wm Vlammende Katchen. DONDERDAG 10 AUGUSTUS 1933 DE LEIDSCHE COURANT Ï*WEEDE BLAD PAG. 8 GEMENGDE BERICHTEN TRAGISCH FAMILIEDRAMA. VROUW EN KIND VERMOORD, DAARNA ZELFMOORD GEPLEEGD. EEN" VREBSELIJKE ONTDEKKING. De Joh ah van Hoorn straat ie 's-Gra- venhage is gistermorgen in rep en roer gekomen door de ontstellende mededee- ling, davt het dienstmeisje van de familie J. 'W. A. v. H. van Na 31 aan de politie deed. Ontdaan van schrik deelde zij mede, het kind, mevrouw en mijnheer dood op bed te hebben gevonden, badend in het bloed. De Justitioneele dienst van de politic, afd. 0, snelde naar het perceel en vond de situatie zooals het meisje had verteld. De Geneeskundige Dienst, die eveneens gewaarschuwd was, kon geen hulp meer vorleenen. De dokter constateerde, dat. bij allo drie de slachtoffers de levensgeesten reeds geweken warm. Het meisje deelde omtrent de vondst het volgende mode: Gisteravond had mijnheer haar gezegd, dat hij eerst tegen den middag naar Nieu- wediep zou gaan (de heer v. H. was nJ. marineofficier) en dat hij daarom lang zou blijven slapen. Maar toen het meisje om halfelf gistermorgen nog niemand verschij nen zag, heeft bij aan de kamerdeur van mijnheer geklopt. Zij kreeg geen ant woord, beeft toen de deur opengedaan. De kamer was leeg, wel was bet bed besla pen. Vervolgens ia zij naar de kamer van mevrouw gegaan. Ook daar kreeg ze geen antwoord, maar toen ze daar de deur opende, wist zij niet wat zij zag. Daa.r la^ gen het kind, mevrouw en mijnheer met afgesneden hals. Toen zij *s morgens in de keuken was gekomen, had zij daar den ketel op het vuur gevonden en gevoeki, dat die nog warm was. Er scheen dus nog thee gezet te rijn. Nadat de Geneeskundige Dienst had ge constateerd, dat hier geen medische hulp mom kon baten, zijn justitie en politie aan het. werk getogen. Al spoedig bleek, dat de huiselijke om standigheden van de slachtoffers niet pret tig waren. Kennelijk had men hior te doen met dubbelen moord, gevolgd door zelf moord. Evenwel houdt de politie aJlo mogelijk heden open en zoekt zij nauwgezet na of er ook sporen zijn, die in een andere rich ting wijzen. Commissaris P. Kramer leidt het onder zoek. De Officier van Justitie en de Rech- ter-commissaris hebben rich persoonlijk van de situatie in huis op de hoogte ge steld. Hot gebeurde werd druk besproken in d eanders zoo rustige Joh. v. Hoornstraat. Nader wordt vernomen, dat een voor- loopig door de politie ingesteld onderzoek naar het drama in de Joh an van Hoorn- straat heoft uitgewezen, dat de heer H. eerst zijn vronw en zijn kind de hersens heeft ingeslagen en zich daarna met een revolver van kant hoeft gemaakt. Een familiekwestie de aan leiding. Omtrent het drama in de Joan van Hoornstraat kunnen nog de volgende bij zonderheden worden gemeld: Het staat vast, dat mevrouw H. en het zoontje gedood zijn, terwijl zij nog te bed lagen: zij moeten nog hebben geslapen. Het drama heeft zich vermoedelijk in den vroegen ochtend afgespeeld. Naast de lij ken van de vrouw en het kind lag dat van den heer H., met een revolver in de hand, terwijl een deken er overheen lag. Blijk baar heeft hij de deken gebruikt, om het geluid van de schoten te dempen. Twee schoten zijn gelost uit de revolver, waar van het. doodelijk schot door de mondholte van don heer H. is gegaan. Yan de aanleiding tot het. gebeurde is met zekerheid niets bekend. Er zijn papie ren gevonden, waaruit iets hieromtrent zou kunnen blijken. Men dient dan ook wel haast aan te nemen, dat men te doen heeft met een spontane daad, die niet vooraf be raamd is. Intusschen schijnt wel te mogen worden aangenomen, dat de aanleiding in een familieaangelegenheid valt te zoeken. De dienstbode, meenend dat de heer H. naar Den Helder was vertrokken, heeft, toen niemand te voorschijn kwam, tusschen 11 uur en half 12 