ALLE VLAGGEN EN WIMPELS DINSDAG 29 AUGUSTUS 1933 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 20 Aug. 1033, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. Hoogs!o barometerst.: 769.5 te Danzig. Laagste barometerst.: 741.8 te Ingö. Verwachting tot den avond van 30 Aug.: Zwakke tot matige Zuid-Oostelijke tot Zuid-Westelijke wind toenemende bewol king, nog droog be houdens toenemende onweerskans, aan vankelijk nog warm later mogelijk iets koeler. De gisteren bij de Faroer en Shetland gelegen barometerdalingcn trokken met groote '•nelheid Noord-Noord-Oostwaarts langs do Nooreche kust, veel regen bren gend, terwijl op gisteren overdag in het Noorden van Groot-Brittannië nog vrij veel neerslag viel. De hooge drukking trok afnemend in haar kern, naar het Oosten. In het Zuid-Westen zet do druk op. Er lig1 over Zuid-Engeland thans een secundaire uitloopcr van hot groote depressie-systeem dat zich van IJsland tot Lapland uitstrekt Do stijgingen in het Zuid-Westen maken in onze omgeving een ruiming van den wind met toenemende bewolking waar schijnlijk. De veranderingen zijn echter niet krachtig genoeg om een omslag naar een regentoestand te verwachten. De kansen op onweer nemen echter toe, ter wijl later op den dag do temperatuur wat kan gaan dalen. Over Duitsehland, Frank rijk en Zwitserland heorsoht nog mooi LUCHTTEMPERATUUR. Temporatuur dos middags to half drie 24.9 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS M.! Van Dinsdagnamiddag 8.26 uur tot 6.37 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: Woensdag 30 Augustus v.m. 10.19 uur, nam. 11.18 uur. WATERTEMPERATUUR: Zweminrichting Hooge Rijndijk om 7 uur 21.— gr. 0. Zweminrichting „De Zijl", om 7 uur: 21.— gr. 0. OUD-MINISTER VAN DER VEGTE. t Hedenochtend is na een langdurige on gesteldheid overleden mr. Hendrik van der Vegte, oud-Minister van Waterstaat in het Kabinet-de Geer, dat van 8 Maart 1926 tot 10 Augustus 1929 aan het bewind is geweest. Mr. van der Vegte werd 15 Augustus 1868 te Zwolle geboren en bereikte dus den leeftijd van 65 jaar. Na verschillende onderwijsinrichtingen in Assen en Zwolle te hebben doorloopen, studeerde hij aan de Leidsche Universiteit in de Rechtswe tenschappen en promoveerde aldaar in 1893. In hetzelfde jaar vestigde hij zich als advocaat en procureur in Zwolle. Reeds op zeer jeugdigen leeftijd bewoog mr. van der Vegte zich op het terrein van het open bare leven. In 1895 werd hij lid van den Zwolschen Gemeenteraad, en het volgende jaar koos deze hem tot wethouder van On derwijs. In deze functie was hij tot 1907 werkzaam. In 1901 werd hij lid van de Provinciale Staten van Overijssel voor het district Almelo en in 1907 zag hij zich ge kozen tot lid van Gedeputeerde Staten van die provincie. Tot 1926, toen hij als Minis ter optrad, was hij in dit college werkzaam, waarbij de waterstaatsbelangen altijd zyn bijzondere belangstelling hadden. De Anti-Revolutionnaire Partij vond in hem een trouw aanhanger en meerdere malen werd op zyn werkkracht en be kwaamheid een beroep gedaan. In 1912 werd hij candidaat van de Tweede Kamer voor het district Ommen, waarvoor toen tertijd dr. Kuyper zitting had. Voor dit district is toen baron Mackay gekozen. Als Minister van Waterstaat heeft mr. van der Vegte als een zeer bekwaam be windsman doen kennen, die in het parle ment een gaarne geziene figuur was, mede door zyn gemoedelijkheid in den omgang en gevoel voor humor. Onder zyn bewind zgn verschillende belangrijke maatrege len genomen. Hij zag zich o.m. geplaatst voor de oplossing van de vraagstukken, welke verband houden met de radio. De eerste wettelijke regeling