IVOROL ZATERDAG 2 SEPTEMBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 13 Pefledectandsche Jandpasta boos 20 Cl-tUBE itrrsb CT. I rook **n K. R. V. te Katwijk. Oin 1 uur on 5 uur sj>clcn zij daar resp. togen III en II. Mocht nog een thuiswedstrijd op Foro- holte-terrein plaat® vinden, dan wordt dit vermeld op de reclamebiljetten. De speler® van II en III houden er rekening mee, dat de opstellingen wel eens gewijzigd konden rijn. Dit gebeurt met het oog op de m. oom petitie. ATHLFTfEK R. K S. V. „DE BATAVEN". Morgen wordt de laatst© officieele at letiekwedstrijd gehouden in Bodegraven. Deze wedstrijd wordt georganiseerd door Esto en als de voorteekenen niet bedrie gen zullen deze wedstrijden bijzonder in teressant worden. De Bataven zijn als ge woonlijk weer sterk vertegenwoordigd. Het vertrek is ala volgt gesteld: de fiet sers vertrekken vanaf begin Hoogo Rijn dijk om 10 mir, terwijl degenen, die per trein vertrekken om 10 uur 10 uit do stad gaan. DE AFGELOOPEN WEEK IN HET BUITENLAND DE INVLOED DER VOORBIJE VACANTIE OP DE INTERNA TIONALE POLITIEK. ZWARTE SCHADUWEN VAN DE ONT- WAPENINGSCONFEREN TIE. HET HEENGAAN VAN MOLEY. Voorbij vacantie. De vacan- tie-tijd is voorbij. De berichten omtrent Terdrrnkingsgevallen bij het zwemmen of het verongelukken van bergtouristen in de 'Alpen gaan weer langzamerhand minderen en naar voren komen de politieke gebeur tenissen, die liggen te wachten op de terug keer wan staatslieden en ministers. Zoo begint de Ontwapeningsconferentie, die in den hefst ook weer voortgezet zal moeten worden, haar schaduw vooruit te werpen. En deze schaduw is bedenkelijk ewart Het woord „Ontwapening" klinkt te genwoordig als een schrille hoon-lach, daar de werkelijke ontwapening steeds verder verdwijnt uit ons gezichtsveld naarmate de ontwapeningsconferentie voortgaat. In Duitsohland verzekeren de nieuwe leiders wel met den meesten nadruk, dat het Duitsóhe volk den oorlog niet wil, maar het buitenland ziet meer naar de daden dan naar de woorden en als dan blijkt, dat de geheele economische en diPlo- matieke politiek der Nationaal-Socialieten gericht is op een versterking van Duitsch- lands machtspositie zonder „Rücksicht" op de belangen van de andere landen, dan vraagt men zich af, of op die manier niet een toekomstige oorlog wordt voorbereid, ook zonder dat de tegenwoordige leiders in Duitschland dit nu bepaald willen. Men kan trouwens ook van andere oorlogen constateeren, dat zij niet altijd direct ge wild zijn, maar dat men er haast tegen wil en dank ingesukkeld is. Het is dan ook niet zonder beteekenis, dat van Fransche zijde nogal ophef wordt gemaakt van het bezoek, dat de minister president Daladier gebracht heeft aan den fortengordel langs de Duitsche grens. Het is alsof men in antwoord op de betoogin gen bij Tannenberg in Oost-Pruisen, bij het Niederwald-denkmal en nu weer in Neurenberg, waar het jaarlijksche natio- naal-socialistische Congres wordt gehou den, den Duitschen buurman in overwe ging wil geven: denk er om, organiseer den ouden oorlogsgeest niet te sterk, want wij zijn tot de tanden gewapend. Dat Berlijn overigens ook niet zoo heel gerust ise over de mogelijkheid van een nieuwen oorlog, bewijst de bouw van een ultra-modernen kelder, welke de bevol king moet beschermen tegen gasaanvallen Deze kelder is bedoeld als model, volgens welke er tallooze andere zullen moeten worden nagebouwd. Geen geesten maar mate rie. Dit alles is echter nog slechts dreigement van spoken, dat tot nu toe niet meer dan vage vormen heeft aangenomen en later pas werkelijkheid kan worden. Maar elders kan men niet meer spreken van een onbestemde vrees, daar heeft de oorlogskans zich reeds gekristalliseerd in een toenemende bewapening. Met name zijn Japan en Amerika