Vlammende Katchen. VRIJDAG 11 AUGUSTUS 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 1(1 STROOPERSDRAMA IN HET NYSWILLER BOSCH. Do eigenaar van de jacht op het Nijs- willerbosch, H., uit Kijswiller, had verden king op enkele personen, dat zij aldaar stroopten. Woensdagavond ging de eigenaar H. met een pachter, B., uit Lemiers, op surveillan ce, meldt het „Limb. Dagbl.''. Zij vonden de twee gebroeders S. uit Nijswiller in het bosch. Na een korte woordenwisseling maakte een van do twee jagers van zijn ge weer gebruik en loste een schot. Een der gebroeders S. kreeg de volle lading hagel in zijn bovenbeen, terwijl de andere en kele slagen met de geweerkolf op 't hoofd kreeg, welke slagen echter geen ernstig letsel toebrachten. Dr. Ploem uit Vaals werd direct gewaar schuwd die met behulp van de leden van de Vaalser Transportcolonne spoedig ter plaatse was. Ofschoon do toestand van S., op wien werd geschoten, niet ernstig was, werd hij, na voorloopig verbonden te zijn, naar het ziekenhuis te Heerlen overgebracht. De rijkspolitie heeft de zaak in verder onderzoek. INSLUIPER TE GRONINGEN GEVAT. Het trektouw door de brievenbus. De vorige week werd uit een woning aan het Nieuwe Kerkhof te Groningen, terwijl de bewoners uit waren, een geld kistje met ongeveer 140 gulden, gestolen. De dader had zioh gemakkelijk toegang kunnen verschaffen door het trektouw van de voordeur door de brievenbus te grij pen. Ook in de Pijpstraat. werd een derge lijke diefstal ontdekt. Hier bleek een on bevoegde twee spaarbusjes van de bedde- plauk te hebben gestolen. Als verdacht van deze insluipingen heeft, de Groningsche recherche aangehou den den 28-jarigen A. S., een oud bekende van de recherche. Hij ontkent de dader te zijn maar in zijn woning vond de politie een opengebroken geldkist. Tn verband met het. feit, dat den laat- sten tijd vele soortgelijke inbraken te Groningen hebben plaatsgehad en deze na de arrestatie van den beruobten inbreker 'A. de V. niet onhiolden, heeft de recher che het vermoeden, dat zij het de arres tatie van A. R. den compagnon van de V. heeft ingerekend. Deze jongeman heeft steeds gebruik gemaakt van valsche sleutels, terwiil hij ook meermalen gemakkelijker wist binnen te komen door het trektouw door de brie venbussen te grijpen. In verba.nd hiermede heeft de recherche de bewoners van bovenhuizen gewaar schuwd voorzichtiger te zijn en bij het verlaten van de woning de deur op het ■nachtslot te doen. DE ONVERKOOPBARE AUTO. Het Engelsche autoiblad ..The Green Badee'' \ertelt: Een uit de koloniën met verlof in Engeland gekomen officier had een tweedehands ante voor 30 jxl.st. ge kocht niet te veel dus. Toen zijn verlof ten einde liep trachtte hij zijn auto kwijt te raken alleen al om de hooge transport kosten wilde hij 'haar niet meenemen. Maar hoe hij ook zocht, hij vond geen koo- per. Toen laadde hij er den laatsten dag van zijn verblijf in Engeland zijn bagage in en reed naar de haven, waar het schip al lag, dat hem naar zijn garnizoen in de koloniën zou brengen. Hij reed tot op den steiger, liet de auto, waarvan hij vergat de kenteekenen af te nemen, eenvoudig Btaan en stoomde weg. Ecnige welpen later kreeg de officier uit Engeland een strafmandaat der politie we gens ,.het zonder toezicht laten staan van een auto". De officier gaf geen kik. Een tweède mandaat in wat scherper vorm, kwam; weer gaf