Haarlemmerstr. DINSDAG 5 SEPTEMBER 19j> DE LEIDSCHE COURAN, EERSTE BEAD PAG. 2 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 6 Sept. 1933, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerst.: 773.3 te Andanes. Laagste barometerst.: 753.3 te Vestmanoer Verwachting tot den avond van 6 Sept.: Zwakke tot matige Oostelijke tot Zui delijke wind, helder tot licht bewolkt, droog weer, weinig verandering in tem peratuur. Een groot gebied van hooge drukking •trekt zich uit van Noord-Scandinavië tot Zuid-Duitschland en neemt nog toe. Een ▼rij ondiepe depressie op den Oceaan trekt naar IJsland en houdt den druk laag in de Golf van Biaoaje, zoodat het Westelijk waarnemingsgebied Oostelijke winden heeft, het Oostelijk Noordelijke winden. In Duitschland en het Oosten van ons land was de ochtend koel, maar zal de krachti ge zonnestraling hooge middagtemperatu- ren brengen, in Zuid-Frankrijk blijft de hitte aanhouden. Gisteren viel nog regen in Noorwegen en Oost-Duitschland, maai beden zal de regen tot IJsland boporkt blij ven, behoudens kans op onweer in Zuid- West-Frankrijk. Voor de volgende dagen kan nog op voortdurend fraai weer gere kend worden. LUCHTTEMPERATUUR. Temperatuur de» middags te half drie 20.6 gr. O. LICHT OP VOOR FIETSERS Van Dinsdagnamiddag 8.11 uur tot Woensdagmorgen 5.47 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: op Woensdag 6 Sept. v.m. 4.49 uur en nam. 5.06 uur. WATERTEMHtHATUURï Zweminrichting Hooge Rijndijk om 7 uur 20.gr. O. Zweminrichting „De Zij1", om 7 but: 19.— gr. 0. UTRECHT TEGEN STRAPERLO. De rechtskundige commissie uit den ge meenteraad van Utrecht schrijft aan den Raad, dat sedert eenigen tijd hier te lan de speeltafels geëxploiteerd worden onder den naam straperlo-spel. Soortgelijke spe len poogt men ingang te doen vinden on der de benaming van spiralo- en romantjo- speL De ervaring heeft, naar de commissie meent, wel geleerd, dat het meerendeel der bezoekers de speeltafel wel degelijk be schouwt als een gelegenheid om aan ha zardspel deel te nemen. De commissie is dan ook met haar voorzitter van oordeel, dat het exploiteeren van deze spelen in een stad als deze behoort te worden tegenge gaan. Uit een omzendbrief van den minister van Binnenlandsche Zaken blijkt, dat de rijksoverheid op dit oogenblik niet over middelen beschikt om het toenemen van de ook in haar oog afkeurenswaardige speel- gelegenheden te beletten. Op grond van de thans geldende verordeningen is zy evenmin bij machte, omdat hier ter stede de in tal van andere plaatsen gebruikelijke bepaling wordt gemist, welke voor het op een openbare plaats geven of toelaten van eenige vermakelijkheid een vergunning van den burgemeester cischt. Tot het vaststellen van een dergelijke bepaling doét de commissie thans het voor stel. Zy zou die willen opnemen in de ver ordening op Openbare plaatsen, aangezien de omschrijving, welke de Drank verorde ning van „inrichting" in den zin van die verordening geeft, voor het hier beoogde doel te beperkt is. De voorgestelde bepaling zal, behalve het exploiteeren van spelen als de boven bedoelde, ook andere vermakelijkheden in openbare plaatsen onder het vereischte van vergunning brengen. Dit verdient aanbeve ling, omdat het artikel dan tevens zal kun nen worden toegepast voor