■BH \ZejifjLqf VRIJDAG 1 SEPTEMBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 propaganda bet viflchverbruik in Neder land te bevorderen- Door onze Kamer werd een Commissie ingesteld bestaande uit de heeren N. Par- leviiet Jr., Dr. G. 0. A. van Dorp en B. J. Dijkdrent. Hert door de®e Commissie vastgestelde 'Rapport werd door de Kamer in hare ver gadering van 22 Februari 1933 aanvaard. De Commissie stelde in dit Rapport voor, dat de Alkmaarsche Kamer van Koophan del zou worden verzocht het initiatief te willen nemen tot overleg met de betrokken Kamers van Koophandel en de voornaam ste producenten- en handelarenvereenigin- gen van visch, opdat zoo mogelijk een werk comité zou kunnen worden gevormd om de bestaande en eventueel andere plannen te bestudeeren en om met zoodanige voorstel len te komen, dat de meest bereikbare in stemming verkregen zou kunnen worden. De Kamer te Alkmaar meende evenwel, dat het meer aanbeveling verdiende deze aangelegenheid aanhangig te maken bij het Economisch Instituut voor den Midden stand en maakte haar aldaar aanhangig. Ook onze Kamer, welke voor alles gaarne een eensgezinde actie nastreefde, achtte het daarop wenschelijk contact te zoeken met dit Instituut. Op verzoek van de Ka mer woonde de heer N. Parlevliet een ori- enteerende bespreking door dit Instituut uitgeschreven, bij. Doel van de bespreking was na te gaan of het op den weg van het Economisch In stituut lag, te dezer zake stappen te doen, Uit de besprekingen bleek, dat het Econo misch Instituut weinig zal kunnen doen, omdat organisatie van den afzet en prijs- opvanging de hoofdschotel vormen. Wel verklaarde het Instituut zich bereid aan de Nederlandsche gemeenten te vra gen of de distributie van visch en haring bevredigend was. Aan de hand van de ant woorden zou dan beoordeeld kunnen wor den welke gemeenten in de eerste plaats beter bewerkt zouden kunnen worden. Men was echter algemeen van oordeel, dat met behoorlijke propaganda en verbe tering van distributie de afzet zeer vergroot zou kunnen worden. Voor haring achtte men dit het minst moeilijk. Thans zal naar de meening van het Bu reau moeten worden overwogen of met de Kamer van Koophandel te Alkmaar sa men of op andere wijze het gestelde doel zal moeten worden Werken door particulieren aannemer onder werkverschaffingsvoorwaardcn. De Kamer van Koophandel richt zich verder in een adres aan de Gemeentebe sturen in het district der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland, waarin gezegd wordt, dat met groote be langstelling het resultaat is afgewacht van de proefneming te Katwijk, genomen om de verbetering van den Ouden Zeeweg niet te doen uitvoeren in eigen beheer of door bemiddeling van de Nederlandsche Heide Maatschappij, maar door een particulieren aannemer, onder werkverschaffingsvoor- waarden. In het rapport daarover wordt door het Gemeentebestuur van Katwijk gezegd: Ondanks dat het object zich niet in de eerste plaats voor werkverschaffing leende, acht het Gemeentebestuur de proef ge slaagd. „Wij kunnen U mededeelen, dat ons Col lege de proef om een dergelijk werk als werkverschaffing uit te voeren als ge slaagd besohouwt. Het is mogelijk geweest een groot aantal werkloozen bij toerbeurt aan dit werk te zetten, dat anders in geen geval voor een werk als het onderhavige in aanmerking zou komen. Het feit-, dat de aannemers een financieel risico liepen, heeft de uitvoering ook voor de gemeente zoo economisch mogelijk doen zijn en het belang, dat de aannemer had bij een rich- tige totstandkoming van het werk, heeft bevorderd, dat de arbeiders zooveel mo gelijk een behoorlijke arbeidsprestatie leverden. Wanneer wij eonstateeren, dat het werk- object achteraf bezien niet