DONDERDAG 31 AUGUSTUS 1933 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 DE STEEKPARTIJ TE BOXTEL. Moordenaar bekent. De politie en justitie hebben gisteren een belangrijk succes kunnen boeken, waardoor een der vele moorden, die gedu rende de laatste weken in het Zuiden van ons land zijn gepleegd, tot een oplossing is gekomen. De 22-jarige Willems heeft, thans name lijk bekend, de dader te zijn van den moordaans.ag op den 21-jarigen A. P., die op den eersten kermisavond le Boxtel werd gepleegd. Men za| zich herinneren, dat een ernstige ■teekpartij Zondagavond 20 Augustus de kermis in Boxtel in rep en roer bracht. Te ongeveer halfticn begaf zich de jeugdige A. P. in gezelschap van zijn vader en zijn kostbaas op weg naar huis, ten einde daar een kop koffie te gaan drinken en vervol gens weer kermis te gaan houden. In de Onrooischestraat passeerde hij de woning van Willems, met wien hij reeds gedurende langen tijd een veete heeft, in verband met een vrouw, waarop beide jon gelieden verliefd waren. Nauwelijks was A. P de woning van Willems eenige tientallen meters gepas seerd, of W. kwam naar buiten en begon een woordenwisseling met de kermisvieren- den. Er ontstond een vechtpartij en plotse ling viel A. P. hevig bloedend ter aard. Het bleek dat zijn halsslagader met een scherp mes was doorgesneden. Hij gaf spoedig den geest Zeer spoedig nadat het drama zich had afgespeeld werd Willems gearresteerd en naar Den Bosch overgebracht. Hij ontken de echter steeds aan den moord sehi^dig te zijn. We| had hij, zoo verklaarde hij, een woordenwisoling gehad, maar hij had nie mand gedood. Bij een zijner laatste verhooren in het^ paleis van justitie te Den Bosch zei hij" cchler plotseling, naar wij vernemen, dat al dat ontkennen hem nu begon te vervelen en dat hij nu de waarheid maar zou zeg gen. Hij verklaarde A. P. met een mes den doodenden steek te hebben toegebracht. KERMIS- GENEUGTEN. Verzet tegen de politie. Dinsdagavond tegen sluitingstijd vau de Borghemsche kermis kwam een zekere K. uit Oss, die in keruiclijken staat van dronkenschap verkeerde, in verzet togen rijks- en gemeente-politic aldaar en be- leedigdo deze herhaalde malen Toen de politie tot arrestatie wilde overgaan, verzette K. zich met alle kracht hiertegen en trok het mos, doch door het krachtdadig ingrijpen van dc politie en de marechaussee, werd het den weer- spannigo verhinderd, hiervan gebruik te maken. De politic zag zich genoodzaakt K. met geweld vast to binden, waarbij hij verschillende bloedende wonden opliep. De inmiddels toegesnelde menigte begon tegen de politic tc joelen cn te schelden en wilde den man te hulp komen, zoodat do politie zich genoodzaakt zag een char ge uit to voeren en de omstanders met geweld uiteen te drijven. Nadat tenslotte K. tot kalmte was gekomen, werd hij met bloedende wonden te Berghem opgesloten. SPORT ZWEMMEN DE KANAALZWEMMER IJ. Agent van politie Haarlem ni®t geslaagd. Do agent van politie J. C. Haarlem uit Den Haag is gistermorgen om 7.30 te Kaap Griz Nez gestart om een poging te doen liet kanaal over te zwemmen. Door de he vige zeeën werd de Nederlandsche zwem mer echter gedwongen zijn strijd legen de golven te staken en op advies van zijn hel pers gaf hij zijn poging op. De koene zwem mer zal naar Den Haag terugkeeren, doch zeer waarschijnlijk zal hij in September wederom een poging wagen het Kanaal over te zwemmen. TOUR NEDERLANDSCHE ZWEMSTERS IN ENGELAND. Naar wij vernemen is het programma van de Engelsche Tour der Nederlandsche zwemsters als volgt samengesteld: Op 15 September a.s. zullen de Neder landsche bekende zwemsters de dames OverslooL Laddé, Kastein en Willy den Ouden, welke hiertoe voorloopig