WOENSDAG 30 AUGUSTUS 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN WANDELAAR AANGEREDEN EN GEDOOD. De auto reed door.... Te Zaandam is gisteravond omstreeks 10 uur de 23-jarige Volkert Rispens, terwijl hij met zijn meisje liep te wandelen, op den Zuiddijk ter hoogte van de Pieter Jelles Troelstrastraat door een luxe auto aangereden en tegen den grond geslin gerd met het noodlottig gevolg, dat hij op slag werd gedood. De auto is doorge reden, zoodat de eigenaar daarvan niet bekend is. FIETSER TUSSCHEN TWEE AUTO'S. Overreden en gedood. Gistermiddag omstreeks vijf uur reed de 13-jarige A. de Geeter per rijwiel in de Balderstraat te Rijssen. Een met steenen beladen vrachtauto uit Groningen reed hem voorbij, juist op een plaats waar een luxe auto langs den weg stond. De jon gen, die tusschen beide auto's door moest rijden, begon te slingeren en kwam on der de vrachtauto terecht. Toen hij opge nomen werd, bleek hij ernstig aan het hoofd te zijn gewond en waren de levens geesten reeds geweken. ONDER EEN AUTO GEDOOD. Gistermorgen reed op den Zeisweg op Ie grens van Middelburg en Grijpskerke »en 20-jarig meisje uit Grijpskerke per rij wiel in de richting van die plaats. Van de ander© zijde kwam op den sniallen weg een vee transport au to aan van B. uit Mid delburg. De wielrijdster i6 vermoedelijk te gen de auto aangereden en onder de ach terwielen terecht gekomen, waardoor de dood onmiddellijk intrad. MOTORRIJWIEL GESLIPT. Bestuurder gewond. Dinsdagavond circa half zeven, reed de heer Groenendaal uit Nijmegen met zijn motorrijwiel op den rijksweg Nijmegen 's-Hertogenbosch, ter hoogte van den zij weg naar Wychen. Toen hij nloest rem men slipte het motorrijtuig, ten gevolge waarvan de bestuurder over den weg ge slingerd werd. Met een zware hoofdwon de en een gebroken been bleef hij liggen. Nadat dr. Kanters uit Grave hem ter plaatse verbonden had, is hij per auto naar zijn woonplaats overgebracht. VRACHTAUTO OMGESLAGEN. Door te hevig remmen. Gisteravond half zeven vond onder do gemeente Heesch nabij de Heesohe bar rier een ernstig auto-ongeval plaats. Daar reed de motorrijder A. Terwind uit Arn hem, gaande in de richting Grave. Hij wilde een paard en wagen voorbijrijden, doch op dat moment naderde van tegen overgestelde zijde een Belgische vracht auto, Op het laatste oogenblik zag de be stuurder van de Belgische auto, zekere Bodive uit Deventer, den motorrijder. Hij remde zoo hevig, dat zijn wagen kantel de, waarbij de motorrijder pardoes door de kap reed. Wonder boven wonder kwam de motorrijder er zonder kleerscheu ren af. De bestuurder Bodive kwam er echter minder goed af. Hij moest uit den gekantelden wagen bevrijd worden. Na dat dr. Beek uit Oss de eerste geneeskun dige hulp verleend had, werd B. naar het ziekenhuis te Oss overgebracht. Hij heeft ernstige verwondingen aan hoofd en le dematen opgeloopen. De voertuigen wer den beschadigd. PAARDENWAGEN IN EEN SLOOT GEBOTST. Maandagavond omstreeks half 11 is te Heer Hugowaard een vrachtauto op een met een paard bespannen driewielige kar gereden. Kar en paard werden in de sloot geworpen. De kar werd totaal vernield en het paard zoo zwaar gewond, dat het af gemaakt moest worden. Een 80-jarige man uit Heer Hugowaard werd uit den bak van de auto geslingerd, maar bekwam wonderlijk genoeg weinig kwetsuren. De chauffeur van de vrachtauto had van 3 uur 's nachts af dienst gedaan. BRAND TE GRONINGEN. Zuigeling met moeite gered. Gisterochtend tegen 9 uur ontstond brand in een woning aan de Warmoes- straat 45 