ZATERDAG 2 SEPTEMBER 1933 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 INTERPAROCHIEELE Als je een appel neemt of een andere vrucht, vindt je middenin één of meerdere pitten. Dat is de kern, het hart van een vrucht. Bij boomen en planten, die in de natuur op zoo vele wijzen voorkomen, vindt je het zelfde verschijnsel. Binnenin is het hart, waaromheen al het andere is gegroeid. Zoo ook in de organisatie, in die groepee ringen van mehschen met "hetzelfde ideaal en dezelfde middelen. Ook daarin moeten noodzakelijkerwijze kernen aanwezig zijn, die de groeikracht vormen om de organi satie te doen uitgroeien in kwaliteit en kwantiteit. In het eerste vooral! Want al maakt de massa nog zoo'n indruk, als alles niet ge dragen wordt door innerlijke over tuiging, dan loopt 't toch mis. Zeer juist begrijpt dat ook de Gezellen- vereeniging. Zij wil aan haar leden de mo gelijkheid bieden meer te zijn en meer te presteeren dan de velen, die langs de kan tjes loopen. Van jonge kerels wil zij een eerewacht maken rond altaartroon en communiebank, waardoor die jongeren den apostolischen kracht van het Kolpings- program bewust in zich dragen en tevens als voorbeeld bewust willen beleven. „De Paladijnen" zullen de kernen zijn van onze beweging. Vroeg Kolping niet om menschen vol christendeugd en heiligend levensidealisme? Ziet, in onze Paladij- n e n zal dat bewaarheid worden, want on der den geregelden hamerslag van dage- lijksch oefenen zullen de oneffenheden wij ken en blijft, en daar gaat het toch om! de levende christen, doortrild van willenden kracht voor wat God van ons eischt! SEVERUS. WAT EEN GEZEL TOCH WETEN MOET XXIV Toen in de 15de eeuw van verschillende kanten „hervormers" optraden, was er toch hcusch wel reden voor. Op de eerste plaats was de kerkelijke tucht zeer verminderd en ernstig dreigde een koortsige omslag, omdat op geestelijk terrein de massa ingedompeld was. In vele gevallen lag de schuld zoowel bij de gees telijken als bij de leeken en men vergete niet. dat waar de strijd ontbreekt, de slaap heel spoedig vat heeft op de menschen. Nu moet echter een beetje nadenkend mensch niet gaan redeneeren: dus d e gees telijkheid deugde niet, en d e Katholieken deugden niet. Want daarmee wordt de waarheid ergerlijk verdraaid. Als b.v. in onze stad 500 misdadigers wonen, zijn dan de 72.000 Leidenaars allen rijp voor de ge vangenis? Neen toch zeker. Bereken nu eens even, dat in de 15de eeuw zoo goed als allen Katholiek waren en er dus ook duizenden priesters waren, verwonderd het dan als u leest van vele afvalligen en louwen? 't Zijn nu eenmaal droeve bladzijden uit de geschiedenis, die we niet mogen verzwijgen. In de Kerk zelf was echter niets ver keerds op geloofsgebied, want de leer van Christus had zü ongerept bewaard. In hare bedienaren, in alles dus wat men- schenwerk was, waren de fouten te vinden en n i e t in de geloofswaarheden. Terzelfder tijd dat de „hervorming" bui ten dc Kerk begon, hadden priesters en leeken reeds de eerste stappen gezet tot verbeteren van alles wat i n het Katholicis me aan verkeerds te vinden was. Daarmede was de wajre hervorming begonnen, al kon deze niet verhoeden, dat in de 16de eeuw een groot deel van de Katholieke Kerk werd losgescheurd. S. M. SYMPHONIE „FRANZ SCHWEITZER" Morgen, Zondagavond, plm. 8.15 uur is de gezellige avond met