BHOb- DINSDAG 29 AUGUSTUS 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 GEMEENTERAAD VAN STOMPWIJK—VEUR DE AANSLAG OP BECKERS' LUTINE-TOREN. Omtrent de geheimzinnige vernieling van den bcrgingsketel der „Lutino" vernemen wij nog dat verschillende eilandbewoners Donderdagmiddag uit zee een zwaren slag hebben gehoord. Men heeft er toen niet verder aandacht aan geschonken. Een visscher heeft bovendien aan den •burgemeester verklaard, dat hij vrijwel da gelijks langs den toren voer en pas Vrij dagmorgen bemerkte, dat deze scheef was gaan staan. Bij het onderzoek gaat men in een be paalde richting. Rijksrecherche assisteert de Terschellinger politie. Men meent, dat een concurrent begoorig op de bergings- concessie der firma Dros en Doeksen, wel ke 31 December a.s. afloop, heeft willen voorkomen, dat het systeem-Bcckers vóór dien datum zou slagen. In verband met den vermeenden aan slag op den Luline-toren is gisteren de Off. van Justitie te Leeuwarden op het eiland aangekomen voor het instellen van een on derzoek. De „Volharding" is gistermorgen uitge- vargn om het zand om den toren weg te zuigen, om dozen weer te kunnen lichten. HET WATERDRAMA TE AMSTERDAM. Do wethouder van do Bedrijven heeft gistermiddag aan het waterdrama in de Van Bossestraat oen einde gemaakt door bevel te geven, de waterleiding weer te open £n, daar het gemeentebestuur meent, dat door de uitspraak van den President van de Rechtbank op de Maatschappij „De Burgerwoning1', eigenaresse der woningen, drang wordt uitgeoefend tot betaling van do achterstallige schuld. Gistermiddag omstreeks vier uur liepen de kranen weer tot groote vreugde van do bewoners. UIT DE OMGEVING "IILLEGOM. Geboren: Anna Antonia, d. van A. Schokman en E. Rikkers. Egbertina, d. van D. de Wagt en A. Vledder. Paulina Theresia, d. van F. P. M. M. J. Kok en E. Förster. Petrus Johannes, z. van P. J. van der Aar en J. J. Jasperse. Willem Tobias, z. van J. van der Ent en J. Grif fioen. Wilhelmina Margaretha Maria, d. van A. Brandsma en E. Terpstra. Johan na Petronella, d. van N. Assendelft en A. Rijfers. Ondertrouwd: P. W. Blokker en C. van der Hulst. Getrouwd: M. Jonkers en K. F. Fass- nacht. H. J. Akkermans en W. A. M. Jonkman. H. W. Asper en C. S. de Jong. Overleden: J. Leenheer m. 69 j. W. Dekkers m. 69 j. Gevestigd: P. Willems, Leidschestr. 150. M. van Rooyen en echtgenoote, Noorderlaan 11. J. Hamberg, Stations weg 212. Vertrokken: D. G, Litjens naar Heilo. W. J. L. A. Bos naar Zeist. LISSE. Jubileum. Donderdag a.s. hoopt de heer D. Blok den dag te herdenken, dat hij zich 40 jaar geleden hier vestigde als arts en wel in de plaats van dr. A. C. van Ewijck. Het zal den jubilaris dien dag voorzeker niet aan blijken van belangstel ling ontbreken. Brugge-verbouwing. Thans is men ook begonnen met de verbouw van de Jan- netjesbrug. De tramrails zijn daarvoor om gelegd op de oude brug, zoodat het aldaar voorloopig een tijdje gevaarlijk verkeer is LEIDSCI1ENDAM. Koninginnel'cesten. De Koninginne- feesten zullen dit jaar op een minder luis terrijke wijze gevierd worden dan vorige jaren. Op Woensdag 30 Augustus organiseert de vrijwillige Landstorm, zooals reeds is medegedeeld een feestelijken tuindag op het feestterrein. Donderdag 31 Augustus zal de Wilhel- mina-Vereeniging in samenwerking met de Oranjevereeniging „Juliana" een kinder feest houden. Des morgens is optocht door het dorp, waarna de kinderen op het feest terrein in 28 verschillende afdeelingen el kaar zullen bekampen om mooie prijzen, terwfjl de kinderen zullen worden getrac- teerd. Des namiddags om 3 uur is er nationale ringrijderij met paard en tilbury, terwijl des avonds op den Vliet een Gondelvaart zal worden gehouden. De Harmonie „St. Cecilia" zal hare me