te Groningen, behoorende tot een huizencomplex, waarin veertien huis gezinnen wonen. De brand was ontstaan, door dat de slang van het gasstel in brand was geraakt, terwijl de moeder een kind naar school bracht. Toen zij terug kwam stond de kamer in lichte laaie. In oen wieg op het plaatsje er achter lag een kind van drie maanden. Niemand durfde het te halen, totdat een zekere W. Julsingh door het brandende huis heen het kind haalde en in de armen van de jammerende moe der terugbracht. De brand verspreidde zich over het geheele huizencomplex, zoo dat bijna allen brandschade hebben ge kregen maar geen van de bewoners is ver zekerd. Nog een tweede brand. De Groningsche brandweer werd gis teravond half zes opnieuw gealarmeerd voor een uitslaanden brand, welke woedde in perceel 34 in de Sledemengeretraat, in het centrum van de stad gelegen. Daar woedde het vuur op de bovenwoning, waar een schilderswerkplaats gevestigd is, van de firma B. Beekman Bzn. De vlammen sloegen aanvankelijk fel uit, doch de brandweer bluschte met drie stralen op de waterleiding het vuur vrij spoedig. De be woners aan den overkant van de straat deze is slechts anderhalve meter breed moesten in verband met de gevaarlijke si tuatie hun woning ontruimen. Verzekering dekt de schade. De oorzaak is onbekend. JACHT OP DE GEHEIME ZENDERS. Tweetal in beslag genomen te Rotterdam. Langzaam maar zeker worden de ge heime zendinstallaties door den Rijksradio- controle-dienst opgespoord en in samen werking met Rijks- en Gemeente-politie onschadelijk gemaakt. Thans zijn te Rotterdam weder twee clandestiene zendinrichtingen in beslag genomen, resp. in perceelen aan het Kriel- erf en in de Goudonregenstraat. Aangezien voor den bonafiden amateur de gelegenheid bestaat een zendvergun ning te verkrijgen, zal de radio-controle dienst zijn jacht op de geheime zenders krachtig blijven voortzetten. EEN VREEMDE GAST. Toen zekere M., wonende aan het Gro- nausche Voetpad te Enschede, des mor gens om 4 uur thuis kwam, zag hij tot zijne verbazing een manspersoon in on- derkleeren achter de tafel zitten, die rus tig sliep, feldt het „O D." De politie werd gewaarschuwd. Het bleek te zijn N. uit Lonneker, die niet bepaald nuchter was, met als gevolg, dat hij hopeloos was ver dwaald. Het gekke van het geval was echter, dat zijn kleeren in het naast ge legen perceel hingen. Hij kon zich abso luut niet herinneren, hoe hij daar geko men washet eenigste wat hij wist, was. dat hij 14 guldens had gehad, in een café was geweest en toen hij werd gevonden nog maar li cent had. De politie heeft hem weer in de klee ren geholpen, maar een schoen was ner gens te vinden, zoodat hij op een schoen en een sok naar Lonneker is gesukkeld. GEEN AANSLAG OP DEN LUTINE- TOREN. Is constructiefout oorzaak van de mislukking? Uit Terschelling wordt aan de „Tel." ge meld: Gisterochtend is de kegel uit het water omhoog gehesehen en heeft men de beschadiging goed kunnen opnemen. Op grond daarvan moet het zeer onwaar schijnlijk geacht worden, dat een dynamiet aanslag heeft plaats gehad. Reeds om 3 uur gisternacht zijn de „Volharding", de „Neptunus" en de „Vlie land" uitgevaren met den bok, ten einde het konisch gedeelte van het bergings werktuig met behulp van lieren omhoog te hijschen. Daarvoor had, zooals wij reeds berichtten, de „Volharding" giste ren het zand rondom den kegel geheel weggezogen, zoodat deze volkomen vrij stond. Om 9 uur werd vanaf den vuurto ren de Brandaris bericht, dat het liohten volkomen was geslaagd en om 12.30 was de