WOENSDAG 30 AUGUSTUS 1933 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD Pf.G. 3 Gevonden voorwerpen. Huissleutel, portem'onnaie met inhoud, ledige portemonnaie, handschoenen, dames ceintuur, autostep, zilveren damesarmband horloge, boekje getiteld „Krankzinnigen verpleging", rol koperdraad, regenjas, Fransch leesboekje, mondorgel, zilveren vulpotlood, kralen halsketting, bril, zak doek, rijwielbelastingplaatje, rijwielbelas- tingplaatje in étui, kosteloos rijwielbelas tingplaatje, zilveren halsketting met aan hanger, parapluie, actentasch inhoudende dames-manteltje, pakje zeep, portret- broche, stroohoed, ledige actentasch, kin dermuts, gouden dames-vulpotlood, kuiken- bak, zakdoek waarin eenig geld, heeren- hoed, padvindersriem, damestaschje met inhoud, sprei, paardendeken, gouden da mesarmbandhorloge, notitieboekje, dames mantel, portefeuille van J. de Mos Jr., pak je kousen, vulpen, alpine-muts, zilveren rozenkans, zilveren rozenkrans in étui, gouden damesarmband, kistje sigaren, aan hanger met 2 portretten, stofjas, blauwe kindermuts, paar zwarte damesschoenen, zilveren kinderringetje, jongenspet, badpak met handdoek, broche, fietsbel, rood kin dermanteltje. Gevonden in de Electrische Tram (Stads- lijn): Parapluie, paar handschoenen, map schrijfpapier. Gevonden in een autobus van Stadsver keer: Parapluie, mondharmonica, broche, vulpenhouder, ring met sleutels, huissleu tel, paar glacé dameshanschoenenen, duim stok, bruin dekzeil. Terug te bekomen en inlichtingen te ver krijgen ten politiebureele alhier eiken werkdag, behalve Donderdag en Vrijdag, tusschen 1 en 3 uur n.m. LAATSTE BERICHTEN TELEGRAMMEN CONTINGENTEERINGSBESLUITEN. De Staatscourant van hedenavond zaA een K. B. bevatten, waarbij de invoer van ongebleekte en gebleekte katoenen manu facturen wordt geeontingenteerd. Deze contingenteering is vastgesteld voor den tijd van 4 maanden, aanvangende 1 Augustus en eindigende 1 December. Voor ongebleekte katoenen manufacturen is het percentage bepaald op 85 van de waarde van hetgeen gemiddeld in 4 maanden van de jaren 1931 en 1932 werd ingevoerd. Voor gebleekte katoenen manufacturen bedraagt het percentage 75 met dezelfde basijaren. Voorts zal de Staatscourant twee K.B.'s bevatten ter voortzetting van de contin- genteeringen van geverfde, bedrukte en bontgeweven manufacturen alsmede van tafel- en servetgoed, ander huishoudgoed zoowel afgepast als aan het stuk, bedde- lakens en sloopen. Eerstgenoemde contin genteering wordt ongewijzigd voor den tijd van 3 maanden verlengd, terwijl bij de tweede (tafel en servetgoed enz.) het per centage van 70 op 60 is teruggebracht. GROOTE BRAND TE LEEUWARDEN Te omstreeks half een hedenmiddag brak in de opslagplaats van den heer Speulstra aan de, Gedempte Keizersgracht te Leeuwarden een brand uit, die zich di rect ernstig liet aanzien. In de opslagplaats was een groote partij auto-onderdeelen, benzine- en olievaten, houtwol enz. opge slagen, waarin het vuur gretig voedsel vond. De brand greep dan ook geweldig snel onder het ontwikkelen van dikke rook kolommen om zich heen, Spoedig stond ook een aantal woningen, gelegen naast de op slagplaats aan de Gedempte Keizersgracht en eenige huizen aan den achterkant van het pand aan het Nieuwe straatje