partijen en feesten met muziek in lokalen of ruimten, welke wel als „openbare plaats" zijn te be schouwen, doch niet onder de Drankwet en de Drankverordening vallen, voor cir cussen op particulier terrein e.d. Voor spe len als biljarten .dammen, schaken e.d. is de voorzitter van de commissie voornemens een algemeene vergunning te verleenen. Spelen, welke kennelijk in hoofdzaak voor kinderen zijn bestemd, worden door de be paling zelve uitgezonderd. De commissie stelt den Raad voor, tot de vorenomschreven aanvulling van de ver ordening op openbare plaatsen over te gaan en dit besluit, met het oog op de bestaande plannen tot het exploiteeren van speelge- legenheden tijdens de Jaarbeurs, onmid dellijk te doen afkondigen. Mr. PAUWELS ZAL v. d. LUBBE NIET VERDEDIGEN. Weggewerkt door de communisten. Zooals gemeld, had de familie van den thans in Duitschland gevangen zittenden communist v. d. Lubbe den Amsterdam- schen advocaat mr. Francois Pauwels ver zocht de verdediging van den aanstichter van den rijksdagbrand in het a.s. proces te Leipzig op zich te willen nemen. Mr. Pauwels gaf daarna te kennen, dat hij in Leipzig geen politieke redevoeringen wenschte te houden, doch uitsluitend een beroep zou doen op de clementie der rech ters. Dit was niet naar den zin der communis tische geestverwanten van v .d. Lubbe, die er thans in geslaagd zijn, mr. Pauwels als verdediger weg te dringen. Het „Comité tot verdediging en rehabi litatie van Van der Lubbe" heeft een com muniqué uitgegeven, waaraan wij het vol gende ontleenen: „Mr. Fr. Pauwels heeft zich wel met hulp van een zekeren heer De Vries, onder al lerlei valsche voorwendsels, aan de familie Van der Lubbe opgedrongen, waardoor deze aanvankelijk geneigd was, mr. Fr. Pauwels met de verdediging te belasten. Na ruggespraak met het comité-Van der Lubbe, heeft de familie Van der Lubbe echter besloten, mr. Pauwels mede te dee- len, dat zijn optreden als verdediger ver der niet op prijs gesteld wordt, daar een verdediging als door mr. Pauwels geprojec teerd, volstrekt zou indruischen tegen den geest en de mentaliteit van den revolution- nair Marinus van der Lubbe. Mr. Pauwels heeft zich daarop onverwijld in verbinding gesteld met het Comité, om dit te bewegen de genomen beslissing alsnog te herroepen, doch het comité handhaafde zijn afwijzen de beslissing. De vage en tegenstrijdige motiveeringen, door mr. Fr. Pauwels ten aanhoore van een vijftal getuigen, waaronder drie afge vaardigden van het comité, aangevoerd om zijn optreden als verdediger van Mari nus van der Lubbe aannemelijk te maken, alsmede het feit, dat het initiatief in deze wel degelijk, zij het gemaskeerd, van mr. Pauwels is uitgegaan, wettigen het vermoe den, dat hier geheime opdrachtgevers aan het werk zijn, die nimmer het belang van Van der Lubbe als revolutionnair proleta riër op hét oog kunnen hebben, doch zich slechts van hem wcnschen te bedienen om eigen politieke doeleinden na te streven" Mr. Fangois Pauwels bericht daarop het volgende: „Daar mij gebleken is, dat de familie Van der Lubbe geheel onder den invloed van het raden-communistische Van der Lubbe-comité is gekomen, en ik mij geenerlei inmenging of controle van com munistische zijde wensch te laten welge vallen, heb ik besloten van de verdere ver dediging