VRIJDAG 8 SEPTEMBER üE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD P» G. 6 BUITENLAND DUITSCHLAND rijksbono van consumenten wordt gevormd. Uct de 1200 Duitsche verbruiks- vereenigingcn. In een artikel over de coöperatieve ver- bruiksvereeniging zet dr. Ley, de leider ven het Duitsche arbeidsfront, uiteen, dat de nationaal-socialistische beweging zich aanvankelijk tegen het marxistisch ele ment in de coöperaties heeft gekeerd. Thans sullen de 1200 afzonderlijke verbruiksver- conigingen echter tot een rijksbond van consumenten worden vcreenigd, met be houd van de rechten, die de leden tot dus ver hebben gehad. Deze nieuwe organisatie verpacht vervolgens haar winkels aan leden van den middenstand, die verplicht zijn biy de oentrale inkoopvereeniging hun inkoo- pen te doen en sich aan de contróle dezer vereeniging té onderwerpen. Voorts zal worden overwogen, of de thans bestaande vereeniging van den dé- tailhandel niet met bedoelde centrale ver eeniging onder één leiding kan worden samengebracht, waardoor de natie een good georganiseerd distributie-apparaat zou verkrijgen. Indien de aldus verkregen distributie-corporatie dan nog wordt ver plicht in de eerste plaats bij den hand werksman te koopen, dan zou ook deze ze ker kunnen zijn van een vaste afzetmarkt voor zijn producten. Een oentrale inkoops corporatie, die de kwaliteit van het artikel zou garandeeren, zou ook voor het pro bleem der warenhuizen de oplossing kunnen brengen. Dr. Ley uit aan het eind zijner be schouwingen heftige bedreigingon aan het adres van hen, die iets tegen de coöpera tieve verbruiksvoreenigingen ondernemen. Zij zullen uit het Arbeidsfront worden ge- set, uit de partij worden gebannen en on schadelijk worden gemaakt. FRANKRIJK HOE HET KRAAKT IN DE SOC. PARTIJ Oppositie-mannen voor de vierschaar. De orieis in de Fransche socialistische partij treedt thans in een beslissend sta dium. Op een gisteravond gehouden zit ting heeft het centrale bestuurscomité der partij besloten tegen 4 en 5 November a s. een nationalen partijraad te beleggen, die sancties moet nemen tegen do leiders der partij-oppositie, de z.g. neo-eocialisten. In een bij deze gelegenheid gepubliceerd manifest worden met name zes socialisti sche afgevaardigden uit de Kamer er van beschuldigd, dat zij het woord hebben ge voerd bij de bekende manifestatie der neo- socialisten-groep te Angoulème op 27 Augustus j.l., dat zij aldaar tegen alle par tij-besluiten ingaande verklaringen hebben afgelegd welke verklaringen onmiddellijk door de anti-socialistische pers zijn uitge buit en dat zij door dit alles de partij zeer ernstige schade hebben berokkend. Deze afgevaardigden zijn Renaudel, Marquet, Montagnou, Cayrel, Gouin en Deschiseaux. Deze zes mannen zijn thans officieel van rebellie tegen de partij beschuldigd en zul len voor den partijraad van 4 en 5 Novem ber a.s. terecht staan. Toen dit besluit in stemming werd gebracht en met 13 tegen 3 stemmen aangenomen, riep één der leden van de minderheid uit: „Gij neemt hier mede de verantwoordelijkheid voor de scheuring op u". Het staat n.l. vast, dat een reeks van andore socialistische afgevaar digden en tal van partijleden, vooral na de verhandeling op het Parijsche congres der socialistische internationale, zich soli- lair zullen gedragen met de bestrafte leden. („Tel.") AMERIKA DE TOESTAND OP CUBA. Tal van incidenten. Ta! van incidenten zijn weer op Cuba voorgekomen, waarbij vooral Amerikaan sche burgers en ondernemingen, waarin Amerikaanech kapitaal gestoken is, het moesten ontgelden. Er is naar schatting 1.5 millioen dollar door de V£. in ver schillende Cubaansche ondernemingen be- logd, doch ook Engeland hoeft groote be langen op bet eiland en het Engelsche ka- taal wordt op een millioen pond sterling geschat. In Havana he>bben honderden havenar beiders die lid zijn van