DINSDAG 22 AUGUSTUS 1933 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 1 STADSNIEUWS GEMEENTERAAD. De Gemeenteraad komt op Maandag 38 August na des namiddags te twee uur in het gebouw „Tot nut van 't algemeen'' in openbare vergadering bijeen. Te behandelen onderwerpen: 1. Benoeming van twee leeraren in de oude talen aan het Gymnasium. 2. Benoeming van een leerares in het Franach aan het Gymnasium. 3. Benoeming van een leerares in het Hebreeuwsch aan het Gymnasium. 4. Benoeming van een leerares in het Fransch aan de Hoogere Burgerschool voor Meisjes. 5. Benoeming van een tijdelijk leerares in het Duitsch aan de Hoogere Burger school met 5-jarigen cursus. 6. Benoeming van een tijdelijk leeraree in de Aardrijkskunde aan de Hoogere Bur gerschool met 5-jarigen cursus. 7. Benoeming van een tijdelijk leerares in het Engelsch aan de Hoogere Burger school met 5-jarigen cursus. ft. Voorstel in zake voorziening in de functie van Hoofd van de openbare be waarschool aan de Atjehstraat, 9. Praeadvies op het verzoek van den heer D. Chr. Schuit om eervol ontslag uit zijne betrekking van hoofd van de o. L school aan den Zuidsingel A. 10. Voorstel tot het verleenen van eer vol ontslag aan een zestal onderwijzeres) essen wegens opheffing van hunne betrek king. 11. Voorstel: a. tot wijziging van het raadsbesluit van 26 Juni 1933 in zake de kostelooze in gebruikgeving* van een der vier voetbalvel den in den Stadspolder aan het Leidsch Crisis-Comité (subcommissie Ontwikkeling en Ontspanning); b. tot het verleenen aan genoemd Co mité van een subsidie ten bedrage van de vergoeding, te bepalen, voor het gebruik van het sub. a. bedoelde voetbalveld. 12. Voorstel tot verhuring van het huis ^Groenoord" ca. aan Mr. W. C. Feitkamp. 13. Voorstel tot het overnemen in eigendom en onderhoud bij de gemeente van de stoep gelegen langs den zijgevel van het perceel Rijnsburgersingel No. 44 en vóór de perceelen Mared ijk Nis 1, 3, 5, 7 en 9. 14. Voorstel tot aanvaarding van een tweetal schilderijen, door wijlen Dr. C. Hof stede de Groot aan het Stedelijk Museum „de lakenhal" gelegateerd. 15. Voorstel tot het instellen van een rechtsvordering tegen H. van der Mey, te Oegstgeest, strekkende tot voldoening van nog onbetaalde huur wegen6 aan hem ver huurd grasgewas. 16. Voorstel tot het geven van namen aan verschillende straten en straatgedeel ten. 17. Voorstel om de werking van de be palingen betreffende het verleenen van toe lagen aan kweekelingen, vervat in art. 5 van de verordening van 30 Juli 1923 (Gem. Blad No. 27) en in art. 17 van de verorde ning van 30 Juli 1923 (Gem. Blad No. 25), gewijzigd bij verordening van 29 October 1928 (Gem. Blad No. 26) voorloopig op te schorten. 16. Voorstel in zake wijziging van aan de Woningbouwvereenigingen „Ons Doel'', „de Tuinstadwijk" en „de Goede Woning" toegekende woningwetvoorschotten, reep. ten behoeve bet 5e, 3e en 3e plan dier ver- eenigingen. 19. Voorstel in zake het uitgeven in erf pacht van grond ten Oosten van den Zijl singel aan do Woningbouwvereeniging „Eensgezindheid'' en van grond ten Noor den van den Lagen IRfijndijk aan de Woning bouwvereeniging „de Eendracht", ten be hoeve van den bouw van resp. 20 en 60 eengezinswoningen en in zake het verstrek ken van bouwvoorschotten aan genoemde vereeni gingen. 