gelegen, in lichte laaie. De politie was spoedig ter plaatse. Zij gaf met vier slangen op de wa terleiding water, waarbij zij spoedig werd geassisteerd door de brandweer, die m^t 2 brandspuiten en 4 slangen water gaf. Men was den brand dan ook na een uur mees ter, wat niet verhinderde, dat de opslag plaats verloren ging, terwijl 5 woningen, gelegen aan de Ged. Keizersgracht en 3 woningen, gelegen aan het Nieuwestraatje geheel of gedeeltelijk door het vuur wer den verwoest. Omtrent de oorzaak van den brand is nog niets bekend. FELLE BRAND TE NEDERASSELT. Twee zieke kinderen naar het gasthuis. Hedenmorgen omstreeks 5 uur is brand ontstaan in de kapitale boerd.erij van de Kinderen Derks te Nederasselt oven over d© Maasbrug bij Grave. Do bewoners, die nog te bed lagen, werden door buren ge wekt toen de vlammen reeds aan alle kan ten uit het dak sloegen. De geheele inboedel, een groote voor raad hooi en graan en twee kalveren wer den een prooi der vlammen. Het overige vee kon worden gered. Twee zieke kinderen werden naar het gasthuis t© Grave ge vracht en aldaar op genomen. De oorzaak van den brand is onbe kend. De boerderij was zeer laag verze kerd. UITSPANNING •AFGEBRAND. In den afgeloopen nacht is te De Dijk (Drenthe) het bekende uitspanningspavil joen „De Witte Bergen", eigendom van gebroeders Hazelaar, tot den grond toe afgebrand. De geheele inventaris werd een prooi der vlammen. Het paviljoen was verzekerd bij de. Onderlinge Brandwaar borg Maatschappij te Dc Dijk. ERNSTIG ONGELUK AAN BOORD VAN N00RSCH OORLOGSSCHIP. Drie dooden, negen gewonden. OSLO, 30 Aug. (V.D.). Bij schietoefenin gen van het Noorsche pantserschip „Tor- denskjold" in de nabijheid van het eiland Jungfrauia is gisteren een ernstig onge luk gebeurd. Bij het schieten met 12 cm.- geschut explodeerde een 12 cm.-kanon aan stuurboord, zoodat het sluitstuk van het kanon vloog en de lading ook naar achte ren explodeerde. Een luitenant eerste klas se en twee matrozen werden bijna op slag gedood, terwijl drie man ernstig en zos lioht werden gewond. Do oorzaak van het ongeluk staat nog niet vast.. De oefeningen werden terstond afgebrokeü en met de vlag halfstok zetto het pantserschip koers naar Larvikna om de dooden en de zwaar gewonden aan land te brengen. Een cadet heeft beide oogen verloren, terwijl een kannonnier den rech terarm geamputeerd moest worden. Allo gewonden liepen tevens brandwonden op. Aan dek heeft de ontlading naar achteren alles schoongeveegd wat in den weg lag. Dit is het ernstigste ongeluk, dat zieh in de geschiedenis der Noorsche marine heeft voorgedaan. DE BLOEDIGE GEBEURTENISSEN TE VARVARIN. BELGRADO, 30 Aug. (V.D.). De vreese- lijke gebeurtenissen te Varvarin, die tot "het lynchen van drie zigeuners leidden, hebben tot een verrassende ontdekking go- leid. De autoriteiten nemen het als zeker aan, dat de aanval oj) de zigeuners is go- provoceerd en geënsceneerd door een ben de zakkenrollers. Men leidt dit af uit het feit, dat eenerzijds de man. die verklaarde dat het blinde zigeunermeisjes zijn geroofd en blindgemaakt nichtje was, spoorloos is verdwenen en zelfs geen pogingen hoeft gedaan ziin bewering te bewijzen, terwijl anderzijds vele boeren tijdens de onlusten bestolen zijn. Het aantal arrestaties bedraagt roeds 45 