geheele vloot weer in de haven van Terschelling terug. De kegel bood een droeven aanblik. Eén zijde is geheel vernield. Verschillende pla ten izijn ingedrukt, afgebroken of afge rukt. Een dynamiet-aanslag moet onder de gegeven omstandigheden uiterst onwaar schijnlijk worden geacht. Het feit, dat de gaten waarin de bouten bevestigd zijn ge weest geheel ongeschonden bleken te zijn, deed trouwens den eersten twijfel daaraan reeds opkomen. Voor zoover het gebeurde op het oogen blik is te overzien, is de gang van za- waarschijnlijk aldus geweest, dat eerst de pakking tusschen de platen is losgeraakt. Dit zou dan tevens 't zwakke punt in de constructie beteekenen, welke vermeden had kunnen worden, indien men de pla ten zonder gebruik van pakking aaneen had geklonken. Toen er eenmaal speling ontstaan was, had de zee vrij spel, zijn de bouten losge werkt en uit hun gaten gevallen. Het proces van indrukken en scheuren der pla ten is op deze wijze ook zeer wel verklaar baar. In tusschen is deze gang van zaken zeer te betreuren, aangezien men het er alge meen over eens is, dat het principe der berging met behulp van een werktuig van dezen vorm, volkomen gaaf is en bij een hechtere constructie tot succes had moe ten leiden. Opnieuw zuigen? De bergers geven inmiddels den moed niet op. Nu de juiste plaats waar het goud verondersteld wordt te leggen, volkomen vast staat zal men onmiddellijk het zuigen volgens de oude methode hervatten. Daar na zullen de „Volharding", de „Neptunus" en misschien ook de „Texel" zoo spoedig mogelijk uitvaren, om ter plaatse een groot gat te zuigen, waarna de duikers aan de beurt zullen komen. Ook het ge bruik van nog andere werktuigen staan hierbij op het programmn, waarover men zich,echter op dit oogenblik nog niet wenschte uit te laten. KERKNIEUWS Benoeming in het Aartsbisdom. Z. H. Exc. de Aartsbisschop van Utrecht heeft benoemd tot pastoor te Spijk bij Lo- bith den Z.Eerw. heer J. H. Beutener, die kapelaan was te Veendam. „De Thabor" Bisschoppelijk Retraitehuis. Ecndrachtstraat 93, Rotterdam. 69 Sept.: Meisjes 6.50, P. Passionist: 1114 Sept.: Gehuwden 6.50, P. Passio nist; 1720 Sept.: Jonge dames 8.50, P. Francisc.; 2023 Sept.: Meisjes ƒ6.50 P. Capucijn; 2528 Sept.: L. H. Familie en anderen 6.50, P. Francisc.; 25 Oct.: Meisjes 6.50, P. Passionist; 1518 Oct.: Meisjes 6.50, P. Passionist; 2326 Oct.: UIT DE RADIOWERELD Programma's van Donderdag 31 Augustus. Huizen, 296 M. 8.30—9.15 KRO, 10.00 NOR V, 11.00-2.00 KRO. Hierna NORV. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Gramofoonpiaten. 10.15 Morgendienst o.Lv. Dr. J. A. Ruets 10.45 Gramofoonpiaten. 11.00 dito. 11.30 Causerie. 12.15 Orkeptconoert. 2.00 Carillonbespeling J. VinoenL 3.00 Gramofoonpiaten. 4.00 Bijbellezing door Ds. J. Pannebak ker mjn.v. zang en orgel. 5.00 Concert door de Harmonie „Meijer- beer" oJ.v. A. Bielen. 7.15 Knipcursus. 7.30 Journ. weekoverzicht. 8.00 Verst. NCRV-Kleinorkest. o.l.v. P. v. d. Hurk, m.m.v. Maartje Offers( alt mezzo), en Gramofoonpiaten. ca. 9.20 Vaz Dia^. 10.30—11.30 Gramofoonpiaten. Hilversum, 1875 m. AVRiO-uit zending. 8.00 Bciaardconeert door Toon van Bal- kom. 8.30 Aubade te Rotterdam door 2500 zangers en zangeressen en kinderkoor o.l.v. M. C. Grimberg-Huyser, m.m.v. de R'dam- sche Harmonie o.l.v. A. Haanstra. 0.00 Gramofoonpiaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonpiaten. 11.00 Causerie Mevr. Lucy Pierson. 11.30 Gramofoonpiaten. 12.00 Omroeporkest o.Lv. N. Treep. 2.15 Gramofoonpiaten. 2 30 Orgelconcert F. Hasselaar mjn.v. koor o.l v. W. Hespe. 