MAANDAG 4 SEPTEMBER 193aDE LEIDSCHE COURA'rrt 'DERDE BLAD PAG. 10 RK. VEREEN. VOOR KR AAM VERZORGING VOOR ALLE GEZINOTEN TE LEIDEN PLAATSIN6SBUREAU BOERHAAVESTRAAT 30. Geopend elke Donderdagmiddag van 25 n. tot het verstrekken van de gewenschte inlich tingen, en ter aanmelding van contribueerende leden 7890 Schriftelijke aanvragen, adres: U.K. Ver. v. Kr., Stille Rijn 7, Tel. 3420 VALSCHE RIJWIELPLAATJES- WERKPLAATS TE ZAANDAM. De politie to Zaandam heeft bij den bankwerker W. V. in de Klaas Kator- etraat, die als kostganger bij een weduwe verblijf hield, een werkplaats voor het vervaardigen van valsche rijwiclbelasting- merkien ontdekt. Twee valsche plaatjes van het jaar 19331934 en 19321933 met de bijbehoo- rende matrijzen zijn in beslag genomen, alsmedo ecnige stukken koper. Do plaat jes waren zeer goed nagemaakt. Hot ver moeden bestaat, dat er van deze valsche anerken exemplaren in den handel zijn .gebracht. VISSCHERSNETTEN IN BESLAG GENOMEN. De Rijkspolitie hoeft van een aantal Urker visschers, welke zonder vergunning op het IJsselmeer hun bedrijf uitoefenden, do netten in beslag genomen. Het betreft hier een vergunning, welke voor het vis sollen op het IJsselmeer vereischt is en welke f 7.50 kost. Een aantal visschers, die van meening waren, dat het IJssel meer binnen enkele jaren zou zijn leegge- vischt heeft deze vergunning niet aange vraagd, binnen, de daarvoor gestelde ter mijn. Hoewel de meesten na dien ter mijn, wel een vergunning hebben aange vraagd, wordt deze thans niet meer aan hen verstrekt, weshalve zij strafbaar zijn. Er wordt op het oogenblik druk op het IJselmeer gevischt en de vangst valt zeer mee. Het is daarom te begrijpen, dat er groote verslagenheid heerscht in de rijen van lion, ran wie de broodwinning door de beslaglegging is ontnomen. Er worden ernstige moeilijkheden verwacht. Mevr. Sarrasani overleden. Naar wij vernemen is de echtgenoote van den circus-directeur Sarrasani na een zeer smartelijk lijden te Breslau overleden. Voor de onderneming is de dood van deze vrouw een zwaar verlies, daar zij de ver zorgster der dieren was. 'b Morgens was zij steeds het eerste in de stallen en 's avonds laat na de voorstelling was zij de laatste die een rondgang langs de hokken van de dieren maakte. Zij was een ware dierenbe- echermeter. «Tel." NED. OOST-INDIE BIERACCIJNS IN INDIE WORDT VEHOOGD. Bate van ƒ87.500 verwacht. Aneta seint uit Batavia: Bij den Volks raad is een ontwerp-besluit tot het heffen in 1934 van vijftig opcenten op den bier accijns ingediend, ten einde een billijker verhouding te scheppen ten aanzien van het importbier, dat door de nieuwe invoer rechten eveneens zwaarder zal worden be last. De meer-opbrengst van den bieraccijns wordt getaxeerd op 87.500. ONGEVAL BIJ ATIILETIEK- WED STRIJD. Aneta seint uit Soerabaja: De marinier der eerste klasse Van der Nol, die Vrijdag middag meeliep in een 10-kilometer duur- loop, is na afloop daarvan bewusteloos neergezegen. In den loop van den avond is hij overleden. FINANCIëN EN ECONOMIE Parochie „St. Antonius Abt" Rotterdam. Aan houders van obligaties ten laste van het R. K. Kerkbestuur der parochie van St. Antonius-Abt te Rotterdam wordt door het kerkbestuur o.m. het volgende bericht: Het Kerkbestuur van St. Antonius Abt te Rotterdam verkeert in zeer moeilijke omstandigheden. Ofschoon de parochianen voortgaan hun parochie zeer krachtig te steunen, voor zooverre dit in deze, niet het minst voor Rotterdam, zorgvolle tijden mogelijk is; en ook Zijne Hoogwaardige Excellentie de Bisschop van Haarlem jaarlijks een aan zienlijke bijdrage schenkt, is het Kerkbe stuur. toch niet in staat de aangegane ver plichtingen ten volle na te komen. Verdere bezuinigingen zijn niet meer mogelijk. Er is dus slechts één mogelijk heid om het