en neemt nog met het uur toe. Inmiddels is ook de identiteit van het meisje vastgesteld. De kleine is inderdaad geen zigeunerkind, doch stamt uit een Roe- meensche familie. Zij kwam echter op vol komen „wettige" wijze in het bezit der zi geuners, aangezien zij door haar ouders, die hun elf kinderen niet in het leven wisten te houden, voor drieduizend lei aan de zigeunerin Schiwana- werd verkocht. De documenten vau dezen verkoop had de door de menigte gelynchte vrouw in haar bezit. ERNSTIG AUTO-ONGELUK BIJ ESSLINGEN. Vier dooden en een zwaar gewonde. ESSLINGEN, 30 Aug. (V.D.). In den afgeloopen nacht tegen 1 uur heeft op den straatweg van Stuttgart naar Esslingcn een ern6tig-auto-ongeval plaats gehad. Een auto uit het Rijnland, waarin vijf personen gezeten waren, rood met zeer groote snel heid langs den zeer bochtigen weg naar Esslingen In een bocht begon de wagen plotseling te slingeren en raakte van den weg af. Met een grooten boog vloog de auto in het akkerland naast den weg en kwam omgekeerd op den grond terecht, alle inzittenden onder het gewicht van den wagen begravend. Twee personen wer den op slag gedood, terwijl twee andoren spoedig na overbrenging naar het zieken huis te Esslingen overleden. De vijfde in zittende, Sailer, een zoon van don direc teur van de firma Daimler, liep een ern stige hersenschudding op. HAKENKRUIS OP KERKTOREN. WURZBURG, 30 Aug. (V.D.). Tijdens de vernieuwing van de Protestantsohe kerk te Mainbernheim bij Würzburg is op den kerktoren inplaats van het kruis, dat er tot dan toe had opgestaan, een hakenkruis geplaatst. DE NATI0NAAL-S0CIALISTISCHE GOUWLEIDER VAN TIROL UIT DE GEVANGENIS BEVRIJD. INNSBRUCK, 30 Aug. (V.D.). Officieel wordt medegedeeld dat in den afgeloopen nacht tegen 1 uur de sedert 12 Juni j.l. in verband met den aanslag op dr. Stcidlcr gearresteerde en in het Huis van Bewaring te Innsbruck opgesloten nationaal-socia- listische gouwleider van Tirol en Vorarl- berg Franz Hofer door eenige mannen na een worsteling met de gevangenis-beamb ten is bevrijd en met een gereedstaande auto is gevlucht. Onmiddellijk na deze bevrijding werd een groot aantal nationaal-socialisten te Inns bruck en andere plaatsen in Tirol gearres teerd. Het geheele politie- en militaire ap paraat is in werking gesteld en de grens is geheel gesloten. VERSTERKING DER 00STEN- RIJKSCHE GRENSGARNIZOENEN. WEENEN, 30 Aug. (V.D.). De „Reichs- post" verklaart, van betrouwbare zijde uit Innsbruck te vernemen, dat de militaire garnizoenen in eenige steden in Tirol bin nenkort in niet onbelangrijke mate ver sterkt zullen worden. Gisteren is oen ba- taillon van het Bondsleger uit Weenen te St. Johan in Tirol aangekomen en daar voorloopig gestationneerd. In de komende dagen zal ook het garnizoen te Kuffstein versterkt worden. In verschillende andere plaatsen aan de grens zullen binnenkort eveneens Bondgtroepen gedetacheerd wor den. Tegelijkertijd zullen binnenkort de Heimatwehr-hulptroepen worden uitge breid en voorzien worden van een nieuwe uitmonstering. Deze hulptroepen zijn voor namelijk bestemd voor grensbewaking en zullen dan ook direct na voltooiing van hun militaire opleiding naar de grens gediri geerd worden. GROOTE BRAND IN EEN HOUTZAGERIJ. LONDEN, 29 Aug. (VJ>.). Gisterochtend brak brand