af te zien". EVENREDIGE VRACHTVERDEELING. Donderdag in werking. Bij K.B. is bepaald, dat de besluiten der Kamers van Koophandel en Fabrieken, in zake de instelling van Bevrachtingscom missies voor de binnenscheepvaart, in wer king treden op 7 September a.s. Met ingang van dien datum is derhalve het inladen of in lading nemen in een vaar tuig van goederen, voor vervoer naar bin nen het rijk gelegen plaatsen, zoomede het vervoer dier goederen verboden, tenzij dit verkeer gedekt is door een ver voer be wijs, afgegeven door een Bevrachtingscommis- Schippers, die nog niet in het bezit moch ten zijn van een bevrachtingsboekje, zullen derhalve goed doen zich onverwijld te wen den tot de Bevrachtingscommissie, binnen welker district hunne vaartuigen ter be vrachting gereed liggen. In herinnering wordt gebracht, dat over treding van het inlaad- en vervoerverbod kan worden gestraft met een geldboete van ten hoogste duizend gulden. CONSECRATIE VAN DE KAPEL VAN HET NIEUWE „BERG EN BOSCH". Nadat eenige dagen te voren door den Verbondsadviseur kanunnik J. G. v. Schaik, proost van het metropolitaan kapittel te Utrecht, kapel, gebouwen en terreinen van het nieuwe sanatorium „Berg en Bosch" van Herwonnen Levenskracht te Bilthoven waren gezegend, werd, gelijk men weet, op 18 Juli j.l. door Z. H. Exc. Mgr. den Aartsbisschop de plechtigheid der opening verricht. Gisermorgen werd dat alles bekroond doordat Z. H. Exc. Mgr. J. H. G. Jansen, aartbisschop van Utrecht, de nieuwe kapel volgens de schoone liturgische voorschrif ten der H. Kerk consacreerde. De plechtigheden vingen om halfnegcn aan. Hierbij was de ceremoniarius de se cretaris van het aartsbisdom dr. Geerdink, diaken ad intres rector Naber van het sa natorium; diaken bij de consecratie pastoor Dijkhoff uit Bilthoven, sub-diaken pastoor Schaepman. Verder was als assistent aanwezig rector Van den Hengel. Na de plechtige consecratie werd de H. Mis „Coram pontifice" opgedragen door den hoogeerwaarden heer Th. Knuvelder, de ken van Utrecht, met als diaken pastoor Smit uit Soesterberg en pastoor Broere uit Hooglanderveen. Onder de H. Mis werd de toespraak gehouden door den rector van het sanatorium, den zeereerw. heer Naber. De plechtige H. Mis werd bijgewoond door de zusters, dr. Bronkhorst en zijn me- dischen staf, voorzoover daartoe in staat de patiënten en het personeel. Voorts het bestuur van Herwonnen Levenskracht, de architecten Koldewey en Van Moorsel en de aannemer, de heer Windt. De patiënten in de hallen konden door middel van luidsprekers de plechtigheden volgen en genieten van den lijurgischen zang, welke werd uitgevoerd door een voor deze gelegenheid naar Bilthoven gekomen zusterkoortje der Dominicanessen uit Voorschoten, „Volkskrant". Batist en Craquellé Dameskragen,ruimekeuze vanaf. 