zijn uit- genoodigd. naar Engeland vertrekken ten einde deel te nemen aan internationale zwemwedstrijden te LondenCardiffDer by en Birmingham. Op 16 September wordt te Londen ge start, waar o.m. Willy den Ouden 220 yards vrije slag zal zwemmen tegen Joyce Coo per en Jenny Kastein 220 yards schoolslag tegen Miss Clifford, Op 10 September ko men de dames in Cardiff 'uit op een zwem feest van Y. M. C. A., waaraan ook de dames Cooper en Clifford, Carter en Wall zullen deelnemen. Op 21 September wordt te Derby ge start. waarbij het volledige programma van Londen opnieuw wordt verwerkt. Op 22 September wordt to Birmingham ge zwommen waarbij Mej. Oversloot tegen Miss Wall de 100 yards rugslag zal zwem men. Verder zijn aan het programma en kele teamraces verbonden, waarbij de Hol- landsebe dames in combinatie tegen sa mengestelde Engelsche combinaties zullen zwemmen. Op 23 September zullen de zwemsters v eer naar Nederland terugkeeren. WATERPOLO HAARLEM—G. Z. C. 1—1. Gisteravond speelden in de Zwem-In- r.chting De Zijl bovengenoemde Vereeni- gingen. G. Z. C. is het eerst in den aan val, doch het schot van den linksvoor faalt. Na eenig heen en weer zwemmen volgt een mooi schot van de Boer Jr., maar de keeper van Haarlem weet er wel raad mede. Een schot van den linksvoor van Haarlem, gaat rekelings over. Een speler van G. Z. C. wordt het water uitgestuurd, dat nu met 6 man verder speelt. Haarlem scniet niet zuiver genoeg om succes te hebben. Dan geheel ouverwachts een schot van den rechtsvoor en het is 10 voor Haarlem. Hierna is het rusten. Na de rust is G. Z. C. in den aanval. Maar ook Haar lem laat het er niet bij zitten. Geregeld zetten beide partijen goede aanvallen op, maar deze gaan door slecht schieten te niet? Bij een geweldig "handschot van den linksvoor van Haarlem redt de paal. Dan een aanvn. van G. Z. C. De Boer Jr. zwemt keurig op en geeft daarna over aan den linksvooi en het is gelijk (11). Kort hier na komt het einde met onveranderden stand. Na afloop van den wedstrijd teekendo Haarlem protest aan wegens het toeken nen van een doelpunt. ZEILEN DE BURNHAMWEEK. De inschrijvingen. De zeil week te Brun ham om Crouoh wordt van 2 tot 9 September a.s. gehou den, en worden georganiseerd door de Royal Corinthian Yacht Club. Voor de teamwedstrijden der interna tionale 12 M2. sharpie klasse komen de volgende ploegen uit: Royal Corinthian Yacht Club met de „Sa muel Plimsoll" en do „Taeping"; de 12 M2 sharpie Association met de „Thermopylae" en de „Red Jacket"; de Cercle de la Voile de Paris met de „Lightning" en de „Anna- sons"; de Norddeutscher Regatte Verein met de „Gesa TT" (stuurman dr. E. Fram- beim) en de „Htinerle VI" (stuurman R. Dehmlow); de Koninklijke Nederlandsche Zeil- en Roeivereeniging met de „Motke tel" (stuurman H. F. Baerselman) en de „Jov" (stuurman A. E. Dudok van Heel); de Watersportvereeniging Loosdracht met de „Mieke II" (stuurman H. J. Soholz) en de „Aay" (stuurman C. Huisken). Voorts vinden nog persoonlijke wedstrij den plaats en hiervoor staan ingeschreven de jachtjes Pericles, Macquario, Red Jac ket, Lightning, Flying Cloud, Titan ia, Tae- ping, Annasona. Rancho Panza, Thermo pylae, Marie Celeste en Raniuel Plimsoll, allen van de Royal Corinthian Yacht Club voorts nemen deel de jachtjes Pekari met stnurvrouwe S. C. Laesz, Hunerle VI met st. R. Dehmlow, de Gesa II met dr. E. Fram'heim, de Motketel met st. H. F. Baer selman, de Joy met st. A. E. Dudok van Heel. de Mieke II met st. H. J. Scholtz en de Aay met st. C. Huisken. GYMNASTIEK R. K. S. V. „DE BATAVEN". Het bestuur maakt bekend, dat de gym nastieklessen onder leiding van den heer Castelein hedenavond aanvangen nl. junio ren van 