vroolijke muziek, voordrachten en enkele attracties. De avond waar we ons extra voor ingespan nen hebben en zelfs daarvoor dezen zo mer geen vacantie genomen hebben. Gezellen,'met uw medewerking zal deze avond een succes kunnen worden voor onze Symphonie. Gy en uw huisgenooten, zijn allen hartelijk welkom. Toegang vrij. Kunnen wij allen op u rekenen? HET BESTUUR. MAANDVERGADERING AFD. GEHUWDEN Dinsdag a.s., de eerste Dinsdag van de maand, heeft de Maandvergadering plaats van de afdeeling Gehuwden. Aanvang te half negen. Wij komen trouw en wij ko men op tijd. AFREKENEN S.P.L. Maandag a.s. rekenen de zelateurs van het St. Petrus Liefdewerk af over de maand Augustus. Blijven alle zelateurs er aan denken, dat het geregeld innen van de bijdragen een eerste eisch is tot behoud van de leden en zoo voor blyvenden bloei van het St. Petrus Liefdewerk in onze Gezellen- vereeniging. RECOLLECTIE Nu vanwege de Koninginnedag de Recol lectie op Donderdag 1.1. niet kon doorgaan, worden alle leden van onze Retraiteclub verwacht op Donderdag a.s. in de als kapel ingerichte bovenzaal. Aanvang van de re- colectie-oefening kwartier voor negen. UIT DE OMGEVING AALSMEER. H. Missie In de Carmelietenkerk. Men verzoekt ons opname van het vol gende: Zooals u waarschijnlijk reeds gehoord heeft, is de dag nabij, waarop de Eerw. Paters Carmelietcn zich voor 12% jaar geleden in Aalsmeer kwamen vestigen. Mot dankbaar hart mogen wij terugden- kon aan die jaren. Wat al weldaden heb ben wij van den goeden God ontvangen. Langzamerhand is de kleine kudde uitge groeid. De hulpkerk werd tot parochiekerk verheven de eerste kerk werd te klein en een mooie parochiekerk werd gebouwd. Met medewerking van het Edelacht baar College van B. en W. en leden van den Gemeenteraad kon een R. K. School worden gesticht. Op de Nieuwe Algem. Begraafplaats werd den Katholieken een zeer mooi ge deelte toegewezen, ja, zelfs in de „aula" op genoemde begraafplaats werd een kamer ingericht voor den R. K. Priester, alwaar hij zioh in de Kerkelijke Gewaden kan kleeden en datgene bewaard kan worden, wat voor een Roomsche begrafenis noo- dig is. Dit alles stemt tot hoogen dank. Die dankbaarheid willen wij gaarne toonen door U een gave aan te bieden, niet op stoffelijk, maar op geestelijk gebied. Die gave zal bestaan in een H. Missie, welke begint op Zaterdagavond 9 September a.s. den dag waarop wij oina voor 12*4 jaar geleden hier vestigden en welke sluit op Zondag 17 September, den dag waarop voor 12 H jaar geleden de eer ste H. Missen werden opgedragen. De eerste dag is volgens ons Kalenda- rium de feestdag van de H. Maria Mag- dalena. de boetvaardige zondares, door onzen Goddelijken Zaligmaker Zelf tijdens Zijn leven op aarde bekeerd; de laatste dag der Missie een feestdag ter eere van Maria, onze goede Moeder, nl. het feest van hare zeven Smarten. Ook voor hen. die Katholiek zijn in naam, of die misschien van het Katholiek geloof zijn afgevallen, is dikwijls de IT. Missie, als zij aan de oefeningen trouw meedoen, do aanleiding tot hunne be keering. Wilt daarom de geestelijke gave, die wij U aanbieden, niet versmaden. Komt trouw de predicaties en andere oefeningen volgen, opdat wij wederom dankbaar kunnen zijn ten opzichte van U, die dankbaar onze geestelijke gave hebt aanvaard bij ons Koperen Jubilé te Aalsmeer. HILLEGOM. De Beurs. De