521/? Moderne Lakstrikken, zwart - zwart/rood, zwart/wit 55 Japongespen, uni 10 Japongespen 2-kleurig 17 Witte Brocaatzijden Damesshawls 70 x 70cM. 221/2 Gebatikte Zijden Dames shawls 50, 40 UITVOERING TUINBOUWSTEUNWET. Wat betreft de minimumprijs der witte kool worden groote veranderingen aan gebracht. Deze bedroeg tot heden 0.40 per 100 kg., hetgeen echter zóó'n geringe ver goeding is, dat het allernoodzakelijkst er niet van kan worden betaald. De wittekool wordt hoofdzakelijk in het binnenland ge bruikt en de wittekoolverbouwers zijn vau het standpunt uitgegaan, dat de binnen landsche consument toch niet minder mag betalen voor het eigen product dan de kostprijs, die zeer krap berekend om en by 1.25 per 100 kg. ligt. Hiermee is men naar den Regeerings- commissaris voor den Tuinbouw gegaan, die het billijke van dit standpunt inzag en thans is de minimumprijs gesteld op 1.25, waarvan 1.wordt uitgekeerd, terwijl de resteerende 0.25 in een reservefonds wordt gestort ter dekking van onkosten. „Hbld." DE K. J. M. V. TE ROME. Een particulier telegram uit Rome meldt d.d. 4 dezer aan de „Msbd.": Z. H. de Paus heeft heden de Neder- landsche Katholieke Jonge Middenstanders, die thans in de Eeuwige Stad vertoeven, in particuliere audiëntie ontvangen. De ontvangst had plaats in de zaal van de Palatijnsche Garde. Z. H. hield een lange toespraak in het Duitsch. Als leden van de katholieke we reldfamilie richtte de Paus tot hen een hartelijk wellcomstwoord, waarna Z. H. een zeer bijzonder woord van lof sprak voor hetgeen katholiek Nederland voor de ka tholieke zaak in eigen land en voor de mis sies doet. Z. H. hoopte dat de Jonge Midden standers die naar Rome gekomen waren, om het jubeljaar te vieren, mooie herinne ringen aan deze dagen blijvend zouden be waren. Z. H. schonk daarop aan de aan wezigen en hun familie in Nederland Zijn zegen. Gisteren werd in de Catacomben een H. Mis bijgewoond, waaronder de K. J. M. V.- leden tot de H. Tafel naderden en waarna een ontbijt plaats had .bij de Paters Trap pisten. In het St. Franciscushuis werd het Lof gecelebreerd. UIT DE OMGEVING HILLEGOM. Winkelsluiting. Vanaf heden moeten de winkels weder op Zaterdag te 10 uur worden gesloten. Men denke daar wel om! ZwemsporL Voor het gemeentelijk diploma als geoefend zwemmer (ster) slaag den de dames: T. Veldhuyzen van Zanten, M. W. L. van Zanten van Dooren, M. C. de Graaf-De Groot, G. R. Guldemond, C. Kolk, J. Lommerse, G. A. Visser, J. Kooy, Th. J. Asper, T. Hamberg, A. G. Goemans en de heeren M. van Til, A. M. Groot, A J. Groot, C. J. Groot, J. P. Groot, G. J. M. Groot, G. Scholten, J. F. Scholten, H. Kolk, I R. J. M. Heirman, C. W. de Graaf, J. H Möhlmann, F. W. Möhlmann, H. G. Velt- kamp, A. de Rooy, W. van Zanten, W. P. Pont, C. A. Scharpff en J. J. van Roode. Het diploma als zeer geoefend zwemmer (ster) werd behaald door de dames C. Krieger-Speelman, M. M. van Til, L. C. van Til, A. Lommerse, C. F. Seijsener en den heer C. W. de Graaf. Meerstraat en Wilhelminalaan. De gemeente heeft met de Provincie een over eenkomst gesloten, waarbij deze straten zullen worden als volgt: Een rijweg van 6 M., waarnaast aan weerszijden een weg van 2 M. voor'langzaam verkeer en daar naast een trottoir van 1.50 M.; de totale breedte wordt dus 13 M. Vanzelfsprekend komt langs het water der Wilhelminalaan geen weg voor langzaam verkeer en geen trottoir. Eindelijk. De voormalige Remise der stoomtram is eindelijk verkocht en spoe dig zal met de afbraak een aanvang ge maakt worden. Als men weet, dat de Elec- trische van af 1 Jan. rijdt, is het niet over dreven dat men zegt: „het zou toch ook eindelijk eens tijd worden". Voor de Nieuwe Kerk te Delft. De speldjesdag op Koninginne-verjaardag hier gehouden ten bate van de restauratie der