MAANDAG 4 SEPTEMBER 1933 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG 3 RECHTZAKEN INSTALLATIE MR. DONNER. De oud-minister van Justitie mr. J. Don- ner, is in de heden gehouden zitting der strafkamer van den Hoogen Raad geïn stalleerd als raadsheer De nieuwe geïnstalleerde raadsheer mr. Donner, heeft zitting genomen in de straf kamer en daarbij de plaats ingenomen van mr. De Menthon Bake, die in de civiele Kamer heeft zitting genomen. GERECHTSHOF TE 'S-GRAVENHAGE. DE MOORD TE NUMANSDORP. In den laten avond van 3 Januari jl. is de Landbouwer J. de Reus, te Numansdorp wonende op „Johanneshoeve". gelegen op ongeveer drie kwartier buiten de bebouwde kom der gemeente aan den Groot-Kroon- strijenschedijk, vermoord. De R. hoorde gestommel en van meening zijnde, dat een der koeien was losgebroken, ging hij op on derzoek uit. Toen hij wat lang uitbleef, ging zijn vrouw er op uit om haar man te zoeken. Plotseling stond zij tegenover twee man nen, die haar in de keuken duwden en daarop ernstig mishandelden en haar geld eisdhten, Do vrouw gaf den indringers daarop e« nig zilvergeld, waarna zij in de slaapka mer vluchtte, waar zij zich opsloot. Na on geveer tien minuten vatte de vrouw moed om de dienstbode te waarschuwen, die op den zolder sliep. De beide vrouwen waar schuwden daarop een knecht, die even verder woonde en die vervolgens met nog 2 helpers op onderzoek uitging. Zij vonden De Reus dood nabij de schuur liggen met een diepe kloof in het hoofd en hij bleek ook door een revolverschot in het hart te zijn getroffen. Verdacht van dezen roofoverval werden gearresteerd een zekere B., wiens vader vroeger bij den vader van de vrouw van 'het slachtoffer diende, en de 25-jarige va rensgezel F. L., die beiden in het Huis van Bewaring te Dordrecht werden ingesloten. Hier maakte B. na enkele dagen door op hanging een eind aan zijn leven. L. werd op 19 Mei jl. door de Dordtsche Rechtbank ter zake van diefstal met in- kljmming, in vereeniging en afpersing ver oordeeld tot 10 jaar gevangenisstraf, .van welk vonnis hij heden in hooger beroep \oc r het Haagsche Gerechtshof terecht stond. Door den advocaat-generaal mr. baron Speyart van Woerden, waren 13 getuigen, onder wie drie deskundigen gedagvaard. L., door den president, mr. Jellinghaus ondervraagd, zeide niet aan de hem ten laste gelegde feiten schuldig te zijn, waar op de president hem er op wees, dat hij in eerste instantie verschillende feiten, waar onder de bedreiging met doodslag heefo tcegegeven. De president zeide, nadat een getuigen verhoor had plaats gehad, dat geen ver band met deze zaak hield, doch op een ander door L. gepleegden diefstal met af- dieiging, betrekking had het niet noo- dig to achten, de getuigen en deskundigen te hooren, met uitzondering van de wedu we vsn het slachtoffer. Deze verklaard hoe zij op den bewuston avond reeds gestommel "in den koestal hoorde, toen haar man nog niet thuis was, zij meende dat een der koeion was losgebroken, zoodat zij haar man waar schuwde om te gaan zien. Voorts verhaalde getuige snikkend hoe zij zelf op onderzoek uitgaand, door twee i gemaskerde mannen werd aangegrepen en bedieigd en hoe zij tot tweemaal toe geld had gegeven. Getuige wist pertinent, dat beide man nen haar hadden bedreigd. Een getuige a décharge verklaarde, dat hij gedurende vele jaren omgang met den verdachte heeft gehad en nimmer heeft bemerkt, dat hij oneerlijk of ruw van ka rakter was. B. kende hij ook, doch ten opzichte van dezen had getuige een heel andere mee ning daar B. hem had voorgesteld op de eilanden te gaan stelen. Requisitoir. Ook baron Speyart van Woerden requi sitoir nemend, 6chetste de beroering door deze misdaad in de rustige omgeving te weeggebracht. De