de radicale geheime organisatie A. B. C„ geprobeerd den Ame- rikaanschen directeur van de United Fruit Company, die met zijn familie op het Ame- rikaansche schip „Morro Castle'' was go- vlucht, met geweld aan wal te brengen. Na dat de kapitein en een vertegenwoordiger van het Amerikaansche gezantschap had don gedreigd, dat er direct matrozen aam land zouden worden gezet, indien tot ar restatie van den directeur werd overge gaan, trokken de arbeiders onverrichter- zake af. In de provincie Oriente, waar een ser geant het bowind in handen heeft genomen, hebben een groot aantal arbeiders de sui kerfabriek Delicias, welke het eigendom van de Cubaansch-Amenkaansche suiker maatschappij Hunter Hicks Company is, bezet. De directeur dor fabriek en zijn as sistent hebben zich in veiligheid gebracht aan boord van een Engelsch vrachtschip, dat. in Santa Clara voor anker lag. Ook do suikerfabriek Baguanos is door arbeiders bezet. Tal van Amerikanen, die in het binnen land wonen, zijn op weg naar Havana, daar zij zich niet meer veilig voelen. Er wonen op het eiland ca een kwart millioen vreem delingen, van wie de moesten Amerikanen ®ijrj. Geen interventies s.v.p.l Hoe het nieuwe bewind over de verhou ding met Amerika denkt, blijkt uit een pro clamatie die gisteren door oen revolution- nairen raad is gepubliceerd. Nadat, wordt medegedeeld, dat de handhaving der orde wordt gewaarborgd en dat 't leger weer onder het normale commando zal worden geplaatst, zegt de proclamatie verder, dat de raad zich verzet tegen elke interventie van de Ver. Staten en vastbesloten is het Plattramendement in de grondwet, dat Amerka het recht geeft tusschenbeide te "komen, in de nieuwe constitutie niet op te nomen. Een lid der Junta, Grausan Martin, ver klaarde aan United Press, dat de nieuwe regeering streeft naar eenheid. In de eerste plaats zal het parlement bijeen worden ge roepen, waarop de partijen geen invloed zullen hebben Het Cubaansche volk moet zijn eigen denkbeelden uitvoeren. Geruchten van contra-revolutie. Het is intusschen de vraag, of de Junta zich nog land zal kunnen handhaven. In Havana doen geruchten de ronde, dat elk oogenblik een nieuwe contra-revolutie kan worden verwacht, togen de pas-opgerichte Junta. Als leider van den nieuwen staats greep zal waarschijnlijk oud-president Me- nocal optreden. Roosevelt tegen Interventie. Tijdens een conferentie op het Witte Huis tusschen "Rtoosevelfc en Huil eenerzijds en de diplomatieke vertegenwoordigers van Argentinië, Brazilië, Chili en Mexico an derzijds, heeft, naar United Press meldt, president Roosevelt de drie punten van zijn program ter voorkoming van interventie op Cuba uiteengezet. Deze zijn: le. De Ver. Staten wensehen, dat de staten van La- tijnsch Amerika voortdurend over volledige inlichtingen t.a v. Cuba beschikken; 2e De Ver. Staten hebben absoluut geen verlan gen om zich met Cuba's binnenlandsche aangelegenheden te bemoeien en zoeken naar ieder middel om interventie te ver mijden; 3e. De leidende gedachte van de Amerikaansche politiek is, dat Cuba zoo spoedig mogelijk een zelf gekozen regeering dient te krijgen, die in staat is de orde te handhaven. BUITENL. BERICHTEN. MIJNONGELUKKEN IN POLEN. Talrijke slachtoffers. In de Mogrzijowmijn bij Sosnowita is een ernstig ongeluk gebeurd. Op een diepte van vierhonderd meter waren twaalf mijnwerkers bezig toen plotseling een breuk ontstond in de zol dering. Zeven hunner slaagden er in bij tijds te ontvluchten, doch de overige vijf werden onder de omlaag stortende kolen- massa's bedolven. Hoewel terstond begonnen werd met *t reddingswerk, is men er na achttien uren zwoegen nog niet in geslaagd tot de i-ngelukkigen door te dringen. Er bestaat nog slechts een zeer gerin ge hoop, dat de mannen levend geborgen zullen kunnen worden. In een mijn te Kostuchna werden door het breken van een