r VRIJDAG 1 SEPTEMBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 11 UIT DE RIJNSTREEK HAZERS WOU DE—GROENENDIJK. Opening der Vleeschwaren en Conserven- fabriek „De Rijnstreek". Het was Woensdagmiddag a tuier een ongekende drukte van auto's en wielrij ders nabij de nieuwgebouwde 'slachtplaats en Vleeschwarenfabriek van de firma L. Zand voorts Slagerijen. £eer velen hadden aan de uitnoodiging gehoor gegeven, om bij de op eenigzins feestelijke opening van bovengenoemde, fabriek tegenwoordig te zijn. Onder de talrijke aanwezigen merkten wij op burgemeester en wethou ders van Hazerswoude alsmede bijna alle Raadsleden, den heer B. den Braver, ge meente-secretaris, enkele afgevaardigden van de vereeniging van Yee- en Vleeseh- handel, alsmede zeer vele slagers uit Lei den en omgeving. Ook waren tegenwoor dig het geheele personeel van de boven genoemde firma, verschillende landbou wers uit onze omgeving, de architect de heer van S trien, onder wiens leiding deze zoo schitterende zaak is tot stand geko men, alsmede gebrs. Ransdorp, aanne mers te Lisse, door wien het werk is uit gevoerd. Nadat het gebouw geheel bezet was met belangstellenden werd door den heer Zandvoort een kort openingswoord gesproken. Spreker bracht op de eerste plaats een woord van dank aan allen voor de betoonde belangstelling om bij deze opening tegenwoordig te willen zijn, maar vooral richtte hij een woord van dank aan den heer van Striem onder wiens leiding deze fabriek is tot stand gekomen en aan de firma gébrs. Ransdorp, aannemers te Lisse, die het werk op zeer voortreffelijke wijze hebben uitgevoord, 'alsmede aan _de verschillende aannemers, die hun arbeid en hun kunstzin er aan hebben geschon ken. Hierna verklaarde de firmant de fa briek voor geopend. Vervolgens werd het woord gevoerd door den burgemeester, J. v. d. Meulen, die op do eerste plaats een woord van dank richtte tot den heer en mevrouw Zandvoort, ,voor de uitnoodiging tot hem gericht om als hoofd van deze ge meente bij deze openingsplechtigheid te genwoordig te zijn. Spr. hoopt, dat van deze zaak, welke voor de gemeente Ha zerswoude een aanwinst is, al wordt zij niet door ingezetenen beheerd en be werkt, toch in de toekomst, wanneer het blijkt, dat er uitbreiding van personeel of anderzins noodig is, de ingezetenen, zul len profiteeren. Vervolgens werd er door verschillende aanwezigen o.a. door don heer van Strien, den heer Ransdorp, den afgevaardigde van Ver. Vee- en Vleesch- handel, den heer Bergers als collega, den heer van Dam als producent, woorden van gelukwensoh gesproken. Door een der leden van het personeel werd na een sehoonen wensoh uit naam van al het personeel aan de firma een prachtige electrische hangklok aangebo den. Nadat nog door verschillende der aan wezigen het woord was gevoerd, werd de eerewijn rondgediend en werd door alle aanwezigen dè fabriek bezichtigd. Deze zaak, welke naar de eischen des tijds is ingericht, biedt waar van prima kwaliteit, zooals wij in de koelcellen konden consta teren. Wij van onzen kant kunnen dan ook niet anders doen, dan de firma ge luk wenschen met deze flinke onderne ming. En wij kunnen de huismoeders gerust aan raden, er eens een hartig stukje te gaan halen in de bekende winkels te Leiden zoowel als elders. AARLANDERVEEN. R.