20. Bespreking van de reorganisatie van den bestratingsdienst (voorstel van den heer J. H. Schiiller). WONINGBOUW. Bij besluit van 21 Maart 1932 vereenigde de Raad zich in beginsel met den bouw van 358 woningen door de verschillende ver- eenigingen en de gemeente, mits voor den bouw voorschot uit 's Rijks kas werd ver kregen. Omtrent de verdeeling over de onderscheidene corporaties van het defi nitief aantal te bouwen woningen zou met deze lichamen over teg worden gepleegd op de basis van den in bet voorstel van B. en W. opgenomen verdeelingsstaat. B. en W. kunnen thans een tweetal bouw plannen n.l. het plan van „Eensgezind heid'' en dat van „de Eendracht" aan den 'RJaad aanbieden. „EENSGEZINDHEID". Het plan van de vereeniging „Eensge zindheid" is geprojecteerd op een terrein ten Oosten van de Broersloot (Zijlsingel) in aansluiting aan reeds door die vereeni ging gestichte complexen aan de Van Speykstraat enz., het omvat 20 éénge zinswoningen, waarvan 6 met ingebouwde keuken, 3 slaapkamers en een inhoud van 237 M3. en 14 met uitgebouwde keuken, 3 slaapkamers en een inhoud van 224 M3. Het aan de vereeniging toe te kennen voorschot wordt geraamd op f 56.500. de gemiddelde huurprijs op ƒ,5.49 per week en per woning. Het door de gemeente voor haar zelf aan te vragen voorschot voor den grond kan worden gesteld op rond f 14.000. Voor het bouwrijp maken van den grond is benoodigd een crediet van 8500. „DE EENDRACHT". Het plan van „de Eendracht" telt 60 ééngezinswoningen, te bouwen op een ter rein benoorden den Lage Rijndijk (Drift- straat, enz.), eveneens ter uitbreiding en afronding van bestaande complexen. De woninger kunnen in de volgende groepen worden verdeeld: 33 woningen type B in met 3 slaapka mers en met een inhoud van 222 M3.; 12 woningen type B IV met 4 slaapka mers en met een inhoud van 219 M3.; 13 woningen type E n met 3 slaapka mers en met een inhoud van 257 M3. en 2 woningen type F met 4 slaapkamers en met een inhoud van 214 M3. Het voorschot voor den woningbouw be draagt 165.000.de wekelijksche huur prijs der woningen 5.57. Het door de gemeente voor haar zelf aan te vragen grondvoorschot is f 50.000. groot, terwijl voor het in orde maken van den grond geen crediet meer benoodigd is, daar de grond reeds bouwrijp is. Met beide plannen gaat de betrokken Minister accoord, mits de aanbesteding een bevredigenden uitslag oplevert. Voorts heeft de Minister te kennen gege ven, dat de loonen, waarvoor wordt ge werkt, niet hooger mogen zyn dan over eenstemt met de regeling inzake contract en tariefloonen, met de Regeering getrof fen. HET VOORSTEL. In overeenstemming met het advies van de Commissie van Fabricage geven B. en W. den Raad in overweging: A. door vaststelling van het in de Lees kamer ter visie liggende ontwerp-besluit hun College te machtigen: I. aan de woningbouwvereeniging „Eensgezindheid" voor den tijd van 50 ja ren in erfpacht uit te geven een terrein, ter oppervlakte van 1760 M2., deel uit makende van de kadastrale perceelen der gemeente Leiden Sectie N Nis 333, 334, 335 en 336, gelegen ten oosten van den Zijl singel, zulks onder voorbehoud, dat het Rijk het hierna onder II genoemde voor schot voor den bouw van arbeiderswonin gen aan de gemeente verleent, en voorts tegen den in het ontwerp-besluit vermel den canon en onder de daarin opgenomen voorwaarden en bepalingen; n. te aanvaarden uit 's Rijks kas een voorschot groot 56.500.of zooveel min der als in verband met de kosten van het door de te Leiden gevestigde woningbouw vereeniging „Eensgezindheid" toegela ten als vereeniging uitsluitend werkzaam in het belang van de volkshuisvesting bij Koninklijk besluit van 11 Mei 1916, No. 2 uit te voeren plan tot den