financieele evenwicht te her stellen,' namelijk verlichting van den te zwaren rentelast. Na rijp beraad doet daarom het Kerkbe stuur aan de obligatiehouders het volgende voorstel: 1. Voorloopig heeft geen aflossing plaats; 2. De rente wordt teruggebracht op 4 pet., met dien verstande, dat de coupons vervallende per 1 October 1933 en later, op deze basis voldaan worden. Overwegend de zeer moeilijke en zorg volle tijdsomstandigheden en vertrouwend op de welwillendheid der obligatiehouders, meent het Kerkbestuur te mogen aanne men, dat zonder schriftelijk tegenbericht, met zijn voorstel genoegen wordt genomen. UIT DE OMGEVING OEGSTGEEST EERSTE PLECHTIGF H. MIS Pater J. van Rijckevorsel Vreugdevol en blijde deden Zaterdag avond de klokken hun bronzen tonen gal men over het dorp, toen de geheele paro chie uitstroomde naar de kerk om den neomyst, den weleerw. Pater J. van Rijcke vorsel S. J. het „welkom" toe te zingen. Een stoet van blanke en met goud ge kroonde bruidjes maakten zich op, om hem de kerk binnen te l«iden. Omstreeks half- acht hoorde men gakners van wielen op het grint en hoefgetrappel van de beide equipages, waarin Pater van Rijckevorsel met Pastoor de Vetten, Kapelaan Martens en eenige heeren der feestcommissie aan kwamen. Bij den ingang der kerk begroette Pas toor de Vetten den neomyst met een korte toespraak. Spr. herinnerde eraan, dat zijn ambtsvoorganger, Pastoor Roozen, steeds veel hulp had ondervonden van de Paters Jezuieten, die toen te Katwijk gehuisvest waren. Vervolgens vroeg Past. Vetten den neomyst geen anderen dank dan dat hij morgen onder het plechtig Misoffer aan God zal vragen, dat het geloof in de parochie steeds verlevendigd en versterkt moge worden. Voorafgegaan door misdienaars en om geven door een zestigtal bruidjes, schreed de neomyst, gevolgd door Pastoor de Vet ten, naar het altaar. Door de geloovigen werd een welkomst lied gezongen, waarna de geestelijkheid zich naar de sacristie begaf om zich te klee- den voor het plechtig Lof. Zeer zeker moet de indruk die de ver siering der kerk op Pater van Rijckevorsel maakte overweldigend zijn geweest. Het Priesterkoor schitterde en flonkerde in een zee van licht. Trof de rijkdom der verlichting en aankleeding het eerst 't oog, de bloemenversiering was niet minder prachtig. Zelden hebben wij een kerk zoo mooi en met zooveel smaak versierd ge zien. Aan weerszijden van het altaar ston den palmen opgesteld, uitwaaiend tot boven den gekartelden altaarrand. De stammen dezer palmboomen waren gemaskeerd door witte hortensia's. De eenvoudige pretentie- looze versiering van het hoogaltaar was iets bijzonders. Op de altaar-retabel, stonden, half-verborgen achter de zware koperen kandelaars, vaasjes met enkele .anjers en van onder de kerkramen kwamen sierlijke bosjes anjers, verlucht met teer groen, te voorschijn. Ook van de versiering der com muniebank was veel werk gemaakt. Zware tapijten hingen af van de orgel tribune, terwijl aan de pilaren smaakvol versierde bloembakken met electrische ver lichting waren bevestigd. Achter de com muniebank had men speciaal stoelen ge plaatst voor de familieleden. Bij het plechtig Lof werd de neomyst ge,- assisteerd door Past. de Vetten, als diaken en den eerw. heer Chr. Schaepman, student van het Groot-Seminarie te Rijsenburg, als sub-diaken. Ceremoniarius was kapelaan Martens. Zondagmorgen was de kerk zoo vol, dat er met moeite nog een plaatsje te vinden was en velen zich met een staanplaats moesten tevreden stellen. De neomyst werd bij het H. Misoffer geassisteerd door Pastoor de Vetten als presbyter-assistens, Pater J. Walenkamp S. J. als diaken en den eerw. heer Ch. Schaepman als subdiaken. De eerw. heeren J. Dysselbloem en L. v. Teijlingen, studen ten van het Groot Seminarie Warmond