UIT DE OMGEVING VRIJDAG 1 SEPTEMBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 De Raad kwam Dinsdagavond in open bare vergadering bijeen. Voorzitter is de burgemeester. Tegenwoordig alle leden. Na opening der vergadering door den voorz. met gebed worden de notulen der vorige vergadering voorgelezen en onver anderd vastgesteld. Hierna doet de voorz. mededeeling van eenige ingekomen stukken, w.o. een schrij ven van Ged. Staten, waarin verzocht wordt het besluit tot verhaal van pen sioensbijdragen zoodanig aan te vullen, dat het verhaal wegens weduwen- en wee- zenpensioen zal plaats hebben naar een eventueel op den voet van art. 98 der Pen sioenwet 1922 beperkten pensioensgrond slag. Hiertoe wordt besloten, terwijl de overige stukken voor kennisgeving wor den aangenomen. Voorts doet de voorz. mededeeling van de plaats gehad hebbende kasopname bij den gem.-ontvanger en den administra teur van het waterleidingbedrijf, waarbij bleek, dat kas en boeken in orde werden bevonden. Het kassaldo van den ontvanger bedroeg f 1152.62 en van het Waterleiding bedrijf 51.41. Gemeentelijke financiën - Punt. 3. 'Voorloopige vaststelling balans en verlies- en winstrekening Waterleiding bedrijf dienst 1932. Na toelichting door den voorz. wordt de rekening vastgesteld met een batig saldo van 620.78. De reserve op 31 December 1932 bedroeg 800.93. Hierna vindt vastselling plaats van de rekeningen van het Burgerlijk Armbest. en het Burgerlijk Wees- en Armhuis over 1932. Het subsidie van de gemeente aan het Burgerlijk Armbestuur bedroeg 550 Bij deze vaststelling hielden de heeren Slegtenhorst en van Egmond zich buiten medestemming. Punt 5. Voorloopige vaststelling gemeen te-rekening dienst 1932. De vodrz. .doet voorlezing van het rapport der commissie belast met het nazien der rekening. Het onderzoek der rekerting heeft tot geen op- of aanmerkingen geleid en de com missie stelt daarom dan ook voor de reke ning onveranderd vast te stellen en brengt tevens een woord van dank voor het ge voerde beheer. De rekening wordt hierna voorloopig vastgesteld. Gewone dienst. Inkomsten op ƒ98148.35 en de uitgaven op f 90202.26, alzoo een ba tig slot van 7946.09. Kapitaaldienst. Inkomsten ƒ28381.82 en uitgaven ƒ29698.56, alzoo een nadeelig slot van 1316.74. Bij deze vaststelling onthielden de beide wethouders zich van medestemmen. Vervolgens worden aangeboden de be grooting van het Waterleidingebedrijf en de gemeente-begrooting dienst 1934. De gemeente-begrooting sluit op den ge wonen dienst met een totaal inkomsten en uitgaven van ƒ87201.27 en de kapitaal- dienst met een nadeelig slot van 2341.74. De voorz. zegt, dat de begrooting slui tend is kunnen maken zonder belasting- verhooging, mede dank zij het mooie batig saldo der rekening dienst 1932. Spreker stelt voor de begrooting in handen te stel len eener commissie voor onderzoek, n.l. de heeren van der Sterre, Kok en Liever- se, waartoe wordt besloten. Een comptabel besluit tot wijziging der begrooting dienst 1933 wordt na toelich ting door den voorzitter vastgesteld. Op een verzoek van het bestuur der Ned. Herv. School om beschikbaarstelling van gelden (art. 72 der Lager Onderwijs wet 1920) voor algeheele vernieuwing van VAN KOUDEKERK eenige gordijnen voor de ramen der school, wordt hierna gunstig beschikt. Het oude Raadhuis. Punt 10. Voorstel verkoop oude Raad huis en veldwachterswoning. De voorz. zegt, dat nu de werkzaamhe den in het nieuwe Raadhuis langzamer hand ten einde loopen, B. en W. thans voorstellen om tot verkoop van bovenge noemde gebouwen ovy te gaan. Het ligt in de bedoeling om een strook grond bij het oude Raadhuis te voegen, waarbij dan als voorwaarde gesteld moet worden, dat op een of andere wijze