GEURIGE BAAITABAK ZATERDAG 19 AUGUSTUS 1933 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT na&r waArneminpen verricht in den morgen van 19 Aug. 1933, medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bildt. Hoogste barometerst.: 755.9 te Munohen. Laagste barometerst.: 744.1 te Seydisfjord Verwachting tot den avond van 20 Aug.: Zwaklce tot matige Zuid-Westelijke tot Zuidelijke wind. Ge deeltelijk bewolkt. Weinig of geen re gen. Iete warmer. Br vertoont zitfh bij Ierland nog geen nieuwe depressie; de vorige bleef in be- teekenis afnemen en de hooge drukking herstelt zich langzaam in het Zuiden en Zuid-Oosten, zoodat de verbetering in de weersgesteldheid nog even kan aanhou den. Frankrijk, België, ons land en Duitschland hebben grootondeels een ge broken bewolking met afwisselende zon neschijn on weinig of geen regen. Zuid- Frankrijk on Zwitserland hebben fraai en warm weer, het Noord-Oosten van de Britsche eilanden heeft nog enkele regen buien. Scandinavië houdt regenachtig weer. Oföchoon na één of twee dagen nog kans op regen bestaat bij het aftrekken van de depressie bij IJsland, zal daarna een weorsverbetering van langoren duur kunnen volgen. LUCHTTEMPERATUUR. Temperatuur dee middags te half drie 20.3 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS «At Van Zaterdagnamiddag 8.4-8 uur tot Zondagmorgen 5.21 uur; van Zondagna middag 8.45 uur tot Maandagmorgen 8.23 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: Zondag 20 Augustus voorm. 3.19 uur en nam. 3.37 uur; Maandag 21 Aug. voorm. 3.53 uur en nam. 4.09 uur. WATERTEMPERATUUR: Zweminrichting Hooge Bjjndqk om 7 uur 21.— gr. C. Zweminrichting „De Zijl", om 7 uur: 20 gr. 0. REGELING BLOEMBOLLEN-EXPORT. MET INGANG VAN MAANDAG. Heden is afgekondigd het Koninklijk Besluit genaamd Bloembollen-Saneerings- plan 1033 (export), houdende regeling van den uitvoer van bloembollen krachtens de Landbouwcrisis-wet in het leven geroe pen. Hiermede is het Bloembollensajieerings- plan 1933, voor zoover betreft den export van bloembollen in werking getreden. Daar dit besluit den twooden dag na afkondiging werkt zal dus Maandag 21 Augustus a.s. de uitvoer van bloembollen slechts zijn toegestaan met vergunning van de Ned. Bloembollen Exporteurs-cen trale, gevestigd to Haarlem, Wilhelminar t> tra at- 41. Met ingang van dien datum vervalt het tijdelijk K.B. houdende het algeheele bed van uitvoer van bloembollen, zooals dat sedert bogin Juli 1933 van kracht ie geweest. HET CRISIS-GRAANBESLUIT. Ernstige bezwaren van de varkens- en veehouderij. In de Donderdag gehouden hoofdbe stuursvergadering van den Bond van Kaas- producenten (Bond van zelfkazende Boe ren) is de volgende motie aangenomen, die aan den minister van oooonomisohe zaken is toegezonden: Het hoofdbestuur enz. kennis genomen hebbende van het op 14 dezer in werking getreden crisis-graan- besluit 1933, overtuigd, dat het volle bedrag der daar bij ingestelde heffing op diverse granen door den kooper zullen moeten worden be taald, gezien, dat de varkensprijs nog slechte ten hoogste den productieprijs heeft bena derd en geen bedrijfsinkomsten noch dek king voor risico's noch ©enige vergoeding voor de geleden enorme verliezen laat, dat, ondanks de verleende hulp door de Criais-Zuivel-centrale, het veehoudersbe- drijf geenszins den richtprijs of productie prijs voor dc melk heeft kunnen verkrijgen, dat geen dezer twee bedrijven bij de te genwoordige situatie verhoogde productie kosten in den verkoopprijs kunnen terugha len, is van meening: dat het in strijd is met recht en billijk heid een steunmaatregel voor derden ten laete te doen komen van de bedrijven bo venbedoeld, die zelf in moeilijkheden zijn, dat het tot een plicht moet worden