GEURIGE BAAITABAK ZATERDAG 26 AUGUSTUS 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDP m.AD PAG. 10 HAVEN 20 Fa. 45 cent per 1/2 pond 18 cent per ons Wed. C. J. UISTER - LEIDEN Op welke producten steun moet worden gevraagd, is nog niet uit te maken. Ook is de vraag: moet extra-steun worden ge vraagd of een dadelijke uitkeering. De Pastoor kwam met het voorstel een commissie te benoemen, bestaande uit één lid van de Katholieke en Chr. orga nisaties in de drie gemeenten Roelof- arendsveen, Ter Aar en Vinkeveen en uit de voorzitters en directeuren der 3 veilin gen. Deze commissie van 11 personen kiest uit haar midden een uitvoerend comité van 3 personen. Aan deze commissie werd toe gevoegd ir. Koeman. De heer De Jong, voorzitter van den L. T. B. te Roelofarendsveen, wilde het L. T. B. hoofdbestuur in de actie betrekken. De heer Post sloot zich hierbij aan. De voorzitter zeide dit toe. Met algemeene stemmen werd besloten tot instelling van een dergelijke commis sie. Na nog eenige opmerkingen sloot de voorzitter de vergadering. Spr. ver zocht de steun der gemeentebesturen. Spr. dankte allen, die aan het welslagen van deze vergadering hebben bijgedragen. Moge deze actie de laatste crisis-actie zijn. Burgemeester De Muralt dank te de plaatselijke afdeeling van den L. T. B. voor het genomen initiatief. Moge de actie vruchtdragend zijn. GEMENGDE BERICHTEN UIT RIJDENDE AUTOBUS GESTAPT. Dood opgenomen. Gisteravond tegen twaalf irar is op den Sloterstraatweg te Amsterdam tegenover perceel 130 een zeer ernstig ongeluk ge- Deu/d, toen de ongeveer 50-jarige H. Steen die met een autobus van lijn G. huiswaarts keerde, onder het rijden wilde afstappen zonder tevoren den bestuurder van de bun van zijn voornemen op de hoogte te hebben gesteld. In de meening, dat de treeplank, welke volgens voor schrift opgeklapt moet zijn, voor hem was neorgelaten, wilde Steen afstappen- Hij kwam te vallen, met bet noodlottig ge volg, dat een der achterwielen zijn schedel verbrijzelde. Zijn lijk is naar het Binnen gasthuis overgebracht. VAN GASHOUDER GESTORT. Schilder omgekomen. Gistermiddag is de 38-jarige arbeider J. v. d. Ster bij het verrichten van schilder werk van een dor gashouders van het Ge meentelijk Gasbedrijf te IJmuiden van aanzienlijke hoogte omlaag gestort. De man was op slag dood. Het slachtoffer was gehuwd. ERNSTIGE ONTPLOFFING TE DOESBURG. Twee knapen gewond. Donderdagavond had bij de IJselhavon te Doesburg een ernstig ongeval plaats, doordat een busje, waarmede twee jongens speelden, ontplofte en een der kinderen ernstig in het gezicht verwondde. De twee knapen vonden bij het spelen achter de groote kali loods der N.V. Han delsmaatschappij voorheen G. Eggink aan de Contro Escarpo oen busje en liepen daarmede naar de IJselhaven. Het bleek, dat het deksel was vastgesoldeerd, doch de kinderen slaagden er na eenigen tijd in een opening in het busje te krijgen. Toon hot zoontje van den arbeider Vesterink daarop het voorworp in het water hield, had plotseling vermoedelijk ten gevolge van gasvorming een herige explosie plaats, waardoor het kind zelf lichte brandwonden opliep. Zijn negenjarig ka meraadje, Gerrit Bulten, was "er echter ernstiger aan toe Hij had vreeselijke brandwonden opgcloopen aan het hoofd. Aanvankelijk werd hij opgenomen in het St. Elisabelh-gesticht. aldaar, dooh op ad vies van dr. Rcnsing is de jongen later in den avond vervoerd naar Arnhem, ten ein de onder behandeling van een oogspecia list te worden gesteld, daar