ZATERDAG 2 SEPTEMBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 LUGUBERE VONDST VAN REDDINGS COLONNE. Bermtoeristen 1500 meter omlaag: geètort. Uit Zermat wordt gemeld: De reddings colonne, welke is uitgetrokken, om de ver miste toeristen uit Stuttgart, dr. Rail en Hans Wilan, op te sporen, beeft een lugu bere ontdekking gedaan. De beide bergbeklimmers blijken van een hoogte van 1500 meter naar beneden te zijn gestort, waarbij zij zoo vreeselijk zijn ver morzeld, dat slechts enkele stukken vleesch, beenderen en flarden van klee- dingstukkcn konden worden teruggevon den. Van berging der lijken kan geen sprake zijn* LUK VAN PROF. LESSING GESCHOUWD Eenige nieuwe arrestaties. Gistermorgen heeft ln tegenwoordigheid van den rechter van instructie te Marien- bad de schouwing plaats gehad op het lijk van den vermoorden prof. Lessing. De sectie wees uit, dat het slachtoffer door twee kogels was getroffen. Eén kogel werd gevonden aan den rechterkant van de groote hersenen, terwijl het tweede projec tiel, waardoor de professor was geraakt, in de rechter oogholte werd aangetroffen. Dit laatste projectief heeft op zyn weg niet de hersenen doorboord, maar alleen inwendige verbloedingen en een groot bloedverlies ten gevolge gehad. Beide schoten hadden het onmiddellijk intreden van den dood ten ge volge gehad. Intusschen zijn de nasporingen naar eventueele medeplichtigen bij deze moord- affaire me tkracht voortgezet, tot nog toe evenwel zonder eenig tastbaar resultaat. De politie heeft gisteren te Praag in de hotels en café's een razzia gehouden, ten einde nationaal-socialistische elementen uit Duitschland op het spoor te komen. De re sultaten waren evenwel nihil. In totaal bevinden zich thans vijf perso nen in arrest, welke verdacht worden den moord op professor Lessing gepleegd te hebben, resp. daaraan medeplichtig te zijn. Behalve de twee reeds eerder genoemde Jonge mannen, die den professor op zyn laatste reis naar Praag steeds achtervolgd en bespied hebben, heeft men gistermorgen op grond van omvangrijk bewijsmateriaal, te Marienbad en omgeving verzameld, de hand gelegd op drie verdere verdachten. Ook doet de politie ijverig nasporingen naar de verblijfplaats van de schrijvers van sommige berichten in het „Pilsener Tageblatt" en de „Marienbader Zeitung". Beide bladen hebben c.a. vier weken gele den een bericht gelanceerd, waarin groote sommen op het hoofd van professor Les sing werden gesteld. In het „Pilsener Ta geblatt" werd een bedrag van meer dan K.M. 40.000 en in de „Marienbader Zeitung" zelfs een bedrag van R.M. 80.000 genoemd. Het stoffelijk overschot van prof. Lessing zal naar Palestina worden overgebracht om aldaar begraven te worden. „TeL- DE H. ROK TE TRIER. Meer dan 1% millioen' pelgrims zijn reeds daar geweest. Gisteren zyn verscheidene prelaten te Trier aangekomen om den heiligen rok te vereeren, o.a. de nuntius te Berlijn, mgr. Orsenigo, die op het stadion door den bis schop van Trier, die juist van de Fuldaer bisschopsconferentie was teruggekeerd, werd begroet. Tot nu toe zijn 1.580.000 pelgrims naar Trier gekomen. A.s. Zondag, den laatsten Zondag, dat de rok uitgesteld zal zijn, wor den niet minder dan 70.000 pelgrims ver wacht. Streng optreden in Rusland tegen kerkhof- schenders. De Russische regeering heeft den stede- lijken autoriteiten, in de eerste plaats dien der groote steden, opdracht gegeven, ener giek op te treden tegen de plundering van kerkhoven. De meeste nieuwe