3.39—3.45 Gramofoonpiaten. 4.00 Voor zieken en ouden van dagen. 4.30 Gramofoonpiaten. 5.00 Radiotooneel voor kinderen ol.v. Kamer Kleyn. 5.40 Paul Godwin en zijn orkest. 6.30 Sportpraatje door H. Hollander. 7.00 Vervolg Paul Godwin en zijn orkest. 7.30 Majoor W. G. de Bas: Onze natio nale vlag. 8 00 Var Diaa. 8.05 Omroeporkest o.l.v. N. Gerharz, m. B.T, W. BKvtUi, bu en M. Rodriguez, cello. 1030 Ooggetuigen-verslag van het vuur werk te Scheveningen. 11.00 Vaz Dias. 11.10 Gramofoonpiaten. Daventry, 1564 m. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein en berichten. 12.20 Rutland Square en New Victoria- orkest o.l.v, Austin. 1.35 Gramofoonpiaten. 2.35 Schotsche Studio-orkest oJ.v. G. Daines. 3.20 Kerkdienst. 4 05 Sted. Orkest van Buxton o.l.v. Fol- lowes. 5.05 Western Studio-orkest o.l.v. F. Tho mas. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Berichten. 6.50 BBC-orkest o.l.v. A. Reynolds. 750 Troise en zijn Mandoline-orkest m. m.v. I. John, tenor. 8.20 Radio;militair-orkeet oJ.v. Ch. Leg- get t. 9.00 „Great Snakes'", hoorspel van H. (X Sargent en J. C. Holliday. 10.00 Berichten. Causerie. 10.35 Voordracht. 10.40 Dansmuziek (Gramofoonpl.). 10 50—12.20 BBC-dansorkeet oJ.v. H. Hall. „Radio-Paris", 1744 m. 8.06, 12.50, 7.30 «n 8.20 Gramofoonpiaten. Kalundborg, 1153 M. 12.20— 2.20 Concert uit „Angleterre" o. l.v. Skalka. 3.06 Bhuisorkest oJ.v. Dyring, m.m.v. zanger. 8.30 Radio-Symphonie-orkeet o.Lv. N. Malko, m.m.v. N. Hansen, zang en F. Joa sen, piano. 10.5012 50 Dansmuziek uit „Arena*. Langenbarg, 471 M. 6.25 Gramofoonpiaten. 7.23 Concert door Kurorkeet te Oeyn- hauscn o.l.v. Iadewig. 11.50 Gramofoonpiaten. 12.20 Concert door or keet, o.l.v. Planer. I.20 Concert oi.v. Ey soldi. 5.20 Gramofoonpiaten. 6.20 Concert o.l.v. Keiper. 7.20 Concert. 8.40 Weragkamcrorkest o.l.v. Keiper, m. m.v. Lncie Bromby, sopraan. 10.50—12.20 Concert o.l.v. EysoldL R o m e, 441 M. 8.50 Sol. uit „La groMa di Trofonio"', opera van Salieri. Leiding: Geruasi. Cau serie. Sel. „L'ocoasione fa il ladro", opera van Rossini. Leiding: Gerusai. Causerie. Sel. „II Hocrate immaginario", opera wui Pais iel lo. Brussel, 338 en 508 M. 338 M.: 12 20—1.20 Gramofoonpiaten en Pianorecital. 150 Omroepkleinorkeet o.l.v. Leemans. 5.20 Gramofoonpiaten. 8.20 Radio-Symphona©-orkest o. 1. v. Kumps. 9.20 Concert uit Knocke. Hierna: Gra mofoonpiaten. 508 M 12.20 Omroepkleinorkest o4-t. Leemans. 150 Gramofoonpiaten. 5.20 Radio-Symphonie-orkeet o. 1. v. Kumps. 6.35 Gramofoonpiaten. 8.20 Omroeporkest, o.l.v. Walpot. 9 20 Concert, uit Ostende. Hierna: Gra mofoonpiaten. Deutsehlandsender, 1635 m. 8 20 und es leuchtcn die Sterne", •pel van Kisshauer. 9.15 Omroep kamerorkest o.l.v. RUchter- Reichhelm. 10.20 en 11.05 Berichten. II.20—12.50 Concert o.l.v. Eysoldt. Cemeentorijk Radio-DIztribatiobedrijf te Leiden. (3e Programma). 8 00—1355 Langenl «>rg. 13.35- afloop Daventry. (Wijziging voorbehouden). Gehuwden ƒ6.50; 28—31 Oct.: Meisjes die Roeping gevoelen v. h. Rel. leven 6.50, P. Jezuiet; 69 Nov.: Gehuwde dames 10. P. Jezuiet; 13—16 Nov.: Jonge dames f 8.50, P. Francisc.; 19—22 Nov.: Meisjes ƒ6.50; 2225 Nov. Verloofde Meisjes 6.50; 2730 Nov.: Meisjes ƒ6.50; 6—9 Dec.: Ongehuw- den ƒ6.50; 11—15 Dec.: Ongehuwde dames beteren en deft, stand 15.P. Jezuiet; 17—20 Dec.: Meisjes die Roeping gevoelen v. h. Rel. leven 6.50, P. Jezuiet; 2730 Dcc.: Jonge dames 10.25 Jan.: Meis jes ƒ6.50; 811 Jan.: Gehuwden f 6.50; 14 17 Jan.: Meisjes ƒ6.50; 1720 Jan.: Meis jes ƒ6.50; 22—25 Jan.: Gehuwden ƒ6.50. Om aan de Retrditen deel te nemen is de leeftijd van 17 jaar vereischt, tenzij anders staat aangegeven. Dèkr ligt hij goed uw sigaret; daar doen pijp of si gaar geen kwaad. Maar inhetbosch, op de droge heide.. ROOK NIET IN BOSCH OF HEI FEUILLETON. HET MEDAILLON VAN LORD STAIR. Na-ar het Engelsch van CHARLOTTE M. BRAME. 