op dit terrein kwam onder zijn bestuur tot stand. Ook werd tijdens zijn Ministerschap de Wegen- wet aangenomen en het Wegenfonds inge steld, welke van groote beteekenis zijn ge weest voor de vcrkeersontwikkeling in ons land. Ook slaagde hij erin de moeilijkhe- voor NATIONAAL e.a. FEESTEN in elke afmeting, in één dag leverbaar. Alle kleuren Indanthren Scherp concurreerende prijzen SPORT WIELRENNEN VAN EGM0ND START ALS PROF TE DEN BOSCH. Naar wij uit de beste bron vernemen staat het thans vast dat Van Egmond op 2 September a.s. als prof te 's-Hertogen- bosch zal starten. Dit in tegenspraak met do berichten dat hij a!s amateur zou rijden. ZWEMMEN den, welke jarenlang bestonden ten aan zien van de scheepvaartverbinding van Amsterdam met den Rijn uit den weg te ruimen en de daarvoor noodige wettelijke voorzieningen tot stand te brengen. Wat zijn bemoeiingen met het Mijnwezen be treft, kunnen nog genoemd worden de in stelling van de Contact-Commissie en de enquête naar de misstanden, welke door de Regeering in 1927 is ingesteld. Van de vele functies, welke mr. van der Vegte in het publieke leven te Zwolle heeft bekleed, kunnen nog genoemd worden: voorzitter van het College van Regenten van de Strafgevangenis, Deken van de Or de van Advocaten, lid van den Raad van Toezicht en Discipline, voorzitter van den Voogdijraad en van de Huurcommissie, plaatsvervangend rechter, voorzitter van de Commissie van Beroep van den School raad voor de School met den Bijbel, voor zitter van de Commissie van Beheer der Gereformeerde Kerk. In 1923 heeft de Generale Synode van de Gereformeerde Kerken in Nederland hem aangesteld als plaatsvervangend De- putaat voor de correspondentie met de hoo ge Overheid. j Na zijn aftreden als Minister van Water- j staat vestigde hij zich als advocaat en pro- j cureur te 's-Gravenhage, waar hij zich as- socieerde met mr. Lindeboom. Hij was j Commissaris, later Voorzitter van de Al- j gemeene Exploitatie Maatschappij van de Glasfabriek „Leerdam" en sinds het vorige jaar commissaris van de Nederlandsche Spoorwegen en van de Noord-Ooster Lo- caalspoorweg Maatschappij. Voorts was hij j vele jaren voorzitter van de vereeniging tot Christelijke Verzorging van zenuwlij ders. Mr. van der Vegte was ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw. Hij was een kleinzoon van ds. H. de Cock, den bekenden predikant, die in 1834 de Afscheiding teweeg bracht. De begrafenis zal Vrijdag a.s. te den Haag plaats hebben. Demonstratieve vergadering uit den Middenstand. De Kon. Nederl. Middenstandsbond heeft tegen 20 September a.s. in 's-Gravenhage een demonstratieve vergadering belegd, waar verschillende sprekers de nooden en wenschen van den middenstand zullen uit een zetten. DRIE POGINGEN OM OVER HET KANAAL TE ZWEMMEN. Miss Lowey geslaagd. Hedenmorgen te half acht is de bekende Engelsche zwemster Mercedes Gdeitze tege lijk met den zwemmer R. M. Temme van South Foreland gestart om over het Ka naal te zwemmen. Te 7.17 uur was de Ame- rikaansche zwemmer zonder beenen Char les Zibe'.mann reeds in de Shakespeare- baai gestart om te probeeren de Fransche kust te bereiken. Miss Lowey, die te 8 uur op 2 zeemijl af stand van South Foreland was gezien, landde te 10.15 uur bij South Foreland, zij heeft over den overtocht over het Kanaal 15 3/4 uur gedaan. STADSNIEUWS LAND- EN TUINBOUW DE GEZONDMAKING VAN HET BLOEMBOLLENBEDRIJF. Eigenaardige toestand op Texel. Een loonende productie „weggesaneerd". Men schrijft aan de „N. R. Crt.": Te Texel verkeeren de bloem bollertkwee- kqrs ten opzichte van het saneeringsplan in een zeer bijzondere positie, daar de hoofdcultuur