DINSDAG 29 AUGUSTUS 1933 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 op het oogenblik toch niet kan controleeren en het wederhoor zoodoende ontbreekt-. De heer S c h 11 e r gaat evenwel door. Het is wel eens goed, dat ze hier gehoord worden, meent spr., al klinken ze den raad niet altijd aangenaam in de ooren. Het voorstel-S c h 11 e r wordt daarna jn stemming gebracht en verworpen met 17—11 stemmen. Vóór: de S.D.A.P. en de heer Weizen. Rondvraag. De voorzitter antwoordt op een vraag, een vorige vergadering door den heer Bergers gesteld, over het weren van buitenlandsche musici in bioscopen en café's, dat de gemeente er bij de café-hou ders e.d. op aangedrongen heeft, zooveel mogelijk slechts Nederlandsche musici toe te laten. De heer Coster vraagt maatregelen tegen de hinderlijke colportage met allerlei communistische en fascistische blaadjes. Tevens verzoekt hij een snordersverbod. De heer M a n d e r s wijst er op, dat de raadhuisteekeningen in de Lakenhal niet alle even gunstig zijn opgehangen, waarop de voorzitter antwoordt, dat de IRJ.A.O. de opstelling aldus heeft goedgevon- Vervolgens spreekt hij de wenschelijk- heid uit van het aanbrengen van een paar verbindingswegen in de Leidsche Hout en vali het omleggen van de tramrails in den Stationsweg bij den overweg. De voorzitter antwoordt, dat plan nen tot omlegging der tramrails in 6tudie zijn. De heer Manders verzoekt nog, ver scheidene werken in uitvoering te nemen, nu uit de cijfers blijkt, dat het aantal werk- loozen in de stad weer stijgende is. De heer v. Es is van meening, dat vele menschen in de stad gedupeerd zijn door de groote reclame-borden, welke thans op verschillende punten zijn aangebracht en het uitzicht belemmeren. Wie draagt do kosten van deze borden en wie krijgt de revenuent De heeren Groeneveld en Wil brink sluiten zich aan bij den heer v. Es. De laatste spr. vindt zelfs, dat het aspect van de stad door de bordon bedorven wordt. Wethoiider Splinter antwoordt, dat het moeilijk is, allen naar den zin te ma ken. Zoo'n bord staat altijd ergens in den weg. Wat het aspect betreft, moet men niet vergeten, dat zij nog niet afgeschilderd zijn. Zij brengen de gemeente een flink somme tje in het laadje, waarvan volgons overeen komst het. Weeshuis aan de Hoogd. Kerk- gracht een gedeelte ontvangt. De heer v. Rosmalen klaagt er over, dat hij gezien heeft, dat op Zondag op de openbare straat ©en auto werd geschilderd. De voorzitter verwijst hem naar de politie. Daarna sluiting even ovèr half vijf. GEMEENTERAAD VAN ALPHEN AAN DEN RIJN De Raad dezer gemeente kwam gister avond in openbare vergadering bijeen. Voorzitter: dr. H. J. Lovink, Aanwezig alle leden. De voorzitter opent de vergadering, waarna de notulen worden goedgekeurd. Mededeel inSen. Haar aanleiding van een in de verga dering van 23 Januari van dit jaar geda ne toezegging a-an den heer Den Uijl om te onderzoeken of het gewenscht kan zijn dat de gemeente de radio-distributie ter hand neemt, doelen B. en W. mede, dat op grond van het daaromtrent uitge bracht rapport van den Directeur van ge meentewerken, zoowel de Commissie van Bijstand voor openbare werken als hun ooilege tot de overtuiging gekomen «is dat het op grond van financieele overwegingen niet aanbevelenswaardig ia, dat de ge meente deze distributie ter hand neemt. De heer Boeren vroeg inzage van het rapport. De voorz. zeide dit toe. Nog niet gereed. Mededeeling van den Burgemeester in zake de gemeentebegrooting voor 1934. Of schoon het in spr.'s voornemen lag, in deze vergadering met de ontwerp-becrootinc te komen, is dit niet mogelijk geble ken. Waar echter