VRIJDAG 8 SEPTEMBER DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 1 ft WIELRENNEN WIELERBAAN ROTTERDAM. Zaterdagmiddag a.s. om half vier pre cies» rullen or op de Rotterdamsche Wie lerbaan weder trainingsritten voor ama teur» en onafhankelijken plaats vinden. Br aal verreden worden een 100 K.M. koppelrit, met 10 klassementen, waaraan o.a. wordt deelgenomen door van der Leur, Wildschut, Vorheyen, v. d. Meer, Beukers, Götz, Noltcn, Mostert, Govers, Valk, Klip, Toet, Pootje», Brongers, Giel- liet, Spijker enz. Gezion de deelnemers kan men een in- tereesanten strijd verwachten. WIELERBAAN RIJSWIJK. Zondagmiddag 2 uur rullen er op de Rijswijksche Wielerbaan weder trainings- ritten plaats vinden. Allereerst ral een omnium-traihingsrit verreden worden tusnohen Verheyen, Go- ver», Beukers en Vreeswijk. Deze omnium zal bestaan uit een sprintrit, een 5 K.M. klassementrit, een achtervolgingsrit en een 6 K.M. rit ach ter kleine motoren. Aan de trainingaritten achter motoren over driemaal 20 K.M. wordt deelgenomen door don winnaar van vorigen Zondag H. van dor Moor uit Monster, den bekenden Rotterdammer Wildsohut en de Hage naars Pootjes en Alkemado Nu Lorio niet van de partij is, kan een interessante strijd verwacht worden en zal Wildschut het hard te verantwoorden krij gen tegen v. d. Meer en Pootjes, die beide reeds blijk gaven grooten aanleg te be zitten als stayer, terwijl Alkemade zijn debuut maakt als stayer on als zoodanig reed» «enigen tijd in training is, waarbij hij toonde de noodigo capaciteiten to be zitten. Leldsche Ren- en T°u»"-Vereen. „Swift." Gisterenavond hebben een zevental ren ners een 20 km. wedstrijd gereden, waar van de start gezamelijk was. Direct na den start was het F. Hendriks, die een goede poging deed om weg te lopen. Lang heelt hij z'n voorsprong niet kunnen be houden, want J. Schuller en J. Riethoven Adr.zn. zetten spoedig de achtervolging iu. waarbij ook de andere renncre spoedig volgden, waardoor de sprint de beslissing zou moeten brengen. Daarin wist R. Riethoven zich met een mooie demarrage als eerste te plaatsen, 2e. C. Paats met gering verschil; 3e. J. Gros; 4. J. Schuller, 5. J. Riethoven Adr.zn., 6. W. Kaapaan; 7. F. Hendriks. PAARDENSPORT COURSES OP DUINDIGT. Op Zondag 10 September. De inschrijvingen en afstanden voor de Zondag a.e. op Duindigt te houden cour ses luiden, volgens het O. B. in Paard- en Paard on wereld, als volgt: I. Negende Aanmoedigingsprijs: Pr. dr. 4de kl„ 1740 m„ Prijzen 250 en 25. I. Weeskind .S. D^ 1700 m., 2. Willy S., 1700 m.; 3. Welvaart van Duindal, 1700 m.; 4. Victoria J. A., 1740 m.5. Tom Mix 1740 m., 6. Sympathie 1760 m. en J. Wil helm 1760 m. II. ff'apyrusprijs: Handicap le klasse. Prijzen: 250 en 25. 1. Sara 2000 m.; 2. Guy Bingcn 2020 m.; 3. Arnim 2020 m.; 4. Olympia 2040 m.; 5. Fanfare 2060 m.; 6. Olyde 2060 m.; 7. Rabenhaupt 2080 m.; 8. St Nicolaas 2080 m.; 9. Trumpf Konig 2100 m.; 10. Druy 2120 m.; 11. Charley Ley- burn 2160 m.; 12. Diamant Bleu 2160 m. in. Pandoraprijs: pr. dr. 2de en 3e 3d. geannuleerd, daar slechts 4 inschrijvin gen werden ontvangen. IV. Vijftiende Heerrijdersprijs: Handi cap le kl. 2000 m. Pr. 250 en 25. 1. T. Akifita 2000 m.2. Navarra 2020 m.; 3. Postduifje G 2020 m.; 4. Arnim 2020 m.; 5. Sister Patrick H 2040 m.; 6. Lueti- gos Müdchen 2040 m.; 7. Oberetleutnant 2O40 m.; 8. Trotteirr 20-10 m.; 9. Fatima 2040 m.; 10. Edzard 2040 m.; 11. Fanfare 2060 m.; 12. Clyde 2060 m.; 13. Caid 2060 m.14. Diamant Bleu 2160 m. V. Paulownaprijs: heaUpr. dr. 3e en 4e W. Prijzen: 300 en 50., benevens 50 per heat bij 3 of 4 heats. 