MAANDAG 4 SEPTEMBER 1933 DE LE1DSCHE C0URAN1 EERSTE BLAD PAG. 2 BAROMETER. naar waarnomingen verricht in den morgen van 4 Sept. 1D33, medegedoe'd door het Kon. Ned. Mcteorol. Instituut te De Bildt. Hoogste baronie te rat.: 770.1 te Groningen. Laagste barometerst.704.8 te Isafjord. Verwachting tot den avond van 5 Sept.; H Zwakke Oostelijke tot Zuidelij'ke wind, nevelig tot licht be wolkt, weirig of geen neerslag, iets warmer overdag. Sinds Zaterdag hoeft de hoogo drukking zich over geheel Scandinavië uitgebreid, en zij neemt vooral in het Ooetzeegebied nog too, zoodat weer een periode van fraai weer is aangobroken. De depressie bij IJs land ia sterk afgenomen en or zijn op het oogenblik geen aanduidingen van andere belangrijke depressies. Do aftrekende de pressie in het Oosten brengt in Oost— Duitschland nog eenige regen en houdt de temperatuur in Midden-Duitrohland laag, in Scandinavië is de ochtendtempe- ri'tuur in het binnenland laag, maar over dag zal Zweden een vrij hooge tempera tuur bereiken. Noorwegen heeft in het N< orden regen, Engeland heeft fraai w6er met hoogo temperatuur. Schotland nog een weinig regen, in Zuid-Frankrijk blijft het zeer warm, het overige vaetelajid heeft ook fraai weer. LUCHTTEMPERATUUR. Temperatuur des middags te half drie 20.5 gr. O. LICHT OP VOOR FIETSERS IA: Van Maandagnamiddag 8.13 uur tot Dinsdagmorgen 5.46 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: Dinsdag 5 September van. 4.12 uur en nam. 4.31 uur. WATERTEMPERATUUR: Zweminrichting Hooge Bijndyk om 7 but 20.5 gr. O. Zweminrichting „De Zijl", om 7 uur: 19.— gr. C. UITVOERING TUINBOUWSTEUNWET Door de Regeeringscommissaris is aan de veilingen het volgend schrijven gezonden: Ten aanzien van den minimumprijs voor bloemkool is vanaf 4 Sept. het volgen de bepaald: Indien de bloemkool den mi nimumprijs van 1.50 per 100 stuks niet op brengt, moet deze kool voor de bloemkool- inmakers worden overgeveild, waarbij een minimumprijs van ƒ0.75 per 100 stuks zal gelden. Deze minimumprijs van 0.75 geldt uit sluitend voor erkende bloemkoolinmakers. Van de partijen die op deze wijze worden verkocht moet dagelijks opgave worden verstrekt met vermelding van den kooper en de aan hen verkochte hoeveelheid. GEMEENTEFONDSUITKEERINGEN. Een wetsontwerp wordt voorbereid. Onlangs is medegedeeld, dat het in het voornemen der Regeering ligt te bevorde ren, dat bij de indiening van de Ryksbe- grooting voor 1934 een wetsonwerp zal worden aanhangig gemaakt, strekkende om een geleidelijken overgang te bewerkstel ligen van de hooge uitkeeringen, welke aan de Gemeenten in de loopende vijf-jarige periode uit het Gemeentefonds toekomen naar de lagere uitkeeringen, waarop de Gemeenten in de volgende vijf-jarige perio de, welke in 1936 aanvangt, aanspraak zul len hebben. De uitkeeringen over het jaar 19341935 zouden van dezen maatregel reeds den invloed ondervinden, terwijl de uitkeeringen na 1935 dan minder scherp zullen vallen dan anders het geval zou zijn geweest. In het „Handelsblad" van 1 September is nu, zooals bekend, bericht, dat de voor nemens der Regeering in zooverre zouden zijn gewijzigd, dat voor het belastingjaar 1934 aan deze uitkeeringen nog niet zou worden getornd, zoodat eerst de Gem.