zeer ideaal was om als proef t© dienen, meenen wij toch, dat de door de aanneming verkregen eco nomische wijze van werken de proefneming heeft doen slagen en het naar ons oordeel in elk geval heeft wenschelijk gemaakt de proefnemingen voort te zetten. Voor het gemeentebestuur heeft deze wijze van werken haar aantrekkelijke zijde gehad, doordat haar de bij andere werk verschaffingen gebruikelijke conflicten met de werknemers bespaard zijn gebleven. Verder willen wij wel vaststellen, dat, gezien de omstandigheden waaronder al hier gewerkt is (o.a. het feit, dat wij vóór het badseizoen wilden klaar zijn) deze proef niet als toonaangevend beschouwd zouden willen zien voor het verrichten van werkverschaffingen in aanneming. Wij heb ben de overtuiging, dat bij het verkrijgen van meerdere ervaring in deze (zooals die reeds door de Ned. Heide Maatschappij verkregen is) fouten, die thans door ons mogelijk bij den opzet gemaakt zijn, te ver mijden zijn en daardoor het geheel op een doelmatige leest geschoeid zal kunnen worden." GEMEENTERAAD VAN NIEUWVEEN Daar ligt hij goed uw sigaret; daar doen pijp of si gaar geen kwaad. Maarinhetbosch, op de droge heide.. Dinsdagavond te half negen had onder voorzitterschap van burgemeester Gee- 8ink een openbare raadszitting plaat». Af wezig de heer De Geus. Na opening op de gebruikelijke wijze en voorlezing der notulen, die onveranderd vastgesteld worden, komen aan de orde oen vijftal reclames op de aanslag in de hondenbelasting. Reclamanten krijgen al len hun zin. Nieuwveensch nieuwe turf I In het voorjaar heeft de gemeente ©eni ge mannetjes aan 't turfsteken gezet. Dit geschiedde niet om onze zoo sprekende dorpsnaam voor het huidige geslacht te doen herleven. Neen, de vroedschap riep het verleden op teneinde de werkloosheid te verminderen. De turven zijn gestoken en thans liggen er een 300.000 op stapel, die op koopers wachten. B. en W. vragen nu aan den raad machtiging deze turf voor een redelijke prijs te mogen afzetten. Als uiterste prijs wordt genoemd 2.50 per 1000 stuks bij groote afname. Kleine par tijen worden echter geleverd tegen 3 en 4.per 1000. Tegen de laagste prijs geschiedt levering franco huis De heer Plomp ziet graag, dat een uniforme prijs genomen wordt. De voorz. is van het zelfde gevoelen en wil daarom zoo moge lijk aan één kooper de heele massa leve ren. De heer Groenewg wil toch ook neg wat houden om de werkloozen in den win ter brand te verschaffen. De gulden kolen- toeslag kan dan omgezet worden in turf- toeslag. De verlangde machtiging wordt verleend. Aanbieding gemeente-reke ning 1932. Batig slot met ƒ7000 ingekrompen. B. en W. bieden de gemeente-rekening over 1932 aan. De gewone dienst ♦•uit Inet een batig saldo van 4.800 en do ka- pitaaldienst met 400. Het boekjaar 1932 was aangevangen met f 12.000 aan de credit-zijde, zoodat er f 7000 tengevolge van de crisis ingeteerd is. Voornamelijk de werkloozensteim en de werkverschaffing gingen er mee strijken. De rekening ligt ter secretaris voor ieder een ter visie. In de controle-commissie -orden benoemd de hoeren Ran en Plomp. Straatbelasting ingevoerd. Naar aanleiding van deze flnancieele teruggang richten B. en W.. zich schrif telijk tot den raad met de vraag: Hoe krij gen we de begrooting 1934 sluitend 1 Zij wijzen hierin op de gelden, die de steun weer zal opslokken en op de noodzake lijke verbetering van de Dorpsstraat en de onderhoudskosten der wegen. In de ja ren 1928 km. 1932 heeft het onderhoud van straten en wegen resp. gekost f 4.300 en f 10.300, of gemiddelds per jaar f 860 en f 2060. De verlichting eischte gedurende de laatste vijf jaren rond f 1.300 per jaar op. Voor 1933 staat nog uit te voeren de vernieuwing van het