Hillegomsche Beurs was weder zeer druk bezocht 140 personen teekenden de presentielijst. De handel was levendig. Door de firma H. F. Rusman was een collectie Montbretia geëxposeerd en een exemplaar van Arum Cornutum met 45 m.M diameter. De Beurseommissie noo- digt de bezoekers be'eefd, doch dringend uit, veel bloeen te willen zenden. De Kinderfeesten. De Commissie ter organiseering van het Kinderfeest deelt ons mode, dat deze feesten zullen gehou den worden op Donderdag 14 September. Laat ons hopen dat het weer zijn welwil lende medewerking verleenen mag! KATWIJK AAN DEN RIJN. KONINGINNEFEEST. Als de kinderen feest vieren, is het ook feest voor de ouders. De tijdsomstandigheden zullen er niet vi-ecmd aan zijn, dat het Koninginnefeest dit jaar hier gevierd is geworden eenvou dig en ongeveer alleen als kinderfeest. Doch we weten het, als de kinderen feest hebben, dan zijn Je ouders als vanzelf in feeststemming. Dit was al voldoende te be merken, toen in den voormiddag de kinde ren der bewaarsohool hun traditioneel© „optocht'' maakten door het dorp, vader- landsche liederen zingend en getooid in Oranjekleuren. Dit lokte de ouders en voor namelijk de moeders van hun huiselijke bezigheden naar de straat om de kleinen te kunnen toewuiven. Na deze ronde ging het weer naar de school, waar de tractaties volgden. De commissie van toezicht op de bewaarschool was intussohen gearriveerd, liederen werden gezongen, hoera's op de Koningin, waarna men in de stemming van den dag huiswaarts toog. Te half twee was het aantreden voor do groote kinderen, die kinderen der verschil lende scholen, op het Kerkplein. Na de op stelling ging het in optocht, begeleid door de vroolijke tonen der Harmonie Katwijk en de Mondorgelclub langs Kerkstraat, Achterweg, Wassenaarsche weg, N. Mo- lentuinweg, Voorstraat tot aan het ge- gemeentehuis alwaar halt werd gehouden en waar de Burgemeester de kinderen toe sprak. De Burgemeester sprak er zijn vreugde over uit, dat men ook nu nog, in dezen crisistijd gelegenheid heeft kunnen vinden om uiting te geven aan de gehechtheid aan ons Vorstenhuis en met opgewektheid den verjaardag van H.M. do Koningin wil vie ren. Een bewijs te meer dat men voldoende beseft üoe Hare Majesteit steeds in alle opzichten geheel met ons volk meeleeft. Nadat twee coupletten van het Wilhel mus waren gezongen en de noodige hoera's waren uitgebracht op de Koningin, ging hat verder; langs Voorstraat, Noordwijker- weg, Zeeweg, Callaoweg naar het feestter rein. Daar werden, onder groote belang stelling van het talrijke publiek, de ver schillende kinderspelen uitgevoerd. De uitalag hiervan was als volgt: lste kl. jongens hoütjes rapen lste pr. Jan de Lange; 2e pr. Cees Braun; 3e pr. Cor v. d. Berg. Idem vlagsteken: 1 Krijn Schaap, 2 Kees van Dijken, 3 Frans Zwanenburg. 2do kl. Jongens: vlagsteken 1 Arie Brus- see, 2 Nic. van Paridon, 3 Kees Grimber gen. Idem Popdragen: 1 Theo v. Schie, 2 Jaap v Delft, 3 Sam Zwaan. 3de kl. jongens, hardloopen met hinder nissen: 1 Alb. v. d. Meij, 2 Anton v. d. Vijver, 3 Dik Compeer. Idem zakloopen: 1 Rikus Knetsch ,2 Kees Houwer, 3 Jaap v. d. Meij. 4de kl. jongens, popdragen: 1 Wim v. Weeghel, 2 Ko v. Veen, 3 Piet Brussee. Idem zakloopen: 1 Leen Knetsoh, 2 Gerrit Spierenburg, 3 Jopie v. Delft. 