MAANDAG 4 SEPTEMBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG 6 athlftiek NATIONALE SPORTWEDSTRIJDEN DER R. K. SPORTVER. „E.S.T.O." Nieuw record vèrspringen. Deze zoo sympathieke vereen, heeft Zondag nationale sportwedstrijden georga niseerd op een wyze, die alle lof verdient. Het prachtige sportterrein met kleedt- en waschgelegenheden was zoo perfect in or de, dat we niet anders dan lof hebben hoo- ren uitspreken over deze inrichting. Het was dan ook &f. Des morgens ware alle leden tegenwoordig in het H. Misoffer en smeekten Gods zegen af voor het welsla gen van dit feest. Om ongeveer 12 uur begonnen de wed strijden. Aanwezig waren de Zeereerw. heer Pastoor Lühn, Kapelaan van Kessel, Hector Doeswijk uit den Haag, voorz. van de D. H. A. K. de heer S. Hooy, de jury^ leden, de heeren A. Senden, Molkenboer uit Leiden, Zuiddam uit Alphen, Witte uit Leiden, Faassen en de Rijk. Diverse com missarissen van Esto, 270 deelnemers ver deeld over 33 vereenigingen, een 1000-tal toeschouwers; men kan zich indenken, dat het een imposant schouwspel was. Een luidspreker-installatie, waarmee de wed strijdleider, de heer v. Helmond, alles regel de, bracht het publiek steeds op de hoogte van wat er gebeuren ging. Met de grootste attentie hebben de toe schouwers alles kunnen volgen en ieder was vol lof over de organisatie en de af werking van het programma. De uitslag der verschillende wedstrijden is als volgt: Junioren A. Vèrspringen: 1. A. Rom- bouts. Holland, Haarlem 5.12 M.; 2. J. v. d. Berg, Orino, Rijswijk 4.97 M.; 3. J. Wel, Orino, Rijswijk, 4.72 M.; 4. J. J. du Pont, Jong Leven, A'dam 4.71 M.; 5. H. Stik voort, Rood-Wit, Leiden 4.67 M. Estafette 4 x 60 M.: 1. De Bataven, Lei den 34.6; 2. Orio, Rijswijk 35. 400 M. Nieuwelingen: 1. Hoven, Jong Leven, A'dam 57.2; 2. Vijverberg, Vios, Naaldwijk 58.8; 3. L. Klugt, Vios Naaldwijk, geen tijdopn. 100 M. Nieuwelingen: 1. J. Willemse, S. S.S. Leidschendam 12; 2. G. Westgeest, Hol land, Haarlem 12.8; 3. W. Derksen, R.K.A.V., A'dam; 4. T. Heynen, G.D.A., Loosduinen; 5. J. Blom, W.I.K., Laren; 6. A. Vijverberg, Vios, Naaldwijk. Hoogspringen: 1. J. Wel, Orino, Rijswijk, 1.42; 2. A. Stokvoort, Rood-Wit, Leiden 1.33. 60 Meter: 1. A. Rombouts, Holland, Haar lem 8.1; 2. Jef du Pont, Jong Leven, A'dam 8.4; 3. S. v. d. Werf, V.V.L., Voorschoten; 4. J. v. Wel, Orino, Rijswijk. 5000 Meter: 1. C. Koenen, Vios, Naald wijk 18.6.4; 2. P. Wiedenhof, Orino, Rijs wijk 18.28.4; 3. F. de Winter, S.M.C., War mond 18.52.4. Estafette 4 X 100 M.: 1. Wilskracht, Al phen 49.3; 2. S.S.S., L'dam 49.6; 3. Jong Leven, A'dam 50. Cracks 100 M.: 1. H. de Lange, Jong Le ven, A'dam 11.4; 2. W. Hoven, Jong Le ven, A'dam 11.6. Kogelstooten: 1. G. Westgeest, Holland, Haarlem 11.49. Hoogspringen: 1. C. v. Lierop, Teylingen, Sas'heim 1.52. 