moet worden voorzien in de afvoer van faecaliën, in verband met de mogelijkheid, dat de daar gelegen sloot wordt gedempt. De heer de Jong vraagt of het overpad breed genoeg is, waarop de voorz. ant woordt, dat dit 7 Meter vanaf het oude Raadhuis breed is. De heer Van der Lee vraagt of de Raad de gunning ook aan zich kan houden. De voorz. zegt, dat dit recht voorbehouden moet worden, doch spreker wil hier uit- cfrukkelijk verklaren, dat indien de veld wachterswoning en het Raadhuis gegund wordt, dit zal geschieden aan den hoog- sten bieder by den openb. verkoop dus niet aan anderen. De heer Kok vraagt of het niet billijk zou zijn de veldwachter eerst gelegenheid te geven de woning uit de hand te koo- pen. De voorz. zegt, dat hierover reeds on derhandeld is, doch dat men niet tot over eenstemming is kunnen geraken. Thana kunnen wij niet langer meer wachten en zal tot veiling moeten worden overgegaan. Algemeen wordt hiertoe besloten. Punt 11. Machtiging verhuur bovenge deelte Raadhuis. De voorz. zegt, dat de veldwachter te kennen heeft gegeven van dezen huur vrijgesteld te willen worden om verschillende redenen. Het komt B. en W. thans gewenscht voor, dat zij gemach tigd worden de bovenwoning op een nader door den Raad te bepalen huurprijs, te verhuren. Zij stellen voor de huur te be palen op 5.50 per week met inbegrip van centrale verwarming. De heeren Lieverse en van der Lee ach ten dezen prijs te hoog. De gemeente moet voorgaan in de huurverlaging. Een huur van ƒ5 achten zij meer dan voldoende, daar het hier slechts een bovenwoning geldt. De yoorz. merkt op, dat hierbij ook in begrepen is de naast het perceel gelegen moestuin enz. De heeren van der Sterre en Kok ach ten een huur van f 5.50 alleszins billijk, terwijl de heer de Jong deze weer aan den hoogen kant vindt. Na nog eenige besprekingen stelt de heer Lieverse, gesteund door den heer van der Lee, voor de huur te bepalen op 5 per week. B. en W. nemen dit voorstel over en wordt dienovereenkomstig z.h.st. be sloten. Bij de rondvraag zegt de heer van der Lee weer het oude refrein over het nog onbestrate gedeelte van den Lage Rijndijk ter sprake te willen brengen. De weg is thans onberijdbaar. De voorz. zegt dat hierin reeds wordt voorzien en dat ove rigens op de begrooting dienst 1934 een post voor bestrating is uitgetrokken. B. en W. staan nog op hetzelfde standpunt, dat zij bestrating zullen bevorderen, zoodra dit mogelijk is en er werkkrachten voor zijn in de gemeente. Daarom hebben zy 'n post van 10.000 uitgetrokken. Daarna sluiting. VEÜR—LEIDSCHENDAM. FEEST VAN DE BIJZ. VRIJW. LANDSTORM. Minister Deckers woont het bij. Als inzet der jaarlijksche Koninginne- feesten te VeurLeidschendam hield de Bijzondere Vrijwillige Landstorm een groot tuinfeest op het feestterrein. Naast circa 4000 toeschouwers waren aanwezig Z.Exc. Minister Deckers, het Tweede Kamerlid Duijmaer van Twist, de Burgemeesters van Nootdorp en Voorschoten de Zeereerw. heer Pastoor Kammers, het college van B. en W. en raadsleden van Stompwijk en Veur, Hoofdofficieren en officieren van het le ger, enz. De leiding van het feest was in handen van burgemeeser Keijzer, die de volgende openingsrede hield. Excellenties, Dames en Heeren. Als voor zitter van de afdeeling van den B. V. L. heet ik u van hare welkom, inzonderheid u, Minister Deckers, dat gij dezen middag hier aanwezig zijt, waaruit blijkt, dat de B. V. L. u na aan het hart ligt. Ook den voorzitter van den B. V. L., Excellentie Duijmaer van Twist heet ik bijzonder wel kom. Wy geven u de verzekering, dat als het moet, gij op den B. V. L. kunt rekenen. De B. V. L. wil laten zien, dat zij er nog is, zij het dan als voorzorgsmaatregel. Een woord van dank aan allen, die