-be- grootingen van 1935 invloed van de ver mindering van bedoelde bron van inkom sten zouden ondervinden. Naar aanleiding van dit bericht heeft het Ned. Corr. Bureau te bevoegder plaatse in lichtingen ingewonnen en daarbij verno men, dat het oorspronkelijke bericht nog in alle opzichten weergeeft, wat in het voornemen der Regeering ligt .Voorts, dat de voorbereiding van het aangekondigde wetsontwerp in het stadium verkeert, dat de adviezen van den Raad van State en van de Rijks Commissie van Advies voor de Gemeente Financiën dezer dagen het betrokken departement hebben bereikt. BLOEMBOLLEN EN OMZETBELASTING Kweekers vragen vrijstelling De Algemeene Vereeniging voor Bloem bollencultuur heeft een adres aan de Tweede Kamer gericht, waarin wordt ver zocht het artikel bloembollen op te nemen onder de vrijstellingen, vermeld in het wetsontwerp tot heffing van een omzet belasting. In het stelsel van het wetsontwerp wor den belast de leveringen hier te lande, in verband waarmede wordt voorzien in te ruggaaf van betaalde omzetbelasting voor naar het buitenland uitgevoerde goederen. Adressanten wijzen er nu op, dat bloem bollen voor meer dan 90 pet. naar het bui tenland worden uitgevoerd. Niet meer dan rond 5 millioen k.g. wordt in Nederland gebruikt bij een totalen oogst van meer dan 55 millioen k.g. leverbare bollen. Voorts moet rekening worden gehouden met de omstandigheid, dat de voor export bestemde bloembollen slechts ten deele ge kweekt worden door hen, die ze expor teeren. Een zeer groot deel'daarvan wordt gekweekt door anderen, die deze aan de exporteerende firma's verkoopen. Daar zij echter niet door de verkoopers zeiven, maar door de koopers worden ge ïmporteerd, zonder dat in 't algemeen de leveringen van verschillende verkoopers uiteen gehouden worden, is het verband tusschen den verkoop bij den onderlingen handel en den plaats gehad hebbenden ex port niet aan te toonen. De regeling van art. 15 dat aan den uitvoerder belasting te rugbetaald wordt, zou niet kunnen worden toegepast, daar deze door den verkooper is betaald. Deze laatste zou geen terugbeta ling kunnen erlangen, omdat hij niet zelf de door hem verkochte bloembollen heeft uitgevoerd. Daar voorts de bloembollen meer te be schouwen zijn als grondstof dan als eind product, zou de bloembol alleen reeds voor vrijstelling in aanmerking komen. In dit verband treft het adressanten, dat juist dit eindproduct de bloem wel vrijgesteld is en zij vinden daarin een reden temeer om aan te dringen op behandeling van het ar tikel bloembollen op gelijke' wijze. VOORTAAN STRAPERLO IN DE BADPLAATSEN? Bespreking ten departemente Naar wij vernemen hebben de burge meesters van Den Haag, Noordwijk en Zandvoort een bespreking gevoerd op het departement van Justitie, waarbij met de regeering overleg is gepleegd ten einde mogelijk te maken, dat het Straperlospel voortaan geduernde het zomerseizoen in genoemde badplaatsen zal kunnen worden beoefen aldus de „Tel." LUCHTVAART HIJ WILDE VAN NEW YORK NAAR BAGDAD VLIEGEN. Levend verbrand bij startpoging. De bekende Italiaansche vlieger Mar kies De Pinedo is Zaterdag op het Floyd Bennett-vliegveld by New York om het leven gekomen, by een poging om te star ten voor een non-stopvlucht naar Bagdad. Enkele oogenblikken na den start stortte de machine brandend neer; aanvankelijk meende men, dat de piloot slechts gewond was, doch naar United Press meldt bleek al spoedig, dat De Pinedo gedood was. De vlieger had voor den start de lange startbaan