de officier geen ant woord. Nu kwam een derde brief van de politie uit de havenplaats, waarin hem werd medegedeeld, dat hij wegens niet verschijning en het niet opvolgen van een politievoorschriffc, was veroordeeld tot een boete van 5 pd.st. Bij het verder lezen be gon de officier hard te lachen. Er werd namelijk medegedeeld, dat ter dekking voor de straf van 4 pd.st. men genoodzaakt was geweest, de auto uit de hand te ver- koopen. Als overschot ging een cheque van 45 pd.st. hierbij, met de waarschuwing dat hij voortaan zijn auto niet onbeheerd moest laten staan. Maar dat onbeheerd la ten staan leverde hem toch maar een winst van 15 pd.st. op. PORTEFEUILLE GEROLD? Op de Korenbeurs te Groningen is een der handelaren een portefeuille, inhouden de o.a. f 1800 kwijt geraakt De mogelijkheid bestaat, dat de porte feuille gerold is. De eigenaar heeft voor den eventeelen eerlijken vinder een beloo ning van f 300 uitgeloofd. OM MAAR EEN „VR00LIJKEN" AVOND TE HEBBEN. Eenigcn tijd geleden stierf er een oude man in het St. Joseph Gesticht te Tilburg. Twee gehuwde dochters van den overlede ne kwamen enkele dagen na de begrafenis de eigendommen van den vader afhalen. Thuis gekomen vonden zij in een der kleedingstukken een schuldbekentenis tot een bedrag van 300 gulden. Na eenig over leg werd besloten met z'n vieren, de man nen ook, naar den betrokken schuldenaar te gaan om het geld te inoasseeren. Deze kon dit bedina-g niet betalen zei hij, want hij was een tijdje terug failliet gegaan en alle vorderingen waren, na onderling over leg met de schuldeischers, voldaan en het faillissement wederom opgeheven. De schuldbekentenis was destijds echter niet ingediend zoodat er van betaling niets meer terecht kon komen. Een der mannen, zekere P. M., zou probeeren de schuldbe kentenis hier of daar te verkoopen en dan zou het verkregen geld gezamenlijk ge deeld worden. Hij is toen naar een café gegaan waar hij na loven en bieden een kooper vond voor fiO gulden. Het geld werd in hetzelfde café in een paar uren tijd ongemaakt en in zijn vrooliike stemming heeft M. een en ander over de verkochte schuldbekentenis losgelaten, zoodst de kooper, die aanvan kelijk zeer in .zijn nopjes was met de voor- deelige transactie, naar de politie ging en heb zaakje aangaf. De politie maakte pro ces-verbaal op tegen P. M. Personen in Leiden gevestigd: C. Abspoel en fam., Heerensingel 50 J. Bravenboer, sohilder, de Geneste totr. 60 J. L. liruyn, bakker, Oranjegraoht 72 J. A. v. Dam, Haven 14a M. Erz, dienstbode, Haagweg 48 J. Freke, dienstbode, Rijns.weg 114 J. H. Gooa- sens en fam., metselaar, Koningstr. 30a H. Groenendijk, fabr. arb., Woutershof 3 W. C. v. Heijningen, Groenest. 39 J. Hokkeling en fam., onderwijzer, R. en Schiek. 115f G. Klaasen, verpleegster, Rijnsb.weg 19. C. v. Kleef en fam., Mun- nikenstraat 89. M. E. v. d. Koi, huishoud ster, Lijsterstr. 2 J. v. d. Kroft en fam., chauffeur, Korevaarstr. 37. H. J. Lang, Kaiserstr. 16 K. H. Lieffijn, verpleeg ster, Rijnsb.weg 62. G. M. Beekmau- Lindenburg, Uiterstgr. 176.. B. L. H Morsink, kantoorbediende, Mandemn.st. 11a. A. M. M. Noordman, Haagweg 5 E. Oudenboon, verpleegster, Rijnsb.weg 10 J. v. d. KeurOverduin, Oude Vest 167 K. S. Paus, Lijsterstr. 19 Ghr. H. J. Zundermanv. Raaij, Spiegelstr. 