-K. V. V. „A. V. B.". Dinsdagavond kwamen de leden van de voetbal vereeni ging „AarFveensoho Boys" ter vergade ring bijeen, Na opening door den voorzitter Worden alle leden in het bijzonder den geestelij ken adviseur, welkom geheeten. Wegens het bedanken van den vorigen secretaris, stelt de voorz. voor, eerst tot stemming over te gaan. Met algem. stem men wordt de heer B. C. A. Cocx be noemd, die zijn benoeming aanneemt. Dan volgt de benoeming van een lid der kas- commissio en wel H. Mesman. Vervolgens wordt het hoofdpunt van de agenda be sproken: de toetreding tot den Diocesane Haarlemsche Voetbalbond met het eerste elftal. Na eenige discussies ziet men er het nut en belang van in en wordt beslo ten aan de aanslaande competitie deel te nemen. De voorzitter doet mededeeling, dat de vereeniginger in geslaagd is met de welwillende medewerking van het kerkbestuur een nieuw terrein te huren, wat bij de leden een groote beval geniet, Nog volgen enkele punten van huishou- delijken aard en is de rondvraag aan de beurt. Hiervan wordt door de leden, die goed waren opgekomen, een ruim gebruik gemaakt. De geestelijke adviseur en de voorzitter spreken nog enkele aanmoedi gingswoorden, waarna deze geanimeerde vergadering door den voorzitter wordt ge sloten. LEIDERDORP. Onderscheiding. Op de Westlandsche Bloemen- en Fi-uittentoons telling te Naaldwijk is de zilveren medaille toege kend aan de N.V. Kunstaardewerkfabriek „De Rijn" v.b. H. Zaalberg te Leiderdorp. NIEUWVEEN. Meer werkloozen. Het aantal werk- loozen beweegt zioh in stijgende lijn. Thans staan er aoht ingeschreven. Te vens kwam ons ter oore, dat er tegen Za terdag a.s. waarschijnlijk eenige wegwer kers ook zullen afzwaaien. Geboren: Albert us Gerardus z. v. A. J. van der Hoorn en M. J. Holscher. Overleden: Reitze Lemstra 75 jaar. Gevestigd: A. J. van Ankeren van Batavia, M. M. Koppenol van Ca nada. E. Kosters van Ermke (DuitschL). T. Wildschut van WymbritseradeeL LAWN-TENNIS DE NATIONALE KAMPIOEN. SCHAPPEN. Mej. Belzer verliest van Mej. Terwindt. De kwarteind strijden reeds in vollen gang. Timmer in het veld. Door de bijzondere gunstige weersom standigheden en de hard werkende wed strijdleiding, die overigens de medewer king van iedereen heeft, is er ook tijdens den derden wedstrijddag bijzonder schot in heb programma gekomen. In het dames enkelspel zijn de laatste acht bekend, ter wijl reeds een kwart finale is gespeeld. En deze kwart finale leverde een verras sing op. De geplaatste speelster mej. Bel zer werd geslagen door Mej. Terwindt. De laatste had gisteren Mevr. Straub-Jansen uitgeschakeld, een prestatie die zeker de aandacht ver-diende. Doch dat zij heden ook mej. Belzer zou verslaan, hadden ze ker weinigen kunnen denken. Het was overigens weer een spannende partij vooral in den eersten set. In den tweeden set echter was mej. Ter windt dusdanig sterker, dat mej. Belzer geen enkele game kon halen. En ook de derden set werd door mej. Terwindt ge wonnen, zoodat zij tegen Mej. Roll in Oou- queraua zal moeten spelen, die wel van mej. de Jong zal winnen in den hal ven eindstrijd. In het heereneikelspel zijn de laatste acht ook reeds aangewezen. In de bovenste helft zijn thans aanwe zig Timmer, Weber, Koopman en Hughan, in de ondeiste helft Karsten, Van Olst, Leembruggen en Scheurleer. Timmer trad heden in het enkelspel twee maal in het veld, in de tweede ronde sloeg hij Hoving en in de derde ronde den Zui delijken speler Mr. Brouwer, beide koeren vrij gemakkelijk. In de kwartfinale komt Timmer nu tegen Weber. In hot damesdubbelspel speelden do ge plaatste speelster Mevr. Boutmy en mevr. Jonquiere, waardoor zij de dames Mechel een partij cadeau gaven, die daarmede in den halven eindstrijd kwamen. Paar zul len zij wei sneuvelen tegen de dames Rol- lin Couquerque en Dros-Oanters. In de onderste helft wisten de beide geplaatste paren Mevr. StraubJansen Mej. Jurrema en mej. Belzer, mej. Kerckhoff zich te handhaven. Drie van de vier kwart eind strijd en zijn