DINSDAG 29 AUGUSTUS 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN MOTORRIJDER GEDOOD. Gistermiddag te ruim vijf uur is op den Fruitweg nabij de Wouwermanstraat de 23-jarige schoolknecht van de controlewo ningen, L. W. de J., wonende aan den Fruit weg te Den Haag. toen hij op een motor rijwiel proeven van snelrijden wilde afleg gen, zoodanig tegen een paal van de ver lichting gereden, dat hij op slag werd ge dood. Het slachtoffer was gehuwd. Zijn lijk is door den G.G.D? naar het ziekenhuis Zuidwal overgebracht. JONGETJE OVERREDEN EN GEDOOD. Gistermiddag is het achtjarig jongetje T. J. Spitse, te Sneek, bij het plotseling oversteken van den Groenedijk door een juist passeerend motorrijwiel gegrepen en in zeer ernstigen toestand naar het St. An- toniusziekenhuis overgebracht, waar het knaapje aan de bekomen verwondingen is overleden. VERDRONKEN. Zondagochtend onder kerktijd is het 3- jarig dochtertje van den bloemenhandelaar Koenders te Hoogeveen in de geheel met groen kroos bedekte Hoogeveensche vaart geraakt, zonder dat het door de omwonen den bemerkt werd. Het oudere broertje dat met een sportkarretje bij zijn zusje was, is wel ijlings naar huis gerend om de ouders te waarschuwen, doch heeft geen der om wonenden ter hulp geroepen, zoodat de kleine is verdronken. Te Borsselen is Zondagavond een 16- jarige jongen, die met drie kameraden was gaan baden en die niet zwemmen kon, in een put geraakt en verdronken. Een der andere jongens, die wat zwemmen kon, trachtte zijn kameraad te redden, maar werd door dezen mede getrokken en zou hetzelfde lot zijn ondergaan als de twee anderen hem niet te pakken hadden gekre gen en hem bewusteloos op den wal had den getrokken, waar kunstmatige adem haling succes had. Het lijk van het slacht offer is later opgehaald. Het zevenjarig jongetje J. Vermey is Zondagmiddag aan de Westerkade te Rot terdam tusschen een lichter en den wal te water gevallen en verdronken. HEVIGE GASONTPLOFFING. Aan de leiding geknoeid. Zaterdagavond half negen werden de bewoners van den Rordenweg te Gronin gen opgeschrikt door het geluid van een hevige ontploffing. Deze bleek te hebben plaats gehad in het perceel Roodenweg 31, waar volgens den bewoner in de keuken een benzinelamp ontploft was. Door de kracht der.ontploffing waren in de keuken eenige ruiten weggeslagen, terwijl tevens een begin van brand was ontstaan. Eigen aardig was echter, dat ook in de voorka mer, die van de keuken gescheiden was door een gang, twee groote ruiten waren vernield en de kozijnen ontzet. Bij een door de politie en brandweer ingesteld onderzoek bleek, naar de „Msbd." meldt, dat geen benzine- doch gasontploffing had plaats gehad. De bewoner, wien de gas toevoer was afgesloten, heeft, op ver schillende plaatsen aan de leiding ge knoeid en daarbij tevens vuur gebruikt. De man, J. H. de Vn is door de politie aangehouden. ONDERGRONDSCHE GANG INGESTORT. Gevolgd door een tweede instorting. Bij werkzaamheden aan het ondergrond- sche buizenstelsel in de Oudwijkerdwars- straat te Utrecht stortte gistermorgen een gedeelte van de gang in, waardoor drie ar beiders onder het zand bedolven werden. Met allen spoed werden zij uit hun benar de positie bevrijd en ter observatie naar de Rijksklinieken overgebracht. Twee konden reeds spoedig naar huis terugkeeren, ter wijl de derde, wiens toestand overigens in het geheel geen zorg baart, nog in de kli niek ter observatie is gehouden. Kort nadat het ongeval in de Oudwijkor- dwarsstraat had plaats gevonden, stortte de gang even verder voor do tweede maal in. Er waren op dat oogenblik ovenwei geen arbeiders in de loopgraaf meer aan het werk. KINDERVERLAMMING TE VLAARDINGEN. Eén doodeiijk geval. Te