1500 M.: 1. Th. Vriesekoop, Wilskr., Al phen a. d. R. 4.47.2; 2. T. Klein, De Bata ven, Leiden 4.47.3. Vèrspringen: 1. Th. de Longe, Jong Le ven, A'dam 6.60.3; dit ia 'n nieuw record D.H.A.K. 400 M.: 1. Th. Vriesekoop, Wilskr., Alphen 54.6; 2. W. Hoven, Jong Leven, A'dam 56. Cracks 5000 M.: 1. A. v. Bakel, Bata ven, Leiden 17.42.8; 2. B. Loogman, Wilskr., Alphen 18.12. Junioren B. Vèrspringen: 1. P. v. Zijp, Rood-Wit, Leiden 5.132. J. Vijverberg, Vios, Naaldwijk 5.121/,; 3. J. Smaele, Jong Leven, A'dam 5.08; 4. J. Jansen, GJ5.A^ Loosduinen 4.97. Kogelstooten: 1. J. v. d. Hoeven, Rood- Wit, Leiden 9.51; 2. W. Raaphorst, Rood- Wit, Leiden 9.34; 3. T. Lamboo, V.V.L„ Voorschoten 7.92. Estafette 4 X 80 M.: 1. Rood-Wit, Leiden 41.6; 2. Wilskracht, Alphen 42.8. 80 M.: 1. P. v. Zijp, Rood-Wit, Leiden 10.4; 2. T. Stikvoort, Rood-Wit, Leiden 10.9; 3. T. Lamboo, V.V.L., Voorschoten g.t.; 4. B. Versluys, Wilskracht, Alphen g.t. Hoogspringen: 1. W. Raaphorst, Rood- Wit, Leiden 1.40; 2. T. Schuit, S.S.S., Leid schendam 1.40; 3. Th. Stikvoort, Rood-Wit, Leiden 1.38. Nieuwelingen Hoogspringen: 1. A. Vij verberg, Vios, Naaldwijk 1.55; 2. J. Blom, W.I.K., Laren 1.48; 3. G. Kester, Vios, Naaldwijk 1.46. Kogelstooten: 1. Half schepel, Sparta, Lis- se 9.72 K; 2. T. Fokker, W.I.K., Laren 9.02; 3. W. Looman, G.D.A., Loosduinen 8.92» Vèrspringen: 1. J. Willemse, S.S.S, L'dam 6.36; 2. A. "Lelieveld, S.S.S., L'dam 5.78 K; 3. G. Kester, Vios, Naaldwijk 5.75; 4. B. Rietveld, Esto, Bodegraven 5.63; 5. W. Mols, V.I.F., Hilversum 5.58; 6. A. Vij verberg, Vios, Naaldwijk 5.40. 1500 M.: 1. M. Franken, Vios, Naaldwijk 4.49; 2. Th. v. Tol, Bataven, Leiden 4.51.1 3. N. v. Bakelen, R.K.A.V., A'dam 4.51.4; 4. C. v. Bakelen, R.K.A.V., A'dam e. tijd. Propaganda Vèrspringen: 1. Ehlert. Donk, Gouda 5.45; I. Pithuizen, Hertha, Vinke- veen 5.31. Hoogspringen: 1. Koekoek, Leonidas, R'dam 1.47; 2. C. Thijsen, Pelops, Hoofd dorp 1.43. 1500 Meter: 1. Slingerland. St. Bern., Ha- zerswoude 4.46.8; 2. A. v. d. Meulen, R.V.C., Reeuwijk 5..4; 3. G. Jansing, Leonidas, R'dam 5.11.2. 1000 Meter: 1. B. v. Huls, Leonidas, R'dam 12; 2. v. Teylingen, St. Bern., Hazerswoude 12.8; 3. v. Ruiten, Donk, Gouda 13; 4. Hot- tinga, Hertha, Vinkeveen g.t. Eestafette 4 x 100 M.: 1. Leonidas, R'dam 51; 2. Donk, Gouda 53; 3. Hertha, Vinkeveen 53.2. U. I. O. C. E. P. Estafette nieuwelingen: 1. Wilskracht, Alphen 3.59.7; 2. Bataven, Leiden 4.6; 3. Esto, Bodegraven g.t. U. I. O. C. E. P. Estafette cracks: 1. Jong Leven, A'dam 3.48.7. De Bataven waren uitgevallen. Dank zij de ijver van den wedstrijd secretaris, konden direct na afloop de prij zen worden uitgereikt. Vooraf sprak aller eerst de Weleerw. Kapelaan hartelijke woorden van dank, aan allen, die tot het welslagen van dezen dag hadden medege werkt, in 't bijzonder aan het hoofdbestuur der D. H. A. K., het hoofdbestuur van E.S.T.O., en vooral het bestuur der Athle- tiek zelf. Vervolgens werden enkele woor den van waardeering gesproken over de organisatie van dezen sportdag door den vice-voorzitter der D. H. A. K., den heer Hooij. Spr. feliciteerde den wedstrijdleider, den heer C. J. van Helmond, uit Gouda. Ten laatste sprak de wedstrijdleider zelf en kele dankwoorden voor de prettige mede werking. Hierna werden volgens de