aardig bezig hun vloot uit te breiden en te moderniseeren, terwijl Groot-Briltannië juist met het oog op de spanning rond den Stillen Oceaan van plan schijnt niet achter te blijven en zich gereed maakt om zijn vloot eens grondig te reorganiseeren. Degene, die hier in het Oosten den boel in de war schopt, is Japan, dat te kennen heeft gegeven, dat het zich onder de ge geven omstandigheden onmogelijk zal kun nen blijven schikken in de vaststelling ter Waehingtonsche conforentie van de rela tieve sterkteverhoudingen en zioh gedwon gen zal zien op vlootpariteit aan te drin gen. Daarnevens hebben de Japanners nu aangekondigd, dat Mandspoekwo eventueel óók oorlogsschepen zal bouwen. Deze nieu we staat heeft niets te maken met de vroe ger getroffen overeenkomsten, zoodat Ja pan hier een uitstekend middel heeft om zijn vloot middellijk te versterken, want Mandsjoekwo'scne oorlogsschepen zijn na tuurlijk Japansche oorlogsschepen. Met dezen Mandsjoekwo'schen factor zullen de Yereenigde Staten en Engeland dus voortaan ook op het gebied van den vloot- bouw ernstig rekening moeten houden. Met dezen factor schijnt overigens Rus land ook rekening te houden, gezien de be richten omtrent groote troepenconcentra ties aan de Oostzijde van Siberië. Hierbij bezien is de aankondiging van den Oos- tenrijkschen minister van oorlog Vaugoin, dat Oostenrijk naast het bestaande be roepslegertje een tweede leger gaat invoe ren, van nogal vrij onschuldigen aard. Dit nieuwe leger zou dan een conscrip tie-leger zijny iets wat na den oorlog niet alleen Oostenrijk maar ook Duitschland was verboden. Thans hebben Oostenrijks vroegere tegenstanders deze ooncessie ge daan, omdat men wel begreep, dat het kleine Oostenrijk in den strijd tegen den grooten nationaal-socialistischen broer best wat versterking kan gebruiken. Maar dan mag menOostenrijk tevens wel een goede portemonnaie cadeau doen, anders kan de regeering-Dollfuss zoo'n „legermacht" onmogelijk op de been hou den. Amerika. De economische kwestie is trouwens niet alleen voor Oostenrijk een kwestie van to bo or not to be. Zelfs Amerika vecht op het oogenblik wanhopig om er weer boven op te komen en de rest van de wereld kijkt een beetje verbijsterd toe naar de experimenten, welke Roose velt neemt om het handelsverkeer weer aan het rollen te krijgen. Een der mannon, die tot nu toe Roose velt met raad en daad terzijde hebben ge staan en een belangrijke rol hebben ge speeld in de actie voor nationaal herstel, is Raymond Moley, die dezer dagen de wereld heeft verrast met z'n ontslag aan te bieden. Natuurlijk vraagt men zich nieuwsgierig af, waarom Moley heenging. Maandenlang heeft Moley de z.g. Bra in trust, de hersentrust beheerscht, welke het program van Roosevelt ontwierp en het ten uitvoer hielp brengen. Daartoe kreeg Moley talrijke vraagstukken te behande len, welke buiten ziju departement lagen en waarvoor hij ook geenszins bevoegd wasen zoo gebeurde het ook dat ver schillende leden van het kabinet en ande re politieke persoonlijkheden zich tegen een systeem keerden, dat bijna uitsluitend het karakter van een Moley-regeering kreeg. Het conflict tusschen Roosevelt en zijn regeering moet reeds een hoogtepunt tij dens de Londensche besprekingen bereikt hebben en na den terugkeer van Moley in Washington werd deze dan ook op een geheel onder terrein werkzaam gesteld, n.l. dat der criminaliteit. Zoo hoopte Roo sevelt eon nieuwe basis voor beider sa menwerking geschapen te hebben, maar nu het Moley, die niet meer tevreden was, en zich zelf ten slotte terugtrok; waaruit weer zou kunnen opgemaakt wor den, dat tusschen deze twee vrienden nu het tafellaken doorgesneden is. Uit het feit, dat Moley aangekondigd heeft, dat hij zich op journalistiek terrein gaat