fungeerde als cantores. Op het priesterkoor hadden plaats genomen: de hoogeerw. heer Plebaan L. A. A. M. Westerwoudt, Kanun nik van het Kathedraal Kapitel (neef van den neomyst), Pastoor Beukers uit Leiden en Kap. Martens. Het zangkoor voerde on der leiding van Kapelaan C. Roest de vier stemmige Mis voor gemengd koor „SL Theresia" van J. Nieland uit. Na het evangelie besteeg Plebaan Wes terwoudt den kansel tot het houden der feestpredikatie, die diepen indruk maakte, „Wees gereed in den morgen om den H. berg te bestijgen; niemand zal dien bestij gen met u" (Exod. 34:2 en 3). Gij allen kent .aldus spr., het bijbelsch verhaal van Mozes, van dien hoog bevoor rechten dienaar Gods, die door den Heer geroepen was, om het volk van Israël weg te voeren uit het heidensch Egypte, en het door de woestijn veilig heen te leiden naar hot heilig land van belofte. Mozes, die uitverkoren leider van Gods volk, mocht met Jehova, zijnen Heer, in in nige gemeenschap leven. Ver buiten de legerplaats had hij zich een tent gebouwd, en daar verborgen voor aller oogen kon hij omgaan en spreken met zijn God en Meester, als een vriend met zijn aller- besten vriend. Als hij echter, in dien vertrouwelijken omgang, immer beter de zoetheid der god delijke vriendschap had leeren smaken, is ten laatste uit zijn hart de bede opgegaan: „Toon mij. Heer, Uwe glorie!" Niet genoeg was het hem, enkel in de eenzaamheid Gods stem te hooren, neen, hij wilde op den berg der heerlijkheid met eigen oog het voor werp van zijn liefde en aanbidding aan schouwen. En toen klonk hem vanuit den hoogen eerst de blijde belofte tegen: „Ik zal u alle goeds toonen!", en spoedig daarop volgde het heerlijk bevel: „Mozes, als de morgen komt, wees dan gereed om Mynen berg te bestijgen, want daar op den top zult gij een plaats hebben aan Mijne zijde!" Wanneer wij, gelukkige feesteling, dit schoon verhaal overdenken, vinden wij daarin dan niet een wondere overeenkomst met wat dank zij Gods onuitsprekelijke goedheid heden aan u geschiedt? Heden, nu gij voor 't eerst uit ons midden opstijgt, om door Gods eigen hand gewenkt op zoo plechtige wijze op den H. Offerberg een plaats te vinden aan Zijne zijde? Hoe talrijk zijn de punten van gelijkenis. Ook voor u is in de stille eenzaamheid een er jarenlange voorbereiding, de dage- lijksche omgang met uwen God geweest uw eenige en door niets te evenaren vreugde. Ook gij door die afzondering meer en meer van de wereld gescheiden kendet ten laatste geen dierbaarder bede dan deze: „Toon mij, Heer ,Uwe heerlijkheid op den H. Berg van het Priesterschap!" En nu.... nu is eindelijk het langver wachte bevel, nu is de blijde morgen geko men. „Wees gereed" zoo klonk het, en bran dende van 't heiligste verlangen zijt gy op gegaan naar de plaats, waar waarlijk de Heer in Zijn glorie u wacht Is het mij dan gegeven in een enkel woord de gedachten te ontvouwen, die he den aan onze feestvreugde ten grondslag liggen, laat mij dan, al ben ik zeker, dat 't eindeloos ver bij de waarheid zal ten achter blijven, laat mij pogen aan u en de uwen le zeggen, wat genade God ons men- menschen heeft bereid zoowel in de roe ping als in de zending van den priester. Laat mij u toonen, aldus spr., allereerst hoe de priester wordt geroepen uit de menschen, om te zijn: afgezant naar God omhoog; en omgekeerd: hoe diezelfde Pries ter wordt gezonden van God naar de men schen omlaag, om te zijn als een „angelus Domini", als een afgezant Gods in hun midden. De priester is de middelaar tusschen God en de menschen! Als Mozes, die door Is raël gezonden, den Sinai besteeg, zoo gaat de priester vanuit de wereld naar Gods altaar berg omhoog! Als Mozes, die van den heiligen berg is neergedaald tot het volk, zoo daalt de priester, als een bode des Allerhoogste, van