monumen ten en het traliewerk op de kerkhoven worden door onbevoegden weggehaald en voor oud metaal aan de fabrieken verkocht. Werkloozen vragen gevangenis-„straf". In het Spaansche dorp Olivares hebben alle mannelijke werklooze inwoners ver zocht in de gevangenis te worden opgeslo ten. Nagenoeg de geheele mannelijke bevol king van dit plaatsje bestaat uit werkloo ze landarbeids. Zij trokken in optocht naar het stadhuis in Sevilla en riepen: „Sluit ons op in de gevangenis, dan krijgen we tenminste te eten". De burgemeester weigerde echter aan dit verzoek te voldoen, doch gaf aan 40 werkloozen uit eigen zak geld om voedsel te koopen. Toen de overigen evenwel niet wilden vertrekken werden rij door de civiele-gar- de uiteengedreven. Wendell's wethouders zitten in de gevangenis. In Amerika is een stad, waar de ge meentebedrijven door de drie wethouders van de gevangenis uit worden geleid. Deze drie bestuurders van Wendell in Massa chusetts zijn n.l. ieder tot drie maanden ge vangenisstraf veroordeeld, omdat zij tijdens de laatstgehouden verkiezingen weder rechtelijk namen van de kieslijsten had den geschrapt. De wet schrijft wel is waar voor, dat bij overlijden en aftreden de wethouders door anderen vervangen moeten worden, maar de wet voorziet niet in het geval, dat ma gistraten in de gevangenis worden gezet. De drie veroordeelde wethouders hou den thans regelmatig conferenties binnen de muren van het gevang en zijn op Woensdag en Vrijdag tusschen 1 uur en 4 uur voor de ambtenaren te spreken. OP HET VLIEGVELD TWENTE onder de gem. Lonneker, werd gisteren in de hanger een tentoonstelling op luchtvaartgebied geopend. Een overzicht. NED. OOST-INDIE AUTO-ONGELUK IN INDIE. Kapitein Kenninck gedood. Aneta seint uit Makassar: De kapitein der infanterie P. F. Kenninck, militair be stuurder van Kendari, is tijdens een tour nee per auto naar Palangga slachtoffer van een auto-pngeluk geworden. Kapitein Kenninck is overleden aan de gevolgen van zijn verwondingen. IN EEN MEER GESTORT. Kapitein dr. ir. C. P. M. M. Bogaerts en luitenant J. C. Pols gedood. Aneta seint uit Batavia: Een van de pa rade op het Waterlooplein alhier, welke werd gehouden ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin, terug- keerend vliegtuig, viel bij een nooddaling in het meer Tjiboeroej, nabij Padalarang. De kapitein der infanterie a la suite dr. ir. C. P. M. Bogaerts en de luitenant der infanterie J. C. Pols, werden gedood. Van het toestel werd de romp afgerukt. Omtrent dit ernstig ongeluk wordt na der gemeld, dat uit de andere Fokker-vlieg tuigen welke by de parade opgestegen wa ren, waargenomen was, dat het toestel van kapitein Bogaerts plotseling in het meer van Tjiboeroej dook, slechts één vleugel bleef opsteken. Toen later de hulpbrigade, welke derwaarts was vertrokken ter plaat se was aangekomen, werden beide officie ren niet in het toestel aangetroffen. On middellijk werd een aanvang gemaakt met dreggen. Dit had geen dadelijk resultaat. De oorzaak van het ongeval is nog niet te gissen. De toestand van het vliegtuig bleek reddeloos. Uit Padalarang wordt omtrent het vlieg ongeluk door Aneta gemeld, dat de oorzaak nog niet geheel opgehelderd is. Uit het feit, dat penige vliegers zagen, dat in de ma chine van kapitein Bogaerts en luitenant Pols voor Padalarang zwaar met de hand pomp werd gewerkt, wordt afgeleid, dat de benzineleiding verstopt was. Op dit heu- velgebied is geen noodlandingsterrein, zoodat vermoedelijk