ZATERDAG 2 SEPTEMBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den ■lorgen van 2 Rept. 1933, medegedeeld door het Kon. Ncd. Moteorol. Instituut te De Bildt. Hoogste barometer81.768.7 te Valencia. Laagste barometers*..: 748.0 te Isafjord. Verwachting tot den avond van 3 Sept.: Zwakke tot matige Noord-Westelijke tot Zuid-Westelijke wind Afnemende bewol king. Weinig of geen regen. les warmer overdag. Het depressie-systeem, dat gisteren in Scandinavië en Duitschland veel regen bracht, is in diepte toenemend naar het Oostzeegebied getrokken. In het Zuid- Westen bleef de hooge druk standhouden, terwijl nabij IJsland de lage druktoestand versterkte. Lichte barometerdalingen in Schotland en stijging van den luchtdruk ton onzent doen een krimpende wind, af nemende bewolking en een geringe stij ging in temperatuur overdag verwachten. De regenkanson zijn betrekkelijk klein. Over Frankrijk bleeft het mooie weer nog aanhouden. In Zuid-Engeland verbeterde de toestand een weinig. Over het overige Westelijke Europa is het echter minder goed weer. LUCHTTEMPERATUUR. Temperatuur dos middags te half drie 16.4 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS Van Zaterdagnamiddag 8.18 uur tot Zondagmorgen 5.43 uur; van Zondagna middag 8.15 uur tot Maandagmorgen 5.44 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: Zondag 3 September voorm. 2.58 uur en nam. 3.29 uur; Maandag 4 Sep tember voorm. 3.38 uur en nam. 3.56 uur. WATERTEMPERATUUR: Zweminrichting Hooge Rijndijk om 7 «ur 19.— gr. a Zweminrichting „De Zijl", om T «er: 18.— gr. a HET GEVAL MICHEL. De St. Jansklokken van heden bevatten de volgende beschikking van Z. H. Exc. Mgr. A. F. Diepen: Bisschoppelijke beschikking. Overwegende dat de heer Ernest Michel, wonende te Malden, tot nu toe, niettegen staande Onze herhaalde vermaningen, hard nekkig geweigerd heeft zich te onderwer pen aan de hem bekende wettelijke gevol gen van de veroordeeling van zijn boek, getiteld „Neo Communisten", en opzettelijk geen gebruik heeft willen maken van een hem ter oplossing dezer kwestie aangebo den mondeling onderhoud en evenmin van zijn kerkrechterlijke bevoegdheid bij den H. Stoel in beroep te gaan van onze ver oordeeling, overwegende dat dezelfde tegen het uit drukkelijk verbod hetzelfde verboden boek onverbeterd en onveranderd opnieuw in het licht heeft gegeven, dat hij voortgaat ook in andere geschrif ten dezelfde verderfelijke ideeën als in bo vengenoemd verboden boek te verspreiden; zelfs na het bekende herderlijk schrijven van het Nederlandsch Episcopaat van 15 Juli 1.1.. overwegende, dat hij willens en wetens in gebreke is gebleven de hem op 23 en laatstelijk op 27 Augustus j.L door Ons opzettelijk aangeboden en aanbevolen ge legenheid, door publiceering eener onder- teekende „Verklaring van Retractatie", te benutten, om openlijk zijn spijt te betuigen over zijn zware overtredingen der Kerke lijke Tucht, om de door hem gegeven open bare ergernis te herstellen, en deze publi catie onnoodig te maken, verklaren Wij genoemden Ernest Michel om zijne openbare en hardnekkige weer spannigheid, om de zware ergernis, die hij voortgaat te geven „publiek onwaardig" (publice indignum) om, waar ook, de H.H. Sacramenten te ontvangen, en verbieden Wij hem. waar ook, tot de H.H. Sacramen ten te naderen. Deze verklaring en dit verbod zal van kracht blijven tot zoolang genoemde Er- nest Michel openlijk zijn spijt zal hebben betuigd over deze zware overtreding der kerkelijke wet, en de door hem gegeven ergernis naar het oordeel der Kerkelijke Overheid op voldoende wijze zal hebben hersteld. 