verklaring van den getuige k dé charge, die zou moeten wijzen op een zacht en zelfs eerlijk karakter van L., waar tegenover diens eigen verklaringen en bekentenis staan. L. was geen kneedbare was in de handen van B. Spr. behandelde de vier ten laste geleg de feiten en zeide, dat deze in het von nis juist zijn omschreven. In scherpe bewoordingen laakte spr. de wréede handelingen van do beide verdach ten, waarvan B. zich aan de gerechtigheid heeft onttrokken. Spr. achtte het noodig ten aanzien van verdachte de strafwet in haar volle zwaar te toe te paösen en vorderde met vernie tiging van het vonnis van de Dordtsche Rechtbank, ten aanzien van de straf, 16 jaar gevangenisstraf. Mr. E. G. S. Bourlier, die L. verdedig de, zeide dat deze aanvankelijk veel meer heeft verklaard en toegegeven. Uit tal van voorbeelden wees ploiter er op, dat L. bij iedereen als eerlijk bekend stond en eerst tot val is gekomen, toen hij met B. om gang kreeg. Deze leerde hem chauffeeren en wilde een autobusdienst met verdachte opzetten. B. traohtto L. wijs te maken, dat a.'dreiging van 'n rijken boer niet zoo eig was. Naar pleiters meening verdient ver dachte groot r-?delijden, omdat het een groofce zwakkeling is. De opgelegde straf noemde pleiter moor dend van lichaam, geest en ziel. Deze man is geen misdadiger en hij verdient gered te worden ondanks zijn slechte dadep. Nadat verdachte nog gezegd had. op recht berouw te hebben en oin een mindere straf had verzocht, werd het arrest bepaald op 18 September a.s. STADSNIEUWS GEMEENTERAAD. Voorzitter de burgemeester mr. A. v. <L Sande Bakhuyzen. Afwezig met kennisgeving de heeren Bosman en Tepe. Onder de ingekomen stukken bevindt zich o.a. een adres van den R. K. Bond van Hotel-, Café- en Restauranthouders om adhaesie te betuigen aan het adres van Ho- cares inzake verlaging der personeele be lasting voor deze bedrijven, welk adres in handen van B. en W. wordt gesteld om pr&e-advies. Verder heeft de heer Wilbrink een in- te'peliatie-verzoek ingediend inzake het plaateen van de nieuwe reclameborden. Deze interpellatie zal gehouden worden aan het einde der agenda. Daarna werd overgegaan tot behande ling der agenda. ST, JOSEPH-GEZ.-VEREENIGING. Een vroolijke avond. Gisteravond, gaf de Symphonie „Franz Schweitzer" een uitvoering in de zaal der vereeniging. Na een openingswoord van den vice-Praeses, Rector H. v. d. Ven, ving de Symphonie aan met de „Franz Schweitzer- Marsch", een werk van den dirigent Adolf Brunt. Uit het verdere verloop van de uitvoering stippen we aan „Stefani Gavotte" en „Ins blauen Leben", stukken met een zeer goede uitvoering. De vooruitgang naar muzikale vervolmaking is in deze onderafdeeling duidelijk merkbaar en de leiding van direc teur Brunt geeft aan het geheel een spe ciaal cachet, dat voert naar muzikaal ge not. Dat nog velen daarvan mogen profitee- ren en leeren profiteeren is onze oprechte wensch. De avond werd voorts aangevuld met vroolijke voordrachten, verzorgd door eenige jongere leden van „Ad. Kolping", en door vermakelijkheden als Japie Rik ketik, spijkerslaan etc. Een en ander was voor den penningmeester der muziekclub i een „versterking". Tenslotte zij gemeld, dat vele familie- leden der Gezellen en anderen den avond bijwoonden. DE STADHUISPLANNEN IN „DE LAKENHAL". De projecten voor het nieuwe Leidsche Raadhuis, welke tentoongesteld zijn in het Stedelijk Museum ..De Lakenhal" blij ken wel de belangstelling te hebben van Leidens burgerij. In de afgeloopen week werd de ten toonstelling bezocht door 742 bezoekers, waarvan 526 betalende. De tentoonstelling is nog veertien da gen voor het publiek opengesteld. DS. DE MEYERE 40 JAAR PREDIKANT j Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. i -Ds. C. de Meyere, alhier is gisteren ter I gelegenheid van zijn 40-jarige loopbaan i als predikant bij de Evang. Luth. Kerk, j waarvan de laatste jaren te Leiden in do Evang. Luth. Kerk alhier, gehuldigd. Bij j deze huldiging na aflooop van den dienst J is hij oa. toegesproken door den burge- j meester van Leiden, mr. A. van de Sande j Bakhuyzen, die mededeelde, dat H. M de i Koningin den jubilaris had benoemd tot Ridder in de orde van Oranje Nassau, j welker ordeteekenen de burgemeester j hem vervolgens op de 'borst hechtte. LAATSTE BERICHTEN BURGERLIJKE STAND Handelsregister K. v. K. Wijzi gingen: 5982. Internationale Kunsthoorn Industrie N.V., Voorschoten, Veurscheweg 21. Overl. dir.: W. J. W. Schellekens. 4685. Visscherijmaatschappij Na Lijden Verblijden, Katwijk a. Zee, Tramstraat 63. Uittr. Dir.: A. Ouwehand Dzn., Katwijk a. Zee, d.d. 1 Juli 1933. De Muziekvereeniging ..6e R. V. A." werd aan het eind van het 3-daagsoh mu ziekconcours te Utrecht een extra prijs, zilveren medaille van Z. K. H. Prins Hen drik, toegekend voor het hoogst behaalde aantal punten in den marschwedstrijd. In den Conoertwedstrijd werd een 2de prijs behaald. Gistermorgen is de 71-jarige G. A Z., verpleegde van het R. K. Oudeliedeiuhuis aan de St. Jacobsgracht, op den Kanaal- weg aangereden door een wielrenner. Deze zou, naar hij en twee mede-renners verklaarden, zijn geslipt en gevallen. De oude man liep een'hoofdwonde op en kon, na voorloopig ter plaatse te zijn verbon den en verder behandeld te zijn in het Acad. Ziekenhuis, naar huis worden over gebracht. BEGRAFENIS HENRI BOREU Uitvaart in de Kerk van 0. L. Vr. v. Lour des. Heden heeft op de R. K. begraafplaats aan de Kerkhoflaan te den Haag de ter aardebestelling plaats gevonden ran bet stoffelijk overschot van den heer Benri Borcl, oud-adviseur voor Chineesche za ken, letterkundige en kunstcriticus. Tevoren was in de parochiekerk Onze Lieve Vrouwe van Lourdes aan de Nieu we Parklaan een uitvaartdienst gehouden door pastoor P. van Dorp, waarbij pater A. J. Daniels 8.J. diaken en pater H. van Offeren BJ. subdiaken was en waarbij aan één der zij-altaren door prof. Jac. van Ginneken en den weleerw. beer Wouter Lutkie, een vriend van den overledene, een stille H. Mis werd opgedragen. Do kist met het stoffelijk overschot Stond voor het hoofdaltaar opgebaard, omgeven door brandende kaarsen. Onder de honderdon belangstellenden, die op de begraafplaats tegenwoordig wa ren, werden opgemerkt de heeren E. de Lang, directeur, en C. M. Schilt, hoofd redac tour van „Hot Vaderland", van wolk blad ook de president-commissaris, prof. dr. J. Kraus, verschillende redacteuren en de medewerker, do heer W. J. H. Muiier, de plechtigheid bijwoonden. Voorts waren o.m. aanwezig de heeren D. Hans, voorzitter, en G. Polak Daniels, secretaris van den Ncder- landschen Journalisten Kring; mr. J. J. van Bolhuis, tooneelreeensent vau de Nieuwe Rotterdamsche Courant, Hans van der Kooy, decorateur; Ed. Koppesch&ar, let terkundige. Met de lijkstoet kwamen o.a. mede Pa ter Hyacinth Hermans O.P. en Anton v. Wely. Onder de ve!e bloemstukken waren er van het dagblad „Het Vaderland'', van den Ned. Journalisten Kring, van den Chine«- sohen zaakelastigde en van het Operette Gezelschap Fritz Hirech. De absoute en beaarding werd verricht door Pastoor van Dorp. Prof. van Ginneken bad vijfmaal het Onze Vader en vijfmaal het Weesgegroet voor de zielerust van den overledene. Daarna werden bloemen in de groeve gestrooid. STRAPERLO BEHENDIGHEIDS- OF HAZARDSPEL. Politie-bczock tegen middernacht in het Kurhaus. Tot verrassing van de vele honderden bezoekers maar niet van de directie is in den afgeloopen nacht tegen 12 uur een aantal inspecteurs en