbeiderswoningen is om de bewoners van onbewoonbaar verklaarde wo ningen in de gemeente te huisvesten, omdat de bewoners dier woningen er niet in ge slaagd zijn zelf geschikte woningen te huren en het niet langer verantwoordelijk is de onbe woonbaar verklaarde woningen door hen te doen bewonen. Het voorschot ad 26.500 moet worden af gelost in 50 jaren en wordt geleend tegen een rente van ten hoogste 45-4 pet. per jaar. De jaarlijksche annuiteit bedraagt ten hoogste 1.340.96. De bij dit ontwerp gevoegde exploitatie-re kening geeft een batig saldo aan van ruim f 25 per jaar voor de exploitatie dezer woningen. De huren worden gesteld op /3.40 per week per woning. Mond- en klauwzeer. In de week van 3 tot en met 9 September 193 is binnen deze gemeente wederom een drietal gevallen van de besmettelijke veeziekte mond- en klauw zeer geconstateerd en wel bij de veehouders L. A, van der Zon, J. van Noort en S. P. Ruig- rek, allen alhier. Vaccinatie. Op Dinsdag 12 September a.s. zal op de gewone spreekuren van de genees kundigen alhier de gelegenheid worden open gesteld tot kostelooze inenting en herinenting. Roodvonk. In de week van 3 tot en met 9 September is binnen deze gemeente een ge val van de besmetelijke ziekte roodvonk ge,- const&teerd. RIJNSBURG Veilingomzet. De maand Augustus geeft als regel geen mooi omzetcijfers aan bloemen veilingen. Al wil men er niet mee beweren, dat zulks thans anders is, het is toch nog eenigszins verheugend, dat aan de veilingver- ceniging „Flora" de omzet over Augustus 1933 hooger was dan in 1932. Dit jaar werd n.l. het omzetcijfer behaald van f 28876.64, terwijl zulks in 1932 bedroeg de som van f 27732.21 of 1144.43 meer. De aanvoer was vermoede lijk iets grooter. PR0FJE EN STRUISJE. 206. Struisje slikte zijn verdriet in en ging mee. En het duurde niet lang of ze kwamen aan de plek waar de kangeroe Profje gezien bad. En jawel, daar lag de arme man. Als het niet zoo donker wa» geweest zou Struisje gezien hebben hoe bleek en akelig hij er uit zag. Nu kon hij zijn meester nog maar flauw onderschei den. Hij zag wel dat er niet veel beweging meer in hem w<?6 en hij c'ekte hem met de teruggevo-den - -

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 10