's-Hertogenbosch, 31 Augustus 1933. Uit deze beschikking blijkt, dat het ver spreid bericht, als zou de heer E. Michel zijn geëxcommuniceerd niet juist is; hem is door het Kerkelijk gezag een persoon lijk interdict opgelegd, een straf, die hoe ernstig in zich zelf, minder zwaar is, dan de uitsluiting uit de gemeenschap der ge- loovigen. ELECTRISCHE TABAK- EN SIGARENFABRIEK „DE LANDMAN" B Rooktabak ab*KRULTABAK 0.25 p. 7g pond B Fa. Wed. C. J. VISTER - HAVEN 20 LEIDEN BEGRAFENIS VAN OUD-MINISTER. Onder zeer groote belangstelling had op de begraafplaats „De Kranenburg" te Zwolle gistermiddag de teraardebestelling plaats van oud-minister mr. H. v. d. Vegte. De plechtigheid werd geleid door den heer ds. v. Gispen, gereformeerd predi kant te Scheveningen. Als vertegenwoor diger van H. M. de Koningin was aanwe zig de heer baron van Haersolte. Na den lijkdienst in het hoofdgebouw voerden aan het graf respectievelijk de heeren De Geer, minister van Staat, de heer Bloemen, lid van Gedeputeerde Staten van Overijsel, de heer Schouten, namens de centrale van anti-revolutionnaire kies- vereenigingen, het woord. Een stiefzoon van den overledene, de heer dr. P. P. Roozendaal, te Zwolle, dank te voor de bewezen belangstelling. Onder de aanwezigen waren zeer vele officieele persoonlijkheden. NIEUWE WEG ROTTERDAM- DEN HAAG. Gistermorgen te halfelf is de groote nieu we verkeersweg Rotterdam's Graven- hage gedeeltelijk voor het voetgangers- en rijverkeer in één richting opengesteld. Het betreft hier het gedeelte tusschen Over- schie £n Delft. Spoedig hoopt men den ge- heelen rijksweg in beide richtingen te kun nen openstellen. Ned. Dansonderwijzersbond In het dansinstituut Meulendijk te Rot terdam werd onder voorzitterschap van den heer G. P. F. Goossens uit Den Haag, het 29ste congres van den Kon. Goedgekeurde Nederl. Dansonderwijzersbond gehouden. Er werden dit jaar twee candidaten voor het lidmaatschap afgewezen, omdat zij ver lof aan hun Instituut hadden, wat de bond niet toestaat. Het lid, de heer H. J. van Leeuwen uit Leiden, behaalde dezen zomer op het Inter nationaal Concours de Ballet in Epinal (O. Frankrijk) met zijn Spaansche ballet, uitge voerd door de dames van de gymnastiek- vereen. „Nieuw Brunhilde", den Prix d'Ex- cellence. Bij monde van den voorzitter werd hem namens de vergadering een bloemenhulde gebracht. De eerste dag werd besloten met een ge meenschappelijk bondsdiner, \yaarna de tweede dag geheel voor oefening gehouden werd. UIT DE OMGEVING NOORDWIJK. EEN VLIEGVELD IN DE DUINEN? De Minister heeft de beschikking in handen. Door het gemeentebestuur is een aanvra ge gedaan bij den Minister van Financiën tot het verkrijgen van toestemming om in de Zuid-duinen een vliegveld te kunnen aanleggen. Deze aanvrage is gericht tot den Minis ter van Financiën, omdat de duinen Rijks domein zyn. Een beschikking op deze aan vrage is nog niet binnengekomen. Het is de bedoeling van het gemeentebe stuur in de duinen 5 minuten ten Zuiden van den Zuid-Boulevard een vliegveld aan te leggen, niet voor groot verkeer, doch voor sportvliegtuigen. Het aanleggen van dit veld zou in werk verschaffing kunnen worden uitgevoerd. Op de plaats, waar het gemeentebestuur zich het vliegveld had gedacht, is reeds een natuurlijke verdieping van het duin terrein. Naar ons verzekerd werd, zal natuur schoon niet in ernstige mate worden ge schaad. De duinen daar ter plaatse zijn ta melijk vlak en kaal. Het zal echter geheel afhangen van de beschikking van den Minister, of dit plan tot uitvoer kan worden gebracht. KATWIJK AAN DEN RIJN. Op tijd in de kerk. Voor degenen, die des Zondags bij mooi weer nog naar de badplaats trokken, en dat zijn er in dezen tijd niet weinigen, is het van belang te weten, dat vanaf heden de H.H. Missen des Zondags weer zijn te half acht en te half tien. Zang. Wegens de naaicursus, die door de Eerw. Zusters in Huize Callao zal ge geven worden op de eerste 4 avonden in de week, zal de repetitie van het congre gatiekoor voortaan gehouden worden op Vrijdagavond te half negen (behoudens de eerste Vrijdag der maand, dan te 8 uur). (Herplaatst wegens misstelling). UIT DE RIJNSTREEK KONINGINNEFEEST. 