het percentage van de Rijksbijdrage in de kosten der work- loozen ondersteuning noch voor 1933 noch voor 1934 bekend is, was het nog niet mo gelijk de begroeting op te maken. Spreker heeft zich evenwel tot do autoriteiten ge wend, opdat aan de gemeente een hooger uitfeeering dan 75 pet. kaai ten deel val len. Ingekomen stukken. Schrijven van Gedeputeerde Staten dd. 815 Augugstus 1933 waarbij zij naar aan leiding van het dezerzijdsch schrijven dd. 20 Juli 1933, F. no. 109, 210, 40c ingekomen raadsbesluit mededeel en, dat de gemeen telijke steun voor het in dat besluit aan gegeven doel naar hun meening behoort te worden verleend in den vorm van zoo noodig rentclooze voorschotten, op dat de kansen der gemeente ten opzichte van eventueele medewerking van het Rijk niet ongunstig worden beinvloed en opdat overigens de mogelijkheid van latere te rugvordering niet worde afgesneden. Ver zocht wordt te bevorderen dat het besluit van den Raad alsnog in bedoelden zin worde gewijzigd, waarna Ged'. Staten het in tweevoud werder inwachten. Verwezen naar B. en W. om prae-advies Adres van het Hoofdbestur van Jiet Verbond voor Nationaal Herstel, houden de het verzoek om een onderzoek in te stellen naar eventueele revolutionnaire gezindheid van onderwijzend personeel. B. en W. stellen voor het adres voor kennisgeving aan te nemen. Adres van het bestuur der Vereeniging „Alphensche Burgerwacht" alhier, hou dende verzoek het subsidie-bedrag ingaan de 1 Januari 1934 te stellen op 500. B. en W. stellen voor dit adres te be handelen bij de gemeentebegrooting voor 1934. Verzoek van het bestuur der Vereeni ging tot stichting en instandhouding eener H. B. S. met 5-jarigen cursus voor Woerden en omstreken aldaar, om terug gave van 52.64 zijnde 50 pet. van het tekort per leerling over 1932. B. en W. stellen voor een bedrag ad 52.64 aan de Vereeniging terug te ge ven. Veifeoek van Dr. H. J. Lovink om eer vol ontslag, ingaande 1 September 1933, als ambtenaar van den burgerlijken stand. B. en W. stellen voor het gevraagde ont slag eervol te verleenen. Schrijven van de X.V. Nod. Margarine- fabriek en Vetamelterij te Zwammerdam, in zake verlaging tarieven voor kracht stroom en licht. B. en W. stellen voor het schrijven in hunne handen te stellen ter afdoening. Over het afsluiten van een nieuw con tract zijn de onderhandelingen gaande. Adres d.d 28 Augustus 1933 van A. van Wilgen, eerste stoker aan de gasfabriek, houdende beroep tegen een hem bij be sluit van B. en W. dd. 25 Augustus 1933 opgelegde straf. B. en W. stellen voor om bet beroep schrift in hun handen te stellen om prae- advies en om de straf, voor zoover die noc niet is ondergaan, op te schorten. 7?et adres wordt voorgelezen; gebleken is dat een retort van de gasfabriek op ze kere naoht is uitgedoofd. Adressant schrijft dat echter aan andere oorzaken toe, dan zijn nalatigheid. De oorzaken worden echter niet genoemd, waarom B. en W. een nieuw onderzoek willen instel len. De heer Den Uijl, die eerst eenigszins gesputterd had, kon zich hiermede veree nig en. Agenda. 1. Voorstel van B. en W. tot wijziging van het raadsbesluit d.d. 19 Juni 1933, in zake credietverleening aan boomkweekers Z. h. st. goedgekeurd. 2. Voorstel van B. en W. tot beschik baarstelling van crediet voor de uitvoe ring van verschillende werken in werk verschaffing. Besloten werd tot aankoop van grond tot uitvoering in werkverschaffing van de verbreeding der Verlengde Aarkade. De heer Van Oord is bereid deze grond als werkverschaffingsobject, af te staan tegen den prijs van 0.50 per M2. De totale kosten van aankoop bedragen pl.m. 2300 De voorzitter prees den heer Van Oord wegens deze billijke aanbieding, bij welke lef de heer Den Uijl zich aansloot. De heer Groeneveld vroeg om de nieu we begraafplaats een haag' te plaatsen; de prijzen van heesters zijn thans zeer laag. De voorz. zeide bespreking toe in de commissie van openbare werken. 