beide oogen ernstig zijn gekwetst. Men vreest, dat do jongen een oog zal moeten missen. Bij het politieonderzoek is, naar de „Tel." meldt, gebleken, dat het busje af komstig is uit een opslagplaats van de reederij der firma Vermeulen en Cy. aan de haven te Doesburg. Deze reederij had een voorraad in busjes verpakte natrium in haar opslagplaats, bestemd voor de ijzergieterij der firma B. Ubbink en Zn. Dit natrium, dat in petroleum moet wor den bewaard en in water brand veroor zaakt, was gebruikt in de ijzergieterij voor veredelingsmetalen. Vermoedelijk is het busje niet, zocvals de jongens vertelden, achter de loods gevonden, doch weggeno men uit genoemde opslagplaats. Hiermede is hot mysterieuze geval, dat reeds tot allerlei veronderstellingen aan leiding heeft gogeven, onverwacht tot een oplossing gebracht. BOERDERIJ AFGEBRAND. Te Wellerloo (L.) brak door onbekende oorzaak brand uit in do landbouwerswo ning, bewoond door den heer H. Schaap en toebehoorendo aan den landbouwer P. Deckers. De woning en de gehccle inboe del gingen de vlammen om verloren. Do naburige woning, bewoond door den land bouwer P. Dockers, vatte vlam; zij kon echter, door het kranig optreden van bur gers on soldaten uit Ede, die juist in auto's over den Rijksweg VenJoNijmegen passeerden, behouden blijven. Verzekering dekt do schade. BRAND TE AMSTERDAM. Gisteravond te ruim half acht werd de brandweer te Amsterdam gewaarschuwd voor een brand in perceel Govert Flinok- straat 93. De tweede étage van dit per ceel wordt bewoond door het gezin van den venter Blommers. De vrouw, die al leen met de kinderen thuis was, had in de keuken een pan met reuzel opgebra- deu. Terwijl zij daarmede bezig was had zij zich even naar de buren van één hoog begeven. Toen zij terugkwam, bleek de vlam in de pan t,o zijn geslagen en brand de de keukensohoorsteen. De vrouw pro beerde nog naar de kraan te loopen om een emmer water op het vuur te werpen, dooh door de uitslaande vlammen kon zij de kraan niet meer bereiken en liep eeni ge lichte brandwonden aan de armen op. Zij vluchtte uit de keuken, naar beneden en liet de deur open,. Door den trek ver spreidde het vuur zich ook in de overige apartementen en tastte via den zolder trap de zolderverdieping aan, die in open verbinding staat met de tweede étage, waarboven zij zich bevindt. Toen de brandweer arriveerde hadden de vlammen het dak reeds aangetast en stond ook de zolderverdieping, die geheel van hout is gebouwd en in deze oude hui zen lieht brandbaar is, in lichter laaie. De brandweer greep terstond in met een straal langs de trap, een straal vja een be lendend perceel naar het dak en een straal van een ladder af door de ramen. Binnenkorten tijd was het vuur bedwon- De tweede en zolderverdieping brandden geheel uit. De vrouw had, toen zij de brandende woning verliet een ziek kind, dat in bed lag, kunnen meenemen en bij de overbu- ron in veiligheid kunnen brengen. VAN HET SM0KKELFR0NT. Smokkelaar door commiezen neergeschoten. Te Ell in de buurt der Belgische grens ontdekten gisternacht de ambtenaren eonige smokkelaars, die op hunne somma tie tot staan blijven het hazen pad kozen. De commiezen maakten toen van him vuurwapens gebruik, waarbij een der smokkelaars afkomstig uit Nederweert, een schot in den sohouder kreeg, waarna hij aangehouden werd. Hij werd met een auto .naar het ziekenhuis te Weert ver voord, waar de kogel kon worden verwij derd. Een groote partij smokkelwaar en een drietal rijwielen konden in beslag ge nomen