oostelijk deel der Dorpstraat, waar de ergernis-wekkende keien opgeruimd zullen worden. Dat grap je koet f 1500 ongeveer. In verband met deze hooge onder houdskosten stellen B. en W. voor een straat- en wegbelasting in te voeren. Bij aanneming zal, te beginnen op 1 Jan. 1934, een belasting van 5 pet. geheven worden van de opbrengst der gebouwde eigendom men, zooals deze in de kadastrale leggers is aangegeven. Onder deze belasting val len alle huizen vanaf den heer W. v. d. Vos tot Th. Bezuyen (tegenover het sta tion) en vanaf de Kattenbrug tot de Utrechtsche grens (Driesprong). Buiten de belasting vallen de huizen langs de Am- stel. De ongebouwde eigendommen zijn belastingvrij. B. en W. achten het onbil lijk de boeren en tuinders, die toch al zwaar genoeg de crisisdruk voelen, extra zwaar t© belasten.' De opbrengst der nieu we belasting wordt geschat op f 1600 per jaar* B. en W. zijn van meening, dat een straatbelasting in aller belang veel beter is dan een verhooging der opcenten op de personeels en gemeente-fondsbelasting. Tevens vinden zij het ondoenlijk en on- practisch de onderhoudskosten van wegen en straten te laten drukken op de begroo ting. Bij invoering zal de gemeente zeker in staat zijn een leening aan te gaan om hiermede de Dorpsstraat in 1934 in een ge heel nieuwe pak te steken. De straatbelas ting wordt dan aangewend om de jaarlijk- schc aflosing op de locning, alsmede de rente te voldoen en wat er verder over schiet wordt ook aan den weg besteed. Lang wordt er over hot belangrijke agenda^punt gesproken, maar alle heeren vinden dit de beste uitkomst, waarna B. on W. het pleit zonder hoofdelijke stem ming winnen. De voorz. zegt, dat de straatbelasting het heffen van meer opcenten op de per- soncele belasting nu waarsohijnlijk niet noodzakelijk maakt. Met zekerheid kan hij het echter niet beloven. De opcenten op de gemeente-fondsbelasting verhoogen zal evenwel niet te ontloopen zijn. De nieuwe politio-verordening wordt na eenig praten zJia. aangenomen. Geen voorziening in vacature gemeenteveldwachter. B. en W. stellen voor pogingen aan te wenden om het politie-toezioht in de ge meente geheel onder te brengen onder den dienst van de rijks veld wacht en geen nieuwe gemeente-veld wachter te benoe men. Practiach zou de gemeente dit een voordeel van rond f 10-14 brengen. Wan neer Nieuwveen haar wensoh ingewilligd krijgt zal de heer Udo, brigadier-titulair, zijn rayon beperkt zien uitsluitend tot onze gemeente, hetgeen de voorz. van groot belang acht door de betere politie dienst, die hij hiervan verwacht. Ook dit voorstel gaat er z.h.s. in. De discussies over de rijwieltoelage voor den veldwachter geven nog een ver makelijk intermezzo, Nieuwveen had deze op f 20.bepaald terwijl do meeste ge meenten hiervoor f 30.uittrekken. De voorz., die nog nimmer een stalen ros be reden heeft, acht f 30,toch billijk. Spr. laat zioh iets ontvallen over de oliekosten van een rijwielGroote hilariteit onder de toehoordersDe hoer Plomp stelt de levensduur van een fites op twee jaar en acht f30.noodig. Weth. Hoogervorst slaat hem figuurlijk knock-out door met rechtmatige trots op zijn vehikel te wij zen, dat achttien jaar oud en nóg goed is, ofschoon dagelijks in gebruik Betreffende de onbewoonbaar verklaar de woning van V., eigendom van de dia conie der N.