stut twee mijnwerkers onder neerstortende kolenmaasa's bedol ven en ter plaatse gedood. In de Radionkau-mijn is eveneens een mijnwerker door vallend gesteente getrof fen. Zijn geheel verminkt lijkt kon eerst na dertigurigen arbeid geborgen worden. SLAAPZIEKTE TE ST. LOUIS BREIDT ZICH UIT. Reeds 607 gevallen, 85 dooden. Het aantal gevallen van slaapziekte is te St. Louis thans tot 607 gestegen, waar van 85 met doodelijken afloop. AANSLAG OP CONSUL TE JERUZALEM. Bedoeïnen beschieten zijn auto. De Nederlandsche consul-generaal te Jeruzalem, mr. 8. van Vriesland, kreeg gisteravond een schot in den schouder, toen vijf gewapende Bedoeinen probeer den den auto, waarmee hij een rit maakte in de buurt van de Doode Zee, aan te hou den en te berooven. Mr. van Vriesland werd slechts licht gewond. Zijn auto reed ijlings naar Jeruzalem, waar hem de eer ste hulp werd verleend. De Bedoeinen slaagden er in te ontsnappen. De heer Van Vriesland is behalve con sul-generaal ook bedrijfsleider van de ka- li-concessie aan de Doode Zee. UIT R00VERSHANDEN BEVRIJD. De drie Engelsche officieren der stoom boot „Nan tsjang" die vijf maanden gele den door Chineesche bandieten gevangen werden genomen en waarvoor hooge los gelden geëischt zijn, zijn thans te Noetsj- wang gearriveerd. Nadat de Japansehe autoriteiten zich met het geval hadden bemoeid, zijn zij vrijgelaten. DAT WAS GEEN HOORSPEL. „Burger Perking, ge zijt mijn arrestant". Door den Moekouschen zender werd Woensdagavond, zoo meldt het „Hambur ger Fremdenblatt" vanuit de stad Ros tow een rede uitgezonden van een sovjet-Rus- sischen beambte, onder wiens leiding d* inzameling van den oogst in het district Rostow staat.. De rede werd gehouden in een vergadering van afgevaardigden der Kolchozen. Midden in de rede ontstond groote on rust in de zaal en men hoorde een stem aan de microfoon zeggen: „Uit naam van de G. P. U. burger Perkin, ge zijt mijn ar restant." Perkin onderbrak terstond zijn rede cn onder groot tumult van de vergade ring, dat door de radio duidelijk te hoo- ren was, trad een beambte van de G. P. U. voor de microfoon, die zeide: „De lei der van het graanbureau, Perkin, heeft dat graan niet voor 100 procent aan de regeering afgeleverd. Wij hebben derhal ve de opdracht hem te arresteeren. Hij is uit zijn functie ontslagen. Het gerecht zal verder over zijn Jot beslissen. Perkin werd weggeleid en de boeren hoorden in plaats van hun ouden voorzit ter een nieuwen, die echter met geen woord over de actie van de G. P. U. repte. Daar de zender tijdens de arrestatie niet werd uitgeschakeld was alles duide lijk te verstaan. WATERL00-BRUG TE LONDEN ONKLAAR. Geramd door Nederlandschen lichter. Do Waterloo-brug te Londen is Woens dag van drie uur namiddag tot des avonds half tien voor het verkeer gesloten ge weest, daar de houten steunen, die aange bracht waren onder een van de brugspan- ningen, die aan het verzakken is, door een Nederlandse hen lichter, geladen met 10.000 bakBteenen, werden geramd. De aanvaring had juist plaats onder dat ge deelte van de brug, waarover het verkeer stapvoets plaats vond. Balken werden ver splinterd en gebroken, doch de stelling onder de brug was zoo solide gebouwd, dat zij weerstand bood aan den zwaren lichter. Er beBtond echter gevaar voor de veiligheid van de brugspanning, en de po litie gaf bevel, het verkeer over de brug moest worden stopgezet. Onmiddellijk werden eenige ingenieurs ontboden, die een nauwgezet onderzoek instelden. Ge lukkig bleek, dat de spanning niet te lij den had gehad, en het verkeer kon, na zes uren stopgezet te zijn, hervat worden. NED. 00ST-INDIE MUITERS NAAR MAD0ERA. Zij zullen Onrust verlaten. Aneta seint uit Batavia: De bewakings- troepen, die sedert 10 Februari j.l. op het eiland Onrust waren gelegerd, zullen met den detachementscommandant in de tweede helft van deze maand