89 uur en senioren van 910 uur. Sportver. „Klimop". Men verzoekt ons, mede te deelen, dat de lessen der afd gymnastiek wederom zijn aangevangen op Vrijdag 25 Augustus j.ly. op de bekende uren in de school Dui- venbodestraat, en dat a.s. Vrijdag aange vangen wordt met de instudeering van het program voor een uitvoering. VOETBAL DE ENGELSCHE WEDSTRIJDEN. Do uitslagen der gisteren gespeelde lea guewedstrijden zijn: Eerste afdeeling. BirminghamManchester C. 11 Derby C.Everton 11 LiverpoolStoke C. 11 Sunderland—Portsmouth 02 Tweede afdeeling. Bardford C.—Hull C. 1—2 Manchester U.Nottingham F. 02 Plymouth A.W. Ham U. 44 GOLF DE N00RDWIJKSCHE G0LFWEEK. De medalplay-wedstrijd om den Graaf van Limburg Stirumbeker voor dames bracht mevr. Lemberger (24) en mevr. Turnée (19) elk met netto 68 binnen, zoo dat zij om het bezit van den beker zulten moeten over kampen. Na haar maakte mevr. Bangcrt (24) de beete score met netto 69. Voor den Palace Hotelwisselbeker werd do derde ronde gespeeld met de volgende resultaten: F. G. Waller (13) wint met 2 en 1 van F. Scholten (15) met 2 en 1; W. J. Woldring van der Hoop (14) wint met 1 up van Th. W. Osieck (14); M. Wassaard (12) winr met 3 en 2 van H. Binnendijk (13). Thans moet nog één partij voor deze ronde worden gespeeld tusschen J. S. C. Tromp Meesters en R. van Wulff ten Pal- the. De winnaar hiervan speelt met de heeren Waller, Woldring v. d. Hoop en wassaard in de halv eindstrijden. LAWN-TENNIS r DE NATIONALE TENNIS KAMPIOENSCHAPPEN. Eenige verrassingen. Op den tweeden dag der nationale ten niskampioenschappen had het wedstrijd program al een zeer vlot verloop. Aange vangen werd omstreeks 11 uur in den morgen, terwijl doorgespeeld werd tot omstreeks half acht. In het damesenkelspel viel een verras sing te noteeren. Mej. Terwindt sloeg mevr. StraubJansen in drie sets na he- vigen strijd, waardoor mej. Terwindt zich in den kwartiereindstrijd wist te plaat sen. Hier ontmoet zij mej. Belzer, een der vier geplaatste speelsters. Voorts hebben mevr. A. Reydon en mej. Kerkhoff het tot den kwarteindatrijd ge bracht door resp. mej. Groenewegen en mej. Mechel te verslaan. Als mej. de Jong nog tegen mevrouw van Alfen Donderdag uitkomt, zijn de laatste acht van het da mesenkelspel reeds bekend. In het heerenenkelspel vielen geen bij zondere verrassingen. Alle geplaatst spe lers 'wisten te handhaven. Voor de tweede ronde moeten nog twee ontmoetingen worden gespeeld n.l. Timmer tegen Ho ving en mr. M. C. Sigmond tegen iW. J. Karsten. Weber wist zich door een zege over Kerssemakers reeds in den kwarteindstrijd te plaatsen, een overwinning die overi gens gemakelijk in drie straight sets werd behaald. In het heercndubbelspel zijn de aclrt laatste dubbele reeds bekend. Een ver rassing was de zege van Tjoa en Nelwan over Leyenaar en mr. Marinkelle. Voorts wisten van Riemsdijk—Teschmacher en van OlstHeynen zich in de laatste acht te plaatsen. Ook de beide Sigmonds wonnen en wel van den jeugdigen v. d. Graaf en Jacob- sen. Intusschen zullen zij wel door Koop man en Timmer worden uitgeschakeld in de kwartfinale. In het gemengd dubbelspel nam mevr. StraubJansen revanche voor haar ne derlaag in het enkelspel door thans teza men met Hughan van mej. Terwindt en v. Eek te winnen. De eerste set was voor mej. Terwindt en van Eek met 6—0, de tweede set ging naar het Amsterdamsche paar met 61, doch in de final set werd fel gestreden. Het ging na 55 steeds ge lijk op, doch op 1010 viel de beslissing en met 1210 plaatsten mevr. Straub Jansen en Hughan zich reeds in de halve finale. In het damesdubbelspel zit nog weing voortgang, doch heden zal hier wel de noo- dige aandacht aan besteed worden. TENNISOEFENMEESTERS