dewerking verleenen; vermakelijkheden of attracties komen dit jaar niet op het feest terrein. Burgerlijk Armbestuur. Over het le halfjaar 1933 gaf het burgerlijk Armbe stuur van Stompwijk uit aan eetwaren 657.67. Brandstoffen 259.Kleeding en ligging 20.95. Bedeeling in geld ƒ8670.31. Huishuur 254.Gestichtsverpleging ƒ422.87. Geneeskundige bijstand ƒ922.55. totaal ƒ11.277.35. Sluiting winkels. In verband met de Koninginnefeesten mogen de winkels op 30 en 31 Augustus tot des nachts 12 uur voor het publiek geopend zijn. Vrij groenten. Door het veilingbestuur is toestemming verleend om onder toe zicht der politie aan werkloozen op ver toon van hun werkloozen kaart gratis groenten te verleenen en wel des middags van 2 uur tot 2.30 uur. Het betreft hier de groenten, welke op de veiling worden doorgedraaid. Onder voorzitterschap van loco-burge meester Van Wijk kwamen de Raden der Gemeenten Stompwijk en Veur in open bare vergadering bijeen. Opening met ge bed. Afwezig zonder kennisgeving wethou der Weerdenburg van Veur en de heer De Groot van Stompwijk. De notulen der vo rige vergadering worden ongewijzigd goedgekeurd. Ingekomen stukken: Exploitatie-over zicht gasbedrijf le halfjaar. Verzoek van de Hanze inzake ontheffing winkelsluiting op 30 en 31 Augustus '33. Het eene stuk woi'dt voor kennisgeving aangenomen, ten opzichte van het 2e stuk stellen B. en W. voor ontheffing te verleenen tot 12 uur des nachts, waartoe werd besloten. Voorloopige vaststelling bedrijfsrekenin- gen 1932. (Lichtbedrijf). De heer Raap horst begrijpt niet, dat een verminderde gasproductie van 1042 M3. een groot kolen- verbruik van 75000 K.G. minder geeft. De voorzitter kan als niet deskundige geen antwoord geven op de cijfers, welke den heer Raaphorst aangeeft; een schrif telijke indiening vooraf had mogelijk ge maakt inlichtingen in te winnen bij het bedrijf. De heer Willemse merkt als deskundige op, dat de betrokken kolen weinig gas- houdend zijn, zoodat het kwantum grooter is dan van meer gashoudende kolen. De heer Raaphorst wenscht dan gebruik van betere kolen. De heer Willemse: die betere kolen geven meer gas, doch laten geen so kes na en de cokes-productie is voor een gasbedrijf een voornaam iets. De rekening wordt hierna voorloopig vastgesteld. Aangeboden wordt de bedrijf sbegrootin- gen dienst 1934.'Tot leden van de Commis sie van Onderzoek worden benoemd voor Stompwijk de heeren Vink, Bloemheuvel en Willemse en voor Veur de heeren Borst, Schrader en Zuidwijk. Voorstel tot aanbrengen electrische ver lichting in gemeenschappelijke O. L. school te Veur en beschikbaarstelling der benoo- digde gelden. De heer Raaphorst gaat accoord met den aanleg; de begrooting is echter véél te hoog; 4.50 per lichtpunt is voldoende, ook is het aantal lichtpunten te" veel. Onder voorzitterschap van den loco-Bur gemeester Van Wijk kwam de Raad der Gemeente Stompwijk in openbare verga dering bijeen. Opening met gebed. Aanwe zig alle leden, behalve de heer L. de Groot. In zijn openingswoord dringt de voorzit ter aan op kortheid van de discussies, waarna de notulen ongewijzigd worden goedgekeurd. Ingekomen stukken: Mededeeling van Ged. Staten, dat de gemeente in het on gelijk is gesteld betreffende het beroep van Bohemen inzake schoolgeld. Dat de ge meente in het gelijk is gesteld betreffende het beroep van Hoogendoorn inzake 4 K.M. afstand school en de daaraan verbonden vervoerkosten. Rapport van het verificatiebureau van Vereeniging van Ned. Gemeenten inzake kas opneming Gemeente-Ontvanger. Voor gesteld wordt deze stukken voor kennis geving aan te nemen. De heer Vink: Is in het geval-Hoogen- doorn de afstand gemeten vanaf de deur van diens huis over de le of 2e brug, daar dit ca. 50 M. verschil maakt. De