reeds in het heerendubbelspel gespeeld. Koopman en Timmer hadden weinig moei te met de beide Sigmonds, terwijl ook van Eek en Wetselaar in straigt sets van Tjoa en Nel wan wonnen. Een interessante partij speelden Hug han en Leembruggen tegen van Riemsdijk en Tesohmacher. De vollies van Van Riems dijk en Tesohmaoher waren zeer zwak, terwijl juist dit punt bij Hughan zeer ver zorgd was. Bovendien maakte Hughan aan het net vele ballen aif. Met 63 6—3 75 plaatsten Hughan en Leembruggen zich in den halven eindstrijd. Vrijdag worden versohillende kwarteind strijden gespeeld en hoogstwaarschijnlijk reeds eenige halve eindstrijden. De resultaten van heden waren: Damesenkelspel. 2e ronde: mej. T. de Jong sl. mevr. van Alfen 64 60. Kwarteindstrijd: mej. Terwindt slaat mej. Belzer 46 60 62. Heerenenkelspel. 2c ronde: Timmer sl. Hoving 60 63 63; Karsten s. mr. M. 0. Sigmond 108 81 64. 3e ronde: TimmoT sl. mr. Brouwer 62 63 63; Koopman sl. van Eek 46 97 26 6—1 64; Hughan slaat Teschmaoher 63 63 36 63; Soheurleer slaat Hey- nen 6—3 6—8 6—2 6—2; Leembruggen sl. Wetselaar 1—3 7—9 6—1 6—2; Van Olst sl. F. de Graaff 10-8 4—6 6—2 0—1; Kar sten sl. Jhr. H. A. C. van Riemsdijk 6—3 6—0 7—5 Damesdubbelspel, 2e ronde: mej. Rollin öouquerque en mevr. Dros Canters slaan mevr, van Alfen en mej. Groenewegen 61 6—2; mevr. M. Mechel en mej. R. Mcohel w. o. mevr. M. Boutmy en mevr. M. R. Jonquiere; mevr. Straub Jansen en mej. Jurrema sl. mevjr. B. Koopman en mej. T. de Jong met 4—6—1 6—1; mej. Belzer en mej. Kerckhoff' sl. mej. van Herwijnen en mej. Terwindt 26 62 62. Heerendubbelspel, kwarteindwodstrijden Koopman en Timmer sl. mr. P. J. Sig mond 6—0 64 6—2; v. Eek en Wetselaar sl. Tjoa en Nelwan 64 62 62; Hughan en Leembruggen sl. van Riemsdijk en Tesch aoher 63 63 75. Gemengd dubbelspel, kwarteindwedstrij- den: mej. Rollin Couquerque en Timmer sl. mej. Groenewegen en Wetselaar 61 62; mej. Bahlmann en mr. Beete w. o. mevr. Jonquiere en W. J. Karsf.cn; mej. A. Kerckhoff en G. J. Scheurleer verliezen van mevr. Dros-Canters en Koopman 97 6—3. GOLF DE NOORDWIJKSCHE GOLFWEEK. De Noordwijksche Golfweek is gisteren voortgezet met het approach and putting: W. van Lanschot, F. G. Waller en E. Spur scoorden elk 11 p. met 4 ballen, zoodat zij om den prijs moeten overkampen. Op veler verzoek is er een kleine wij- zigng gekomen in hot programma van de golfweek. Zondag a.s. wordt in plaats van 18 holes tegen bogey een vlaggen wedstrijd gehouden. VOETBAL Alphen I—Olympia I 3—1. Alphen heeft tegen het Goudsche Olym pia, dat zij straks in de competitie even eens zal ontmoeten, een oefenwedstrijd ge speeld. Het Alphen-elftal was volledig op gesteld, zooals het in de competitie zaJ uitkomen. Olympia telde 3 invallers. Het spel is aanvankelijk van beide zij den was onzeker. Alphen herstelde zich het eerst en zette eenige keurige aanval len op. Wanneer Windhorst den bal mooi vrij maakt, zendt Ram een liarden kogel in, welken de doelman nauwelijks tot cor ner kan verwerken. De aanvallen der gas ten stranden veelal op buitenspel. Na twintig minuten doelpunt Tuinenburg uit een corner (10). Alphon bedreigt voort- durend het heiligdom der gasten en Wind- horst werkt den bal in het net, doch ge bruikt daartoe zijn handen. Even later herstelde hij eohter zijn fout en maakt een keurig doelpunt (20). In de tycedo helft is het spel wat al te gemoedelijk totdat do gasten tegen scoren. Van weerskanten wordt er een schepje opgegooid, zoodat een felle strijd ontstaat. Olympia kon het hoog opgevoerde tempo niet volhouden, zoodat Alphen steeds meer in de meer derheid komt. Het is wederom Windhorst, die door do verdediging