-H. Kerk, die 27 Sept. as. ontruimd moet wezen, wordt besloten voor zes maanden verlenging te vragen. Weth. Rijlaarsdam wijst bij de rond vraag op de uiterst spaarzame verlichting bij de wegwerken. De voorz. acht de ver lichting voldoende bij lichte maan en vindt, dat de gemeente het nuttig effect van de huidige maanphas© moet uitbuiten, om kosten te sparen Weth. Hoogervorst hoort, dat het per centage van de steunuitkeering, dat het Rijk voor zijn rekening neemt, nog niet kend is. Sluiting volgt. KATWIJK AAN DEN RIJN. .Tuinbouw. Alles wijst er op, dat men in den tuinbouw meer en meer het stand punt gaat innemen dat men moet komen tot een andere, een betere bedrijfsordening, waardoor emn verzekerd is van een op brengst gelijk aan de teeltprijs plus matige winst. Hieruit volgt, dat om daartoe te komen noodig is een teeltregeling om over productie geheel of zooveel mogelijk te voorkomen. Ongeveer in den geest als in de bloembollenbedrijven, waar men voort aan ook gebonden zal zijn aan een teelt- bewijs. En daaruit zal ook onvermijdelijk volgen, dat aan landbouwers verboden zal zijn om tuinbouwproducten te telen. Aan de veilingbesturen zijn reeds vanwege de regeeringscommissaris vragen gesteld ter beantwoording betrekking hebbend op de teelt van late aardappelen, doch ook van vroege. Een gemakkelijke taak zal het niet zijn, doch van een ernstig ingrijpen is men tegenwoordig ook niet bang meer. Het systeem van thans, minimumprijzen- en toeslagregeling, is ook niet geschikt om de bedrijven voor ondergang te behoeden. En doodhongeren doet een tuinder natuurlijk niet, doch verplichtingen tegenover ande ren nakomen zal op den langen duur ook niet gaan. En ook hieraan komt een einde. VOORSCHOTEN KONINGINNEFEEST Koekhappcu voor de jongen, prijsschieten voor de ouden. Ook op de viering van Koninginnedag was het merkbaar, dat wij nog steeds le ven te midden van de crisis. Immers, voor heen begon de feestviering des morgens, terwijl de namiddag bestemd was voor de rijpere jeugd, waarvoor dan ook steeds volksspelen werden gehouden, die thans echter vervallen waren en waardoor dus de feestviering een meer sober karakter had aangenomen. Des namiddags kwamen de kinderen der verschillende scholen bijeen op de laan na bij het gesticht „Nieuw-Voordorp", waar een optocht werd samengesteld onder lei ding van de onderwijzers der scholen. In den stoet werden verschillende versierde voorwerpen medegevoerd. De kinderop tocht werd begeleid door de muziekkorp sen „Benvenuto" en de „St. Laurensharmo- nie". De stoet trok door verschillende stra ten van het dorp naar de Voorstraat, waar de kinderen onder leiding van den heer M. Lakeman een drietal liederen zongen, waarna de schoolkinderen werden onthaald op versnaperingen. Voor de versieringen werden de prijzen toegekend als volgt: J. Snellerwaard le pr., A. Bouw, 2e pr., M. Bouw, 3e pr., J. Ver- steegen 4e pr.. M. Eggink 5e pr., R. ten Kate 6e pr. H. Sandberg van Boclens 7e pr., D. Kraay 8e pr., J. Kerkhuizen 9e pr., en J. Kraay 10c pr. Daarna begonnen de wedstrijden voor de kinderen, waarvan de uitslag was als volgt: „Naar den trein", voor meisjes: A. Var- kevisser le pr., J. v. d. Meide 2e pr., M. van Hemert 3e pr.. G. de Vries 4e pr., N. Telle 5e pr., G. v. d. Krogt 6e pr., C. van Gent 7e pr., M. Nou wens 8e pr. Jos. v. d. Bijl 9c pr., D. Bouthoorn 10e pr., M. v. Bemmelen lie pr„ A. Bouw 12e pr., B. Lingcrak 13e pr., Jo Vonk 14e pr., A. Schüler 15e pr., L. Kooien 16e pr., M. Lam boo 17e pr., F. Zui derijk 18e pr., D. Douwes 19e pr. „Hattcrwedloop" voor jongens: K. Bar- mentlo le pr., D. Kuiper 2e pr., H. Niers man 3e pr., B. Kooyman 4e pr., B. Hakker 5e pr., C. Nagtegaal 6e pr., S. Gusscnhoven 7e pr., W. Oosterom 8e pr., L. v. Gent 9e pr., L. Haak 10e pr., C. van Eek lie pr., J. v. Haastrecht 12e pr., Joh. Teske 13e pr. K. v. d. Voort 14e pr., H. Kruijt 15e pr., J. Rutgers 16e pr., N. Zuiderduin 17e pr., P. Bekker 18e pr., H. Balfoort 19e pr. C. v. Veen 20e pr. Koekhappen voor jongens (alphabetisch) P. v. d. Berg, J. van Berne, J Bolle, L. Bos, P. v. Disset, H. Griffioen, Th. den Hollan der, J. Jongenee