hierboven aan gegeven staat de 97 beschikbaar gestelde prijzen uitgereikt door den wedstrijd-secre taris, den heer P. Bakker. Met groote voldoening kan de R. K. Sportvereeniging Esto terugzien op een bij zonder goed geslaagden sportdag. Wij kun nen niet nalaten, hen hulde te brengen voor de pracht-organisatie, en voor het schitte rende werk hetwelk zij getoond hebben te kunnen leveren. .Tenslotte willen we nog even melding maken voor het nieuwe re cord,hetwelk op schitterende wijze gebro ken is. De heer Th. de Lange van „Jong Leven" uit Amsterdam behaalde in het nummer vèrspringen een afstand van 6.60.3 Meter. Dit is een nieuwe record D. H. A. K. en tevens een nieuw record R. K. Nederland. Het oude record was, vergissen we ons niet, 10 centimeter minder. Hierdoor kwam ge noemde vereeniging in 't bezit van de prachtmedaille welke door de „Leidsche Courant", voor eventueel gevestigde nieu we records, was beschikbaar gesteld. R. K. S. V. „De Bataven". De volgende successen werden op de wedstrijden van „Esto" genoteerd: 5000 M. craoke 1. J. Bakel; doordat een ronde te veel geloopen werd was de tijd 17 min. 43 sec. 1500 M. cracks 2. T. H. Klein 4 min. 46 sec. 1500 M. nieuwelingen 2. T. H. v. Tol 4 m. 50 sec. 5000 M. nieuwelingen 4. G. De- vilé. Olympische estafette: 2. De Bataven doordat het Alphensche Wilskracht een bekende craok op de 400 M. liet starten, ging hier de eerste prijs onzen neus voor bij. Hiertegen werd natuurlijk geprotes teerd, doch de wedstrijdleiding scheen niet op de hoogte te zijn van de bepalingen van den D.H.A.K. oa. dat een looper die over 400 M. minder dan 57 doet crack is. Op de 4X 60 M. werd onze juniorenploeg eerste in den tijd van 34 sec. J. v. d. Post werd 4e met hoogspringen. Tijdens do wedstrijden deed zich voor onze vereeniging een minder aangenaam geval voor. Een onzer leden bezigde een minder gelukkige uitdrukking tegen den wedstrijdleider. Hoewel bedoeld lid later zijn excuus aanbood, meende het Esto-be- stuur de prijzen welke de Bataven gewon nen hadden, niet uit te moeten reiken. Dit muisje zal nog wel een staartje hebben. DAMESWEDSTRIJD NEDERLAND NOORD-DU ITSCH LAND. Nederland verliest met 4 pun ten. 4 X 100 M. estafette door de Ned. estafetteploeg met 3/10 sec. verbeterd. 4 X 80 M. met 9/10 sec. verbeterd. Op het athletdeJcterrein Sportpark te Groningen had gisteren onder begunsti ging van prachtig zomerweer en absolute windstilte, de internationale dames-athle- tiek wedstrijd plaats. De Nederlandsche ploeg, waarin eenige der beste krachten verhinderd waren uit te komen, kon het tegen haar Duitache tegenstanders niet bolwerken en verloor met 4 punten ver schil. De Duitschers behaalden 511/» punt, Nederland 47*/f pnL Mej. Schuurman liep de 100 M in het wereldrecord van 11.9 sec., terwijl de Ne derlandsche estafetteploeg, bestaande uit de dames Schuurman, Martin, Aalt en en Dalmolen het Nederlandsch reoord 4 X 100 M. estafette met 3/10 sec. verbeterde en bracht op 49.1 «cc, In het loopnummer wa ren de Nederlandsche dames verreweg het sterkste. Deze