tot het welslagen van dezen dag hebben medege- werk. Helpt ons, gij kunt altijd rekenen op den B. V. L. tot bescherming van ons goed. Spreker stelt voor een telegram van trouw en hulde te zenden aan H. ,M. de Koningin. Thans was het woord aan Kapelaan H. J. Bangert uit Lejden, die de volgende rede hield. Dames, Heeren, Vaderlanders. Laten we veronderstellen, dat wij in ons vader land geen dijken en slaperdijken hadden, dan zouden wij ons moeten verwijten, dat we geen maatregelen hadden genomen en zou bij een ramp het aantal slachtoffers ons aanklagen. Het zou krankzinnig zijn pas een brandspuit te koopen, als er al reeds brand was uitgebroken. Vuur en water zijn elementen, waarvan we voordeel, doch ook nadeel kunnen hebben, zoo is het ook met revoluties: zij brengen wel eens iets goeds, doch maken meestal stuk, wat ons heiilg is. Het gezag en het Oranjehuis staan in ons land sterk en onvergankelijk; we mogen ons gelukkig prijzen, dat de liefde voor ons Oranjehuis zoo groot is, dat men in an dere landen er jaloersch op is. Hulde aan alle B.V.L.'ers, want zij zijn den noodzake lijken dijk tegen ongewenschte elementen; elk vuur van revolutie zullen zij dooven. Hulde aan haar, die vol toewijding is voor het volk. Onze tegenstanders liegen, wan neer zij ons schoone dingen beloven, koeien met gouden hoorns. Hun luchtkasteelen be wijzen de wantoestanden in andere lan den, waar zij victorie hebben kunnen kraaien. We laten ons niet paaien met schoone beloften en laten ons niet inpal men door wie dan ook. Als het noodig mocht zijn zullen wij gereed staan om te verdedigen, wat ons- heilig is en dier baar. In elke R. K. kerk zal Zondag a.s. worden gebeden voor H. M. de Koningin. Onze dierbaarste wensch is, dat God onze Koningin zal behouden; we zweren trouw aan koningin en Oranjehuis. De volgende spreker was het Tweede- Kamerlid en burgemeester van Vriezeveen, de heer J. M. Krijger Jr. Excellenties, Offi cieren, Dames en Heeren. Dank voor de uit- noodiging, welke ik met dankbaarheid gaarne heb aanvaard. Ook in Twente ont breekt niet de liefde voor den B. V. L. Het instituut Zpid-Holland West is gegroeid, daarin verheug ik mij. Er is reden om dit toe te juichen, daar het geboren is in ban- gen nood, de bange nood der tijden; het is onmisbaar, het is noodzakelijk, de fei ten bewijzen dit. In 1918 is het instituut geboren. Bedreigd werd toen onze rechts orde. Minister Heemskerk heeft indertijd gezegd, dat wat over de B. V. L. wordt gezegd in weinig woorden wordt gezegd. We bezitten een Koningin, die voor ons bidt cn werkende voor ons bidt. Een voorrecht is, dat ons mondig volk invloed heeft op den gang van zaken. Vrijheid van politiek en godsdienst bezitten we. In onze Minis ter van Defensie is verpersoonlijkt de man, die ons onze vrijheid zal waarborgen. We moeten zien, wat in Duitschland en Rus land gebeurd. In Rusland maakte men een einde van den Godsdienst, God laat niets afmaken zelfs niet door felsten commu nist. Het is vele soc.-dem. niet aangenaam, als we wijzen op 1918, deze zwarte blad zijde van de geschiedenis is hun niet aan genaam. Troelstra zeidc in 1918, dat hij een volledig revolutieplan in zijn hoofd had. Ook thans wachten de soc.-dem. nog een goede gelegenheid af. Na het gebeur de op de „Zeven Provinciën" is de nationale eenheid weer tot uiting gekomen. Gaarne spreken de soc.-dem. over de dappere on gehoorzaamheid. Ik verheug mij in de ver anderde houding van de soc.