VRIJDAG 1 SEPTEMBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. GEMEENTERAAD VAN HAZERSWOUDE Vergadering van den Raad der gemeen te op Donderdag 31 Augustus, des voor- middags 10.30 uur. Heilwensch aan de Koningin. De voorzitter herdenkt op dezen dag waarop de Raad samenkomt, in enkele hartelijke woorden het heuglijk feit, dat onze geëerbiedigde Vorstin, Koningin Wil- helimna verjaart. Herdenkt in korte trek ken wat H.M. de Koningin in de 35 jaren voor ons land en volk is geweest, en spreekt den wensch uit, zeker namens alle leden van den Raad, dat God de Konin gin nog lange jaren mag sparen voor land en volk. Spontaan volgde daarop door de leden van den Raad „Lang leve de Konin gin". De voorzitter, de heer J. van der Meu- len, opent daarop de vergadering met ambtsgebed. Met kennisgeving afwezig de heer Jac. van Beek, wegens ongesteld heid, verder alle leden tegenwoordig. De secretaris, de heer B. den Braver, leest de notulen, die onveranderd worden goedge keurd en vastgesteld. De voorzitter doet mededeeling van ingekomen stukken w.o. missive van Ged. Staten houdende goed keuring van raadsbesluiten. Mededeeling van Ged. Staten dat het bedrag voor de gemeente voor één leerling, die de H.B.S. te Leiden bezoekt, is gesteld op f 176. en voor één leerling die het openbaar Gymnasium bezoekt te Leiden, is gesteld op f 121.70. Deze stukken worden voor ken nisgeving aangenomen. Verder is ingekomen een adres van en kele ingezetenen der gemeente met ver zoek tot verbetering van de West-Zijde- weg, daar deze weg gevaarlijk wordt en noodzakelijk verbetering behoeft. B. en W. stellen voor aan te houden tot behan deling van de begrooting. Bij een opmer king van den heer Scheel, dat bij besten diging ongevallen te wachten zijn, zegt de voorzitter, dat reeds opdracht is gegeven de noodzakelijkste plaatsen in orde te brengen Naar aanleiding van een adres van de slagerspatroons „De Hanze Bond", om op het dorp gelegenheid te openen tot aangifte voor slachtvee, stellen B. en W. voor, wegens het gering aantal be langhebbenden in verhouding tot de kos ten, hierop niet in te gaan, waartoe wordt besloten. Een ingekomen schrijven van V. alhier, om een bijdrage van de gemeente in de kosten van verpleging van een kind in het gesticht „Effatha" te Voorburg, zal op voorstel van B. en W. bij de begrooting worden behandeld. Aangeboden wordt de rekening van het Waterbedrijf over 1932, waarvan de ontv. en uitgaven bedragen f 15.279.78, met een reserve van f 167.611/2. De landarbeiders-stichting. Aangeboden wordt de gemeenterekening 1932, waarvan de ontvangsten bedroegen f 173 430.76, de uitgaven f 176.939,77, met een nadeelig saldo van f 3509.01. Als oor zaak van dit nadeelig saldo wijst de voor zitter op het lager bedrag aan schoolgel den, personeel- en vermogensbelasting dat is ingekomen, waarbij tevens moest wor den gedekt een tekort van de landarbei derstichting, daar de huurders der wonin gen in gebreke waren gebleven hun huur schuld te voldoen. De heer O. A. van Dam vraagt eenige inlichtingen omtrent de landarbeidersstichting, waarop de voorzit ter breedvoerige mededeelingen versohaft. Na gehouden bespreking, waaraan