bouw van 20 ééngezinswoningen op een terrein ten oos ten van den Zijlsingel zal noodig blijken, ten behoeve van de verstrekking aan deze vereeniging van een even groot voorschot, zulks tegen een overeenkomstig art. 24 van het Woningesluit te bepalen rente en aflossing in 50 gelijke annuïteiten; IH. na ontvangst uit 's Rijks kas van het onder H vermelde voorschot, dit voor schot te verstrekken aan voornoemde ver eeniging, onder de in het ontwerp-besluit vermelde voorwaarden en bepalingen; IV. te aanvaarden een uit 's Rijks kas ten behoeve van de gemeente zelve te ver leenen voorschot, groot 14.000.of zoo veel minder als in verband met het ver krijgen en het bouwrijp maken van het sub I genoemde terrein zal noodig blijken. B. door vaststelling van het in de Lees kamer ter visie liggende ontwerp-besluit het College te machtigen: I. aan de woningbouwvereeniging „de Eendracht" voor den tijd van 50 jaren in erfpacht uit te geven een terrein, ter op pervlakte van pl.m. 6400 M2., deel uitma kende van de kadastrale perceelen der ge meente Leiden Sectie N Nis 817, 203 en 211, gelegen ten noorden van den Lage Rijndijk zulks onder voorbehoud, dat het Rijk het hierna onder II genoemde voor schot voor den bouw van arbeiderswonin gen aan de gemeente verleent, en voorts tegen den in het ontwerp-besluit vermel den canon en onder de daarin opgenomen voorwaarden en bepalingen; II te aanvaarden uit 's Rijks kas een voorschot groot 165.000.of zooveel minder als in verband met de kosten van het door te Leiden gevestigde woning bouwvereeniging „de Eendracht" toe gelaten als vereeniging uitsluitend werk zaam in het belang van de volkshuisves ting bij Koninklijk besluit van 6 October 1913 No. 70 uit te voeren plan tot den bouw van 60 ééngezinswoningen op een terrein ten noorden van den Lage Rijndijk zal noodig blijken, ten behoeve van de ver strekking aan deze vereeniging van een even groot voorschot, zulks tegen een overeenkomstig art. 24 van het Woning- besluit te bepalen rente en aflossing in 50 gelijke annuïteiten; III. na ontvangst uit 's Rijks kas van het onder n vermelde voorschot, dit voorschot te verstrekken aan voornoemde vereeni ging, onder de in het ontwerp-besluit ver melde voorwaarden en bepalingen; IV. te aanvaarden een uit 's Rijks kas ten behoeve van de gemeente zelve te ver leenen voorschot, groot 50.000.of zoo veel minder als in verband met het ver krijgen en het bouwrijp maken van het sub I genoemde terrein zal noodig blijken. C. te bepalen, dat de canon over de aan de verschillende bouwvereenigingen voor de aanhangige bouwplannen in erfpacht uit te geven terreinen door Burgemeester en Wethouders zal worden vastgesteld eenerzijds naar den gemiddelden kosten- den prijs (zonder renteverlies) per M2. bouwrijpen grond van de voor alle plan nen tezamen benoodigden grond en ander zijds naar het gemiddelde rente-percen tage, dat de gemeente zelf ter zake van dien grond moet betalen of zou moeten be talen. STRAATNAMEN. Het is noodig, dat verschillende onlangs aangelegde en in aanleg zijnde straten en straatgedeelten van' een naam worden voorzien. In overeenstemming met dc Commissie van Fabricage geven B. en W. den Raad derhalve in overweging a-an de hieronder omschreven straten en straatgedeelten de daarachter vermelde namen te geven, en wel: a. de straat tusschen de Paulus Buys- straat en de Adriaan Pauwstraat, evenwij dig aan den Rijnaburgerweg Antonie Duyckstraat; b. de straat tusschen de Tess el schade- straat en den Constantijn