voorzitter: Gemeten via de le brug is het nog geen 4 K.M., doch over de 2e brug meer, doch het moet thans 5 K.M. zijn; bij de begrooting zal hierop nader worden teruggekomen. De stukken worden hierna voor kennisgeving aangenomen. Voorstel naai* aanleiding verzoek adres Hoofdbestuur voor Nationaal Herstel d.d. 14 Juli 1933. De heer Vink spijt het, dat de voorzitter iets anders zegt, dan in het praeadvies staat. Het verbond van Nat. Herstel heeft met deze zaak niets te ma ken. De raad mag zich door die heeren de wet niet laten voorschrijven. De heer Bloemheuvel is liet eens met den heer Vink en zal voor het praeadvies van B. en W. stemmen. Het adres wordt voor ken nisgeving aangenomen. Z. h. s. wordt goedgekeurd de rekening en verantwoording Gezondheidscommissie te Alphen a. d. Rijn over 1932. Voorstel betreffende jaarwedden ambte naren van den Burgerlijken Stand. De heer Bloemheuvel gaat accoord met het afwijzend praeadvies. De heer Willemse kan niet accepteeren de uitdrukking van B. en W., dat de ambtenaar zich de benoe ming tot ambtenaar van den Burgerlijken Stand behoeft te laten welgevallen, alle werkzaamheden kunnen aan den ambte naar worden opgedragen. De bedoeling van Ged. Staten is het voorkomen van cu mulatie van functies. In onze Gemeente is deze zaak echter goed geregeld. De heer Vink: De betrokken ambtenaar wordt door den Raad benoemd en is deze dan geen verdere verantwoording schuldig. Met de idee van Ged. Staten is hier vol doende rekening gehouden. Het a'fwijzend prae-advies wordt hierna z. h. s. aangeno men. Voorstel tot wijziging raadsbesluit d.d. 20 Juni 1933: aangaan rekening-courant-over eenkomst met N.V. Bank voor Nederl. Ge meenten wordt z. h. s. aangenomen. Voorstel naar aanleiding adres J. Uijt- tenbroek inzake ontslag als schoonhouder O. L. school aan de Westvlietweg. De heer Bloemheuvel vraagt naar de gronden van het ontslag; is adressant aan genomen per jaar, maand of week. De voorzitter: de uitbetaling had per week plaats. In de* stukken staat de reden van het ontslag. B. en W. hebben recht van ontslag geven. De verhuizing naar Veur was niet de reden, doch B. en W. kunnen volgens het arbeidscontract bij herhaalde beslaglegging op het loon ont- De voorzitter: bij de aanbesteding zal wel blijken, of de begrooting te hoog is en dan valt het mede. eHt aantal lichtpunten zal Wethouder de Koning wel toelichten, die deze zaak heeft behandeld. Weth. de Koning: het aantal lichtpunten is door den Gemeente-opzichter in overleg met het schoolhoofd vastgesteld en als maatstaf is genomen de R. K. Meisjes- noodschool. De heer Raaphorst: nu Stompwijk aan dezen post moet meebetalen, zal zij dit ook moeten doen aan de betegeling van de speelplaats, wat is geschied. De voorzitter: over de betegeling kun nen wij nu niet praten. Weth. de Koning: de kosten van de bete geling zullen nog wel bekeken worden in een gecombineerde B. en W.-vergadering. De heer Koerts heeft indertijd de Electr. verlichting aangeraden; intusschen is door B. en W. dit voorstel gedaan. In verband met de regelmatig voorkomende geschillen dient de regeling met Stompwijk verbro ken; deze heeft thans een eigen school. De heer Willemse: er is gebleken, dat de Veursche school eigenlijk is de school van Stompwijk, want de laatste heeft er inder tijd het meeste aan betaald. Opzegging van de gemeenschappelijke regeling wenschte hij niet; indertijd hadden wij Veur noodig, doch de regeling is te wijzigen. De kosten dienen echter ten laste van de kapitaalre kening te komen; bij splitsing krijgt ieder dan zijn juiste portie. De voorzitter: het bedrag van 45.75 is voor Stompwijk van zoo weinig beteekenis, dat boeken op de kapitaalrekening weinig zin heeft. De heer Vink: Veur stuurt aan op schei