KAMPIOENSCHAPPEN. Op Vrijdag 1, Zaterdag 8 en Zondag 3 Septeüiber wprden te Noordwijk de jaar- lijksohe kampioenschappen van Neder landsche oefenmeesters gehouden, welke wedstrijden plaats vinden op de banen van de Xoordwijksche Sportvereeniging. Voorloopige inschrijvingen zijn binnenge komen van J. Goedraad, kampioen van het vorig jaar, M. Goedraad, W. Hem mes, A Waasdorp, H. Dieckmann, J. Dekkers en J. Sohuring. Op Vrijdag worden o.m. de belangrijke partijen die tusschen de gebroeders Goed raad en die tusschen Hemmes en Waas dorp gespeeld. Iu het dubbelspel spelen o.m. gebroeders Goedraad en Hemmes Waasdorp. Er wordt in halve competitie gespeeld. ^TELRENNHN OSCAR EGG NIET TE ROERMOND. Naar aanleiding van het bericht, dat de Zwitsersche wielrenner Oscar Egg naar Roermond zou zijn gegaan om de baan waarop van Hout eeu nieuw werelduurre cord gevestigd heeft, na te meten, omdat hij aan het nieuwe record, dat nu alweer verbeterd is door den Belg Richard, twij felde, vernemen wij, dat deze mededeeling geheel uit de lucht gegrepen is. Oscar Egg is niet te Roermond geweest en aan de directie van de wielerbaan aldaar is even min iets van de komst van den Zwitser bekend. DE TOUR DE SUISSE. Max Bulla wint de derde étappe. De derde étappe van de Ronde van Zwitserland leidde gisteren van Luzern via Langnau, Bern. Thun, Wimmis, Bol- tigen, Jaunpass, Bulle, Chatel, St. Denis, Vevey Lausanne, Morges, Nyon naar Ge- nève, eon afstand van niet minder dan 298 K.M. 46 renners zijn gistermorgen voor deze étappe uit Luzern vertrokken. Het weer was evenals de vorige dagen bijzonder goed. Op de eerste 150 K.M. trachtte af en toe een der renners er tusschen uit te gaan, doch niemand slaagde hierin. Eeni ge premies brachten eenig leven in het veld. Daarna ging het naar de Jaunpass, een hoogte van 1511 Meter. Achthonderd meter was de stijging en het veld werd hier uit elkaar gerukt. Aan den kop la gen toen Gestri, Rinaldi. Hardiquest, Afred Buchi. Tijdens den daling gelukte, het Max Bulla, de drager van de witte tricot, tezamen met Bernoit Faure den kop te pakken te krijgen en de groep van zes bereikte gezamenlijk Genève, met vier minuten voorsprong op de overigen. Ges tri de sterke Italiaan moest den strijd staken wegens een kapot wiel. In de sprint werd Max Bulla eerste. Het resul taat der étappe luidde:: 1. Max Bulla 10 uur 12 min. 53 sec. 2. Benoit Faure. 3. Hardiquest. 4. Romanetti. 5. C'remo allen zelfden tijd. 6. Albert Bu chi 10 uur 13 min. 49 sec. 7a Alfred Buchi zelfden tijd. 8 Rinaldi zelfden tijd. 9. Thal- linger 10 uur 23 min. 32 sec. 10. Busse. 11. An tenen. 12. Grandi. In het algemeen klassement ligt Max Bulla fraai aan den kop. TWEEDE AMSTERDAMSCHE ZESDAAGSCHE. Belangrijke verminderde toegangsprijzen. Do directie van de Tweede Amsterdam sche Zesdaagsche heeft besloten de toe gangsprijzen met tien tot 40 procent te verlagen. Dit is geschied in de eerste plaats met het oog op de economische verhoudingen en daarnaast om bezoekers, die van buiten Amsterdam komen, voor namelijk uit Brabant en Limburg en die toch reeds hooge kosten hebben, eenigs- zins tegemoet te komen. Voorts kan nog worden medegedeeld, dat ditmaal niet zooals verleden jaar, voorverkoopbons zul len worden uitgeven, doch dat aan de daarvoor aangewezen bureaux direct plaatsbewijzen verkrijgbaar zullen worden gesteld. Voor houders van kaarten zal een aparte ingang aan het R A.I.-gebouw wor den gemaakt, waardoor Lang wachten, ook als men zich reeds van plaatsbewijzen voorzien heeft, voorkomen wordt. A.s. Maandag 4 September zal het bureau van de Zesdaagsche in het R.A.I.