voorsprong werd evenwel door minder betere prestaties in werp- en spingnummers teniet gedaan. Deze wedstrijd werd vooraf gegaan door internationaal dualmeet tussohen de dames van Brunhilde (Groningen) en de dames van de Bremer Sportfreunie, die eveneens door de Duitache dames werd gewonnen; zij behaalden 52 punten, de Groningsche dames 47 punten. De Brunhilde-estafetteploeg verbeterde tijdens dezen wedstrijd het Nederlandsch record 4 X 80 M. estafette mot 9/10 sec. en bracht dit op 41.5 sec. Ook de tweede ploeg der Groningers bleef beneden het oude record. ESTAFETTE DWARS DOOR LEIDEN. U. V. S. wint op fraaie wijze. Zaterdagmiddag ie onder veel belang stelling de jaarlijksohe estafette „Dwars door Leiden" gehouden, georganiseerd door den Leidsche Athletiekkring. Deze estafette werd thans voor de tien de maal gehouden en het paroours was nu om de Breestraat met haar tramverkeer te vermijden, veranderd. Voor het eerst nam ditmaal een Haag- scho ploeg aan deze estafette deel, nl. Vlug en Lenig, terwijl voorts mede hadden in geschreven U. V. S. I en II, A. R. C„ Al phia, N. R. M. en Donar. De voorbereidingen in de voormalige Kweekschool voor Zeevaart hadden wel wat teveel tijd gevorderd, zoodat ongeveer een kwartier te laat werd gestart. Op den hoek van de Kastanjekade was de volgor de A. R. C„ U. V. S. I, N. R. M., V. en L, Donar, Alphia, U. V. S. II, maar bij het eerste wissel punt had Donar don kop ge nomen. U. V. S. volgde echter van dicht bij en schil thuizen passeerde spoedig P. Janszen. Obbink van V. en L, die de vijfde plaats bezette, liep hier in tot de derde. Na het tweede wisselpunt had Donar door Hoexum weer de leiding gekregen, maar Waasenburg liep tegen het einde den Do- nar-man weer voorbij. De Lange vergrootte hierna don U. V. S.-voorsprong en hier mede was het pleit vrijwel beslecht. We kunnen tenminste niet zeggen, dat de ove rige U. V. S.-loopers ook maar eenigszins gevaar liepen te worden ingehaald. Slechts Vlug en Lenig en Donar streden nog om de tweede plaats, maar tenslotte bleef Do nar hier de baas. De uitslag werd: 1. U. V. S. in 9 min. 24.1 sec. (vorig jaar 9 min. 16 sec.), 2. Donar in 9 min. 27.1 sec., 3. Vlug en Lenig 9 min. 40.9 sec., 4. Alphia, 6. A. R. O., 6. N. R. M.," 7. U. V. 8. II. De ploegen der vier eerstaankomende veieenigingen bestonden uit: U. V. S. I: v. d. Steen, Sohilhuizen, Was senburg, De Lange, Beekman, Schüman, J. Delfos, J. Annokkee, Ouwehand, G. An- nokkee. Donar I: Bonte, P. Janssen, Hoexum, Prevoo, Secreve, J. Janssen, O. Pont, Schüss, Bronsgeest, D. Roozendaal. V. en L.: Nasse, Obbink, Bruky, Graaff, v. Ooijen, Peters, Adam, Geul, Wolf, d. Kamp. Alphia: J. de Jong, J. Vertark, S. van Roon, v. d. Wagt, L. van Veen. Costerus, Bijl, N. Schellingerhout, A. S&mpimon, Me- ohelse. Na afloop van den wedstrijd werden door den heer Th. Bergers, voorzitter van clen L. A. K., met een toepasselijk woord de prijzen uitgereikt. Een bijzonder woord van hulde mogen we hier wel brengen aan de politie, die wederom en ditmaal met meer succes