Nieuwe Kerk te Delft bracht op 80.56, wat niet kwaad is. KATWIJK. Uitvoering tuinbouwsteunwet. Aan de besturen der veilingsvereenigingen is door de Regeeringscommisaark bet volgend schrijven gezonden: Reeds bij de tuinbouwsteunuitkeering 1932 is hot gebleken, dat een registratie der bedrijven, die voor steun in aanmer king komen, niet kon worden gemist. In verband met de op handen zijnde uit- keering voor 1933 en de noodzakelijkheid om zich een juist beeld te kunnen vormen van den omvang van den tuinbouw en de onderscheidene cultures, ie het noodig op korten termijn tot een registratie van de tuinbouwbedrijven over te gaan. Met het oog daarop, stel ik er prijs op van U te vernemen het aantal aanvoeders aan Uw veiling. Deze opgaaf is noodig in verband met de vaststelling van het aanta] formulieren, die voor Uw veiling noodig zijn. LISSE. Muzick-uitvoering. De R. K. Harmonie )rAdolf Kolping" zal ook dit jaar haar jaar- ljjksch concert aanbieden in de Buurtschap „De Engel" en wel Woensdagavond a.s. op het terras van het Café van den heer Juf fermans. Het programma hetwelk ten uit voer zal worden gebracht, is uitstekend verzorgd. Wij twijfelen er niet aan, dat ook het corps aldaar een aandachtig gehoor moge ondervinden, dit ten gerieve van de muziekliefhebbers. Concours. Op het gehouden Concours te Rotterdam, uitgaande van het Ooster- Mannenkoor, dirigent Otto de Vaal, be haalde de Fanfare V.O.O.A. afd. Lisser- broek in de derde Afdeeling een 1ste prijs met het vrije nummer „Mignonnette" en „Mignon" ouverture met 348 punten. Ver volgens werd in den Eere-wedstrijd een eereprijs behaald met „Mignon". Uit het rapport van de jury nemen wij het volgen de op: Dirigent voelt muzikaal aan. Tech nisch beheerscht klonk dit nummer. Dit corps heeft zeer goede elementen onder hare leden, ieder staat voor zijn partij. De jury voorspelt een goede toekomst met dit ensemble, indien men met beslistheid luis tert naar de uitstekende dirigent. Het is voorwaar voor den dirigent, den heer A. van Leeuwen, een pracht-succes, en wij wen- schen hem met dit nog zeer jonge corps vele successen in de toekomst. Hinderwet. Ter gemeente-secretarie alhier ligt ter inzage een verzoek met bij lagen, ingevolge de Hinderwet, van de N.V. American Petroleum Company te 's Gra- venhage, om vergunning ot het uitbreiden van de bestaande ondergrondsche benzine bewaarplaats met aftrapinrichting op het perceel kadastraal bekend gemeente Lisse in sectie C no. 2510, plaatselijk gemerkt Heereweg no. 148 (fa. Cammenga en Co.). Op Vrijdag a.s. des voormiddags 11 uur kunnen bezwaren tegen inwilliging van dit verzoek worden ingebracht ten gemeente huize. Politie. De Inspecteur-Chef van Poli tie dezer gemeente is binnen de gemeene verhuisd van Heereweg no. 233 naar Ka naalstraat no. 148. Besm. Veeziekte. In de week van 27 Augustus tot en met 2 September j.l. is binnen deze gemeente driemaal de besmet telijke veeziekte mond- en klauwzeer ge constateerd en wel bij de veehouders C. J. van Graven, J. de Regt en J. J. W. Lange- veld. RIJNSBURG. Gevestigd: J. Jonker, Langevaart 60. W. G. v. Egmond, Brouwestraat 1. Jac. Brusee, Heeren weg 27. R. Klosse, Oegstgeesterweg 1. Vertrokken: C. M. Bloemendaal met gezin naar Oegstgeest. C. v. Delft naar Heerlen. H. Kade met gezin