-dem. leiders, doch laten we oppassen. Het is vleesch noch visch, doch daarom is het gevaar des te grooter, daarom het groote nut van den B. V. L. Een halve eeuw hebben zij vergif gestrooid, dag aan dag wind gezaaid, waar uit de storm kan opsteken. Gode zijn dank is en blyft er den B. V. L.'er; we zullen de kostelijke goederen, welke God ons ge schonken heeft, verdedigen. Dankbaar ben ik, dat deze dag wordt gehouden, een dag voor de Verjaardag van onze Koningin. Laten we op dezen dag als B. V. L.'ers en Nederlanders onze rouw en liefde voor Oranje openbaren. Zondag a.s. zal ook in alle Protestantsche kerken wor den gebeden voor onze geliefde Koningin, want zy zullen ons niet hebben de goden dezer eeuw. Beide redevoeringen kregen een krachtig applaus. Hierna volgden een tweetal tableaux, ge titeld „Alarm", voorstellende de verschil lende arbeiders in hun resp. vakken werk zaam, welke op het eerste signaal wegsnel len om het dreigende gevaar te keeren, en „Als het moet", voorstellende een groep militairen, vertegenwoordigende alle wa penen, gereed om te verdedigen het in het midden geplante oranjevaandel. Ook deze nummers kregen een welverdiend applaus. De mooiste nummers van het programma waren het hierop volgende Carouselrijden door Onderofficieren van de bereden ar tillerie uit Den Haag, motor wedstrijden met hindernissen voor leden van den Motor- dienst van den B. V. L., en springconcours van de gereden Veldartillerie. Kranige Aaaltjes van dressuur en behendigheid wer den hier vertoond. Nadat de Jury, bestaan de uit de heeren Hazebroek, Perquin en luitenant Eschauzier, de punten hadden vastgesteld, werd overgegaan tot het uit reiken van de prijzen, hetgeen door Z. Exc. Minister Deckers geschiedde. Prijswinnaars waren: Motorwedstrijden: 1. Van Nielen met zil veren medaille extra; 2. A. v. d. Arend met zilveren tak extra; 3. Voorham met bron zen medaille extra; 4. Verlaan; 5. Perquin; 6. Bleijs; 7. de Bode. Springconcours: 1. Opperwachtmeester Meiners; 2. Wachtmeester Koenens; 3. Op perwachtmeester de Hartog; 4. Wachtmees ter Alma; 5. Wachtmeester de Mink; 6. Wachtmeester Nijhuis. Tot slot bracht Burgemeester Keijzer Z. Exc. Minister Deckers dank voor zijn be langstelling, waarop deze zijnerzijds dank bracht aan den Burgemeester voor den ar beid in deze verricht. Met een driewerf hoera voor de Konin gin en Minister Deckers werd de feestelijk heid gesloten. Des avonds te 8 uur gaf de R. K. Har monie „St. Cecilia" een schitterend ge slaagd concert. Het was een heerlijke middag, welke in alle opzichten schitterend geslaagd mag heeten. LISSE Personalia. B. en W. dezer gemeente hebben tot tijdelijk hoofd van de openbare school dezer gemeente benoemd de heer H. Kingma, alhier. Geboren: Gerarda Maria d. van G. M. Paardekooper en A. W. Wassenaar Cor nells Jozef z. van J. P. de Koning en Mè C. Kortekaas Leonardus Cornelis z. van P. van Stein en M. C. van der Meij. Getrouwd: P. Noordermeer te Sas- senheim en J. van Velzen. Overleden: Maria de Vries 75 jaar, echtgen. van J. van Tol. Gevestigd: J. M. van der Lans uit Haarlem I. Hoogervorst uit Oegstgeest A. C. Keizer uit Bennebrook Vertrokken: A. A. van Zeist naar Velzen W. Siebert naar Leiden G. C. Knijnenburg naar Wassenaar G. van der Tang naar Haarlem C. J. Tulen naar Hillegom J. Balkenende naar Noordwij- kerhout B. Klein cn gezin naar Noord- wijk A. J. L. Muilman naar Ooltgens- plaat M. Janssen naar Franeker A. Roozen naar Leeuwarden P. J. Fenstra naar Amsterdam W. van Ingen en gezin naar Gouda H. J. Vaneveld naar Voor hout. NOORDWIJKERHOUT Muziek en zang. Door de Chr. Muziek- vereeniging „Harpe Davids", dir. de heer .v. Velzen. en de Chr. Zangvereeniging „Con cordia", dir. de heer B. J. Verdoorn te Lei den, zal hedenavond een uitvoering wor den gegeven, om 8 uur. op de muziektent. Door de zangvereeniging zal een zestal liederen worden gezongen, waarvan een drietal zal worden begeleid door koper instrumenten. NOORDWÏJK De burgemeester. Naar wij vernemen zal de