rechercheurs van politie (in civiele kleeding) in de stra- perlo-zaal van het Kurhaus binnen getre den om op last van den minister van Ju stitie proces-verbaal op te maken van de situatie waarin op dat oogenblik het spel verkeerde. Aangezien er aan negen straperlo-tafels gespeeld werd en zich rondom elke tafel een vrij groot aantal deelnemers plachten te bevinden, maakte de plotselinge stop zetting wel een massalen indruk. Bij iedere tafel werden eenige rechercheurs gepos eerd om te verhinderen, dat uit het publiek op een of andere wijze verandering in den j stand van zaken zou kunnen worden ge- bracht. Inmiddels werd officieel proces verbaal opgemaakt; namen en adressen van allerlei deelnemers, als getuigen, wer- den genoteerd enz. Toch was dit alles geen verrassing nóch i voor de directie van het Kurhaus, nóch voor die van het Straperlo-spel, tw. de heeren Strauss en Perel, uit wier namen j die van het spel werd samengesteld. Immers, het was hun reeds lang bekend, dat de Regeering een principieele rechter lijke uitspraak verlangde over de vraag of het Strapelo-spel, dat dezen zomer te Scheven ingen «ls attractie voor de bezoe kers van de badplaats werd beoefend en dat door de plaatselijke overheid werd ge tolereerd omdat het zich als behendig heidsspel, dus niet als hazardspel, had aan gekondigd, hetgeen min of meer proefon dervindelijk was bevestigd, inderdaad niet viel onder de klasse der hazardspelen, waarbij louter toeval of stom geluk den doorslag geeft. Om echter den materieelen gang van za ken niet te benadeelen, was in overleg met de directie gewacht tot het einde van het seizoen, dat tevens voor dezen zomer het einde van het Scheveningsche Straperlo zou zijn, n.L tot Zondag 3 September midder nacht. Aangezien op 3 September het onder zoek zou aanvangen, moest de politie kort voor middernacht aanwezig zijn, terwijl het voor de buitenwereld geheim moest blijven tot op het moment van -ingrijpen. Aldus is geschied, terwijl alles onder toezicht van commissaris Paré even or delijk en zakelijk is verloopen. Thans komt de kwestie dus binnenkort voor den kantonrechter en dan zal tevens principieel worden uitgemaakt of ook in andere badplaatsen de andere spelen, die op Straperlo gelijken, binnen de mazen van de wet vallen of niet, INBRAAK IN DE R. K. KERK TE BLARICUM. In den afgeloopen nacht hebben inbre kers uit het tabernakel der R. K. kerk te Blarieum, de in diamanten gevatte mon strans ontvreemd en een offerblok gelicht. De daders hebben zich vormoedclijk laten insluiten tijdens of na den vesper. Yran het koor zijn zij met behulp van een ladder in de kerk geklommen. De inbraak werd vanmorgen om half zeven ontdekt door de dochter van den koster, die on middellijk de 'politie met het gebeurde in kennis stelde. Hoewel er een uitgebreid on derzoek is ingesteld, heeft men van de da ders nog geen spoor gevonden. LEIDEN. Geboren David George, z. van P. Springer en C. Keyzer. Paulina, d. van H. v. Nicrop en C. M. Kurpershoek. Ger- na, d. van H. v. Nicrop en C. M. Kurpers hoek. Maria Catharina, d. van J. P. Rozemeijer en A. Kuiper. Ondertrouwd: G. A. Sierat jm. 21 j. en E. Bekooij jd. 21 j. A. Beekman jm. 22 j. en P. Ouwerkcrk jd. 23 j. Z. Verbiest jm. 35 j. en A. C. Schlagwein jd. 25 j. W. C. v. d. Blij jm. 28 j. en J. En gelenburg jd. 23 j. L. C. J. M. Linsscn jm. 33 j. en H. C. M. Bots jd. 28 j. VECHTPARTIJEN TE OSS. Een doode. In den afgeloopen nacht te ruim 12 uur heeft zich in de St. Willibrordusstraat na bij het café van Netten in de Heide te Os» weer eon ernstig dranul afgespeeld. In ge noemd café schijnt een twist te hebben plaat* gehad tusschen eenige personen on toen na sluitingstijd te middernacht, hot café moest worden ontruimd, werd