DINSDAG 29 AUGUSTUS 1933 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 11 Onze publieke spreektribune over de Stadhuisplannen DE NIEUWE LEIDSCHE STADHUIS PLANNEN. Het Interieur. Het binnenplein. Een juweel van bouwkunst is het door Kropholler ontwor pen binnenplein; de oppervlakte is in har monie met de omgebouwde muren, waar van de drukkende zwaarte door de open galerijen gebroken wordt. De oppervlakte is 20 X 24 M. met de galerij mee 28 X 28 M. Bij Blaauw is die oppervlakte slechts 15 X 17 M. zonder open galerijen, do muren loopen van de grond tot een hoogte van 15.4 M. Men denke zich deze koker in, zelfa de commissie spreekt hier van de betrek kelijk geringe afmetingen en van de hoogte van de ombouw. De heer Blaauw heeft daarom wijselijk geen teekening van die binnenplaats bij zijn ontwerpen gevoegd. Keeren wij tot de teekening van Krop holler terug. Zelden is gelukkiger samen gaan van oud en nieuw tot stand gebracht. De toren is prachtig in het geheel opge nomen, groeit a.h.w. uit het hoofdgebouw en accentueert van verre het hart van het stadhuis, want hij ligt tegen de raadzaal aan. De kamer van B. en W. is aangeduid door het monumentale balcon, de raadzaal door het wapen van Leiden, dat in een groep vensters is gevat. Binnen tegen de wand zetelen B. en W. aan hun tafel, de raadsleden zien de stedelijke regeering dus niet als silhouetten tegen het licht uit. Nog even iets over de galerijen, men treft hen aan vele voorname gebouwen ook in het buitenland aan. Een soortgelijke ar- cadengang heeft men aan het Binnenhof, 's-Gravenhage, met gedrukte bogen, met zuivere ronde bogen op het binnenplan van de Militaire academie te Breda. Voor al in zuivere verhoudingen van Krophol- ler's teekening geeft zoo'n galerij een nobel en statig cachet aan het binnenplein. De Ontvangzaal. De door Krop holler ontworpen zaal heeft men in het rap port romaniseerend genoemd, terwijl de uit het. Romaansche tijdvak overgebleven zalen een balkenzoldering of een open kap vertoonen. Ook zijn de porporties in het Romaansch heel anders. Voorts zijn bijna alle in de hedendaagsche bouwkunst ge bruikte vormen stokoud en juist is hij de groote architect, die de oude vormen tot een nieuwe imposante éénheid weet te vat ten. Ook ziet de onbevooroordeelde be schouwer dat de zwikken zeer eigenaardig behakt zijn en door deze versiering een levendige en feestelijke indruk maken. De zaai is met een halfrond gewelf overdekt, wat alleen noodig wa-s om een behoorlijke hoogte te krijgen, want de lichtwand is slechts 4.20 M. hoog. De zaal zou zonder de ronde hemel bij de geprojecteerde breedte van 10.5 M. een gedrukt voorkomen krijgen. OokBlaauw heeft een ronde zoldering gemaakt om de voor een statiezaal noodige hoogte te krijgen. Daar hij echter de zaal nog breeder maakte, kreeg deze het gedrukte aanzien, dat Krop holler wist te vermijden. Bovendien lijkt, zooals men uit doorsnede EF van het plan Blaauw ziet, deze zaal door de hooge middenbeuk en de zijbeuken op een kerk ruimte. De hal van Kropholler geeft een prach tige ruimte-ontwikkeling in ronde stijl, die bij de stijl der statievertrekken aansluit, met uiterst sobere middelen wordt het plechtstatige voelbaar gemaakt. Blaauw heeft geen intérieurteekeningen geëxpo seerd, maar uit de plattegronden in ver band met de doorsneden is te zien dat men niets dan rechthoekig begrensde ruimten te genieten krijgt. Men