naar Kat wijk aan den Rijn. D. de Mooy met ge zin naar Katwijk aan den Rijn. Joh. Ger. Heemskerk met gezin naar Leiden. Neeltje van Egmond naar Oegstgeest. Jannetje Ravensbergen naar Den Haag. Jac. de Mooy naar Leiden. G. Bosschie- ter naar Utrecht. TER-AAR. Geboren: Anne, z. van H. de Rooij Heemskerk. Dirk, z. van C. van Eijk Bol. Elizabeth Christina, d. van J. v. d. HoornVoortman. Pieter en Janneke, z. en d. van I. den DekkerRoeland. Gehuwd: J. v. Rossenberg 27 j. en M. Hoogervorst 24 j. G e v e s t i g d: A. H. v. d. Bos van Steen wij kerwold. Vertrokken: B. Boerefijn naar Al phen a. d. Rijn. H. A. Hols naar Steen- wykerwold. M. K. Kerkhof naar Lei den. J. de Vink naar Utrecht en A. C. M. Schakenbos naar Noordwijk. VOORHOUT. Viering Koninginnefeest. Maandag avond werd door de R. K. Muziekvereeni- ging „St. Cecilia" alhier een concert ge geven vanaf de muziektent, ter gelegen heid van den Koninginneverjaardag. Zeer velen waren opgekomen om het concert te beluisteren; het mooie na-zomerweer lok te velen naar buiten om de schoone mu- ziekklanben te hooren. Op traditioneele wijze werd deze mu- zieuitvoering ingezet met het Vaderland- sohe volkslied „Wilhelmus van Nassauwo" terwijl gesloten werd met het „Wien Neèr- landsoh Bloed". Verschillende marschen en andere muziekstukken konden worden beluisterd, onder de bekwame leiding van den heer Bolderdijk uit Leiden. Zoo is dan voor Voorhout op zeer so bere wijze in den geest van den tijd, het z.g. Koninginnefeest wederom achter den rug. Velen ten spijt hoorden we dit jaar niet de schoone keelgeluiden van „Voor- houtsch Gemengd Koor", die andere jaren hunne krachten ten beste gaven. Een mooi succes. Zondag 3 Septem ber j.l. werd te Bergen op Zoom een groot Nationaal Solistenconcours gehou den. Voor de eerste maai togen 3 leden AGENDA LEIDEN. Dinsdag, R. K. Metaalbewerkersbond, Bondsgebouw, 8 uur. Donderdag. R. K. Reela-sseeringsver. Zit ting Sb. Vinoentiushuis, HoogL Kerkgrachfc 32, 89 uur. De avond-, naoht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 4 tot en met Zondag 10 September a.s. waargeno men door de apotheken: G. F. Reijst, Steenetraat 35, telef. 136; en A. J. Donk, Doezaetraat 31, telef. 1313. van de R. K. Muziekvereeniging „St. Ce cilia" naar het concours, om mede te din gen naar een prijs. De heer L. van dor Holst kwam uit met „La Visuoso", Air Varia van L. Blómant met groote fluit, terwijl de heeren Ant. Verhaegen met piston uitkwam met „Der Liebestraum" van Th. Hoch op. 17 en G. Zoet met „Mo- reau de Salo", thèine Varia van H. Pain Pare, als trombonist. Door de bijzondere toewijding van den hoer M. Bolderdijk, directeur van boven genoemde muziekvereeniging, wisten alle drie de heeren een eerste prijs te behalen resp. met 154, 154 en 169 punten. Dit mooie succes wat door deze leden is bereikt geworden, is een pluim -waard op de hoed van den heer Bolderdijk, die hierdoor zijn arbeid bekroond zag. Een bijzonder woord van hulde aan zijn adre» zal dan ook zeer zeker niet misplaatst ge noemd worden. Dat bovengenoemd succes voor de ove rige leden een aansporing moge zijn zich meer in de muziekkunst te bekwamen. „Herwonnen Levenskracht". Woens dag 6 Sept. a.8. zal door het Plaatselijk Comité van „Herwonnen Levenskracht'* een excursie gemaakt worden naar