beeubreekt en met een vliegend schot den voorsprong vergroot. Na nog c^lige wederzijdsche aanvallen, kondigt de goed leidende scheidsrechter v. d. Spek het einde aan. Het Alphen-olftal, waarin vooral do ver dediging en de middenlinie goed op dreef waren, heeft een uitstekenden indruk ge maakt en kan zoo spelend met een gerust gemoed de competitie ingaan. WATERPOLO PROMOTIE DEGRADATIE COMPETITIE. Hedenavond worden in de zweminrich ting „De Zijl" twee wedstrijden gespoeld voor de promotie-degradatie-compotitie, nl. 8. V. H. I—G. Z. 0. I en D. W. R. II— STAR n. De wedstrijden vangen te 7 uur aan. Woordensch zeventalA.Z.C. Alphen 23 Gisteravond heeft do Alphensche zwem- club in do haven te Woerden een Polo wedstrijd gespeeld tegen het Woerden- sche Stedelijk zevental, bestaande uit spe lers van dc W.Z.O. en de Z.V. „De Forel". Het begin van den wedstrijd kenmerkte zich door van beide zijden veld te verken non. Spoedig echter zwemt Thim zeer snel op en plaatst naar van Leeuwen, die don bal terugspeelt, waarop eerstgenoemde on houdbaar doelpunt. Spoedig geeft Jonge- leen den bal keurig door naar van Leeu wen, die op keurige wijze scoort met een achterwaartsch Bchot. Hierna gaat Woer den tot het offensief over cn scoort door een misverstand der A.Z.C.-achterhoede twee keer achtereen. Met dozen stand komt de rust. Na rust wordt hard gewerkt voor het winnende dolepunt. Eindelijk na 4 minu ten heeft Alphen succes, als Raaphorst zuiver naar Bonte plaatst, die snel op- zwemt en sooort. Met dezen stand komt het einde. WANDELSPORT „Jeanne d'Arc". De inschrijving voor dc te houden 30 en 20 K.M. afstandsmarschen op Zondag 10 September sluit 3 September. Zij, die nog deel willen nemen kunne zich voor dien datum opgeven bij mo. A. v. Dorp, Hoc- rensingcl 6. de hoeren P. Meershoek, Vliet 32 on .J. Bekkering, Javastraat 46. Inschrij ving tot een half uur voor den start i3 mogelijk. ATHLFTIEK ESTAFETTE „DWAR SDOOR LEIDEN" De navolgende vereenigingen zullen deelnomen aan do estafette dwars door Leiden op morgenmiddag: U. V. S. I in wit short on blauwe borek; U. V. S. II in blauwit shirt (verticaal gestreept) en witte broek; A. R. C. in zwart shirt en zwart broek; Alphia in wit shirt met oran je ster en witte brock; N. R. M. in blauw shirt en roode broekDonar in wit shirt met groene ster en witte broek. Do kleedgelegenheid is evenals andere jaren in de voormalige Kweekschool voor Zeevaart en opengesteld om 2.15 uur. De wisselpunten van de estafette zijn: start Kastanjekado voot perceel 10; lo wisselpunt Koninginnelaan voor perceel 19 2e wisselpunt Lammesohansweg voor per ceel 25; 3o wisselpunt. Rorovaarstraat hoek Cathrijnpstraat; 4e wisselpunt Sloenschuur voor Langebrug; 5o wisselpunt Rapenburg voor perceel 52; Be wisselpunt Rapenburg voor perceel 13; 7e wisselpunt Rapenburg voor perceel 91; 8e wisselpunt Witte Singel voor perceel 71; 9o wisselpunt Witte Sin gel bij Groenhovenstraat, WIELRENNEN den. Hij had in 31 min. 13 sec. afgolegd 21.935 km. Ak official was aanwezig de heer Bo»- seels van den Belgischen Wielerbond. Onze landgenoot on ex-wereldrecordhou der, de Eind'hovcnaar Van Hout was bij do pogingen aanwezig. Hij heeft ook eenige rondjes gereden en verklaard dat hij zeer spoedig, waarschijnlijk medio September een officieelo poging zal doen het wereld uurrecord weer op zijn naam te brengen. Gezien den tijd dien hij maakte bij do proefrondjes, gelooft men in Belgische wie- Ierkringen, dat hij er in zal slagen het record op zijn naam te brengen. Leidsche Ren- en Toèlistvereen. „Swift" Gisteravond i« er een koppelwedstrijd gereden over 25 ronden. Hieraan hebben 7 koppels