vergelijke de phan- tasierijke lengtedoorsnede GH van Krop holler met dsn. IK van Blaauw. Mag deze uiteenzetting ertoe bijdragen de plannen ernstiger te bezien dan de eerste dag mogelijk was Het is een oude waarheid dat het banaJe makkelijk opge nomen wordt, terwijl het fijnere meer over gave eischt en te begrijpen is het daarom dat het langer duurt, voordat het geniale doordringt en begrepen wordt. Niet wijs en menschelijk klein is het bij een overhaast ingenomen standpunt te blijven, omdat men het nu eenmaal heeft gezegd. Ik heb mijn standpunt zuiver zakelijk geargumenteerd, mijn schrijven was niet tegen een persoon gericht, maar alleen op het doel: „Voor Leiden het mooiste en beste stadhuis". Mr. W. C. F e 11 k a m p. Leiden, 28 Aug. 1933. UIT DE OMGEVING i WARMOND. AUTO IN EEN SLOOT GEREDEN. Een inzittende dame met moeite gered. Een auto komende uit de richting Haarlem was door den mist verdwaald en reed de Padoxlaan op. Toen de be stuurder bemerkte, dat hij een verkeerde richting had genomen, wilde hij daar ter plaatse draaien. Toen hij den wagen ach teruit reed kwa-m deze in een nnm 2 Me ter diepen sloot terecht en verdween ge heel onder water. Behalve de chauffeur was in den wagen nog een zekere mej. M. gezeten. Beide inzittenden verdwenen eveneens in de diepte en niet dan met groote moeite wist de chauffeur zich uit den wagen te wringen, waarna hij het por tier opende en ook de dame, die reeds be wusteloos was, op het droge wist te bren gen. Hoewel zij reeds veel water had bin nengekregen, wist men door kunstmatige ademhaling de levensgeesten weder op tc wekken. Naar ons werd medegedeeld maakt zij het momenteel redelijk wel, ter wijl de chauffeur van het geval geen na- deelige gevolgen heeft ondervonden. Met een kraan wagen is de auto gelicht. Werkloozen. Het aantal ingeschreven werkloozen bedraagt momenteel slechts dertien. Op het oogenblik is de werkloos heid in deze gemeente dus zoo goed als af- geloopen hetgeen zijn oorzaak vindt in het feit, dat velen te werk gesteld zijn bij den nieuw aan te leggen weg Oegst-geest Saasenheim. N00RDWIJK. Oranjefeest. De Oranjefeesten ter ge legenheid van den verjaardag onzer Ko ningin zullen ook dit jaar weder alleen hier gevierd worden met het organiseeren van enkele kinderspelen. Donderdag 31 Augustus te 9.30 uur zal allereerst een Kin deroptocht gehouden worden. Na een rond wandeling door het dorp zullen de kinde ren in de verschillende scholen een trac- tatie in ontvangst nemen. Te 2 uur Kinderspelen op het Linden- plein en wel ballendragen voor meisjes van 7—12 jaar, zakloopen voor jongens van 7— 12 jaar, mastklimmen voor jongens van 12 16 jaar, en ringrijden per rijwiel op de Voorstraat voor meisjes van 1216 jaar. 's Avonds te 8 uur zal een concert wor den gegeven op de tent op het Lindenplein, waarna bij gunstig weer een lampioenop- tocht. Geboren: Willibrordus Christianus Jeroen, z. v. A. G. Delen en A. M. C. Bos. Helena Martha Maria, d. v. W. v. d Hulst en J. A. v. Nobelen. Leonardus Jozef Jeroen, z. v. A. J. v. d. Berg en M. C. Rotteveel. Jan. z. v. J. P Barnhoorn on J. Enthoven. Catharina Maria, d. v. C. G. J. Alkemade en Th. G. Dolle. Ondertrouwd: L. W. Grimbergen, 25 jaar en W. Schaap, 21 jaar. G e t r o u w d: A. v. Duin, 22 jaar en J. v. Duivenboden, 22 jaar Overleden: Gerrit Zuidbroek, 64 jaar, geh. met R. Hogendoorn. N00RDWIJK AAN ZEE. 0ranjefe»3st. Ook te