dan andere jaren voor de afzetting van den weg zorgde. Gelukkig hebben de fietsrij ders ditmaal geen hinder veroorzaakt Men begint blijkbaar in te zien, dat de sport aldus het beste gediend wordt. korfbal Serie wedstrijden „Ons Eibernest". Op deze gisteren gehouden seriewed strijden wist Klimop een derden prijs te winnen. Zij kwam in de aid. 2e kl. H. K B. De uitslagen der door haar gespeelde wedstrijden rijn als volgt; D.K.O. IIIKlimop I 31Ons Eiber neet IV—Klimop I 0—3; Die Haghe UI— Klimop I 1L zeilen DE WEDSTRIJDEN TE BURNHAM. Bij d« eerste race te Buraham on Crouch waaraan 21 booten deelnamen werd Volker eerste, Scholtz derde, Baorselman zesde, Huisken zevende en van Heel negende. Er stond eon zwakke wind. LAWN-TENNIS OM DEN DAVIS-CUP. DUITSCHLAND EN ZWITSERLAND WINNEN. Duitschland boekte in de wedstrijden om den Davis Cup een 6—0 overwinning op Denemarken en Zwitserland won met 32 van België. DE NATIONALE KAMPIOEN- SCHAPPEN. Timmer en mej. Couquerque winnen elk drie titels. Zaterdag werden de wedstrijden der na tionale kampioenschappen zoover afge werkt, dat de eindstrijd van het Gemengd Dubbelspel gehaald werd. Daarin wisten mej. Rollin Couquerque en Timmer gemak kelijk te winnen van mevr. Dros-Ganters en Koopman. De cijfers waren 64, 60. Gisteren voegden beide winnaars' nog twee titels aan hun naam toe, want Timmer won het heeren enkelspol en het heeren- dubbel (tezamen met Koopman) en mej. Rollin Couquerque het dames enkelspel en het damesdubbel (tezamen met mevr. Dros- Canters). De resultaten zijn; Heerenenkelspel: Timmer al. Karsten 6—2, 6-0, 6—2. Damesenkelspel: Mej. Rollin Couquerque sl. Mevr. Dros-Canters 64, 64. HeerendubbelspolTimmer en Koopman sl. Kersten en Weber 6—4, 64, 6—2. DamesdubbelapelMej. Rollin Couquer que en mevr. Dros-Cantors sl. Mej. Belzer en mej. Kerckhoff 6—2, 6—4. KAMPIOENSCHAPPEN TENNIS- OEFENMEESTERS. De laatste uitslagen van de te Noordwijk door den bond van tennisoefenmeesters ge houden wedstrijden luiden als volgt: J. Goedraad slaat W. Hemmes 6—3, 6—1, 6—4. J. Goedraad sl. Sohuuring 63, 6—^0, 6—2. Waaidorp sl. Hummel 6—2, 60, 79, 6—1. Hemmes sl. Dekker'6—2, 6—2, 46, 26, 62. Hummel sl. Schuuring 64, 63, 6—0. Dekker sl. H. Dieckman 46, 62, 16, 63, 60. J. Schuuring sl. H. Dieck man, 6—2, 3—6, 8—6, 6—3. Waesdorp sl. Dekker 62, 6—4, 62. Schuuring sl. Dek ker 6—3, 810, 46, 6—3, 6—1. Hummel sl. Dikman 75, 6—2, 61. Finales: J. Goedraad sl. Waesdorp 64, 6—2, 06, 6—4. Waesdorp en Hemmes sl. Dikman en J. Goedraad 9—7, 75, 86. WEDSTRIJDEN R.A.P. De einduitslagen van de tenniswedstrij den van „R.A.P." te Alphen aan den RKjn zijn: Heeren-enkelspelV. Henriquez, Gouda »t. J. A. Eisses, Woerden 60, 61. L. Henriquez, Gouda sl. Rh G. J. 