ALLE VLAGGEN EN WIMPELS CïNSDAG 22 AUGUSTUS 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 voor NATIONAAL e.a. FEESTEN in elke afmeting, in één dag leverbaar. Alle kleuren Indanthren Scherp concurreerende prijzen Haarl.straat h. Donkersteeg 2-4-6 DE NOODLOTTIGE VECHTPARTIJ TE BOXTEL. Verdachte niet schuldig? Omtrent de ernstige vechtpartij met doodelijken afloop, die Zondagavond te Boxtel plaats had, verneemt de „Tel." o.m. nog het volgende: Omstreeks negen uur keerde de familie B. in gezelschap van den ongehuwden ar beider A. Pojrters, die bij hen als kostgan ger inwoont, allen in kennelijken staat van dronkenschap, huiswaarts. In de An- roysche straat werd het dronken gezel schap staande gehouden door den 21-jari- gen opperman W., die trachtte de kermis- gangers te bewegen, zich niet naar huis te begeven, doch tezamen met hein opnieuw naar het kermisterein te trekken. Poir- ters, met wien W. altijd eenigszins be vriend was geweest, verzette zich tegen dit plan en hierover ontstond, verschil van meening. Het werd een opstootje en heftige ru zie, die ten slotte ontaardde in een vecht partij. Eensklaps werd W. door Poirters in do borst gegrepen en achterover ge worpen. Woedend sprong W. op en ging zijn tegenstander, die intussohen zijn mes getrokken had, te lijf. Bij de hevige vecht partij, welke nu volgde, kroeg W een die pe snede over het gelaat en een steek door zijn kleeren. De twee vechtende mannen grepen in dolle woede elkaar opnieuw aan on eensklaps zag men Poiters neerstorten. Een messteek had hem in den hals getrof fen en de slagader doorgesneden. Een dikke straal bloed sprong uit de vTeese- lijke wonde. W. koos daarop het hazen pad. Op het rumoer van de vechtpartij en 't geschreeuw van hot publiek kwamen twee politiemannen, die even tevoren op hun rondo de straat waren gepasseerd, ijlings toegelonpen. Zij vonden het slachtoffer vrcesclijk toegetakeld op den grond liggen badende in zijn bloed. Onmiddellijk riepen zij assistentie in. Een hunner waarschuwde dr. Willems. Binnen enkele minuten ver scheen de geneesheer ter plaatse, doch hij zag onmiddellijk, dat hier geen hulp meer kon balen. Do getroffene gaf enkelo oogenblikken later den geest» Onmiddellijk stelde de politie een uit gebreid onderzoek in. W., die naar do ouderlijke woning was gevlucht, werd al daar gearresteerd. De arrestatio ging evenwel niet zoo gemakkelijk, daar de broers van W. hot voor den verdachte op namen en zich tegen zijn overbrenging naar het politcbureau verzetten. Voor het huis was een groote menschenmenigte sa mengestroomd, die luid tierend deels voor den verdachte en deels voor den verslage- ne partij koos. Dc politie zag zich genood zaakt, met de blanke sabel ruim baan te ma-ken en de straat af te zetten. W. werd daarop naar het politiebureau overge bracht. Men had inmiddels per brancard het lijk naar het Öt-, Lui di nagas thuis ver voerd. De vordachte werd aan een streng ver hoor onderworpen. Hij verklaarde wel bij do vechtiwirtij betrokken te zijn geweest., dqch Poirters niet don doodelijken steek te