aldaar die van dubbele Von Sion en Golden Spur is, waarvan de pro- ductie nog steeds loonend is, en waarin geen overproductie heerscht. In een zeer druk bezochte vergadering van het HoII. Bloembollengenootschap zijn deze onder werpen uitvoerig besproken. Berekend werd, dat een kweeker met 160 bedden Von Sion voor 1000 kan rooien, doch door de saneringsmaatrege len slechts 480 krijgt. Aan den minister is een telegram ver- zonden, waarin tweehonderd Texelsche narcissenk weekers ten sterkste protestve ren tegen inkrimping van hun bedrijf, daar de teelt nog een behoorlijk bestaan geeft. Bloembollen i Rusland? De commissie voor Onpersoonlijke Re clame in het bloembollenvak heeft blijkens „Bloembollencultuur" de mogelijkheid m onderzoek, om in Rusland beplantingen aan te brengen. Zij zou deze met toestem ming der autoriteiten willen uitvoeren met partijen, die uit de voor vernietiging be stemde bollen worden gespaard. De commissie heeft reeds aan de vak- genooten, die hiervoor hun medewerking willen verlecnen verzocht, opgave te doen van hoeveelheden, die men bereid is voor- loopig te reserveeren uit de voor inleve ring bestemde hoeveelheden. De waar schijnlijk benoodigde hoeveelheden zijn de volgende: 30.000 40.000 hyacinthen, 30.000 vroege tulpen en 50.000 Darwintulpen en 20.000 narcissen. DE „ECHTE" LEIDENAARS. Het aantal vreemdelingen te dezer stede. Hoeveel echte, ras-echte Leidenaars zijn er? Onder echte Leidenaars verstaan wij al degenen, die in onze stad zijn geboren, zoodat de „maar ééne goeie Leienaar" uit het vermaarde lied op de hosvlonder, wel tot de goede, maar niet tot de echte Leide naars mag worden gerekend! De statistiek der Volkstelling 1930 geeft aan, dat van de 70.825 inwoners er 48.385 binnen de muren der Sleutelstad zijn ge boren. De overige 22.000 zagen het levenslicht in andere gemeenten. Van hen werden 11.338 geboren binnen de grenzen van deze provincie; 9400 kwamen verder van huis, hoewel zij in Nederland werden geboren. Een kleine groep ter grootte van 612 per sonen werd in de koloniën geboren. Grooter is het aantal dergenen, die in het buitenland ter wereld werden ge bracht, namelijk 1090 personen. Merkwaardig zijn deze cijfers voor den Haag; slechts de helft der inwoners is in de residentie geboren. De echte Haegenaers zullen daar geweldig trotsch mee zijn. Het aantal vreemdelingen is in Leiden niet bizonder groot, n.l. 715. Hier van zijn 464 Duitschers, 24 Belgen, 8 En- gelschen, 6 Franschen, 25 Italianen, 4 Zwitsers. 42 Oostenrijkers, 59 Hongaren, 2 Russen. 5 Amerikanen, 3 Zweden, 1 Noor, 2 Denen. 1 Luxemburger, 5 Polen, 8 Tsje chen, 34 uit een ander land, 21 personen zonder nationaliteit, 1 persoon van wie de nationaliteit niet bekend is. Van de 464 Duitschers zijn 144 mannen en 320 vrouwent van de 42 Oostenrijkers zijn 5 mannen en 37 vrouwen. Het verschil tusschen aantal mannen en vrouwen is te zoeken in het groot aantal Duitsche dienst meisjes. Het totaal aantal vreemdelingen in Ne derland bedroeg (op 1 Januari 1930) 175.580, waarvan ruim 100.000 Duitschers. Het aantal huizen. Er staan in Leiden 16.965 woningen waarvan in 1930 ruim 340 leegstonden en 38 in. aanbouw waren. Het aantal scholen bedraagt 70, kerken en evangelisatie-lokalen 34, fabrieken en werkplaatsen 344. In gestichten woonden 284 mannen en 1048 vrouwen. Tijdens de Volkstelling konden 32 man nen en 5 vrouwen „niet gevonden" worden. GEMEENTERAAD. De Gemeenteraad van Leiden vergadert op Maandag 4 September 1933, des namid dags te twee uur, in het gebouw „Tot Nut van 't- Algemeen" (Steenschuur 12). Te behandelen onderwerpen: lo Benoeming van vier leden van de Commissie van Financiën (aftredend: de II.TI. B. J Huurman Dzn., M. H. de Reede, Mr. H. F. A. Donders en M. G. Verweij). 