bewegen, hebben enkele bladen de oonclusio meenen te mogen trekken, dat Roosevelt behoefte heeft aan een soort of ficieus orgaan, dat de door hem uitgewerk te ideeën populair zou moeten maken. Dit schijnt echter zeer onwaarschijnlijk, daar hij over propaganda-middelen beschikt, zooals wel niemand ze nog ooit bezeten heeft. Hoogstens zou Roosevelt zich een hem welwillend persorgaan kunnen verze keren voor den tijd, dat de omstandighe den hem minder gunstig worden. Het is zeker nog te vroeg om voorspel lingen te doen over de richting, welke do Amerikaansche politiek na het verdwijnen van dit „bedside cabinet" zal gaan volgen. De eerste consequentie moet zijn, dat Roo sevelt nauwer met de leden van het offi cieele kabinet gaat samenwerken, om al dus de harmonie in zijn regeering te her stellen. En het kan niet anders, of in deze nieuwe situatie zal de krachtigste figuur van de Amerikaansche regeering Cordell Huil een overwegende rol gaan spelen. Dit kan in zooverre voor de wereldpoli tiek van groot belang worden, dat Huil al tijd als een z.g. internationalist heeft be kend gestaan, in tegenstelling met Moley, die er zeer autarkische neigingen op na hield. Voorloopig zal men goed doen aan dit internationalisme geen al te wijde strekking te geven, want in de na-oorlog- sche periode hebben we wel geleerd zelfs van de Amerikaansche internationalisten geen al te groote verwachtingen te koes teren. Het „heilige egoïsme" is niet alleen een kwaliteit van Italië maar in veel hoo- ger mate nog van Amerika. SPORT DIOC. HAARL. VOETBALBOND. UIT HET LEIDSCHE DISTRICT. Morgen speelt het gekozen D. H. V. B.- elftal een wedstrijd togen D. O. S. I Roclofarendsveen (aanvang 2 uur) onder leiding van scheidsrechter P. F. Angc- vaare. Deze wedstrijd zal zeker een n propaganda-wedstrijd worden voor onze R.-K. Sportb©weging. Steunt daarom het goede doel. De opstelling van beide elftallen laten wij hieronder volgen. D. H. V. B.-elftal: L. Cam pfens (Leiden) W. BeltH. Cromhout (S.N.A.) (SJ.C.). H. Oostdam Jac. Uljce Th. Warmerdam (Leiden) (Foreholte) (Lisse) H. Friebel Bruno Rotte H. Bakker (A.S.C.) (V.V.S.B.) (Lisse) Broekhof H. Niersman (N.V.C.) (V.VL.) Rcserven L. Meewise (Teylingon), J. v. d. List (SJ.C), A. Berk (Lisse). A. Hoogenboom Th- v. Es J. Akerboom P. Bosman L. v. Es. P. v. Ruiten Joop Turk J. Rietbroek J. Hoog en boom J. Turk J. de Konig D. O. S. I: R. K. S. V. „LEIDEN". Daar het Sportpark „Haagweg" *a. Zondag bezet is, was het bestuur maar bij machte twee wedstrijden van de vijf te or- gnniseeren, en wel voor het 3de en 4de elftaJ. Volgende week hebben de junioren beslist een wedstrijd. Het 3de elftal speelt om 5 uur tegen O. D. S. II uit Rijpwetering en het 4e elftal tegen O. D. S. III te 4 uur op het bijter rein. De veteranen spelen Zondag tegen de veteranen van Tevlingen te Saasenheim. Het vertrek is vastgesteld op 4 uur vanaf de Haarlemmertrekvaart. Er gaan natuur lijk een macht supporters mede om de oud-Leiden-spelers aan te moedigen. De spelers, die gekozen zijn voor het D. H. V. B.-elftal zorgen natuurlijk op tijd bij D. O. S. te zijn voor het spelen van den proefwedstrijd. Medodeeling: A.s. Maandag nieemeene ledenvergadering om half 9 in Hotel Royal (Doozastraat). R. K. S. V. „D. 0. S." Het programma ziet er morgen aanlok kelijk uit. D. O. S. I krijgt het zeer ver- eerende bezoek van het D. H. V. B.