ver schillende leden deelnamen, wordt beslo ten het bestuur der stichting te verzoeken handelend op te treden, en een einde te maken aan dezen toestand die zoo niet langer mag worden bestendigd. De kapi- taaldienst 1932 sluit met een nadeelig sal do van f 9832.14. De voorzitter merkt hier bij op, dat dit bedrag niet behoeft te ver ontrusten, daar het een voorschot betreft aan de bouwvereeniging „Volksbelang". Tot lid der commissie tot nazien der re- UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. KONINGENNEFEEST. Hardloopen en hoogspringen ter eere van Hare Majesteit I Ook hier ter plaatse i« de verjaardag van onze Landsvrouwe weer op luisterrijke wijz© gevierd. Door de Wilhelmina en Chr. Oranjevereeniging was dit jaar gezamen lijk een zeer groot programma opgesteld. Reeds vroeg wapperden van de gemeen tegebouwen de Nationale driekleur, terwijl ook vele particulieren dit jaar de vlag had den uitgestoken. Reeds dit gaf onze ge meente een vroolijk aanzien. Traditioneel werd het programma in de vroege morgen aangevangen met het bei eren van de klok van de Ned. Herv. Kerk, Ju liana straat, gevolgd door koraalmuziek op het kerkplein en voor het Nutsgebouw door de plaatselijke muziekvereenigingen. In de morgenuren bepaalde zich het feest in hoofdzaak tot verschillende feeste lijkheden voor de kinderen op de scholen, waar zij tevens door genoemde vereenigin- gen rijkelijk werden getracteerd. Toen de schooljeugd los kwam, getooid met. vlaggetjes, sjerpen en andere Oranje versiering was reeds overal een groote drukte op straat te constateeren. Het middagprogramma ving aan met een optocht met muziek van de plaatselijke gymnastiek- en voetbalvereenigingen. De opstelling had plaats aan den Buitenweg waar zich toen het meeste publiek concen treerde. Deze optocht was tevens bedoeld als marschwedstrijd. De optocht werd be geleid door muziek van „Crescendo" en werd voorafgegaan door de vaandels van beide vereenigingen en verschillend© be stuursleden. keningen worden benoemd de heeren M. Scheel, Jac. de Kort en J. A. van Vliet. Opheffing openbare scholen. De voorzitter stelt daarop aan de orde: Voorstel van B. en W. tot opheffing van de openbare lagere sohool, en deelt daar bij mede, dat het aantal leerlingen van d© school zeer gering was geworden, en slechte over twee gezinnen ging. Hiervoor is met de gemeente Boskoop een gemeen telijke regeling getroffen, zoodat de leer lingen daarop de openbare school kunnen worden geplaatst. Met algemeen© stem men wordt besloten tot opheffing van de openbare school over te gaan. Aan mej. de wed. W. van Gent wordt als schoon maakster der school, daarop eervol ont- slag uit haar betrekking verleend. De keurloonen. Hierop volgt: Vaststelling verordening regelende de vee- en vleeschkeurloonen en rechten voor het gebruik van de inrich ting van noodslachtingen in de gemeente. B. en W. stellen voor: A: voor het keu ren van: a. een eenhoevig dier boven den leeftijd van één jaar f 5, b. een eenhoevig dier van één jaar en daar beneden f 2.50, c. een rund (uitgezonderd kalf) f5, d. een kalf f 1.25, e. een nuchter kal f 0.75, f. een varken f 1.50, g. een schaap f 