burgemeester vanaf 1 September ge durende 3 weken met verlof buiten de gemeente vertoeven. Gemeenterekening. De gemeentereke ning, dienst 1932 wijst aan op den gewonen dienst aan uitgaven ƒ891108.15, aan inkom sten ƒ875987.60. zoodat de gewone dienst aan nadeelig saldo oplevert f 15120.55. Op den kapitaaldienst bedragen de inkomsten ƒ701001 56 en de uitgaven ƒ621516.40. zoo dat er op den kapitaaldienst een batig saldo is van 79485.16. De werkloosheid onder de bouwvakar beiders. Ingekomen is een adres van de afdeeling „Noordwijk" van den Algem. Nederl. Bouwvakarbeidersbond, den Ned. Christ. Bouwvakarbeidersbond en den R.K Bouwvakarbeidersbond „St. Jozef" aan den Raad, waarin zij te kennen geven, dat er onder de bouwvakarbeiders een ver schrikkelijke werkloosheid heerscht en dat deze abnormale werkloosheid naar hunne mening voor een overwegend groot deel is toe te schrijven aan de mistoestanden die op het oogenblik in de bouwnijverheid te Noordwijk heerschen als gevolg van het belemmeren van het heele bouwvak door zeer knellende banden van onuitvoerbare wetten en verodeningen. Adressanten ver zoeken den Raad met den meesten aan drang ten spoedigste zeer ingrijpende maatregelen te nemen, opdat alle beletse len, die aan de normale uitoefening van het bouwvak in den weg staan worden wegge nomen ,o.a. door wijziging en voor ieder begrijpelijk maken van de belangrijkste ar tikelen der bouwverordening, en de geheele bouw- en grond-politiek in Noordwijk zoo danig te vereenvoudigen en te verlichten, dat het practisch weer mogelijk wordt aan alle wegen in en om Noordwijk rendabel te bouwen, alsmede een uitbreidingsplan met bebouwingsvoorschriften teontwer pen, waarin met de economische mogelijk heden van Noordwijk wordt rekening ge houden en die in de eerstkomende jaren ook werkelijk verwezenlijk kunnen wor den. WASSENAAR KONINGINNEFEEST Een viering om sombere gedachten te verzetten! Zooals bekend is in deze gemeente Woensdag en Donderdag het jaarlijksch feest gevierd, ter eere van den verjaardag van H.M. de Koningin. Het Bestuur van de Koningin Wilhelminavereeniging had voor deze gelegenheid in samenwerking met de Chr. Oranjevereeniging een program op gesteld dat heel wat beloofde. Ten vorigen jare was den leden een een voudig program aangeboden, maar het Be stuur had gemeend, gevolg gevend aan den wensch der leden, dit jaar een feest te moeten organiseeren, dat de mensch in deze sombere tijden wel eens een gelegen heid mocht hebben, om de gedachten te verzetten. Woensdagmorgen werd geopend met een reveille, gegeven door de muziekvereeni- ging „Excelsior", welke altijd de vereeni- ging trouw ter zijde staat. Met belangstelling werd geluisterd naar de opwekkende muziek op het Dorpsplein. Velen genoten en de belangstelling was buitengewoon. Daarna werd een optocht geformeerd. Voorop ging Excelsior, dan de Besturen der vereenigingen, vervolgens de gymnas- tiekvereeniging „D.O.S." en daar achter de deelnemers aan de volksspelen en wed strijden. De tocht ging door het Dorp naar het feestterrein aan de Jonkerlaan, waar de stilte al spoedig had plaats gemaakt voor levendige vroolijkheid. Hier ving al spoedig aan het ringsteken met rijwielen. Verschillende deelnemers hadden hun karretje aardig opgetuigd en ontvingen daarvoor extra prijzen. Ie prijs werd toegekend aan Lena van der Schans. 