omhoog weer neer tot ons menschen. Hij is de afgezant van de menschen om hoog naar God; hij is tegelijk afgezant Gods omlaag naar de menschen! Welnu, tot dat heilig middelaarschap, ge steld tusschen de menschen en God, tot dat heilig priesterschap des Heeren is hij ge roepen, dien wij heden in dankbare feest stemming omringen: „Als Jezus is hij door Jezus zelf gesteld", om voor u allen in heel de wereld als een voorspreker ten beste te spreken bij God. Wat geschreven staat van Mozes, dat geldt nu van hem! „Eigen nietigheid besef fend buigt hij zich neer voor God den Heer, en aanbidt Hem in het H. priesterschap". Het priesterschap, waarin niet enkel de heerlijkheid Gods hem als eens aan Mo zes voorbijgaat, maar waarin op 't machtwoord zijner lippen, eiken morgen opnieuw, God zelf komt rusten in de open offerschaal zijner gezalfde vingeren. Dierbare feesteling! Als gij dan, uit ons midden verkoren, daar staat op den heili gen berg van het altaar, wil dan voor ons allen, eiken dag opnieuw, de heerlijk schoone bede herhalen, die eenmaal ook Mozes, de uitverkoren dienaar Gods, ge sproken heeft voor de zijnen: „Heer, zie neer op Uw volk en wil blijven met ons op den weg, op de lange en moeilijke reize, die door den woestijn van dit leven ons voeren moet ter blijde eeuwigheid". Zoo gij bidt voor wi eu lief zijn, wil dan vooral ons, uw medebroeders in het heilig priesterschap, toch gedenken, opdat wij al len, naar Mozes' voorbeeld, steeds droefheid en tranen mogen verkiezen, boven het valsch genot der zonden. Want dan alleen zal de wereld het weten, dat wij niet enkel als „afgezanten der menschen" zijn opgeste- geif naar God, maar dat wij meer dan dat! ook als de „angeli Domini", als bo den des Heeren, tot hulp en tot voorbeeld, naar de wereld zijn afgezonden door God! De priester, geroepen uit de menschen, is op de tweede plaats, is boven alles als afge zant des Allerhoogste der wereld toegezon den! De priester is de afgezant van den Heer der Heirscharen; Hij heeft als zooda nig een drievoudigen plicht. Hij is dat om Gods volk te leeren, om het te heiligen en offers voor hen op te dragen. Ziedaar dan, gij allen zijn blijde feest - genooten, wat heerlijke liefdegaven Gods wij heden gedenken in de roeping en zen ding van dezen uw pasgewijden priester. Knielen wij thans eerbiedig nader, waar hij zijn jubeltij inzet met het heilig dankoffer aan God. Doch eerst tot besluit van mijn eenvoudig woord nog deze hartewenschen. Zoo vaak hij uit uw midden opstijge tot God om in zijn dagelijksch offer God voor u te smeeken, maakt u dan los van wat de wereld daarbuiten eert en aanbidt en volgt hem, knielend voor het altaar, met uwe vrome gevoelens en gebeden. Zoo vaak hij nederdaalt van den offerberg, dragend in zijne handen het Brood der uitverkorenen, het H. Manna van het N. Verbond, schaart u zooveel gij kunt om 's Heeren Liefde- disch om te proeven wat heerlijke gave hij van Godswege brengen komt, gedachtig het woord dat wie hem ontvangt niet hem ont vangt maar Dengene Die hem gezonden heeft (Mare. 9:36). En gij, dierbare feesteling, moogt gij door God geroepen, nog lange jaren in uw heilig priesterleven blijven opgaan tot God moogt gij nog lang, door Hem gezonden, nederdalen tot allen die Hij aan uw vader lijke zorgen heeft toevertrouwd. Moge Zijn genade u helpen om immer, meer lief te hebben uw zoo verheven werkkring, moogt gij dien liefhebben met een onstuimige lief de, gelijk de strijder liefheeft 't slagveld, waarop hij de overwinning mag gaan be vechten, gelijk de landman liefheeft de vo ren, waarin hij zijn kostbaar graan mag strooien, gelijk de balling liefheeft den weg, die alleen hem voeren kan naar het hem dierbaar Vaderhuis, opdat gij eens met al de uwen, de blijdschap van den ze gepraal, den