DINSDAG 22 AUGUSTUS 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN WIELRIJDSTER GEVALLEN. Door vrachtauto overreden en gedood. Gistermiddag omstreeks half zes. teen de boomen van den Woenselschen over weg opengingen, heerschte er een gewel dige drukte. De 33-jarige gehuwde vrouw C. Penningsvan de Goorberg, wonende eindhoven, werd. midden tusschen de wienschenmenigte fietsende, blijkbaar ze nuwachtig en kwam te vallen met het droevig gevolg, dat zij met haar lichaam onder het linker achterwiel van een pas- seerende vrachtauto terecht kwam en werd overreden Zij is naar het R.-K. Binnengasthuis overgebracht en kort daarop, na voor zien te zijn van de laatote H.H. Sacra^ menten, overleden. Zij laat een man met één kind achter. Achter op haar fiets zat een kind, dat wonderlijk genoeg geen let sel bekwam. ONGELUK OP EEN AUTORENBAAN. Wagen over den kop geslagen. In verband met auto-rennen te Beek CL.) trainden zich aaar Zaterdagmiddag ©enige deelnemers op de autobaan. Daarbij heeft, naar de „Mbsd." meldt, een ernstig ongeluk plaats gehad, hetwelk gelukkig nog geen doodelijke gevolgen had. De heer Briers uit Den Haag had reeds enkele ronden in volle vaart getraind, toen hij plotseling in een der bochten de macht over zijn stuur kwijt raakte. De wa gen sloeg daardoor eenige malen over den kop en kwam ten slotte 't onderste boven te liggen, waardoor de berijder bekneld raakte tusschen den wagen en don grond. Voor het vast op de baan liggen was de wagen belast met 200 K.G. zand en een smidsaambeeld, hetgeen zijn bevrijding be moeilijkte. Dr. Stassen te Beek, die terstond ge waarschuwd was constateerde toen men den heer B. uit zijn benarde positie had verlost, inwendige kneuzingen er. gelastte overbrenging naar het ziekenhuis te Sit- tard. Naar we vernemen, maakt de heer B. het wel. DOOR DEN BLIKSEM GETROFFEN. Knaap gedood. Tijdens een kort maar hevig onweer, dat zich gistermiddag boven provincie en stad Groningen ontlastte, werd de 7-jarige Renkema uit Zevenhuizen, gemeente Leek die boven op een boerenkar zat, door den bliksem getroffen en gedood. ROEIBOOTJE MET KINDEREN OVERVAREN. Een drenkeling met groote moeite gered. Omstreeks halfnegen gistermorgen is in de Rotte te Rotterdam oen ongeval ge beurd. Vier kinderen, die in 'een roeiboot zaten, werden aangevaren door een mo torsloep, waarvan de eigenaar tot op he den nog niet bekend is. De negenjarige Jantje Lijntjen en de elfjarige Marietje Broere, die thuis be hoorden op het in de Rotte liggende schip de „Pieternella Jacoba", waren met nog twee kinderen, de twaalf- en tienjarige P. O. en A. E. Blans, wonende aan den Zwaanhals, aan het spelevaren, toen de motorsloep, genaamd „Corric" naderde. Of de kinderen de sloep niet hebben opge merkt of dat de stuurman van de „Cor rie" niet heeft opgelet, zal het politie-on- derzoek nog moeten uitwijzen. Met volle kracht voer de „Corrie" tegen do roei boot, waardoor een zeer groot gat ont- stond in het kleine bootje, dat daarop on middellijk zonk. De jeugdige P. O. Blans kon nog juist bijtijds op de motorboot springen. De beide meisjes werden door opvarenden van de ..Corrie'' gered, dooh het jongetje A. E. Blans. dat dadelijk na de aanvaring over boord sloeg, verdween in de diepte. Gelukkig kon het kind wor den gered door zijn vader, die het ongeluk zag gebeuren en een zekeren De Groot, die zich gekleed te water begaf en het ventje boven bracht. Bij deze reddingspo gingen zou het jongetje nog bijna zijn ver dronken, wijl de redders elkaar beet gre pen, toen zij ieder voor zich meenden, dat zij den drenkeling te pakken hadden Ge lukkig zag een derde toesohouwer, een ze kere v. Martens, wat zich daar op het wa