ding van tafel en bed; wij moeten een tijd je bij elkaar blijven; het bedrag is te ge ring om de zaak tegen te houden. De heer Borst wil niet smeeken aan Stompwijk om die ƒ45.75. Veur wil geen echtbreuk, rustig moet de gemeenschappelijke regeling wor den voortgezet. De heer Willemse zal zich ter wille van allen bij het voorstel neerleg gen; waarna het voorstel z. h. s. wordt aan genomen. De Veursche raad stemde daarna ook voor electrische verlichting van de Onder wijzerswoning. Hierna sluiting. slag geven. Het adres wordt hierna voor kennisgeving aangenomen. Z. h. s. wordt aangenomen het voorstel tot verhooging subsidie Burgerlijk Arm bestuur 1933 met 8000. Voorstel naar aanleiding adres H. de Romph.en M. M. J. van der Lubbe, alhier, betreffende venten aan Broekweg en Te- dingerstraat. De heer Bloemheuvel: het adres is juist, het politietoezicht is gebrekkig. Aan Broek- weg en Tedingerstraat wordt de deur plat geloopen door venters. Het politietoezicht laat veel te wenschen over; het is zelfs voorgekomen, dat er geen enkele politie man ter beschikking was. De heer Willemse: je loopt zoo langza merhand de kans vervelend te worden, als je hierover spreekt. Niettegenstaande de mooie borden is het venten eerder toe- dan afgenomen. Bonafide venters dient men echter toe te laten, ook al leveren zij goedkooper dan adressanten. De politie moet op overtredingen beter letten'. De voorzitter: alles weren, gaat niet, dan zou men precies het zelfde doen als het buitenland, muren optrekken. De heer Vink heeft met verbazing de heer Bloemheuvel aangehoord, die een muur wil optrekken en protectie wil. Wat het politietoezicht betreft, ook het bede len bij de booten naar Kager- en Brase- mermeeien dient te worden verboden. Ook de melkbezorging op Zondag na de vast gestelde uren moet de aandacht hebben van de politie. Bij de a.s. begrooting is te praten over een algeheel bezorgvtrbod op Zondag. De voorzitter: de politie houdt regelma tig toezicht bij de plezierbooten; dit ge schiedt op verzoek van de reederij v. d. Schuijt. Het adres wordt gesteld in handen van B. en W. ter afdoening. Verder voorkomende zaken.' Medegedeeld wordt, dat nog is ingeko men een besluit van Ged. Staten, waarbij niet wordt toegestaan een gratificatie van 2 x 25.voor 2 jubileerende ambtena ren. Ingekomen zijn vragen van den heer Bloemheuvel inzake Electr. draden Broekw. De heer Bloemheuvel heeft geen bewon dering voor de werkwijze aan den Broek- weg. De oude trottoirbanden heeft men éegooid op de nieuwe rioolbuizen; de hui zen zijn in de diepte gekomen en loopen bij regen onder. Toen de tegels lagen, kwam men met een telefoonkabel. Ge vraagd en toegezegd is de verlichting on- dergrondsch te maken. Thans is het net verbouwd, doch op gewone wijze langs de ramen der huizen, waren de kosten voor ondergrondsch dan zooveel meer. De heer Willemse: de schuld ligt bij het bedrijf, welke zegt, dat het geen bedrijfs belang is en Veur grijpt dit aan om er af te komen, doch toen in Veur aan de Dam- laan de zaak in orde gebracht moest wor den, stond Stompwijk dit loyaal toe. B. en W. hadden het oordeel van den Raad moe ten vragen in plaats van de Commissie van Beheer. Spreker verwacht van B. en W. een definitief voorstel; we zullen dan zien, wat Veur dóet. De voorzitter: Veur was niet te overtui gen inzake het bedrijfsbelang: de kosten bedroegen 2500.Veur wilde wel iets doen, n.l. Stompwijk 1000.laten beta len. Het bedrijf had Veur deze richting aangewezen. Scherp is in B. en W. over deze zaak gesproken. De heer Willemse: dan stel ik voor, dat de zaak wordt gereed gemaakt, zooals wij wenschen. De voorzitter: laten wij dit behandelen in de volgende gecombineerde vergade ring. Hiermede neemt de heer Willemse