het eiland verlaten, zoodra de muiters naar Ma- doera zullen zijn verscheept. Het transport van de muiters van On rust naar Madoera zal bestaan uit 170 man, die in Madoera in dezelfde barak ken zullen wordenondergebracht als tot dusverre door de inheemsohe dienstweige raars werden gebruikt. Onrust wordt weer een gewoon quarantaine-station. GEMENGDE BERICHTEN DE AANSLAG TE MUIDEN KONINKLIJKE DEELNEMING. Het gemeentebestuur van Muiden ont ving gisteren het volgende telegram van Baron van Geen, particulier secretaris van H.M. de Koningin: „H M. de Koningin is zeer getroffen door de berichten betreffende het betreu renswaardig ongeval in uw gemeente en draagt mij op daaraan uiting te geven. De Koningin zou gaarne vernemen hoe toe stand gewonden is." Het gemeentebestuur heeft daarop te legrafisch bet volgende giean/twoord „Onder eerbiedige dankzegging voor de belangstelling van Uwe Majesteit bericht ik u, dat de toestand burgemeester gun stig is, die van Hottentot en Veth nog onzeker en die van De Beus zeer ernstig." juffrouw door auto aangereden. Slachtoffer zeer ernstig gewond. Na afloop van de kermis te Almelo be gaven zich gisternacht de 20-jarige mej. M. van der Hoek en haar broer met oen venterskar met fruit huiswaarts. Op den Wierdenschen Straatweg kwam hen een auto achterop, die aan den verkeerden kant wilde passeeron. Gevolg was een aanrijding. De fruitkar werd in stukken gereden en mej. Van der H. werd tegen den grond geworpen. Zij liep een ernstige hoofdwonde op een werd naar het alge meen ziekenhuis te Almelo overgebracht. Haar toestand is zeer zorgwekkend. De broer van het slachtoffer kwam met den schrik vrij. De bestuurder van de auto, iemand uit Borne, was na de aanrijding doorgere den, doch was naderhand gedwongen te stoppenwegens een gesprongen band. Drie der inzittenden zijn toen in het bósch gevlucht t.w. de bestuurder, een vriend van dezen en een meisje. Een ander meisje bleef in de auto achter. Het gezelschap is later opgespoord en tegen hen is proces-verbaal opgemaakt. De ohauffeur en zijn passagiers waren onder invloed van sterken drank. KORTE METTEN. Een winkelier uit Groningen^ die Zon dag bij een bezoek aan Duitschland aan de grens geen genoegen nam met de visi tatie en daarbij een S.A.-man een klap in het gezicht gaf, is te dier zake direct gearresteerd en tot een gevangenisstraf van 15 maanden veroordeeld. BRAND TE SLOTEN. Kind op het nippertje gered. Vermoedelijk door het omvallen van een petroleumtoestel is gistermiddag brand ontstaan in de woning van den heer Kars aan den Akerdijk no. 91 te Sloten, terwijl de bewoners afwezig waren. Het vuur had reeds gelegenheid gehad zich te versprei den, toen de bewoner thuis kwam en ont dekte, dat .zijn woning in lichtelaaie stond. Ook het naastgelegen perceel, waar van de bewoners de familie Parelberg, eveneens niet thuis, waren, had vlam ge vat. De heer Kars bedacht zioh geen oogenblik, maar trapte het paneel van de deur in, waarna hij de trap op naar boven rende om een driejarig kind, dat daar te slapen lag, in veiligheid te brengen. Ware de man even later gekomen, dan zou de kleine zeker omgekomen zijn, want enr kele oogenblikken later stortte het dak van het per^pel in. De inboedel van de familie Parelberg kon grootendeels worden gered, doch have en goed van de familie Kars ging geheel in de vlammen op. De brandweer uit Hoofdorp arriveerde een half uur na het uitbreken van den brand ter plaatse, doch bepaalde zich slechts tot het na- blussohen. De schade, welke door beide gezinnen geleden is, wordt door verzeke- rign gedekt. „Tel." IWARE BRAND TE L0THUM. Woonhuis, café en danszaal afgebrand. Gistermiddag geraakte door tot nu toe niet opgehelderde oorzaak het groote per ceel van den heer Gooren te Lothum (L.) in brand. De Lothumer brandweer, welke met primitef materiaal spoedig ter plaat se