1.25, h. een geit f 0.75 met dien verstande dat in af wijking van dit tarief wordt geheven in dien door denzelfden eigenaar telkens ge rekend over één kalcndcrweek, ter keuring worden aaneboden, 'meer dan 5 runderen (uitgezonderd kalveren), voor elk slacht dier f 3.50, maar dan 10 runderen (uitge zonderd kalveren) voor elk slachtdier f 2.50, meer dan 5 kalveren, voor elk slachtdier f 1, meer dan 20 kalveren, voor elk slacht dier f20.75, meer dan 5 nuchtere kalveren, voor elk slachtdier f 0.50, maer dan 100 nuchtere kalveren, voor elk slachtdier f 0.40, meer dan 10 varkens, voor elk slachtdier f 1, meer dan 100 varkens, voor elk slachtdier f 0.75. B: voor het onderzoek van ingevoerd vleesch, zooals dit is aangeduid in of krachtens de vleeschkeuringswet (Staats blad 1919 No. 524) f0.03 per K G., met een minimum van f 0.25, met dien verstande, dat vor het onderzoek voor vleesch hier bedoeld, voor ieder heel dier of voor elk deel van het dier, ten hoogste is verschul digd het recht onder A. van dit art., dat door B en W. eenigszins gewijzigd en verminderd zal worden vastgesteld. C: Voor het gebruik van de inrichting voor noodslachtingen: a. Voor een eenhoe vig dier boven den leeftijd van een jaar f 4, b. voor een eenhoevig dier van één jaar en daar beneden f 2, c. voor een rund (uitgezonderd kalf) f 4, cL voor een kalf f 1.50, e. voor een nuchter kalf f 0.75, f. voor een varken f 1.50, g. voor een schaap f 0.75, h. voor een geit f 0.75. Bij de bespreking deelt de voorzitter mede, dat met den keurmeester den heer Commandeur, een bespreking heeft plaats gehad in de nu te volgen gedragslijn door de gewijzigde omstandigheden, in ver band met het salaris dat noodzakelijk moet worden verhoogd. Na breede bespre king, waaraan verschillende leden deelna- men, wordt besloten voorloopig voor een jaar bij aanvoer van 40 varkens 75 pet. van het keurloon aan den keurmeester af te staan. Met algemeene stemmen wordt de voor gestelde verordening daarop aangenomen. Tot lid der commissie tot wering van schoolverzuim, wordt in de vacature, ont staan door vertrek van den heer J. v. d. Meulen, benoemd de heer M. Jansen, hoofd der Ned. Herv. school. De rondvraag levert niets op, waarop de voorzitter de vergadering sluit. Na een rondgang door onze gemeente bereikte men tegen halfdrie het A.V.V.- terrein, waar inmiddels de versohillende volksspelen een aanvang hadden genomen. De belangstelling voor deze volksspelen was dit jaar niet zoo groot als anders, wat was toe te schrijven aan het feit, dat de inschrijving, gelet op de schoolfeesten voor de kinderen, alleen was opengesteld voor kinderen boven de 12 jaar, terwijl ook de tevens gehouden gymnastiek en athlethiek- wedstrijden hieraan zeker niet vreemd zijn geweest. Niettegenstaande hadden zich toch ongeveer 300 deelnemers opgegeven. De belangstelling voor deze volksspelen van de zijde der ouders was evenwel groot en bij de verschillende spelen als kuipjes- trekken en anderen werd dikwijls weer hartelijk gelachen. Om half drie had door de deelnemende vereenigingen aan de athletiekwedstrijden do opmarsch en vaandeldéfilé plaats, ge volgd door een fraaie gymnastiekdemon- stratio en vrije oefeningen dames en hee ren. Vooral de knotsoefeningen der dames van „Hou-vast" vielen hierbij zeer te roe men. Om half vier vingen vervolgens de athle tiekwedstrijden aan. Inmiddels was zoowel het W.V. als A.V.V.