gekozen, welke op het Floyd Bennett-veld aanwezig is en die bijna 1300 meter lang is. De zwaarbeladen machine kon echter uiterst moeilijk van den grond komen en eerst aan het eind van de start baan verhief de staart zich een weinig van den grond. Tegelijk echter scheen de piloot de controle over de machine te verliezen, want zij vloog in de richting van het ad ministratiegebouw. Van het vliegveld af zag men, dat De Pinedo pogingen deed om het toestel in een andere richting te stu ren, doch daarbij kwam het vlie«*t'»i«* met volle vaart terecht In de prikkeldraad-ver sperring. die het auto-parkeerterrein om geeft. De machine sloeg over den kop en vloog onmiddellijk in brand. Pogingen om het vuur te dooven mislukten, zoodat het vliegtuig geheel een prooi der vlammen werd. Een mecanicien, die op zijn motor fiets achter den vlieger aanreed op de start baan, deed wanhopige pogingen om den brand te blusschen in de veronderstelling, dat de piloot zich er nog in bevond. De man liep bij zijn pogingen ernstige brand wonden op. Het bleek, dat De Pinedo uit zijn machi ne is gevallen of er uit is gesprongen, want men vond zijn lijk op eenige meters af stand van de machine. Onmiddellijk snel den menschen toe; een oogenblik leek het of hij alleen gewond was, doch toen men hem in he administratiegebouw van het vliegveld had gebracht, bleek, dat de vlie ger reeds was overleden. Uit het feit. dat De Pinedo's lichaam ern stig door brandwonden verminkt was, maakt men op, dat reeds gedurende den start brand in de machine is ontstaan. Markies Francesco de Pinedo, die 16 Febr. 1890 te Napels werd geboren, is een van de groote mannen geweest van de na- oorlogsche Italiaansche luchtvaart. Hij behoorde tot de eersten, die den At lantische Oceaan overstaken via de Azo- ren-route. Het was in Mei/Juni 1927, dat hij dien tocht, niet zonder tegenslagen (bij de Azoren moest zijn toestel, de Santa Ma ria II, door een schoener een eindweegs worden gesleept) volbracht. Op 8 Mei was hij te New York opgestegen, via Boston, S.t Johns en Horta bereikte hij Lissabon, en vloog daarnaar via Barcelona naar Ro me, waar hij 16 Juni arriveerde. Deze prestatie werd toen echter wel wat in de schaduw gesteld door Lindbergh's vlucht op 18 Mei van dat jaar, in de rechte lijn van New York naar Parijs. De Oceaantocht was niet de Pinedo's eenige glorieuze prestatie. By tal van an dere gelegenheden hield hij eveneens Ita- lië's naam als luchtvarende natie hoog. Thans wilde hij probeeren het afstandsre cord van Codos en Rossi te slaan door een onafgebroken vlucht van New York naar Bagdad. Eenigen tijd dwongen de weers omstandigheden hem tot uitstel. Zaterdag zou hij den sprong wagen. Maar het begin van dezen vlucht is het einde van zijn le ven geworden. De Pinedo was aanvankelijk officier by het Italiaansche leger en later bij de mari ne. Hy maakte den geheelen oorlog mede en ontving vier medailles. Den laatsten tijd was hij onderchef van de luchtvaart te Buenos Aires. HERSFTDIENSTREGELING K. L. M. "Wij ontvingen een exemplaar van de Horfstdienetregeling 1933 der K. L. M., be treffende het Europee8che luchtnet en. de luchtlijn AmsterdamBatavia, beide gel dig van 1 September tot en met 31 Octo ber a.s. Het is bekend, dat gedurende de zo mermaanden in Nederland een zeer druk gebruik ia gemaakt van de gunstig gele gen diensten van en naar de voornaamste