ter afspeelde Ook hij begaf zich te wa ter, waarna het kind spoedig kon worden gegrepen. Het ongeluk trok begrijpelijk zeer veel belangstelling. Toen de nieuwswierigen wisten, wat er gebeurd was, namen zij een dreigende houding aan tegen de inzit tenden van de „Corric", die het ten slotte zeer raadzaam achtten snel door te varen. „Tel." DUBBELE BRAND TE WILDERVANK. Korenopslagplaatsen vernield. In den nacht van Zaterdag op Zondag is door onbekende oorzaak brand uitge broken. in de boerderij van mevrouw de wed. Wiersema en bewoond door don land bouwer H. Zuur, staande aan het Ooster- diep te Wildervank. De schuur van de boerderij, die gevuld was met koren, werd een prooi der vlammen. Doordat het voorgedeelte door een brandmuur van de schuur gescheiden was, kon dat gedeelte behouden blijven, al hoewel veel waterschade daaraan werd toegebracht. Denzelfden nacht i6 brand ontstaan in een opslagplaats van koren aan de Wil- dervankster dallen Het koren, zoowel als de dorschmachine en een tractor behoor den eveneens toe aan den landbouwer Zuur. wiens boerderij even te voren was afgebrand. Alle korenmijten, alötaede de dorschma chine en de tractor werden een prooi der vlammen. In verband met het feit, dat van over slaan van het vuur geen sprake kan zijn, wordt aan kwaadwilligheid gedacht. De dorschmachine was tusschen koren- mijten geplaatst met de bedoeling, dat hier mee vandaag het graan zou worden ge- dorscht. Het parket uit Winschoten heeft een bezoek aan het terrein van den brand ge bracht. WINDHOOS TE OUWERKERK. Het dorp Ouwerkerk op SchouwenDui- veland is gisteravond om zes uur door een hevigen windhoos geteisterd. Er werd groote schade toegebracht aan gebouwen en huizen. Persoonlijke ongelukken doden zich niet voor. Het „H'bld." meldt nader: In den vooravond brak over Schouwen en Duiveland een zwaar onweer los. De regen viel bij stroomen neer. Tegen zes uur kwam over de Ooster- schelde uit zuid-westelijke richting eon onweersbui opzetten, met aan het einde van de wolk een hoos. Tot drie keer toe, zoo vertelden oogge tuigen ons, ging de hoos met alle kracht omhoog en sloeg weer neer, alles vernie lend wat hij op zijn weg ontmoette. Een roeiboot, welke in de Ooster-Schelde voor den zeedijk leg, werd als een veertje op genomen en over den dijk geworpen. Een rijwiel, dat daar ter plaatse aan den dijk lag, ging door de lucht en wat later ner gens meer te vinden Door den Vierboomenpolder trok de hoos toen naar het dorp, onderweg hoo rnen ontwortelendeen schuur werd zwaar beschadigd. De monumentale toren van liet oude kerkje werd gespaard: de hoos ging er precies langs. Maar het kerkdak en ook de school moesten het ontgelden Later bleek echter, dat de schade aan het kerkgebouw en de pastorie nog al mee viel. Hier en daar in het dorp was de ver woesting nogal belangrijk, doordat de dak pannen door de ruiten der woningen vlo gen. De spanten kwamen toen bloot te liggen, zoodat het hemelwater ook in de sohuren gutste en daar groote schade aan den opgeslagen oogst aanrichtte. Het geheele dorp was een oogenblik in een dichte stofwolk gehuld. Van tal van huizen werden de schoorsteenen als een veertje weggeblazen en op de wegen, waarover de hoos zijn weg nam, werden de boomen uit den grond gerukt of van hun kruin beroofd. Ooggetuigen vertelden ons, dat zij do dakpannen en stukken lood uit de goten over den kerktoren zagen vliegenen die toren ia toch veertig meter hoog. Aangerichte schade. Omtrent den omvang der schade is nog niete te zeggen. Toen de dorpsbewoners van den schrik wat bekomen waren, togen zij mot man en macht aan het werk om de daken van de geteisterde schuren en hui zen vóór het ingaan van den