's Morgens vierden de kinderen feest, s' avonds de „gróóte menschen". Ook Boskoop heeft op werkelijk harte lijke wijze uiting gegeven aan de Vader landsliefde ter gelegenheid van de verjaar dag van H.M. de Koningin. Reeds des morgens te halfacht werd deze feestdag geopend door klokgelui en bracht de Christelijke Muziekvereeniging „Ooncordia"' hierna op het raadhuisplein koraalmuziek ten gehoore. Zeer vele inge zetenen hadden zich reeds naar het Raad huisplein begeven om de gezangen, welke door de kinderen der hoogste klassen dor soholen werden uitgevoerd, te hooren. Een dankbaar applaus mochten zij na ieder lied in ontvangst nemen. Na door Burgemeester Colijn hartelijk te zijn toegesproken, werden alle school kinderen, plm. 1250 in getal, in optocht formatie opgesteld en trok deze stoet, op geluisterd door de Muziekvereenigingen „Concordia", „St. Caecilia" en „Excelsior'', door het dorp. De stoet werd gevolgd door een aantal versierde fietsen enz. welke zeer aardig waren omgebouwd, o-a. een vliegtuig, een roeiboot, kano enz. Na de ontbinding van den stoet op het raadhuisplein, werden de kinderen in de soholen getrakteerd. Des middags te 2 uur werden de kinder en volksspelen gehouden op het terrein, ge legen aan het einde van het bebouwde ge deelte van de Julianastraat. Deze spelen, welke zich in een bijzonder groote belang stelling van het publiek mochten verheu gen, bestonden in: wedstrijd met auto peds, lange pijpenrace, stoelendans, ring steken, balletje loopen, enz. Als bijzonder slot van deze middagfeesten werd e>en ge- costumeerde voetbalwedstrijd gespeeld, welke de lachspieren danig in werking brachten. Ook het programma van den avond was met zorg samengesteld. De Boskoopsche Reddingsbrigade gaf oen zwemdemonstra- tie in de Gouwe. De komische nummers in dit zwemprogramma werden op zeer aar dige wijze uitgevoerd, hoewel ook de ver schillende wedstrijden een groote belang stelling van het publick trokken. Na deze demonstratie werd met muzi kale opluistering van de muziekvereeniging „St. Caecilia'' een gondelvaart gehouden, welke ook in alle opzichten geslaagd mag heeten. De verschillende bootjes, welke met lampions en dergelijke en met de noodige bloemen en planten waxen versierd en zoo doende tot allerlei figuren waren omge werkt, gaven een aardig effect op het wa ter. Ook de verlichting van do Gouwe en van de korenmolen van den heer A. Ab- benbroek was werkelijk imposant. Tot 11 uur des avonds gaf de Muziek vereeniging „Concordia" op het balcon van Hotel Neuf een concert, welke het hare er too bijdroeg, om de gezellige sfeer te verEoogen. Wij kunnen niet anders zeggen, dan dat Boskoop wederom op waardige wijze de verjaardag van onze geëerbiedig de Ko-ningin heeft gevierd. WOERDEN. Ondorwijs-jubileum. De heer J. P. v. Breukelen, hoofd der R.-K. Jongens ULO- school herdacht gisteren zijn 2-5-jarig jubi leum. Over de kwaliteiten van den jubila ris is bij een vorige gelegenheid reeds ge sproken. Te 10 uur gistermorgen bad de huldi ging plaats in de ULO-afdeeling van het schoolgebouw. Het klaslokaal was op smaakvolle wijze door de leerlingen ver sierd, toen de jubilaris met echtgenoote en verdere familieleden binnentrad. Ach tereenvolgens werden de verdiensten van de jubilaris (en die zijn van niet geringe aard) naar voren gebracht door den zeereerw. heer M. Megens, pastoor, als voorzitter van het R.