Noordwijk aan Zee zal Hare Majesteit* verjaardag feeste lijk worden herdacht, waarvoor het volgen de programma is opgesteld: 1 uur n.m. Koraalmuziek vanaf den toren, Kinderoptocht, waarna tractatie in de scholen. De Kinderspelen zullen bestaan uit ringsteken per rijwiel en behendigheids- edstrijd voor meisjes, blaasslaan, tonkrui- n en tobbesteken voor jongens. De Gym nastiekvereniging D.O.S. zal tevens een demonstratie geven op het autopark. Des avonds zal een concert worden ge geven door de „Echo der Duinen", met na afloop een Lampioenoptocht. LEIMUIDEN. Aanrijding. Op den hoek van Merlen- wegGeerdijk had een aanrijding plaats tu6schen de motorrijder R. te Nieuwveen en den autobestuurder S. uit Waddinx- veen. De heer R. werd ernstig verwond aan zijn beenen. Volgens verklaring zou de autobestuurder geen voorrang gegeven hebben. Proces-verb aal werd opgemaakt. De ouden van dagen gaan uit. Don derdag zullen de ouden van dagen uit deze gemeente een autotocht maken naar Zandvoort. Dit is de eerste maal dat een dergelijke tocht wordt georganiseerd. Hul de aan de organisatoren. Oplichter aan 't werk. Bij den rijwiel handelaar B. alhier vervoegde zich een jongeling die zijn rijwiel liet repareeren. Hij moest echter nog even verder en kreeg van B. een rijwiel ter leen, met een half uur zou hij n.l. weer terug zijn. De jongen is tot helen niet terug gekomen met de behoorlijke fiets en heeft zijn oudje bij B. achtergelaten. De politie heeft thans de zaak in handen. De werkloosheid. Momenteel staan alhier drie werkloozen ingeschreven. Het laat zich echter aanzien, dat de werkloos heid spoedig weder zal toenemen. Door het mooie weer is do korenbouw bijna overal afgeloopen. Ingekomen: M. V erhoeven van Aalsmeer. Wed. M. Turk van Alkcmade A. J. Flikweert van Amersfoort. Vertrokken: G. Bergshoef naar Rijn- zaterwoude. O n d e rt r o u w d: O. de Vos te Uit hoorn en M. Verhoeven. P. A. Straat hof en M. A. Klein te Alkemade. N00RDWIJKERH0UT. R.-K. Middenstandsvereeniging. - In hotel Gouwenberg vergaderde de R.K. Middenstandsvereeniging alhier. Onder de ineekomen stukken was een schrijven betreffende het 10e congres van de R.-K. Middenstand dat te Breda zal gehouden worden op 28 Sopt. a.s. Als afgevaafdigde werd gekozen de heer H. Muschman. 2 nieuwe leden werden vervolgens geïnstal leerd. De middenstandsretraite welke op 19 Sept. gehouden wordt werd warm aanbc volen. De heer Buschman deelde mede, dat de Voorschotbank in werking is getreden. Be-doten werd om met St. Nicolaas een winkelweek te houden. Een commissie werd benoemd voor de regeling hiervan. Een lid vroeg of de Centraio Raad iets zou kunnen doen om de regeering te bewe gen cenige vergoeding toe te kennen voor de saneering der bloembollenbedrij- ven. Met vergoeding aan de kweekers is de middenstand eveneens gebaat. Hierna sluiting. Concerten. De nraziekvereeniging ,.St Jeanno d'Arc" zal Donderdagavond en de harmonie vereeniging „De Harpe Da vids'' met de zangvereeniging „Concor dia" zullen a.s. Vrijdagavond een concert geven op de gemeentelijke muziektent. Vergadering Bond van Z.H. Klein- kweekers. Maandagavond vergaderde in café Gouwenberg alhier de Bond van Zuid- Holl.andsche klein-kweekers. De voorzitter, de heer M Braun opende d© druk bezochte vergadering en zeide dat deze vergadering was uitgeschreven naar aanleiding van het gepubliceerde in de vakbladon van Zaterdag j.l. Hij