1. Victoria J. A. 1700 m.; 2. Vrijbuiter 1700 m.; 3. Ulysses 1720 m.; 4. Vaandrager 1720 m.; 5. Up to Date 1720 m.; 6. Uitloo- per V 1740 m.; 7. Tanny See v. Kerrigan 1760 m. Primroeeprijs: Vlakke baan ren over 1600 m. 1. Sport Elevage 69 kg., 2. Elan 64 kg., 3. Paddy's Darling 62 kg., 4. Maelstrom 69 kg^ 5. Lanfranci 52 kg.; 6. Kaboul 55 kg. Juffrouw Ik kom die postzegel *erug brengen, h|j wil nlet plak ken. Pc'fl toch merkwaardig, der tig mentchon die er ook aan ge likt hebben, rijn d'.eze'.fde post fel komen terugbrengen. Nu 7ftl 'k 'm maar lorug sturen naar het Hoofdbestuur P.T.T. UIT DE OMGEVING KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. Zooals onlangs de bloem- bollcnsaneering het punt van bespreking was, zoo ligt thans op de lippen van de aardappelenkweekers de regeling van de Aardappelen-Centrale. En zooals zulks te doen gebruikelijk is bij alle nieuwigheden wordt onmiddellijk een oordeel geveld, een afkeurend oordeel waardoor er van de re geling niets, maar dan ook niets goeds overblijft. Een feit moot het zijn dat de aardappel- kweekers in deze omgeving, en mogelijk nog wel in andere streken, de dupe zijn van een dergelijke omslachtige beweging, ter wijl men voor hen geen vrees behoefde te hebben dat zij met een groot kwantum aardappelen zouden zijn blijven zitten aan het einde van het seizoen. Vooral de kwee kers van duinaardappelen zijn ten zeerste ontstemd, want vooral die aardappelen van die kwaliteit en kleur vinden hun weg wel. Hierbij komt dat deze groep van men- schen van dergelijke bureaucratie als noo- dig schijnt te zijn in die lichamen, niet ge diend is. En op het platte land doen par ticulieren, althans nu nog, of er niets aan de hand is, terwijl aan den rand van ste den als Den Haag b.v. zich een groep van menschen ophouden, z.g. controleurs der Aardappelenoentrale, die, op z'n Hitleri- aansch, graag iedere vrachtauto met aard appelen aanhouden om te „controleeren" of alles „wel in orde is'. Bloemboilensaneering. Zee.' waar schijnlijk zal er de volgende week nog een maal gelegenheid gegeven worden voor de bloerabollenkweekers van Rijnsburg, Kat wijk en Valkenburg om de vereischte kwan- tunis bollen volgens het saneeringsplan te kunnen inleveren op de vuilnisbelt alhier. Nadien wordt de gelegenheid voor goed af gesloten. Naar we later vernemen worden vooral van de gemeente Rijnsburg nog velo kweekers verwacht, die op heden aan de voorschriften nog niet voldeden. Voetbal. Zondag a.s. des namiddags te 2 uur zal het nieuwe terrein der R. K. Voetbalvereeniging „K.R.V.'' in gebruik worden genomen. Bij deze officieele ope ning ©n in gebruikneming zal een wed strijd gespeeld worden door SJ.C. van Noordwijk en Leiden I te Leiden, welke clubs hiervoor zijn uitgenoodigd. Hierna zal een van de elftallen van K.R V. een wedstrijd spelen tegen Foreholte I te Voor hout. De ingang van het terrein is aan de Santlaan tegenover het veilingterrein, en tree 25 ot., jongens 15 ct. Des avonds ko men de spelers en genoodigden bijeen in het parochiehuis. KATWIJK AAN ZEE. Personalia. De heer J. Hendriks, thans te Rotterdam werkzaam, is met ingang van 1 Nov. a.s. benoemd tot ambtenaar bij de Posterijen alhier. LISSE. Geboren: Maria d. van T. Groe- tteveld en C. de Vries. Gehuwd: Arie van der Wal on M. T. Griekspoor. Gevestigd: Jac. en J. Beider uit Amsterdam. A. van Eijk en gezin uit Haarlemmermeer. C. van Dam uit Bolsward. A. M. Boerakker Uit Maas tricht. Th. W. Dofferhoff uit Heem stede. Vertrokken: P. A. van Beek n. Hoorn. J. van Velzen naar Sassenheim. J. Valkhof naar 's-Gravenhage. G. de Ree en gezin naar Rotterdam, J. G. Siebelt naar Hoorn. 0EGSTGEEST. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Maandagavond te 7 uur. Punten van behandeling: 1. Opening. 