worden. Ook te Haclen werd dien nacht op een partij smokkelwaar en eenige fietsen be slag gelegd. NED. OOST-INDIE WERKLOOSHEID IN INDIë. Totaal 14*766 ingeschrevenen. Aneta seint uit Bataria: Het verslag mn het Kantoor van Arbeid over de maand Juli in zake de werkloosheid geeft aan, dat in totaal 14.766 werkzoe kenden bij de arbeidsbeurzen stonden in geschreven. De plaatselijke comité's keerden in den loop van do maand Juli totaal uit 64.046.43, verdeeld over 3767 steuntrek kers. OVERSTROOMING TE AMBO INA. Banjirs vernielen huizen en bruggen. Aneta- seint uit Amboina: Gedurende anderhalf etmaal werd hier een record regenval geconstateerd. De stad is ge deeltelijk overstroomd en het water drong vele woningen binnen. Drie groote bruggen zijn weggeslagen en verschei dene bruggen werden beschadigd. De waterleiding functionneert in het geheel niet, hetgeen gedeeltelijk ook het geval is met het electrisch licht. De materieele 6öhade is groot. In het gehucht Hative Besar zijn drie personen, onder wie zioh het dorpshoofd bevond, die bezig waren met reddingswerk, door een aardstorting bedolven. Het autoverkeer over het ge heel© eiland is gestremd. De stortbuien duren voort. In het gehndht Nakoer zijn vier per sonen door aardstortingen bedolven. Een gedeelte van de bijgebouwen van de woning van den gouverneur, oa. de gOr- rage, is weggeslagen. De rivieren blijven wassen. Een groot aantal huizen is door de bandjirs meegesleurd. De schade van de gemeente wordt ge taxeerd op 100.000, die van de bevol king op 50.000. Hier en daar staan de kampongs anderhalve meter onder wa ter. Van buiten de stad wordt gemeld, dat overal bruggen en wegen zeer zijn beschadigd. LUCHTVAART 't Zal spoedig weer geleden zUn, man. Zeg dat niet juffie, ie most zelf maar eens zes maanden motten brommen. (Holllho). DE NEDERLANDSCHE RONDVLUCHT Het einde van den eersten dag. De eerste dag van de Nederlandsche Rondvlucht 1933 was gisteren geëindigd toen te ruim vijf uur de wakkere Hol- landsohe luchtvloot op het vliegveld Twente arriveerde. Vijfhonderd-een-en- veertig K.M. van het 1013 K.M. lange traject waren afgelegd. Na een gezellig oponthoud op de hoofd stedelijke vlieghaven werd te ruim half elf het vertreksignaal gegeven. De leiders lucht/gidsen zou hun nieuwe titel moeten zijn dreven hun kudde passagiers bij elkaar en weldra knetterden de motoren en zongen zij hun monotone lied boven het Holland- sche waterland. Inderdaad, als je je va derland vanuit een vliegtuig bekijkt, merk jo pas hoe het „Ontwoekerd aan de baren" juist is.-.Van Wormerveer gaat het recht op Hoorn aan. Het oude Zui derzeestadje bewijst ons alle eer. Hier en daar zien wij de vaderlandsche drie kleur en op de straten en de pleintjes staat de bevolking het nationaal eska der na te ziem Een parachutewedstrijd is hier, evenals in enkele andere plaat sen reden om extra op te. letten. Een sportvliegtuig n.l. wierp een aantal ge nummerde papieren parachutes omlaag en de drie, die het laagste nummer vin den krijgen een prijs. Het frissche West- friesche landschap schuift onder ons weg. De Wieringermeerpolder maakt zoo vanuit de lucht nog een tamelijk onge- zelligen indruk. De grijs-gele oppervlak te, door een liniaal netjes in vakjes ver deeld, met hier en daar een roodge- kapte landbouwerslpehuizing, is wel een scherp contract tot do groene Noord- Hollandsche polders. Het ex-eiland Wie- ringen passeeren wij aan de Oostpunt bij Den Oever. Kaarsrecht strekt zich de afsluitdijk naar den einder, ginds