-elftal van het Leidache District. Van hot Dis- trictbestuur is het goed gezien, een oefen wedstrijd te laten spelen. Of D. O. S. een waardig tegenstander zal zijn, zullen we morgen zien. Voor sportliefhebbers is er dus genoeg te zien en we verwachten een record aan tal bezoekers. De wedstrijd vangt aan om 2 uur, en D. O. S. komt uit als volgt. Doel: J. do Koning; achter: J. Turk en L. Hoo- geboom; midden: J. Rietbroek, Joop Turk en P. van Ruiten; voor: Th. van Es, L van Es. Fr. Bosman, J. van Hamerenen A. Hoogeboom. Na dezen wedstrijd speelt D. O. S. II te gen Adolf Kolping I uit Langeraar. D. O. S. III gaat naar Rijpwetering om tegen O. D. I. van Leimuiden de finale te spelen. D. O. S. TV gaat naar Lanperaar om daar te 3 uur Adolf Kolping III te ont moeten. Allo leden worden eraan herinnerd, dat er om half negen een H. Mis voor ons me delid, wijlen Simon Dekker, wordt opge dragen door den Geest. Adviseur met Ai- gemeene H. Communie. Geen training. R.K. Athletiek- en Sportvereen. „Rood-Wlt" De uitslag van de loterij zal in „De Sacr" bekend worden gemaakt. De boottocht van morgen over de Kager en Brasemermecren vertrekt om 6 uur vanaf de Schrijversbrug (Zijlport). Zij, die nog niet in het bezit zijn van plaatsbewijzen kunnen deze aan de boot nog verkrijgen. Athletiek. Morgen gaan een li- tal athleten naar Bodegraven voor de athletiek wedstrijden van Esto. I Voetbal: Voor a.s. Zondag zullen oen 4-tal proefelftallen in het veld ver schijnen. Zij zullen hun kraohten meten met Teylingen. Voor onze jongens een zware taak, vooral daar men niet volle dig kan uitkomen. R. K. S. V. „Adolf KolpInQ". Het eerste elftal vertrekt om 3 uur per fiets naar Roelofa rends veen om aldaar don strijd aan te binden tegen D. O. S. II. Dit kan een goed partijtje worden, alhoe wel het voor Kolping terdege uitkijken is, want D. O. S. II speelt een klasse kooger. Het 2de elftal krijgt de „Trekvogels" van Boskoop op bezoek. Naar wij vernemen is dit een pas opgerichte R. K. verecniging. Oppassen is ook hier de boodschap, want het enthousiasme van zulke jonge ploegen kan veel doen. Het 3e elftal krijgt DOS IV op bezoek en wel om 1 uur. R. K. S. V. „Foreholte". Voor a.s. Zondag staan slechts een twee tal uitwedstrijden op het programma. Het derde en tweede elftal brengen een be- FEUILLETON. HET MEDAILLON VAN LORD STAIR. Naar het Engelsch van CHARLOTTE M. BRAME. 13) HOOFDSTUK XIX. Er -waren weinig eerste klas passagiers; alleen de derde-klas wagens waren vol. Halfweg tusschen Clifft en Londen ligt de groote tunnel van Eastham, naar men zegt de langste in Engeland. Lang en don ker. Over dezen tunnel loopen wonder lijke verhalen. Het spookt er, zeggen de treinbeambten. Lady Stair was in gedach ten verdiept, haar hoofd leunde tegen de kussens, haar gezicht stond bleek en spookachtig in het zwakke licht van de gasvlam aan het plafond. Nu ze weg was van Oackcliff was ze nog angstiger geworden. Welke macht had Lord Stair over haar? Misschien zou hij haar terug laten halen uit Inisfail. V as het misschien niet beter om om te komen van honger op straat, beter om te sterven in een ziekenhuis, dan naar de „Wood- lauds" terug te gaan en vandaar naar Oackcliff te worden teruggehaald met al de schande en vernedering van het pro ces, dat zou volgen 7 Ze had haar vader s huis gevoeld als veilige wijkplaats, zijn liefde beschouwd als een nooit falende be scherming en nu plotseling overweldigde de gedachte haar. dat niemand haar tegen Lord Stair kon beveiligen. Neen, ze zou niet naar huis gaan, tenminste nog niet. niet voordat maanden, jaren misschien, voorbij waren, totdat Lord Stair haar ver geten en alle vrees voor het proces gewe ken zou zijn. Ze zou naar Londen gaan. Ze had nog geld en kon werkenalles liever dan terug te moeten naar Oackliff Ze keek naar buiten in den zwarten nacht. Alles duister, behalve nu en dan het schijnsel van een rood lichtje. Hoe laat is het, Phoebe 7 vroeg ze, en het meisje haalde het met juweelcn ver sierde horioge te voorschijn. Precies zes uur mevrouw, antwoordde ze, zal ik u nu uw horloge teruggeven. Neon, houdt het voorloopig maar, ik heb het niet noodig. Z©9 uurdan zijn wc halfweg