2. Notulen, ingekomen stukken, mededeelin- gen 3. Voorlooupige vaststelling gemeen- torekening 1932 4. Beschikbaarstelling gelden politievakcursus 1933-1934. 5. Voor stel van B. en W. tot aanvulling der ge meentelijke jaarwedderegelingen voor zoover betreft het toekennen van kinder geld. 6. Verzoek van de Sportclub „Oegst- geest" om grond nabij Poelgeest te mo gen huren voor sportterrein met praead- vies van B. en W. 7. Voorstel van B. en W. tot verhuur van de schuur Gevers straat No. 4. 8. Voorstel van B. en W. tot het verdagen van de beslissing over het uitbreidingsplan voor den duur van drie maanden. 9. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van voorschriften met betrek king tot zoowel den aard van de bebou wing als het gebruik van gronden in de bebouwde kom gelegen (artikel 43 Wo ningwet). 10. Voorstel van B. en W. tot intrekking vau. het raadsbesluit tot onder- handsohe aanbesteding inzake het bitu- mineeren van den Lagen Morschweg. 11. Voorstel van B. en W. tot overdracht om niet van een strookje grond aan den Rijnziohtweg aan de N.V. Gemeenschap pelijk Eigendom te 's-Gravenhage. 12. Voorstel van B. en W. tot verkoop van bouwterrein aan den Warmonderweg (nieuw gedeelte). 13. Bezwaarschrift van C'arl Brandse tegen het besluit van B. en W. waarbij hem vergunning tot het bou wen van een woning met loods aan de Haarlemmertrekvaart is geweigerd, met praeadvies van B. en W. 14 Verzoek van de L.E.M.V.O.G. om vergunning tot het aanleggen van straten in het Emmapark. 15. Comptabiliteit-sbesluiten. 16. School geldreclames. Rondvraag. Diefstal. In den afgeloopen nacht is ten nadeele van M. J. de G alhier uit een met slot en sleutel gesloten schuur ont- vToemd een zoo goed als nieuw heeren rijwiel. Hiervan is aangifte gedaan bij dc politie, die een onderzoek instelt. RIJNSBURG. Tuinbouw. De aanvoer van bloemkool was in den afgeloopen week niet onbelang rijk en de prijzen blijven gedurende dit tijdvak tamelijk op peil, met iets neiging naar beneden in het laatst der vorige week doch weer oploopend begin dezer week. Be taald werd van 9.20 tot 13.40 voor 1ste soort, tweede soort bracht van 3.10 tot 5.20 op. Peen was ook iets lager, doch kon niettemin genoteerd worden voor 2.70 tot 4.90 per 100 K.G. De aardappel- handel ligt eenigszins omver door de rege ling der aardappelcentrale waarvan geen officieele stukken uitgingen doch aan welks voorscriften toch voor een gedeelte werd vastgehouden. Er zijn thans z.g. minimum prijzen, verhoogd met eenige kosten en voor reserveering enz. enz. Betaald werd van 2.— tot 2.10 per 100 K.G. Voor den consument zal door de vereischte romp slomp de prijs aanmerkelijk hooger moeten zijn. VOORHOUT. Tentoonstelling Missienaaikring. De missienaaikring „St. Theresia" alhier, heeft in het afgeloopen jaar zeer veel en goed werk tot stand gebracht. Men besloot daar om, om voor de eerste maal, van de ge maakte stukken een tentoonstelling te houden, om zoodoende de missie-actie on der de parochianen levendig te houden. Het is waarlijk de moeite waard om op de tentoonstellingsdagen Zaterdag en Zondag a.s. deze stukken te gaan bezichtigen, w-aarin dan de damesleden eenigszins een voldoening voor hun werk kunnen consta- teeren. Begrijpelijk zijn voor al deze werkzaam heden kosten, soms zelfs groote kosten ge maakt. En ter dekking van deze kosten is door de naaikrans een fancy-fair samen gesteld met zeer vele attracties, terwijl eveneens inmiddels door B. en W. vergun ning werd verleend, om i^p die dagen een loterij te houden, die naar wij hopen tot een succes moge leiden. De toegang tot deze tentoonstelling en fancy-fair is geheel gratis; waarom wij een ieder aanwakkeren en durven aanbevelen een bezoek te brengen