10) fa Zul je daji hier terugkomen? vroeg ze. Misschien. Vijf jaar is een heele tijd. Over vijf jaar zul je niet meer met me door de boschen zwerven. Dan zul je een van de meest gevierde vrouwen uit de groote wereld zijn. Je leven is nog nauwe lijks begonnen. Als ik er aan denk, dat jij weggaat, heb ik het gevoel of mijn leven al geëin digd is, zei ze langzaam. We waren zoo gelukkig samen i Ik heb nooit een vriend gehad, die jong was, zooals ik, en nooit een broer of zuster. Ja, we zijn heel goed vrienden ge weest, Marguerite, zei hij zacht en we kunnen toch vrienden blijven, zei hij. We kunnen elkaar schrijven. Er klonk wei nig hoop in zijn stem en haar antwoord klonk als een wanhoopskreet. Het zal nooit meer zou zijn als dezen tijd, Darcy, en na een oogenblik zwijgen voegde ze er aan toe: misschien was het beter geweest, dat je nooit gekomen was. Waarom Dan zou ik je nooit gekend hebben. Ik was niet heelemaal gelukkig voor ik je kende, maar nu je bent gekomen en ik je weer moet verliezen, zal ik nooit meer gelukkig zijn. Laten we den tijd,-dat we samen zijn zooveel mogelijk van onze vreugden genie ten, zei hij. Dan zullen we later, veel mooie herinneringen hebben Marguerite, herinner je je den avond, toen je voor me zong en later zei, dat mu ziek de menschen soms waanzinnig maakt Ja, antwoordde ze zacht. Je moet me vergeven, Marguerite, en vergeten, wat ik toen gezegd heb. We zijn als een broer en zuster geweest samen en zullen altijd vrienden blijven. Ze knikte toestemmend, maar toch trok er een schaduw over haar gezicht. Lady Perth zag hen terugkccren en voelde zich voldaan, toen ze de uitdruk king van doerfheid op hun gezichten zag. HOOFDSTUK XV. Marguerite begreep eindelijk de vreese- lijke waarheid. Wanneer ze zich er het eerst van bewust weid, had ze niet kun nen zeggen, maar toen ze het begreep, werd zij door een vreeselijken angst aan gegrepen. Wat was ze geweest, wat had ze ge daan, waar ging ze heen? Ze was wakker geschud uit een droom en ze wist, dat ze Darey Este liefhad. Ze trachtte het feit eerlijk onder de oogen te zien. Het eerste wat haar daarbij te hulp kwam, was haar trots. Darcy mocht er nooit iets van we ten, dat hij de eenige was, met wien ze ooit gelukkig had kunne worden. Ze wa ren bijna voortdurend samen, toch be waarde ze haar geheim goed, maar ze wist echter niet, dat haar stralend gezicht ieder oogenblik haar geheim verried, dat haar oogen het ieder oogenblik openbaar den en dat in haar stem do muziek van de liefde donker doorklonk. Maar het ontging hem niet. Wat zou het heerlijk zijn, zei ze op een keer tegen hem, nis je zou kunnen blijven tot na Kerstmis. Lord Stair zegt, dat we groote partijen zullen geven. Zon der jou zal alles zoo leeg zijn. Wanneer vertrekt je regiment? Onze boot gaat den twee en twin tigsten December, antwoordde hij. Maar zo konden ons best laten blijven tot na Kerstmis. Zijn stem was kalm maar in zijn hart voelde hij cindelooze weemoed. En terwijl de korte Decemberdagen voorbij gingen, werd de schaduw van smart dieper op hun gezichten. Indië is zoo ver en vijf jaar duurt zoo lang, klaagde ze zacht. Maar je mag nooit vergeten, dat Oackliff je thuis is. Lady Perth