-terrein, waar deze wedstrijden werden gehouden, gevuld door een duizend koppige menigte. Het was ge woonweg een compacte menschenmassa. Weldra hcerschte overal een vroolijke stem ming. De talrijke athletiekwedstrijden gaven menige vinnige strijd te zien. Het zeer uit voerig programma werd vlot en correct af gewerkt. Uit alles bleek, dat de regeling en leiding in uitstekende handen was. Een bijzonder woord van lof is dan ook zeker op zijn plaats in de eerste plaats aan de leiders, de gymnastiekleeraren, de heeren P. Zuidam en G. .W. de Jong, de verschillende juryleden, tijdopnemers en lest best de ijverige wedstrijd-secretaris, de heer D. Soeteman, die gewe.oig veel kreeg te verwerken, doch blijk gaf van groote sportervaring. Om pim. 6 uur waren de wedstrijden be ëindigd en werd door het bestuur de ver schillende prijzen uitgereikt bestaande uit verschillende medaille's. Het grootste succes boekte de R. K. S. V. „Wilskracht"' die in totaal dezen middag 19 prijzen in de wacht wist te sleepen; daarop volgen „Alphia" mot 11 stuks, „Hou-Vast" 12 stuks, A.R.C. 7 stuks, D.O.S. 5, E.D.O, 3 en „Kwiek*' 2. Rest ons van het middagprogramma te vermelden dat een en ander werd opgeluis terd door muziek en zang van verschillen de zang vereenigingen, zoodat het zeer ge varieerd programma voor elk wat wil" bood. Hieronder laten wij volgen de verschil lende uitslagen. Volksspelen. Indianendans: le pr. J. Blaauw; 3e H. de Jong; 3e St. Pierrot; -le I. Vis; 5e I. Scholen; 6e P. Vis Tzn; 7e M. Davelaar. Blaas trappen: le pr. J. de Jong; 2e T. E. de Groot; 3e J. Pure veen; 4e H. Schone- wilie; 5e JL Borgmeijer. Ringsteken per rijwiel; le pr. Mien Bal; 2e Lies Verleun; 3e Marie Joha; 4e T. Griffioen; 5e C. Vrisekoop. Baldrijven Meisjes; le pr. Stien Blom; 2e Jeanne v. Engelen; 3e Nel den Hoed; 4o Janny Versteeg; 5o Bep Bogaars; 6e Anny Kok. Kuipjesteken: le pr. W. Vellekoop; 2e J. de Jong; 3e H. Wolfert; 4e J. Bolding; 5e H. Kwakernaak; 6e J. Basie. Baldrijven Jongens: le pr. K. Laros; 2e O. de Boer; 3e W. de Graaf; 4e 8. Pierrot; 5e J. Stalenberg; 6e R. Davelaar; 7e W. Stapper. Balkruien: le pr. Lot Wybenga; 2e Stien Blom; 3e Corrie Koopman»; 4e Dina Geert- man; 5e Jeanne van Engelen; 6e Nel Vliet. Athletiekuitslagen: 100 M. hardloopen heeren: le pr. K. Schmall, A.R.C., 11.7 sec le W. Bergshoeff, A.R.C., 11.7; 2e. H. Vel lekoop, A.R.C., 11.8 sec.; 2e D. Vriesekoop Wilskracht, 11.8 sec 3e G. Bergshoeff 12 sec. 80 M. hardloopen Jongens 1416 jr: le pr. W. Costerus, Alphia, 10.1 sec,; 2e B. Versluis, Wilskracht, 10.2 sec 3e H. Deuren, Wilskracht, 10.6 sec.; 3e v. Muijen, E.D.O., 10.6 sec.; 4e A. Lagendijk, Wils kracht, 10.7 6ec. 80 M. hardloopen Meisjes 1416 jr: le pr. C. Bergshoeff, Kwiek, 9.9 sec.; 2e H. J. Bonte, Hou-Vast, 12 sec.; 3e. C. Rijner, Hou-Vast, 13 1 sec. 60 M. hardloopen jongens 1214 jr.; le pr. H. v. Engelen, Wilskracht, 8.6 sec.; 2e Jac. de Groot, Wilskracht 8.9 sec.; 3e G. Ponsioen, Wilskracht, 9.1 sec.; 4e H. v. d. Meent, Hou-Vast, 9.3 sec. 60 M. hardloopen meisjes 1214 jr.: le pr. M. Schouten, Hou-Vast, 9.4 sec.; 2e C. v. 