uit in de houtzagerij van do firma Lauder Co te Harlepool, een der grootste houtfabrioken in Middcn-En-t geland. Het vuur breidde zich met groote snelheid uit door de werkplaatsen en naar do machinekamer. Zaagmachines en een eicctrische kraan werden vernield terwijl een groote voorraad hout een prooi der vlammen werd. De brandweer wist te voorkomen, dat de creosoot-afdeeling werd aangetast en wist daardoor het grootste gedeelte der fabriek voor vernieling te bewaren. De schade wordt geeohat op 10.000 pond sterling. DE OVERVAL OP DE „CLUB DER ZWITSERS". In de kroniek der stad Londen vindt men heel wat berichten over excentrieke clubs. Een daarvan heet „No-Nose-club" d, L „Club der neusloozon." De „No-Nose-club" heeft haar ontstaan te danken aan den inval van een zekeren mijnheer Crumpton. Deze gentlemen kwam op zekeren dag, toen hij in de stad wan delde, veel mannen en vrouwen zag, die om een of andere reden geen neus hadden. Zoo kwam Mr. Crumpton op het idee, de „No-Noee-club" op te richten. Hij noodig- de alle neusloozen, die hij toevallig ont moette uit, met hem op een bepaalden dag ia de Dog Tavern in Drury Lane samen te komen. Toen do dag kwam, zoo vertelt de kro niek, en de wijzers op de wijzerplaat der „Covent-Garden-klok" do afgesproken tijd aanwees, kwam het No-Nose gezelschap binnen, „als verminkten en kreupelen op een maskerade-feest" en vroegen den ont stelden waard naar Mr. Crumpton. De gastheer onthaalde het zonderlinge tafel gezelschap zeer royaal en wijdde de No- Noso-olub plechtig ia. De dood van den vrijgevigen stichter heeft deze vereeni- ging van platgezichten weer ontbonden. De laatste bijeenkomst had volgen6 den wensoh van Crumpton bij gelegenheid van zijn begrafenis plaats. Dan was er een club van leelijkerde (Ugly Faces). Deze vereeniging was opge richt door een gevoelig gentleman, Hatchet genaamd, wiens gebrek aan schoonheid aanleiding was tot de uitdrukking „Hat- ohet-faced Felow". Mr. Hatchet, zoo ver telt men, wae de ongelukkige eigenaar van een neus, die minstens bwee pond woog, dicht bezaaid was met prachtige „ro bijnen" en er uitzag als de kam van een woedenden kalkoenschen haan. De onbe leefde opmerkzaamheid die Hatchet ten gevolge van zijn onaangename kenteeke- nen overal ontmoette, werd voor hem aanleiding, dat hij het gezelschap van lij- densgenooten zocht. Het aantal „verschrikkelijke" gezichten, die in City Travern bijeenkwamen werd tenslotte zoo groot, dat zich daaruit de club der „leelijkerds" vormde. In 1889 werd in Londen een club opge richt, die er ook in onzen modernen tijd kon zijn. Sir Harry Blunt, een gentleman ral geest en humor, die een specialist in het opscheppen was, noodigde eens enkele reizigers op een diner in de Bell Tavern in Westminster. De goede wijn maakte de tongen der gasten spoedig los en ieder trachtte zijn buurman bij het opsnijden te overtreffen. Er werden eenige buitenge woon ongelooflijke avpnluren ten beste ge geven, die op het gezelschap zoo'n diepen indruk maakten, dat /.ij spoedig de „Leu- genolub" (The Lying dub) vormden. In de statuten der „Leugenclub" stond de bepa ling, dat niemand aangenomen mocht wor den ale lid, die geen voldoende bewijzen van bekwaamheid als leugenaar afgelegd had. Een andere bepaling schreef voor, dat