hebben toegebracht. De vermoorde zou tijdens de vechtpartij met een geopend mes in de hand op hem zijn afgekomen en bij het afweren van den slag zou W. vermoe delijk de pols van den aanvaller hebben vastgegrepen, waarbij tijdens de worste ling het mes, dal de vermoorde in zijn op geheven hand hield, hemzelf in den hals is gedrongen, met 't bekende noodlottige ge volg. Verschillende getuigen werden ge hoord. Hun verklaringen stemmen vrijwel allen met elkaar overeen. Geen hunner zegt gezien fe hebben, dat. de verdachte 'n mes in de hand heeft go-had. Naast het lichaam van den vermoorde vond de poli tie het geopende bebloede mes van den verslagenc. Gistermorgen is het parket, uit Den Bosch, bestaande uit mr. Dubois, substi tuut-officier van Justitie, en den rechter commissaris, mr. Beckering van Loenen, tor plaatse geweest. De politiedoktoren Mettrop en N ieuwenhuizen, hebben in het ziekenhuis dc sectie op fiet lijk verricht. De verdachte is aldaar eenige malen met het lijk geconfronteerd. Hij zal ter be schikking van den Officier van Justitie worden gesteld en naar de strafgevangenis in 's-Hertogenbosch worden overgebracht. De vermoorde stond niet gunstig be kend en is reeds eerder in vechtpartijen betrokken geweest» W. daarentegen is een oppassend jongmensch, dat nog nooit met de politie in aanraking kwam. Het ge beurde verwekte groote opschudding in het stadje. Tot diep in den nacht groep ten menschen te zaïnen. ATHLETIEK DE ATHLETIEK WEDSTRIJDEN OP SPORTHOF TE SASSENHEIM EEN GOED GESLAAGDE DAG. De dag werd ingezet met een keriijk- feest, het welk een ieder nog lang zal ge heugen. Ook zal dit zeker nog meerdere malen plaats vinden, al zal het dan wat bescheidener wezen.. Om 7 uur waren alle Teylingers (120 personen) in de H. Mis aanwezig. Deze werd opgedragen voor Donateurs en leden door den Eerw. Adviseur Westerkamp. Ouder de H. Mis gingen alle leden ter H. tafel. Een predikatie over de R.K. Sport, door den eerw. adviseur, werd door allen aandachtig aanhoord. Na de H. Mis ver zamelden allen zich in 't Vereenigingege- bouw voor 't gezamenlijk ontbijt, waar n buitengewoon vroolijke stemming heevscii- te. Na afloop ging men zich voorbereiden voor de wedstrijden, welke om 1 uur aan vingen. Een groote schare had zich intussohen langs het veld verzameld om den strijd af te wachten. Niet minder dan 154 Athle- ten waren tegenwoordig, zoodat het be stuur werkelijk voor een zware taak stond, doch de medewerking en de bekwa me technische leiding van den heer W. L. de Zwager en de zijnen heeft het tot een schitterend einde gebracht. Zelfs was men nog 10 minuten voor den vastgcstelden tijd klaar! Hieronder volgen de uitslagen: De driekamp estafetten om den Wissel- beker, tusschon Jong Leven, Holland en Teylingen werd gewonen door Jong Leven welke vereeniging voor een jaar in het be zit kwam van den beker. 100 M. nieuwelingen: le W. v. Schoon hoven, V.I.C.,11,9 sec., 2e. Th. Beeekman (Teylingen) 12,2 sec., 3e A. Snijders. A I.