't Wout, Hoe-Vast, 9. 9 sec.; 3e. G. Roest Hou-Vast 10 sec. 400 M. hardloopen heeren: le pr. D. Vrie sekoop, Wilskracht, 53.9 sec.; 2e H. Meg- chelse, Alphia, 55.1 sec.; 3e A. Sampiemon, Alphia, 57.2 sec. 1500 M. hardloopen heeren: le pr. B. Loogman, Wilskracht, 4 min. 17.1 sec.; 2c D. Vriesekoop, Wilskracht, 4 min. 28 sec.; 3. 0. Bijl, Aphia, 4 min. 35 sec. Kogelstooten jongens 1416 jr: le pr. W. Costerus, Alphia 12.50 M.; 2e B. Versluis, Wilskracht, 10.21 M.; 3e A. Lagendijk, Wils kracht, 10.08 M. Verspringen meisjes 1416 jr:l© jr. C. Bergshoeff, Kwiek, 4.42 M.; 2e M. Schou ten, Hou-Vast, 4.10 M.3e T. Bonte, Hou- Vast 3.97 M. Verspringen heeren: le pr. Jac. Verkerk, Alphia, 5.9 M.; 2e Sampiepion, Alphio 5.90 M.; 3e Jan de Jong Ji. Alphia 5.8ï M.: 4i H. Janmaat, Wilskracht, 5.65 M. Verspringen jongens 14—16 jr; le pr. B. Versluis, Wilskracht 5.05 M 2e A. Hoek, Hou-Vast, 4.82 M.; 3e M. Lagendijk, Wils kracht 4.72 M.; 4e A Roest, Hou-Vast, 4.70 M. Hoogspringen heeren: le pr. Jac. Ver kerk, Alphia, 1.60 M.; 2e K. Schmal, A B.C I.55 M. Polsstokhoogspringen heeren: le pr. S. Koopmans, D.O.S,2.65 M.2e T. v. Leeu wen, D.O.S., 2.50 M.; 3e O. v. d. Linden, D.O.S., 2.40 M Estafette jongens 1416 jr: le pr, Wils kracht Iep1. 41.4 sec.; 2o Hou-Vast, 43.3 sec.; 3e E.D.O., 45 sec.. Estafette 4 X 100 M. heeren: le pr. Wilskracht, 50.1 sec.; 2e A.R.C. 2e pl. 51.2 sec.; 2e D.OJ3. le pl. 51.2 sec.; 3e Alphia 2e pl. 51.4 sec. In dit nummer werd A.R.C. le pl., D.O.S. 2e pl., Alphia le pl. gedis kwalificeerd. Marschwedstrijd: 1© pr. Hou-Vast, 217 pnt.; 2e Wilskracht 241.5 pnt.; 3e D.O.S. 238 pnt.; 4e E.D O. 217 pp. Rest ons te vermelden, dat hiermede het gezamenlijke programma van de Chr. Oranjevereeniging en W.V. was afgewerkt, terwijl in de morgenuren door beide ver eenigingen aan H.M. de Koningin een tele gram van eerbiedige hulde werd gezonden. Tijdens de athletiekwedstrijden was op het terrein een tent opgesteld van de afd. E.H. B.O. alhier. Gelukkig kwamen geen ernsti ge incidenten voor, doch enkele keeren heb ben de leden echter heelkundige hulp ver leend. Mede zagen wij op het terrein den leider van E.H.B O. dr. A. W. Hildernisse. Avondfeest Wilhelminaver- eeniging. Het avondfeest van de Wilhelminaver- eeniging ving aan met een voetbalwedstrijd Alphen—Alphia I, waarvoor wij verwijzen naar de rubriek voetbalsport. Overigens gaf de gymnastiekvereeniging „Hou-Vast" een keurige gymnastiekdemonstratic, waarbij de rhytmische oefeningen, knotsoefeningen, fantasiën met de schitterende belichting een fantastisch schouwspel opleverde en voor leden en leider een groot succes wer-1 Ook de zang van iSchoten's Chr. gemengd koor viel bij de talrijke aanwezigen bijzon der in de smaak, terwijl de muziek de vroo lijke stemming nog belangrijk deed ver- hoogen. Het geheel werd tenslotte besloten met een uitstekend geslaagde bioscoopvoor stelling. Avondfeest Chr. Oranjever eeniging. Na een toespraak van den voorzitter, den heer Belgraver, gaf het muziekgezel schap „Arti" eenige