Londen. Over een uur zou Lord Stair thuiskomen en het vreeselijke verhaal hooren, waarin zoo weinig waarheid was, maar dat zij toch niet zou kunnen weerleggen. De trein daverde voort door den nacht. Nu en dan huilde de wind langs de rij tuigen met een lang, klagend gehuil of klonk de fluit van de locomotief schril en hoog. We zijn bij de tunnel, zei Phoebe en op hetzelfde oogenblik raaede de trein de donkere diepte in. Vijf jaar geleden werd mijn neef ge dood door een spoorwegongeluk in dezen tunnel, begon Phoebe. De woorden waren nauwelijks over haar lippen of een oorver- doovend lawaai, een gillend geknars, don derende schokken, huiveringwekkend ge kraak Vlammen laaiden op, hartverscheurende kreten klonken. Phoebe Askern had nog kracht Lady Stair te grijpen, doch op het zelfde oogenblik werd bet rijtuig, waarin zij zaten, versplinterd en stonden de over blijfselen in lichte laaie. Phoebe lag bedolven onder brandend hout en verbogen ijzerwerk, terwijl Lady Stair met een geweldigen schok tegen den tunnel wand werd geslingerd en bewuste loos bleef liggen. Toen er hulp kwam opdagen werd on der de overblijfselen van een eerste-klas rijtuig het lijk gevonden van oen vrouw, zoo vreeselijk verminkt, dat de mannen zioh huiverend en vol afschuw hadden af gewend. Het brandend hout was gevallen op. het hoofd en de borst en er was niet* overgebleven dan oen onherkenbare ver koolde massa. Ze vondon een gouden hor loge met initialen, eon beurs met mono gram. In den zak van den gedeeltelijk ver branden mantel, zat een zilveren étui, en daarin een half versohroeid visitekaartje waarop: Lady Stair. De mannen keken elkaar aan. Do vrouw van Lord Stair van Oackliff. Geen meter verder lag Lady Stair, half ontwakend uit haar diepe bezwijming. Waar was ze 7 Ze onderscheidde blauw den gloed van vlammen en 't rossige licht van fakkels. Het hartverscheurende ge kreun van gewonden klonk haar in de ooren. Wat was er gebeurd t Dicht bij zioh zag ze 'n groep mannen, maar ze was niet bij machte zioh te bewegen of hulp te roe pen. maar ze jag en hoorde Een paar mannen kwamen naderbij. Hoe staan de zaken hier 7 vroeg een autoritaire stem. Een dame dood, mijnheer, onder een eerste-klas rijtuig. De aangesprokene boog zich voorover, een huivering, van afgrijzen ging door hem heen. Niemand zal haar fcunnen herken nen, zei hij. Maar er is een horloge, een étui en enkele andere dingen. Het moet Lady Stair zijn, zei de man met do bevelende stem, toen bij de voor worpen had bekeken. Draag haar naar de loods, en leg deze dingen bij haar. Twee mannen legde het stoffelijk over schot op een geïmproviseerde baar en droegen het zwijgond weg. Lady Stair van Oackliff, nog heel jong, onherkenbaar verbrand, ging het van mond tot mond onder de redders. Marguerite zag de fakkels verdwijnen. Ze realiseerde zich, dat men geloofde dat ze dood was. Dit was haar ecnigsto kans! Met de uiterste krachtsinspanning richtte zo zich op en kroop tot het eind van den tunnel. Het scheen een eindoloozo tocht. Eindelijk voelde 7/e een koude luoht- stroom, ze wist, dat ze het einde van den tunnel bereikt had en viel uitgeput neer. HOOFDSTUK XX. Zes uurLady Perth liep ongeduldig in de witte salon op en neer. Was ze niet te ver gegaan 7 vroeg zo zich af. Ze wist, dat ze het ongelukkige kind half waanzinnig van angft had gemaakt, maar ze praatte zich voor, dat dit haar plicht was geweest Haar broeder1® huwelijk was een vergis sing geweest, van het begin af. Het meisje was zijn liefde en dc positie, die bij haar gegeven had, onwaardig. I)iep in haar hart geloofde Lady Perth zelf niet aan Marguerite's schuld, maar hier was een gelegenheid, die zich niet spoedig weer zou voordoen, en deze gelegenheid zou ze uitbuiten. Ze bad rijpelijk over dacht, wat ze zon zeggen. Ze had de gang in het oog gehouden. Lady Stair bod haar WATERPOLO. DE PROMOTIE-DEGRADATIE- COMPETITIE. G. Z. C. I—S. V. H. I. Een weinig fraaie wedstrijd, waarbij vel© spelers uit het water werden gestuurd en de gemoederen vooral tegen het einde danig verhit waren. Het eerste schot komt van 8. V. H. maar vliegt rakelings naast G. Z. C. trekt er direct tusschen en uit en met een hard schot maakt de Boer 10. 