4e kl. jongens, hindernisbaan1 Piet Boef 2 Piot fiteichwein, 3 Cor Schouten. Idem zakloopen 1 Theo v. d, Logt, 2 Wim de Btuyn, 3 Albert Houwer. 6de kl. jongens, ezelrijden: 1 Abr. Hoge- woning, 2 Krijn Haasnoot, 3 Arie v. d. Jagt. Idem mastklimmen: 1 Nic. Grooten- dorst. 2 Bas Zwaan, 3 Rinus de Lange. 7e kl. jongens, mastklimmen: 1 Fok Mul ler, 2 Tfenk Ivoelewijn, 3 Piet Mulder. Idem ezelrijden: 1 Gijs v. Delft, 2 Theo Looyen- steijn, 3 Jo Zandbergen lste kl. meisjes, houtjes rapen: 1 Bep Verhait. 2 Dora Looyensteijn, 3 Dora Meijer. Idem Vlagsteken: 1 Annie Bos kamp, 2 Corrie Meijer, 3 Jo v. d. Valk. 2de kl. meisjes, ballen dragen: 1 Pietje Warbenhovcn, 2 Annie Aanbanen, 3 Hanna Houwer. Idem wasehophangen: 1 Jo El frink. 2 Jo v. d. Vijver. 3 Betsy v. d. Eshof. 3e kl. meisjes, muiltje loopen: 1 Maart-je Abbing, 2 Truus v Paridon, 3 Annie Looyensteijn. Idem vlagsteken: 1 Ada Mul ler, 2 Gerda Schoneveld, 3 Dora Aanhanen. 4e kl. meisjes, Naar den trein: 1 Marietje Warmenhoven, 2 Annie v. d. Eshof, 3 Wiesje van Kossem Idem muiltje loopen: 1 Betje Heemskerk, 2 Jeanne de Lange, 3 Lena de Ruyter. 5de kb meisjes, Naar den trein: 1 H-en- driena Hoek, 2 Sientje Schaap, 3 Lilly Bo- termans. Idem turfrapen: 1 Rie Castenmil- ler, 2 Ali Wouters, 3 Nelly Geervliet. 6de kl. meisjes, stoelendans: 1 Rie v. Paridon Ld2 Neeltje Blonk, 3 Corrie Wouters. Idem kinderwagenrijden: 1 Rie Wassenaar; 2 Clas. Driebergen, 3 Marie Vreeburg. 7e kl. meisjes, kinderwagen rijden: 1 Cor- ry v. Elk. 2 Lien Spierenburg. 3 Stien Com peer, 4 Corry Korpe'shoek. Idem Stoelen dans: 1 Guurt-je v. Delft. 2 Adri de Bruyne, 3 Marie Nasveld, 4 Corrie van der Perk. Onder de vele belangst-el'enden zagen we op het feestterrein de gemeente-secre taris, wethouder Dubbeldam en Pastoor Buys. De spelen werden den geheelen middag opgeluisterd door de Harmonie Katwijk en de Katwijksche Mondorgelclub, die ook de feestvierenden hierna weer begeleidde, toen men in optocht van het feestterrein wegtrok en ging naar de muziektent aan de Commandeurslaan waar de vele prijzen aan evenveel winners werden uitgereikt. Dan was het eenigen tijd pauze om den in- wendigen mensch te gaan versterken. Tegen 8 uur was men weer present, want er zou een grootsche lampionoptocht ge houden worden. Voor alle schoolkinderen was door de Oranjevereeniging een lam pion met toebehooren beschikbaar ge steld. En hiervan maakten men in massa gebruik. De opstelling hiervan was weer op het Kerkplein en alweer was het de Harmonie die er de stemming in bracht en in hield Het geheele dorp werd door ge marcheerd. Het was werkelijk een mooi schouwspel in den avond die honderden lampions gedragen door een zingende en hossende menigte. Toen dit nummer was afgewerkt werd de avond gevuld door een concert, gegeven door de Harmonie en waarbij do traditioneele rondedansen wer den uitgevoerd. Van moe worden scheen geen sprake te zijn. Doch ook hieraan moest een einde komen, 't Liep tegen midder nacht, dus tijd om naar de Heimat te gaan. De verjaardag van llare Majesteit de Koningin is, begunstigd door prachtig weer, op waardige wijze gevierd. Niet het minst heeft do Oranjevereeniging zich hierdoor verdienstelijk gemaakt. Doch ook het onderwijspersoneel heeft zich buiten gewoon beijverd om het feest te doen sla gen. De politie, die veelal optochten als heden plaats hadden, begeleid te paard, schijnt van deze regel te zijn afgeweken hetgeen veel