-O. 100 M. Cracks: le H. de Lange, Jong Leven, 11,3, 2e W. Hove, Jong Leven, 11,4, 3e H. Osedorp, A.C.E. 400 M. nieuwelingen: le. A. Verhoef, The Victoria, 58,9, 2e J. Burger, D.E.M. 59.2, 3e L. Verzoen, Orino. 800 M. nieuwelingen: le. R. W. Thomas, V.I.C., 2.20., 2e Th. v. Tol, Bataven, 2,21.2, 3e. L. Verroen, Orino. 1500 M. nieuwelingen: le. R. W. Thomas V.I.C., 4.53.2., 2e F. de Winter, S.M.C. 4.55.2. 3e M. v. Noort, Rood-Wit. 1500 M. Cracks :1e Th. Vriesekoop, Wils- kracht,4.33,42e J. Burger, D.E.M.; 3e Th. Klein, Bataven. 3000 M. Cracks: A. J. v. Bakal, Bataven 9,35,4; 2e B. Loogman, Wilskracht, 9,35,8. 4 x 100 M. Estafette: le Holland 49,3. 2e Teylingen, 50.2 Polsstokhoogspringen Cracks: le W. Kapteyn, D.E.M, 3.40 M.j 2e F. Bakker, 3 M. Polsstokhoogspringen nieuwelingen: S. Brakel, Bataven, 2.70 M.; C. Paardekoo- por, Rood-Wit 2.55 M. Hinkstapsprong Cracks: J. Oosterveen, Holland, le., 12,12,5 M.; 2e W. v. Schoon hoven, V.I.C., 12,09,5 M. Hinkstapsprong nieuwelingen: le 0. P. v. Lierop, Teylingen, 12,20,5 M.: 2e B. Bmsse, Bataven, 11,22 M. Kogelstootten Cracks: le C. West geest, Holland, 11,71,5 M.; 2e Chr. Duim, D.E.M. 11.18 M. Kogelstooten nieuwelingen: le pr. H. d. Berg, Teylingen,9,34 M.; 2e pr. J. Ma thot, A.C.E. 9.11 M., 3e F. Bakker, Hol land, 8,87 M. Dicuswerpen nieuwelingen: le F. Bak ker, Holland, 28,72 M.; 2e Th. ter Hors':, Teylingen, 28,07 M.; Ge Joh. Mathot A.Ci E., 28 M. Discuswerpen Cracks: G. Westgeest, Holland, le, 35,13; 2e Chr. Duim, D.E.M. 3018 M. Hoogspringen nieuwelingen: le C. Paardekooper, Rood-Wit, 1,53 M.; 2e Th. Slijkerman, Jong Leven, 1,48 M.; na loting 3e B. v. Honschoten 1.48 M. Hoogspringen Cracks: H. Geels, Hol land, le pr. 1.63 M. Verspringen Cracks: le pr. J. Mathol A.C.E. 6,23,5 M.2e pr. W. v. Schoonhoven V.I.C. 6,05 M.3e pr. N. M. de Zwager, Holland, 5,94,5 M. Verspringen nieuwelingen: A. Lange, Jong Leven, le pr. 5'88,5 M.; 2e pr. B. Brusse, Bataven, 5,52,5 M.; 3e pr. W. v. d. Berg, Teylingen, 5,49 M. Speerwerpen nieuwelingen: le pr. Th. ter Horst. Teylingen, 31,99 M.; 2e pr. J. Burger, D.E.M., 31,33 M.; 3e pr. A. Spoor, Lodewijk, 30,91. Speerwerpen Cracks: G. Westgeest, Holland, le pr., 37.85 M.2e pr. G. Glasen- op, Jong Leven, 34,13 M. Junioren A. Kogelstootten: J. Wollen- dorf, Orino, le pr. 11.09 M.; 2e pr. J. Lam- booi, V.V.L., 9,37 M.; F. v. d. Berg, Orino, 9.34 M. Junioren B. Kogelstooten: J. v. d. Hoe ven, Rood-Wit, le pr., 13,17 M.; 2e pr. J. Raaphorst, Rood-Wit, 12,51 M.; C.' v. Vel- zen, Bataven, 11,15 M. 60 M. hardloopen Junioren: A. Rombout Holland, 6,2 sec. le pr.; P. .v Nierop, Rood Wit, 2e pr. tijd 6,4 sec.; 3e pr. J. Wollen- dorf, Orino. 80 M. hardloopen, Junioren: H. Stik- voort, Rood-Wit, le pr. 10,2 sec.; 2e pr. P. v. Zijp, Rood-Wit, 10,3 sec.; J. v. d. Hoeven; 3e pr. Rood-Wit Verspringen Junioren A.: A. Rombout, Holland, le pr. 5,10.5 M.; 2e pr. G. v. d. Werf, V.V.L., 4,99 M.; 3e pr. G. Wollen- dorf, Orino, 4,85 M, Junioren B. Verepringen: Jef de Smale, Jong Leven, le pr. 5,32 M.; 2e pr. Th. Stikvoort, 5,25 M.; P. v. Zijp, Rood-Wit 5,09,5 M. Het laatste nummer 800, 400, 200, 1000 M. estafetten (invitatie) le pr. Jong keven, 3,46,9 (nieuw record), 2e pr. Teylingen, 3e pr. Holland. Na afloop vond de prijsuitreiking plaats in 't K.S.A.