Vlaardingen zijn vier gevallen van kinderverlamming voorgekomen, waarvan één met doodelijken afloop. Het zesjarig zoontje van de familie Hoogerwerf te Vlaardinger-Ambacht is na slechts enkele dagen ziek te zijn geweest bezweken. De andere drie partiöntjes zijn niet in direct levensgevaar. DE ZIEKTE VAN WEIL. Twintig gevallen te Rotterdam. Te Rotterdam zijn twintig gevallen van de ziekte van Weil geconstateerd, waar onder geen enkel geval met doodelijken afloop. Hoewol het aantal patiënten in vergelijking mot andere groote steden vrij hoog is, is het toch veel minder dan het vorig jaar, toen gedurende den geheelen zomer 71 patiënten lijdende waren aan de gevreesde ziekte. TWEE HOOISCHELVEN AFGEBRAND" Gistermorgen 5 uur ontstond brand in een der hooischelven van don landbouwer S. Dijkshoorn aan den Zuidbuurtschen weg te Vlaardingen. Al spoedig sloegen do vlammen over naar de tweede hooisohelf. De Vlaardingsche brandweer was weldra aanwezig, met de motorbrandspuit en twee kleinere spuiten zoodat het vuur met zes stralen werd aangetast. Beide hooischel ven verbranddon echter geheel. Ongeveer 150.000 K.G. hooi ging verloren. Vermoe delijke oorzaak is hooibroei. Verzekering dokt de schade. WARMOEZENIERDERIJ IN DE ASCH GELEGD. Zondagnamiddag omstreeks half vijf brak brand uit in het achterhuis van de groote warmoezenierderij van den heer P. J. A. Evers in 't Vossenhol te Berumel. Do warmoezenierderij bestond uit een groote schuur, terwijl in de onmiddellijke nabij heid een aantal broeikassen stonden. In het achterhuis was een electrische water installatie opgesteld, die, op het tijd stip waarop de brand ontstond, werkte, zoodat vermoed wordt dat kortsluiting is ontstaan. In een oogwenk stond het geheele ach terhuis in lichte laaie en do vlammen deelden zich mede aan het met riet ge dekte woonhuis. Een groote vuurzee ont stond, die ver in den omtrek, zelfs in Nij megen, zichtbaar was. Door de verzen gende hitte werd ook de schuur, waarin een partij hooi en stroo geborgen was, door het vuur aangetast. De brandweer, die vrij spoedig ter plaatse was, had, door gebrek aan water, met groote moeilijkheden te kampen. Eenige honderden meters slangenmate riaal moest worden uitgerold en daar mede ging ongeveer een uur verloren. Toen dan ook eindelijk water gegeven kon wor den, waren woonhuis en schuur reeds af gebrand en moest men zich bepalen tot het nablusschen. De hitte was gedurende den brand zoo hevig, dat over den weg geen verkeer kon plaats vinden, terwijl de broeikassen zwaar te lijden hadden. Van vele zijn na genoeg alle ruiten gesprongen. Door do groote snelheid waarmede het vuur om zich een greep, was het niet mogelijk ook maar iets van den inboedel en den verde ren inventaris te redden. Het vee liep in de weide, terwijl eenige varkens bijtijds uit de schuur gejaagd kon den worden. De schade, die zeer aanzienlijk is, wordt door verzekering gedekt» EEN NEDERLANDSCHE AUTO DOOR S.A.-LIEDEN OPGEëlSCHT. Voor achtervolging gerequireerd. Zondagavond ongeveer 10 uur keerde een Nederlander mot zijn auto, waarin nog twee dames gezeten waren, uit Kleef naar Nijmegen terug. Tusschen Kranen burg en de grens passeerde hem in snelie vaart een auto en even later klonken eenige knallen. De Nederlander dacht, dat zijn banden sprongen en minderde zijn vaart» Op dat oogenblik schaarden eenige mannen zich om zijn auto, dio hem met getrokken revolvers gelastten zijn wagon beschikbaar te stellen voor een achtervol ging. Reeds stapten zij in do auto, en toen zag de Nederlander, dat hij met S.A.