3. Voorstel van B. en W. tot opzegging van het contract met N. Delfos te Aarlan- derveen tot beschikbaarstelling van «en lokaal voor verschillende doeleinden. Besloten volgens prae-advies. De opertbare eerbaarheid. 4. Voorstel van B. en W. om afwijzend te beschikken op een adres waarbij een strafbepaling wordt gevraagd op het lig gen langs de wegen door personen van beiderlei kunne. De heer Boeren zeide, dat aan het punt openbare eerbaarheid door de overheid wel wat meer aandacht mag worden ge schonken, niet alleen in Alphen, maar in het algemeen. Het is in Alphen nog slechte een begin, maar spoedig kan dit erger worden. B. en W. schrijven in hun prae- advies, dat zij een verordening in den geest van een verbod niet gewenscht achten. Ook spr. is niet voor een verordening, ten eerste omdat de naleving van zulk een verordening moeilijk is, ten tweede omdat de toestand nog niet van dien aard is de vrijheid der burgers zoo ingrijpend te beknotten. Het prae-advies is echter slap. Spr. wijst op hetgeen door de kerkgenootschap pen, zoowel Katholieke als Protestant- sohe, ie tot uiting gebracht. Spr. gelooft, dat de bewoners van het Bietveldscbe pad niet zoo ongelijk heb ben, wanneer zij dingen constateeren die niet in orde zijn. Spr. kant zich scherp te gen de soc. pers, die dit adres belachelijk heeft gemaakt. Spr. is niet tevreden, dat B. en W. de zaken laten zooals zij zijn. Laten B. en W. zorgen, dat de controle op plantsoe nen en buitenwegen scherper wordt. Hier aan is niets preuteoh. Ook in steden ale Haarlem en Amsterdam wordt deze maat regel toegepast en met suoooe. Ook de heer Van Muiswinkel zeide, dat het hem noodzakelijk voorkwam, dat een soherper controle op het Rietveldsche pad werd uitgeoefend. Verschillenden komen daar met oneerbare bedoelingen. De heer Den Uijl beroept rich op het rapport der politie. De heer Boeren verwondert het, dat de heer Den Uijl thans zoo n vertrouwen stelt in de activiteit der politie. De ^overheid kan de zonde niet keeren, maar wel de gelegenheden ertoe zoo ongunstig moge lijk maken. Tenslotte zeide weth. Horngreen, dat B. en W. deze zaak ernstig zullen overwe gen. 5. Voorstel van B. en W., naar aanlei ding van het adres van een Middenstands- vcrceniging, geen ventverbod in h<& leven te roepen. De heer Van Kleef weoschte beteuge ling van de bedelarij. Do heer Boeren achtte zelfs een ver bod van verkapte bedelarij uiterst moei lijk. Er wordt om een ventverbod ge vraagd, omdat vele ondersteunde werkloo- .zen er iets bij willen verdienen door wat te verkoopen langs de huizen. Het ga A wel aan 't hart, maar wat zwaarste moet het zwaarste wegen, er is oen kleine middenstand, die het zeer zwaar te ver antwoorden heeft. Spr. wilde de belangen dezer middenstanders behartigen, door te bepalen dat voor 8 uur voorm. en na 8 uur nam. niet gevent mag worden. Besloten werd, dat B. en W. zich nog eens met de commissie van fabricage sul len beraden. 6. Voorstel van B. en W. tot aanvulling der verordening regelende de jaarwedden van het personeel werkzaam ter secre tarie. Ingetrokken. 7. Voorstel van B. en W. om aan mon teurs bij het elektriciteitsbedrijf werkzaam een jaarlijksche oelage op hun salaris te geven van 52.voor het bezit van een vakdiploma. Ingetrokken. 