niemand „op mijn woord" mocht zoggen, alvorens de voorzitter hiervan op de hoog te was gebracht. Een derde clausule be paalde, dat het lid, zeer het meest onwaar schijnlijk genoeg, het voorzitterschap op zioh zou nemen. De geschiedenis van zoo veel leugenwedstrijden om het voorzitter schap is een triomf voor hot uitvindersta lent en fantasie. De „Surley Club" (club der mopperaars) was hoofdzakelijk samengesteld uit straat venters, lampenaanstekers, oude portiers uit de Billingsgate en mopperige, dikbui kige matrozen. De olub kwam eenmaal per week bijeen in een café aan het Billings- gate-dok. Het doel van do«e vereeniging was den geest van tegenspraak aan te kweeken en zich in de geheimzinnige kunst van een twistenden mond te beoefenen. Langza merhand werd dezo club zoo groot4 en rijk, dat bijzonder twistaohtige vrouwen van overleden leden, die drie uren zonder tussohenpoozon schelden konden, levens lange pensioenen uitbetaald werden. In verband hiermee zij hier ook nog vermeld de „Gekken-club" (Foola Club). De stichters van dit schijnbaar zo© vreemd gezelschap waren diep doordrongen van do philosophische overtuiging, dat het dage lij ksch leven het menschelijk verstand zoo danig in beslag neemt, dat het absoluut noodzakelijk is, dit verstand van tijd tot tijd op vacantie te sturen. De leden, die zich van de kotenen des verstands bevrijd hadden, gedroegen zioh c«p de bijeenkomsten op de belachelijkste en dwaaste manier. Alle teekenen van ver stand werden met geldboeten gestraft. De clubleden verzekerden, zoo meldt de kro niek, dat zij zich na zoo'n, in den dwaasten zin van het woord „verdwaasden" nacht den wigenden dag beter gevoelden dan na oen koud bad. Een der beroerdste clubs was 20 jaar geleden ik weet niet of ze nog bestaat de „Club der Zwijgers" (Hilent Olub). De bepalingen dezer vereeniging gingen ongeveer van hctzelf<Je standpunt uit als BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Henricus Hermanus z. van H. H. Noordeloos en G. Wouters Jacoba Louise d. van J. J. Lasander en K. v. d. Weide. Ondertrouwd: J. W. Holsbergen wed 54 j. en E. M. v. d. Lelie wed. 43 j. P. J. Eikerbout jm. 25 j. en G. H. Schoeman jd. 22 jaar. Overleden: J. J. Abspoel m. 79 j. H. de VlaamAlphenaar vr. 66 j. BIOSCOPEN. Casino: Volwassenen. Luxor: Volwassenen Trianon: Goedgekeurd. de statuten van de gekken-club. He.t is in hot belang van liet lichamelijk en geeste lijk welzijn van den mensch, de spraak werktuigen meermalen rust te gunnen. Do clubbijcenkoinxiea leken daarom wel op een Oostorsch kerkfeest. Men mooht zich slechts door gebaren verstaanbaar maken. Ieder, ook het geringste of nog zoo ge wichtig woord werd met geldboeten be straft, In gevallen, waarvoor geen excuus aanwezig was volgde smadelijke verwijde ring uit de club. Men vertelt, Jat eens drie bandieten, die de gewoonten der club kenden, tijdens een bijeenkomst het clublokaal binnendron gen en met getrokken pistolon de loden dwongen hun zakken leeg to maken. Tij dens deze soëne .ord van beide zijden geen woord gesproken. Toen de l>andicten met den buit. aan den haal wilden gaan, vatte een „zwijger" moed, rukte 't venster open en alarmeerde met i kreet „Dieven, looversl" de politie, wie het ook gelukte de misdadigers te pakken. De man