DINSDAG 22 AUGUSTUS 1933 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 22 Aug. 1933, medegedeeld door het Kon. Ncd. Meteorol. Instituut te De Bildt. Hoogste Barometerst.: 762.8 te Biarritz. Laagste barometerst.: 748.9 te Lerwick. Verwachting tot den avond van 23 Aug.: ï^eest tuur. De depressie o pde Noordzee verplaatst zicht langzaam in zuidoostelijke richting. Langs haar zuid- en oostrand hielden de regen- en onweersbuien aan, en blijft het weer zijn ongestadig karakter behouden. In Ierland daalt de barometer weer; van uit het Westen naderen nieuwe depressie invloeden, die na een korte verbetering van he« weer hier opnieuw regen kunnen geven. De hooge druk in het Zuidwesten blijft van weinig beteekenis, doch houdt «tand en vertoont neiging zich over Zuid-Frankrijk uit te breiden. De temperatuursvordeeling is zeer gelijkmatig, alleen in Zuid-Frankrijk is het nog zeer warm. Ook om de Oostzee en in Oost-Europa komen hooge tempera turen voor. LICHT OP VOOR FIETSERS Van Dinsdagnam. 8.41 tot Woensdag- voorin. 5.26 uur. LUCHTTEMPERATUUR. Temperatuur des middags te half drie 16.6 gr. C. WATERTEMPERATUUR: Zweminrichting Hooge Rijndijk om 7 uur 20 gr. 0. Zweminriohting „De Zijl", om 7 uur: 19 gr. 0. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Woonsdag 23 Aug. v.m. 4.55 uur n.m. 5.10 uur. NED. 00ST-1NDIE VERLAGING DER INDISCHE PENSIOENEN. Ontwerp thans ingediend. Aneta seint uit Batavia: Bij den Volksraad is thans een wetsont werp ingediend tot korting op de Indische pensioenen. Volgens het ontwerp blijven in Ned.- Indië de eerste twee honderd gulden van de pensioenen tot en met. 2100 gulden kortingsvrij (buiten Ned.-Indië is dit het geval met de eerste vijfhonderd grilden), dooh alle hoogero pensioenen worden in to graal 17 pCt. gekort. De pensioenen van 300 tot 2100 gulden worden gekort met 18 pCt. van het be lastbare deel (buiten Ned.-Indië met 22 pOt.). Een verlichting is aangebracht door middel van kindertoeslag. De korting treedt in werking met in gang van 1 Januari 1934 en blijft van kracht tot 1 Januari 1936 met bepaling dat van 1 Januari 193-1 tot 1 April 1934 de korting slechts voor drievijfde deel zal worden toegepast. Het onderzoek in de afdeelingen in zake het ontwerp vindt plaats op 24 Augustus. Aan den Volks raad is verzocht vóór 12 September a.s. advies uit te brengen. In de memorie van toelichting wordt verklaard, dat na de stopzetting van de uitkeering aan de pensioenfondsen de di recte pensioenverplichtingen in 193-1 nog rond 57.000.000 bedragen op een midde lenbudget dat na opvoering met niet minder dan 31.000.000 door nieuwe hef fingen en verzwaringen van bestaande belastingen slechts een bedrag van 285.000.000 bereikt. Het belang, dat ook de gepensionneerden hebben bij het ver hoeden van de ramp eener financieele in eenstorting van den Staat moot hier zwaarder wegen dan de bezwaren welke tegen de korting op eens toegekende pen sioenen en gagementen Kunnen worden aangevoerd. De thans voorgestelde tijde lijke korting blijft aanzienlijk achter bij de daling van de indexcijfers der kosten van levensonderhoud, terwijl zij ongeveer gelijken tredt houdt met de prijsdaling, die zich ten gevolge van de huidige crisis hier te lande heeft voltrokken. De opbrengst van de korting wordt glo baal geraamd op 7.000.000 per iaar. Onze publieke spreektribui Het bouwen van een stadhuis is altijd iets