-K. Kerk- en School bestuur. Hij sprak woorden van lof voor al hetgeen de heer van Breukelen in de 25 jaren van zijn Woerdensche werkking had gedaan voor de school, maar ook op zoo veel ander gebied. Dan voerde het woord de heer de Blauw, inspecteur van het Lager Onder wijs, die zijn groote tevredenheid uitsprak over .het werk van den heer v. Breukelen, die hij reeds jaren in zijn kwaliteit als in specteur kende. De heer Heslinga sprak als medelid van de oommissie tot wering van schoolver zuim. De heer Onneweer, hoofd der la gere school uitte hartelijke wenschen als oollega, terwijl de heer v. Schaik, onder wijzer aan de ULO-school woorden van waardeering sprak tot zijn superieur. Na méns alle leerlingen, die den jubilaris reeds een enthousiast welkomstlied had den toegezongen, werden hartelijke wen schen gesproken door J. v. Zijl, leerling der derde klas. Als blijk van waardeering mocht de heer v. Breukelen een prachtig boekwerk ontvangen. Namens het schoolbestuur werd de ju bilaris een enveloppe met inhoud overhan digd. De heer v. Breukelen beloofde deze inhoud te besteden voor iets wat hem altijd aan deze dag zou herinneren. Het personeel der school gafhem een prach tige fruitmand ten geschenke. Tot slot dankte de jubilaris allen, die hadden me degewerkt om deze dag tot een voor hem onvergetelijke te maken. Gedurende de loop van den dag kwamen velen hun ge- lukwenschen aanbieden, terwijl hem des avonds een serenade werd gebracht door het fanfarecorps van den R.-K. Volksbond. De heer van Breukelen is op waardige vrijze gehuldigd DE RECLAME-BORDEN IN DE GEMEENTE Vragen aan B. en W. De heer Jac. Wilbrink heeft tot het Col lege van Burgemeester en Wethouders het verzoek gedaan de volgende vragen te mo gen stellen. Vraag 1. Op grond van welk raadsbesluit of verordening zijn B. en W. er toe overge gaan een aantal groote reclameborden op verschillende punten in de stad te doen VAN ONZE ADVERTEERDERS Een nieuw dansinstituut. In perceel Hoogewoerd 14 heeft de heer Anton de Groot, erkend en gediplomeerd dansleeraar een ni^iw dansinstituut ge opend dat er zijn mag. Het is een oud hee renhuis, waarin de heer de Groot zich ge vestigd heeft en deze huizen schijnen door de beschikbare ruimte voor dit doel bij zonder geschikt te zijn. Hier zijn tenminste achtereenvolgens een kantoor, fietsenstal ling, een ruime foyer en kleedkamer en een groote danszaal, die bijzonder prac- tisch erj keurig voor dit doel is ingericht en heel idyllisch aan het water van den Nieuwe Rijn gelegen is. Opklapbare banken aan de wanden ma ken de ruimte zeer productief, terwijl aan kleeding en verlichting zeer voldoet. Het spreekt wel vanzelf, dat op den dag der opening tal van bloemstukken, even zoovele uitingen van sympathie waren. Den eersten avond gaven tal van perso nen, van hun belangstelling blijk, waarbij de heer de Groot demonstreerde en den aanwezigen een verversching werd aange boden. Tot Dinsdag a.s., het begin van den nieu wen cursus, zullen deze avonden worden herhaald voor belangstellenden, waarbij iedereen welkom is. Wij verwijzen hiervoor tenslotte naar de advertentie in dit nummer. Een Ready-School. Hier ter stede is opgericht een z.g. Ready- School (Breestraat 58A) waar volgens een eigen, beproefde emthode onderwijs wordt gegeven in het aanleeren en spreken van vreemde talen. Het einddoel van het onderwijs volgens de Ready methode is, volgens een gegeven toelichting: den leerling werkelijk te lee- ren denken en spreken in de vreemde taal. Het maakt in dit opzicht een kostbaar ver blijf in het buitenland totaal overbodig, want de leerling hoort en spreekt uitslui tend de taal, die hij wenscht te leeren. De leeraar spreekt eerst, gelijktijdig het voor werp, voor zoover in zijn omgeving niet aanwezig, met