centra van Europa. Het steeds groeiende reizigersverkeer heeft er aanleiding toe gegeven ook ge durende het najaar de groote frequentie op de voornaamste luchtlijnen te handhaven. Op de lijn AmsterdamLonden v. v. wordt tot en met 15 September de morgen dienst van en de avonddienst naar Lon den gehandhaafd, zoodat tot dien datum met de verbinding der Deutsche Luft hansa mee, vier diensten per dag van en naar Londen worden uitgevoerd. Op Kopenhagen en Malmö blijft tot en met 15 Sept. de dubbeldaagsche dienst van kracht, daar naast de rechtatreeksohe verbinding de dienst via Hamburg tot dien datum gehandhaafd wordt; daarna wordt laatstgenoemde verbinding ingekort tot Hamburg. Tot en met 30 Sept. blijven zelfs de aansluitingen naar Gothenburg en Oslo bestaan, welke plaatsen resp. binnen 6 uur en 7 uur te bereiken zijn. Ook de Berlijn-verbinding is tot en met 15 Sept. dubbeldaageohOp het vliegtuig van 9.30 uit Amsterdam wordt tot en met een reis naar deze stad duurt op deze wij- 15 Sept. aansluiting naar Weenen gegeven; ze niet langer dan ruim 6 uur. Na 15 Sep tember wordt een enkeldaagsohe dienst op Berlijn onderhouden. Door het gebruik van de snelle en mo dern ingerichte vliegtuigen en door het vaststellen van doelmatige vertrek- en aankomsttijden zijn de belangen van den zakenman dus ook gedurende den herfst ten zeerste gediend. De pas sa gep rijzen zijn zoo laag mogelijk gehouden en kunnen rekening houdend met de geboden tijdwinst en het oomfort zeer goed een vergelijking doorstaan met de kosten voor reizen per spoor of boot. Bij het nemen van retours wordt 30 pet korting op de terugreis geboden. Retour- biljetten zijn twee maanden geldig. Bij het niet gebruiken van het retourgedeelte wordt het bedrag der terugreis geresti tueerd op voorwaarde, dat geen plaats werd gereserveerd. De verzending van vracht per vliegtuig geeft eveneens belangrijke voordeelen. Het vervoer is snel, de douanebehandeling prompt en de aflevering bij de geadres seerden volgt ontmiddellijk. Ook bij gecontingenteerde goederen wordt een belangrijke tijdwinst bij de douane-formaliteiten ondervonden. In de maand Augustus werd de 1000ste passagier op de luchtlijn AmsterdamBa^ tavia geboekt. Dit feit is een bewijs, dat reeds menig zakenman de voordeelen ran het reizen op deze lijn, t. w. zeer snehe verplaatsing en geriefelijk reizen in het bekende d rie-motorige Fokkermateriaal heeft ingezien. Een nieuwe tariefsverlaging voor hicht- postpaketten is ingegaan. In plaats vaD 1.50 wordt thans 1.05 per 100 gram aan luchtrecht berekend. Het tarief voor een minimumpakket (tot 1 kg.) van Am sterdam naar Batavia bedraagt dus thans 11.85 in plaats van 16.35 (luchtrecht en gewoon porto inbegrepen). Yrachtzendingen tot en met 10 kg. moe ten als postpakket worden verzonden. Bo ven 10 kg. wordt het vervoer als lucht- vrachtgoed bewerkstelligd tegen de in de dienstregeling vermelde tarieven. INGEZONDEN STUKKEN Fakkeloptocht Op Woensdagavond, 6 September, a.s. heeft het Nationaal Jongeren Verbond, af- deeling Leiden, met medewerking van een aantal Leidsche vereenigingen, een fakkel optocht georganiseerd ter eere van het re- geeringsjubileum van H.M. de Koningin en als opwekking tot deelname aan de natio nale huldebetooging in het Stadion te Am sterdam op 9 September 1933. Vereenigingen en personen, die het op prijsstellen op deze wyze