de on geveer 40-jarig© gehuwde G. van Lieshout uit Oes overvallen. Het triach toffer kreeg eenige messteken in de hartstreek en zak te ineen. Hij overleed spoedig. De marectoauaee uit Oss en Dr. Stolz nit Os« waren spoedig ter plaatse, doch laatstgenoemde kon geen hulp moer ver leen en slechts den dood coiistatooren. Hot lijk van het slachtoffer werd per brancard naar het St. Anna Ziekenhuis te O se over gebracht. De versla gene laat een vrourw en vier kinderen achter. Als vermoedelijke dader heeft de ma rechaussee gearresteerd een zwager van het slachtoffer, eon zekere P. v. R. uit Oss, die naar de marechauaeee-kazerne is over gebracht. Nabij de Bergensoho weg heeft eveneens een vechtpartij plaat* gehad, waarbij een zekere Kooien zoodanig werd gewond, dat hij naar het St. Anna ziekenhuis moest worden overgebracht. Hij kon evenwel, na verbonden te zijn, naar huis worden g«- bracht. TELEGRAMMEN BIOSCOPEN. Casino: Afgekeurd. Luxor: Afgekeurd. Trianon: Goedgekeurd. MARKTBERICHTEN ERNSTIG AUTO-ONGEVAL VENLO. 4 Sept. (V.D.). In de nabij heid van Viersen (D.). had Zondagavond een ernstig auto-ongeluk plaats. Door het springen van een band reed de wagen te gen een boom. De chauffeur werd licht ge wond, de drie andere inzittenden werden zeer zwaar gewond opgenomen. Een der slachtoffers, zekere H. Lingers uit Viersen. overleed kort daarop. De toestand van de beide andere zwaar gewonden is uiterst zorgwekkend. DE CYCLOON OP CUBA Tachtig dooden en vierhonderdvijftig gewonden I HAVANNA, 4 Sept. (V.D.) Uit de ge- teisterde gebieden wordt gemeld, dat tot nu toe tachtig dooden en vierhonderdvijftig ge wonden te betreuren zijn. De suikerplanta ges hebben buitengewoon ernstig geleden. In de haven van Sagua la Grande zijn acht schepen gezonken. Uit Pucrta de Caibnrie wordt gemeld, dat een Duitsch stoomschip en veertien kustvaartuigen, welke in de meeste gevallen met suiker waren geladen, in de haven zijn gezonken. Tal van kleinere booten zijn geheel vernield. OVERSTROOMING VAN DE GELE RIVIER Tien millioen menschen bedreigd SJANGHAI, 4 Sept. (V.D.) Wegens de hevige schade welke is toegebracht aan de te velde staande gewassen en de eigendom men in vijf provinciën, tengevolge van de overstroomingen van de Gele Rivier, heeft de regeering vier millioen dollar beschik baar gesteld ten bate van de getroffen be volking. Er is een commissie benoemd en de re geering heeft verklaard, van plan te zijn de rivier geheel in te dammen, daar deze we gens een onoordeelkundig onderhoud der dijken in een gevaarlijken toestand ver keert en een bedreiging vormt voor de bevolking van tienmillioen menschen. DE VALERA WIL GEEN REPUBLIEK DUBLIN, 4 Sept. (V.D.) Dc Valera heeft in een onderhoud verklaard, dat hij noch thans, noch in de naaste toekomst ver kiezingen zal uitschrijven. In geen geval zal hij er naar streven een Iersche republic* te stichten, tenzij hem daartoe een bizonder mandaat zal worden gegeven. De Valera heeft de hoop uitgesproken in alle belangrijke kwesties toch dc steun te zullen vinden van de 8 Labourafgcvaardig- den in het parlement, hoewel deze onlangs te kennen hebben gegeven hem geen steun meer te verleenen. Indien de Labourafge- vaardigden de Valera hun steun zouden onthouden, zou diens meerderheid in het parlement nog slechts één stem bedragen, waardoor zijn positie onhoudbaar zou wor den. Welke houding de Valera zal aannemen tegenover de „blauwhemden" van O'Duffy na hun aaneensluiting met de aanhangers van Cosgrave tot de Nieuwe Nationale Par tij. heeft hij nog niet duidelijk verklaard. Hij zeide slechts, in geen geval onwettig optreden te zullen dulden. O'Duffy deelde mede, dat hij de jeugd organisaties der blauwhemden onvoorwaar delijk zal handhaven. ROTTERDAM, 