achter de grijze nevelen, en verbindt Holland's en Friesland's kust. Op De Kooy, het militaire vliegveld bij Den Helder, maken wij „front en halt". De militairen voelen zioh hier echt „thuis" en ook de burgers zijn, j dank zij de prettige en vriendelijke ont vangst, ook weldra op hun gemak op I dit voor hen vreemde terrein. Een half uurtje oponthoud, dé sportvliegtuigen maken van de gelegenheid* gebruik om 1 te tanken. De Jantjes waren druk in de weer, om bij aankomst eft. start de be hulpzame hand te bieden. Van de 18 te Schiphol gestartte sportvliegtuigen hle- ken 17 te zijn aangekomen, De G. F.B. R. X. ontbrak. Een pechvogel. Voor onze F. L. als laatste de Kooy verliet, werd nog even gewacht op eventueele berichten van dit toestel,, dat bestuurd werd door .den heer H. F, Rijn- ders. Berichten over een noodlanding waren echter niet binnengekomen. Later kiwam bericht in, dat de heer Rijnders naar Rotterdam was teruggekeerd. Het gedeelte van den tocht over de Waddeneilanden was bij uitstek mooi. Het weer werd echter iets minder gun stig. Boven Ameland werd dè koers ver legd in de riohting Groningen, waar het vliegveld Eelde do derde landingsplaats was. De Groningers zijn enthousiaste ludht- vaarders. Honderden hadden zich naar het vliegveld begeven om een deel van dit sportieve evenement mee te maken. De een na den andefr lowamen de sport vliegers binnenfladderen en binnen een half uur is het militaire en civiele es kader weer op den vasten grond. Op het vliegveld werd een kleine hartverster king genomen en pet- bus ging het gezel schap dat nu heelemaal geacclamatiseerd j is naar het familiehotel te Paterswolde waar een lunch wachtte. Baron Krayenhof bracht in eenige vriendelijke woorden aan het bestuur der V. V. V. te Paterswolde dank voor de medewerking aan dit vliegfeest, terwijl i hij hartelijke woorden richtte tot de mi- j litaire vliegers, die zich bij deze gelegen-. I beid bij <de burgerlijke luchtsport aan- sloten. De start te Eelde verliep zeer vlot. Het weer dat veel minder goed was geworden klaarde teen wij Zuidelijker kwamen aanmerkelijk op en onder het genot van een heerlijk zomerzonnetje ging het Twentewaarts. De Twentenaar is terecht trotsch op zijii vliegveld en laat geen gelegenheid voorbijgaan om zijn luchtvaartliefde te uiten. Drommen menschen waren naar het vliegveld ge komen om de toestellen te zien aanko men. Een zeer gezellige avond aangebo den door de Twentsche aeroclub in de sociëteit te Enschede besloot den bij uit stek geslaagden eersten dag der Neder landsche rondvlucht 1933. De tweede dag. Het vertrek van de deelnemers aan He rondvlucht 1933 uit Enschede moest eenigen tijd worden vertraagd wegens mist. Te 9.25 uur startte het eerste toe stel, de P.H.A.F.L. van de K. L. M. Met korte tusschenpoozen vertrokken ook de drie andere K. L. M.-toestellen. Hierna had het vertrek der militaire toestellen plaats, terwijl ten slotte de sportvliegtuigen volgden. De startvolg orde is dus omgekeerd aan die van gis- teercru Het weer werd in de buurt van Zutphen zeer goed. De mist was daar geheel opgetrokken. Via Arnhem, Nij megen en Venlo werd Eindhoven be reikt, waar de F. L. als eerste te kwart vóór elf arriveerde. De belangstelling op het vliegveld te Eindhoven was buiten gewoon groot. De Eindhovensche Aero club had een zeer goede regeling ge- troffen voor de ontvangst der deelne mers. WAAROM DE RIJSTV0GEL VERTRAGING HAD. In verband met een bericht in één der bladen, volgens hetwelk het post vliegtuig „Rijstvogel" op de thuisreis baar Amsterdam een dag vertraging zou nebben, doordat het bij Calcutta een noodlanding zou hebben moeten uitvoe ren, verneemt de „Ms'b." van de directie van de K. L. M. het volgende: De „Rijstvogel" heeft geen noodlan ding gemaakt noch te Calcutta, noch el ders, maar had oponthoud vanwege het slechte weer, dat het vliegtuig op eenige plaatsen heeft gedwongen te wachten. Vooreerst is de „Rijstvogel" op weg van Rangoon naar Calcutta met een vaste tusschenhalte te Akyab vanwege het slechte weder een dag in laatstgenoemde plaats gebleven, in plaats van nog den zelfden dag door te vliegen naar Cal cutta. Vervolgens is de „Rijstvogel" te Cal cutta, waar de landing normaal heeft plaats gevonden, een dag opgehouden door het buitengewoon slechte weder, dat het terrein zacht had gemaakt, zoo dat bij het taxiën zelfs een wiel van het toestel in den grond is weggezakt. Deze vertraging heeft de „Rijstvogel" op bewonderenswaardige wijze ingehaald door vervolgens ineens door te vliegen naar Karachi, voorts door ineens door te vliegen tot Bagdad, inplaats van tot Djask en tenslotte door ineens door te gaan tot Athene inplaats van tot Cairo. De „Rijstvogel" zou Donderdagavond op Schiphol zijn aangekomen, wanneer geen bijzondere zware storm tusschen Boedapest en Nederland had gestaan, zoodat het vliegtuig Donderdagavond Amsterdam niet meer kon bereiken. De „Rijstvogel" is Vrijdagmorgen om 10.02 uit Leipzig vertrokken en is gister middag om 1.15 uur op Schiphol geland. UIT DE OMGEVING WASSENAAR. DE WINKELWEEK. Een drukke en gezellige stemming. Vrijdagavond werd de Wassenaarsche winkelweek officieel geopend door Burge meester J. Wiegman en is dus ook een feit gewerden. Daartoe uitgenoodigd waren in „Het Wapen van Wassenaar" naast de leden der beide besturen t.w. van de R. K. Midden- standsvereeniging „De Hanze" en de Was senaarsche Middenstand, die gezamenlijk deze winkelweek organiseerden, aanwezig eerstens Burgemeester J. Wiegman, de raadsleden, de heeren A. L. Rooijakkers en G. J. van der Stoel, de vertegenwoor digers van diverse vereenigingen en orga nisaties o,a. van de Buurtvereeniging Nieuw Wassenaar, idem van Deileroord en Omgeving; van de R. K. Vereeniging van Huisvrouwen, de Koningin Wilhelmina Vereeniging en anderen. Door den .voorzitter der gecombineerde besturen, de heer Wubben, werd een wel komstwoord gesproken. Spreker heette al len hartelijk welkom, en wel in het bij zonder Burgemeester Wiegman, die door zijn aanwezigheid wederom blijk geeft van medeleven met het wel en wee der Wasse naarsche zakenmenschen. Vervolgens schetst spreker het ontstaan der plannen voor deze winkelweek en brengt hiervoor openlijk hulde aan den voorzitter der Wassen. Middenstandsver- een., den heer H. van der Helm. Zonder voorts aan het werk van eenig commisielid te kort te doen, acht voorts spreker het noodzakelijk bij zonderen dank toe te brengen aan den secretaris van het uitvoerend Comité, n.l. aan den heer D. v. d. Burg, voor het enorme werk, dat door hem in korten tijd werd gedaan. Dat de Burgemeester werd uitgenoodigd om deze winkelweek te openen was niets anders dan een uitgesproken zaak, en wel omdat 't steeds een warme bekoring is ge zamenlijk bijeen te zijn, en de Burgemees ter maakt als zoodanig aanspraak op de buitengewone dankbaarheid van de Mid- i denstand, voor de groote moreele steun voor de vereeniging. Hij heeft met zijn vaderlijke wenken en wenscheti de vereeniging vaak over groo te moeilijkheden weten heen te