'Roest, Al phen 62, 64. I. Henriquez, Gouda sl. M. M. v. Beek, Bodegraven 63, 62. M. M. v. Beek, Bodegraven sl. J. A. Eisses, Woerden 63, 63. L. Henriquez sl. V. Henriquez, Gouda 6—3, 3—6, 1210. Dames-enkelspel: Mej- V. Bergshoeff, Alphen sl. R. v. Dam, Bodegraven 6—2, 6-1. Gemengd-dubbe'spel: Mej. C. Bergshoeff J. O. Westerbrink, Alphen sl. Mej. M. Buysent—D. Korver, Woerden 62, 6—3. Heeren-dubbel: L. en V. Henriquez, Gou da, sl. A. KempBoonsma, Woerden 60, 6—2. L. en V. Henriquez sl. D Korver en J. A. Eeisses, Woerden 62, 61. B,gunstigd door zeer fraai weder werden de wedstrijden gehouden op de baan van hotel „Toor'' alwaar ook Zaterdagavond om halfacht door den heer N. v. d. Linde de prijzen werden uitgereikt. De prijzen bestaande uit medaille'» en kunstvoorwerpen werden behaald al» volgt: Heeren-enkelle pr. L. Henriques, Gouda; 2e pr. V. Henriquez, Gouda; 3e pr. M. M. v Beek, Bodegraven; 4e pr. J. A. Eisses, Woerden. Dames-enkel: le pr. Mej. C. Bergshoeff, Alphen; 2e pr. Mej. R. v. Dam, Bodegroe ven. Gemengd-dubbel: le pr. Mej. O. Bergs hoeff, Alphen en J. 0. Westerbrink, Alphen Heeren-dubbel: le pr. L, en V. Henri quez, Gouda2e pr. D. Korver en J. A. Eisses, Woerden. ZWEMMEN LEIDSCHE REDDINGSBRIGADE. Diploma zwemmen voor leden. Zaterdagmiddag vond in de Zwem-In- richting de Zijl het examen plaats voor leden van de Leidsche Reddingsbrigade voor het diploma A. en O. Het examen werd afgenomen door de heeren P. J. Vaal- burg, technische leider der Haag»che Red dingsbrigade uit Den Haag en de heeren D J. L. Rutte en W. F. van Ingen Sehenau van de Leidsche 'Reddingsbrigade alhier. Het diploma A. werd behaald door de heeren M. Fa&see, A. Pardon, J. 0. H Te gelaar, H. Lacourt, P. Laoourt en 0. Cra mer en de dames A. van Berkel, B. de Wolf en J. Mieremet. Het diploma C. (adspiranbleden) werd behaald door de dames R. v. d. Tuin, M. v. cL Tuin, M. v. Berkel en G. Meyer en de heer J. Koeto. voetbal DIOC. HAAjRL. VOETBALBOND. UIT HET LEIDSCHE DISTRICT. D. 0. S.—D. H. V. B. Elftal 8-0. Toen de tijd van aanvang daar was wa ren er negen D. H. V. B.'ers dooh Granne- man (S. N. A.) en P. de Koning (D. O. S.) maakten toen het elftal compleet. Voor den aanvang sprak de heer C. J. van Leeuwen de spelers toe, terwijl de voor zitter van D. O. S. dit eveneens deed, waarbij vooral den wensch naar voren kwam, dat deze wedetrijd Propaganda zou brengen voor de R. K. Sportbeweging. Toen bracht de voorzitter van D. O. S. met een fiksohen trap den bal aan het rol len en beide partijen pakken flink aan. De eerste aanvallen zijn reeds voor de D. H. V. B.'ers en de D. O. S.-achterhoede krijgt flink werk Toch is het te zien, dat de spe lers nog aan elkaar moeten wennen, want spoedig trekt D. O. S. goed oombineerend ten aanval. Keeper Carnpfens verricht prachtig werk en voorkomt steeds weer, dat er gedoelpunt wordt. Aan den anderen kant is ook de Koning niet te paseeeren. Er is dan 15 minuten gespeeld met nog steeds blanken stand. Lang duurt het ech ter niet, want als Bosman er tusschenuit trekt besluit hij zijn ren met een onhoud baar schot (10). De D. H. V. B.'ers werken hard en Bak ker en Oostdam maken het de D. O. S.- achterhoede nog al eens lastig, doch doel punten blijven uit. Sucoes komt weer voor D. O. S. als Oampfens een bal terugslaat, die Bosman opvangt en inschiet (20). Met dezen stand wordt gedraaid. De tweede helft kenmerkte rich door een overwicht van D. O. 8. De D. O. S.