-gebouw ge opend worden. VOOR HUIS EN HOF WAT ELKE MAAND TE DOEN GEEFT. In moes- en bloemtuin, keuken en kelder. le helft Sep te m'b e r. In den moestuin: In een vroeger art. schreef ik, dat w-e 't zaad der Zwijn- drechtsche pootuien aan den grond kunnen toevertrouwen. Wij werken dus vooruit. Wanneer het gewas nog op het land staat, wordt er door de tuinbouwers alweer aan het volgende gedacht, en zoo rekent men niet alieen weken, maar zelfs maanden vooruit, om geen enkel oogenblik een onbe zet terrein te hebben. De volwassen Zwijn- drechtsche pootuien worden opgenomen, te drogen gelegd, en verder zoo droog moge lijk opgeborgen, terwijl dus het zaad voor de nakomelingschap al weer besteld wordt. Eveneens kunnen de vroeg gezaaide roode en gele uien worden opgenomen, omdat ze volwassen zijn. Het schijnt vroeg, om nu de uien al op te nemen, doch laat ik er bij zeggen, dat het de vroeg gezaaide zijn. Zoowel voor p r e i als voor uien kan men in 't voorjaar een paar ramen van den kouden bak gereed maken, om daarin het zaad van uien en prei uit te strooien. Dit geschiedt al naar de temperatuur buiten, óf tegen 't laatst van Januari óf begin Fe bruari. Men dient dan evenwel dicht te zaaien, daar dan niet alle zaden ontkiemen. Met dit vroege zaaisel bereikt men steeds mooie resultaten in den vorm van zware uien. Planten, die gebleekt worden, moeten langzamerhand onder handen worden geno men. Andijvie wordt bij partijtjes op gebonden, om steeds opvolging te hebben. Wenscht men ze in te maken, dan kan men ze natuurlijk alle tegelijk opbinden, daar het dan gemakkelijker is eeu groote partij te hebben, om alles na elkaar te kunnen afwerken. Opbinden gebeurt het best met. biezen.' Sommigen doen het met raffia of dunne twijgjes. Hoe men ook doet, men legge den band niet te hoog, dat hij er afschuift, door 't groeien, en niet te 1 a a g, opdat hij niet naar beneden wordt gedrukt, en niet te vast, .opdat de krop niet stuk groeie. Vooral is vastbinden slecht, wanneer de planten bij 't opbinden niet geheel droog zijn. Zooveel mogelijk zorge men hiervoor, daar er anders rotting in 't hart der planten ontstaat. Doe het op een mooie dag, wanneer de plant opge droogd is. Kardoen en bleekselde r ij zijn planten, die ook gebleekt moeten worden. De Kardoen is een eigenaardige plant, die in ons land slechts hier en daar, op buiten plaatsen voornamelijk gekweekt wordt. In België en Frankrijk wordt er meer gebruik van gemaakt dan in ons land. De bladste len met een deel van den dikken nerf wor den stuk gesneden en gekookt, daarna ge stoofd en als andijvie gegeten. De smaak is iets meer bitter, doch anders is de groente zeer smakelijk. In enkele gevallen DE AVONTUREN VAN 187. Profje en de kapitein hadden met behulp van de matrozen een zeil uitge spannen, want de zonnestralen werden hoo langer hoe heeter. De kapitein, gewend als hij was aan deze temperatuur, trok er zich niet zooveel van aan. Maar Profje, die er niet aan gewoon wa6, en bovendien erg opgewonden door alles wat hij al had gezien, en wat hij nog zien zou, kon niet in slaap komen. Hij lag te draaien en kreeg hef hoe langer hoe warmer. Tenslotte kon hij het niet meer uithouden. Hij kroop van onder het zeil en probeerde of het een eindje verder wat koeler was. Niemand, zag hem weggaan. komt het voor, dat door te rijke beerbemes- ting de planten minder lekker zijn, als ze niet voldoende worden afgekookt. In plaats van beer kan men Chili- of kalksalpeter gebruiken, waardoor de groente smakelij ker wordt. Wij kunnen nu langzamerhand beginnen^met enkele planten wit te maken. Hiervoor binden we de bladeren te zamen, nemen dan een bos stroo, deelen dit in tweeën en leggen op de twee helften kruis lings op den top van de plant, waarna we de vier einden naar