genoegen. Ingekomen is nog een vraag van den heer Willemse inzake publicatie in de Ar beiderspers van geheime stukken. Een on derzoek, wie deze gegevens heeft verstrekt, is gewenscht, daar wij hier een onbe trouwbaar raadslid of ambtenaar hebben. De voorzitter: het bericht stond reeds in de pers, voordat de geheime zitting plaats had. De heer Willemse: het feit blijft gelijk, want op de stukken was vermeld, geheim houding. De heer Bloemheuvel is eveneens voor onderzoek, daar hij als berichtgever wordt aangezien. Hierna sluiting. NOOTDORP. Autotocht Ouden van dagen. Met mooi zomerweer is alhier de autotocht voor ouden van dagen gehouden. Te een uur werden de oudjes van huis afgehaald, cn de auto's stelden zich op, aan 't kruispunt van de Dorpstraat, vanwaar te pl.m. 1.30 uur, de stoet (20 a 25 auto's) vertrok. Ook burgemeester Schölvinck, drie zusters van het St. Jo2efgesticht, een verpleegster, den heer Groenewegen, als ordonnance op de motor, en eenige dames en meisjes, om de oudjes behulpzaam te zijn, maakten den tocht mee. De stoet nam de richting Veen- weg naar Voorburg, waar zij werden op gewacht door de motorpolitie, welke de -stoet geleidde door Den Haag. Verder ging het langs de mooiste wegen naar Leiden, tot „De Oude Vink". Daar werd getrac- teerd, en allen waren zóó vol animo, dat de Nootdorpsche oudjes de schommels en touwladders in de speeltuin bij „De Oude Vink" niet met rust lieten. Nadat hier on geveer een uur gezellig was doorgebracht, trokken zij verder, over de Leidsche Straatweg, langs het mooie Wassenaar te rug naar Den Haag, waar de motorpolitie wederom wachtte, om de stoet bij het druk ke verkeer behulpzaam te zijn. Te Scheveningen aangekomen, werden wederom tractaties aangeboden, en ook hier werd pl.m. 1 uur vertoefd, en dat hier genoten werd is ongetwijfeld waar, daar er onder de oudjes waren, welke nooit te voren de zee hadden gezien. Van hier ging het langs de haven en nieuwe visschersha- ven terug naar de hoofdstad, waar het Vredespaleis langzaam rijdende werd ge passeerd, en over de Laan van Meerder- voort, Loosduinen werd bereikt. Dat het Westland mooi is geworden, hebben 'ook Nootdorpsch oudste bewoners kunnen zien, daar de mooiste en nieuwste wegen werden gekozen naar Monster, via Poel dijk en Wateringen. Te Wateringen was een druiveneetgelegenheid voor hen open gesteld, en wel bij den heer J. L. Löbker, Druivenrestauratie: „Huize Maria". Bij aankomst in de kassen, zat een oud-Noot- dorpsch ingezetene, n.l. de ruim 90-jarige Jac. Goeman, zijn oude bekenden op te wachten. Toen de kassen met de schitte rende druiven onder geleide waren be zichtigd, namen allen plaats en burgemees ter Schölvinck nam het woord. In zijn woorden dankte de burgemeester de com missie, de auto-eigenaars, de meisjes wel ke hadden gecollecteerd, de zusters en verpleegsters, en allen welke hadden me degewerkt, dezen dag te organiseeren. Spr. hoopte een volgend jaar wederom op aller medewerking, waarmee vol animo werd in gestemd. Nu werden de druiven opgediend: en allen waren vol verbazing over de nette bediening, en de prima druiven. Van hier trok de stoet over Rijswijk en Delft terug naar Nootdorp, alwaar zij aan den ingang der gemeente werden opgewacht door de Chr. Muziekvereeniging „Concordia", wel ke hen met muziek verwelkomde en door het dorp geleidde, waar zij werden ont vangen door vele ingezetenen, maar voor al door de enthousiaste jeugd. Na het dorp nog eens te zijn rond gelrokken, namen op het kruispunt de oudjes afscheid, en dankte de burgemeester met eenige harte lijke woorden de muziekvereeniging voor hun medewerking. Dat de oudjes hebben genoten, was te zien aan de lachende en trozen. Een slang kronkelde over het pad. Profje wilde er overheen