-Gebouw, waar voorzitter Ro- zema dank bracht aan al degenen die tot het slagen van dezen dag hebben medege werkt. Spr. droeg hierna den voorzitter van de techn. Commissie, den heer H. Ba der, op om de prijzen uit te reiken. Daar na sluiting! Wij kunnen met veel genoe gen op dezen zoo geslaagden wedstrijd dag terug zien! JENNY KASTEIN'S WERELDRECORD GEBROKEN. Door Japansche zwemster. In Zondag te Nagoyas gehouden dames zwemwedstrijden heeft de Japansche zwemster Uija(?)maehata een nieuw we reldrecord gevestigd op de 400 Meter schoolslag voor dames. Zij zwom den af stand in 6 minuten 37.6 sec. en verbeterde daardoor het oude record, dat sinds 1932 op naam stond van Jenny Kastein met 0.8 sec. Mej. Kazue Koshima vestigde een nieuw Japansch record op de 400 Meter vrije slag met een tijd van 5 min. 53 ecs. „DE BESTE ZWEMSTER TER WERELD" In de watten naar het ziekenhuis. De zwemster Ruth Litzig uit Essen, heeft het klaargespeeld, niet minder dan 79 uren in het water te blijven. Zij heeft dit duur moeten bekoopen. De laatste uren kon van zweinfnen niet meer gesproken worden. De zwemster was geheel uitgeput en slechts door telkens toeroepen, la waaiige muziek enz. bleef zij nog bij ken nis. Teekenend voor den geest der toeschou wers was het, dat men van de vermoeid heid van de zwemster in het geheel geen notitie nam en haar slechts aanmoedigde om vol te houden. Toen zij ten slotte uit het water gehaald werd, was haar toestand zoodanig, dat zij terstond in watten en dekens gehuld naar een ziekenhuis getransporteerd moest wor den. Gevaarlijke verschijnselen, o.a. van ademnood en hartbeklemmingen, doen zich voor. Hoe weinig men aanvankelijk zich be wust was van den ernst van haar toestand blijkt uit het trotsch gezegde van de moe der, toen zij haar dochter in het zieken huis bracht. „Hier breng ik u do beste zwemster ter wereld." SCHIETEN PAARDENSPORT HARDDRAVERIJ TE ST0MPWIJK. Voor de groote harddraverij, welke mor gen te Stompwijk wordt gehouden zijn dc volgende 24 paarden ingeschreven: 1. Sal ly Harvester, 2. Vrijbuiter, 3. Fanfare, 4. Miss Zelda Peter, 5. Ore Zeter, 6. Q Pe tite Annie, 7. Yoici. 8. Grctohen II, 9. Ma drigal, 10. Sinter Patrich II, 11. Baron Silvester, 12 Miss Crystal Eva, 13 Lustiges Madchen, 14.. Janet Harvester, 15. Lady Bond, 16. Petition, 17. Famina. 18. Peter Kerregan, 19. Uniform, 20. Pieternel, 21. Raubenhaupt, 22 Wijdlooper, 23. Flambau, 24. Wilhelm. LUCHTVAART DE LINDBERGHS TOCH NAAR EUROPA? Naar thans wordt gemeld, moet het echtpaar Lindbergh toch voornemens zijn. naar het vaste land van Europa, en wel naar Kopenhagen, te vliegen. Zooals men woet, bevinden de heer en mevr. Lindberg zich met hun vliegtuig o>p het oogenblik op IJsland. De mogelijkheid bestaat, dat de Lind bergh's van Kopenhagen uit hun vlucht zullen voortzetten naar Lissabon en ver volgens naar de Azoren, om ten slotte per boot naar de Vereenigde Staten terug te keeren. KERKNIEUWS I Provinc. schietwedstrijd te Alphen. i De uitslag van den Prov. Schietwedstrijd op 100 M. scherp om den zilveren B. V. L.