2e M. Oudshoorn, 3e Cor Ruyg- rok, 4e Marie Westgeest, 5e Berta van Leeuwen, terwijl met het ringsteken zelve de prijzen verwierven: 1. Cor Ruygrok, 2e H. Kloosterboer, 3e Berta van Leeuwen en voorts nog een vijftal gelukkigen. Op een ander deel van het terrein had de stoelendans voor dames plaats. Ook hiervoor was veel animo en velen gingen verheugd huistoe. Voor jongens was er kuipje-steken. De grootste attractie was 't ..Eerst aan den Trein", een baan met hin dernissen, een balk over een sloot enz. Groot gelach steeg op als er een deelne mer den balk miste en in het water tui melde. Op het middenterrein gaf de gym- nastiekvereen. „D.O.S." een demonstratie, welke eveneens groote belangstelling trok. De jongens onder leiding van den heer van der Weijden lieten wel zien, wat zij kon den. Ieder zette zijn beste beentje voor. Des middags waren op het feestterrein vele wedstrijden voor ouderen, waaraan waren verbonden prijzen voor de deelnemers en prijzen voor behoeftige gezinnen. Ook hiervoor was buitengewoon veel belangstelling. Hartelijk werd er vaak ge lachen om de capriolen welke werden ge maakt en hier amuseerde het publiek zich terdege. Aan alle deelnemers werd een grooten rookworst gratis aangeboden door de fir ma van den Berg en Gerzon. Voor het eerst aan den trein waren de winnaars: 1. A. van Leeuwen, 2. J. van Spronssen, 3. G. Visser en voor touwtrek ken le, 2e en 3e gecombineerd J. Terheij- den, Th. Bellekom en C. Goor. Des avonds werd op het Plein een uit voering gegeven door de Mondorgelclub ,#>oor Vriendschap Sterk". Te 9 uur in den avond had de verlichte gondelvaart plaats. Hiervoor was een enor me belangstelling. Was aanvankelijk de deelname gering, op den avond fcelve ble ken niet minder dan 32 deelnemers aanwe zig. Er was buitengewoon veel werk van de versiering en verlichting gemaakt en de jury had een allesbehalve gemakkelijke taak. Met groote nauwkeurigheid verichtte zij haar taak en de dank, welke haar werd ge bracht, was zeer op zijn plaats. Een oogen blik was men bang voor de orde op de bruggen en langs den waterkant. Alles marcheerde evenwel uitstekend zonder on gevallen verliep alles tot ieders wensch. De prijzen werden toegekend aan H. Prins. 2e Mia Gerhard, 3. Wassenaarsche Reddingsbrigade. Voorts nog een achttal prijzen en eervolle vermeldingen. Jammer was het dat het cabaret in het Centraal Theater moest lijden onder de veelheid van attracties en het goede weer De eerste dag slaagde evenwel uitstekend De 31ste Augustus opende met stralenden zonneschijn. Ondanks dat waren weinig menschen aanwezig bij het koraalmuziek van Excelsior. Dit duurde echter niet lang, want al spoedig kwamen de schoolkinderen naar het centrum gestroomd en als van zelf kwamen de ouders mede. In korten tijd werd een stoet geformeerd van eenige honderde meters met honderden opgewekte en vroolijke gezichten en onder buitenge wone belangstelling werd gemarcheerd naar het Molenplein. Daar werden de le, 2e en 3e en 4e klas sen uit den stoet genomen en gedirigeerd naar het Patronaatsgebouw en het Centraal Theater, waar de kinderen werden ont haald op diverse versnaperingen en een poppenkast en goochelvoorstelling. De hoogere klassen mochten gebruik ma ken van draai- en zweefmolen, ontvingen poffertjes en konden deelnemen aan diver se wedstrijden. Er heerschte een goede stemming en al len gingen voldaan naar huis. Des middags hadden de behendigheids wedstrijden plaats voor motoren. Ook voor dit nummer was de publieke belangstelling heel groot zoowel van de zijde der deelne mers. Niet minder dan 60 motoren ver schenen aan den start. Na afloop werd een wedstrijd gehouden met motorrijwielen voor ingezetenen ge- costumeerd. Ook hiervoor was een groot en dankbaar publiek aanwezig. De uitslagen van deze wedstrijden luiden als volgt: Behendigheidswedstrijden: le prijs Oos- terveer 10 strafpunten tijd 2.30 min., 2e Sosef 10 str.p. 2.42 min., 3e H. Vink 20 str. p. 2.23 min. 4e J. v. d. Berg 20 str.p. 2.42 voor nog een viertal prijzen. De uitslag van het ringsteken was: le. C. Knijnenburg, 2e. J. van Veen, 3e J. v. d. Berg, 