l.W. Kokskamper, A. v. d. Krogt, J. Langeler, J. Mens, J. Ros, M. de Ruijter, H. Schuitenmaker, P. Vermin, P. Versteegen, A. ide Vreugd, S. Westdijk, Ch. Zemering. Des namiddags te zes uur had een voet balwedstrijd plaats tusschen de beid# plaatselijke voetbalvereenigingen Rouw koop en V.V.L. op het terrein van V.V.L., welke wedstrijd eindigde met eene over winning voor Rouwkoop met 10, zoodat Rouwkoop de wisselbeker won. Vóór den wedstrijd deed het harmonie gezelschap St. Laurens een muzikalen rondgang door het dorp naar het terrein Voor de oudere personen was heden slechts één wedstrijd georganiseerd en wel het „schieten". De uitslag van deze wedstrijden was als volgt: Personeele baan: J. Noort le pr., A. Ouds hoorn 2e pr., E. S. Baylij 3e pr., M. de Jong 4e pr., R. van Mulligen 5e pr., J. van Eg- mond 6e pr., M. C. Overduin 7e pr., J. J. Pijnacker 8e pr. Rozenbaan: A. Oudshoorn le pr., W. Werkhoven 2e pr., J. v. Egmond 3e pr., M. de Jong, 4e pr., Baron Schimmelpcnninck van der Oye 5e pr., J. J. Pijnacker 6e pr. Willebeek Lemain 7e pr., M. C. Overduin 8e prijs. Vogelschieten: D. J. Brinks le pr., W. Deroger 2e pr., J. P. Turion 3e pr. A. J. Turion 4e pr., G. J. Yperlaan 5e pr., K. v. Turenhout 6e pr., C. Eggink Jr. 7e pr., A. P. Schram de Jong 8e pr. Vrije baan: R. van Mulligen le pr., E. S. Baylij 2e pr., G. J. Yperlaan 3e pr., D. Lim burg 4e pr., M. C. Overduin 5e pr., C. Bolle 6e pr., J. Kraan 7e pr., W. Werkhoven 8e prijs. Des avonds te acht uur gaf het Harmo niegezelschap '„Benvenuto" een concert in de muziektent in de Voorstraat. De illu minatie van de Voorstraat bleef ook dit jaar achterwege om de tijdsomstandig heden. Stuk gereden. Hedenmorgen reed een auto, beladen met stroo, een lantaarnbal van den paal af op den Veurschenweg. De glazen lantaarnbol werd versplinterd en bracht nog een verwonding toe aan J. K., die in de nabijheid was en verbonden werd door dr. M. van der Stoel. RIJNSBURG. Op tijd in de kerk. Voor degenen, die des Zondags bij mooi weer nog naar de badplaats trekken, en dat zjjn er in dezen tyd niet weinigen, is het van belang te we ten, dat vanaf heden de H.H. Missen des Zondags weer zijn te half acht en te half tien. Tuinbouw. Na de hooge prijzen, die vorige week voor de bloemkool werden betaald, was het wel een teleurstelling toen Maandag een daling kwam van 60 70 pet. Daarop bad niemand gerekend. In de loop der week herstelde de markt zich ge lukkig eenigermate en werd weer van 9 tot /16.10 per 100 voor 1ste soort betaald. Eigenaardig dat 3de soort geen koopers kan vinden. Peen daalde evenzoo, doch kon nog ƒ4.80 tot ƒ7.10 per 100 bos, en ƒ5.50 per 100 K.G. halen. Zang. Wegens de naaicrusus, die door de Ecrw. Zusters in Huize Callao zal gege ven worden op de eerste 4 avonden in de week, zal de repetitie van het congregatie- koor voortaan gehouden worden op Vrij dagavond te half negen (behoudens de eer ste Vrijdag der m anaa.ddns ste Vrijdag der maand, dan te 8 uur). ZOETERMEER—ZEGWAART IN EEN BLOEMENLUSTHOF De vijfde tentoonstelling van „Floralia" Het gymnastieklokaal is in een waar bloemenlusthof herschapen ter gelegenheid van de 5e bloemententoonstelling van de afdeeling alhier van „Floralia", welke aan ving Woensdagavond en eindigt heden avond. Het arrangement is schitterend en het actieve bestuur heeft groot succe» met zijn expositie. Een groot aantal ingezetenen had gehcx# gegeven aan de uitnoodiging van het be stuur de openingsplechtigheid bij te wonen, waaronder de burgemeester van beide ge meenten en de wethouders. De voorzitter der verecniging, de heer G. F. Baylé, hield de inleiding en heette alle aanwezigen welkom bij de opening van de 5e bloemententoonstelling. Hij sprak een woord van dank