Huygensweg. ten N.O. van de SpiegheUtraat Bredero- straat c. de straat tusschen den Vondel weg en de Teeselschadestraat Van Baerlestraat; d. het noordelijke gedeelte van de Ni- colaas Bectestraat en de zuidelijke verbin ding daarvan met de Potgieterlaan Ha- sebroekstraat; e. de straat langs de Boechhuizerwete- ring, loopende in de richting Noord-Zuid Ter Haarkade; f. de straat tusschen de De Geneetet- straat en de onder e genoemde straat Ten Ka testraat g. de straat in het verlengde van de Da Costastraat Da Oostastraat; h. de straat in het verlende van de Teussaintkade, langs de Stinksloot Toussaintkade; i. de straat in het verlengde van de Mariënpoelstraat en haar latere doortrek king naar den Maredijk Marien pool straat j. de straat tusschen de onder i ge noemde straat en de onder k te noemen straat Van 8wietenstraat; k. de straat in het verlengde van de Oegstgeesterlaan en haar latere doortrek king naar den Maredijk Oegstgeester laan; L de straat straat tusschen de Atjeh straat en de onder o te noemen straat, ten oosten van de Driftstraat Madoero- straat; m. de straat in het verlengde van de Atjehstraat Atjehstraat; n. de straat in het verlengde van de Sumas trastraat Sumatrastraat; o. de straat in het verlengde van de Ti- morstraat Timorstraat; p. de straat tusschen de onder m en o genoemde straten, ten oosten van de on der n genoemde straat Balistraat; q. de straat tusschen de onder m en o genoemde straten, ten oosten van de on der p genoemde straat Soembastraa/t. r. <lo straat in het verlengde van de Kastanjekade, tusschen de Heerenstraat en de Leuvenstraat Kastanjekade; s. de straat tusschen de Staalwijkstraat en de onder r genoemde straat Leeuw- kenstraat; t. de straat in het verlengde van de Van den Brandelerkade en haar latere door trekking naar den Kanaalweg Van den Brandelerkade; u. de straat tusscben de onder t ge noemde straa/t en de onder w te noemen straat, ten zuidoosten van de Thorbecke- straat Tiboel Siegenbeokstraat; v. de straat tusschen de onder t ge noemde straat en de onder w te noemen straat, ten zuidoosten van de onder u ge noemde straat Du "Rieustraat; w. de straat in het verlengde van de Rodenburgerstraat Rodenburgerstraat; x. de straat ongeveer tusschen de onder w genoemde en onder x te noemen stra ten, evenwijdig aan de Cobet-straat, als mede haar latere doortrekkingen naar de Fruinstraat en naar de onder t genoemde straat De Mey van Streefkerkstraat; ij. de straat in het verlengde van de Wasstraat en nitloopende op de onder x genoemde straat Wasstraat; tl de straatgedeelden in het verleng de van de De Laat de Kanterstraat, nabij de onder x genoemde straat De Laat de Kanterstraat; aa. het straatgedeelte in het verlengde van en tusschen de beide bestaande ge deelten der De Laat de Kanterstraat De Laat de Kanterstraat; bb. de straat in het verlengde van de Thorbecke«traat. tot aan den Zoeterwoud- sche singel Thorbeckestraat; cc. de straat tusschen den Zijlsingel en de Oosterstraat, ten Noorden van de Waardstraat Van Galenstraat; dd. de straat in het verlengde van de Trompstraat Trompstraat; ee. de straat, loopende van de onder dd genoemde straat af ten oosten van en evenwijdig aan de Van Speykstraat K o r tenae r s traat. Ontslag onderwijzers. Mede m verband met de geringe aangif te van nieuwe leerlingen voor het met Sep tember a.s. aanvangede curssujaar van de openbare lagere scholen en rekening hou dende met de door de Regeering voorge nomen vervroegde invoering van de voor de Gemeente onvoordeelige