mooie nummers mu ziek. Deze avond-bijeenkomst werd gehou den op de met vetpotjes verlichte terreinen van de Martha-Stichting. Vooral deze ver lichting rondom do vijvers gaf ©en fan- tactisch aspect. Evenals vorige jaren was de belangstelling voor dit avondfeest we derom zeer groot. Zeker bevonden zich eenige duizenden menschen op het terrein. AU spreker trad dezen avond op ds. G. W. Westenburg vnn Den Hang, die op vlotte wijze een schitterende Oranjerede uitsprak. Het geheel werd tenslotte ook besloten met een keurige filmvertooning, bovendien wa ren op het torrein overal geluidinstallaties opgesteld. Zoowel Oranje als W.V-verg. kunnen met genoegen op een schitterend geslaagd feest terugzien, dank zij mede het prachtig© weer. BODEGRAVEN. KON INGINNEFEEST. Ringrijderij en Ruiterfeesten. Reeds vroeg in don morgen wapperde van vele huizen reeds de vaderlandaoh© driekleur ter blijde herdenking van Hare Majesteits geboortedag. Vanuit de Ned. Herv. Kerk werd de feestdag niet klokge lui aangekondigd. Te negen uur had er een kinderoptocht plaats, terwijl te half elf een aanvang genomen werd met de natio nale Ringrijderij. Misschien ook doordat er op versohillende plaatsen werd feestge vierd, was de deelname aan dit nummer niet zoo buitengewoon groot. Te half twee waren op het V. V. B. terrein groote ruiterfeesten. Er was zeer veel publiek aanwezig. De lutslagen luiden als volgt: Individueele dressuurproefle prijs D. Vergunst 10.— 2e prijs J. Boer 5. 3e prijs D Bode gom 2.50. Viertal: J. Snel, D. Vergunst, J. Boer en C. v. Donk le prijs 20.—; 8. Bodegom O. v. d. Slee, mej. A. do Jong en G. van Driel 2e prijs 15.M. van Tol, A. v. d. Breggcn, M. Donke, en S. v. d. Bregge 3** prijs 10.;z J. van DieTn, mej. T. Speel man, J. Speelman en L. Boer 4e prijs 5. Voor het springconcours werden do prij zen gewonnen door T. Speelman en J. Boer. Springen voor groepen van 3 ruiters: F. van Tol, v d. Breggen, M. Donker le prijs 10.Nol, Boer en Speelman 2c pr. 7.50 v. Dieën, Riiting en C. van Donk 3e prijs 5— Individueel springconcours: v. d. Breg- gon le prijs 15.v. Tol 2c prijs 10. C. van Donk 3e prijs 5.Bodegom 4o prije 2.50. Het nummer caroussel rijden was een gToot succes In. het nummer lintonroof werden do prijzen gewonnen door: lo Donker 10. 2e Oppelaar 5.3e v. Dien 2.50. Do jury, welko uitstekend werk vorrioht- te bestond aiit de heeren: P. K. Kistenma ker en G. Griffioen. Des avonds te acht uur word een open lucht bioscoopvoorstelling gegeven, waar mede de feestviering werd besloten. Het 'Mond- en Klauwzeer. In totaal zijn thans 102 gevallen van mond- en klauwzeer ter secretarie aangegeven, Geboren: Grietje, dochter van J. Bokker en van A. Tule Willem Jacobus, zoon van K. van Rijn en van F. Oskam Oatharina Mensje, dochter van J. Plomp en van J. Ravestein. Ondertrouwd: J. A. Janmaat, 23 jajar en A. M. Agterof, 27 jaar C. van den Akker 25 jaar en J. v. d. Vecht 27 j. Overleden: L. Brak m. «6 jaar. Gevestigd: G. van der Neut z. b. van Montfoort. V e r tr o k k e n M. 0. J. van der Waal z. b. naar Ridderkerk S. do Vries, boe renarbeider, naar Drachten J. dó Hart, z. b. naar Amsterdam W. V en gezin, opzichter Waterstaat naar 's-Gra- venh.