buigen maar nog net bijtijds hield de kapitein hem ervan terug. Hij sleepte hem mee en de slang kronkelde juist langs hen heen tueschen de boomen door. Dat is heel gevaarlijk wat U wilde doen, zei de kapitein, het is een vergiftig beest en als hij U gebeten had, was U in een uur dood. opgeruimde gezichten bij hun thuiskomst. Daarom is een woord van dank zeker op zijn plaats aan allen, die hebben medege werkt. om hun oudste inwoners zulk een welgeslaagden dag te bezorgen. Maar zeer zeker een woord van dank aan burgemees ter Schölvinck, want zonder hem zou 't nooit zijn opgekomen, bij wie dan ook, om een autotocht te organiseeren voor ouden van dagen. Als hoofd van Nootdorp, was hij ook hoofd van dezen tocht en nooit ware het in andere handen beter geweest. Door dezen danken allen, welke aan deze tocht hebben deelgenomen, hun burge meester voor alles wat hij voor hen heeft gedaan. Schietwedstrijd B. V. L. De plaatse lijke schietwedstrijden der B. V. L. zijn 1.1. Zaterdag 26 Aug. geëindigd. Aan dezen wedstrijd is deelgenomen door 27 perso nen, van wie drie geen enkele oefening verzuimd hebben. De prijzen werden gewonnen als volgt: Scherpschutters: le prijs A. Boer met 96 punten; 2e prijs N. van Rheenen 95 pun ten; 3e prijs P. van Logchem 95 punten. Schutters le klas: le prijs R. Hoogma 95 punten; 2e prijs A. Reijgersberg 95 pun ten. Schutters 2e klas: le prijs W. v. d. Kooij met 87 punten. Terwijl de verzilverde me daille door het hoogst gemiddeld aantal punten gewonnen is door P. E. v. Logchem 88 punten. Een bronz. medaille voor de hoogst geschoten serie is gewonnen door A. Boer met 969696 punten. De door de gewestelijke Commissie uitgeloofde me daille is gewonnen door C. v. Leeuwen met 94 punten. Het brevet van scherpschutter werd behaald door J. Vlooswijk en P. van Dijk Nz. De prijzen en medailles zullen worden uitgereikt op de propaganda-avond, welke zal worden gehouden op Vrijdag 27 Octo ber a.s. STOMPWIJK. Geboren: Maria Johanna, d. van J. v. d. Grijspaarde en P. v. d. Wilden. Hendrik, z. van C. Moeliker en C. H. Ze- gers. Gehuwd: A. J. Janssen en B. J. van Veen. VEUR. Geboren: Jacobus Martinus Theodo- rus, z. van P. Vogelaar en G. M. Hoger- vorst. Jacoba Johanna Maria, d. van A. Langeveld en C. J. de Heij. Wilhel mus Adrianus Jacobus, z. van W. J. van Benten en B. M. Bolleboom. Margare tha Johanna, d. van A. Th. Starrenburg en E. M. Wesseling. Gehuwd: H. F. Hilgersum en M. Kooij- man. Overleden: Nicolaas Verhagen 71 j. WILT U IETS WETEN? Vraag: Wat is het adres van het Na tionaal Crisis-Comité? Is dit uitsluitend voor den middenstand of wordt ieder daar geholpen? Antwoord: Het adres van het crisis comité, afd. Leiden is Stille Rijn 3. Ieder geval van aanvrage om steun wordt afzon derlijk beoordeeld: Ieder crisis-slachtoffer kan steun vragen. Neen Jonge man, ik zon dat beroep van inbreker eraan ge ven. Ik heb zoojuist de inbraak statistiek bijgewerkt en je ver dient per kraak gemiddeld f 4.185, met 121/1000 kans op ar restatie. (Marius). 184. Profje was erg geschrokken. h." had er niet aan gedacht, dat zijn leven gevaar liep bij zulke expedities. Kijkt U eens in die boomen, zei de kapitein, zul ke beestjes hebt U zeker niet. bij U thuis in de boomen. En toen Profje keek zag hij een beele familie apen, die me>t elkaar speelden en verbaasd neerzagen op de menschen die langs de boom gingen. Een gooide een vrucht naar beneden, precies op Struisjes bril, die daardoor afviel. Struisje zocht hem gauw op en begon toen leelijke woorden te zeggen tegen de on deugende apen, maar gelukkig in Strui sentaai, zoodat niemand dan hijzelf het verstaan kon. GEMEENTERAAD VAN STOMPWIJK DE AVONTUREN VAN PROFJE EN STRUISJE.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 10