sprak do hoop uit, dat de besprekingen zakelijk zonden blijven. Hierna werden de natulen van de vori ge vergadering door den secretaris, den heer H. van Kampen, voorgelezen en on gewijzigd vastgesteld. Hierna kwam het punt: „Bespreking inlevering" aan de orde. De voorzitter zeide, dat de leden wel allemaal in de vakbladen en in de couran ten zullen hebben gelezen, dat Dinsdag en Woensdag de laatste dagen van de inle vering zijn. In deze vergadering znl de meening van het bestuur meegedeeld wordon omtrent de inlevering. De voorzitter zeide dat de voorzitter ,n het hoofd/bestuur heden (Maandag) naar Haarlem naar de Kweekerscentrale is geweest om een bespreking te houden omtrent de formulieren welke de leden ingevuld hebben betreffende de water schade. Als resultaat van deze bespreking heeft de heer v. d. Nouland de toezegging gekregen, dat voor hen die op de formu lieren waterschade hebben ingevuld toege staan zal worden te planten hetgeen rech tens de saneering geplant mag worden. De vergadering toonde door applaus de dankbaarheid voor het verkregen resul taat. Hierna kwam de voorzitter van het Hoofd.bestunr, die inmiddels ter vergade ring was gekomen, aan het woord. Deze bracht dank aan de Kweekerscentralc te Haarlem voor de groote medewerking, welke hij daar steeds ondervindt. De spreker deelde mede de overtuiging te hebben, dat door de getroffen sanec- ringsmaatregelen geen enkele kweeker ten gronde zal gaan. Spreker zeide echter de aandacht er op te moeten vestigen, dat degenen die ook maar eenigszins z.g. fraude plegen of ge pleegd hebben bij de inlevering der bol len, spotten met hun bestaansmogelijkheid. Hij verklaarde spijt te zullen hebben als er dergelijke dingen uit zouden komen ran leden van den bond van Z.-H. klein-kwee kers. Voor niemand, die ook zal hij bij de Kweekerscentralc de belangen voorstaan als deze fraude zou hebben gepleegd. Spreker zeide, dat iedere kweeker, zoo wel klein als groot de moreclo verplichting heeft om een steentje bij te dragon voor de zaak van de saneering der blocmbol- lenbed rijven. De heer v. d. Nouland deelde mede, dat thans pas een overzicht gegeven kan wor- en dat er verscheidene kweekers zijn die bollen ingeleverd hebben wat niet noo dig was. Spreker deelde vervolgens mede, dat Maandagmorgen voorloopig is beslist door de kweekerscentrale, dat degene die on machtig is om in to leveren zóó ontzien zal worden, dat van de waterschade niet zal behoeven te worden ingeleverd. Voor op zij gesteld, dat iedere kweeker die rechtvaardig handelt rechtvaardig zal be handeld worden. Na deze uiteenzetting sprak de voorzit ter enkele oprechte woorden van dank aan het adres van den heer v. d. Nouland oor al hetgeen hij voor de leden had ge daan en bereikt. Gevraagd werd of reeds bekend is, dat de reserves van de narcissen ingeleverd zullen moeten worden. Do voorzitter van het hoofdbestuur deel de mede, dat nog geen beslissing hierom trent is gevallen, maar dat het waar schijnlijk niet meer zal bedragen dan 3 KG. en eerst na half October zal plaats vinden. Bij de rondvraag werd gevraagd of er iets officieels bekend is dat er 5 cent per K.G. voor het ingeleverde zal worden be taald. De heer v. d. Nouland zegt, dat dit maar een officieuze mededeeling is ge weest. Eerst na 15 October zal de regcc- ring pas met toezegging kunnen komen. De voorzitter zeide ton slotte nog dat inen het bestuur moet