van een groote beteekenis voor een ge meente geweest. Wat het oude stadhuis voor Leiden was is niet onder woorden te brengen. Behalve dat daar een gebouw stond, had ieder wel eenig idee van de meer dan gewone beteekenis er van en bij het ongeval van den brand besefte men hoe zoo'n gebouw voor het geheele land en ook buiten de grenzen een vermaard heid had om nog iets anders, dan dat het als 'Raadhuis van Leiden gedurende ruim drie eeuwen dienst gedaan had. Dat andere wa« wat het geheel als kunst werk beteekende, dat wat den levenden inhoud er in was van den tijd, van iemand die in die dagen leefde en iets wist samen te vatten in zijn werk wat als het geestelijk eigendom van die dagen levend geweest moet zijn. Nu men een nieuw stadhuis te bouwen krijgt, met er aan verbonden het behoud van den ouden gevel, mag men zich wel eens ernstig voor den geest halen dat de keuze van een ontwerp niet zoo eenvoudig i« en dat zeker niet velen bevoegd zijn om over de aesthetische waarde van de nieuw gepresenteerde plannen te oordeelen. Want wil men een kunstwerk van eenige beteekenis hebben, dan dient men te onder scheiden of men met een kunstenaar te doen heeft, met iemand die gedreven door een innerlijke idee die in zijn werk tot openbaring weet te brengen of met iemand die een bouwwerk in elkaar zet dat &an bepaalde utiliteitsgronden voldoet en daar om heen dan eenige toevoegsels te pa» brengt, die door de conventies der tijden ontstaan zijn en den schijn van een kunst werk er aan geven. Dat het op het gebied van Bouwkunst vooral heel moeilijk is uit te maken ol men werkelijk aesthetische neigingen of met CONTINGENTEERING VAN TEXTIEL IN INDIë? Aneta seint uit Batavia: De „Javabode" meldt, dat de minister van Koloniën con tin gen tee ring overweegt van den invoer in Ned.-Indië van textiel ben behoeve van Europeesohe fabrieken. De oontingenteering betreft voornamelijk den invoer van witte cambrics. RECHTZAKEN FIETSENDIEVEN VEROORDEELD. Gedurende langen tijd heeft een bende fietsendieven Nijmegen en omgeving on veilig gemaakt. De beide hoofddaders, twee werklooze Nijmegenaren, de 28-jarige J. H. v. H. en de 25-jarige M. F. v. d. V., werden te dier zake heden door de Arnhemsche Rechtbank veroordeeld resp. tot 1 jaar zonder aftrek en l1/» jaar met aftrek van de preventieve hechtenis. MOORDAANSLAG. Voor de Arnhemsche Rechtbank stond heden terecht C. in 't H., opperman, ter zake dat hij een moordaanslag had ge pleegd op W. B te Doesburg. Verd. had deze vrouw, omdat zij met iemand anders was uit geweest, messteken toegebracht. Verd. bekende. De officier van justitie mr. Zaaier, achtte het ten laste gelegde be wezen en eischte tegen verd. 8 maanden gevangenisstraf. Uitspraak over 14 dagen. DE LANGVINGERIGE TELE- F0NEERDER. De Arnhemsche Rechtbank deed heden uitspraak in de zaak tegen den ruim 30-ja- rigen koopman H. H., die langen tijd door de politie was gezocht. Hij liep n.1. bij menschen binnen en vroeg te mogen tel©" foneeren. Binnengelaten ontvreemde hij dan geld of kostbaarheden. Terzake van diefstal in Nijmegen gepleegd op 13 Juni, werd hij veroordeeld tot l1/j jaar gevange nisstraf met aftrek der preventieve hech tenis. De eisch was 2 jaar zonder aftrek. KANTONGERECHT TE ALPHEN a. d. RIJN. Snelheidsmaniak staat terecht. Ter strafzitting van het kantongerecht te Alphen werd behandeld de strafzaak tegen den autobestuurder J. Fr. uit den Haag. Bedoelde bestuurder had op 2en Pinksterdag op ernstige wijze de veiligheid van het verkeer in gevaar gebracht. Op bedoelde dag n.l. 