getuigenis af te leggen van hun gehechtheid en trouw aan het Huis van Oranje en op Woensdag avond a.s. eveneens het 35-jarig regeerings- jubileum van Koningin Wilhelmina willen herdenken, kunnen zich alsnog by de stoet aansluiten. Als verzamelplaats is gekozen de Kaasmarkt, waar de deelnemers om 20.30 uur byeen komen. Fakkels zyn aldaar verkrygbaar tegen plm. 25 cent. Gelieve tijdig aanwezig te willen zyn en in grooten getale deel te nemen, ten einde een waar dige herdenking te verkrygen. Namens de deelnemende vereenigingen: Het Bestuur. Oranjefeest te Zoeterwoude. Mynheer de Redacteur! Vergun- my s.v.p. eenige plaatsruimte in uw blad, en wel om de bewoners van Zoe terwoude (Hooge Ryndijk), aan te sporen a.s. Zaterdag uiting te geven van hun ge hechtheid aan onze geëerbiedigde koningin, door het uitsteken van de vlag. Onlangs werd mij beweerd dat wy, Katholieken, by dergelijke gelegenheden zoo tekort schie ten; loochenstraft deze bewering en laat Zaterdag a.s. de driekleur wapperen en toont daardoor uwe gehechtheid aan ons Oranjehuis. Mijn dank, heer Redacteur, voor de plaat sing. Een bewoner van Zoeterwoude (H. Rijndijk). UIT DE OMGEVING WASSENAAR. Gevestigd: I. van der Weijde geb. van Rijn on geain uit Amsterdam J. H. Duitgenius uit Amsterdam G. Visser en vrouw uit Duisburg S. P. den Hollan der uit Don Haag H. de Breij en vr. uit Don Haag F. M. Gotzsch on gezin uit Bloemendaal M. Eberle uit Nord- heim M. W. Hage uit Colijnsplaat Wed. L. Voigt geb. Pfaff uit Deventer J. B. M Blankers uit Nootdorp E. H. Haupenthal uit Essen A. H. M. de Wolf uit Purmerend L Czifra uit Buda- pest L. A van Holthoon geb. Rambon- net uit Den Haag J. A. van der Slot uit Noordwijkerhout J. D. Vlot uit Moordrecht E. Bendlin uit Den Haag A. Sohober uit den Haag L. M. Eo kardt uit den Haag Wed. J B. Zaat geb. M. C. Vis uit Voorburg H. Frese uit Voorburg Wed. F. F. N. Halleen geb. M. Kaptein uit Rijswijk J. de Vis ser en zr. uit Amsterdam C. A. G. J. Müller uit Dresden A. Jacobs geb. Flokstra uit den Haag P. Th. Unter- möhlen uit Londen K. Steinwegs uit Leiden. Vertrokken: M. T. van Stee naar Den Haag E. L. Knippenberg naar Swalmen J. Dik en vr. naar den Haag C. J. To'ido naar Oorschot A. A A. M. en P. C. van der Kleij nar Oorschot E. H. Schick naar Maastricht H. H. Stinnes en gezin naar Muhlheim E. C. Jacob naar idem G A. Beerman naar Doorn A. H. J. Schiff geb. Hengeveld naar den Haag M. G. Vis naar Voor burg A. V. Kieft naar Wateringen G. Kaaij en vrouw naar Leiden H. J. Plekkenpol en vt. naar Almelo. Geboren: Willy Anna Maria d. van L. M. J. H. Hollman en W. M. A. van der Voort Alida Petronella Theresia d. van A. H. M. van der Plas en A. J. A. Simons Alida Catharina d. van A. Kwestro en L. C. S. van den Hoek Emi- li Carolina Elisabeth d. van H. W. Stein wegs en C. W. v. d. Velde. Ondertrouwd: J. van der Does en A. E. J. Boreboom F. C. A. van Rest en C. J. Zuidervaart A. M. Noordover en M. A. C Waasdorp J. A. Staub en V. A. Mulder. Gehuwd: J. Schouten en A. P. van Strien G. F. A. Scheller en L K Swart. Overleden: Marie Klarenberg 35 jaar, ongeh. Anna Apolonia Kortckaas 72 jaar, ongeh. Sijtje Bont 78 jaar, wed. van P. J. Kersten. WARMOND. Werkloozcn. Volgens mededeeling van den plaatselijken correspondent van de ar beidsbemiddeling stond op 1 September al hier als geheel werkloos ingeschreven 29 personen, terwyl 5 