was waakzaam. In haar hart, haar benepen, achterdochtig boos aardig hart, hoopte ze, dat als kapitein Este vertrok, Maguerite met hem mee zou gaan. Hoewel dit oogenblik meer en meer naderde, waren er echter absoluut geen teekenen, die hierop wezen. Alleen stond Marguerite's gezicht bedroefd en weemoedig. Maar op den vooravond van zijn vertrek hoorde Lady Perth kapitein Este zeggen: Marguerite, laten we mor gen afscheid nemen bij Reiger Plas. We hebben daar samen zooveel gelukkige uren doorleefd. Ga tot zoover met- me mee. Toen maakte Lady Ptrfch het plan daar ook heen te gaan. Het was oen grauwe dag, met zware wolken en mist. Kapitein Este zou 's mid dags vertrekken. Bijna allen in huis be treurden zijn heengaan. Hij nam af scheid van de oude huishoudster, van de butler en de verdere bedienden. In de kinderkamer gaf de kinderjuffrouw haar toestemming, dat hij de kleine Ethel in zijn sterke armen nam en kuste.. Hij zei Lord Stair en Lady Perth vaarwel en gaf den knecht opdracht zijn bagage naar den trein te rijden. Hij zelf ging loopen. Zijn weg zou langs de Reiger Plas voeren. Daar zou hij afscheid nemen van Mar guerite, niet hier, onder de koude sarcasti sche oogen van Lady Perth. Hij vond Marguerite bij het oude hek, dat in den zomer half verborgen was door overhangende taken en klimop-planten. Marguerite, zeg me, hoe ik aischeid van je moet nemen, begon hij. Ik weet het zelf niet, antwoordde ze, bevend. Hij keek haar lang en innig aan. Marguerite, zei hij, ik had willen weggaan zonder het je te zeggen, mis schien is het zonde, dat ik het je nu ga vertellen, maar ik kan niet andersIk houd van je en het is goed dat ik wegga. Zij boog zwijgend het hoofd en vroeg zich af of ze hem nu ook zeggen zou, ter wijl de beklemming haar aangreep, dat hij straks weg zou zijn. Ik heb met je onder een dak ge woond, we waren bijna altijd samen en toch heb ik mijn brandend geheim be waard. Maar nu ik weg moet kan ik niet gaan zonder een woord van jou, Margue rite, zeg me dat eene woord Darcy, fluisterde ze, ik houd van je, ik hou van je meer dan van iemand anders op de wereld. Het is goed, dat ilc wegga, Margue rite, zei hij, zeg me nog een keer, dat je van me houdt, het is het laatste, wat ik van je vraag. Ja ik houd van je Darcy, maar ik durfde bet niet te zeggen. Toen ik het wist, was het alsof ik wakker werd uit een langen slaap. Een groote strijd woedde in Darcy's ziel, de strijd tusschen goed en kwaad. Beiden zwegen, de hoofden gebogen. HOOFDSTUK XVI. Toch ben ik gelukkig, zei Darcy na een lange stilte, in al do jaren die voor ons liggen, zal dit me troosten, omdat jij van ine houdt. We zouden het niet kun nen dragen en ik wil alle gevaar voor jo wegnemen. Hot had anders kunnen zijn, ging hij na eon pauze voort als ik jo ontmoet had voor jo Lord Htair kende. Dan zouden we voor altijd gelukkig zijn geworden, maar dit beeft niet moegn zijn. Nu moeten we van elkaar gaan, Mar guerite. Zachtjes maak Ie. ze zich van hem los en leunde vermoeid tegen het hok. Hij zag dat ze haar gezicht in de handen ver borg. Toen ging hij heen. Nog eenmaal keek hij om en zag hoe ze met een wanhopig gebaar liaar hand naAr hom uitstrekte, toen liep hij snel door en verdween in een kromming van den weg. Marguerite kreunde, zo liet zich neerval len op het gras en schreide in namelooze ellende. Hoe lang ze zoo gelegen had, een kwartier, een uur, ze wist het niet. Een harde, venijnige stem schrikte haar op de stein van Lady Perth. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 9