8. Voorstel van B. en W. tot afbraak der woningen Schoolstraat 32, 34 en 36. Z. h. st. aangenomen. Rondvraag. De heer Koelewijn beklaagde rich er over, dat hij, als Raadslid, bij een brand niet was toegelaten. De heer Boeren informeerde naar de verkeersregeling bij de vernieuwing van de Hofbrug. Zou de voorz. willen bevor deren, dat het verkeer, komende uit de Konradstraat geleid wordt door de Zaal- bergstraat naar de Prins Hendrikstraat! Spr. vraagt, dit zoowei uit tactisohe verkeersoverwegingen, ale uit veiligheids overwegingen voor de vele kinderen, die in het Hazeveld spelen en voor de wan delaars. Weth. Herngreen bestreed de bezwaren, door iden heer Boeren te berde gebracht. Do voorzitter zegde toe, deze aangele genheid nog eens te bezien. AFSCHEID VAN DEN BURGEMEESTER De voorzitter nam hierop het woord: Afscheidsrede Burgemeester. Mijne Heeren, Aan het eind van onze agenda geko men zijnde, de laat ste welke ik de eer zal hebben met uwen raad te behandelen, moge ik van deze ge legenheid gebruik ma ken, enkele woorden tot u te richten. In de allereerst© plaats oen woord van groo- ten dank. In de ruim 10 jaren dat ik het Dr. H. I. Lorb* (CbrJl.) voorrecht heb gehad uw© vergaderingen te mogen leiden en dit ook steeds te heb ben kunnen doen zonder één vergadering te missen, zal de samenwerking met u, mijne heeren, door mij niet gemakelijk vergeten worden. Dil wil niet zeggen, dat er steeds overeenstemming in opvatting was over de gemeentelijke zaken, hetgeen bij onze verschillende levensboechouwing ook niet wel mogelijk ia. Maar zelfs dan nog, heb ik steeds het gevoel gehad, dat onderlinge waardeering en eerbiediging anderer meening toch don ondergrond der debatten beheerschte. Een en ander had tengevolge, dat onze discussies gewoonlijk een zakelijk karakter droegen, met als resultaat een vruchtbare samenwerking, busschen u en het dagelijknch bestuur der gemeente. Ik zal dan ook steeds met groo te voldoening aan de Alphensche raads zittingen terugdenken. Ook al omdat gij bij oenig onwillekeurig of formeel ver zuim mijnerzijds het uwen voorzitter niot moeilijk gemaakt hebt. In de tweede plaats moge het mij veroorloofd zijn, een weusch uit te spreken welker vervulling mij oprecht zou verheugen. De tijden zijn voor onze gemeente in het bijzonder moei lijk; juister zou het nog zijn indien ik zou zeggen, zij zijn zwaar. En ik durf niet te zeggen, dat er eenig uitzicht is, dat. wij op het diepste punt zijn gekomen. Inte gendeel. De korte opleving die wij in den laats ten tijd in den economischen toe stand hebben kunnen waarnemen, schijnt weder voorbij te zijn, zoodat wij ons op nieuw zullen moeten wapenen om don on gel ijken Btrijd te kunnen voortzetten. Ik heb niet den indruk, dat men in Begoo- ringskringen voldoende inzicht hooft in de groote moeilijkheden, waarmede kleinere gemeenten, zooals Alphen, bobben te kampen en die al eenige jaren achtereen tonnen heeft moeten uitgeven om in de ergste nooden van de slachtoffers van de huidig© crisis to voorzien. Tot dusverre hooft onze gemeente, dank zij de groote soberheid, welke sinds jaren is betracht bij het doen van uitgaven alsmede tenge volge van den gunstigen toestand der ge meentelijke water- en liohtbedrijven, rich staande kunnen houden en geen buiten gewoon beroep op do Staatskas behoeven te doen. Zij heeft van do ook haar ver leende autonomie steeds een zoodanig gebruik gemaakt, als de wetgever zich de toepassing daarvan hoeft gedacht. Ik hoop, dat bij do hoogére autoriteiten, die geroepen zijn het geheel te overzien en te leiden, steede sterker de overtuiging zal gevestigd worden, dat de drang naar ver sobering welke ons bijna dagelijks in al- lerlei circulaires wordt voorgehouden, zelfs