- J Wisselbeker te Alphen a. d. Rijn luidt als volgt: A f d. Korps: 1. „Prins Alexander" I Rotterdam 236 punten; 2. „Alphensche Burgerwacht" Alphen a. d. Rijn 230 pnt.; 3. „Rotterdamsche Burgerwacht" R'dam 225 pnt.; 4. „Burgerwacht Voorschoten" Voorschoten 224 pnt.; 5. „Leidsche Burger wacht" Leiden 220 pnt.; 6. „Artillerie On derofficieren Schietverg. II" Den Haag 219-40 pnt. Hoogste Korpsschutters J. Noomen Sr., Rotterdam; L. C. Jongenburger, Alphen a. d. Rijn en F. C. v. d. Velden, Leiden, al len 50. Personeel: 1. J. Noomen Sr., Rot terdam 164 punten; 2. T. Noomen, idem 162 pnt.; 3. D. Noomen, idem 161 pnt.; 4. Ja Allewijn, iem 159-23 pnt.; 5. F. C. v. d. Velden. Leiden 159-26 pnt.; 6. P. Borg- houts, Rotterdam 258 pnt. (laagste esrie's 29, 28, 27); 7. Th. de Jong, Boskoop 158 pnt. (laagste serie's 30, 28, 28, 27); 8. J. Noort. Voorschoten 158 (laagste serie's 28, 23, 27); 9. A. C. Mijs, Alphen a. d. Rijn 158 pnt. (laagste serie 26); 10. E. J. Lies veld, Den Haag 157 pnt. (laagste serie's 27, 26); 11. L. C. Jongenburger, Alphen d. Rijn 157 pnt. (laagste serie's 26, 28). Vrije baan: 1. T. Noomen, Rotter dam 87 punten; 2. J. Noomen Sr., idem 86 pnt. (29, 29, 28, 28); 3. J. Allewijn, idem 86 pnt. (idem) loten met 2); 4. P. Borg- houts, Rotterdam 86 pnt. (29. 29, 28) 27; 5. D. Noomen, idem 86 pnt. (29, 29, 28) 26; Th. de Jong, Boskoop 86 pnt. (30, 28, 28); 7. W. A. Hanken, Rotterdam 86 pnt. (30, 29, 27); 8. J. Noort, Voorschoten 84 pnt. (3 X 28) 27. 9. R. v. Mulligen. idem 84 pnt. (3 x 28) 26. 10. A. C. Mijs, Alphen a. d. Rijn 84 pnt. (29, 28, 27) 26. De prijsuitreiking is bepaald op Zater dag 26 Augustus a.s. nam. 5 uur (precies) in de Trouwzaal v. h. Huis der Gemeente te Alphen aan den Rijn. POSTDUIVEN Gevleugelde Vrienden (Wassenaar). Wedvlucht met jonge duiven vanuit Mons. Afstand 190.587 K.M. De vogels wer den in vrijheid gesteld te 8 uur 40 min. met Z.W. wind. De eerste vogel bereikte hethok te 11 uur 46 min. 5 sec. en maakte een snelheid van 1015, 5 Meter per mi nuut. De laatste prijswinnende vogel werd geoenstateerd te 12 uur 35 min. 56 sec. en maakte een gemiddelde snelheid van 811.12 Meter per minuut. De uitslag was: 1. 6-10 en 13 K. I. Waas dorp; 2, 5 en 12 J. P. Brederode; 3, 4, 14 16 en 17 C. Versteeg Jr.; 7, 8, 9, 11 en 19 K. Scheffer; 15. A. G. Visser; 18. J. H. Groeneveld. BEKEERDE ANGLICANEN. Fr. Ralph E. Underwood,- die vroeger Anglikaansch geestelijke was in Brigstock en in 1929 in de katholieke kerk werd op genomen is thans als Katholiek aalmoe zenier van een werkloozenkamp naar zijn vroegere standplaats teruggekeerd. Yer- seheidenen van zijn vroegere Anglikaan- sche Parochianen* hebben zijn voorbeeld reeds gevolgd en zijn overgegaan tot de Katholieke kerk. Op Hemelvaartsdag heeft de Bisschop van Southwork het Priesterschap toege diend aan Robert V. Glennie, een vroege re Anglikaansche geestelijke. Fr. Glennie heeft met zijn Collega Fr. Un derwood eenige jaren gestudeerd