-lie- den "te doen had. die hom in het kort me dedeelden, dat de auto, die hem juist ge passeerd was, een wagen was, die even te voren over do Nederlandsche grens kwam en door hen beschoten was. De dames, die in de auto. gezeten wa ren, verkeerden door het gebeurde in hoogst zenuwaehtigen toestand en begrij pende, dat tijdens de achtervolging nog moer geschoten zou worden, gaven zij er de voorkeur aan, op den donkeren weg te wachten. De Nederlander met de beide S A.-lio- den zetten de achtervolging voort, waarbij het benzinespoor van de stukgeschoten tank van de achtervolgde auto den weg aangaf. De S.A.-lieden spoorden den be stuurder steeds tot grootere snelheid aan en hielden hun revolvers gereed om aan deze aansporing kracht bij te zetten. Met razende snelheid ging het voort. Het span nendste oogenblik werd bereikt toen de achtervolgde auto in zicht kwam. De S.A.- lieden openden onmiddellijk het vuur op den wagen en volgens verklaring van den Nederlander, die wij kort na het gebeurde praken, werd het vuur beantwoord. Door de weggevloeide benzine waren de com munisten. de bemanning van de achter volgde auto, echter gedwongen te stop pen. Even voorbij Kranenburg werden ze aangehouden. De Nederlander waohtte, nadat de S.A.- lieden zijn auto verlaten hadden, de ver dere gebeurtenissen niet af, maar reed met groote snelheid terug. Wel kon hij nog zien, dat inmiddels ook een politie auto aangekomen was, waarmee de com munisten weggevoerd werden. Het waren drie of vier personen. In grooten angst trof hij de dames op de plaats, waar hij hen had achter gelaten en is toen zoodra mogelijk naar Nijmegen gereden. „Hbld." Nader wordt nog gemeld: Inzake de schietpartij tusschen Kranen burg en de Nederlandsche grens, waarbij een Nederlander met zijn auto gedwongen was aan do achtervolging van een andere auto deel te nemen, vernemen wij van de zijde van de politie te K:eef, dat het hier niet een achtervolging van een auto met communisten betrof, maar van een ge pantserde smokkelauto, die tusschen Frans- selt en Grunewald de Nederlandsche grens gepasseerd was, Do achtervolging had plaats door een Duitsche douane^auto en toen men Kranenburg begon te naderen namen een aantal S.A.-lieden, die door de gewisseld schoten gealarmeerd waren, aan de achtervolging deed, waarbij zij de Neder landsche auto requireerden. Zij verkeerden aanvankelijk in de veronderstelling met een oompiot van communisten te doen te hebben. Dit misverstand werd toen de auto tot staan gebracht was, opgehelderd. In de auto, die door kogels als het ware door zeefd was, werden 350 pond koffie en 800 pond tabak aangetroffen. De smokkelaars zijn er in geslaagd in de bosschen te ont komen. EEN HUWELIJK OP ZEE. Liefde zoekt list. Zaterdag is te Rotterdam uit Dublin, laatst' van Hamburg aangekomen een Deensch zeeschip, dat te Rotterdam zal dokken. De le stuurman van dat schip wilde van den tijd, dat hij hier zou moeten blijven gebruik maken om te trouwen. Hij had daartoe zijn verloofde uit Denemarken naar Rotterdam laten overkomen en vol UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Woensdag 30 Au9. Huizen, 206 M. N CR V-u i tzend i ng. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.15—0.30 Gramofoonplatcn. 10.30 Morgendienst o. 1. v. Ds. D. Ring- nalda. 11.00 Zang door J. Hendrichs-Zalsman (sopraan) en J. Landré (piano). 12.15 Griunofoon platen. 12.30 Kwartet-concert o. 1. v. L. Lauon- roth. 2.00 Zondorverzorging. 2.30 Orgelconcert. S. P. Visser. 3.50 Trioconcert. 5.00 Kiudoruurtje. 6.00 Ginmofoonplaten. 6.30 Afgestaan. 7.15 Ned. Ohr. Perebureau. 7.30 Gramofoonplaten. 7.45 Causerie. 8.00 Vorst. NCRV-kleinorkest o. 1. P. v. d. Hurk. 9.00 Causerie G. J. van Lonkhuyzen. 9.30 Vervolg concert. 10.00 \az Dias. 10.45 Gramofoonplaten. Hilversum, 1875 M. VAR A-uitzending. 8.00 Gramofoonplaten. 9.00 VARA-kleinorkest o. 1. v. H. de Groot. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Uitz. voor Arb. i. d. Continuhedr.: VARA-kleinorkest o. 1. v. H. de Groot, en Hetty Beck (declamatie). 11.00 RVU: Drs. S. C. J. ten Dam Ham: Ontstaan en ontwikkeling der vrouwenbe weging. 11.30 Vervolg orkestconcert. 12.00 .Do Notenkrakers", o. 1. v. D. Wins 2.00 De Flierefluiters o. 1. v. Ray Forest 3.00 Kinderuurtje. 5.30 Loe Cohen's Muziekdoos m. m. van Betty Iii en fa it (zang). 6.30 RVU: Dr. W. H. C. Tenhaeff: Het vraag6tuk van het voortbestaan. 7.00 Causerie vanwege het NVV. 7.15 De Flierefluiters o. 1. v. Ray Forest 8.00 Vaz Dias en VARA-Varia. 8.15 Herh. SOS-berichten. 8.17 VAR A-Orkest o. 1. v. H. de Groot. 9.00 Dubbclraannenkwartet „Arti" o. 1. v. A. Wolther8. 9.20 Vervolg orkestconcert. 10.00 Liedjes bij de luit door H. Otar Sprato. 10.15 De Notenkrakers. 11.15 Orgolepcl J. Jong. 11.45 Gramofoonplaten. Daventry, 1551 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50—11.05 Tijdsein, Berichten. 12.20 Orgelspol F. Newman. 1.05 Western Studio-orkest o. 1. v. F. Thomas. 1.50 F. Pareone en zijn orkest. 2.35 Dansmuziek (Gr.pl.). ,3.20 Pinno-rescital door G. Dixon. 3.35 Sted orkest Bournemouth o. 1. van Sir Dan Fodfrey m. m. van G. Crawford (gastdirioent) en L. Mannuoci (oello). 5.05 Orgelspel R. Dixon. goeden moed en blij van zin, stapte hij van I zijn schip, niet de bedoeling zich zoo spoe dig mogelijk te laten monsteren voor een reis voor het leven, voor de vaart naar het geluk, voor den tocht met het huwelijks bootje. He'.aas, hier wachtte hem een bit tere teleurstelling. Zijn meisje was er, haar jawoord had hij, maar de papieren waren niet in orde. Noch hij, noch zijn meisje stonden te Rotterdam ingeschreven en on der zulke omstandigheden kan geen ambte naar van den burgerlijken stand een wettig huwelijk tot stand brengen. Liefde maakt vindingrijk cn het is dan ook niet al te wonderlijk, dat een verliefde 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. fi.50 Het Bridgewnter harp kwintet. 7.20 Callenler's Band o. 1. v. T. Morgan m. m. v. J. Colling* (xyclofoon). 8.20 Rcoinald King's orkost. 9 00 „Going South", rovuo van neger- liederen. 10.00 Rcrichten. 10.20 BBC-orkest, o. 1. v. W. Braith- waite. 11.15 Voordracht. 11.20-12.20 Het Cawtni-Club orkest o. 1. van Ch. Kun/.. „Radio-Pari a", 1721 M. 8.05, 12.35, 7.30, 8.20 Gramofoonplaten. 9.05 Causerie niet gramofoonplaten. 9.50 Gramofoonplaten. Kalundborg, 1153 M. 12.20—2.20 Concert- uit „Bellevue Strand- ohtel", o. 1. v. II. Andersen. 3.20 Concert uit „Wivex", o. 1. v. Peter sen. 5.20 Gramofoonplaten. 8.20 Omroeporkest o. 1. v. Grëndahl. 9.50 Saxofoon- en pianorecital. 10.15 Zangrecital Aage Thygesen. 10.50 Omroeporkest o. 1. v. Gröndahl. Langcnberg, 473 M. 6.25 Gramofoonplaten. 7.23 Militair concert o. 1. v. Meyer. 10.25, 11.50 en 12.20 Gramofoonplaten. I.20 Concert d. h. HBBCMMmI of 1. V. Grevoi 5.20 Gramofoonplaten. 6.20 Concert (hobo, piano, viool, oello). 9.30 Concert. II.20 Concort d. orkost o. 1. v. Hubcr. Rome, 441 M. 9.06 Gevarieerd concert, Brussel, 33S M. en 608 M. 338 meter: 12.20 Omroeporkest o. 1. v. Walpot. 1.30 Omroepkltinorkest o. 1. v. Leemans 5.20 Dansmuziek uit Knooke. 6.60 Omroepkleinorkost o. 1. v. Leemans 8.20 Gramofoonplaten. 9.20 Concert uil Ostende. Hierna: Dans muziek uit Ostende. 508 motor: 12.20 Omroepkloinorkeot o. 1. v. Leemans I.30 Omroeporkest o. 1. v. Walpot. 5.20 Dansmuziek uit Ostende. 6.35 Gramofoonplaten. 6.50 Zangvoordracht. 7.20 on 8.20 Gramofoonplaten. 9.20 Concert- uit Knooko. Hiorna: Dans muziek uit Knocko. Deutschlandaendor, 1635 m. 8.20 „Die 218 Tage", spol van Kuhnert. RegioW. Plüoker. 9.50 Gramofoonplaten. 