regeling van de Rijksvergoeding in de salarieering van het onderwijzend personeel bij dat onder wijs, achten B. en W. het, ook met het oog op den financieelen toestand van de ge meente, noodzakelijk aan een zestal on derwijzers (essen), wegens opheffing van hunne betrekking, eervol ontslag te ver leenen. Mitsdien geven B. en W. den Raad in overweging, met ingang van een nader door hun College te bepalen dag, wegens opheffing van hunne betrekking, eervol ontslag te verleenen aan: lo. A. van der Neut, onderwijzer aan de o. 1. school aan de Duivenbodestraat; 2o. A. van der Moogt,, onderwijzer aan de opleidingsschool voor U. L. O. aan de Driftstraat; 3o. J. E. P. Veüekoop, onderwijzeres aan de o. 1. school aan het Schuttersveld; 4o. P. Rinck, onderwijzer aan de o. 1. school aan de Medusastraat B; 5o. M. C. Eterman, onderwijzeres aan de opleidingssschool voor U. L. O. aan den Maresingel A én 6o. A. C. van Houwelingen, onderwijze res aan de o. L school aan de Paul Kru- gerstraat B. Benoeming leeraren. Bij besluiten van 16 Augustus 1932 heeft de Raad tot tijdelijk leeraar voor den cursus 19321933 benoemd den heer J. A. G. van der Veer, in de oude talen, en op nieuw benoemd den heer W. Wierama, in de oude talen, Mej. A. M. M. Smit, in het Fransch en Mej. O. E. te Lintum, in het Hebreeuwsch. Curatoren van het Gymna sium zijn van oordeel, dat het wenschelijk ia deze leerkrachten thans vaat aan het. gymnasium te benoemen. B. en W. geven den Raad in overweging. Mejuffrouw Dra A. M. M. Smit, met in gang van 1 September 1933, te benoemen tot leerares in het Fransch aan de Hoo gere Burgerschool voor Meisje». B. en W. geven den Raad in overweging te benoemen aan de H.B.S. tot: a. tijdelijk leerares in het Duitech, mej. L. O. J. Wery, te Leiden; b. tijdelijk leeraar in de Aardrijkskun de, den heer D. G. Magé, te Leiden; c. tijdelijk leerares in het Engelsch, mej. J. van Huff el, fce 's-Gravenhage. Ontslag hoofd eener school. B. en W. geven den Raad in overweging den heer D. Chr. Schuit, met ingang van een nader door hen te bepalen datum, eer vol ontslag te verleenen uit zijne betrek king van hoofd van de o. 1. school aan den Zuidsingel A. Beperking aantal kweekelingen. Gelijk bekend is, ontvangen de kweeke lingen met akte verbondon aan de open bare lagere scholen een toelage uit de ge meentekas van 160.tot 200.per jaar. Er zijn reeds 28 kweekelingen aan de scholen verbonden en thans hebben zich 16 pas geslaagde onderwijzers en onderwij zeressen aangemeld, om ook als kweeko- ling met toelage tot de scholen te worden toegelaten. Het totaal-getal kweekelingen zou daardoor stijgen tot 43, terwijl aan toelagen ongeveer 7.526.per jaar zou moeten worden uitgekeerd, oen uitgaaf, welke in normale omstandigheden nauwe lijks in goede verhouding zou staan tot het belang, dat de gemeente heeft bij het heb ben van oen aantal kweekelingen op de soholen, doch welke uitgaaf thans, nu de gemeente verplicht ia om odk tijdelijke aanstelling van onderwijzend personeel tot benoeming van wachtgelders over te gaan, ook met het oog op den financieelen toe stand der gemeente, aldus B. on W., niet kan worden verantwoord. B. en W. meenen dan ook, dat beperking bij het verleenen van toelagen aan kweeke lingen geboden is en zouden die beperking aldus willen aanbrengen, dat van 1 Septem ber a.s. af alleen toelagen worden verleend aan kweekelingen, die don hoofdaktecursus (afdeeling B der Gemeentelijke Kweek school voor Onderwijzers en Onderwijze ressen;) bezoeken. Hierdoor