gere kend, indien het graanbesluit gehandhaafd blijft, dat maatregelen worden getroffen, waardoor wordt voorkomen, dat een nieu we druk op deze bedrijven wordt gelegd, tenzij dit gepaard gaat met directe voorzie ningen, die het aan deze groepen mogelijk maken de hoogere productiekosten ook werkelijk te dragen, doet een beroep op Uw Excellentie, die maatregelen te treffen, die aan de uitvoo ring van genoemd graanbesluit de groote onbillijkheid ontnemen en aan bovenge noemde rechtmatige verlangens tegemoet komen. DE KERMIS AAN DE GRENS VAN UTRECHT. Waterstaat sluit den toegang af. Naar een van de raadsleden one mede deelde, beetaat van rijkswege het voorne men om in de toekomst hot houden van kermissen op een terrein naast hot café- restaurant 't Kalfje op den Biltaoheatraat- weg onmogelijk te maken. Elk jaar zijn op bedoeld terrein eenigo weken velerlei kermisgenoegena te beleven geweest, maar het toestaan van deze ker mis door het gemeentebestuur van Maar tensdijk beteekende in den grond van de zaak sabotage van het Utreohtsche raads besluit om in het algemeen het houden van kermissen binnen de gemeente te verbie den. Aan dezen ongewenschten toestand deukt het ministerie van waterstaat een eind tc maken door den toegang tot het terrein over de sloot lange den Bilteche- straatweg te verbieden. Aangezien de ee'ni- ge weg om bij de attracties te komen al dus wordt afgesneden zal een kermis bij gebrek aan publiek daar niet meer kunnen f loreeren. „V olk". NIEUWE GOUVERNEUR VAN SURINAME. Prof. dr. J. C. Kielstra. Bij Koninklijk besluit d.d. 16 Augustus 1933 no. 52 is de heer dr. J. 0. Kielstra, hoogleeraar aan de Landbouwhoogeschool te Wageningen, benoemd tot Gouverneur van Suriname. Prof. mr. Johannes Coenraad Kielstra werd 13 November 1878 te Zwartsluis gebo ren. Hij studeerde aan de Universiteit te Leiden in de rechtswetenschap, waar hij op stellingen promoveerde. In 1903 werd hij Indisch rechterlijk ambtenaar en vertrok in datzelfde jaar naar Ned. Indië, waar hij versohillende ambten heeft vervuld. Drie jaar later werd hij benoemd tot hooglee raar in koloniaal staatsrecht, koloniaal strafrecht. Indische landhuishoudkunde en Indisch agrarisch recht aan de Landbouw hoogeschool te Wageningen. Prof. Kielstra, die den rang hooft van res.-majoor, is voorzitter van de Vereeni- ging van Verlofsofficieren. Examen vrije- en orde-oefeningen der gymnastiek. De Minister van Onderwijs, K. en W. brengt ter kennis van belanghebbenden, dat 't examen ter verkrijging van de akte van bekwaamheid in de vrije en orde-oefe ningen der gymnastiek, hetwelk te Utrecht zal worden afgenomen, zal aanvangen op 6 September 1933. Zij, die zich aan dit examen wensehen te onderwerpen, moeten zich vóór 25 Augustus a.s. aanmelden bij den voorzit ter der examencommissie, den heer 8. Brandsma te Rotterdam, inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Brielle, met overlegging van him geboorte-akte, waaruit blijkt, dat zij den achttien-jarigen leeftijd hebben volbracht op 1 Augustus 1933. Examen Apothekers assistent. Do Minister van Onderwijs, K. en W. brengt ter kennis van belanghebbenden, dat in de maand September en, zoo noodig, in de volgende maanden va-n dit jaar, ge legenheid zal worden gegeven tot het af leggen der examens ter verkrijging van een getuigschrift als apothekers-assistent. Zij, die tot die examens wensehen te wor den toegelaten, moeten daarvan schriftelijk vóór 25 September 1933 doen blijken aan de voorzitters der oxamen-commiseiën en wel aan de hoerendr. L. E. Goester, hoog leeraar aan de Rijksuniversiteit te Leiden; dr. W. C. de Graaf, hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Utrecht; dr. D. van Os, hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Groningen (Groote Rozenstraat 15) en P. van der Wielen, hoogleeraar aan de ge meentelijke universiteit te Amsterdam (Hil versum, Ut.reehtsoheweg no. 31), naar go- lang van de plaats, waar zij wensehen te worden geëxamineerd. Voor nadere bijzonderheden verwijzen we naar de Staatscourant van Vrijdag 18 Augustus. De nieuwe provinciale weg voor snelverkeer van Amsterdam tot het station Wormerveer is thans gereed. Dr. A. A. M. Nelissen te Rotterdam, die de vorige maand onder overgroot© be langstelling zijn zilveren artsjubileum vier de en die zich veel verdiensten verwierf op katholiek sociaal terrein is door Z. H. den Paus benoemd tot ridder in de Orde van don H- Qregorius den Groote. De gemeenteraad van Roermond be noemde tot secretaris der ge meente den heer mr. H. L. M. Kra-mer, adjunct-commies der afdeeling Algemeene Zaken ter gemeentesecretarie te Eindho- HAVEN 20 - Fa. Wed. C. J. 45 cent per Ve Ponl1 18 cent per ons UISTER LEIDEN KERKNIEUWS CONGREGATIE DER SALESIANEN VAN DON B0SC0. Salesiaansche bedevaart naar Rome. Om aan het verlangen van Z. H. den Paus te voldoen en zooveel mogelijk pel grims naar Rome te doen opgaan heeft de Congregatie der Balesianen van Don Bosco het initiatie'f genomen voor een bedevaart. De kosten dezer reis zijn niet hooger dan voor-andere Rome-reizen, die dit jaar reeds hebben plaats gehad. Behalve dat de pel grims een H. Mis bijwonen te Padua, wor den ze door niemand minder dan door den Heiligen Vader zelf in zijn toespraak voor bereid op het bezoek, dat na Rome ge bracht zaJ worden aan Turijn, waar zij per soonlijk het werk en de wereldbekende stichting van Don Bosco zullen bezoeken. In de door Don Bobco gebouwde basiliek wordt door de pelgrims een plechtige II. Mis opgedragen met toespraak in het Ne- derlandsch. Daarna bezoek aan de ver schillende afdeelingen, waar men de Don Bosco-jeugd in haar dagelijksch leven kan gadeslaan. Vervolgens per auto-car naar het geboortehuis van den Gelukzalige te Castelnuovo in het bekoorlijke heuvelland van Piëmont. Turijn biedt bovendien aan de pelgrims een geheel oenig voorrecht. Een der meest merkwaardige passie-relieken, de H. Lijk wade onzes Heeren wordt l&daar bewaard. Slechts enkele dagen blijft deze reliek ter vereering uitgesteld en deze uitstelling is reeds op zich zelf een hooge uitzondering. Van 1808 tot 1931 wae zij niet meer voor gekomen. De belangstelling voor deze Rome-reis via Padua en Turijn, Venetië ia reeds aan zienlijk. Zij heeft plaats van 22 September tot 3 October en verwijzen wij naar de ad vertentie in dit blad. Wij stellen ons voor er op terug te ko men en enkele bijzonderheden te geven over het oratorium van den Zaligen Don Bosco en over de H. Lijkwade. Dr. OH. DURY, Pr. MissfeproAyur der Salesinnen, Dr. Kuyperatraat 12, Den Haag. Pater B. Groot O.Carm. t In het klooster te Boxmeer is overleden de zeereerw. Pater Bonifatius Groot O.Carpi. Pater Groot bereikte don leeftijd van 76 jaar. Audiënties van den Bisschop. Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem zal de volgende week Maandag, Woensdag en Vrijdag géén audiëntie verleenen. RECHTZAKEN INBREKER STAAT TERECHT. Twee jaar tegen hem geëischt Een 34-jarige Amsterdamsche glazen- wassoher had zich. gisteren te verantwoor den, verdacht van drie inbraken te hebben gepleegd. Op 12 Maart zou hij volgens de dag vaarding in een perceel in de Jan van der Heydestraat hebben ingebroken en daar een lade hebben geopend. De buit be droeg 37. In den nacht van 25 op 26 October had hij een bezoek gebracht in het Handels depót van het Leger des Heils, waar hij vulpenhouders eri potlooden van zijn gading vond. Zijn derde bezoek gold e<en diamantslij perij aan de Nieuwe Achtergracht, op 