38 J. E. WissenburghRavenstëijn, v. Ledenb. str. 8 J. H. v. d. KeurSmit, Resëdastr 9 T. Spruit, verpleegster Rijnsb.weg 10 G. W. A. Stammers, afd. fröbelsch. Haarl.str. 281 C. Turk, verpleger, Oude Rijn 20 M. J. Th. Turk, dienstbode, Oude Rijn 20 A. G. v. Velsen, dienstbo de, Oude Heerengr. 17. Wed. J. Goed hartVermeulen, Kastanjekade 26 K. Wijbenga, gouverneur, Stadhouderslaan 23 W. H. v. Zeben handslsreiziger, St. Aag tenstraat 2 B. Znamenak, diens-tbode Rijnsb.weg 167. Personen uit Leiden vertrokken: A. Awiszus, Duisburg L. Balke, Bezui- denhout 57 Den Haag G. Barendse, Mi- nahassastr. 71 Haarlem S. J. v. d. Berg, Koninginnel. 14 Oegstgeest M. Blis-, Pretoria A. Bogaards en fam., de Kempenaerstr. 10, Oegstgeest G. Th. Brandt en fam., Kerkstr. 45a, Katwijk W. A. Brugman, Bergweg 90a, Rotterdam P. L. J. Coebergk, Dubbelebuurt, Wor- merveer W. J. J. A. Couweuberg, Ma- rienstr. 14, Berlijn E. C. Daamen, v. Stolkweg 3, Den Haag G. v. Dommelen, Vlietwe-g E 18, Zoeterwoude E. J. v. d. Drift, W. de Zwijgerlaan 48, Schiedam J. J. L. Duijvendak, L. Kerkdam 100, Was senaar J. A. MontanusGaikhorst, J. v. d. Bergstr. 16, Heemstede N. Galjaard, Leidscheweg 183f, Voorschoten J. M. de Haas en fam, G. Gezellestr. 17, Den Haag M. J. Heering, J. Wettstr 56, Arnhem Th. Heijneman, Frankenslag 142, De»n Haag A. K. Hoogenboom, Hoodstr. 53, Sassen- heim H. C. Kosto, Terweeweg 42, Oegst geest A. J. Leunen, Arnoudtstr. 25a, Arnhem P. A. Loos, L. Kerkdam 63, Wassenaar A. S. Louwrier en fam., StaalwRg 30, Apeldoorn A. S. Spruijt Lotz, Konnigsstr. 26 P. C. M. Montanus, J. v. d. Bergstr. 16, Heemstede G. J. Nieuwenhuizen Segaar, A. Paulownasur. 107, Den Haag J. Oudshoorn en fam, Wilhelminaweg, Appingedam M. E. Pen seelv. d. Post en fam., Steenstr. 100, Arn hem C. M. Pijnenburg, Hendrikstr. 1, Breda C. C. M. Raas\eldt, v. Kinsber- genstr. 130, Den Haag H. M. J. J. Ie Ri viere, Huize Overbunde, Bunde G. F. W. Rothert en fam., Voorstr. 134, Leider dorp E. H. Schiwij, v. Speijkstr. 42, Den Haag H. J. F. VerhoevenSchoonwa- ter, F. v. Mierisstr. 44, Amsterdam P. H. Schouten, Dorpsstr., Hazerswoude H. J. Semp, le Poellaan 24, Lisse H. Sohreij, Bottrop Wed. L. H. Witten- roodv. Sillevoldt, Santhorst!-. 35, Wasse naar A. M. Slootjes, Raadhuisstr. 149, Alphen a. d. Rijn P. Steenvoorden, J. Marisstr. 80, Den Haag Ph. J. v. d. Tas, v. Z. v. Nyeveldtstr. 71 D. Verburg en fam, v. Merlenstr. 86, Den Haag G. Vermeer en fam., Leidscheweg 209, Voor schoten D. Versloot, Noordstr. 61, Bo degraven P. v. Wecren en fam., H. Morschweg 115, Oegstgeest C. J. v. d. Weij, Borgeniuslaan 37, Amersfoort A. Zadel, Jollenstr. 14, Sneek. WILT U IETS WETEN? Vraag: Mijn dochter is in een dagbe trekking, verdient 1 gulden per dag en is 21 jaar. Zai zij hiervoor nog belasting moeten betalen? Antwoord: Het lijkt ons niet waar schijnlijk. Vraag: J. v. T. te L. Antwoord: U hebt door uw onder - teekening een verplichting op u genomen. Wanneer u zioh daarvan terugtrekt be hoort u de tegen-partij ook de daaruit voortspruitende tchade te vergoeden. Wel kunt u verlangen, dat de tegenpartij u bewijst deze schade werkelijk geleden te hebben. Vraag: Mijn koekeroe-duif heeft last van luizen, wat moet ik daaraan doen? Antwoord: Luizen komen voor bij alle s-oorten vogels. Vogel-insectenpoeder koopen bij vogelhandelaar en tussohen de veeren strooien. Kooi grondig reinigen en indien houten kooi, voorloopig ééns per week witten met een klein kwastje, vooral goed in de naden. In de