aan deze tentoon stelling. Dat het werk der dames ook met succes moge bekroond worden, wenschen wij hun van harte toe, en iedere paroohiaan kan daaraan medewerken. Excursie „Herwonnen Levenskracht". Woensdagochtend te circa kwart voor zes sen vertrok van hier het Plaatselijk Comi té van bovengenoemde vereeniging met de dames Zelatrioen, om een excursie te ma ken naar het nieuwe Sanatorium „Berg en Bosch'' te Biithoven. Te Utrecht werd even uitgestegen, om nabij de Jaarbeurs het ontbijt te gebruiken. Hierna maakt het gezelschap een rondgang door de stad, met als slot de bezichtiging van de Dom* van waaruit dank zij het hel dere weer, schoone vergezichten waren te bewonderen. Van hieruit werd de reis vervolgd, en na eenige minuten werd „Berg en Bosch", het einddoel, bereikt. Een heerlijke kop koffie stond reeds geserveerd, en na een oogen- blik verscheen de heer Haver, als vertegen woordiger van het Hoofdbestuur, die de gasten in korte bewoordingen hartelijk wel kom heette. Het geheele gebouwencomplex werd van binnen en van buiten bezichtigd en hier en daar waar noodig toegelicht door den ge leider, die omtrent inrichting en verple ging inlichtingen verschafte. Ten slotte sprak de voorzitter der Voor- houtsche afdeeling een woord van dank uit aan het adres van het Hoofdbestuur, die zich had doen vertegenwoordigen door den heer Haver, en dankte dezen meer speciaal voor de goede rondgeleide en diens leerzame inlichtingen. Het zal onge twijfeld een der onvergetelijke dagen ge weest zijn, in dienst van „Herwonnen Le venskracht". Zeer voldaan gingen allen huiswaarts, al waar zij te ongeveer half tien arriveerden. WASSENAAR. Vereeniging van oud-ieerlingen. In het Dorpshuis hield de afd. Wassenaar van den Ned. Bond van Vereen, van Oud- leerlingen haar maandelijksche ledenver gadering. Door den voorzitter, de heer W. Schip per, werden allen hartelijk welkom gehee- ten waarna door den secretaris, den heer G. Verlint, fee uitvoerige en correcte no tulen werden voorgelezen, die aldus wor den vastgesteld. Ter tafel komen vervolgens eenige inge komen stukken waaronder een schrijven van de firma Ballego te Leiden, mede- deelende, dat zij de afdeeling Wassenaar gaarne in de gelegenheid stelt om op haar Dahliakweekerijen een excursie te houden. Naar aanleiding van dit schrijven wordt de datum bepaald op Zaterdag 23 September a.s. Vervolgens brengt de voorzitter een be knopt verslag uit van de gehouden bonds- exoursie te Hilversum. Deze excursie was bijzonder geslaagd en er viel heel veel te leeren en te bezichtigen. Ook deelt de voorzitter mede, dat in de bestuursvergaderingen de wensehelijk- heid naar voren is gekomen het stelsel prijsvragen in een anderen vorm te gie ten door ook prijavraagavondon te hon den speciaal voor de nomenclatuur. Aan laatstgenoemde prijsvragen kunnen alle lieden dan deeliemen, hetgeen voor de gewone prijsvragen lang niet altijd nu het geval is. De vergadering kan zich met dit voor stel geheel vereenigen. Voorts deelt de voorzitter mede, dat het bestuur de mogelijkheid overweegt, om ter plaats© de mogelijkheid te schep pen, dat men zich zal kunnen bekwamen voor het examen 2e en le tuinknecht-. Deze plannen hebben evenwel nog geen vasten vorm en er zal t.z.t. nader op te- terugekomen worden. Ter bespreking komt hierop ter ta/el een tak Amarantus Sanquinia. Door den bespreker worden hiervan verschillende eigenschappen naar voren gebracht. Hierop worden door de jury om het in- gezondene voor de prijsvraag 5 soorten groot bloemige dahlia's van ieder 3 stuks, aangewezen de heeren D. van Barneveld, J. v. d. Kroft en G. van den Berg. Na de pauze wordt hiervan verslag uit gebracht en was als volgt: le prijs, 45 p. A. Gusekloo, 2e pr. 44 p. G. Verlint, 3e pr. 37 p. W. van Egmond. Hierop wordt door den heer G. van den Berg een interessante inleiding gehouden over halfheesters. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd een ruim gebruik gemaakt en hierdoor ontspon zich een aangename en leerzame discussie. Uit de vragenbus kwamen ten slotte twee vragen naar voren, een over de voor behandeling van bloembollen voor de» trekkerij en een hoe seringen moeten wor den geforceerd. Beide vragen zullen in de November- vergadering door de heeren Zoetemelk en van der Kroft door een inleiding worden behandeld. Hierop werd de vergadering door den voorzitter gesloten. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. De vernieuwing van de Hofbriig. In verband met de vernieuwing der Hofbrug, met welke werkzaamheden Maandag a. s. een aanvang zal worden gemaakt, zal het verkeer voor rij- en voertuigen vanaf dien datum zijn gestremd en worden omgelegd als reeds door ons gemeld. Voorts zal van af Woensdag het verkeer te water naar de Sj>oorhaven enkele dagen worden stop gezet. De noodbrug voor voetgangers is inmiddels reeds gearriveerd. Goed afgeloopen Op den hoek Mau- ritsstraat had gisteravond een verkeers ongeval plaats dat zich aanvankelijk ern- siig liet aanzien, maar betrekkelijk goed afliep. Een zoontje van H. G. stak met zijn 2 Yi -jarig zusje plotseling den Rijks straatweg over, toen juist op hetzelfde momept uit de richting Leiden met groo te snelheid een luxe auto naderde. Hoe wel de bestuurder krachtig remde kon hij een aanrijding niet meer voorkomen. Het meisje werd door de bumpers gegrepen en kwam ender de auto terecht. Toen men haar er onder vandaan haalde, bleek zij slechts eenige schrammen te hebben be komen. Het broertje wist nog bijtijds op zij te springen. Ongeval. De ijsventer D. ving giste ren bij de speeltuin van het Bloemhof- kwartier met zijn handen een voetbal op, die wel wat hard aankwam, want D. brak een pink. Been QebrOken. Gisteren had het 12- jarig zoontje van S. bij het hardloopen het ongeluk te vallen en zijn been te bre ken. Geboren Marie Leon Theresia, d. van Hendricus Arnoldus Werneke en An na Maria Geertruida Dubois Jan Her man, zoon van Jacob van Rijn en Corno- lia Altona Helena Apolonia Cornelia, dochter van Johannes Hendrikus van Frankfoort en Apolonia Helena Maria Pouw Arie Jan, zoon van Harm Scho- newille en Johanna van der Heijden Petrus, zoon van Bernardus Leonardos Luyien en Maria van der Werf. Overleden Theodora Johanna Ma ria van Vliet oud 53 jaar Thomas Ja cobus Ketel, oud 46 jaar, echtgenoot van Antonia Aaltje van Hemsbergen. Getrouwd Jan van Eijk, oud 39 jaar en Hendrina Bergman, oud 36 jaar - Hendrik Johannes van der Louw, oud 33 jaren er Maria Luyendijk, oud 23 jaar Jan Roest, oud 29 jaar en Leuntje Jonge- jan. oud 24 jaar. Gevestigd Grietje Meel echtgen. van A. 'v. d. Bosch van Hazerswoude Huibert van Leeuwen van Waddinxveen 201. Opeens slipte er iets langs hem, dat zeer zijn aandacht trok. Er was iets, dat de lucht van Profje had en ook op hem leek, maar hij was het toch niet. Struisje draaide zich om en liep het wezen vlug achterna. Het was 'n aap, geen kale, on gekleeds, maar een met een jasje aan, en dat jasje.... Struisje herkende het dade lijk, was van zijn meeeter, zijn verloren Profje. Johanna P. ver Meul van Rotterdam Neeltje W. Marohand echtgen. van A. v. Loon van Waddinxveen Petronella v. Duivendijk echtgen. van K. Schuitema van Gouda Elisabeth Berkelo van Am sterdam Jan D. Herrewijn van Hille- gersberg. V ertrokken Keimpe van der Meer naar Schiedam Dr. Hermanus J. Lovink naar 's-Gravenhage Eitje Hanzen naar Dordrecht Jan Molenaar naar 's-Gra