was, moest er zich toe beperken, de overige perceelen nat te houden. Het woonhuis, almede het café en de danszaal van den heer Gooren stonden spoedig in lichter laaie. Toen de brand steeds hevi ger werd, heeft men de brandweer van Blerick laten komen en deze slaagde er na ©enigen tijd in het vuur meester te worden. Het geheel© perceel met den in boedel ging verloren. Verzekering dekt de aangerichte sohade. FELLE BRAND TE DIEPENVEEN. Café, woonhuis en timmerwerkplaats uitgebrand. Gistermiddag heeft te Schalkhaar, ge meente Diepenveen bij Deventer een ern stige brand gewoed. De alleen thuisver- toevende vrouw van den caféhouder Klein Boerkamp bemerkte op een gegeven moment, dat er brand in haar woning was uitgebroken. Voor zij de politie had kun nen waarschuwen stonden het café „De Lindenboom", het woonhui en een tim merwerkplaats in lichte laaie. De Deven ter brandweer, die gerequireerd werd verscheen spoedig bij den brand, waar de vuurzee zoo hevig woedde, dat zelfs de 7 stralen water, weinig uitwerking hadden. Het oafé, de woning en timmerwerk plaats werden totaal vernield. Verzeke ring dekt de schade. De oorzaak is onbe kend. DE BRAND TE ZOUTKAMP. Inzake den brand 'die gewoed heeft in den koren- en pelmolen van den heer H. Nienhuis te Zoutkamp vernemen wij na der, dat het vuur is ontstaan in de ma chinekamer. Van de aangrenzende percee len is de bakkerij van den heer Ozinga gedeelelijk verbrand, terwijl twee andere aangrenzende huizen eveneens brand- en waterschade bekwamen. Het mag een geluk worden genoemd, dat de windrichting gunstig was, daar an ders zeker meer huizen zouden zijn afge brand. De brandspuiten van Ulrum en Leens verleenden assistentie. De schade, die in de duizenden be loopt, wordt door verzekering gedekt. DE STRIJD TEGEN GEHEIME ZENDERS. Donderdag is door den Rijksradiocon- trole-dienst in samenwerking met de ge- meente-politie te Winterswijk, beslag ge legd op een clandestiene omroepzendin- richting aldaar, waarmede gedurende kor ten tijd op Zaterdag jJ. uitzendingen wa ren gedaan. Tegen den clandestienen amateur W. werd proces-verbaal opgemaakt. VERDUISTERING VAN RENTE ZEGELS. Voor een waarde van ruim f 4000.. Bij den Raad van Arbeid t« Amster dam, waarvan de kantoren zijn gevestigd in de Droogbak, is een ernstige verduis tering, waarmede een bedrag van f 4200 gemoeid is, aan het licht gekomen. Uit de kluis, waarin de rentezegels bewaard worden, worden niet minder dan zeven duizend zegels vermist. Alle nasporingen, om de personen, die in deze verdwijning de hand kunnen hebben gehad, op te spo ren, zijn tot nu toe vruchteloos gebleven. Wel neemt men met vrij groote zekerheid aan, dat de daders onder het personeel van den Raad van Arbeid gezocht moe ten wonden. Van inbraak of insluiping van buiten, welke uiteraard in een kluis niet plaats kan hebben, is niets geble ken. De daders moeten goed op de hoogte zijn geweest van de gangbaarheid van rentezegels. Het zijn juist allemaal zegels van zestig cent, welke zijn ontvreemd, zegels van de meest gebruikte soort du6. De politie van het bureau Warmoes straat zet het onderzoek in alle richtin gen voort. INBRAAK IN CONSULAAT TE ROTTERDAM. Ben brutale inbraak is gepleegd in het Portugeesch consulaat aan het Willems plein 15 te Rotterdam, waarbij de daders onder meer voor een bedrag van f 9400 aan oonsulaire visoale zegels hebben buit gemaakt. Hoewel de politie onmiddellijk na Ret ontdekken van dit misdrijf een uitgebreid onderzoek heeft ingesteld, is het haar nog niet gelukt de inbrekers te arresteeren. De dieven hebben zich blijkbaar door het forceercn van oen portaaldeur in een naast het pand gelegen magazijn verbre- tot het consulaat verschaft, waarna zij hier nogmaals een deur moesten verbre ken om in het kantoor te komen. Daar hebben rij de verschillende bureaux en kasten doorzocht, terwijl het