deelgenomen. In de eerste helft hebben de gebroeders De Roode, Ohr. de Vink en Van Aart hun best gedaan en pro beerden zij steeds om weg te loopen, wat hun evenwel niet gelukte, totdal in do 22ste rqpde het koppel C. PaatsR. Riet hoven een kleinen voorsprong wist te be halen en deze behield, waardoor zij op mooie wijze de overwinning behaalden, di rect gevolgd door Ohr. do Vink—M. v. d. Post als 2de! a.ls 3de volgde Th. en Ohr. de Roode; 4e A. CrosM. v. Aart; 5de J. StrijkA. v. Amsterdam; 6de D. J. Tuin J. Scholier; 7de E. Sladek0. Hendriks. Vele renners hadden dc fout begaan om de bochten in volle snelheid te nemen, waardoor zij juist teveel van het rijvlak afgingen en daardoor in do achterste go- ledoren kwamen. Bij oen volgenden wed strijd zullen zij boter moeten uitkijken. 24 September n.s. zullen de Swift-leden deelnomen aan de wedstrijden te Ouden bosch. LAND- EN TUINBOUW ONTEVREDEN OVER DE MELK PRIJZEN. Vergadering van den R. K. Bond van melkveehouders, kring Amsterdam. Woensdag heeft de R. K. Bond van melk veehouders, vakbond L, T. B. kring Am sterdam. een buitengewone ledenvergade ring gehouden. In deze vergadering kwam aan de orde een bespreking over de her ziening der regeerings-contracten. Dat regeeringscontract smaakt ons boe ren niet, aldus uitte zich de voorzitter, de heer Meekel, tijdens de uiteenzetting, waarmee hij de besprekingen inleidde. Het is ons, boeren, opgedrongen door de re geering, zonder dat wij er medezeggen schap in hebben gehad. Vooral de bepa ling van 20 pet. meer levering van 15 Aug. 1933 tot 15 Febr. 1934 is den consumptie melkers een doorn in het oog. Hoewel het bestuur verheugd was, dat vele leden op 1 April hun consumptiemelk verkocht hadden, was het aan den anderen kant zeer ontmoedigd, dat nog honderd leden de melk niet konden verkoopen, feitelijk ten gevolge van het regeeringscontract, waar mee men heeft kunnen knoeien. Een groot deel van den melkhundel heeft op unfaire wijze teveel gekocht van sommige boeren, waardoor anderen me de melk zijn blijven zitten. Het bestuur heeft alles gedaan om de go- dupeerde boeren te helpen, doch de han del hoeft hen niet tegemoet willen ko men. Wel heeft de handel dezen zomer zich tot de regeering gewend, met het verzoek de bepaling omtrent de 20 pet, meerlcve- ring te herzien, waarbij de handel de be lofte deed te zullen trachten, de onge plaatste melk alsnog te koopen. Hiertegen heeft het bestuur zich op dat oogenblik verzet, doch tenslotte heeft het zich be reid verklaard, om dc 20 pet. meerlevering gedurende veertien dagen te laten verval len. De onderhandelingen hebben voor het moment tot resultaat gehad, dat dc Crisis- Zuivel Centrale bij rondschrijven heeft be paald, dat eerst de ongeplaatste melk moet worden opgenomen, voor er andere melk gekocht mag worden. HET UURRECORD. Mislukte pogingen van ChaHler en Debruycker. De bekende Belgische wielrenner Char- lier heeft gisteravond op de baan van St. Truydcn gepoogd het werelduurrecord dat korteling door den Franschman Ri chard behaald was, op zijn naam te bren gen. Hij mocht hierin echter niet slagen. Doordat hij laat had van nierpijn moest hij opgeven. Hij had afgelegd 31.795 km. in 43 min. 46.8 sec. Het gelukte hem eoh ter wel de Belgische records van 525 km. op zijn naam'te brengen. Ook de renner Debruycker deed een poging, doch mocht eveneens niet slagen. Hij moest opgeven omdat de bean to vochtig geworden wae om to kunnen rij De voorzitter deed daarom een beroep op de leden om ertoe mede te werken, dat het bestuur bekend wordt gemaakt of er melk wordt hij gekocht van veehouders, die geen consumptiemelkers zijn. Voorts is men