2o Benoeming van vier leden van de Commissie van Fabricage (aftredend: de H.H. Ir. A G. Bosman, J. H. Schüller, J. H. A. Menders en Mr. C. Beekenkamp). 3o Benoeming van vier leden van de Commissie voor het Openbaar Slachthuis ft redend: de H.H. Th. M. W. Bergers, J. A. van der Reijden, J. J. van Stralen en R. van Eecke). 4o Benoeming van twee leden van de Commissie voor den Markt- en Havendienst (aftredend: de H.H. J. Wilbrink en J. J. Valient goed). 5o Benoeming van drie leden van de Commissie voor de Huishoudelijke verorde ningen en uit dezen van den Voorzitter (aftredend: de H.H. Mr. D A. van Eek, J. H. A. Manders en Mr. C. Beekenkamp). 6o Benoeming van twee leden van de Commissie voor de .Strafverordeningen, (af tredend: de H.H. Mr. D. A. van Eek en Mr. C. Beekenkamp). 7o Benoeming van vijf leden van de Commissie voor het Onderwijs, (aftredend de H.H. J. G. van Ee, Th. B. J. Wi'.mer, J. B. Meijnen, T. Groenevold en J. M. Vos). So Benoeming van l leden van de Com- missio voor de Stedelijke Fabrieken van Gas en Electricitcit, (aftredend: de H.H. F. Eikerbout, Mr. D. A. van Eek, J. Wil brink on H. M. Simonis). 9o Benoeming van een lid van de Com missie van Beheer over de gestichten „En- VAN ONZE ADVERTEERDERS. De bekende firma Gebr. Hart wijk, Hoo ge woerd 163, openen heden aan hun zaak eenige toonkamers, waarin zij schitterende meubels hebben. Wij zagen prachtige eet- en slaapkamers, clubs, enz. en alles even mooi en solide. Wij wenschen den ondernemers veel suc- degeest „Voorgeest" en „Rhijngeest',' (af tredend: de heer Th. B J. Wilmer). lOo Benoeming van vier leden van de Commissie voor den Geneeskundigen- en Gezondheidsdienst en den Keuringsdienst van Waren, (aftredend: de H.H. Th. B. J. Wilmer, J. G. van Es, A. van Rosmalen en C. Koole). llo Benoeming van twee leden van de Commissie voor het Oud-Archief, uit de leden van den 'Etaad (aftredendde H,H. M. H. de Reede en J. H. A. Manders). 12o Benoemijig van twee leden van de Commissie voor het Oud-Archief, buiten de leden van den Raad (aftredend: de H.H. Dr. H. T. Colenbrander en W. J. J. C. Bij- leveld). 13o Benoeming van vier leden van de Commissie voor het Stedelijk Museum „de Lakenhal", (aftredend: de H.H. Prof. Dr. J. A. J Barge, Ir. A. G. Bosman, W. J. J. C. Bijleveld en Mr. J. Slagter). 14o Benoeming van een lid van het Be stuur der Stedelijke Werkinrichting, buiten de leden van den Raad, (aftredend: de heer S. van Nooten). 15o Benoeming van een Commissaris der Gemeentelijke Hulpbank (Gemeentelijke Bank van Leening en Geldschietbank), (af tredend: de heer Th. B J. Wilmer). 16o Benoeming van een lid en van een plaatsvervangend lid van de Commissie van onderzoek, bedoeld in art. 22 van het Reglement voor de werklieden in dienst van de gemeente Leiden, (aftredend: de H.H. Mr. H. F. A. Donders en F. Eiker bout). 17o Benoeming van een voorzitter en van een plaatsvervangend voorzitter der Commissie van advies, bedoeld in art. 35 van de verordening, regelende den rechts toestand van de ambtenaren der gemeente Leiden, (aftredend: de H.TT. Mr. H. F. A. Donders en Mr. C. Beekenkamp). 18o. Benoeming van een lid van de Com missie van Toezicht op het Middelbaar Onderwijs. lOo Benoeming van een tijdelijk leeraar in de wiskunde aan de Hoogere 'Burger school voor Meisjes, voor den cursus 1933 1934. 20o Benoeming van een tijdelijk leeraar in de plant- en dierkunde aan de Hoogere Burgerschool voor Meisjes voor den cur sus 1933-1934. 