nacht dicht te krijgen, opdat de regen niet nog meer schade zou kunnen aanrichten. Hier en daar zijn afgerukte takken on ontwortelde boomen op de lichtlciding ge vallen, zoodat in den vooravond het dorp in diepe duisternis lag. Het dienstperso neel van de P. E M. was echter met spood gewaarschuwd en het mocht den- mannen dra gelukken de schade te herstellen, zoo- dat men in het dorp het verdere gedeel te van den avond niet in 't donker behoef de door te brengen. De herstellingen aan de telefoonleiding zullen echter wel wat langeren tijd vorderen. Opvallend is, dat de grootste schade is toegebracht aan de woningen van de minst-draagkrachtige inwoners. Zeer groot was de schade bij den vrachtrijder J. Monni on op het erf van de hofstede van A. Bolijn. Hier werd o.m. de geheele dakgroot afgerukt en vijftig meter verder op het dak van een ander huis geworpen. Aan den Oostkant van het dorp liggen overal puin, takken, omvergewaaidc hek ken, klampen stroo enz. Het is een ware ruïne. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Een meisje werd aan den beneden kant van een afloopende straat tegen do vlakte geworpen en door de kracht van den windhoos geheel naar het bovendeel van de straat gerold. Het kind kwam met den sohrik vrij. Heden komt de gemeenteraad bijeen om te beraadslagen over steunverleening aan de zwaarst-getroffenen. LICHTE AARDDREUNING? Even over half elf werd Zondagavond te Deventer een vrij zware dreuning gevoeld, welke slechts enkele seconden aanhield. Men veronderstelt, dat het een lichte aarddreuning was. GEVAARVOLLE VLUCHT. Dezer dagen brachten twee marechaus sees per trein een Belg naar de grens om als ongewensohte vreemdeling te worden uitgewezen. Nabij Zevenbergen, zoo ver telt het Handelsblad, begaf do man zich naar het toilet. Hij kroop daar door den trechter van de W. C. en liet zich uit den trein vallen. De roekelooze ontvluchting liep voor den Belg zonder arm- of been breuken af. Wat versuft en met eenigo lichte ontvellingen aan het hoofd kwam hij er af. Maar hij lag vlak voor een wachtpost. De dienstdoende baanwachter was aanstonds bij de hand om don reizi ger. dien hij verongelukt waande, hulp te verleenen. Óp de vraag, hoe hij zoo plot seling onder den trein vandaan kwam, gaf dc Belg voor, uit de coupé te zijn geval len. Deze mededeeling wekte eenig wan trouwen. De volgende vraag van den baanwachter gold daarom bet kaartje van den „verongelukte". Maar dat had papa, die in den voorsten wagen van den trein zat. Gauw een telefoontje naar Ouden bosch waar de trein moest stoppen, 's Baanwachters verslag van het gebeur- UIT DE RADIOWERELD Programmas voor Woensdag 23 Aug. H uiztn. 296 M. NCR V-ProgTrama. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.159.30 Gramofoonpl. 10.30 Morgendienst o. L v. de. J. Yer- kuyl. 11.00 Ensemble v. d. Horst, en Gramo foonpl. 1.15 Pianorecital To de Vries en Gra mofoonpl. 2.30 Gramofoonpl. 3.00 Ohr. Lectuur. 3.30 Orgelspel F. Kloek. 4.00 Gramofoonpl. 4.30 Orgelspel F. Kloek. 5.00 Kinderuurtje. 6.00 Gramofoonpl. 6.30 Afgestaan. 7.15 Nqd. Chr. Persbureau. 7.30 Gramofoonpl. 7.45 Causerie A. Stapelkamp. 8.00 Concert door de Stafmuziek van het 6e R. I. o. 1. v. L. de Morée. 9.00 Mr. H. Bavinck: „Staatsbeschouwing en strafrecht". 9.30 Vervolg concert. ca. 10.00 Vaz Dias. 10.3011.30 Gramofoonmueiok. Hilversum, 1875 m. VAR A-Uitzending. 8.00 Gramofoonpl. 9.00 VARA-kleiuorkest o. 1. v. H. de Groot. 10.00 Morgenwijding. VPRO. 10.15 Voor de Arb. i. d. Continubedr VARA-Kleinorkest o. 1. v. H. do Groot, A. Bouwmeester (declamatie) en Gram.pl. 12.00 „De Notenkrakers", o. 1. v. D. Wins. 2.00 Gramofoonpl. 2.30 Orgelepel J. Jong. 3.00 Kinderuurtje. 