vertrouwen cn als men moeilijkheden heeft men bij het be stuur aan moet komen kloppen, die dan de zaak wel in orde zal brengen. Vervolgens vroeg de heer C. N. Koo- men waar de kleine kweekers zich moeten vervoegen wanneer zij niet meer in hun noodzakelijke levensonderhoud kunnen voorzien. De voorzitter zeide, dat tot 15 Augustus het gemeentebestuur de volle medewer king heeft verleend om den nood van de klein-kweekers to voorzien. Thans moeten deze kweekers eenigen tijd zichzelf redden, maar als er iemand is die werkelijk niete heeft dan zal hij ge holpen worden. Hierna werd de vergadering gesloten OEGSTGEEST. Gaslucht. De heer J. B. wonende tc Rotterdam keerde op den J>rweeweg met zijn auto en reed achteruit togen een gas lantaarn, welke stuk gereden werd Het gas stroomde er uit, zoodat maatregelen moesten worden getroffen om dit te ver helpen. De heer B. meldde zichzelf aan en was bereid de schade to betalen. Slachting onder de schapen. Weder om ie door een tweetal bloeddorstige hon den een slachting gehouden onder de in de uteide loopende schapen, waardoor de heer J. U. alhier in één nacht van een vijftal schapen werd beroofd. Alle scha pen moesten naar het slachthuis to Leiden worden overgebracht en afgemaakt. HILLEGOM. Ned. Spoorwegen. De heer Ir. W. J. Koning is geplaatst aan hei station Hil- logom der II. S. M. tor opleiding tot adj.- inspecteur der Spoorwegen. Voetbal. Het bestuur der voetbalver. „Hillinen" alhier heeft na onderhandsche aanbesteding aan den heer P. Willemse opgedragen het bouwen van diverse kleedkamers en een consumptietont. VOORSCHOTEN. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Vrijdag 1 September 1933, des namiddags 8 uur. Agenda: 1. Ingekomen stukken: 2. Voor- loopige vaststelling Gejneenterekening en bedrijfsrekeningen; 3. Verzoek ex. artikel 13 der L. 0. wet 1920; 4. Voorstel inzake adres bewoners Hofweg; 5. Idem inzake uitbreiding waterleiding; 6. Besluiten comptabiliteit; 7. Ontheffingen schoolgeld. ALPHEN AAN DEN RIJN. De vernieuwing Hofbrug. De Koninklijke Nederlan>*cho Automo- bielclub meldt ons: In verband met de vernieuwing van de Hofbrug in de ge meente Alphen aan den Rijn op den Rijksweg LeidenUtrecht, zal het rijver- keer over deze brug tijdelijk worden om gelegd. Het zal noodzakelijk zijn. den aangege ven weg met voorzichtigheid to berijden, in verband met het groote aantal bochten en de smalle Havenbrug welke er in voor komen. De hierbedoeld© verkeersstremming zal vermoedelijk duren tot begin van bet vol gende jaar. Kordaat. Eenige kinderen van den arbeider H. in de Wilhelminastraat waren gisteren in het weiland aan het s|>clon. Ook een IX-jarig broertje hadden zij meegenomen. In een onbewaakt oogen blik viel de kleine in de sloot en verdween in do diepte. Het 9-jarig zusje sprong kor daat to water en wist haar kleine broertje ie redden. In puin gereden. Door F. werd bij de politie aangifte gedaan, dat een rijwiel dat voor zijn winkelpand stond, door een vrachtauto van W. v. V. werd etukgere- den. Koe mishandeld. Door don landbou wer J. werd aangifte godaan, dat een hem toebehoorende koo, loopendo in zijn wei land in den nacht van 27 op 28 Augustus zoodanig werd mishandeld, dat het beest moest worden afgemaakt. AARLANDERVEEN. R.