tillen. Als j blijk van samenwerking en groote waai*- j deering biedt hij als tastbaar resultaat de j Wassenaarsche Winkelweek den Burge meester aan en verzoekt hem over te gaan tot de opening. Nadat hierop Burgemeester Wiegman het woord had genomen brengt hij aller eerst den vorigen spreker hartelijk dank voor de welgemeende en oprechte woorden. Het is spreker nimmer te doen om waar deering, doch wanneer hij dit evenwel mag beluisteren zoo nu en dan, is dit voor hem toch heel aangenaam. Spreker brengt daar om zijn oprechten dank. Spreker zegt, dat het voor hem inder daad een aangename en gelukkige avond is, vooral daar door de vorige spreker zoo juist werd aangevoeld de eenheid door te zeggen: wij bieden u deze Wassen, winkel week aan. Hieruit spreekt samenwerking en eenheid, en dit is iets wat allereerst noodzakelijk is. Spreker mocht het in zijn nieuwjaars rede reeds zeggen, dat in deze moeilijke tijden allereerst eenheid moet worden be reikt, en dat heeft de Wassen. Middenstand zich ten nutte gemaakt en spreker mag constateeren, dat dit volkomen gelukt is, en wenscht daarmede de Middenstand van harte geluk. Wassenaar is 'n moeilijke en uitzonder lijke gemeente, met een slechts kleine kern. De groote aanwas van buiten de gemeen te maakt dat lang niet elk ingezetene zich Wassenaarder voelt en zich ook niet gaat voelen. Dit werkt het vormen van één groote kern tegen. Ondanks deze ongunsti ge factoren evenwel zal spreker er steeds voor blijven streven om daartoe te gera ken. Dat zich reeds een Wassenaarsche een heid heeft gevormd bewijst het bestaan van diverse vereenigingen zooals een Was senaarsche Reddingsbrigade, er zal ont staan een Wassenaarsch overdekt zwembas sin, er is opgericht een Wassenaarsche Concours Hippique Vereen.; een Wasse naarsche Vrijwillige Verkeersbrigade, er bestaat de Vereeniging Wassenaar Voor uit, die de Wassenaarsche belangen en een heid nastreeft en de liefde voor Wassenaar tracht op te wekken. Voorts hebben we de Wassenaarsche Kon. Wilhelmina Feestver- eeniging, in een woord een kern voor de Wassenaarsche eenheid. Een Hagenaar is meestal ook een gebo ren Hagenaar en voelt zich ook Hagenaar. Hier is dit niet zoo,- zoodat de meeste be woners zooiets niet gemeen hebben. Daar om doet het spreker veel genoegen hier mede te helpen om een Wass. eenheid te maken. Wij moeten hier hebben een Wassenaar sche Winkelstand, die aan alle behoeften kan voldoen. Wij moeten hier in Wassenaar ieder Wassenaarder kunnen bedienen hier in Wassenaar. Dit streven en deze activiteit blijkt he den de Wassen. Middenstand te bezitten, zelfs nu in dezen tijd, en het zal er het bewijs voor leveren en daarom is het, dat hy met groot genoegen deze W.W. wil ope nen. Spreker brengt hulde aan de initiatief nemers voor deze W.W. Zij hebben zeer goed en juist gezien en spr. juicht het toe, dat zij lakschheid en kort begrip hebben weten te overwinnen, juist in dezen zware en penibele tijd. Spreker eindigt met de van harte ge meende wensch, dat het deze Wassenaar sche Winkelweek moge beschoren zijn zich op een zeer groot en druk bezoek te ver heugen van Wassenaarsche ingezetenen, die gelokt zullen worden in Wassenaar's Centrum, en dan zullen hun de oogen opengaan. Spreker hoopt, dat het voor de deelne mers gunstige resultaten en voordeelen zal mogen afwerpen en wenscht het W.W.