zal naar B. en W. meenen te mogen aannemen het ge vaar worden afgewend, dat die cursus, wo gen* te gering aantal cursisten, niet verder voor Rijkssubsidie in aanmerking zal komen. Verder zouden zij de toelage wen- schen toe te kennen aan de kweekelingen, die op 1 September a.s. de hoofdakte reeds bezitten, een en ander met dien verstande, dat per school niet meer dan één kweeke- ling voor toekenning van een toelage in aanmerking komt. Het aantal toelagen zou derhalve in totaal worden beperkt tot maximaal 23. De Commissie voor het Onderwijs kan zich, blijkens haar advies, met het voren staande vereenigen, doch wijst er op, dat, indien het getal van de kweekelingen, die den hoofdaktecursus bezoeken, vermeerderd met het getal van de kweekelingen, die de hoofdakte reedB bezitten, meer dan 23 zou bodragen (hetgeen h.i. waarschijnlijk moet worden geacht) B. en W. zich zullen zien geplaatst voor de moeilijk uit te maken quaestie, welke kweekelingen wèl en welke niet voor een toelage in aanmerking moe ten komen. Om die reden geeft zij in over weging voor het oogenblik te volstaan met voorloopige opschorting van de bepalingen betreffende het verleenen van do bedoelde toelagen en zoo spoedig mogelijk na den aanvang van den nieuwen cursus, derhalve op een tijdstip, waarop over juiste cijfers kan worden geoordeeld, bij den Raad een voorstel in te dienen tot vaststelling van een nieuwe regeling op dit stuk, welke re geling voor één jaar, derhalve tot 1 Sep tember 1934 zou kunnen gelden. Met dit advies kunnen B. en W. zich zeer goed vereenigen. Slechts zouden zij, aangezien de steeds moeilijker wordende financieele omstandigheden van de ge meente het noodzakelijk zouden kunnen maken voor het jaar 1934 nog verder in grijpende maatregelen te nemen, de nieuwe regeling tot 1 Januari 1934 willen doen werken. Bewaarschool-onderwijs. Door B. en W. is besloten de nieuwe openbare bewaarschool aan de Atjehstraat op 23 Augustus a.8. te openen. Krachtens op 24 Juli j.l. genomen Raadsbesluit wordt dan op eeratgenoemden datum de open bare bewaarschool san de Oude Vest opge heven. In afwachting van de door den Raad te nemen beslissing hebben B. en W. Mej. J. O. Baars, hoofd van de openbare bewaar school aan de Oude Vest, met ingang van 23 Augustus a.s. tijdelijk werkzaam gesteld als hoofd van de school aan de Atjehstraat. B. en "W. geven den Raad thans in over weging den door hen genomen maatregel Ie bekrachtigen door te besluiten Mej. J. C. Baars, met ingang van 23 Augustus 1933 te stellen aan het hoofd van de openbare be waarschool aan de Atjehstraat. Woning voorschotten. Blijkens het overzicht moeten ornfge ingevolge Uwe besluiten van 7 Juli 1930 (Ingek. Stukkefa No. 119) ©n 8 Juni 1931 (Ingek. Stukken No. 116) toegekende wo ningwetvoorschotten worden gewijzigd. B. en W. geven den Raad mitsdien in overweging: L met wijziging van de beslniten van 7 Juli 1930 en 8 Juni 1931 hun College te machtigen uit 's Rijks kas te aanvaarden en aan de na te noemen woningbouwver eenigingen te verstrekken: a. ten behoeve van het 5e plan van de woningbouwvereeniging „Ons Doel" een grondvoorschot in maximum groot 39.465.06; b. ten behoeve van het 3e plan van de woningbouwvereeniging „de Tuinstadwijk" ©en grondvoorschot in maximum groot 43.310 56; ten behoeve van bet 3e plan van de woningbouwvereeniging „do Goede Wo- ning* een bouwvoorschot in maximum groot 148.252.56 en een grondvoorschot in maaimum groot 32,173.73. Een raak van formeelcn aard. In de