's morgens half zeven was hij, komende van den Haag met een auto tegen een der stijlen van de Gouwsl. brug gereden, waardoor 2 der inzittenden uit de auto werden geslingerd en verschil lende verwondingen opliepen. Een kreeg zelfs een vrij ernstige hoofdwonde. Beiden werden bij inwoners binnengebracht en door twee ontboden doktoren heelkundig behandeld. Ook de bestuurder verdach te was verwond door glasscherven. Na het hooren van de getuigen w.o. de brug- geknecht den H., vorderde de ambtenaar van het O. M. tegen verdachte een hech tenis van 7 dagen met intrekking van zijn rijbewijs voor den tijd van een half jaar. Uit het gehouden getuigenverhoor bleek, dat verdachte met een groote snelheid en op onverantwoordelijke wijze had gereden, wat de ambtenaar aanleiding gaf geen geldboete doch hechtenis te vorderen. De kantonrechter, terstond vonnis wijzende veroordeelde verdachte tot'een geldboete van 100.subs. 5 dagen met intrekking van zijn rijbewijs voor genoemd tijdvak. Verdachte voerde tot verdediging aan slechts met een snelheid van 30 K.M. te hebben gereden. Getuigen hielden echter vol, dat de snelheid zeker 70 K.M. vms geweest. over de Stadhuisplannen conventioneele opvattingen te doen heeft, daarvan ben ik mij stellig bewust. En waar het mij nu toch aan 't hart gaat welk ge bouw er in mijn geboorte-stad als repre sentatief beeld van de gemeenschap, dus als monumentaal werk te verrijzen staat, wilde ik mijn waarschuwend woord bij de keuze wel even laten hooren en er op wij zen wie m i. de bouwmeester is dien men hier hebben moet. Van wat mij van de plannen en ontwer pen onder oogen kwam, lijdt het voor mij geen twijfel dat mijn keuze zou vallen op dat van Kropholler. Van dezen bouwkun dige heb ik door de jaren heen het werk gevolgd en ik meen dat nil Berlage, onder wiens invloed hij zeer zeker zijn inzichten ontwikkeld heeft, hij het meest kunstenaar onder de bouwkundigen van onzen tijd ge noemd kan worden. In zijn gebouwen vind ik de eenheid die uit een groote innerlijke overtuiging ontstaan ia, langzaam gegroeid tot iets van vaste en overtuigende stellig heid, tot iets wat een sterke en gezonde persoonlijkheid doet kennen, met een zin voor voorname eenvoud in zijn vormen, zoo als ik die zoo veelvuldig in vele zijner bouwwerken bewonderd heb. Daarin is die gedragenheid en geslotenheid, die mij de overtuiging geeft dat zijne gebouwen in de toekomst, hoe verschillend de opvattingen door de tijden heen weer zullen zijn, dat hechte en sterke bezitten, dat de toets der tijden zal kunnen trotseeren. Ik meen hiermede niets meer te ge veil dan een paar woorden om den ernst te ves tigen op de keuze die men gaat doen. Mijn leven lang heb ik mij met het aesthetische probleem der bouwkunst bezig gehouden en meen hierdoor gerechtigd te zijn een wenk in deze te geven. H. P. B r e m m e r. UIT DE OMGEVING HILLEG0M. Jubileum Huize „St. Joseph". Wij dee- len hierbij mee, dat de plechtige viering van dit zilveren jubilé niet plaats vindt Woensdag, doch Donderdag a.s. De volg orde der huldiging blijft onveranderd. De te vernietigen bloembollen. De bloembollen, die op een gemeentetorrein ter vernietiging liggen geven in den naas ten omtrek reden tot klachten; niet alleen