echter, die zijn clubgenooten weer aan hun oigen- dom geholpen had, werd direct als „klets kous" uit de vereeniging geeloton. Ook vele voorname clubs, wier leden tot do kringen der aristocratie behoorden- en die vaak een eeuwenoude traditie bezitten lxobben exentrieko herinneringen tot. op den dag van heden bewaard. Zoo bestaat in de „Vrijgezellen Club" (Bachelor Club), die zijn zetel op het Huiniltonplein heeft, de excentrieke bepaling, dat 'n lid, dat in het huwelijk treedt, direct het .at- sohap verliest. De betreffende kan echter weer gekozen worden, als hij ecu boeto van 25 pond betaalt. Dozo bepaling moot voorkomen, dat i cluba.-.ngolegenheden go- trouwden den toon aangegeven. Volgens een andere uitleg zou ze dienen om van pantoffelhelden af te komen. In de statuten der Travellers Club, een der meest exclusieve vereonigingen van Londen staat de zonderlinge bepaling dat niemand lid mag worden, die niet minstens 600 mijlen van Londen weggoreisd hoeft. In onze dagen echter, nu men reeds voor het ontbijt zooveel mijlen in de vliegma chine kan afleggen, klinkt dit voorschrift zeer komisch. Rood© Lelies 40 cent, PliysaJis Frnneetti 1530 cent, Gerbera 22 cent. Clematis Durandi 1624 cent. Clematis Prins Hen drik 1.30, Clematis The President 30 cent, Zinnea 8 cent, Ligustnim 814 cont, Gladiolen 7 cent, Anjers 6—12 cent, Erica per stuk 712 cent. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 30 Aug. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 5 wagoni uit Denemarken. 415 vette kalveren: le kwal. 44—50, 2e kwal. 36—42 cont, 3e kwal 2634 cent per kg. levend gewicht; 27 nuchtere kalveren 48 per stuk, 381 var kens: Vleeschvarkcns, wegende van 90 110 kg. 4041 cent, zware 38—39 cent, vet te varkens 36—37 per kg. slachtgowicht. Overzicht: vette kalveren ruimen aanvoer trage handel, prijzon lager. Varkens ge ringe aanvoer, stuggo handel, prijshou dend. WOERDEN, 30 Aug. Kaas. Aangevoerd 423 partijen. Ie kwal. met rijksmerk 24 27.50, 2e kwal. met rijkamork 2023, zwaro 28. Handel matig. WOERDEN, 29 Aug. C"Oentenveiling. Suikerboonen 49.5 cont, stokprincesson 4—11.5 eent, snijboonen 215 cent, pron kers 23.5 cent, bloemkool 1.516.5 oont. savooyekool 25 cent, rood e kool 23 cent andijvie 518 cent, uien 13 cent, augur ken 18 oent, komkommers 12 cent, peen 3.52 cent, sla 5—8 oont, spinazie 413 cent, postelein 24 cent, meloenen 620 cent, tomaten 12 oont, pruimen 410.5 cent, B. ïïardy 11.5 oont, Lemocnappolon 24.5 cent, grauwzuur 24 cent, Kruilin- gon 23 cent, Mario Louis 3—4 cent, Pas tor Noster 34 cent, Doktor Juliën 410 oont, William 36.5 cent, Guldeling 29.5 cont, Sinjeur d'esporn 4 oont, Schrijvers 5 cont, Groninger kr. 35 cent, tosselaar 2 5 oent, Claps 818.5 oont, heeronpeor 1 6.5 oent, Dirkjes 25.5 cent, jiittcpoor 8— 17 cent, Diamant 47 oent, vijgenpeor 3 9 oent, Souvenir de Congr. 48 oent, fJet- wiek 59 cent, Bloemoe 2—5.5 cent, Oan- dijzoet 2—6 cent, Gravenstein 310 oent, Sinjeuren 68 cent, zaohtzuur 56, goud- reinct 37 cent, frnmboosapp. 20 cent, Bisimarok 27 cent, Volgaten 16 oent, Pippoling 36 cent, druiven 1818,5 cent. BOSKOOP, 29 Apg. BlOemenvOilinö. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Op helia 1017 cont, Marcel Rouyer 7—12 ot., Hadloy 1525 cent, Claudius Pornct 15 27 oont, Columbia 10—19 cont. Butterfly 715 cent, Mac. Kellor 1015 cent, Mme Jules Bouché 612 cent. ltoealandia 1018 oont, Florex 815 cent, Phocb© 1114 ct., Hoovor 613 cont, Chas. P. Kilham 5—12 cent, Edkh Holen 1023 oont, Aug. Noaok 612 cent, Elso Poulsen 2135 cont, Glo ria Muttdi 2028 oent, Orange Perfection 15—22 cent, Ellen Pmilson 1420 cent, Daintry 1521 oent, Briaroliff 1024 cent Chrysanten, grootbloemig 0080 oont, id. tros 4060 oent, Witte Lelies 40 oent, Effectenkoersen Verstrekt door: INCASSO-BANK N.V., LEIDEN ■•to Aug. lo:i:< Indu.strie: Alg. Kunstz. Unie Berkels Patent Calvé Delft c. v. A Küchenm. Acc. Ned. Ford Philips Gem. Boz. Uni Lever Petroleum: Kon. Olie Perlak Rubber: A'dnm Rubber Deli Bat. Rubber Vico Serbad.% Ji Scheepvaurt: Oude Vaart N. Schcepv. Unie Oude Boot Mijnbouw: Boeton Alg. Explor. Mij, Suiker: H.V. A'dam Vorstenlanden Jaya Cultuur N.I.S.U. Tabak: Deli Mij. Senembah Deli Bat. Tabak Oostkust Am. Fondsen: Am. Smelting Anaconda Ass. Gas cn Elec. Bethlehem Steel Cities Service Central Public. Continental Oil Gen. Aviation Int. Nickel Kennec. Copper Milwaukee ld. Pref. Kcesport Tin PI. North American Nevada Shell Union Unit. St. Leather Union Pacific Wabash Tidew. Ass. OU United St. Steel L.K. Heden, l 281/4 29% 1» 19 «1% 61 1% ïWja 1391;. 140/1401', 1 "91/3 182»'. •l'/u» 178 I79%/180% ««Va ««Va 99% lOl/1011/i 45% 46 52% 50% 32 32 u% 14 Va 58% 57% 13 11% l-'Vs 12»/. 186% 126 Vj 204% 2O6%/207>/4 37 37 108 108 75 78 18|l/s 129% 130»/, 144% 142% 130% 136/7 2ö7. 26% 27% lü'Vs IV4 28 2»% 2»/.. 5% »'/u 14»/. lftl/4 10% I"4/. 6b (IA 17% 18 e% «Va 88» lt 3»/w g/is 39% «VlO i» 8»'w M'/a/Vw 7.. 61/4 1.741/4 73% I 671 /2 r.9b 4.091/2 WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Officieel). Berlijn rij. 12 Londen New York Parijs Brussel Zwitserland Milaan Madrid °sl° 40.10 Kopenhagen 3», 80 Stockholm 41.20 Weenen - P">»8 7*35 Boedapest Prolongatie 1 pc*. BEURSOVERZICHT. Het publiek betoonde hoden wederom niet dc minste ondernemingslust. Gebrek aan orders was hot meest keumorkende ver schijnsel ©n in overeenstemming daariueo was do handel van kleine afmetingen. De t-endonz was ©ehter aan den vasten kant Van do Olie waarden werden Kon. Olies hoogcr ingezet cn nadien kondon zij zioh goed handhaven. Op de Huikerafdoeling werden H.V.A.'s wa-t hoogor afgedaan, doch enkcio minder courante soorten Lagen wat zwakker. Induslrioelcn werden wederom' op kleine Behaal verhandeld, doch gaven tooh wat meer beweging te zien dan gis teren het goval was. Philips-aandoelen wa ren goed gediaponoerd. Unilevers werden ioU hoogor gonoteoixl. Unilovosr worden slechte geringe belangstelling aan den dag gelegd. In Rubber» ging niet veel om, doch do stemming wu» vorbctcrd, A'dam Rub bers konden de 100%-grens in opwanrtscho richting [>as»coren. Tabakkon hadden een aarzelend voorkomen. Scheepv. en Mijnw. waren verwaarloosd. Amerikaansche waar don waren in aanfluiting met het verloop van Wallstreci eerder wui gedeprimeerd. De boleggingsmarkt wa« stil ©n daarbij was do tendenz wat weifolender. Wilt a m|jn doch ter schilderen? Horststuk of ten voe ten uit? Verkoop nou geen malligheid. Je hoeft alleen maar haar wangen cn lippen wat bU le schilderen. (Vart Hem)

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 3