overeengekomen, zoo ver volgde spr., dat de handel en de veehou ders nog eens een herziening hunner con tracten zullen overwegen om te komen tot vermindering van wie te hoog ver kocht hebben, in de plaats waarvan men de ongeplaatste melk zal opnemen. Verscheidene aanwezigen gaven hun standpunt te kennen. Tenslotte heeft de vergadering haar goedkeuring gehecht aan een door het be stuur voorgestelde motie, welke zal wor den doorgezonden aan het hoofdbestuur van den Ned. R. K. Boerenbond. In deze motie worde besloten een dringend beroep te doen op den minister om dezen winter daadwerkelijk den consumptie-melk-prijs te doen aanpassen aan den zoo noodigen productieprijs. STOOMVAARTBERICHTEN STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. POEL AU TELLO (thuiar.) vortr. 29 Aug. van Singapore. KON. NED. ST00MB. MIJ. AGAMEMNON vortr. 30 Aug. van Bar celona naar Genua. AJAX vertr. 30 Aug. von Hamburg n. Amsterdam. ALMELO (tbuisr.) vortr. 30 Aug. van Liverpool naar Londen. ARIADNE vertr. 30 Aug. van Danzig naiar Stettin. AURORA arr. 30 Aug. van Genua te Sevona- BOSKOOP (thuisr.) 30 Aug. 1176 mijl v. Liverpool. OOSTA RIGA vertr. 31 Aug. van Stock holm naar Hamburg. EUTERPE vertr. 30 Aug. van Paeagos naar Bilbao. GANYMEDES vortr. 30 Aug. van Malta naa r Pal ras. HER MES arr. 31 Aug. von Amsterdam te Rotterdam. MEROPE vortr. 30 Aug. van OaUnia naar Messina. ORION arr. 20 Aug. van Piraeus te Ga la mat a. SATUENTJS (thuisr.) 30 Aug. op wo mijl WesL van Land's End. SIMON BOLIVAR (thuier.) 2 Sept. v.m. te Plymouth vervracht. ULYSSES vertr. 30 Aug. van Bourgae naar Varna. VAN RENSSELAER (nitr.) vortr. Aug. van Dover naar Madeira. Von us arr. 31 Aug. van Lissabon te Rolerdnm. VULOANUE vortr. 30 Aug. van Najmia naar Paletmo. HOLLAND—AMERIKA LIJN. DRBOHTDIJK arr. 31 Aug. van Vane. 1. v. Londen to Rotterdam. ROTTERDAM, arr. 31 Aug. van Lieaa- bon to Rotterdam. VOLENADM vortr. 39 Aug. van Now- York naar Bermuda. HOLLAND-WEST AFRIKA LIJN. MAASKERK (uitr.) pass. 30 Aug. I>on- goness. R0TTERDAM8CHE LLOYD. TAPANOELI (uitr. )pa*.o 30 Aug. te Perim. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. ATRKUS arr. 30 Aug. van Hamburg te Immingham. EMZETC0 LIJN. JONGE JACOBUS arr. 2H Aug. van Emden to Tunis. VEREEN. NEDERL. SCHEEPV. MIJ. (Holland-Afri ka-lijn). Hp:EM8KERK arr. 31 Aug. van Ham burg to Amsterdam. DE AVONTUREN VAN PR0FJE EN STRU1SJE. 160. Onmiddellijk word besloten allen u> gaan zoeken. Eerst word geroepen en ge floten, maar het bleef stil, er was geen Profje in de buurt, die antwoord gaf. Toen gingen zo twoo aan twee een verschillen de richting uit, want het was te gevaarlijk om alleen tc gaan. Do kapitein nam Struis- je mee, die echter niet aan zijn zijde bleef, maar telkens vooruit vloog om te zien of hij vanuit de lucht niet wat moer kon ont dokken. Maar de boom en en planten groei den hier zoo dicht, dat men er van boven af niet doorheen kon zien en Struinjo had de grootefce moeite om ztoh er doorheen te 4 worW 190. De afspraak was, dat aU ie/mand een spoor van Profje gevonden ha/1, hij het door oen schel gefluit zou laten weten. Als het donker word zou/Ion ze aJlon weer samenkomen op do plaats waar ze die middag hadden genot. I)c kapitein zag op zijn horloge, dat het niet lang meer zou duren of de duisternis zou vallen en nog nictn was er ontdekt. Hij werd wanho pig en wist niet meer wat hij er van den ken moest. Hij had zioh ju iet moedeloos op een boomwortel neergezet, onverschillig voor do gevaren, toen een schel gefluit weerklonk en hij en Struisjc gingen in do richting vanwaar het gefluit gekomen wa«.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 11