-Co- mité, dat deze winkelweek wederom een hlupmiddel zal mogen zijn om de Wassen, eenheid te vergrooten en blijvend te ma ken. Met deze hartgrondige wensch verklaar de spreker deze winkelweek voor geopend. Als spreker traden vervolgens nog op namens de Vereeniging Nieuw Wassenaar mr. P. A. v. d. Drift; namens het uitvoerend Comité, de heer G. W. van Kesteren; na mens de Koningin Wilhelmina Vereeniging de heer H. Brouwer, voor.; namens de Ver eeniging van R. K. Huisvrouwen door mej. P. Remmerswaal, die naast waardeerende woorden allen besloten met de beste wen- schen voor het welslagen van de winkel week en den voorspoed van den midden stand. Door den heer Wubben werd den Bur gemeester namens de Middenstand harte lijk dank gebracht voor zijn opening, even eens de reeds genoemde sprekers. Hierop had een rondgang door het dorp plaats, voorafgegaan door het muziekkorps „Excelsior" en werden vluchtig de vele mooie en welverlichtte etalages bezichtigd. Er heerschte dan ook al spoedig in de kom van het dorp een drukke en gezellige stem ming. Koninginne-feesten. Verschenen is het program van de feesten ter viering van den verjaardag van H. M. de Koningin op Woensdag 30 en Donderdag 31 Augus tus a.s. Evenals voorheen ziet dit programma er zeer aantrekkelijk uit. Men zou kunnen zeggen: voor elk wat wils. Loopt men het door, dan komt men tot de overtuiging, dat het bestuur der K. W. V. er niet te gen op heeft gezien, om voor de ingezete nen weer iets goeds te brengen. Werd ten vorigen jare met het oog op de tijdsomstandigheden maar één dag feestgevierd, dit jaar besloot men, om, evenals voorheen, twee dagen te vieren. Ook thans is samenwerking verkregen met de Chr. Oranjever., zoodat veilig mag wor den geconstateerd, dat geheel Wassenaar aan de feestviering zal deelnemen. Voor Woensdag vermeld het programma het volgende: om 9 uur reveille op het Dorpsplein door de Muziekvereeniging „Excelsior"; om kwart voor tien aantre den der deelnemers en de gymnastiekver- eeniging „D.O.S." Om 10 uur volksspelen op het feestterrein, waaronder ringsteken met rijwielen, stoelendans voor meisjes boven den leerplichtigen leeftijd en „Het eerst aan den trein" en Kuipjesteken voor jongens. Om 11 uur vrije en ordeoefeningen en plastische standen door de gymnastiek- vereen. „D.O.S." Des middags om 2 uur wedstrijden voor mannelijke ingezetenen boven 17 jaar ten bate van behoeftige gezinnen. De spelen bestaan uit boegsprietloopen, eerst aan den Trein en Touwtrekken. Des avonds om half acht concert op het Dorpsplein door de mondorgelclub „Door Vriendschap Sterk", om 9 uur verlichte gondelvaart met versierde cano's en roei- booten in de Haven en de Zeilwatering. In het Centraal Theater doorloopende cabaretvoorstelling door de familie Speen- hoff: Voor Donderdag 31 Augustus vermeld het programma: Om half negen Koraalmu- ziek op het Dorpsplein, daarna optocht der kinderen van alle lagere scholen. Ver volgens worden de le en 2e klasse geleid naar het Centraal Theater en de 3e en 4e klassen naar het Patronaatsgebouw, al waar de kinderen worden onthaald op ver snaperingen en poppenkost en het optre den van een goochelaar. De kinderen der hoogere klassen gaan naar het feestterrein, ontvangen bons voor poffertjes en nemen deel aan diverse spe len. Des middags om twee uur vinden behen digheidswedstrijden op motorrijwielen plaats en gecostumeerd ringsteken op mo torrijwielen. Des avonds van 8 tot 10 uur concert op het Dorpsplein en van 8 tot 11 uur caba retavondvoorstelling in het Centraal Thea ter. Om half twaalf wordt het feest besloten met een schiterend vuurwerk.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 10