bijdroeg tot een rustiger ge heel. Het publiek heeft een groote schrik voor paarden en vooral als kinderen in een stoet meetrekken bleek geleide der stoet te paard alleen geschikt om wanorde te stichten. Voor deze wijziging komt ook de politie lof toe. LEIDSCHENDAM. KONINGINNEFEEST. Kinderspelen, ringrijden en gondelvaart. De 2e dag van de feesten, georganiseerd door de Wilhelmina-Vereeniging en de Oranje-Vereeniging „Juliana" ter gelegen heid van den verjaardag van H. M. de Ko ningin is schitterend geslaagd. Des morgens had de opstelling plaats van de pl.m. 1100 schoolkinderen, waarna onder de vroolijke tonen van de Harmonie „St. Cecilia" gemarcheerd werd naar het woonhuis van Burgemeester Keijzer. Nadat deze met zijn echtgenoote en met de leden van het uitvoerend comité op het bordes had plaats genomen, zongen de kinderen onder leiding van het hoofd der Openbare school, den heer K. Lam boo, het Wilhel mus en het Wien Neerlands bloed. Daarop trok men met de muziek voorop door het dorp naar het feestterrein. Het was een heerlijk gezicht, de 1100 kinderen met vroo lijke gezichten te zien voorbijtrekken. Op het feestterrein, waar zich reeds vele be langstellenden en ouders om de lijnen had den geschaard, werd door de kinderen fel gekampt om de diverse prijzen. De uitslag werd als volgt: le klasse A. Jongens. Knikkerbord: le prijs C. Hagen, 2e pr. P. C. Overmeer, 3e pr. J. Groeneveld. le klasse B. Jongens: Knikkerbord: le prijs Spigt, 2e pr. Heemskerk, 3e pr. Schin- kelshoek. 2e klasse A. Jongens: Knikkerbord: le prijs H. Beijersbergen, 2e pr. J. de Geus, 3e pr. L. van Rijswijk. 2e klasse B. Jongens: le prijs P. v. d. Steen, 2e pr. P. Verlaan, 3e pr. C. Blom. 3e klasse A. Jongens: Klompje slaan: le prijs C. Hakkaart, 2e pr. W. yan Leeuwen, 3e pr. B. Uitenbroek. 4e klasse A. Jongens: Hardhoepelen: le prijs H. Roosmalen, 2e pr. M. v. d. Meulen, 3e pr. W. Alenburg. 4e klasse B. Jongens: Hardhoepelen: le prijs M. Vieveen, 2e pr. H. Teunissen, 3e pr. H. Wortman. 5e klasse A. Sprietloopen: le pr. E. v. Gelder ,2e pr. Hagen, 3e pr. v. Heiningen. 5e klasse B. Sprietloopen: le prijs Woer- dekom, 2e pr. v. d. Maden, 3e pr. Schuyt. 6e klasse A. Zakloopen: le prijs C. v. d. Ham, 2e pr. A. Hooijmans, 3e pr. J. v Kampen. 6e klasse B. Zakloopen:: le pr. A. Rui- terman, 2e pr. J. de Weerd, 3e pr. H. Ku- perus. 7e klasse en 8e. Hardloopen: le pr. A. Janzen, 2e pr. M. Elswijk, 3e pr. A. Paar- dekooper. le klasse A. Meisjes: Ballendragen: le pr. A. van Meizen, 2e pr. C. Carree, 3e pr. Hakkaart. le klasse B. Ballendragen: le pr. M. van Voorn, 2e pr. G. Koelman, 3e pr. N. Wort man. 2e klasse A. Ballendragen: le pr. C. van Leeuwen, 2e pr. C. de Bruin, 3e pr. A. Noordermeer. 2e klasse B. Ballendragen: le pr. D. Preenen, 2e pr. S. van Engelen, 3e pr. S. Biggelaar. t 3e klasse A. Ballenwerpen: le pr. D. Hoekstra, 2e pr. B. Hilgersum, 3e pr. T. Kok. 3e klasse B. Ballenwerpen: le pr. B. Roos malen, 2e pr. C. v. d. Tas, 3e pr. C. Hijdra. 4e klasse A. Turfrapen: le pr. A. Booij, 2e pr. M. Vreeburg, 3e pr. C. v. d. Berg. 4e klasse B. Turfrapen: le pr. L. Tim- mers, 2e pr. J. v. d. Maden, 3e pr. C. Spruyt. 5e klasse B. Draadknippen: le pr. T. Roo- denrijs, 2e pr. F. in 't Veld, 3e pr. M. Bontje. 5e klasse A. Draadknippen: le pr. H. Neuteboom, 2e pr. C. Keukenmeester, 3e pr. G. Zuijdwijk. 