-K. V V. „A. V. B.". AV B. is einde lijk na haar grooto reeks van overwinnin gen geslagen. AVB kwam in de scriewed- strijden te Rijpwetoring uit tegen ODI I uit Leimuiden. Voor dc rest wns het niet veel fraais wat cr geleverd werd. De rust trad dan ook in met 3—0 voorstand voor O.D.l. Na de rust ging het er anders langs. Het spel is nog een vijf minuten oud of do stand is reeds 32. Het schijnt wel of de fut er uit is. Na eenig heen en weer ge- trap, scoort ODI No. 4 in de touwen cn het einde komt met een 42 overwinning voor ODI. AVB Bpcelde een slechte wed strijd. Volgende week komt A. V. B. uit tegen S. D A I van Rijpwetoring om den 3dcn prijs (medaille). A. V. B. II speelde thuis togen D. V. O. I van Nieuwkoop. Onze reserven waren togen dezen niet opgewassen en moesten na een felle strijd met 6—3 het loodje leg gen. A.V.B. de volgende week beter. Enting v«n Pluimvee. Door de pluim - veevereet'iging „Eendracht" alhier, welke vorige week haar gezamenlijke jaarlijksehe enting voor pluimveedicncn heeft gehou den voorzag ruim 600 dieren van enting tegen diphterie, hetwelk geschiedde door den dierenarts B. van Wijk uit Alphen aan den Pijn. Bazar Naaikrans „St Elisabeth". De bazar der Naaikrans „St. Elisabeth", behoort wederom tot het verleden en wc mogen wel veronderstellen, dat zo naar tijdsomstandigheden geslaagd mag hcoton Druk bezichtigd werden de handwerken, welko door do dames vervaardigd en hier tentoongesteld werden. Voorts was er zoo wel voor oud als jong gelegenheid tot ver maak. Ook de afdeeling consumptie bleef bijna door niemand onbezocht. De prijswinnaars waren van: dc pop, welko den naam van Gijsje had ontvan gen, G. v. d. Pijl (deze was winnaar door loting daar de naam in het geheel niet was geraden), van een kruis houtsnijwerk: mej. D. Brouwer, van een der honden Ma- rietje Klein en de andere Mej. Wijfje. BOSKOOP. „De Trekvogel*". Dezer dagen ver gaderde de R. K. Voetbalvereniging „De Trekvogels" in het verenigingsgebouw. De voorzitter opende de vergadering. Na afhandeling van eenige onderwerpen van meer huishoudelijken aard. deelde de voorzitter mede, dat dc functie van gees telijk adviseur, welke door kapelaan J. Fransen bij zijn overplaatsing naar Den Haag was neergelegd, thans door diens plaatsvervanger, kapelaan C. M. Broer», /a.1 worden vervuld. Met enkele hartelijke woorden heette de voorzitter den nieu wen adviseur welkom en sprak de hoop uit, dat deze functie nog lang door hem /al kunnen worden vtrvuld. Kapelaan Broers dankte den voorzitter voor zijn hartelijke woorden en sprak den wensch uit, langen tijd voor deze vereeniging werkzaam te mogen zijn. Hiorna sluiting d$r vergadering. Ondertrouwd: D. van Gemcren en A. Stapper R. Kraal cn D. v. d. Nat. BODEGRAVEN. Wagen gekanteld. Toen de landbou wer L. zich met z'n gezin por wagen naar de kerk begaf in do Meije, sohrok het l*Ard van een langs den weg liggende grinthoop, keerde en de wagen sloeg om. Aangezien men zich door de val nogal ge wond had, werd geneeskundige hulp inge roepen. HAZERSWOUDE. Gemeenteraad. Do gemeenteraad zal vergaderen op Donderdag 31 Augustus des voormiddag* to 10.30 uur (Zomertijd). De agenda luidt: 1. Ingekomen stukken. 2. Aanbieding Rekening van het Waterbedrijf over 1032. 3. Aanbifding Gemeenterekening 1932. 4. Benoeming Commissie tot het nazien der rekeningen. 5. Voorstel tot opheffing van de Openbare Lagere School. 6. Ontslag schoonmaakster dor Openbare lagero school wegens opheffing dezer school. 7. Vaststelling verordening regelende do vee- en vleeechkeurloonen en rechten. 