rijkdom van den oogst genie ten moogt in 't eeuwig Vaderhuis. Amen. Van twaalf tot één uur was er receptie aan de pastorie, waarvan zeer velen ge bruik maakten om de neomyst en familie te feliciteeren. Des ayonds te halfacht werd een plechtig Lof met Te Deum gecelebreerd, waarbij Pastoor Beukers als diaken en de eerw. heer Ch. Schaepman als subdiaken fungeerden. De reeds bovengenoemde heeren geeste lijken hadden op het priesterkoor plaats ge nomen. Des avonds te halfnegen bracht de R.K. Harmoniekapel „Triumph" onder leiding van den heer Jac. Kroon ,den neomyst een serenade te zijnen huize. In den voortuin was door de firma Koel man geheel belangloos een keurige verlich ting aangebracht, welke een zeer aardig ef fect opleverde. De voorzitter der vereeniging bood den neomyst zijn gelukwenschen aan, waarna de jonge priester allen den priesterlijken zegen gaf en hartelijk dankte mede na mens zijn broeder' voor deze zeer aardige attentie. „Herwonnen Levenskracht". Men verzocht ons mede te deelen, dat tot Woens" dagavond bij den heer Dofferhof gelegen heid bestaat ook voor niet-leden zich op te geven om a.s. Zondag deel te nemen aan het bezoek van het Sanatorium „Berg en Bosch" te Bilthoven. Concert. Hedenavond te acht uur geeft de Harmonie „Triumph" een volksconcert aan het „Witte Huis". STOMPWIJK. Auto te water. Zaterdagavond stopte een der auto's van den Zuivelhandel „de Kwaak" van Gebr. v. Leeuwen uit Zoeter- woude bij den landbouwer O. aan het Oost einde voor het opladen van melk. Een vol gende auto van de Gebr. v. L. reed tegen de stilstaande auto op, waardoor de rem men van de laatste losraakten en de wa gen aan de rol ging en tot slot in de Stomp- wijksche vaart terecht kwam. De auto ver dween geheel onder water. Alleen wezen drijvende bussen en andere losse voor werpen de plaats van de drenkeling aan. De auto is later door garage v. d. Pijl op het droge gebracht. ZILK. Voetballen ten bate van de missie. Zondagmiddag had om half drie in de Zilk een gecostumeerde veteranen-missie-voet- balwedstrijd van oude Zilksche sportma- niakken plaats op het terrein van de R. K. Voetbalvereeniging „Van Nispen". De wedstrijd werd gespeeld tusschen de „Kankerpitten" en „de Goed-sullen". Deze elftallen bestonden respectievelijk uit de volgende spelers: le J. Kamp, J. van Ber- kel, Jac. Nederstigt, J. Koster, S. Klinken- ber, L. de Winter, P. Koomen, A. de Groot, A. v. Berkel, C. v. Elk en W. Hulsebosch. 2e. D. Kamp, Chris Philippi, H. Neder stigt, J. v. d. Drift, J. v. Elk, N. Meiland, L. Nederstigt, Th. Kamp, M. de Groot, G. Jonkheer en D. Klinkenberg. Scheidsrech ter was: W. Nederstigt. Er was veel publiek op het veld en op den weg, eht leek wel of de heele Zilk op de been was. Op het terrein waren aanwezig de Zeer- eerw. heer P. J. de Kok, Pastoor van de Zilk en Pater Doeswijk, voor wiens missie de opbrengst van de voetbalwedstrijd be stemd is. Meerdere geestelijken uit den omtrek waren aanwezig om deze „sport gebeurtenis" in de Zilk bij te wonen. De wedstrijd eindigde met een 53 over winning voor het elftal „de Goed-sullen". De opbrengst van den wedstrijd be draagt de prachtige som van ruim 130. Voorwaar een mooi succes voor de voet ballers die zich zoo kranig hebben ge weerd. NOORD WIJ KERHOUX Zilveren professiefeest Broeder NoëL Zaterdag 9 September a.s. herdenkt de Eerw. Broeder Noël, broeder-econoom van het St. Bavo-Gesticht alhier, (in de wereld Adriaan Peeters) zijn zilveren professie- feest Broeder Noël is geboortig uit Veldhoven N.