4e. J. Knijnenburg, 5e D. van Bar- neveld, 6e. A. Stooker. Voor de costumes werden toegekend aan. le prijs: D. van Barneveld, 2e J. Knij nenburg, 3e C. de Jong, 4e. J. v. d. Berg, 5e A. Strooker, 6e Joop Visser, 7e C. Knij nenburg. Des avonds half twaalf werd een prach tig vuurwerk ontstoken als een waardig slot van deze beide feestdagen. Nog lang bleef het druk in de straten van het dorp. Wassenaar heeft weer op ouderwetsche wijze, de traditie getrouw, feestgevierd, zonder eenige wanklank. TER AAR Een flinke schade. Toen de groenten- andelaar v. E. met zijn auto, die vol ge laden was met versche groenten, moest uit halen voor een andere auto, werd hij aan gereden. De auto sloeg om en kwam in de sloot terecht, nabij v. Z. op den Geerdijk. Niet alleen dat de auto flink beschadigd werd. maar ook de groenten waren verlo ren. Van E. kwam er zelf zonder ongeluk ken af. Het beteekent voor den man een niet geringe schade, daar hy niet verze kerd is. De veilingen. In verband met de af nemende aanvoer zal volgende week 3 maal geveild worden. De veilingsdagen zijn: Maandag. Woensdag en Vrijdag. Nu komen er al reeds flinke partijen tomaten en an dere groenten ter veiling. ZOETERMEER—ZEGWAART. KONINGINNEFEEST. Feest voor oud en jong. Der traditie getrouw vangt de Ko ninginnedagviering des avonds te vo ren van dien dag aan, met een mu zikale rondwandeling door de gemeente cn het houden van een etalagewedstrijd voor de winkeliers. Dit jaar was er tevens een wedstrijd aan verbonden voor versierde auto's, rijwielen, motoren, wagens enz. Toen te ongeveer 8 uur de muziek den rondgang door de gemeenten begon, wa3 een duizendkoppige menigte op de been. Het prachtige zomerweer had de inwoners naar buiten gelokt, terwijl massa's men schen uit den omtrek van hunne belang stelling deden blijken. Met de harmonie voorop deden 8 ver sierde auo's, versierde bokkenwagens en dito rijwiel een zegetocht door de gemeen ten. Er was. van de versiering veel werk gemaakt. De nagebootste locomotief met het noodige personeel in spoorweguniform had veel succes, terwijl mede de andere ver sierde voertuigen wel in den smaak vielen. De jury kende de volgende prijzen toe: le prijs: H. B. Groenheijde Sr. met reclame voor radio-centrale; 2e pr. H. B. Groenheij de Jr. c.s. met nagebootste locomotief; 3e pr. C. Groenheijde, zakelijke reclame; 4e pr. M. P. A. Nouwens, bloemenversiering en 5e pr. J. J. Westerman, kip van bloemen, allen te Zegwaard; le pr. versierde bok kenwagen G. Glijnis te Zoetermeer; een le pr. versierde rijwielen mej. M. Schantz, te Zegwaart. Intusschen waren de beletselen voor de etalageramen weggehaald van de winkeliers die aan den etalage-wedstrijd deelnamen. Dit waren een 36-tal. Een jury uit ingeze tenen beoordeelden het werk der etaleurs. Evenals andere jaren was er weer veel moeite gegeven, om een goeden indruk van den alhier gevestigden winkelstand op het publiek over te brengen. In klasse A verwierven de prijzen: le prijs Jac. van Aalst, 2e pr. A. Jongerius, 3e prijs J. C; Swart, 4e pr. J. Sentel en 5e pr. J. van der Goes, allen te Zegwaart. In klasse B: le prijs C. Dekker, 2e pr. G. P. Roos en 3e pr. J. Vollebregt, allen te Zegwaart. In klasse C: le prijs M. J. W. Pieterse te Zoetermeer; 2e pr. A. J. M. van Well en 3e pr. D. van Vliet, de 2 laatstgenoemden te Zegwaart. In klasse D: le prijs J. C. Spruijt en 2e pr. J. Buitendijk, beide te Zegwaart. Voor den versieringswedstrijd, als voor den etalagewedstrijd bestonden de prijzen in nuttige kunstvoorwerpen. De jongeren zochten hun vertier in de Icafé's, die overvol waren. Jammer dat eeni ge baldadige jongelieden zoo nu en dan de feestvreugde verstoorden.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 10