16 Juni maakte hij zich daar meester van 6, die zich in een collectebusje bevonden." De man legde een volledige bekentenis af. Het O.M. mr. Bosch, requireerde twee jaar gevangenisstraf. De verdediger, mr. Eskens, bepleitte een dee'.s voorwaardelijke, deels onvoorwaarde lijke straf. Vonnis 30 Augustus. LAND- EN TUINBOUW wassen, planten en struiken in groote hoe veelheden zullen worden tentoongesteld. Eenigen tijd geleden is tot voorzitter der tentoonstellings-commissie benoemd de heer T. M. H. van Wave ren, te Bennebroek, de tegenwoordige voorzitter van den Bond van BloemboÜenhandelaren. Deze heeft aan het hoofdbestuur voorgelegd een volle dig plan met begrool^ing voor aanleg en in- docling van het 20 H.Avgroote terrein. De ontwerpen zijn tot stand gekomen met medewerking van den heer J. W. Brand, architect te Bennebroek, en den algemeen secretarjs-penningmeester der vereeniging als tuinarchitect. De plannen zijn zonder wijziging aanvaard en tot de uitvoering ervan is opdracht gegeven. Omtrent de plannen, waaraan spoedig in kringen van belanghebbenden bekendheid zal worden gegeven, kan worden medege deeld, dat de ontworpen aanleg van het gedeelte van het terrein, dat ook in 1925 werd gebezigd, een geheel anderen aanblik zal geven. Een ontworpen uitbreiding van het terrein van 1925 zal gelegenheid geven om op nog grootschere wijze dan toen te demonstreeren de juiste en schier onbe grensde toepassing van de producten der bloembollenteelt, bloemisterij en boom- kweekerij voor parkbep.anting en versie ring van groote en van kleine tuinen. De indeeling van de terreinen is voorts zoo gekozen, dat een gedeelte ervan ge schikt zal zijn om ook des avonds openge steld te worden door gebruik te maken van een omvangrijke en speciaal voor dit doel ontworpen belichting van terrein en ver.ichting van de gebouwen. Deze gebouwen zijn zoodanig ontworpen, dat een groote toevloed van publiek op de zeer drukke dagen zoo weinig mogelijk in den weg zaj staan voor de noodige rus tige gelegenheid tot bezichtiging. Bij de ontworpen tijdelijke tentoonstel lingen in het hoofdgebouw is, evenals bij het geheele plan, zorgvuldig rekening ge houden met de in 1926 opgedane ervaring, ondanks het feit, dat het, mogelijk is ge- blé^n, om de uitgaven te verlagen. De overgelegde financieele opzet schenkt het vertrouwen, dat het inderdaad moge lijk zal zbijn om de tentoonstelling finan cieel te doen slagen, omdat bij den opzet rekening is gehouden met de thans heer- schende moeilijke tijdsomstandigheden, zonder dat de beteekenis of het gebatte der tentoonstelling daaronder zal lijden. Tot de maatregelen, die in verband met den financieelen opzet worden getroffen, behoort de vorming van een waarborgfonds voor de bijeenbrenging waarvan reeds stappentzijn gedaan, waarbij in de eerste plaats is gedacht aan de medewerking van openbare lichamen. Deze zouden op deze wijze, zonder financieele opoffering, een waardevollen steun kunnen geven aan deze ook uit een oogpunt van algemeen be lang zoo belangrijke economische ge beurtenis. Wat de uitvoering der thans aanvaarde plannen betreft, kan worden medegedeeld, dat de leiding der tentoonstelling wordt toevertrouwd aan een commissie, bestaan de uit de heeren Krelage, Van Waveren en Voors. Deze leiding werd gemachtigd om naar behoefte commissies van uitvoering te benoemen voor de verschillende werk zaamheden, waarvan in de eerste plaats een beroep zal worden gedaan op de inzen ders. Gemeentelijke Aankondigingen. Openbare Bewaarschool aan de Atjehstraat B. en W. van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat voor ouders van leerlingen en voor belangstellenden óp Vrijdag, 25 Augustus a.s., des nam. 3.30 uur, gelegenheid bestaat tot bezichtiging van de nieuwe openbare be waarschool aan de Atjehstraat. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 19 Augustus 1933. STADSNIEUWS BLOEMBOLLENTENTOONSTELLING VOORJAAR 1935. Weer in het park „GroenervdaaP' te Heemstede. Nadat in December van hot vorige jaar de Algemeene Vereeniging voor Bloem bollencultuur te Haarlem in beginsel had uitgesproken, dat in het jaar 1935 ter gele genheid van het 75-jarig bestaan der ver eeniging weder de groote tien-jaarlijksche internationale tentoonstelling zou worden gehouden, is met de omvangrijke voorbe reiding een aanvang gemaakt. De tentoonstelling zal, evenals in 1925, te Heemstede worden gehouden en op dezelf de groote schaal een demonstratie zijn van het gebruik en de toepassing van bloem bollen, planten, bloemen, heesters en hoo rnen voor park- en tuinbeplanting. Van de' uitgestrekte terreinen van het Wandel bosch „Groenendaal"' en naaste omgeving zijn de meest geschikte gedeelten door de gemeento Heemstede beschikbaar gesteld. Behalve dezo vollegrondstentoonstelling zullen in een daarvoor op te richten hoofd gebouw een reeks van bloemen-tentoonstel- lmgen gehouden worden, waarop in kassen en warenhuizen in bloei gebrachte bolge- LEIDEN. De Zondagsdienst der huisartsen wordt waargenomen door de doktoren: Polak, De Graaf, De Jager, Renaud en Timmer man©. De Zondagsdienst te Oegstgeest wordt waargenomen door dr. Varekamp, teL 1016. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 14 tot en met Zondag 20 Augstus a.s. waargeno men door de apotheek van den heer 0. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, Tel. 523. IN MEMORIAM A. JANSEN HENDRIKS De St. Vincentius-vereeniging verzoekt ons alle Vincentianen te willen oproepen Maandag avond te 8 uur aanwezig te zijn bij het rozen krans bidden in het St. Vincentius-gebouw, voor de zielerust van wijlen den heer A. Jan sen Hendriks. Woensdagochtend om 8 uur wordt er van wege de St. Vincentius-vereeniging een H. Mis opgedragen tot dezelfde intentie in de Kloosterkerk aan den Haagweg. Uitvaart en begrafenis Jaques Krol. Onder groote belangstelling had hedenmor gen de uitvaart en begrafenis plaats van den 10-jarigen Jacques Krol, die Dinsdag te Noordwijk zoo noodlottig om het leven kwam en wiens lijk later te IJmuiden aanspoelde. Om kwart voor acht had hedenmprgen in de St. Lodewijkskerk de gezongen Uitvaart dienst plaats. De belangstelling was zeer groot en vele schoolkameraadjes waren in de kerk aanwezig. De H. Mis werd opgedragen door pastoor Th. Beukers. Na de H. Mis had de ahsoute plaats en werd het lijk vanuit de kerk grafwaarts ge bracht. Een viertal bloemstukken dekten de baar. De absoute op het kerkhof werd verricht door pastoor Th. Beukers, droeve stoet naar het graf ging. Een viertal schoolkameraadjes droegen de bloemen, leliën en witte rozen. Vele belang stellenden schaarden zich om het graf. Toen de kist in de groeve was neergelaten legden de schoolkameraadjes de bloemen om de geopende groeve en strooiden zand op de kist met het stoffelijk overschot van hun schoolkameraadje, welk voorbeeld door velen werd nagevolgd. Hiermede was de droeve plechtigheid ten einden diep onder den indruk verlieten allen den doodenakker. Geveilde perceelen. Ten overstaan van den notaris B. J. J. N Troost alhier: koffiehuis Heerensteeg 1, hoek Kloksteeg in bod f 4.400, kooper de heer H Regeer q.q. voor 4.750. Huis UHerstegracht 24, in bod f 1.420, kooper de heer S. van Kins voor 1.421. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschrijving. 6240. De Cock en Cleveringa, Leiden, Langegracht 59 a, Wijnhandel. E.: Distill. De Franscho Kroon voorheen Hartevelt en Zoon, Lan gegracht 59 a. Leiden. W ij z i g i n g e n. 2800. Gebr. Broekhof, Noordwijkerhout, Havenstraat 3. Beurt- vaartbedrijf N. Mede-eig.: W. H. Broek hof, Noord w ijkerhout. 