- aanvallen «aren vlug en gevaarlijk, terwijl de D. H. B.'ers weinig aanvielen. Hun keeper en backs werkten wat ze konden, doch de druk werd te zwaar. Driemaal wi&t Bosman daarna te scoren. Met een 5—0 achterstand waren de D. H, V. B'ers een geslagen elftal en het publiek roept om tegenpunten, waarvoor de spelers wel degelijk hun best doen. D. O. S. laat het er nog niet bij zit<en, want van Es maakt 60. Zijn broer tippelt even later alles ▼oorbij. den keeper incluis (70), terwijl van Hameren met een sahuin laag schot 80 maakt. Hiermede kwam het einde. Over de spelers het volgende: De D. H. V. B.-ploeg was erg onvolledig, een paar beste krachten waren weggebleven, overigens werkitvr ze wat ze konden, ter wijl de invallerF niet de minsten waren. De tegenpartij D. O. S. vormde een con stante pioeg, waartegen de niet aan elkaar gewenqe spelers, vooral na de rust, niet veel konden beginnen. Niettemin was de wedstnid het aanzien waard, en de heer Angevaare leidde goed. D. O. S. II speelde thuis tegen Adolf Kolping I. De Langeraardere hadden er zin in en klopten de D. O. S.-resorven met 4—1. D. O. 8. m tegen O. D. L I te Rijpwe- tering de finale moest spelen, wist zich in een spannenden wedstrijd na met 20 te hebben eohlergestaan, met 32 te winnen. Een zeer fraaicn beker mochten ze in ont vangst nemen. Dit ia een fraaie prestatie van ons derde daar alle drie der andere deelnemers eerste elftallen waren en zij toch den eerste prijs te bemachtigen. D O. S. TV speelde zeer onvolledig te gen Adolf Kolping III en verloor met 35 R. K. S. V. „LEIDEN". Het is de oud-Leidenepelers niet gelukt ook maar iets terecht te brengen tegen de vetoranen van Teylingen, want met niet minder dan 101 werden zij naar huis ge stuurd. Maar niettemin i« er een heel vriondschappelijken en prettigen wedstrijd gespeeld. Het 3e elftal kon het niet ver- dor brengen tegen O. D. S. II dan een ge lijk spel (11). Beter deed het 4de elftal het, want dat won den wedstrijd tegen O. D. 8. III met niet minder dan 101. Hedenavond ledenvergadering, niet om 8 uur maar half negen in Hotel Royal Doezastraat. Mochten er soms enkele lo den zijn, die per abuis geen convooatie hebben gekregen, dan worden zij toch vriendelijk verzocht op de ledenvergade ring te verschijnen. R. K. S. V. „K. R. V." Het is Zondag een drukke dag geweest op het terrein-aan de Sandtlaan. Het der de elftal bond te 1 uur den strijd aan te gen Foreholte III. Tot rust ging de kamp geli k op, dooh daarna waren de gaBten meester, zij wonnen met 61. K. R. V. I deed het beter, en klopte S. J. 0. III met de korfbalcijfers 74. To 5 uur speelde K. R. V. II tegen Foreholte II. In een gelijk opgaanden wedstrijd wisten de gasten toch nog een 31 overwinning te behalen. Zondag 10 September a.s. zal de offi- eieelc opening van het terrein plaats heb ben. Het programma belooft schitterend te worden en zal nader bekend worden ge maakt Haandag

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 6