verspreiden zij een onfrissche lucht, maar deze veroorzaken ook hoofdpijn. Geduren de Donderdag en Vrijdag a s. bestaat nog gelegenheid van inlevering. Daarna zal de respectabele hoop worden afgedekt en met zand bestrooid, zoodat dan die ge gronde klachten wel zullen ophouden. Bouwen. Het bouwen van een villa voor rekening van den heer Willem Dek ker alhier is bij onderhandsche aanbeste ding opgedragen aan de firma Bakker en Zn. te Nieuw Vennep. Met pensioen. Men deelt ons mede, dat de gemeente-arbeider P. van der Zwart den gemeentedienst met peneioen gaat verlaten wegens het bereiken van den 65-jarigen leeftijd. De heer v. d. Zwart is ruim 20 jaar bij de gemeente werkzaam ge weest, bijna voortdurend als doodgraver en verzorger der Alg. Begraafplaats. Ieder kent hem en mag hem. Een welverdiende rust zij hem nog jaren gegund. KATWIJK AAN ZEE. Koninginnefeest. De Oranjevereea. hield een ledenvergadering in „Cassa Ca ra." De voorzitter, de heer Volbeda, leid de vergadering. De voorzitter deelde me de, dat de collecte voor het Koninginne feest 300 had opgebracht. De kas is thans groot ongeveer 1000.Voor het Kinderfeest zal 535.worden uitgetrok ken. Er zal een vuurwerk afgestoken wor den, de Mondorgelclub „Conoordia" en de Katwijksohe Harmonie U.N.I. zullen me dewerking verleenen terwijl er met de Gymnastiekvereeniging „Hercules" en de Voetbalvereeniging „Quick Boys" nog on derhandeld wordt. Te 9 uur zullen de kin deren getracteerd worden en om 10 uur wordt naar het strand gemarcheerd. Daar zal Japansch vuurwerk worden afgesto ken. In den namiddag volksspelen. Des avonds muziekuitvoering in de tent, lam- pionoptooht, en ten slotte vuurwerk. De vergadering kon zich met deze planhen geheel vereenigen. Na eenige bespreking werd besloten het feest te vieren op Vrij dag 1 Sept. Na rondvraag sluiting dezer vergadering die goed bezocht was. 0EGSTGEEST. DUBBELE BOTSING. Een dame brak haar been. Op den Haogsche straatweg nabij den Haagsche Schouw werd de wielrijdster R„ wonende te Amsterdam, bij het overste ken van den weg aangereden door een mo torrijwiel bestuurd door I. V. wonende te Delft. De juffrouw kwam met haar been onder den motor, waardoor dit lichaams deel brak. Door dr. v. d. Stoel uit Voor schoten werd het been gespalkt, waarna zij is vervoerd naar het Academisch Zieken huis te Leiden- Een wielrenner, die weer achter den motorrijder reed, kon niet meer zoo vlug stoppen en reed op den motorrij der, waardoor zijn race-rijwiel werd ver nield. De rijkspolitie heeft de zaak in on derzoek. Aanrijding. In de bocht nabij Ende geest had op den rijksstraatweg een aan rijding plaats tusschen twee luxe auto's resp. bestuurd door M. S. wonende te Den Haag en J. C. W. Th ooien te Amsterdam. De auto van eerstgenoemde werd belang rijk beschadigd. De politie heeft de zaak in onderzoek. N00RDWIJKERH0UT. WANDELAAR DOOR AUTO AANGEREDEN. Een kameeldrijver zwaar gewond. Gisteravond om 11 uur had op de Hee- renweg een aanrijding plaats tusschen den motorrijder v. d. V„ kameeldrijver van het Circus Hagenbeek te Zand voort, en een voetganger, D. uit Noordwijkerhout. De motorrijder reed zonder licht en botste te gen den wandelaar. De motor sloeg tegen den grondde berijder werd met een ernstige schedelbreuk opgenomen en naar het Acad- Ziekenhuis te Leiden overge bracht De wandelaar kwam er met oenige lich te verwondingen ai. N00RDWIJK. HET