aan het Beda-College te Rome. PROVINCIAAL KAPITTEL DER PATERS CARMELIETF.N. In het onder voorzitterschap van den Prior-Generaal, pater Hilarius Doswald, te Zenderen geopend provinciaal kapittel der paters Carmelieten werd als provinci aal herkozen dr. Athanasius van Rijswijck en gekozen ak definitores prof. dr. Titus Brandsma. Johannes Kerkhof, FideÜ3 Metternieh en drs. Herman Josef Dente- EEN GOUDEN-PRIESTER-JUBILARIS, DIE VERGETEN WORDT. Onder dc Haarlemsche Priesters, dis op 19 Augustus 1883 dus voor vijftig de H. Priesterwijding .ontvingen, behoort ook de HoogEerw. Heer W. Ten Brink, Amsterdammer van geboorte en nóg Am sterdammer in zijn hart. Na eenigen tijd kapelaan te zijn ge weest in Sohagen, Vlaardingen en Wester- lBokker, vertrok hij in 1887 naar het dio cees Natchez (V.S. Noord-Amerika) waar destijds een Nederlander, Mgr. Is. Jan3- sens, bisschop was. Aanvankelijk wijdde hij zich daar, sa men met father Bakkers, ook een Haar- lemschen priester, die enkele jaren vroe ger naar Amerika gegaan wa-s, aan de be keering van een paar Indianen-stammen. Dank zij de toewijding en de groote offer vaardigheid dezer beide priesters, slaagde het bekeeringswerk uitstekend. Maar toen na eenige jaren het moeitevolle pioniers werk volbracht was, besloot de Bisschop deze Indianen-Missie aan een religieuze Congregatie toe te vertrouwen. Toen is father Ten Brink achtereenvol gens pastoor geworden in Watervellv, Scranton en Meridian, waar zijn langrari- gen arbeid door den Bisschop zóó hoog werd gewaardeerd, dat deze hem benoem de tot consultor van bet Bisdom en Eere- Kanunnik. In 1923, dus na 36 jaren priesterlijken arbeid in de nieuwe wereld, zag father Ten Brink zich om gezondsheidsredenen gedwongen zijn pastoraat in Meridian neer te leggen en naar het vasteland te rug te keeren. Sedert slijt hij den avond zijns levens in de bekende Trappisten Abdij Konings hoeve te Tilburg, waar hij Woensdag 23 dezer, met gepaste kerkelijke plechtigheid en verder in zeer intiemen kring zijn gou den priesterfeest zal vieren. „Tijd" ZILVEREN PRIESTERFEEST PASTOOR H. BROUWERS. Zaterdagavond werd de viering ingezet van het zilveren priesterfeest van den zeereerw. heer H. Brouwers, pastoor van de parochie van O. L. Vrouw v. Altijddu- renden Bijstand te Amsterdam. Om acht uur arriveerde de jubilaris, die door het kerkbestuur en twee kapelaans van het Centraal Station .was afgehaald, in de Chasséstraat, waar vele bewoners door het uitsteken van vlaggen aan hun vreugde uiting hadden gegeven. Op het plein voor de kerk stond een haag van verkenners en bruidjes opge steld, waarlangs de *pastoor, terwijl door de talrijke parochianen, die het godshuis vulden, een welkomstlied werd gezongen, de kerk binnenschreed. Hierna volgde een pleohtig Lof, mot sistentie van de kapelaans der parochie. Onder het Lof hield de weleerw. heer Onderwater, als voorzitter van het pa- rochieele huldigingscomité een korte toe spraak, waarin hij den pastoor hep ge schenk der parochie, een prachtige wit marmeren communiebank, aanbood. In het kerkgebouw