voor de belang stelling, in t bijzonder aan de vertegen woordigers van dc gemeentebesturen. Spr. stelde het op grooten prijs, dat de burge meester zich wel bereid had verklaard de tentoonstelling te openen. Inleider gaf een vcrlaring waarom de tentoonstelling thans werd gehouden en waarom de entourage anders was dan an dere jaren. Zü was gemaakt van Boskoop- sche culturen en „dank" zij de malaise, was de verecniging in staat om voor een schappelijk prijsje de beschikking tc krij gen over een groot aantal coniferen en buxus-vormen. Spr. vervolgde, dat het voor het bestuur een voldoening was, dat bij de schoolkinde ren een groeiende belangstelling was te be speuren voor het oplcweeken van plantjes. Dit jaar werden plm. 230 plantjes uitge reikt. Ook het aantal inzendingen ter op luistering was veel grooter dan vorige ja ren, terwijl kwalitatief deze inzendingen zeer zeker beter zijn. Toch voldeed het aantal inzendingen niet aan dc verwach tingen. Vele huismoeders schijnt het zwaar te vallen afstand te doen, voor een paar dagen, van haar troetel-kinderen. Verwacht werd, dat een ieder in zijn omgeving het inzenden van planten zou aanmoedigen. Het bestuur had van verschillende zijden groote medewerking ondervonden. Evenals vorige jaren hebben dc heeren de Rooy uit Wassenaar en Jonkers uit Ede de taak der jury belangloos op zich genomen. De heer Van Fraassen zorgde voor het afhalen der coniferen etc. uit Boskoop; de heer Rietdijk voorzag de tentoonstelling van radio en was voorts op velerlei wijze vun grooten dienst, dc heer Van Waay gaf de theetent een keurige aanklcoding; de heer en mevr. Albers en mevr. Palte waren bij de opstel ling zeer van dienst. Deze allen kregen een hartelijk dankwoord. Spr. hoopte dat hun en het werk van het bestuur door een talrijk bezoek mag worden beloond. Inleider eindigde en verzocht den bur gemeester namens het bestuur deze ten toonstelling te willen openen. De burgemeester hierop het woord ne mende, sprak zijn groote waardeering uit voor het werk van „Floralia". Spr. schet ste dc opvoedende waarde, die er uitgaat van het opkweeken van planten door kin deren. Hij hoopte, dat er door het werk van „Floralia" zooveel invloed ten goede mocht uitgaan, dat alom huis en tuin met bloe men gevuld zouden worden. Met den wensch, dat het bestuur van „Floralia" ook ditmaal groot succes mocht hebben opende spr. de tentoonstelling. Door de schoolkinderen werden de vol gende prijzen behaald: Groep A: Blauwe Ster van Bethlehem: le pr.: Kees Veldhuizen, 2e Leny van der Wees, 3e, Ger. Karens, 4e Lena Ponse. Groep B: Geranium rood: le pr. Sophie Slootweg, 2e Kees Slootweg, 3e Maria Go- rissen Ad.. 4e Henk Uiterlinde. Groep C. Geranium rood: le pr. Dica Hoogeveen, 2e Adri de Kootcr. 3e Henny Rozenboom, 4e Joh. van Els wijk. Groep D, Colens: le pr. Jo Pluim, 2c Alex Hitters, 3o Jan Hoogendoorn, 4c A. Karens Groep E., Knolbegonia: le pr. Wout Post- huma, 2e Jozientje Golverdingen, 3e Lena de Kooter, 4e Bertus Tilburg. Groep, Tradescantin: le pr. Dirk v. Ellcs- wijk, 2e Jannie Kool, 3e Piet Poppe, 4e Koos Houtman. Groep G, Asparagus: le pr. Gerrit Roos, 2e Barbara Muilwijk, 3e Bas Uiterlinde, 4c Mies v. Haastert. Groep H, Begonia, Semperflorens: le pr F. Lengkeek, 2e P. J. v. d. Spek, 3e Wout den Hertog, 4e „Nel Golverdingen. Groep I. Mignondahlia: lc pr. Jacoba Gorissen, 2e I. Deurloo, 3e Corrie Blonk, 4e Jannetje v. d. Berg. Voor de vrije inzendingen werd behaald een len prijs door V. de BergHoogcbrug, Sp. de Boer, Noordanus en v. d. Bosch; 2en door G. v. Dorp, Corrie Brusé, S. Horst en I. v d. Berg; een 3en door W. A. van Reeu- wijk, G. v. Herwijnen (4 keer, Joh. Veld huizen.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 7