1 Sept. Ve*. Ter veemarkt aangevoerd Ml koeien en o«»en, 276 vette kalveren, 725 schaften of lammeren, 540 varkens en ovcrlooper». Prijzen per half kg.: koeien 1717, 24—26 en 27.5—29 cent ossen 1617.5, 20—22.5 en 24—27 cent, vette kalveren 26—27.5, JKV-36 en 37.5—42 oont, zuiglammeren 813. overj. lamine ren 710 per stuk, varkens 16.5, 17 en 17.6 cent Aanvoer: 442 runderen, 1067 paarden, 181 veulene, 3814 vette kalveren, 1296 nuchtere kalveren, 5853 schapen en lommeren, 28 biggen, 65 fokkers, l ezel, 3232 varkens, 132-1 grneknlveren. Over zicht: Do aanvoer van stieren en ossen was tamelijk, in het begin was de handel traag later iets beter; de prijzen bleven gelijk aan 11. Dinsdag, een best beest ging 1 et boven noteering. Stieren waren niet geno teerd. Vette kalveren waren redelijk aan geveerd. Do handel was vlot on de prij zen over het geheel hooger in alle soor ten. Ken prima kalf ging nog tot 2.5 sent boven noteering. De aanvoer van schapen en lammeren was ruim, met kalmen han del en ieta et ij vore prijzen. Varkens met gerlegen aanvoer, willigen handel en prij zen iets hooger, een prima exemplaar werxl nog een halve oent boven do noteoring ge maakt. AMSTERDAM, 4 Rept. VOe. 6 wagone geslachte runderen uit Denemarken. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 472 vette koeien, waarvan do prijzen wnrenf le lcwal. 5682 cent, 2e kwal. 44—55 oent, 3e kwal. 32—40 cent per kg. slachlgnwicht mirdere soorten 20—30 cent, 65 melk- cn kalfkoeien 130—190 per stuk; 176 vetto kalveren: lo kwal. 46—54 cena, 2e kwal. 3644 cent, 3e kwal. 2434 cent per kg. levend gewicht; 87 nuchtere kalveren 4 8 per stuk; 78 schapen 915 per stuk; 079 varkens: Vleoadivarkens, wegende van 00110 kg. 4041 cent, zware 38 39 en vette 36—37 cent per kg. h lach tg ewicht. 11 paarden 56—00 per stuk; Overzicht3 Runderen veel mindere aanvoer dan de vorige week, stugge handel cn oploopende prijzen. Vette kalveren tamelijke aanvoer, stugge handel, vaste prijzen. Nuchtere kal veren weinig aanvoer, vulgge handel, con stante prijzen. Schapen weinig aanvoer, stugge handel, oploopende prijzen. Varkefls ruime aanvoer, luuulol niet vlug, gewone prijzen. Paarden geringe aanvoer, handel traag, lago prijzen. Effectenkoersen Verstrekt door: INCASSO-BANK N.V., LEIDEN 4 Sept. 1933 l9«/4 62'/, 1% 185ri, 185% »2'/g '-'7*/s »»'/4 18f»/,/8>/4 Industrie: Alg Kunstz. Unie Berkcis Patent Colvé Delft c. v. A Küchenm. Acc. Ned. Ford Philipd Gem. Bcz. Uni Lever Petroleum: Kon. Olie Perl a k Rubber: A'dam Rubber Deli Bat. Rubber Vico Serbadjadi Scheepvaart: Oude Vaart N. Scheepv. Unie Oude Boot Mijnbouw: Boe ton Alg. Explor. Mij. Suiker: H.V. A'dam Vorstenlanden Java Cultuur N.I.S.U. Tabak: Deli Mij. Senembah Deli Bat. Tabak Oostkust Am. Fondsen: Am. Smelting Anaconda Ass. Gas cn Elec. Bethlehem Steel Cities Service Central Public. Continental Oil Gen. Aviation Int Nickel Kennec. Copper Milwaukee ld. Pref. Kcesport Tin PI. North American Nevada Shell Union Unit. St. Leather Union Pacific Wabash Tidcw. Ass. Oil United St Steel WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Officieel). Berlijn 59.18 Londen 7 SB1/* New York 1.72 Parijs 9 73 Brussel 84 63 Zwitserland 47.96 Milaan 13 061/, Madrid 20 70 I Oslo 39 40 1 Kopenhagen 35 10 Stockholm 40.60 I Wccncn - I Praag 7.36 Boedapest IBS'/, 101 182' 10H/2 101»/, 611/, »o 98I/./1/, 61 30 141/, "V, 10 M 66'/, 10'/, 12'/. 12» 12 12»'/, 202% 3 5»/, 103 "O 1961/^1/, 33'/, 100 67 128»/, 18» 186 261/. 128 1.3 1331/, 2 61/, 21>»/„ Ul/. H/« 21"/» 21/.. 26'/, 11 V.PV» 1 27»/, •2»/,» 12'/, 16 10'/, 66'/, 18 I2"A»/»/, 1. i8'/a «61/, 18 6»/, 6'/, 1)0 8'/, 38"/, 8'1, «0 3% 81 Vl»/»/« »7,:Vi.i

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 3