10.35 en 11.05 Berichten. II.20—12.60 Omroeporkest o. 1. v. Th. Blumcr. Gemeontelijk Rndio-DIstrjbutiebedrijf te Lolden. (3o Programma). 8.13.30 Langenbcrg. 13.3017.20 Daventry. 17.20—19.50 Brussel (Fr.) 19.50afl. Luxemburg. (Wijziging voorbehouden). stuurman best in staat is, om vindingrijk lastigo klippen te ontzeilen. Hij verschafte zich de modewerking van een ambtenaar van het Decnsche consulaat to 'itottordain en van een Scandinavischen geestelijke, charterdo oen zeesleepboot en met meisje, geCBtelijko en ambtenaar koos hij het rui me sop. Op drie mijl buiten den Nieuwen Water weg, dus buiten territoriaal gebied is toen een volkomen wettig huwolijk ingezegend. Kort nadat hij als stuurman naar zee was vertrokken, keerde hij in den Waterweg terug als kapitein, kapitein van het huwe lijksbootje. „N. R. Crt." FEUILLETON. HET MEDAILLON VAN LORD STAIR. Naar het Engelsch van CHARLOTTE M. BRAME. 0) Je gezelschap heeft Lady Stair goed gedaan, zei hij op een dag tegen zijn neef, ze is levendiger en vroolijker. Zie is een allerbekoorlijkst gezelschap zei de officier openhartig. Ik heb vroeger nooit geweten, dat een vrouw zoo lief en mooi kan zijn. Je moet een vrouw zoeken als Mar guerite, Darcy, antwoordde Lord Stair. Dat zou ik graag doen, maar ik ge loof niet, dat er een tweede is als Margue rite, zei Darcy Este en Lord Stair was hem erkentelijk voor deze woorden. Doch deze gelukkige tijd duurde niet Lang. De heer van Oackliff keerde terug tot zijn boeken en de schaduw tusschen hem en zijn vrouw werd dieper en donker der. Kapitein Este? Het was de oude geschiedenis. Altijd waren die twee samen. Hij was onderhou dend, romantisch en levendig, bevangen in de eerste ontroering van een machtige ge negenheid. Ze waren bij elkaar: vroeg in den morgen, voor het ontbijt, dan weer tot lunchtijd de lange middaguren in de serre of bij de Reiger Plas, 's avonds op het terras in de schemering totdat, zon der dat ze het zelf wisten, hun twee zie len, hun twee levens, samen vergroeid wa ren. Lady Perth protesteerde niet langer. Maar ze zag alles. Ze wist, wat komen zou, lang voordat die twee het zelf wis ten, maar ze stak geen vinger uit, om het onheil af te wenden HOOFDSTUK XXII. De schemering viel. de schemering van een heerlijken September-avond. Lady Stair droeg een avondtoilet van witte zijde met een roode passiebloem, ka pitein Este stond naast haar. Lady Perth zag het groeiend verlangen op haar mooi gezicht. Wilt u wat voor mij zingen, Ladj' Stair? vroeg hij ontroerd. Lady Perth houdt niet van zingen, was Marguerite's antwoord. De eerste keer, dat ik zong, bezorgde ik haar hoofd pijn en na dien tijd heb ik niet meer ge zongen. Maar Lady Perth gaf haar genadig verlof. En Marguerite zong. Maar wat was het, dat de volle zuivere stem bijna angstig ontroerend deod klinken Waarom had zij dit lied gekozen, de klacht over „Wat had kunnen zijn", waarvan de melodie en de woorden Darcy Este deden huiveren Ze wist het zelf niet! Lady Perth luis terde, maar niet naar den zang Een gou den kans, zei zo in zichzelf, terwijl ze de kamer verliet, laten ze haar gebruiken. De twee daarbinnen merkten haar weg gaan uiet. Lady Perth bestond op dit oogenblik niet voor hen. Toen Marguerite van den vleugel opstond, en naar het raam ging, zag ze tranen in Darcy's oogen. Ik zal aan deze woorden denken als ik ver weg ben, zei hij. Wat had kunnen zijn, Marguerite jij en ik Wat had kunnen zijn, herhaalde ze zacht. Ik zie niet in hoe mijn leven an ders had kunnen zijn. Ik heb het gevoel dat mijn heel leven bestuurd is. Het is me alsof ik zelf niets heb gedaan. Als jij je leven opnieuw zou kunnen beginnen, zou je bet dan anders inrich ten vroeg hij. Ze sloeg de oogen naar hem op. Ze wa ren rein als