de daling in het meer beschouwd moet worden als een mislukte noodlanding. NOOTDORP. AUTO DOOR TREIN GEGREPEN. Weer een ongeluk op den onbewaakten overweg. De laatste trein van Gouda naar Den Haag ie hedennacht te ongeveer 12 uur op den onbewaakten overweg aan den Veen- weg in botsing gekomen met een auto, welke geheel vernield werd. De auto is over een lengte van circa 200 meter meegesleept en zóó grondig ver nield, dat over den geheelen afstand de stukken en brokken over don weg lagen. Een wiel was op de locomotief terecht ge komen, terwijl een ander wiel in de sloot vlak bij den overweg lag. De ohauffeux, de heer Klapwijk uit 's-G ra ven tand o, die alleen in den wagen zat, heeft onbegrijpelijker wijze op het. laatste nippertjo er uit kunnen springen en is er dan ook afgekomen met een schram in het gelaat. De locomotief wae door de aanrijding on klaar geworden, zoodat de trein moest waohten tot er een nieuwe uit Den Haag kwam, hetgeen ruim een uur vertraging opleverde. In de photopagina is eon photo van de totaal versplinterde auto opgenomen. KONINGINNEDAG. Een rustige viering. De viering van Koninginnedag heeft al hier een zeer rustig verloop gehader werd druk gevlagd en velen liepen met oranje getooid. Des avonds had het aangekondig de concert in den tuin van den heer Van der Marei plaats door de muziek- en zang- vereenigingen, die zich gezamenlijk in op tocht naar den tuin hadden begeven. D© aardig verlichte tuin was overvol met belangstellenden, die hun volle aandacht en waardeering aan het concert gaven, hetgeen wel duidelijk bleek uit het applaus dat na elk nummer weerklonk. Het concert ving aan en eindigde met het zingen van het Wilhelmus, wat door al len «taande werd aangehoord en meege zongen. Aan het slot sprak de heer J. A. Post, voorzitter der Oranjevereeniging, een woord van hartelijke dank tot allen, die hun medewerking hadden verleend aan het slagen van dezen avond. Daarna hield de burgemeester, de heer H. C. A. M. Scholvinok, een toespraak, waarin hij hulde bracht aan de Oranje vereeniging, die zich zoo onmisbaar heeft getoond voor Nootdorp, en allen opwekte deze en andere vereenigingen in de ge meente zooveel mogelijk te steunen. Spre ker herinnerde aan de aanleiding van dit feest n.l. de verjaardag van H M. de Ko ningin en bracht naar voren dat juist in tijden van nood het Nederlandsche volk het meest behoefte gevoelt om zijn trouw aan Haar te betoonen. Op uitnoodiging van den burgemeester hieven de aanwezigen e«n drietal hoera's aan op onze Vorstin. Na een gezellig samenzijn in de café's/ werd deze voor Nootdorp zoo goed ver- loopen dag gesloten. Eerste eerste prijs. De heer J. A. Post behaalde bij een optooht, in het Westland georganiseerd, met zijn vrachtauto, waar op in miniatuur zijn bekende koelhuis „Artie" in beeld was gebracht, den eersten prijs. Een hartelijken gelukwensch aan on zen dorpsgenoot met dit fraaie succes. Gemeenteraadslid. Bij den voorzitter van het Centraal Stembureau is bericht ingekomen dat de heer A. 