-ge J. van «Ier Giesen, leerling verpleegster naar Amersfoort. UIT DE OMGEVING NOORDWIJK. TWEE INBREKERS BETRAPT. De buit lag klaar In de keuken. Gistermorgen werd door den huisbewaar der de B. onraad ontdekt in een onbewoon de villa aan den Koepclweg van den heer E. Hij zag bij zijn komst twee als heer ge- kleede personen uit een geopend raam ver schijnen. Hij trachtte die personen te vol gen en liet inmiddels de politie waarschu wen, die terstond ter plaatse verscheen. Tusschen Atjehweg en Koepelwcg werd een klopjacht gehouden. De twee bedoelde personen werden gearresteerd en overge bracht naar het politie-bureau. Tijdens de overbrenging trachtte een der gearresteer den een geladen revolver en inbrekerswerk tuigen ongemerkt te doen verdwijnen, wat hem echter niet gelukte. De gearresteer den blijken Rotterdammers en gofde be kenden van de politie te zijn. Bij een daar na ingesteld onderzoek bleek in do villa van den heer E. alle kasten, laden en bu reaux opengebroken te zijn. Eenig geld, goud en zilver lag reeds gesorteerd en ver deeld op de aanrecht in de keuken. Blijk baar werden de heeren verrast door den huisbewaarder en hebben geen tijd gehad om de buit mee te nemen. De politie heeft alles inbeslag genomen en stelt ren onder zoek in. Zeer waarschijnlijk zullen zij na verhoor door den Commissaris ter beschik king van de Justitie worden gesteld. Koninklijke onderscheiding. Ter gelegenheid van den verjaardag van Hare Majesteit de Koningin werd de cerc- medaille van Oranje-Nassau in brons uit gereikt aan onzen plaatsgenoot, den heer A. Waasdorp, wonende ten huize van zijn schoonzoon H. Heemskerk, Van Panhuys- straat alhier. Bij een nader door ons ingesteld onder zoek blijk de thans Koninklijk onderschei dene reeds begin Mei j.l. 50 jaren in on afgebroken dienstbetrekking te zijn ge weest bij den heer N. Marbus, mclkhande- laar cn veehouder alhier, aan welk feit wegens de groote bescheidenheid zoowel van jubilaris als patroon destijds geen ruchtbaarheid werd gegeven en deze merk waardige dag derhalve geheel onopge merkt bleef. Het verheugt ons derhalve ten zeerste, dat ons Landsbestuur alsnog door deze onderscheiding blijk heeft willen ge ven van Hare waardcering van dergelijke trouwe diensten, welke, helaas met den dag zeldzamer worden. Gisterenavond werd door het Muziek korps te Noordwijk aan Zee aan de nog zeer kranige „Arris" een serenade gebracht, welke zoowel door den onderscheidene als door een vrij talrijk publiek met aandacht werd aangehoord en wij sluiten ons gaarne aan bij dc vele die door hun gelukwenschen van hun belangstelling hebben doen blij ken. OUDE-WETERING Zeilwedstrijden. Het was een goede gedachte van het Bestuur van de Zcilvcr- eeniging „Braassemermcer" op dezen stra- lenden Koninginnedag een onderlinge zeil wedstrijd te houden. De deelname was bij zonder in de Regenboogklasse, waarin 7 schepen aan de start verschenen, zeer be vredigend, terwijl menig toerist van het fleurige aspect, dat het meer bij dergelijke wedstrijden altoos biedt, ruimschoots heeft kunnen genieten. Tc een uur vingen de wedstrijden aan met een fraaie start in de Regcnboogklasse. Alle deelnemers startten zeer goed uitgenomen Steur II, die lets to vroeg was en teruggeroepen werd, hetwelk evenwel niet verhinderde dat de/.c bekwa me Knagzcilcr zich nog behoorlijk wist tc plaatsen. De uitslagen luiden: Na spannenden strijd: 1. Lies II, st. P. Chiefer 1.4830, 2. Braassemermcer. st. H. Nathan 1.48.36, 3. Steur II. st. v. d. Steur 1.51.30, 4. Hollandia, st. v. Staveren 1.51.55. 