raadsvergadering van 26 Jurrf T>ew werd o.m. besloten een dor voetbalvelden in den Stadspolder kosteloos in gebruik te geven aan het Leidsch Crisis-Comité (sub commissie Ontwikkeling en Ontspanning) ten behoeve van bespeling door werkloozen. Gedeputeerde Staten, aan wier goedkeu ring dit besluit is onderworpen, merkten op, dat de kostelooze in gebruik ge ving oen subsidieering van het Comité inhoudt. Zij achtten het gewenecht, dat die subsi dieering zuiver tot uiting kwam en ver zochten B, en W. daarom te bevorderen, dat het besluit wordt gewijzigd in dier voege, dat de ingebruikgeving alsnog ge schiedt tegen een normalen huurprijs, ter wijl dan daarnaast oen subsidie aan het Comité zou kunnei} worden verleend. Het ontmoet bij B. en W. geen bezwaar aan don wtfnsch van Gedeputeerde Staten gevolg te geven. Evenals voor andere ge bruikers ware de huurprijs te bepalen op 160.— per H.A.; hot terrein ia groot 1,20.00 H.A., de jaarlijksche huurprijs be draagt dus f 180.—, waartegenover dan oen subsidie tot gelijk bedrag komt te staan. Verhuring perceel. Op 1 October a.s. komt het huis „Groen oord'' aan den Haarlemmortrekvaartweg uit de huur, wolk perceel ingevolge raads besluiten van 30 Mei 1927 en 21 December 1031 werd verhuurd aan J. Mante voor 660.per jaar. Als huurder hoeft zich aangemeld Mr. W. O, Feitkamp; deze wil eveneens een huur prijs van 660.— betalen en gaat voorts accoord met de voor dit porocel geldende voorwaarden, waaronder de bepaling, dat het perceel wordt aanvaard in den tegen- woordigen toestand «n dat *He onderhoud voor rekening van den huurder komt met uitzondering van dak, goten, brug, enz B. en W. stellen don Raad voor, hiertoe te besluiten. Overdracht stoepen. De heer H. van Zooien heeft zich, ook namens zijn mede-eigenaren, bereid ver klaard, de stoep, gelegen langs den zijgevel van het perceel Rijnsburgersingel No 44 en vóór de perceelen Maredijk nis. 1, 3, 6, 7 en 9 aan de gemeente in eigendom over te dragen. Bij B. en W. bestaat tegen de*« overne ming in eigendom geen bezwaar, miU de cigonaren een bedrag van 100. - bijdra gen in de op 200,— geraamde kosten van hot in orde maken van de stoop als trottoir. Belanghebbenden hebben deze voorwaar de aanvaard. Legaat aan „de Lakenhal". In baar in de Leeskamer tor inzage lig gend schrijven deelt de Commissie voor hot Stedelijk Museum „de Lakenhal" mede, dat wijlen Dr. C. Hofstede de Groot aan het Museum heeft gelegateerd een schilde rij van A. Begeyn, voorstellende het voet- atuk van een zuil, omwonden door distels, waartusschen vlinders, vogels, ©en hage dis en een slang, benevens een schilderij van J. van Zwieten, voorstellende oen schilder in zijn atolier. Overeenkomstig het advies der Commis sie geven B. en W. don Raad in overwe ging deze schilderijen, met gevoelens van erkentelijkheid voor de belangstelling van den erflater in het Museum, voor de ge meente te aanvaarden. Instellen van oen rechtsvordering. H. van der Moy te Oegntgeen i«, on dank* herhaalde aanmaningen, ingebroko gebleven wat betreft de betaling van de pacht van aan hem verhuurd gras- en rieb- gewas langs den Haarlcmmortrokvaartweg over 1932. Van de totale huur ad 22.60 word tot nog toe slechts 5.betaald, zoo dat de invordering van het restant lang» gerechtelijken weg dient te geschieden. B. en W. stellen den Raad voor, daartoe be besluiten. Wat trekt Je man toch rare grimassen Mary? Ja, maar anders l(jkt hg niet op zgn portret. (Buen Humor)

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 7