5.30 Zangrecital A. de Booy. 5.55 Gramofoonpl. 6.10 Vervolg zangrecital. 6.30 RVU: Declamatie door mevr. F. Koote-Gerresc. 7.00 Gramofoonpl. 7.45 Pianorecital R. Schoute. 8.00 Vaz Dias en VARA-Vaxia. 8.15 Herb. SOS-Ber. 8.17 VAR A-Orkest o. 1. v. H. de Groot. 9.00 Radiotooneel m. m. v. VARA-Too- neel o. 1. v. W. v. Cappellen. 9.30 Vervolg orkestconcert. 10.00 Dub^elmannenkwartet „Zanglust", o. 1 ,v. J. Zwaan. 10.20 „De Flierefluiters" o. 1. t. Ray Fo rest. 11.15 Gramofoonpl. Daventry, 1554 m. 10.35 Morgenwijding. 10.50—11.05 Berichten. 12 20 Orgelspel H. Ramsay. 1.05 Western Studio Orkest o.l.v. Dono van. 1.50 E. Parsons en zijn orkest. 2.35 Gramofoonplaten. 3.20 Pianorecital 0. Dixon. 3.35 Sted. Orkest Bournemouth o.l.v. SirdDan Godfrey. 5.05 Orgelspel R. Dixon. de gaf aanleiding tot oen onderzoek en daar vond men de twee marechaussees, die nog steeds de wacht hielden voor hot deurtje, waarvan het opschrift „bezet" hen in de overtuiging hield, dat hun ar restant nog altijd binnen was. DE VIERING VAN DEN HARTJESDAG TE AMSTERDAM. Gisteravond werd in dc verschillende volksbuurten te Amsterdam dc traditio- neele Hartjesdag wederom met veel vuur werk, veel geknal en veel geschreeuw ge vierd. De politie had speciaal in den Kin- kerbuurt en in de omgeving van de Dap perstraat handen vol werk om de dikwijls baldadige jeugd in bedwang te houden. Ook de brandweer, die in de omgeving van de Dapperstraat met een transport- 5.35 Kinderuurtje. 6.50 BBC-Orkest o.l.v. Lewis. 7 50 Concert. J. MoCafferty, bariton en F. Hall, harp. 8-20 Promenadeconcert m.m.v. het Sym- phonie-orkest en solisten o.l.v. Sir Henry Wood. 10.00 Berichten. 10 20 Reg. King en sijn orkest. 11.15 Lezing. 11.20—12.20 Dansmuziek door S. Kyt© en zijn orkest. „R adio-Paris", 1744 m. 8.06, 12 35, 7.30 en 8.20 Gramofoonplnton. Kalnndborg 1153 M. 12.202 20 Concert uit „Wivex". 3.20 Gramofoonplaten. 8.20 Omroeporkest o.l.v. Reeson. 10.05 Gramofoonplaten. 10 35 Omroeporkest o.l v Reesen. 11.20—12.50 Dansmuziek uit „Arena*. L a n g e n b r g. 473 M. 6.25, 7.23, 10.25, 11.50 Gramofoonplaten. 12.20 Concert m.m.v. „Die fröhlichon Fünf". I.50 Concert o.l.v. Eysoldt. 5.20 Gramofoonplaten. 6.20 Concert o.l.v, Eysoldt. 7.20 Uit Mtinchen: Omroeporkest, o.l.v. Winter, koor en solisten. 8.50 Accordoonconcert o.l.v. Knoip. 9.20 Radiotooneel. 10.50—12.20 Concert. Rome. 441 M. 8.50 „La grotla di Trofonio", opera van Salieri. Hierna: ..L'occasione fa ïl ladro', opera van Rossini. Naafloop: Dansmuziek. II.15 Berichten. Brussel, 338 en 508 M. 338 M.: 2.20 'Rtadio-Symphonie-orkest o.l. v. Kumps. 1.30 Ómroeporkest o.l.v. Walpot. 5.20 Dansmuziek uit Ostende. 6.50 Pianorecital. 7.20 Gramofoonplaten 8.20 Omroeporkest o.l.v Walpot. 9.20 Concert uit Knocke. Hierna: Dans muziek. 508 M.: 12.20 Omroeporkest o.l.v Walpot. I.30 Radio-Symphonicorkest o l.v. Kumps 5.20 Dansmuziek uit Blankenberghe. 6.35 Gramofoonplaten. 6.50 Omroepkleinorkest o.l.v. Leeman*. 8.20 Gramofoonplaten. 8.40 Radiotooneel. 9.20 Concert uit Ostende. Hierna: Dans muziek. Deutschlandsender, 1635 M. 8.25 Van do Radiotentoonstelling te Ber lijn: „Knospo kommt ins Funkhaus", vroo- lijk programma. 10.20 en 1105 Berichten. II.20—12 50 Concert door orkest o.l.v. Ebner. Gemeentelijk Rndio-Distrjbutlebedrijf te Lolden. (3e Programma). 8.00 12.00 Langenborg. 