witkalk een scheutje petroleum ook wat wit blauwsel, opdat de kalk niet te geel optrekt door de petroleum. Niet met petroleum de vogel behandelen. Dit wordt wel eens ge daan, maar bijna zeker gaat de vogel dan dood. Vraag: Ik heb een kanarievogel, wel- ke zeere pootjes heeft, de pootjes zijn ge zwollen en rood en bepaald pijnlijk want hij trekt ze geregeld op. Zoudt U mij soms in Uw vragenrubriek kunnen zeggen of daar iets aan te doen is? Antwou dDit wijst er op, dat de voetring, welke de meeste kanaries bij af levering aan hebben, gaat knellen. Deze ring moet dan verwijderd worden. De pootjes 's avonds behandelen met boor water, daarna boorxalf. Heeft de vogel UIT DE RADIOWERELD Programma voor Zaterdag 12 Aug. Huizen, 296 M. KR O-progra mma. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoonplaten. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pas toor Perquin. 12.15 Lunchconcert door de Dutch Gent lemen Band. In de pauze gramofoonpla- ten. 2.00 Halfuurtje voor de rijpere jeugd. 2.30 Kinderuurtje. 4.00 Gramofoonmuziek. 4.25 Reportage van de wedstrijden om de Nederlandsche Z wemkampioen schappen in het zwembad „Thialf" te Arnhem. 5.05 Gramofoonplaten. 5.15 Esperanto-nieuws. 5.30 Het KR O-orkest. 6.20 Journalistiek weekoverzicht. 6.45 Het KRO-orkest. 7.15 Jhr. dr. J. C. Mollerus over „Erva ringen op een luchtreis naar N. O.-Indië". 7.35 Gramofoonplaten. 7.45 R.K.F. kwartiertje. 8.00 Het KRO-orkest. 8.30 Vaz Dias. 8.35 Vroolijke avond in het Paviljoen Valkenburg m.m.v. Thol enen v. Lier, Dita Sohmetterling met haar Hollandsch Weensch orkest, en Carmelo Vesio, tenor. Te 9.00 L. Speet over een pelgrimsreis naar Trier. Te 9.30 Microfoonvertelsel. Te 10.35 Vaz Dias. 11.00 Gramofoonplaten. Hilversum, 1875 M. V AR A-uitzending. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 VooV arb. i.d. Continu-bedrijven: J. Feitkamp (fluit), J. Vogel (piano), Hetty Beck (declamatie) en gramofoonplaten. 12.00 Kamerorkest „Amicitia et musica" od.v. Drukker. 2.00 Gramofoonplaten. 2.45 Causerie door M. Bonke. 3.00 Eddy Walis en zijn ensemble. 3.45 Zenderverzorging. 4.00 Eddy Walis en zijn ensemble. 4.40 Literaire causerie A. M. de Jong. 5.00 Vervolg orkestconcert. 5.30 Declamatie Jan Lemaire. 5.45 Concert door de Flierefluiters o.l.v. Ray Forest. 6.00 Dubbel-Mannenkwartet „Euterpe" o.l.v. A. Bak. 6.30 Vervolg orkestconceirt. 7.00 Vervolg zang. 7.10 Vervolg orkestconcert. 7.25 Vaz Dias en VARA-varia. 7.35 Uitz. uit Salzburg: „Die Zau'berflö- te", opera van Mozart. M.m.v. het Weensch Phil, orkest o.l.v. Walter en solisten. 8.40 Declamatie W. v. Capellen. 9.05 Vervolg operauitzending. 10.50 Vaz Dias. 11.0012.00 Gramofoonmuziek. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein en berichten. 12.20 Sted. orkest Oheltemham o.l.v. Cole. 1.05 Gramofoonplaten. 1.35 Commodore Grand-orkest o.l.v. J. Musoant. 2.35 Gramofoonplaten. nimmer een vaste voetring aan gehad, dan kan het komen door verwonding aan de kooi (kooiglaa-sjes). Zijn de pootjes bedekt door kalkachtige schubben, dan wijst dit op kalkmijt, 'welke de pootjes geheel kun nen verwoesten. In dat geval behandelen met jodium-tinctuur, de pootjes om den anderen avond daarmede penseelen. Kooi steeds grondig reinigen, na 14 dagen meestal genezen. N.B. Ringetjes voorzichtig doen verwij deren, liefst door erkend kweeker of vo gelhandelaar. V raag Mijn zuivere inkomsten zijn per jaar 2039.81, mijn aanslagbiljet luidt:* 2059.Waarom wordt 20 hooger ge- 3.05 Casino-club-orkest o.l.v. Kunz. 3.50 Midland Studio-orkest o.l.v. F. Can. tell m.m.v. C. Till (bariton). 