STRAPERLO-SPEL IN HET PALACE-HOTEL. Gesloten wegens kwestie tusschen exploitant en hoteldirectie. De Straperlo-8peelbank in het Palaoe Hotel alhier is Zaterdagvond, tot groote teleurstelling van velen, gesloten. Als re den werd opgegeven het onklaar raken van de draaischijf, welke men inderdaad niet meer op gang scheen te kunnen krij gen, doch, naar wij later vernamen, moet de eigenlijke aanleiding van deze ontijdige sluiting worden gezocht in een conflict tusschen de directie van het Palace Hotel en den exploitant van de speelgelegenheid over de toelating van Noord wij ksche inge zetenen. Tegen twaalf uur wenschten twee Noordwijkers toegang tot de speelzaal, welke reeds den geheelen zomer door veel bekende Noordwijksche ingezetenen wordt bezocht. De directie van het Palace Ho tel maakte hiertegen bezwaar, doch de exploitant van de speelgelegenheid liet hun een toegangsbewijs uitreiken. Eerstge noemde verlangde daarop, dat de beide bezoekers de zaal zouden verlaten, doch deze meenden hieraan alleen te kunnen voldoen, wanneer ook de andere, reeds aanwezige Noordwijksche ingezetenen, uit de speelzaal zouden worden verwijderd. De directie van het Palace Hotel schroef de daarop de stoppen uit het schakel bord, zoodat de draaischijf tot stilstand kwam en de exploitant beantwoordde deze daad door de speelgelegenheid te sluiten, de teleurgestelde bezoekers in de waan la tend, dat een defect in de stroomleiding hem daartoe noodzaakte. De betreffende Noordwijksche ingeze tenen, wien de toegang werd geweigerd, hebben een klacht bij de politie ingediend, zoodat deze thans zal hebben uit te ma ken, in hoever men gerechtigd is sommige ingezetenen wel een anderen niet toe te laten. Comité autotocht voor Ouden van dagen. Bovengenoemd comité, hetwelk inmid dels zijn vijfjarig bestaan nadert, heeft ook voor dit jaar weer plannen beraamt om aan de oudjes van Noordwijk ten getale van bijna 200, een genoegelijke dag te be zorgen. Het comité verwacht weder allen medewerking en financieele steun. In af wijking van vorige tochten zal thans een 'boottocht worden georganiseerd naar de Kager- en Brasemermeeren. Wie helpt mee onzen oudjes een genoegelijken dag te ver schaffen Geboren: Maria Cornelia Catharina, d. v. N. Wijnands en A. M. Vliet-Vlieland. Herman Willem, i. v. J. de Groot en W. F. L. Doorneveld. Theodorus Johannes Clazina, z. v. W. v. Schooten en M. C. de Haas. Adrianus Johannes Cornelis, z. v. J. G. L. de Ridder en P. Waasdorp. Jansje, d. v. J. Vink en J. v. d. Wiel. Theodora Petronella Cornelia, d. v. F. J. Hooijmans en K. J. E. Molenkamp. Geer- truida, d. v. J. v. d. Deijl en E. v. Rijn. Maria, d. v. H. J. v. d. Berghe en J. C. Krol. Bemardina Hendrica, d. v. J. J. Zonneveld en Th. M. Jansen. Roelof Jan Pieter, z. v. P. de Groot en K K Pfeffer- korn. 'Maria Catharina, d. v. A. Otte- vanger en P. J. Ruigrok. Gerrit, z. v. H. Dekker en C. v. Boelen. Johannes, z. H. Wassing en F. v. d. Lely. Willem, z. v. W. v. d. Niet en A. Ammeraal. Ondertrouwd: A. v. Duin, 22 jaar en J. v. Duivenboden, 22 jaar. J. P. W. Siemerink, 29 jaar en A. v. Kapel, 27 jaar. A. Smit, 23 jaar en N. Busscher, 21 jaar Getrouwd: H. B. G. Gasimir, 24 jaar en J. M. Jonker, 22 jaar. Overleden: Gertrud Braun 56 jaar. Agatha Wilhelmina Straetemans, 74 jaar, wed. van W. Th. J. Wesselingh. Francina Timmermans, 81 jaar. Johan nes v. d. Loo, 82 jaar, gehuwd