personen ingevolge de steunregeling werden gesteund. Gedurende de maand Augustus is aan steun uitgekeerd een bedrag van ƒ301.72. Goede reis! Een bewijs, dat de winter wederom op komst is, is het feit, dat de ooievaars van deze gemeente afscheid heb ben genomen om in warmer landen den winter door te brengen. Met een vroolyk gesnater, vertrokken zy, na eerst eenige malen rondom den ouden toren gecirkeld te hebben naar het Zuiden. KATWIJK. Arbeidloos. Aan het arbeidsbureau staan op heden ingeschreven 3 n waarvan zijn 7 varensgezellen, 21 visschers 65 landarbeiders, 85 losse arbeiders, 36 kuipers, 8 metselaars, 7 schilders, 15 tim merlieden, 45 grondwerkers, 12 opperlieden, 7 stokers, 2 stucadoors. Geboren: Cornelis, z. van J. Hoek en S. Schaap. Aria Elisabeth, d. van W. van Beelen en J. Hellenberg. Cornelia Jaco bs, d. van J. Ouwehand en T. Hus. Jo hanna Maria, d. van C. Freke en J. van Duij ven bode. Geertje, d. van N. Hoek en G. Zuijderduijn. Helena Cornelia, d. van P. de Jong en H. C. van Klaveren. Jacob, z. van W. van Dijk en G. Meijvogel. Getrouwd: J. Bruin en M. van Ryn. Overleden: Jacob van der Boon, 80 j., geh. met C. van Duijn. Jan Nijgh 5 mnd., z. van J. Nijgh en N. van der Bent. KATWIJK AAN DEN RIJN. Huize Callao. Gisterenmiddag was er van 24 uur gelegenheid om het 1.1. Vrij dag officieel geopende Rusthuis Callao te gaan bezichtigen. We konden constateercn dat van deze gelegenheid een ruim gebruik is gemaakt en men algemeen overtuigd was van het mooie en artistieke van het gebouw. HILLEGOM. Geslaagd. Voor het examen van cos- tumière slaagden de dames J. van Dyk, G. Jonkheer, F. Goemans, F. Hulkenberg en D. van der Linden. Zy werden opgeleid door mej. A. M. Veenboer alhier. De a.s. feesten. De datum van het te houden Kinderfeest is zooals wy reeds meedeelden vastgesteld op Donderdag AGENDA LEIDEN. Dinsdag, R. K. Metaalbewerkersbond, Bondsgebouw, 8 uur. Donderdag. R. K. Reclasseeringsver. Zit ting St. Vinoentiushuis, Hoogl. Kerkgracht 32, 89 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 4 tot en met Zondag 10 September a.s. waargeno men door de apotheken: G. F. Re ijst, Steenstraat 3ö, telef. 136; en A. J. Donk, Doezastraat 31, telef. 1313. 14 dezer. Het feest zal met een waardig slot worden beëindigd. In het eere-comité hebben zitting geno men: Mr. D. F. Pont, J. O. Vermeer, mr. J. H. Peek, P. D. van Mourik, G. A. Veldh. van Zanten, B. Rijneveld en P. de Vreugd. Het programma luidt als volgt: 8 uur Re veille. Van verschillende punten der ge meente zullen zich tamboers en hoornbla zers naar den Houttuin begeven; 8.30 uur Muzieknummers op den Houttuin; 9 uur Zanghulde der schoolkinderen voor de wo ning van den Burgemeester aan de Wil helm in al aan; 10 uur Vertrek naar het feestterrein via Molenstraat, van Meer beekstraat, Prins Hendrikstraat, Meerstraat en Jhr. Mockkade. Bij aankomst op het terrein wordt een rondgang gemaakt en versnaperingen aangeboden; 11 uur Touw trekken voor de jongens der hoogste klas sen; 1 uur Bloemencorso voor schoolkinde ren op de van den Endelaan. Om 2 uur wordt op het feestterrein ('t terrein van Hillinen) een aanvang ge maakt met de verschillende spelen. Tijdens deze spelen vertooning van de Poppenkast. Deze spelen bestaan uit: Koekhappen, Eierdragen en Slofje loopen, voor meisjes van 9 en 10 jaar; voor jongens van denzelf den leeftijd: driebeenloopen