5.05 Orgelspel Don Baker. 5.35 Kinderuur. 6.20 Beriohten. 6.50 Tennispraatje. 7.05 Zang door D. W. Jones (alt). 7.25 Fred Hartley's Novelty-kwintet m. m. v. C. O'Connor (zang). 8.15 Uit de Queen's Hall: BBC-Sympho. nieorkest en solisten (o.a. Marcel Dupré orgel), o.l.v. Sir Henry Wood. In de pauze om 10.00 Berichten. 10.50 Voordracht. 10.5512.20 BBC-dansorkest o.l.v. TT Hall. „R a d i o-P a r i s", 1724 M. 8.05, 12.20, 7.30 en 8.20 G-ramofoonpU- ten. Kalundborg, 1153 M. 12.202.20 Concert uit rest. „Wivex", 3.20 Omroeporkest oJ.v. W. Meyer-Ba. don. 5.205.50 Gramofonoplaten. 8.20 Oude dansmuziek d. h. Omroepor. kest. 9.20 Volksdansen d. h. omroeporkest a 1. v. Meyer-Radon. 10.20 Het Wiener Guitaar-Trio (viool- viola en guitaar). 11.2012.50 Dansmuziek. L a n g e n b e r g, 473 M. 6.25, 7.23, 8.23 en 11.50 Gramofoonpla. ten. 12.20 Populair concert. I.20 Werag-Kamer-orkest o.l.v. Keiper. 2.50 Gramofoonplaten. 5.20 en 6.20 Gramofoonplaten. 9.20 Dansmuziek o.l.v. Gaden en Eysoldk II.2012.20 Dansmuziek o.l.v. Gaden en Eysoldt. Rome, 441 M. 9.05 Uit Salzburg: O per-a „Die Zauher. flöte" van W. A. Mozart. B r u s s e 1, 338 M. en 508 M. 338 M.: I-2.20 Concert uit Antwerpen. 1.30 Omroepkleinorkest o.l.v. Lauwers. 5.20 Dansmuziek. 6.50 Sonateconcert. 7.20 en 8.20 Gramofoonplaten. 9.20 Concert uit Ostende. Hierna dans., muziek. 508 M.: 12.20 Omroepkleinorkest o.l.v. Lauwers. 1.30 Concert uit Antwerpen. 5.20 Dansmuziek. 6.35 Gramofoonmuziek. 7:20 „Die Zauberflöte", opera van Mo zart. Na afloopDansmuziek. Z e e s e n, 1635 M. 8.25 Reportage v. d. Duitsohe Abhletiek. kampioenschappen te Keulen. 8.35 Vroolijk programma. 9.20 Zie Langen berg. 10.20 en 11.05 Berichten. II-2012.50 Zie Langen'oerg (Dansmu. ziek. Gemeentelijk Radio-Distributiebedrijf te Leiden. 3de programma. 8.0012.20 Langenberg. 12.2020.15 Daventry. 20.15afl. North Reg. (Wijziging voorbehouden). nomen. Geen kinderen. Hoeveel bedraagt mijn aanslag personeele belasting? A n't woord Waarom uw aanslag ƒ20 hooger luidt dan u opgegeven hebt, kun nen wij niet beoordeel en. Reclameer bij den Inspecteur. De personeele belasting staat geheel los van het inkomen, en wordt berekend naar de huurwaarde van uw huis en de geschatte waarde van uw meu bilair. U moet begrijpen, dat wij dus niet kunnen zeggen, hoe hoog uw aanslag zal zijn. Voor vragen van rechtskundigen aard kan men zich persoonlijk tot onze redac tie wenden Dinsdag en Donderdag van 3—4 uur. FEUILLETON. Naar het Duitscb van PAUL OSKAR HöCKER. 45) XIII Een tweede, een derde briefkaart uit Londen brachten nadere bijzonderheden. Daarop^ kwam Eva's aardige, levendige, uitvoerige brief. ....„Neen, zoo iets heb je nog nooit ge zien.