hun boven dien gelukt is de brandkast te foroeeren, waaruit zij behalve de zegels ook nog honderd gulden aan bankpapier en vijf gulden aan kleingeld stalen. Verder na men zij uit een lessenaar twee gouden ringen mede, waarvan één gegraveerd is met de letters Z. O. LIJKKIST VERWISSELD OP EEN KERKHOF? Een raadselachtig geval. Een fazmilie te IJsselmonde wordt reeds langen tijd gekweld door een myste rie, dat waarschijnlijk niet te ontraadse len zal zijn. Haar is namelijk gebleken, dat het stoffelijk overschot van haar moe der, dat, naar zij meende, bijgezet was in een graf op het Ned. Hervormde kerkhof te IJsselmonde, niet meer rust op de plaats waar men dacht dat het moest zijn. j Men heeft voorts niet kunnen uitmaken waar de vrouw dan wel begraven ligt. Toen zij in 1917 overleed, werd het stof felijk overschot eerst midden in het kerk hof begraven, dooh toen drie jaar later ook de echtgenoot van de vrouw stierf, werd de kist met haar gebeente opgegra ven en bijgezet in het graf van den man. Van deze bijzetting zijn verscheidene men- sohen getuige geweest, aldus meldt de „Tel.". Tal van jaren later echter eischte de familie opening van het graf, waarin, naar zij zeide, door een fout, gemaakt bij de reorganisatie wan het kerkhof, een andere vreemde doodkist was bijgezet. In het graf zouden dus drie kisten aanwezig moeten zijn. De opgraving geschiedde on der toezicht van den burgemeester. Hier bij bleek, dat het graf slechts twee kisten bevattede lijkkist van een vreemde en de kist waarin het stoffelijk overschot van den vader zich bevond. De kist met de stoffelijke resten van de echtgenoote was echter spoorloos verdwenen. Hoe dit heeft kunnen plaats vinden is men nog niet te weten kunnen koanen, hoewel zoowel de burgemeester als de officier van Justitie te Dordrecht ©cn nauwkeurig onderzoek hebben doen instellen. De getuigen, on der wie de vroegere doodgraver, zijn er zeker van, dat de kist met het stoffelijk overschot van de vrouw in het tweede gTaf is bijgezet. De tegenwoordige doodgraver verklaart de kist nimmer uitgegraven te hebben. Hij is overtuigd, dat bij het be graven van de tweede kist, de kist waar in de moedor is geborgen, kapot gestooten moet zijn. Nog steeds doet de familie, die zich niet wil neerleggen bij de ge dachte, dat de laatste rustplaats van de vrouw onbekend is, alle moeite een ver klaring voor het geheim te vinden, doch met d© gegevens, waarover men thans be schikt, is een oplossing niet mogelijk. RECHTZAKEN OUDE MAN OVERVALLEN. Acht jaar geëischt tegen twee verdachten. Gisteren stbnden voor de reohtbank te 's-Gravenhage terecht een 27-jarige va rensgezel en een 3&-jarige werkman, die verdacht werden van den overval op den 82-jarigen Leendert Ohrispijn te Waterin gen. I De dagvaarding legde hun diefstal in vereeniging met geweldpleging ten laste. Ohrispijn verklaarde, op 22 Mei geheel alleen in huis te zijn geweest. Hij had al les goed afgesloten; de deuren gegrendeld en de pennen waren op de ramen. Getuige vertelde, dat hij om drie uur wakker was geworden, het lioht opstak en na dit te hebben uitgedraaid, een tus- sohendeur opende om frissche luoht bin nen te laten. Plotseling stond hij toen tegenover een paar mannen, van wie er één bedreigingen uitte. Door den aanval was bij nóch gevallen, nóch versuft geraakt- Hij zeide verder twee groote wonden te hebben opgeloopen cn hevig te hebben gebloed. Bij de ondervraging door den president zeide de varensgezel, dat hij de feiten ten deele toegaf. De andere verdachte zeide, dat hetgeen zijn maat vertelde een en al leugen was. De zeeman heeft hem tevoren het huis aangewezen. Samen hebben zij het raam geforceerd. Mr. Van Asch van Wyck, officier van justitie, eischte acht jaar gevangenisstraf tegen ieder der verdachten. Uitspraak 21 September.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 6