1695. J.'Los, Oegstgeest, Burgem. de Kempenaerstraat 1, Slagerij. Wijz. uitge- oef. bedr. in: Rund-, Kalfs- en varkenssla gerij en handel in fijne vleeschwaren. 827. N. V. Technische Handel Maat schappij Daan en Horrée in oprichting, Leiden, Zoeterwoudscheweg 11. De N.V, Technische Handel Maatschappij Daan en Horrée in oprichting is omgezet in een naamlooze vennootschap onder den naam N.V. Technische Handel Maatschappij Daan en Horrée. Ned. Stcrt.Woensdag 12 Juli 1933, bijv. 1243. Maatschappelijk ka pitaal 30.000, geheel geplaatst en gestort. Wij verwijzen onzen lezers naar de ad vertentie van de Leidsohe Courant op pagina 12. De heer J. A. G. van der Veer, doctoran dus in de klassieke letteren alhier, komt als no. 2 voor op de voordracht van curatoren der gymnasia te 's Gravenhage voor de benoeming van' een tijdelijk leeraar in de klassieke talen aan het Lyceum voor meisjes aldaar. Gisteravond werd een valsch alarm gege ven, als zou er brand zijn uitgebroken in het voormalig Militair Hospitaal aan den Morsch- weg. Het bleek, dat eenige jongens 'n vuurtje hadden gestookt op het voorterrein. BIOSCOPEN: Casino. Aan het filmprogramma van bovengenoemd theater moeten we ditmaal om redenen van paedagogischen en moreelen aard onze goed keuring onthouden. Na een week sluiting tengevolge van den brand van vorige week Donderdagavond, heeft de directie van het Luxor Theater gisteravond haar deuren voor het publiek weer geopend. Met „Rivalen" geeft zij een film vol span- nande momenten in deii strijd der race-wagens die als flitsen voorbijschieten, dan weer op duiken uit boschrijke streken natuurlijk omgeven van 'n nietszeggende liefdeshistorie. De tweede film, „Madame wünscht keine Kinder", geeft een a-moreele strekking weer in den persoon van de jonge vrouw, die door sport, flirt en mode haar man verwaarloost en geen kinderen wenscht. En al is het ook hier: eind goed, al goed. 'n aanbeveling kunnen we de film toch niet meegeven. T rianon. Het zijn oude sterren, die deze week in Trianon over het witte doek wandelen, ster ren, die eenmaal geliefd waren bij alle biqs- coopbezoekers over de geheele wereld en die nu trachten hun oude plaats wederom in te Met Harry Piel is dit minder het geval dan met Asia Nielsen, die zoovele jaren niets van zich deed hooren. De attractie van Harry Piel in „Johnny steelt Europa", ligt n.l. niet alleen in zijn krachtige voortvarendheid, die tal van sensaties veroorzaakt, maar ook in de goed geslaagde synchronisatie van deze nu Hol- landsch sprekende film. En met het beproefde recept van Harry Piel's optreden moet deze film, die een overvloed aan spanning geeft, een zeer goed geslaagde rolprent worden ge noemd. In de film „Onmogelijke Liefde", waarin de filmliefhebbers het heroptreden van Asta Niel sen kunnen bewonderen, treft ons vooral, de gewijzigde opvatting der film-industrie. Van den ouden weg van leugenachtige filmcultuur, die altijd nog bestond in hypermondaine le venswijzen en in een geheel vervalscht levens beeld, wordt nu afgeweken om meer den kant der waarheid uit te gaan. En al wordt dan ook het hoogste ideaal nog lang niet bereikt, toch begroeten we hier een kleine kentering ten goede. In deze film toont Asta Nielsen zich weer als de eerste-klasse-karakterspeelster, die zij altijd was en al heeft zij dan niet meer de charme der jeugd, zij weet dit gegeven een moeder, die, nu haar dochters huwbaar zijn, ook weer aan zichzelf gaat denken reëel en sterk voor oogen te stellen. De herleving van Asta Nielsen in deze film te zien is wel de moeite waard.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 2