^ Stel je voor de bloemententoonstel ling in dep Dierentuin in Berlijn, waar oom Erck dien mooien prijs voor zijn orchi deeën kreeg en dat tien-, twintigmaal grooter. Het heele reusachtige Christal Palace één bloeiende, geurende, schitte rende bloemenzee. Tn het midden, bene den, een smal pad voor do bezoekers. En vandaar af. terrasvormig opstijgend, tot hoog op do galerijep, louter bloembed den, in allerlei schitterende kleuren. Over al er tusschen zijn smalle wandelpaden vrijgehouden. Van het oogenblik, dat de tentoonstelling 's morgens wordt, geopend tot. de sluiting om 6 uur, schuifelt daar een dichte menigte. Dan is er van deze deze bloemenzee natuurlijk niet zoo veel to zien als 's morgens vóór de opening, als er alleen maar rle exposanten zijn. Maar ik weet ten slotte niet. wat impo santer is. Als alle wandelpaden vol zijn met. menschen. als de bezoekers, opgewekt en vroolijk, vol ^©wondering elkaar op al- j lerlei attent maken pratende lachen, dan is de aanblik zoo kleurrijk en bewogen en interesant, dat men haast geen oogen ge noeg heeft om to zien en geen ooren om te hooren. En dan nog de muziek, die van de bovenste galerij klinkt en door de groote onen entrée kijkt men in den voor tuin, waar een menigte herfstbloemen in een schittering van kleuren en tinten ge plant zijn en daar verdrinet zich een kleu rige menigte wandelaars En de zon schijnt over de lichte parasols en de kleurige hoe den en lichte toiletten. Het is een feest van schittering en vroolijken gloed. En het gebouw van binnen heeft iets van het plechtige van een groote kerk. Tton van de aardigste dingen is. hoeveel do bezoekers te vracren hebben. Zoo kinderink soms.... en je hebt. er soms vreeselijk def tige oude hoeren bii Ze hebben bijna alle maal boekjes of blocnotes in de hand, maar je moet niet. denken, dat dat alle koplui of a centen zijn. O neen, dat is het groote publiek. De een heeft, een stadstuintje de ander een groot en villatniin, een derde bezit een groot landgoed, weer een ander houdt er een rosarium op na, een vischvijver of een daktuin en dan heb je nog de eenvoudige menschjes, die hun balcon met bloemen versieren of een kleine veranda hebben of zelfs maar een simpelen bloemenbak. En ze houdne allemaal evenveel van bloe men, kennen de soorten, de namen, letten op iedere nieuwe nuance. En de vreuede 1 als zoo'n jong meisje in helder witte jurk een nieuwe bloem ontdekt-! Direct, het. no titieboekje voor den dag en als het niet tè duur is, kan de exposant er op rekenen den volgenden dag een bestelkaart te ontvan gen! Ik heb vroeger nooit veel van de En- gelschen gehouden, maar sinds mr. Gabb mij in aanraking heeft gebracht met Dickens en Thackeray en vooral met het prachtige werk van Kipling, ben ik wel een beetje anders gaan denken Maar wat me vooral voor het Engelsche volk in neemt, dat is de groote, mooie liefde voor bloemen bij jong en oud. bij arm en rijk. Grootvader Troilo zal wel zwart kijken als hij dit leest Ons oorspronkelijk plan ora een eigen paviljoen in te richten is zooals ik al schreef, mislukte. Alleen maar een paar groote vereenigïneen hebben eigen pavil joens' Eerst was ik erg teleurgesteld. Hoe zouden we in deze zee van bloemen, van schitterende kleuren ons Vlammende Kat- ohen een beetje laten uitkomen Maar al op den ochtend voor de opening wist ik: ze zullen ons bloemetje niet. over het hoofd zien. Weet je, hoe ze het hier gedaan krijgen, om in deze reusachtige ruimte en in de massa's bloemen toch een bepaalde soort in het oog te laten vallen? Ze zet ten overal groote groepen bloemen in de zelfde kleur bij elkaar. En dan duiken uit het. dichte groen groote plekken wit of zee groen of goud-bruin of purper op. En we troffen bet buitengewoon, dat onze buren op de tentoonstelling, zoowel rechts als links en boven en beneden, alleen witte, sneeuwwitte tot roomkleurige anjers heb ben. Daartusschen