het Sa natorium te Bilthoven. Als tegenpraestatie en ale blijk van waardeering voor het werk wat de collec- trices jaarlijks voor „Herwonnen Levens kracht" doen, wordt door hen deze tocht en excursie medegemaakt. Zoo belooft het ten minste bij gunstig weer, een gezellige en leerzame dag te worden. Geboren: Johannes Switbertus Leo nard us z. vam P. A. van Reijsen en E. A. Cuel-cnaire Johanna Maria d. van G. van den hieuwend ijk en H. Steen voorden. Ondertrouwd: Johannes Cornelia de Klerk 28 j., te Noordwijkerhout, en Maria Cornelia Zonneveld 24 j. Corne lia Cornelisse 22 j. en Cornelia Cecilia van Werkhoven 25 j. Overleden: Antonius Hendr. Kok, 5 1/2 maand. WASSENAAR. Been gebroken. Maandagmiddag om streeks 4 uur kwam de 5-jarige C. Br. op den hoek KerkstraatLangstraat, door on oplettendheid bijna onder een bakfiets te recht bestuurd door den bakkersknecht van D. alhier. Deze had tijdig het gevaar ge zien en wist te stoppen, doch het knaapje was zoo in gedachten verdiept, dat het als nog tegen den reeds stilstaanden bakfiets opliep en daardoor dermate ongelukkig kwam te vallen, dat het een beentje brak. Per ziekenauto van Goemans werd het ventje naar het ziekenhuis te Den Haag, Westeinde overgebracht. Den bakkers knecht treft geen schuld. Van het paard gevallen. In Meyendel viel hedenmorgen mej. v. d. P. uit Den Haag van haar paard. Zij liep een ribfrae- tuur op. Door de eerste hulp werd zij met de ziekenauto vervoerd naar de St. Jaco- busstichting en later per particuliere auto naar haar woning. WARMOND. Personalia. Zaterdag slaagden te Den Haag voor examen coupeuse de dames M. Decks en C. v. Niekerk, alhier. Een buitenkansje. Een visscher uit den Haag heeft nabij de Zijl alhier twee karpers gevanden die te zamen een ge wicht hadden van ruim elf pond. Voor waar een buitenkansje. Winkelpand. Aan den heer C. Waas dorp te Sassenheim is door Burgemeester en Wethouders vergunning verleend om het door hem aangekochte* perceel gelegen in de Dorpsstraat naast de Oude Waagdam te verbouwen tot winkelhuis. Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling hier een manufacturenzaak te vestigen in den meest uitgebreiden zin van het woord. Geboren: Catharina Petronella There- sia, d. van Th. J. Hoek en A. Th. van Rooyers. Maria Cornelia, d. van H. van Hulst en C. M. Koppers. Johannes Koenraad, z. van W. K. Heyl en W. v. d. Kwest. Christina Elisabeth Maria, d. van W. den Dunne en J. H. Kuypers. Joan nes, z. van G. de Winter en C. M. J. Mens. Roel, z. van J. Wielinga en W. Klinker. Johannes Nicolaas, z. van J. van Leeu wen en J. Loos. Hermina Geertruida Maria, d. van G. J. M. Paardekooper en J. M. Schavenmaker. Overleden: M. Braan 34 j., echtge- noote van A. van Staveren. J. Kruit 71 j. echtgenoot van G. v. d. Mey. J. E. W. v. d. Valk 43 j., echtgenoote van A. C. de Vogel. ZEGWAART. Brand in hooiberg. Door tot heden toe onbekende oorzaak, brak Maandagmid dag half vijf uur brand uit in de met land bouwproducten en hooi gevulde tas van den landbouwer Sch. aan den Zegwaart- schen weg alhier. Door spoedig optreden van de brandweer kon de brand beperkt b ij ven en werden woning en overige ge bouwen gespaard. De politie stelt een on derzoek in. Verzekering dekt do schade.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 2