6e klasse A. Muiltje loopen: le pr. J. v. d. Bosch, 2e pr. T. Hijdra, 3e pr. M. Ange- nent. 6e klasse B. Muiltje loopen: le pr. J. de Vries, 2e pr. T. Rijsbergen, 3e pr. W. G. Romijn. 7e en 8e klasse. Kinderwagen rijden: le pr. A. Blonk, 2e pr. G. Ruiterman, 3e pr. N. 't Hart. Gedurende de spelen en na afloop wer den alle kinderen op royale wijze getrac- teerd, waarna allen overvoldaan huis waars keerden. Des middags om 3 uur verzamelden zich de deelnemers voor de nationale ringrij- derij met paard en tilbury. Onder de to nen der Harmonie werd met de keuring versierde tilbury's, wat werkelijk een schitterend gezicht was, een omgang ge maakt door het dorp naar het feestterrein. Hier aangekomen bleek opnieuw, dat er voor deze populaire sport nog steeds groote belangstelling bestaat. Na vele span nende ritten werden de prijzen behaald als volgt: le prijs W. van Endenburg en echt genoote; 2e prijs P. Overdevest en mej. van Leeuwen; 3e prijs H. van Zundert en mej. v. d. IJsel; 4e prijs J. ten Hoopen en mej. Olieman; 5e prijs P. Huisman en mej. v. d. Akker; 6e prijs H. v. d. Weijden en mej. v. d. Kamp. Des avonds om 7.30 uur werden in Café^ „Het Eiland" door Burgemeester Keijzeri de pryzen met hartelijke en toepasselijke woorden aan de winnaars uitgereikt. Gedurende de ringrijderij werden door de Veursche Manege onder leiding van den heer Hazebroek eenige nummers caroussel- rijden gegeven, welke demonstratie door een ongeluk gestaakt is geworden. Des avonds te 9 uur had op den Vliet een gondelvaart plaats, waarvoor zich 27 deelnemers hadden opgegeven. Er was een overgroote belangstelling van duizenden personen, zoowel van hier als van elders. Er was door de deelnemers zoowel van versiering als van verlichting zeer veel werk gemaakt, zoodat een en ander een schitterende aanblik bood en het voor de jury een zware taak was de prijzen vast te stellen. De uitslag werd als volgt: le prijs, mooi ste verlichting P. Meijer 10.2e prijs mooiste verlichting J. G. Smit ƒ5.le prijs mooiste versiering Ghandi 10.2e prijs mooiste versiering P. Meijer ƒ5. Verder werden onder alle deelnemers nog KALENDER DER WEEK FEEST VAN MARIA'S GEBOORTE ZONDAG, 3 Sept. Dertiende Zondag na Pinksteren. Mis: Respice. 2e gebed A Cunc- tis (om de voorbede der Heiligen); 3e naar keuze v. d. priester. Credo. Prefatie v. d. Allerh. Drieënheid. Kleur: Groen. De belofte van Christus wordt vervuld in hen, die gelooven. (Epistel). Daarom vragen wij aan God, dat Hij neerziet op Zijn (Nieuw) Verbond (Introitus; Gra duale) en ons geven wil vermeerdering van geloof. (Gebed). Een geloof zóó sterk als dat der tien melaqtschen, die zonder gene zen te zijn op weg gingen om zich te ver- toonen aan den priester (Evangelie). Ver trouwende, dat ons geloof ons gezond zal maken naar de ziel, brengen wij ons Offer, dat, naar wij hopen, God welwillend zal aanvaarden. (Offertorium; Stilgebed). We tend, dat het geloof moet leven door de hoop en vooral door de liefde, bidden wij dat het Brood, dat God ons gegeven heeft in de H. Communie, ons vertrouwen op de vervulling der belofte zal versterken en bovenal ons zal doen aangroeien in de lief de. (Gebed). MAANDAG. 4 Sept. Mis v. d. vorigen Zondag: Respice. Geen Gloria. 