5. V. H. is in den aanval maar plnta maakt Tyborst xich vrij en vergroot den voorsprong (20). Met een vrije kans voor S V.H. komt de rust. De tweede helft is pas begonnen als W. de Boor uit een vrijen worp 3—0 scoort. De links voor van B.V.H. moet het water uit en van deze nummo- rieke minderheid profiteert G. Z. 0. om 40 t« maken. Wanneer nu een G. Z.-C.-speler het wa ter moet. verlaten maakt S. V H. 41. Kort hierop moeten twee spelers het wa ter uit voor te vroeg wegzwemmen. Bij een uitworp van den S. V. H.-keeper gooit deze tegen een G. Z. C.-«peler en is de stand 5—1. Het wordt nu aardig donker en als men om licht vraagt blijkt een lamp defect. Plots flikkert bet licbf, aan eene kant op en van deze gelegenheid profi teert G. Z. C. en maakt ft1. 6. V. H. wil zoo niet doorzwemmen en speelt niet meer, waardoor G. Z. 0. ge makkelijk 71 scoort, waarmede het einde komt. Na afloop protesteerde 8. V. H. van wege do lichtaffaire. STAR II—D. W. R. II 2—2. Gisteravond spoelden in de Zwom-Tn- riohting „Do Zijl" bovengenoemde vere.oni- gingen voor do promotie der reserve dorde klasso eon goeden wedstrijd. Hot. begin is voor Star en spoodig komt de bal tegen do bovenlat. Even later maakt de rechts voor een goed doelpunt (10). Htor is overwegend sterker maar als na opzwom men van Star D. W. R. vrij komt is do stand gelijk (11). Na rust spelen beidon zeventallen gelijk op. Bij ©en vrijen worp schiet. D. W R. eerst togen de jaal en direct hierop is het 1—2. D. W. R. krijgt nog enkele goede kansen, maar weet deze niet te benutten. Star koint opnieuw geweldig opzetten en maakt eindelijk gelijk (2—2). Wedstrijden van De Zijl. A.s Maandagavond speelt de Zijl I een vriendschappol ij ken wedstrijd tegen H.Z. en P.O. Comb. I en II, en de Zijl II tegen een comb, van H.Z. en P.C. V en VI. kamer niet verlaten, alleen Phoebe bij zich laten komen. Niemand kon het huis zijn uitgegaan, daar was ze zeker van Om zeven uur hoorde zo Lord Stair thuiskomen. Ze ging dadelijk naar hein toe Douglas, ik zou je graag willen spre ken. Ik heb je iets bijzonders t© vertellen- Hij keek haar verbaasd aan. Hij was vermoeid en hongerig, den boelen tijd on derweg, had hij aan Marguerite gedaobt, en zijn eerste woorden waren dan ook: Waar is Marguerite! Hot ie juist over Marguerite, dat ik je wil spreken. Ze is in haar kamer Ik zon je gaarne sproken, voor je naar haar toegaat, Douglas. Zonder verder een woord te zeggen, ging Lord Stair haar voor naar do bibliotheek. Ik heb je iets pijnlijks te vertellen, Douglas, zei ze. Ik zal kort zijn en je niet meer ver driet. doen dan mogelijk is. Al een boelen tijd heb ik het mijne gedacht over je vrouw en kapitein Este. Ze hield plotse ling op, want Lord Stair hief met een be velen-I gebaar zijn hand omhoog. Ik wil geen woord kwaad hooren over Marguerite, geen woord. Je zult er andors over denken, als je gehoord hebt, niot wat ik vermoed, maar wat ik weet, antwoordde lady Perth en daarop vertelde ze, sterk aangedikt na- tuurlijk, wat zij bij de Reiger Plas had go- zien en gehoord. Ik herhaal, eindigde ze, dat ik zelf heb gezien, dat je vrouw haar armen om Darcy's hals sloeg en 'lat ze elkaar innig kusten En ook heb ik haar wanhoop go- zien, toen li ij vertrokken was. Arm kind, zei Lord Stair vol medelij den. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 13