12.00afloop Daventry. (Wijziging voorbehouden). wagen mot een Btandpijp or op gemon teerd den geheelen avond patrouilleorde., heeft zeer vclo slruatbrandjes moeten blusschcn. In do Schagerlaan moest zij een brandje blusachen in oen ouden popu lier, die van onderen hol was cn die door do jeugd in brand gestoken was cn v. onder tot boven branddo. In den KinkerbuurC moest de politie weer eenigo malen char geeren. Enkele bewonors van do Nie, Beetsstraat wierpen vuurwerk op de hoof den der agenten. Deze straat en ook de Ten Katestraat werd dan ook door de po litie ai ge zet. Om ongeveer elf uur maak te tenslotte de regen een einde aan de pret en keerde de rust woer terug. In ver gelijking tot andere jaren, raconen wij te uiogen constatecren, dat do belangstel ling van don knallonden Hartjcsdag-pret in vrij sterke mate afneemt. FEUILLETON. HET MEDAILLON VAN LORD STAIR. Naar het Engelsch van CHARLOTTE M. BRAME. 3) Het raadhuis van Elmsbhorpe, waar het concert gegeven zou worden, was in haar oogen een geweldig gebouw. Het feit, dat ze daar zou zitten tusschen de voornaam ste lieden uit de streek, die zouden luis teren naar haar vader's spelen maakte haar opgewonden van vreugde. Dagenlang dacht ze aan niets anders. Op den lang verbeiden avond zat de mooie Marguerite tusschen de menigte, met verbaasde oogen kijkend naar al die gezichten om haar heen, niet begrijpend waarom alle menschen naar haar keken. Ze dacht, dat het moest zijn, omdat ze de dochter van Cyril Nairne was. Hoe vriendelijk waren al die vreemde menschen, hoe aardig om haar te bewon deren terwillc van haar vader! Ze wist niet, dat het haar fijn en nobel gezicht was, dat aller aandacht trok. De dames in Hillside toonden zich uiterst nieuwsgierig. Wie was dit mooie, jonge meisje, dat deed denken aan een zeldzaam teere bloem? Maar degene, die het meest getrof fen werd, was Lord Stair. Douglas, de zesde baron Stiir, was eer. van de aanzienü:kste en rijkste menschen van het land. Hij was eigenaar van het prachtige complex gebouwen, bekend als Bydesdale Cottage op het eiland Wight. Hij was een man met een ernstig voorko men, groot van gestalte, donker, ontwik keld, maar koud en trotsch. Hij was een uitstekend muziekker^er en de naam Cyril Nairne had hem aangetrokkenvan de organist David Anson had hij reeds veel over de nieuwe compositie gehoord. Lord Stair sloeg het meisje gade met groote belangstelling. Er was geen spoor van verlegenheid op het mooie gezichtje, goen zweem van bij zondere emotie, behalve toen haar vader op het podium verscheen. Toen straalden haar oogon, die onafgebroken op haar vader gevestigd waren. Ofschoon ze weinig van de wereld af wist, begreep ze intuitief, dat haar vader's genie onbekend was, dat dit het eersto werk was, dat van hem op een concert werd gespeeld. De ademlooze spanning, waarmee naar de muziek werd geluisterd, het daverend applaus aan het slot, brach ten haar in verrukking. Dc toejuichingen hielden aan en de élite kwam naar Cyril Nairne toe, om hem de hand te drukken. Lord Desford was ver rukt. U mag uw licht niet zoo onder de korenmaat zetten, mijnheer Nairne, zei hij. Hillside is trotsch op u. En lady Desford voegde er met haar beminnelijkste glimlach aan toe, dat zij nog nooit zoo van muziek had genoten. Toen verzocht ten aanhooren van het hecle gezelschap, van al de voorname da mes van Hillside, Lord Stair den oompo- nist, hem aan zijn dochter te willen voor stellen en hij voegde er het verzoek bij, om hem den volgenden dag te mogen be zoeken. U zult mij- een groote dienst be wijzen door me eens iets van uwe compo sities te laten zien, zei Lord Stair. U be hoorde deze niet als een gierigaard voor u zelf alleen te houden. Den volgenden dag en vele dagen daarna bezocht Lord Stair de „Woodlands". Het was Marguerite die hem er heen trok en zijn liefde voor haar groeide tot zulk een machtig gevoel, dat hij haar na eenigen tijd vroeg zijn vrouw te willen worden. Lord Stair zag dien verschrikten en ver wonderden blik. Vertel me eens, Marguerite, zei hij heb je ooit