't Hart zijn be noeming tot gemeenteraadslid aanneemt. Gevonden en verloren. Ter secretarie is als gevonden aangegeven en deponeerd: twee portemonnaies, terwyl tevens aangifte is gedaan van het verlies van een gouden medaillon. Deze laatste terug te bezorgen bij J. A. t. Dijk, Dorpetraat 142. OEGSTGEEST. Botsing met autobus. Op den Ende- geesterstraatweg had een aanrijding plaats tusschen een luxe Fordauto en een auto bus. De Ford. bestuurd door J. K. uit Den Haag, werd door de autobus in de flank aangereden, doordat deze een andere auto wilde passeeren. De Ford en de autobus •werden zwaar beschadigd en met een kraanwagen van J. Kamsteeg weggesleept. Drie personen uit de Ford liepen verwon dingen op en zyn door een dokter ver bonden. Van de 17 passagiers uit de bus werd niemand gewond. Het verkeer on dervond nogal eenige belemmering. De autobus werd bestuurd door D. P. J. uit Amsterdam. R. K. Leesbibliotheek. De dagen gaan korten en de lange wintermaanden komen in het verschiet. Daarom zal het menigeen interesseeren te vernemen, dat de R. K. Leesbibliotheek vanaf Zondag 3 Sept. en voortaan eiken Zondag na de Hoogmis tot half één open is. Voor slechts 5 cent kan men een boek 14 dagen te leen krijgen. Grootere werken, b.v. Kath. Illustraties voor 10 cent. Een jaarabonnement A een gulden geeft recht op 25 boeken. Het lees- seizoen loopt van 1 Sept. tot einde Mei. In het afgeloopen boekjaar werden 1295 boeken uitgeleend en kwamen in meer dan 80 gezinnen. Daar de catalogi ruim 1500 nummers bevatten vindt er „elck wat wils" en is het niet noodig dat men zich wendt tot z.g. „neutrale" bibliotheken. Tot steun der bibliotheek worden gaar ne en dankbaar gebruikte boeken in ont vangst genomen. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. De Koningin. Tijdens een aanrijding in den Hoorn gisteravond, waarbij een wiel- rijd8ter werd aangereden door een bestuur der van een luxe auto uit Utrecht, kwam van uit de riohting Utreoht juist een hof- auto rijden waarin H.M. de Koningin was gezeten. H.M. moest tengevolge van het ongeval eenige oogenblikken met haar auto wachten tot de passage kon worden vrijge maakt. Het meisje dat eenige verwondin gen aan het hoofd bekwam, werd door dr. H. verbonden. Evangelisatie. In de maand October zal het 25 jaar geleden zijn dat alhier de Herv. vereeniging tot Evangelisatie werd opgericht en haar lokaal aan de Hoofd straat werd ingewijd. Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling een herdenkings avond te houden, terwijl tevens getracht wordt een gedenkboek uit te geven. Vlaggetjesverkoop. De vlaggetjesver koop ten bate van de vacantiekolonie al hier voor de uitzending van zwakke kin doren heeft opgebracht 171.54. Feestroes. Door zekere St. werd in den nacht van Donderdag op Vrijdag een der groote etalageruiten van het winkel pand van de fa, B. Q. met een flesoh ver nield. De politie heeft tegen St. proces verbaal opgemaakt. Fokveedag gaat niet door! Wegens het alhier heerschende mond- en klauw zeer kan de fokveedag, die hier gehouden zou worden, niet doorgaan. E.H.B.O. Zooals reeds dezer dagen gemeld zal door de afd. v. E.H.B.O. weder om een nieuwe cursus worden gehouden. Dat de afd. zich allerwege in een groeien de belangstelling mag verheugen, blijkt, daar de cursus reeds nu wat de deelname betreft, is vol teekend. en zich reeds 40 per sonen opgaven. BODEGRAVEN. Aanbesteding. Uitslag der gehouden aanbesteding van het bouwen van een dienstwoning met cachotten aan den Rijks straatweg te Nieuwerbrug. Vroom en v. d. Brink, Montfoorb 5060 A. Calis, Bodegraven 5825 F. Boer, Bodegraven 5809 H. G. Wering, Lopik 558-4 P. Piek, Bodegraven 5518 J. G. van Staveren, Woerden 5390 K. Mulckhuyzen, Bodegraven 5073 S. Mulder, Bodegraven 4879 N.C.R.B. Op het Zaterdag te Gouda gehouden examen voor het vaardigheids diploma s'aagden de hoeren Reiohers, Sterk en Windhorst. HAZERSW0UDE. Voetbal, Zondag 3 September