en zakloopen. Voor meisjes van 11 en 12 jaar: staartste- ken en turfrapen; voor jongens van den zelfden leeftijd: Haal-den-trein en Hard- loopen met Hindernissen. Voor meisjes van 13 en 14 jaar: Plankrijden en babyryden; voor jongens van gelijken leeftijd: mast- klimmen, ruiter te paard en tobbetje ste ken. Des avonds te 8 uur: concert op het feestterrein, afgewisseld door gymnastiek- demonstraties en zoo mogelijk volksspelen. Te 10 uur schitterend vuurwerk. Gem. Arbeidsbeurs. Volgens de laat ste opgave der Gemeentelijke Arbeids beurs bedraagt het aantal werkzoekenden 278 personen, tegen 262 volgens de vorige opgave. Het aantal beweegt zich dus helaas reeds weer in stijgende lijn. Geboren: Petrus Johannes, z. van P. A. Zonneveld en J. M. Lommerse. Pe trus, z. van L. E. van Schie en M. A. Burg- meijer. Margiet, d. van H. Kikkers en E. W. van der Beek. Everardus Hendrik Andreas, z. van A. J. Sanders en A. P. Rin geling. Nicolaas Leonardus, z. van C. Jongbloed en A. A. van Haastrecht. Getrouwd: F. Duinkerken en M. J. Sijsenaar. R. Kool en M. W. van Groen. Gevestigd: B. J. M. Schneiders R. K. Pastorie St. Martinus. Vertrokken: B. G. Dobben naar Haarlem. W. P. Koster met gezin naar Velsen. J. Kops naar 's Graveland. RIJNSBURG. GEMEENTERAAD. Verbetering van den Noord- wijkerweg. Alvorens tot de behandeling van de agenda over te gaan, wenschte de voorzit ter het raadslid, den heer Schone veld, ge luk met zijn benoeming tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Omtrent de gemeente-rekening 1932 rapporteerde de heer D. Knijff, die namens de commissie opmerkt, dat het haar aan dacht heeft getrokken, dat deze rekening begon met een batig saldo van 14.000, ter wijl voor het volgend jaar maar 2000 be schikbaar is. B. en W. hebben prijsopgaaf gevraagd voor het aanbrengen van een nieuw weg dek op den Noord wij ker weg. De prijs voor klinkerbestrating bedraagt ongev. 10.500, terwijl asfalt-beton op plun. 8000, terwijl dit laatste, zooals de voorz. opmerkt, de eerste 10 jaar zeker geen onderhoud eischt. B. en W. vroegen thans machtiging tot wegverbetering voor 3135 M2. met asfalt beton, tot een maximum-bedrag van 8000. Dr. Jonker vroeg, of de verzekering ge geven kan worden, dat de nieuwe weg niet glad zal zyn. Het voorstel van B. en W. werd met alg. st. aangenomen. De heer van Duijn vroeg verbetering van de bocht by de Hooge Krocht, waar aan om der wille van de kosten nog niet gedacht kan worden. Voorts verzocht de heer v. Duijn een rijwielpad, wat by B. en W. in de bedoeling blijkt te liggen. Ten slotte deelden B. en W. mede, dat hun voorstel tot stopzetting van de steun- verleening, dat in de vorige vergadering naar de werkloozencommissie werd geren- voyeerd, thans door B. en W. is terugge nomen, omdat zij geen kans zien de steun- verleening stop te zetten. Geboren: Albertus Antonie, z. van C. L. Koemans en W. Passchier. Maria Jo hanna Geertruida, d. van J. J. v. d. Weij- den en J. M. Roelandse. Wilhelmina, d. van N. W. v. d. Haak en K. de Mooy. Willemeinje, d. van J. v. d. Meij en M. E. de Rijke. Cornelia Hendrika, d. van M. A. Grimbergen en S. P. Vink. Onder rouwd: G. v. d. Weijden 25 j. en J. v. d. Meij 24 j. H. Blom 23 j. en J. Hoge woning 24 j. Getrouwd: G. Verkerk en J. Ravens- bergen. Overleden: Cornelia Agatha Hoge- woning 46 j.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 2