aan de Ohasséscr., dat met een schat van palmen, varens, ,'e- lies en witte dahlia's op eenvoudige, doch smaakvolle wijze was versierd, droeg de jubilaris Zondag om tien uur een pleehti Hoogmis op daarbij geassisteerd door zijn beide broers, de Zeereerw. H.H. pastoors C. en J. Brouwers, reep. als diaken sub-diaken terwijl de weleerw. heer J. v. d. Kolk als ceremoniarius fungeerde. Op het priesterkoor had o.a. plaats ge nomen Z.H. Exc. Mgr. dr. Jan Olav Smit, vriend van den jubilaris. De jubilaris hield zelf de predikatie, waarbij hij o.a. de woorden uit de collecte der H. Mis van den dag toepaste, dat God als een liefdevolle Vader, ons zoo ve le weldaden schenkt, méér zelfs, dan wij durven vragen, en waarbij hij de parr>-: chianen tot groote en voortdurende dank baarheid jegens God aanspoorde. Des middags begon om half twee de officieele receptie, die gehouden werd in de groote zaal van het onlangs geopende parochiehuis, welke daartoe met tapijten en bloemstukken fraai was versierd. Namens alle parochiale vereenigingen en clubs, hield de heer C. Visser, lid van het Kerkbestuur, een speech. Een enve loppe met inhoud werd den pastoor hierbij nog overhandigd. Er was besloten, geen afzonderlijke ca- deaux te geven, doch één groot cadeau en wel de nieuwe, prachtige communiebank, die Zaterdagavond reeds was aangebo den. Deze communiebank, vervaardigd door de fa. J. E. en L. Brom te Utrecht, mag als een specimen van moderne kerkelijke kunst gelden. De feestviering, waaraan ale parochia nen op hartelijke wijze hebben deelgeno men, werd besloten met een pleohtig Danklof. Na het Lof kwam de mondaocordeon- club van de St. Aloysius-speeltuin den pastoor een serenade brengen, die helaas, door een plotseling opkomend onweer, een ontijdig einde vond. PASTOOR J. VAN GROENINGEN, f De zeereerw .heer J. C. J. van Groenin gen, sedert 1914 pastoor te Spijk bij Lo- bith, is 54 jaren oud, overleden. Z.eerw. werd 29 Mei 1879 te Utrecht ge boren en 15 Augustus 1903 priester gewijd, waarna hij achtereenvolgens als assistent of kapelaan werkzaam was te Lettele, Hamersveld, Schalkwijk en Lobith. DE AVONTUREN VAN PR0FJE EN STRUISJE. 171. De kapitein geleidde hen na de eer ste begroeting naar de kajuiten die er echt gezellig uitzagen. Er was er één voor Profje om in te slapen, zoo gemak kelijk, dat hij het thuis niet beter hebben kon. Alleen was het raampje wat kleiner, Struisje ging hier dadelijk aan het werk om Profje'8 koffers uit te pakken, en het be zoo te leggen als Profje dat gewoon wa« want hier op het sohip lagen alle dekens op een stapeltje. 172. De kajuit, die als dagverblijf in bruik was, was veel grooter. Het was i een kamer in een deftig huis. Er hingen schilderijen aan de muren en er stonden kleine tafeltjes, met vaasjes er op, <1 mooie bloemen. Maar toen Profje er een wou opnemen, om aan de bloemen te ken, kwam hij tot de ontdekking, dat het vaasje, evenals het tafeltje, vast zat. En dat was maar goed ook, want het schip kon wel eens erg gaan slingeren.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 10