met D. van Zanten. Leendert v. Beelen, 42 jaar, ge huwd met J. Plug. Piet van Nobelen, 57 jaar, gehuwd met L. Barnhoorn. Petro nella Kivit-8,73 jaar, wed. van D. W. v. Lier. Petrus Theodorus Rietmeijer, wedn. van G. Vliet Vlieland. Anna Barnhoorn, 62 jaar, geh. met D. A. Lüschen. Gerrigje Jacoba Kiffers, 30 jaar, gehuwd met H. Bolhuis. RIJNZATERWOUDE. Maar één nog. Alhier staat sleohts 1 persoon als werkzoekende ingeschreven. Mond. en Klauwzeer. Het mond- en klauwzeer breidt zich ook in deze gemeen te onrustbarend uit. Reeds een tiental veestapels zijn aangetast. Urisis-comité. Het alhier in Novem ber 1932 opgerichte crisis-comité werkt uitstekend. De navolgende heeren hebben op het oogenblik als bestuurslid zitting, en wel: de heer J. A. Bakhuizen, burgemec ter, voorzitter; H. Tj. de Boer, secretari S. J. Visser, penningmeester en W. Coi peer en R. Kroon als bestuursleden. In deze gemeente bestond toen groote be- AGENDA LEIDEN. Vrijdag. Ledenvergadering R. K, Handels- reizigersvereeniging, Den Burcht, 8.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der aipotheken wordt van Maandag 21 tot en met Zondag 27 Aug. a.s. waargeno men door de aipotheken: P. du Croix, Ra penburg 9, tel. 807; en J. E. M. ten Dijk, Haven 18, telef. 85. hoefte aan een dergelijk instituut. En dit is er niet beter op geworden. De toestand laat zich alhier in den komenden winter niet rooskleurig aanzien. In de afgeloo- pen periode van November tot Augustus kreeg het comité 25 aanvragen om steun te behandelen, welke aan allen werd ver leend. De totale inkomsten der collecten tot Augustus 1933 bedroegen f 295.74. Welk bedrag op f 21.na geheel wer/d uitgege ven. Op het oogenblik wordt geen steun verleend. Zoo men uit de cijfers ziet is er op het oogenblik niet veel in kas. Hot is te hopen dat velen daar rekening mee hou den als de wekelijksche collecte langs de huizen gehouden wordt. Er zijn er altijd nog velen, die, al kunnen zij geven, dit uit een zekere antipathie nalaten. Dit is zeer te betreuren. Laat men toch bedenken, dat het zaliger is te geven, dan te ontvangen. Het bestuur doet al het mogelijk alle aan vragen zooveel mogelijk te steunen, doch als de middelen ontbreken staat zij mach teloos. Het bestuur doet daarom een be roep op alle ingezetenen de crisiscollecte zooveel mogelijk te gedenken, opdat zij in den komenden wjinter niet afwijzend be hoeven te beschikken. 463e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 3e Klasse, 2e Lijst Trekking van Dinsdag 22 Augustus 1933 Hooge Prezen i 25000.— 18423 f 1500.— 15615 f 1000.— 4602 16211 18182 f 400.— 3763 18158 f 200.— 4749 f 100.— 2815 3198 3842 6395 7374 11798 17008 20204. Prijzen v au f45.—. 2 4 24 29 62 141 155 164 208 212 237 304 319 325 368 392 437 469 482 488 529 536 567 607 617 626 642 656 660 669 730 739 760 819 906 923 963 966 973 1015 1017 1061 1157 1191 1202 1213 1214 1336 1347 1350 1378 1434 1471 1473 1512 1515 1518 1525 1532 1535 1552 1582 1588 1628 1648 1651 1680 1682 1689 1690 1754 1770 1848 1929 1967 1970 1980 2008 2016 2042 2075 2087 2126 2131 2203 2221 2414 2436 2441 2455 2468 2484 2498 2539 2562 2574 2589 2597 2692 2714 2715 2726 2728 2758 2763 2764 2774 2782 2784 2793 2798 2890 2941 2964 2981 3007 3020 3034 3052 3056 3094 3145 3160 3171 3196 3205 3229 3240 3281 3344 3353 3387 3400 3494 3526 3538 3589 3657 3717 3778 3848 3861 4000 4004 4010 4028 