-Br., en zag aldaar het eerste levenslicht op 3 Mei 1877. Sinds 2 Juni 1919 verblijft hij reeds als broeder-econoom op het St. Bavo-Gesticht, alhier! Voor dien tijd was hij hoofd van het paviljoen der toevallij ders in het Krankzinnigengesticht te Ven- ray. •Reeds 25 jaren is deze in het gesticht en ook in de geheele gemeente geachte Broe der in dienst van de lijdende menschheid, reeds 25 jaren leidt hij het zware en moei zame leven van Broeder van Liefde met al zijn lasten en onafgebroken zelfverlooche ning. De kloosterling toch is het die alles verlaat, goederen, eereambten en de we reld, die zoo verleidend lokken. In nederigheid en liefde wijdt Broeder Noël- zich nu reeds 25 jaren aan de liefde werken en het bestuur van de stichting. Het zal a.s. Zaterdag groot feest zijn op het St. Bavo-Gesticht, daar broeder Noël de chef is van het geheele personeel. Des morgens om 9 uur zal de WelEerw. Rector Elsenbroek een plechtige H. Mis van dank zegging met assistentie opdragen in de ka pel van het gesticht, waarna des middags een plechtig Lof zal gehouden worden. Zondags wordt een tooneeluitvoering ge geven voor de patiënten en personeel. Wij sluiten ons aan bij de vele felicita ties welke Broeder Noël ongetwijfeld a.s. Zaterdag zullen bereiken. Jubileum mèj. de Zwar. Zondag her dacht mej. H. de Zwart onder groote be langstelling het feit, dat zij vóór 25 jaren als huishoudster in betrekking kwam bij de familie van Schooten aan den Kerkweg, alhier. Velen kwamen de jubilaresse feli citeeren. De buren hadden de vaderland- sche driekleur uitgestoken om de omge ving een feestelijk aanzien te geven. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Dinsdagnamiddag te 7' uur. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel van Burgemeester en wethouders tot aanvulling van de salaris-regeling voor de werklieden. 3. Schrijven van Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland betreffen de de bezoldiging van de ambtenaren van den burgerlijken stand. 4. Benoeming van een waarnemend-ontvanger. 5. Benoeming van een havenmeester. 6. Voorstel van bur gemeester en wethouders tot het sluiten van een kasgeldleening van ten hoogste 60.000.7. Wijziging der begrooting, dienst 1933. 8. Reclames tegen belastingen. Duinbrand. Zondagmiddag omstreeks 4 uur is op de „Boekhorst", eigendom van Baron van Hardenbroek van Ammerstol een duinbrand uitgebroken over een op pervlakte van enkele H.A. Van heinde en verre kwamen de menschen toegestroomd, gelokt door de geweldige rook welke de brand ontwikkelde. De omwonenden en de gemeente-politie slaagden erin den brand te blusschen. De oorzaak wordt onderzocht, doch waarschijnlijk is deze brand te wijten aan het doekeloos met vuur omgaan van pic-nickers. Melkprijs. De prijs van de melk is al hier verhoogd met 1 cent per liter. Electrisch seinhuis. Bij het station Piet Gjjzenbrug alhier wordt een gebouw op getrokken waarin electrische toestellen worden geplaatst, waardoor de seinen ge heel electrisch zullen worden overgezet. Naar we vernemen schijnt dit een in krimping van personeel tengevolge te heb ben. De werkloosheid. Bij den correspon dent der arbeidsbemiddeling staan als ge heel werkloos ingeschreven: 115 landar beiders; 4 opperlieden, 5 timmerlieden, 3 metselaars, 1 winkelbediende, 7 transport arbeiders, 1 mandenmaker. SASSENHEIM. Zwemdiploma's. Het diploma A. van de Sassenheimsche Zwemvereeniging werd uitgereikt aan de dames H. Kekow en A. van Werkhoven te Lisse, A. Clemens en J. Onos van de Haarlemmermeer, W. Vuur- mans van Delft en L. Kooyman van Sas- senheim en aan de heeren E. en L. Haase van Lisse en W. L. Siddré van Noordwijk. WOUBRUGGE. Fascistenvergadering. J.L Vrijdag had alhier een vergadering plaats van den groep Bodegraven van den Nederl. Fascis- tenbond, groep Ir. Mussert, onder leiding van Wisman. De vergadering had een rus tig verloop. Door communisten werd ge colporteerd met de „Tribune" en andere bladen. Onregelmatigheden hadden op den weg niet plaats.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 10