behulp van illustratie's aan duidend, waarna de leerling het gesproke ne nazegt. Het vreemde woord wordt dus in directe verbinding met de waarneming of de handeling geleerd. Datgene, wat in de later volgende oefeningen niet aan- schouwlijk kan worden voorgesteld, wordt met behulp der geleerde woorden ver klaard. De tafcellen bieden den leeraar ruim schoots gelegenheid de grammatica gron dig te verklaren; dank zij de overvloed van toepassingen kan hij dit rustig in de vreem de taal doen: de leerling zal hem stellig begrijpen. Het uit-het-hoofd-leeren van woordjes kan bij de Ready methode zoo goed als ge heel vervallen: in elke oefening komen de zelfde woorden steeds weer in nieuwe zin nen voor. Door de dagelijksche schrijfoefe ningen leert de leerling ze als het ware vanzelf. plaatsen, en welke gelden stonden het Col lege hiervoor ter beschikking? Vraag 2. Is het juist, dat B. en W. een overeenkomst hebben gesloten met een reclamebureau, om deze borden te exploi- teeren, en op welke gronden meent het College hiertoe gerechtigd te zijn, zonder den Raad er in te kennen? Vraag 3. Hoe groot zijn de geldelijke ba ten, die uit deze overeenkomst voor de ge meente zullen voortvloeien, dat het eenigs- zins gerechtvaardigd is, het stadsbeeld op ergerlijke wijze te ontsieren, en tal van burgers te grieven door hun het uitzicht van hun woningen te ontnemen? Vraag 4. Hoeveel van deze borden zijn er geplaatst? Den 9den September zal de heer Arie Oenstra, bediende van het collegium van het Leidsch Studentencorps 70 jaar wor den. De heer Oenstra staat in de studenten wereld, ook bij de verschillende generaties van oud-studenten, bekend als Arie. Hij is ongeveer een halve eeuw aan het L.S.C. verbonden. Het bereiken van den 70-jari- gen leeftijd brengt tevens mee, dat hij zijn functie zal moeten neerleggen. Naar wij vernemen zal vanwege het L.S.C. het af scheid van Arie niet onopgemerkt worden voorbij gegaan. ZILVEREN JUBILEUM. Van den heer W. E. Termond. Het was gisteren voor den heer W. E. Termond, leeraar aan de Ambachtsschool alhior, een gewichtige dag. 1 September 1908, dus juist 25 jaar geleden, h,ad hij zich voor 't eerst verbonden bij het Nijverheids onderwijs, welk feit bestuur, directeur en collega's aanleiding heeft gegeven tot een intieme, hartelijke herdenking. Toen de jubilaris om even 3 uur met fa<- milie aan het schoolgebouw arriveerde, werd hij ontvangen door de jubileumcom missie en naar de bestuurskamer geleid, waar hij, wegens uitstedigheid van den voorzitter, allereerst werd toegesproken door den vice-voorzitter, den heer L. v d. Laan. Ln de meest hartelijke bewoordin gen vertolkte deze de gelukwenschen van het bestuur der school, doch gewaagde tevens van zijn groote waardeering voor den arbeid van den heer Termond. Als blijvend aandenken aan dezen dag bood hij den jubilaris namens het bestuur een ruststoel aan, die, zooals spr. geestig op merkte, nog wel niet geheel gereed was, maar tegen den tijd, dat de heer Termond tot rusten zou worden gedoemd, zeker voor hem klaar zou staan. Voorloopig meest hij maar genoegen nemen met de teekening. Vervolgens was het woord aan den heor G. E. E. Kuijntjes, directeur der school, die namens het gansche perso- Gemeentelijke Aankondigingen. Drankwet. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat: a. D. van Tongeren, te Leiden, een ver zoek heeft ingediend ter bekoming van een verlof B, voor den verkoop van uit sluitend alcoholvrijen drank voor gebruik in het perceel Hoogewoerd No. 45; b. J. van der Bijl, te Leiden, een verzoek heeft ingediend ter bekoming van een ver lof A, voor den verkoop van zwak-alcoholi- schen drank in het klein in het perceel Breestraat 33; c. H. M. P. van Maren, een verzoek heeft ingediend ter bekoming van een verlof A, voor den verkoop van zwak-alcoholischen drank in het klein in het perceel Mande- makerssteeg No. 10. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 2 September 1933. AGENDA LEIDEN. Dinsdag, R. K. Metaalbewerkersbond, Bondsgebouw, 8 uur. De Zondagsdienst der huisartsen wordt waargenomen door de doktoren: Janssens, Nieuwzwaag, Poortman, Itassers, en Polak De Zondagsdienst te Oegstgeest wordt waargenomen door dr. Varekamp, tel. 1916. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 28 Aug tot en met Zondag 3 Sept. a.s. waargenomen door apotheek M. Boek wijt, Vischmarkt 8, Tel. 552. neel den jubilaris huldigde als een vóór alles ijverig en degelijk leeraar. Wat den persoonlijken omgang met spr. betreft, had hij niets dan lof over de aangename wij ze, waarop hij steeds met den heer Ter mond had kunnen samenwerken, waardoor iedere moeilijkheid als t ware zichzelf op- loBte. Hij achtte zich gelukkig, dat hij bij zijn werk door mannen als den heer Ter mond ter zijde werd gestaan. Namens het personeel bood spr. hom een eiken salon tafel aan. De heer C. Brilman sprak daarna als voorzitter der afdeeling Leiden van den Ned. Bond van leerkrachten bij het N. 0„ daarbij tevens de gelukwenschen over brengende van het hoofdbestuur dier ver- eeniging. Hij roemde den jubilaris als een voorbeeldig lid, man van weinig woorden, maar van vele goede daden. Namens het bestuur der afdeeling bood hij bloemen aan. Aangedaan door deze spontane huldi ging, die voor iem een volkomen verras sing was geweest, sprak ten slotte do heer Termond enkele woorden van hartelijken dank tot allen, die hieraan hadden mede gewerkt. Nadat het samenzijn nog eenigen tijd op minder officieele, doch niet minder aan gename wijze was voortgezet, werd de feestvierende familie huiswaarts gebracht. „SANCTA VERONICA". De eerste zitting in het nieuwe seizoen zal gehouden worden op as. Donderdag 7 Sept. van 35 uur, Pieterskerkkoorsteeg No. 15. Ieder is weer thuis van de vacantia, heeft heerlijk genoten van 't mooie Augus- tusweer, is geheel uitgerust en heeft nu weer echt behoefte aan 'n werkje. Gelukkig is er bij ons weer materiaal genoeg en hopen wij, dat onze zitting a.s. Donderdag druk bezocht mag worden. U kunt naaien-, haak- en breiwerk beko men, dus elck wat wils Daar onze kast met 't oog op den nade renden winter de noodige aanvulling be hoeft, zullen wij 't zéér op prijs stellen, in dien een groot aantal dames ons ter zijde wil staan en een handwerkje wil komen halen Zoowel leden als niet-leden van de R.-K. Vrouwenbond zijn allen hartelijk welkom! Tot a.s. Donderdag dus 1 Leldsche Exploitatie Mij. van Onroerende Goederen. Van de dochter maatschappij van boven genoemde N.V., de N.V. Bouw Maatschap pij „Oegstgeest" werden tot nieuwe Com missarissen benoemd de heeren: H. C. J. Kouwenhoven, L. Prins en G. F. van der Werff Jr. Van de N.V. Bouw Maatschappij „Albo- ma" idem de heeren B. H. J. van Linden, B. C. van den Berg en G. F. van der Werff Jr. Boottocht voor werkloozen. Gisterenmiddag 2 uur precies vertrok de Salonboot „Kagerplas" met werkloozen en hunne dames. Nadat de heer Crama eerst alle mede werkers had bedankt, werd door den kap- tein, den heer Harland, aan alle dames en heeren een kop thee gratis aangeboden; de heer Giezen, Nieuwstraat, had voor koek gezorgd, de heeren Vister en de Tombe voor gratis sigaren. C. G. W. kan op een succes terug zien en dankt hierbij alle schenkers. Iedereen ging tevreden na afloop aan wal, nadat de heer Harland een applausje in ontvangst had genomen. Op de Veemarkt zijn gisteren twee zeu gen achtergebleven. De dieren zijn bij de fa. Dieben geschut.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 2