21o Benoeming van een tijdelijk leeraar in rechtlijnig teekenen aan de Hoogere Burgerschool voor Meisjes voor den cursus 1933—1934. 22o Benoeming van een tijdelijk leerares in het Duitsch aan de Hoogere Burger school voor Meisjes voor den cursus 1933 1934. 23o Voorstel tot het doen rooien en ver- koopen van boomen aan den Zoeterwoud- schen Singel. 24o Praeadvies op het voorstel van den heer Coster in zake wijziging van de ver ordening regelende de heffing van een be lasting op tooneelvertoonigen en andere vermakelijkheden. 25o Praeadvies op het voorstel van den heer van Eek in zake verlaging van de meterhuren voor gas en electriciteit. 26o Verdeeling van den Raad in Sec tiën. Do voorstellen van B. en W. bij de aigenda-punten nemen wij in ons volgend nummer op. DE A.S. DRIE-OCTOBER-VIERING De secretaris der Vereeniging deelt ons het volgende mede: De contributie-inning is tot nu toe moeilijker gegaan dan ooit; nog nimmer zijn er zulk een aantal onbetaald gebleven contributie-kaarten geweest, en wat daar van helaas gezegd moet worden, is betreu renswaardig, want onder de onbetaalde kaarten zijn namen van Leidenaren, waar van men toch heusch niet zou kunnen en i willen denken, dat zy de luttele contri butie eener vereeniging als die der 3 Oc- toberviering onbetaald zouden laten. Werkelijk, het gaat de perken te buiten, zooals velen handelen, nu vaak 3 tot 4 keer toe de kaart is gepresenteerd en nog geen betaling is gevolgd. Wanneer we dan zien, dat de kosten der feestgave het budget zullen overschrijden, dat ook voor de 3 October-Ver. tal van an dere kosten regelmatig hooger worden, dan zal ieder begrijpen, die de vereeniging wèl gezind is, dat de steunpilaar der ver eeniging krachtig zal moeten blijven, wil het bestuur zonder zorg kunnen voortgaan een zoo grootsch mogelijke viering tot stand te brengen. En op dat punt kunnen onze stadgenoo- ten gerust zijn. De optocht belooft méér dan wie ook zal verwachten; er is flinke deelname en veel enthousiasme. De vele geheel nieuwe costumes zullen het bijzon der doen. Een zóó goed verzorgden histo- rischen, allegorische noptocht als Oranje en Leiden bracht de 3 October-Vereen. niet eerder. Daarom, Leidenaren, burgers onzer stad, draagt het uwe bij tot welsla gen en geeft de vereeniging niet minder uw financieele steun dan voorheen. Wordt n u juist lid, omdat de vereeniging dezen steun niet kan missen. Dank zij de gewaardeerde medewerking van velen, die de Vereeniging in haar pro- paganda-werk hielpen, traden reeds vele nieuwe leden toe, doch dit aantal moét veel grooter worden. Komt, gij velen der direct belanghebbenden bij een zoo grooten feest dag, steunt door uw donateurschap, want wat zoudt gij missen, wanneer er geen 3- Octoberdag gevierd werd? Gemeentelijke Aankondigingen. Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat door hen de beslissing op het verzoek van A. P. van Leeuwen om vergunning tot het oprichten van een rookerij, zouterij en een inrichting voor het bewerken van vleesch in het perceel Hooge Rijndijk No. 74, kad. bekend Sectie K. No. 2526, is ver daagd. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 29 Augustus 1933. AGENDA LEIDEN. Dinsdag. R. K. Bond van Transportarbei ders „Sint Bonifacius", B. K. Volksbond, 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 28 Aug tot en met Zondag 3 Sept. a.s. waargenomen door apotheek M. Boek wijt, Vischmarkt 8, Tel. 552. SLUITING CAFE'S OP KONINGINNEDAG DAG. De Commissaris van Politie alhier brengt ter kennis van belanghebbenden, dat door den Burgemeester als hoofd der Politie is bepaald, dat op Donderdag 31 Augustus a.s. ter gelegenheid van de vie ring van den verjaardag van H. M. de Ko ningin de