2e gebed A Cunctis; 3e Fidelium (voor alle overlede nen. Gebed uit het eerste requiemmisfor mulier) 4e naar keuze v. d. priester. Kleur Groen. DINSDAG, 5 Sept. Mis v. d. H. Lauren- tius Justinianus, Bisschop en Belijder: Stat uit. 2e gebed A Cunctis; 3e naa.r keuze v. d. priester. Kleur: Wit. Voor de keuze gesteld een rijk leven in de wereld of een streng verstorven leven van boete in een klooster, koos de heilige, de oogen gericht op het kruisbeeld het laat ste met de woorden: „Gij, Heer, zijt mijn hoop. Daar hebt Gij ge vestigd Uw aller veiligst toevluchtsoord". Hij trad in het klooster der reguliere kanunikken v. d. H. Gregorius. Later als Patriarch verheven op den Bisschopszetel van zijn vaderstad Ve netië bleef hij zijn leven van boete en ver sterving getrouw. WOENSDAG, 6 Sept. Mis v. d. vorigen Zondag: Respice. Geen Gloria. 2e gebed A Cunctis; 3e naar keuze v. d. priester. Kleur: Groen. DONDERDAG, 7 Sept. Alles als gisteren. VRIJDAG, 8 Sept. Feestdag van Maria's geboorte. Mis: Salve. 2e gebed (alleen in stille H.H. Missen) v. d. H. Hadrianus, Mar telaar. Credo. Prefatie van Maria (invullen: En U om de geboorte). Kleur: Wit. „Wees gegroet, Maria, bij uwe intrede in dit tranendal! Uw geboorte, o heilige Maagd en Moeder van God, heeft vreugde geboodschapt aan geheel de wereld. Want uit u is opgegaan de Zon der gerechtigheid, Christus, onzen God, die de vervloeking wegnemende zegening gebracht heeft en door Zijne overwinning op den dood ons het eeuwig leven heeft geschonken. (Kerk. Get.). ZATERDAG, 9 Sept. Mis van Maria op een Zaterdag: Salve (als op 8 Sept.). 2e ge bed v. d. H. Gorgonius, Martelaar; 3e tot den H. Geest; 4e voor den Paus. Prefatie als gisteren. Kleur: Wit N.B. Als niet anders wordt aangegeven dagelijks Gloria, geen Credo. Gewone Pre- tatie. IN DE KERKEN DER E.E. P.P. FRAN CISCANEN: Alles als in bovenstaande kalender v. h. Bisdom, behalve: MAANDAG, Mis v. d. H. Rosa van Vitcr- bo, Maagd: Loquebar. Gloria. Kleur: Wit. DINSDAG. Mis v. d. Z. Gentilis van Man- tellica. Martelaar: In virtute. 2e gebed v. d. H. Laurentius Justinianus; 3e A Cunctis, Kleur: Rood WOENSDAG, Mis v. d. Z. Z. Liberatus van Lauro en Peregrinus van Falerone, Belijders: Confiteantur. Gloria. 2e gebed A Cunctis; 3e naar keuze v. d. priester. Kleur: Wit. ZATERDAG, Mis v. d. Z. Seraphina Sfor- za, weduwe: Cognovi, 2e gebed v. d. H. Gor gonius. 3e voor den Paus. Gewone Prefatie. Kleur: Wit. Amsterdam. ALB. M. KOK, Pr. schitterende prijzen verloot, zoodat allen met een prijs huiswaarts keerden. Burg. Keijzer reikte ook hier de prij zen uit, waarbij hij bijzonderen dank bracht aan den heer Van Dongen en de besturen der beide Vereenigingen voor het zoo schitterende slagen der feesten en van de Gondelvaart, verder bracht hij dank aan allen, die aan het welslagen hadden mede gewerkt in het vertrouwen ook het volgen de jaar hierop te mogen rekenen. Hiermede waren de feesten wederom ge ëindigd en mogen deze als welgeslaagd be schouwd worden. WILT U IETS WETEN? Vraag: Welk is de mooiste weg per fiets van Zoeterwoude naar Hedel bij Den Bosch en hoeveel K.M.? Antwoord: Zoeterwoude. Alphen, Woerden, Utrecht, Houten, Schalkwijk, Culemborg, Geldermalsen, Hedel. Afstand 100 K.M. Abonné B. te Warmond. Reizen per trein kunnen we niet beantwoorden. Vraag: Is het u ook bekend, of er in Leiden een R. K. Tennisclub besaat? Antwoord: Alleen de Graal heeft, voor zoover we weten, een tennisclub.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 6