beneden buigen, zoo dat de platen geheel met stroo worden be dekt. Aan den voet wordt het met een twijg samen gebonden, een paar stokken worden naast de plant in den grond gesla gen, waartusschen de plant gebonden wordt, daarna wordt er ondergrond tegen aan gebracht. De s e 1 d e r ij, die in greppels gepoot is, beginnen we meer en meer aan te aarden, om de planten successievelijk wit te maken. Hierover later meer. In den fruittuin: De n ij p i ng heeft bij de perzikboomen weer nieuwe scheuten doen ontstaan, en de boomen hebben weer hun netheid verloren. Wie veel tijd heeft, binde ze nog eens aan, en neme weg alles, wat teveel gevormd is. Vooral zijn het de z.g. „te vroege scheuten" die wij herkennen aan hun onvolkomen oogen, en die voor vruchthout zeer weinig waarde hebben. Heeft men houttwijgen op een blad, of 8 k 10 ingenepen, dan zullen wij ontdekken, dat soms 4 a 5 van de boven ste oogen zijn doorgeschoten. Die hout- fwijgen waren ingenepen, om ze in hun groei te temperen, men had ze hun voor naamste arbeiders (de jonge bladeren) af genomen, en nu hebben ze weer opnieuw die jonge scheuten gemaakt. Indien men nu deze ongestoord laat groeien, dan zou ons eerste werk geheel waardeloos zijn, en daarom raden wij aan, om zoon houttwijg de bovenste te vroege scheuten weg te ne men en die, welke het laagst op de inge nepen houttwijg voorkomt, in te nijpen op een paar bladeren. Hierdoor zal dus de houttwijg weer worden verzwakt en de zwakke vruchttwijgjes versterkt worden. Een middel om goed kleur op de perziken te krijgen, is het volgende: Het verdiend aanbeveling, de vruchten eenige dagen vóór hun rijpheid bloot te maken, zoodat de zon ze goed kan beschijnen; als men ze nu des daags nog een paar malen bij zonnig weer besproeit, dan zal men over de resultaten volkomen tevreden zijn. Indenbloementuin. Van de knol-Irissen zijn voor ons doel het best geschikt de Spaansche en Engelsche verscheidenheden. En behalve een uitste- •kend materiaal voor tuinversiering zijn deze Irissen ook prachtige snijbloemen. De Spaansche Irissen bloeien het eerst, om streeks half Juni; de kleur der bloemen loopt van wit en goudgeel tot olijfbruin en blauw. Daarna volgen de Engelsche Iris sen, die in 't algemeen forsche-r van groei zijn en grooter bloemen hebben dan de eerstgenoemde soort. Zij bezitten in haar bloemen een groote kleurverscheidenheid van wit, blauw en purperrood. Men heeft plus minus 80 knollen per vierk. Meter noo- dig; ze worden ongeveer 8 c.M. diep ge plant, en 's winters vereischen ze eenige bedekking. WILT U IETS WETEN? Vraag van een abonné, wiens gewezen verloofde weigert het meubilair, dat niet aan haar geschonken is, terug te geven. Antwoord: Wanneer uw verloofde het u toekomend meubilair niet goedschiks wil geven, zult u den rechter in de arm moeten nemen. Wend u eens tot een deur waarder. V raag: Hoeveel belasting ben ik schul dig van een inkomsten van 624 's jaars. Antwoord: Zonder nadere gegevens is dat niet precies te bepalen, doch de be lasting zal niet meer bedragen dan een paar gulden. PROFJE EN STRU1SJE. 188. Tt»en de kapitein na een paar uur tjes ontwaakte was het heel wat frisspher geworden. Hij wilde Profje wekken, maar zag plotseling dat de plaats naast hem leeg was! Hij schrok en stond op om te zien of Profje soms al eerder wa6 opge staan en in de buurt was. Maar in de om trek van het beschermend zeil was niets van den geleerde te zien. De kapitein wekte vlug de rest van de mannen en ook Struisje stond op uit zijn hol en rekte zich uit de ploten. Maar toen hij hoorde, dat i.ijn geliefde meester vermist werd, sloeg dc schrik hem om het hart.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 10