zooveel van iemand gehouden, dat jo met hem zou willen trouwen? Daar heb ik nooit aan gedacht. Heeft niemand ooit zoo aan jou ge dacht Ze antwoordde hem ernstig, dat ze er zeker van was, dat nog niemand haar tot vrouw had begeerd. Wil je dan mijn vrouw worden? vroeg Lord Stair. Ik zal je gelukkig ma ken. Ik ben pas zestien, zei ze. Ik'kan nu nog niet trouwen. Wil je dan probeeren om van nio te houden vroeg hij Ja, dat wil ik, maar dat andero niet. Ik zal wachten, zei Lord Stair, als je belooven wilt, je best te doen om van me te houden. Ze gaf hem haar belofte onder het licht van de sterren en bijna angstig. En zoo kwam het keerpunt van haar le ven. HOOFDSTUK V. Toen Douglas, Lord Stair, Marguerite ten huwelijk vToeg, had ze nauwelijks be grepen, wat hij bedoelde. In haar kleine wereld was niemand getrouwd; haar va der leefde alleen, David Anson had geen vrouw en de predikant ook niet, zo had nooit hooren praten over liefde cn trou wen. Lord Stair had hierover ook niet gepraat bij zijn eerste bezoeken. Toen, plotseling op dien avond was hij naar haar toe gekomen en had haar mot een vreemd-donkere stem vorteld, dat hij haar liefhad en niet kon leven zonder haar! Toen kwam er een andere Juni-avond. Cyril Nairne en David Anson waren ver. diept in een nieuwe compositie van Ilaeh. Lord Stair, die hen niet wilde storen stond in den tuin naar de muziek te luisteren. Plotseling zag hij Marguerite tusschen de bloemen. Zijn hart bnnsde, do muziek ver stomde. voor hem Marguerite! Marguerite, zei hij wat heerlijk, dat je hier bent. Ze glimlachte hem vriendelijk toe en dacht bij zichzelf: Ik hoop, dat hij nu niet weer begint over liefde en huwelijk. Marguerite, begon hij, wil je nu naar mij luistryen? Hij dacht cr aan, dat hij altijd door vrouwen gezocht was en nu hier stond hij tegenover een tenger meisje van zestien, gemarteld door passie. Zou hij ooit een woord van liefde hooren van deze lippen, ooit een blik van liefde zien in deze mooie oogen? Heb je nagedacht over wat ik ge vraagd heb? Ze stond met haar oogen terneergesla gen. Ik weet niet wat ik zeggen moet Lord Stair. Ais ik met u trouw, zal ik altijd bij u moeten zijn, ia het niet? Dat hoop ik, antwoordde hij. Man e vrouw wonen toch altijd in betzelfde hui' Waarom vraag je dat? Het lijkt me zoo vreemd, altijd met u in hetzelfde huis te zijn. Plotseling keek ze schuw naar hem op. Wij zijn zoo verschillend, zei ze. U is zoo groot en zooveel ouder dan ik. Maar jij bent niet klein, Marguerite, en juist omdat ik ouder ben, zal ik beter voor je kunnen zorgen. Ik ben nog nooit in zoo'n groot hui* geweest, als waar u woont Ik weet niet» van al die dingen af, waar je in een groofc huis van op de hoogte inoct zijn en als ik met u trouw zal ik daar immers meesteres zijn. Dat zal je zeker, antwoordde hij En zijn er dan veel bedienden? vroeg zij verdor. Heel veel Maar hoe kan ik daar dan meeste ret over zijn? Wij hebben nooit meer dan één dienstmeisje gehad, dat de baas over ons speelde, inplaats van wij over haar. Wat zou ik moeten beginnen met zoo'n leger bedienden 1 Hij merkte wel, dat >-r van licfdo bij haar geen sprake was. Hij las slechts angst in haar groote kindcroogen, angst dat zo niet togen rle uiterlijke' moeilijkheden zou zijn opgewassen. Marguerite, dat zijn allemaal dingen van weinig belang. Denk je hcusch, dat ik al die lasten op jouw kleine schouder» zou leggen Je. moet niet met me praten over huizen en bedienden. Ze lachte vroolijk. Moet ik dan met u praten over lief de? antwoordde ze. Maar daar Weet ik nog minder van dan van al die andere din gen. Laat mij het je aanlccrcn, fluister de hij. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 9