venhage Bregetta G. van Wilgen naar Oegstgeest Petrus A. T. Doe-sburg naar Sas van Gent Jaoobus P. Seijsener naar Venray Clazina C. de Bruin naar Voor burg Marrigje Spruijt geb. van der Snoek naar Hengelo (O.). Hans Neu. stad tel naar 's-Gravenhage. BOSKOOP. Koninklijke Onderscheiding. De heer F. J. Grootendorst, sinds 40 jaar eere-voorzitter bij de Vereen, voor Chr. Nat. Onderwijs te Boskoop, is be noemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Arbeidsbemiddeling. Bij de Agent der Arbeidsbemiddeling alhier staan mo menteel 283 werkzoekenden ingeschreven t. w.: 1 stucadoor, 3 opperlieden, 2 lood gieters, 7 grondwerkere, 1 schilder. 15 tim merlieden, 3 spanenmakers, 5 kistenmakers 1 mandenmaker, 3 meubelmakers, 1 blee- ker, 2 schoenmakers, 2 scheepmakers, 1 aanhouder, 1 metaalbewerker, 2 bakkers, 189 land- en tuinbouwarbeiders, 1 reiziger 1 kruideniersbediende, 2 chauffeurs, 1 melkbezorger, 3 schippers, 32 losse werk lieden, 1 fabrieksarbeider, 1 pianist en 2 boekhouders. 75-jarig Christelijk Schoolonderwijs. Op 5 en 6 September jl. is op. plechtige wijze het 75-jarig jubileum gevierd der Vereeniging voor Christelijk Schoolonder wijs te Boskoop. Dinsdagavond had er een bijeenkomst plaats in de Geref. Kerk. Tn deze bijeenkomst werd een feestrede uit gesproken door Ds. M. van Grieken, pre dikant te Rotterdam, voorzitter van de vereeniging voor Christelijk Nationaal Schoolonderwijs in Nederland: De gemengde zangvereeniging Sursum Corda verleende haar medewerking. Woensdagochtend te 10 uur vond de berdenikangsb ij een komst plaats met de schoolgaande kinderen, in tegenwoordig heid van ouders en genoodigden. Reeds een half uur tevoren stelden de kinderen zich op voor de Geref. Kerk, waarna zij, begeleid door de Christelijke Muziekver- eeniging Concordia, gezamenlijk een lied. zongen. Hierna begaven zioh allen naar de kerk. Aanwezig waren o. m. Burge meester P. A. Colijn, de beide wethouders, de heer H. de Blouw, Inspecteur van het Rijks Schooltoezicht der inspectie Gouda en afgevaardigden der Commissie van Toezicht op het algemeen vormend lager onderwijs te Boskoop. Door de kinderen werden versohillende zangnummers ten gehoore gebracht. Door meerdere heeren werd het woord gevoerd oa. door den heer W. Hderink, hoofd van de Christelijke School in de Nieuwstraat, die in het kort de geschiedenis van de school vertelde. Des avonds had een herdenkingssamen komst plaats van ouders, leden, begunsti gers en oud-leerlingen. Door den heer E. Guldemond, voorzitter der vereeniging werd deze bijeenkomst geopend. Ook op dit avondfeest verleende Sursum Corda haar medewerking. De vereeniging kan met genoegen te rugzien op de viering van dit jubileum. Nieuw gebouw Coöj». Boerenleenbank. In de gehouden buitengewone alge- meene vergadering van de Coöp. Boeren leenbank, alhier, ie besloten om over te gaan tot den aankoop van een perceel bouwgrond van den heer Struve aan de Burg. Colijnstraat en vervolgens daar ter plaatse te stichten een nieuw bankge bouw. Architect is de heer J. D. Kranenburg, alhier, die ook de teekeningen en plannen voor bedoeld gebouw heeft ontworpen. 202. Hé daar, riep hij, blijf eens even staan. Hoe kom jij aan die jas? De aap keerde zich om, keek minachtend naar de voge] en greep hem, zonder te antwoorden bij zijn nek. Maar Struisje was vlugger dan de aap dacht en ook veel sterker. In een oogenblik had hij zich loegerukt on hij gaf de aap een schop met zijn sterke po>t, dat deze omverrolde. Daarna gaf hij hem nog een paar beten en de aap vond het maar het beste er vandoor te gaan. Hij liet de jas van zijn schouders vallen en verdween in een boom.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 10