4079 4082 4116 4127- 4137 4145 4179 4185 4206 4240 4260 4287 4307 4346 4361 4427 4452 4457 4476 4485 4575 4660 4671 4715 4760 4764 4801 4825 4835 4838 4885 4903 4971 5045 5053 5059 5092 5131 5166 5246 5288 5356 5364 5406 5436 5453 5467 5497 5510 5547 5569 5574 5595 5625 5666 5695 5714 5722 5725 5761 5823 5947 5948 5991 6026 6098 6137 6171 6203 6210 6240 6266 6308 6316 6344 6347 6354 6366 6390 6406 6412 6443 6506 6577 6627 6629 6681 6684 6719 6731 6735 6737 6757 6769 6770 6823 6854 6891 6962 7022 7051 7066 7098 7105 7113 7147 7157 7168 7207 7251 7295 7322 7355 7393 7395 7408 7411 7431 7522 7540 7545 7579 7615 7684 7712 7799 7300 7834 7841 7853 7936 7984 8007 8028 8043 8084 8136 8157 8168 8180 8208 8220 8223 8234 8237 8311 8321 8396 8421 8431 8470 8524 8542 8567 8611 8728 8735 8755 8765 8910 8913 8916 8970 8995 9004 9025 9053 9079 9114 9150 9176 9179 9193 9212 923C 9318 9324 9342 9365 9467 9468 9477 9484 9498 9520 9529 9556 9560 9585 9594 9663 9724 9727 9742 9750 9780 9827 9831 9841 9844 9850 9884 9887 9963 10090 10104 .0163 10257 10260 10317 10355 10367 10387 10457 10462 10481 10516 10532 10572 10580 10612 10663- 10699 10703 10712 10718 10759 10760 10833 10914 10917 1092* 10993 10997 11057 11077 11091 11121 11192 11207 11279 11287 11290 11294 11302 11398 11448 11498 11506 11537 11548 11554 11560 11613 11631 11682 11706 11749 11840 11850 11966 12023 12027 12082 12131 11S3 12198 12205 12231 12234 12246 12308 12338 12383 12439 12536 12568 12617 12618 12650 12694 12765 12774 12804 12885 129i.it) 13023 13031 13046 13065 13114 13154 13165 13170 13176 13179 13193 13213 13215 13269 13298 13369 13380 13465 13485 13559 13595 13598 13708 13712 13729 13741 13752 13759 13761 13800 13805 13807 13825 13827 13846 13904 13920 13942 13953 13966 .3998 14282 14290 14421 14458 14465 14479 14563 1599 14600 14603 14610 14616 14618 14624 14651 14686 14739 14766 14798 14804 14818 14823 14911 4935 14978 14987 14996 15013 15116 15146 15160 15172 15192 15212 15231 15259 15294 15306 15307 15320 15352 15361 15378 15409 15451 154/2 15479 15489 15493 15512 15522 15540 15554 15564 15597 15604 15688 15733 15756 15758 15759 15769 15792 15828 15868 15880 15902 15997 16053 16056 16067 .6093 16113 16125 16133 16161 16179 16183 16192 16212 16221 16235 16238 16279 163x0 16339 16358 16377 16379 16445 16456 16474 16483 16510 16542 16548 16595 16609 16687 16697 16721 16723 16791 16803 16837 16862 16877 16943 16965 16967 16968 x 7100 17118 17135 17208 17249 17251 17276 17320 .7327 17335 17343 17364 17366 17430 17432 17481 7486 17487 17511 17517 17564 17628 17636 17709 .7754 17768 17776 17784 17825 17667 17375 17880 .918 17924 17927 17J52 l.sul 17977 17936 18066 ,JÖ2 18150 18217 18221 18-. J xox-o 18z3Ö 18284 ,592 18332 18355 18415 18431 184-/ lóiu 1844. .3170 18478 18482 18552 luOoJ 18607 i 8366 188.. -687 18774 18788 130L3 lb„.-x 18941 13952 IJL. .974 18984 19015 19035 19042 19105 19107 1911» ,150 19170 19219 19223 19250 19342 19347 1935j -70 19406 19414 19415 13445 194C9 19496 19508 jjll 19552 19579 19594 196,:ö 13664 '9681 1978 .45 19854 19858 19871 19883 19951 19981 2007. u75 J0085 20159 20172 162u2 2--1O ..-„J 2-.. 9 90388 20212 ..-.5 L--.J 20329 90371 2042 i 2.-171 2C4Ï.4 -.519 .7 L---2 2055. j 206 20686 -.--7 7 -,766 2088. 14 25914 20916 20937 20360 209J5 erbetering: 2e Kl. lc ajsc: 500 m.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 2