drankinrichtingen kunnen ge opend blijven tot één uur des nachts. Tot datzelfde tydstip zal het geoorloofd zijn in die inrichtingen muziek te doen maken of gelegenheid te geven tot dansen of andere openbare vermakelijkheden. Houders van inrichtingen, die niet in het bezit zijn van doorloopende muziekvergun- ningen kunnen aan het politie-bureau een muziekvergunning aanvragen geldende voor den 31 en Augustus a.s. De verschuldigde belasting op openbare vermakelijkheden moet vóór 31 Augustus a.s. ten kantore van den Gemeente-ont vanger (Galgewater) zijn betaald. Openingsuren Musea. Met ingang van 1 September 1933 is de j openstelling van het Rijksmuseum van Oudheden en het Rijksmuseum van Eth- nografie te Leiden als volgt geregeld: Rijksmuseum vanOudheden: 16 Februari tot 1 April: van 1 tot 4 uur; 1 April tot 1 October: van 10 tot 5 uur; 1 October tot 1 November: van 10 tot 4 uur; 1 November tot 16 November: van 10 tot 3 uur. Op Zondagen en algemeen erkende Christelijke feestdagen wordt deze instel- ling eerst te 1 uur nam. opengesteld, j Rijksmuseum van Ethnogra- f i e: eiken werkdag van 10 tot 4 uur. j Beide musea zijn gesloten op Nieuw jaarsdag en op 3 October. ELTAX CONTRA PIJLTAX. Alleen de Ettax een peil. De te Leiden gevestigde auto-verhuurin- richting tegen goedkoope tarieven „Eltax" (N.V. in oprichting), welke in Juni j.i. haar bedrijf met een groot aantal Opel-Coacïi wagentjes opende, voert als embleem op hare taxi s een geel gekleurde pijl. Kort na de opening van het bedrijf van Eltax heb ben verscnhlende taxi-ondernemers even eens z.g.n. goedkoope tarieven ingevoerd en verschenen te Leiden verschillende snor ders, wier automobielen eveneens het merk „Pijl" voerden, in dezelfde of een of meer andere kleuren. De Eltax stelde zich op het Standpunt, dat zij aLeen te Leiden en omstreken ge rechtigd was het pijl-merk te voeren en stelde daaromtrent voor den President van de Haagsche Rechtbank tegen een dier ondernemer, J. J. G. uit Leiden, handelen de o tuier den naam „Pijl tax'' een kort ge ding in. Bij dagvaarding stelde zij dat hare on derneming te Leiden een radicale omme keer en verlaging van de te Leiden alge meen geldende taxi-tarieven heeft te weeg gebracht; dat zij als handelsmerk en em bleem heeft gebezigd en nog bezigt een pijl en door het maken van intensieve pro paganda en geregeld adverteeren het be drijf groot heeft gemaakt; dat het door den gedaagde gebezigde pijlmerk mislei dend werkt en geschikt is om den normalen mensch, die de gebruikelijke mate van op lettendheid betracht, in den valschen waan te brengen, dat alle te Leiden gestation- neerde automobielen, voorzien van een pijl-embleem, worden geëxploiteerd door Eltax en dat tengevolge van het bezigen van het pijlmerk door den gedaagde bij het pub.iek verwarringen tusschen beide han delszaken kan en is ontstaan. Voorts voerde zij aan, dat /.ij to Leiden de oudste rechten op het pijl-merk heeft en dat gedaagde door het pijlmerk te be zigen niet in acht neemt die regelen, welke hot handelsverkeer ten deze vereischen, in ieder geval handelt in strijd met de beta melijkheid en zorgvuldigheid, welke ge daagde jegens Eltax heeft in acht te ne men. De President heeft heden in kort geding de eisch van Eltax toegewezen. Bij het vonnis is den gedaagde verboden te Leiden en omstreken met een auto, voorzien van een pijl-merk, te rijden, op straffe van een boete van tien gulden voor elke overtre ding. Ten gevolge van deze uitspraak zul- 1 n a.le te Leiden rijdende Pijl-taxi's, be halve natuurlijk de Eltax, een ander em bleem moeten kiezen.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 2