de oogen van een droomend kind. Ja zei ze eenvoudig. Kapitein Este trilde van ontroering. Hij greep haar hand. Marguerite kom mee naar buiten, ik moet je iets zeggen. Ze begreep zelf niet, waarom ze beef de, waarom haar hand koud was in do zijne. Ze ging met hem naar buiten, zooals ze zoo dikwijls hadden gedaan. Vergeef me Marguerite, mijn verlan gen sleept me mee. Ik had niet zoo tegen je mogen spreken, zei hij, terwijl ze op het terras stonden. Drodraen zijn maar droomen, fluis terde zij begrijpend. Plotseling was ze zioh bewust gewor den, hoe anders haar leven zou zijn ge weest als ze den jongen vroolijken kapi tein Esto had getrouwd. Het denkbeeld was nooit te voren bij haar opgekomen en het beklemde haar. Marguerite, zeg, dat je mij vergeeft. Ik heb je niets te vergeven. Het kwam door mijn zingen, Darcy, Ik moet niet meer voor je zingen. Vader heeft eens gezegd, dat muziek een mensch wel krarkzinnig kan maken. Missohien heeft zij die uitwerking dan op mij, zei de jonge man. Het ergste is om uit dozen waanzin weer wakker te worden Ze zwegen en na enkele oogenblikken zei Darcy opeens: Ik zou graag je vader willen leeren kennen. Marguerite. Werkelijk? Je zou van hem houden. Hij leeft hcelemaal in de muziek. Weer was er een lange stilte, toen vroeg hij opeens: Marguerite, bid je wel eens voor iemand Zeker, zei ze. Bid dan voor mij, zei hij zacht Bid den hemel om mij van waanzin te verlos sen. Na dien avond waren zij nooit meer voor elkaar als tevoren. HOOFDSTUK XIV. October was gekomen cn de geelbruine en karmozijn roode gladeren lagen opge tast langs de boschpaden. Voel je er voor ooi naar het bosch te gaan, Marguerite vroeg Darcy. Ik zou het heerlijk vinden antwoord de ze geestdriftig. Lady Perth lachte heimelijk. Maar je moet iets warms aantrek ken, want liet is kouder vandaag. Heerlijk, ik houd van die pittige, frisscho herfstlucht. Ze ging de kamer uit om zioh voor den tocht te kleeden. Wat een uitstekende echtgenoot zou jij zijn, Darcy, zei de spottende stem van Lady Perth zoo attent en vriendelijk. Dat is wel mogelijk, ik hoop het zelfs, maar er is voorloopig nog geen voor uitzicht, dat ik zal trouwen. Als dien tijd komt zul je De zin werd niet afgemaakt. Of) dHt oogenblik kwam Marguerite terug, buiten gewoon aantrekkelijk in haar donker bronsflu woelen met bont omzoomden man tel. Zelfs Lady Perth keek met bewonde ring naar haar. Zo zag de twee het grus- veld voor liet huis oversteken cn nn-L een harden glimlach op haar gezicht dacht ze: Douglas krijgt zijn verdiende loon. En het zal wel niet zoo lang moor duren voor de bom zal barsten. Midden in do mooie bosschen rondom Oackcliff was een open ruimte, waar en kele eiken waren gekapt. Het was een mooi plokje, nu in den herfst, biociden er roode klimplanten, die over het gras en tegen de eiken waren opgeklommen. Hot was doodstil, dllcon do wind woei hoog in de toppen. Ze stonden stil, do wind bewoog do doodo bladeren orn hen hoen. Mijn mooi oud Engeland, zei kapitein Este, wat een innige herinnering zal ik aan deze dagen hebben als ik weg ben! Als ik weg ben Marguerite werd door deze weemoedige woorden getrof fen. Wat bedoel je Darcy willekeu rig kwam ze dicht bij hom staan. Ik heb immers maar een huif jaar verlof, zei li ij. Ik ben in Juni gekomen en nu is het al October. ILaar lippen trilden toen ze vroeg: Waar ga je dan naar toe? Ons regiment rnoct naar Indië. Hot was haar even alsof alles donker om haar hen werd. Hoe lang moet je daar blijven, Dar cy? Vier of vijf jaar, denk ik. En dan vroeg ze langzaam. Hij antwoordde niet dadelijk. En dan? herhaalde ze Ik heb geen verdere plannen, ant woordde hij dof. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 9