bij kleine futiliteiten, in de toekomst gepaard moge gaan met oen streven aan gemeenten geen meerder lasten op te leg gen of uitgaven op gomeenton af te won- telen. Ik zal hierover niet uitweiden, maar hot is uwen raad bekend, hoe telkens drang wordt uitgeoefend, golden te vo- teoren voor zaken die op zichzelf to© te juichen zijn, maar die onder de huidige omstandigheden achterwege behooren te blijven. Ik hoop, dat het uw raad zal mo gen gelukken een halt toe to roepen aan ieder die, zij hot dan ook met de beste bedoelingen, een aanslag op do gemeente kas wonscht te doen, terwijl ik venier de wensch uitspreek, dat de autoriteiten niet alleen door woorden, maar ook door da den, onze sober levende platte laodsge- meenten krachtig zullen steunen. Ik moge thans een enkel woord richten tot mijne medeleden in het dagelijksch bestuur der gemeente. Ik geloof niet te veel te zeg gen, wanneer ik mag vasttellen, dat onze vergaderingen zich steeds gekenmorkt hebben, door den wil oprecht samen te werken, in het belang der gemeente. Al kan niet altijd do zoo noodige eenheid in 'onze voorstellen bereikt worden, zoo mag gelukkig geconstateerd worden dat slechts zeidon een niet eenstemmig advies don raad bereikte. Aan onzo persoonlijke ver houding, heeft dit echter nooit afbreuk gedaan. Aan u, mijne heeren wethouders, en ook aan den ook in de administratie zoo doorkneden secretaris, mijn harlolij- kon dank voor uwe medewerking. Ik moge daarbij don wensoh uitspreken, dat het u gegeven moge zijn, nog veel, zoor voel voor de plaats onzer inwoning te kunnon doen. Ik zou niot volledig zijn wanneer ik hierbij ook niot memoreerde de samen werking met de verschillende commissies van bijstand door uwen raad daarvoor aangewezen. Vele oommissies kunnen in derdaad wel eens tot punten van ernstige wrijving met don burgemeester of do wet houders aanleiding geven. Maar ik kan niet zeggen, dat zich in intiemen kring ooit moeilijkheden hebben voorgedaan. Zeer nauw is altijd de samenwerking geweest met de voor ongeveer negen jaren inge stelde commissie voor openbare werken, omdat deze commissie het meest betrok ken wns bij de wettelijke, aan het dage lijks bestuur opgedragen taak. De advie zen dezer commissie zijn door ons stetvls in hooge mate gewaardeerd. Wanneer ik dan ook in afwijking van de gewoonte om geen namen te noemen, dit thans wel doe, dan zal ik het ongetwijfeld door uwen raad beaamd worden, indien ik hier do naam noem van den heer den Ouden, die vanaf de instelling der commissie van openbare werken daarvan lid was. Hem moge mijnen warmen dank gebracht wor den voor zijne deskundige adviezen, die tal van malen voor de gemeente, niet al leen waardevol, maar ook van financieel voordeel waren. Mede een woord van dank aan de directeuren van de gemeentewer ken en van de water- en liohtbodrijvon voor de hulp en steun mij steeds bereid willig verleend, aan de hoofdambtenaren ter secretarie, aan den inspecteur van po lite en aan allen, hoog of laag geplaatst voor hunne medeworking. Ook aan vele andere ingezetenen mijn hertel ijken dank, die desgevraagd, of uit eigen initia tief, mij hunne medewerking, hulp of voor- licthing hebben verstrekt. Ik zal hiermede eindigen. Met weemoed verlaat ik deze plaats, waar ik naast zooveel goeds ook diepe smart heb ondervonden, waarvan do sporen nog niet vervaagd zijn. Ik dank u allen, dat gij mij hebt willen aanhooren. Wees er van overtuigd, dat bet wel en wee dezer gemeente mij, ook na 1 Septem ber, na aan het hart zal blijven liggen. Dankwoord wethouder Herngreen. De oudste wethouder, de heer Hern green, sprak ©en kort woord van dank. Al