2e Race: 1. Braassemermcer 1.47.31, 2. Leede II, st. v. d. Meij 1.48.40, 3. Steur II 1.49.44, 4. Lies II 1.50.25. Gem. klasse, 2 deelnemers: 1. Roerdomp st. H. v. Gardingen 2.08.25. 12 Voets-jollcn: 1. v. Wermeskcrken 1.14. 43, 2. v. Vliet 1.15.14, 3. Broere 1 21.58. B. M. klasse: 1. v .Kleef 2.15.30. 2. P. Zeegers 2.48.20 Sharpy-jollen: 1. Nauta 1.49.30, 2. McJ. Cohen 1.52.24. Vecnsche booten: 1. H. Hoogcnboom. NOORDWIJKERIIOUT Een stemmige Koninginnedag. Op zeer eenvoudige wijze heeft men In ons dorp, mede in verband met den slech ten tijd, de verjaardag van H.M. de Ko ningin gevierd. Van vele huizen wapperde de vaderlandsche driekleur meer dan wij ander jaren gewoon waren. Des middags gingen de schoolkinderen in optocht met muziek voorop door het dorp. Des avonds gaf de muziekvereeniging St. Jeanne 'd'Arc een uitstekend geslaagd concert op de ge meentelijke muziektent. Bouwen. B. en W. hebben aan den heer W. van Parera vergunning verleend tot het stichten van 2 woningen langs de Kerkstraat. Goed afgeloopcn. Donderdagvoormid dag is een Scheveningsche vischauto, toen deze de Guldemondsbrug gepasseerd was, van den Gooweg gezakt cn op het bollen land terecht gekomen. Dc bestuurder kwam er wonder boven wonder zonder letsel af, de auto echter was flink beschadigd. Een en ander bracht heel wat nieuwsgierigen op de been, zoodat de gemeentepolitie het verkeer in goede banen moest leiden. Ver betering van dit gedeelte van den Gooweg door versterking met een betonnen muur. waarmee men juist bezig was, is dringend noodig, zooals nu wederom gebleken is. VEUR. Botsing. Nabij Schakcnbosch te Vcur had ccn botsing plaats tusschen een vracht auto, bestuurd door v. d. Z., wonende Broekwcg en een sneltram van dc N. Z. H. T. M. Door een vooruit gezonden man was de baan vrij gegeven, doch juist was dc trac tor over de lijn, of er naderde een snel tram. Dc bestuurder hiervan trachtte door krachtig remmen een aunrijding te voorko men, doch slaagde hierin niet; de auto werd een eind mcdcgesleurd. Zoowol 'le auto als de tram beliepen groote schade, terwijl dc tram daarbij groote vertraging kreeg. Dc chauffeur kwam er zonder letsel af. Verzakt. Aan de Rietvinklaan tc Vcur zakte gisteren een geladen vrachtauto van dc fa. Gebr. P. uit Leiden in den berm van den weg. De tractor kwam daardoor juist op de lijn van de blauwe tram te staan, welke daardoor een uur vertraging ondervond. Een kraanwagen van de fa. v. d. B. uit Voorburg zette den wagen weer op den weg. Proces-verbaal. Tegen F. J. T. tc Vcur is proces-verbaal opgemaakt door de Rijks politie, daar deze zich had uitgegeven voor Rijkspolitieman en met een geweer had gedreigd. Het geweer is in beslag genomen.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 13