zal op het terrein van de Voetbalver. Ha-z. Boys oen openingswedstrijd gespeeld worden door U.V.S, IIWaddinxveen I, welke aan vangt 2.30 uur. NIEUWKOOP. Tuinfeest. De avond-tuinfeesten, aan geboden door en ten bate van de afd. Nieuwkoop-Noorden van de Vereeniging Het Groene Kruis, Woensdag- en Donder dagavond op het terrein van het Gemeen tehuis, zijn volkomen naar wensch ge slaagd. Den eersten avond waren onge veer 400 entree-kaarten uitgereikt en den 2en avond niet minder dan 800, waartoe het mooie zomerweer stellig veel heeft bij gedragen. Niettemin ook de organisatie door het bestuur was af. Het mocht daar bij beschikken over de medewerking van de Christelijke Zangvereeniging „De Lof- stem" alhier, Directeur J. A. Appeldoorn te Woerden, over de Christelijke Meisjes- vereeniging „Martha" en Mandolineclub uit Alphen aan den Rijn, over de gemengde Zangvereeniging „Amicitia", directeur M. J. Markx te Alphen aan den Rijn, over de Gymnastiekvereniging „Oefening Kweekt Lust', d'irecteur J. Broeke te Zwammer- dam en ten slotte over onze bekende mu ziek vereeniging „Eensgezind'", directeur A. Gregoire te Bodegraven. Al deze vereenigingen kwamen uit met een mooi gekozen programma, waarvan de uitvoering evenaarde bet spontaan en har telijk applaus, dat na elk nummer weer klonk. De vier aanwezige stands onder lei ding van een bestuurslid alsmede de te-a- stands waren ook voortdurend druk be zocht; daar is veel gelachen, veel geluk beproefd en uiteindelijk veel voor de kas van het Groene Kruis afgestaan. Een alleraardigst idee was op bet eind van den tweeden avond het concert, dat door alle aanwezigen onder leiding van hot bestuur gegeven werd. Onder groot, jolijt brok ieder voorzien van een fluit den tuin rond. KOUDEKERK. Geboren Eelke Jan, zoon van Th. de Vries en W. Schellingerhoud Jannig- je, dochter van W. M. de Regt en W. Vis ser. Overleden Dingena van Ham 67 jaar, eohtgenoote van J. de Rooij. Gehuwd Petrus Cornells, van der Hoeven 26 jaar en Photina Wendelina Maria Zuijdwijk, 26 jaar ZOETERWOUDE. Geboren: Everdina Apolonia, d. van N. F. Hoogduin en J. M. A. Kouwenhoven. Ondertrouwd: M. H. E. Spieren burg 34 j. en C. Hardeveld 32 j. DE AVONTUREN VAN PROFJE EN STRUISJE. 191. Toen zo in de buurt kwamen zagen ze ook de andere mannen. Hebben jullie Prof je gevonden! vroeg de kapitein, ter wijl hij haastig op hen toeliep. Maar Profje was niet gevonden, alleen zijn hoed je met de mooie kwast had een van de ma trozen aan een slingerplant onUlekt en dat was een heel eind hier vandaan. De hoofdzaak was, dat ze nu wisten in welke richting gezocht moest worden. Maar met de vallende duisternis was zoeken niet moer mogelijk. Er werd daarom een tent opgezet en een flink vuur aangemaakt, deels oim gevaarlijke dieren op een afstand te houden, deels ook om Profje, indien hij zich in de nabijheid bevond, de richting te wijzen. 192. Toen werden weer een paar man nen op waoht gezet en de anderen gingen 6lapeQ. Maar het is te begrijpen, dat daar niet voel van kwam. Iedereen was onge rust, want ze wisten wel hoe gevaarlijk het is om in een oerwoud te verdwalen, als men niet eens wapens bij zioh heeft. Wat er van Profje terecht zou komen wist nie mand. Eigenlijk hadden ze geen van allen hoop hem nog levend te vinden. Struisjo was de eenige die den moed niet opgaf, en daar hij niet kon wachten tot het weer licht was, sloop hij de tent uit en begaf zich op weg.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 10