logt de burgemeester met weemoed zijn ambt neer, hij kan met voldoening op zijn beleid terugzien, speciaal wat do uit bouw van het centrum der gemeente be treft. Spr. dankt don burgemeester voor de goede samenwerking in do vergaderin gen van B. en W., on wenscht hem in zijn vorder loven Gods zegen toe. Toespraak van den heer Ruting. Het oudste Raadslid, de heer Kuting, sprak namens den Raad: Hot is mij een voorrecht en tevens ©en aangename plicht om als oudste lid in ja ren van den gemeenteraad in deze laatste vergadering die door u wordt gcloid na men# don Baad hot woord te mogen voe- Zooals op den levensweg van welhaast ieder mensch mijlpalen voorkomen, al ver schillen zij zeer in uiterlijken vorm, is dit ook nu voor u weder het geval wegens hot verleende eervol ontslag en daaruit voort vloeiend vertrek als burgemeester dezer gemeente en als voorz iter van den raad. Scheiden geeft weemoed. Scheiden doet zeer Ruim 10 jaren ia het u gegeven geweest de vergaderingen van den raad dezer ge meente te leiden en zooals ge terecht hebt opgemerkt: u is als voorzitter van die ver gaderingen steeds op uw post geweest. Gij hebt die vergaderingen geleid mot groolcn tact en een ieder onzer was steeds in de gelegenheid zijn meening op de hom eigen wijze te uiten. Elk onzer heeft ongetwijfeld waardoe ring voor u en voor do vriendelijke en dikwijls lankmoedige wijze waarop gij ons hebt aangohoord. De goede toon, die hier mocht hoor- schen werd nimmer verstoord cn gij had steeds waardoering voor de wijze, waarop elk onzer meende zijn oordeel te moeten uitspreken, ook wanneer dat oordeel niet altijd strookte met uw eigen opvatting of overtuiging. Gij wist in onze vergaderiogen, behalve een goede toon, ook 'n goed geest te be- Waurdeering hebben, wij voor u voor de royale wijze waarop v ons toestond vra gen tot u of tot het college van burge meester en wethouders te richten en voor d© nog royaler wijze. waarop de vragen steeds in een der volgende vergaderingen orden beantwoord en toegelicht. De goed©/geest, die in onze vergaderin gen, onder uwe leiding heerschte, was dan ook aanleiding dat menig gewichtig bo- sluit kon worden genomen na uitwisse ling van elkanders gedachten en onder waardoering van elkanders oordeel, tenge volge waarvan meermalen overeenstem ming werd bereikt, ondanks het aanvan kelijk leek, alsof die overeenstemming sou behooren tot de vrome wenseheu. Kenmerken de eerste jaren van uw be wind xich als „vette" en was er veel vooruitgang op schier elk gebied, bloei in industrie, leven in (handel en scheep vaart steeds hoogore welvaart in land bouw. helaas de laatste jaren van uw verblijf alhier rijn niet alleen als „ma-- gore" te noemen, doch als bijzonder moei lijke voor het gemeentebestuur, wolko gij als hoofd derzelve steeda hebt geleid. Veel is tijdens uw 10-jarig bestuur al hier ontworpen, voorbereid en afgewerkt kunnen worden, waarvan spr. enkele voor- boeldon gaf. Vooral de laatste jaren zijn zokor voor u als voorzitter van deze vergaderingen moeilijko jaren gowéost: omdat dikwijls ingrijj>endo maatregelen moesten wonion besprokon en getroffen in verband mot den nood dor tijden tengevolge van de wereldcrisis, waardoor do Baad werd ge noopt tot hot nemen van maatregelen, waaraan kort te voren geen onzer ooit had gedacht. Maatregelen ook Wijkende uit den dikwijls overvolle tribune voor het pu bliek tijdens do raadsvergaderingen die diep ingrepen in hot maat «chappel ijk le- von. Gij hebt in den moeilijken tijd onze ver trader ingen mot tact geleid. Ben bijzonder woord van harte lijken dank opreoht gemeend is hiervoor naar mijne meening thans op