vormt- onze bloemencol- lectie een groot, gloeiend eiland. Neen, het lijkt, wel 'n groote laaiende fakkel, als men onzen stand van beneden af ziet. En van boven, van de hoogste galerij gezien, lijkt het een stralende zonsondergang! Ik ben nog nooit zoo gelukkig in mijn leven geweest als in deze laatste dagen. En een Engelsch, dat ik in mijn gelukza ligheid gesproken heb.... Maar mr. Gabb vond, dat het niet eens zoo héél erg was. Maar ze begrijpen me toch allemaal, voor al als ik ze een beetje vriendelijk aankijk en hun het prospectus in de hand duw. dat mr. Gabb in het Engelsch heeft laten drukken. Ook de plaat uit de „Garten- welt" doet het uitstekend. Mr. Gabb is erg tevreden. De eerste prijs zal wel voor de rose noviteit van Dutton zijn. Het is de grootste anjer, die ik ooit gezien heb, maar de buitenste bloemblaadjes verkleu ren erg gauw en we amuseeren ons er mee. hoe het personeel voortdurend met scha ren in de weer is om ze af te knippen. Zoo iets hoeven wij niet to doen! Van de eerste honderd snijbloemen, die wij hier in hooge vazen hebben staan,'hebben we pas drie hoeven te vernieuwen. Ik denk dat ze in een winkel of een kamer twee weken kunnen staan zonder vorm en kleur te verliezen, als ze geregeld frisch water krij gen en bijgesneden worden. Gisteren heeft mr. Gabb een lang interview gehad met. een bekend plantkundige hier en vanoch tend stonden er groote stukken in de cou ranten. Ik stuur ze hierbij. Er is maar één blad, dat den naam juist gespeld hepft, de andere schrijven allemaal „Flaming Kate". Onder dezen naam zal uw schepping nu wel in het land der Britten bekend wor den. Dat we zeker den tweeden prijs krij gen, heeft mr. Gabb een paar uur geleden van Sir Robert gehoord. Zoodra het offi cieel is, stuur ik een telegram. Bestellingen komen zonder onderbreking binnen. Daar over schrijft mr. Gabb morgen. Hij is e- voor, om maar kleine planten to sturen. Hij vindt, dat in het zachte klimaat hier I nog wel in October buiten geplant kan J worden. In verscheidene deelen van Enge land vriest het vóór Januari of Februari heelemaal niet. Weet unog, hoe we in Mei in de ijsheiligennacht buiten met de ko- lenpannen in de weer zijn geweest? Hoe veel van die planten of stekken er van zouden er niet zijn die nu hier de bewon dering van de bezoekers opwekken Wat een heerlijk beroep is het bloemenvak toch. En zelfs van de tegenslagen leert men. Mr. Gabb zegt: vroeger was hij alleen maar een boer, maar nu krijgt hij het ge voel, dat hij het in het bloemenvak noe wel eens tot iets kan brengen. En dat heeft hij aan u te danken. Hij doet net alsof hij van de Duitschers niets moet heb ben, maar van de Duitschers, die hij heeft leeren kennen houdt hij heel veel. Dat heeft, hij mij vanochtend op zijn fijne hu moristische manier gezegd. Ik heb hem geantwoord, dat als ik daar ook bij inbe grepen ben hij me dat maar een beetje duidelijker moest laten merken, want dat deed hij helaas niet! Brutaal hè? Morgen, Zondag, is de tentoonstelling 's morgens gesloten. Mr. Gabb neemt, me mee naar de St. Pauls Kathedraal. Don derdag wordt de tentoonstelling gesloten. Maar het duurt nog wel een veertien da gen, voor we kunnen terugkomen, omdat nu pas het zakelijke gedeelte van onze w" begint. Mr. Gabb denkt dat. hii hier grif 50.000 exemplaren aan den man kan bren gen.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 10