8. Be noeming der Commissie tot wering van schoolverzuim. Aanbeveling: M. Jansen en J. Raaphorst. 9. Wijziging begrooting 1933. WOERDEN. WINKELWEEK. De litanie der prijzen. -Do hoofdprijzen, te bezichtigen in de etalage van de firma P. B. v. d. Bosch, zijn: 'n stofzuiger, een theemeubel, eon oompleet eetservies, een casette Zilmeta Tafelzilver, een karpet, een staande sche merlamp, oen fototoestel met statief, een autoped, een poppenwagen met pop, een assortiment wijn, een luxe doos odeur, een groote palm, een luxe kist sigaren, oen stel tuingereedschap. Verder zijn er door do deelnemers nog ruim 200 prijzen liesohikhaar gestold. Voor iedere 50 cent, bij een van de 111 deelne mers besteed en contant, betaald, wordt 'n bonnetje uitgereikt, waarop een rebu» staat. De goede oplossingen met bijvoeging van naam en adres, ingeleverd op Woens dag 6 September, aan het kantoor van de „Woerdensche Courant", geven kuns op eon uf moer prijzen. Ter gelegenheid van do winkelweek de volgende attracties: behalve de reeds plaats gehad hebbende muzikale rond gang van het fluitistenoorps „De Vriend- rchap" op Zateidag jl., Woensdagavond ngondel vaart van verlichte kano's en kleino vaartuigen, waaraan een prijswed- strijd is verbonden voor mooiste versie ring en verlichting, en Zaterdagavond 2 Sept. muziek van het harmonieoorps „Francilcua Solanus". Z°nne*toaalc<>llecte. Woensdag a.s. 30 Aug. zullen de speldjes voor deze col lecte wederom worden aangeboden. De oj brengst is, zooale bekend, voor de ver pleging der T. B. C.-patiënten. Slngelwodstrijd Woensdag 30 Aug. Voor deze jaarlijks terugkeerende zwem wedstrijd zal ditmaal 'n' zilveren wiwtel- beker beschikbaar worden gesteld voor de nfd. heeren. De beker moet 5 maal in het gohecl of 3 maal achter elkaar gewonnen worden om in blijvend bezit te komen. Concert. Hedenuvond geeft het fan farecorps „Excelsior" haar derde open- luchtooneert in de muziektent van het Plantsoen. Moedercursus. Aanvangend 6 Rep- tember zal in het gymnastieklokaal van de O. L. .School alhier gedurende 4 weken (Woenodag- en Vrijdagavond van 78A0 uur) een kosteloozc modtlcrcursus gegeven worden door do afd. Woerden voorheen „Groene Kruis". V. E. P.-nicuw*. Dc V. E. P. junioren versloegen Zondag jl. do V. V. Y.-dito met 3-1. De wedstrijd V. E. P. Ill—V. I. O. S. II (de Meern) ging niet door. V. E. P. II zag in Gouda, waar ge speeld werd voor de compctitieindeeling in het pas-opgerichte Goudsche «listriet, geen kans een ovorwinning te behalen. Zij werden door Donk II cn Boskoop I resp. met 31 cn 32 geklopt. Een slecht resultaat, na de overwinning van vorige week op M. fl. V. II, waarbij zij de beker 'Ier Montfoortsche nederlaagwedstrijdcn in de wacht sleepte. LUCHTVAART ZWITSERSCH RECORDVLIEGER VERDRONKEN. De Zwitsersche vlieger, Karl N&ucr, die eenigen tijd geleden is gestart, om een nieuw record KaapstadEngeland tc vestigen en van wie men na dien tijd geen berichten meer heeft ontvangen, blijkt in de Congo-rivier to zijn verdron ken. Een Zwitsersche dame, die op de wa randa V'ïi. haar huis ziek te bed lag, heeft drie mijlen van de monding der Congo af een voorwerp zien drijven. Het voorwerp dat een lijk Rcheen te zijn, verdween na ongeveer een half uur. De Zwitsersche consul beschouwt dit bericht a|« een bev<-tking van dc ver onderstelling, dat Naucr verdronken

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 11