zijn plaats. Ik ben overtuigd, dat ik spreek namens ons allen, wanneer ik u hiervoor hulde brciig. Niettemin hebt gij, zoowel in voor- als tegenspoed gewerkt en gewaakt voor het welzijn der gemeente en hare inwoners, steeds stond gij op de bres d© nooden der vele werklöozen en minder bedeelden, vooral door werkverschaffing on werk verruiming, te trachten te lenigen. Trots do vele maatregelen, welke ge troffen moesten worden in t belang der gemeentehuishouding en hans inwoners, steek* de financieele positie van Alphen .'ton den Bijn nog gunstig af bij vele an dere gemeenten in don lande. Dit alios zal zeker nog longen tijd wor den geprezen en gewaardeerd. Moge het u gegeven zijn na dezen in de liefde en de waardering van de inwo ners voor het laatst uwer gemeente Al phen de belooniug te ontvangen voor de hooge opvatting van uw taak onder ons verricht 1 Gedurende den tijd, dat gij hot voor recht had aan het hoofd van deze gemeen te te staan hebt gij getracht voor de in gezetenen zooveel in uw vermogen was uw Ixure id willigheid t© toonon in oen gewil lig gehoor bij dag als bij avond, om reden uw voel omvattende werkkring als lid der S hi ten-Gene raai u geen gelegenheid schonk altijd in de plaats te zijn. Gij hebt 'lit met uw tijd aangevuld, om ieders be lang te willen aanhooren. Velen zullen u met leedwezen zien heengaan, on bij die talrijkon zullen er ook zijn dio een aangename herinnering aan uw persoon en uw beleid blijven be- Moge het u, nadat gij het ambt van bur gemeester dezer gemeente hebt neerge legd, gegeven zijn te mogen meeleven met het wol en wee van deze gemeente, want ik ben overtuigd als gij oenmoal uw politieke loopbaan zult hebben afgelegd, dat wij a een welverdiende rust toewen- schen. Mogo ik voor deze gelegenheid zoo vrij zijn gebruik te makon om Alphen als rustoord dan onder uwe jon dacht te bren gen. Moge gij als go te 's-Gravenhage geves tigd zijt, dikwijls met uw© gedachten be zig gehouden houden worden mot aange name herinneringen aan vele inwoners •lozer gemeente, waarbij u ook menig maal droeve oogenblikon zult toeven bij uw dierbaren, hier ter plaatse heengegaan. Wij bevelen onszelvcn in uw verdere vriendschap aan. God sobenkc u nog een lang leven in goed© gezondheid. Hij beware n, besloot npr., uw gezin en uw familie on geve u oen gezogenden levensavond. Rede Secretaris K. Salverda. Hooggeachte Burgemeester, Zooals u dat bobt toegestaan in de eerste vergadering van den raad, waarin u haar leiding overnam, zoo wilt u thans in do laatste vergadering, die onder uw presidium staat mij wol veroorloovon oen kort woord tot u t© richten In die eerste vergadering hebben u en ik ons verbon» don in goede onderlinge samenwerking 't bclu-ng van dc gemeen te dienen en daar bij heb ik u in dc uitvoering van uw taak, waar ik u daarmede zou kunnon dienen, mijn hulp too'.'ozogd. Wanneer ik uit hot woord van wanrdeoring dat u mij in uw afscheidsrede toevoegde, mug afleiden, dat do hulp van inijn zijd© niet al te veel benoden uw verwachting is gebleven, mijn heer do burgemeester, dan wil ik n de verzekering geven, (Lat door dc welwil lendheid waarmede u mij altijd tegen ge komen zijt en het vertrouwen, dat ik van u heb mogen genieten, mijn ambtsplicht tegenover u mij nimmer tot last is ge weest. Voor die welwillendheid en dot vertrouwen wildé ik u in deze vergadering zrrarnc dank zeggen. Ik spreek daarbij den wensch uit, dat het u nog lang gege ven zal wezen, uw werkkracht te geven aan dc veelzijdige belangen, welke nw aandacht hebben. Hierna sloot de voorzitter dc openbare vergadering.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 7