aan de deur van de slaap kamer geklopt. Toen niemand echter open deed, trachtte zij de deur te openen, doch deze bleek met een knip aan den binnen kant afgesloten. Zij heeft daarop een chauffeur van de garage Joan van Hoorn, welke zich in het benedenperceel op no. 39 bevindt, gewaarschuwd. Deze is met haar medegegaan en heeft de deur openge broken, waarna de drie lijken werden ge vonden. Onmiddellijk is toen de politie gewaar schuwd en hebben zich commissaris Paré, de Officier van Justitie mr. J. U. Polman en de rechter-commissaris mr. Polis ter plaatse begeven tot het instellen van een onderzoek. De lijken zijn gistermiddag naar het Zie kenhuis Zuid wal overgebracht voor het justitioneel onderzoek. De luit. ter zee le klasse H. is vroeger adjudant van den minister van Defensie geweest en commandant van den torpedo- bootjager waarmee minister Deckers inder tijd een reis naar de Middellandsehe Zee heeft gemaakt. Sinds eenigen tijd was de heer H. weder aan het Departement van Defensie in algemeenen dienst verbonden. Hij stond bij zijn superieuren zeer goed aangeschreven en niets deed vermoeden, dat hij een dergelijke vreeeelijke daad zou bedrijven. Men vermoedt, dat hij in een vlaag van verstandsverbijstering heeft ge handeld. Dat het gebeurde in de geheele stad groot opzien heeft gebaard is begrijpelijk. Vooral in de omgeving van het huis, waar de tragedie zich afspeelde, werd deze druk besproken. MOORD TE BERCHEM. WERKL00ZE IN EEN WEILAND VERMOORD GEVONDEN. Gistermiddag omstreeks 4 uur werd in een weiland in de Gem. te Gerohem bij Oss, de 20-jarige G. de Bie, wonende aan den Berohemeohe weg te Oss vermoord gevonden. Hem waren de hals en de beide polsen doorgesneden. De politie heeft on middellijk een uitgebreid onderzoek inga- steld. Nader wordt gemeld Omtrent den moord nabij Oss vernamen wij nader, dat het lijk op een zeer eenzame plek is aangetroffen. Het slachtoffer ver toonde meseteken in de hals, in de borst en in een der armen. De man wae sinds gis teravond vermist. Men neemt aan, dat de moord tusschen 11 en 1 uur vannacht neeft plaats gehad. Waarschijnlijk was de B. in het bezit van een fiets, doch deze is niet gevonden. Aan zelfmoord wordt niet ge dacht, omdat men op het lijk een geheel onbebloed mes heeft aangetroffen. De politie van Oss en Berohem hebben een uitgebreid onderzoek ingeeteld, onder leiding van de burgemeesters dezer ge meenten. Het slachtoffer was werkloos en tewerk gesteld bij de werkverschaffing bij de Maas werken. Hij was ongehuwd. Een arrestatie, In verband met den moord op den 20-ja- rigon G. de Bie heeft de politie in den loop van den avond gearresteerd de 28-ja- rige P. de Bie uit Oss, een neef van den verslagene. Deze moet Dinsdagavond omstreeks elf uur nog in het gezelschap van het slacht offer vertoefd hebben. De politie heeft hem in het ziekenhuis met het lijk van den vermoorde geconfron teerd. Verdachte had enkele schrammen aan z*n handen en gericht, zoodat men ver moedt dat voor het voltrekken van het drama een vechtpartij heeft plaats gehad. De vermoorde jonge man ia op beest achtige wijze afgemaakt. Het lijk vertoonde messteken in hals, borst en schouder, er- wijl een polsslagader wae doorgesneden. Naar bloedsporen tusschen de struiken uitwijzen, moet het slachtoffer nog ge tracht hebben op te staan en zich voort te sleepen. Daar in den zak van den verslagene een gesloten mes werd gevonden, wordt de ver onderstelling gemaakt, dat hij niet in de gelegenheid is geweest, zich te verdedigen. Burgemeester P. Baudoin van Berghem was met het Parket uit 's Hertogenbosch spoedig ter plaatse tot het instellen van een onderzoek. Op het terrein van den moord hadden hartverscheurende tooneclen plaats, toen de ouders van den vermoorden jongen man bij het lijk van hun zoon kwamen. Het lijk is naar het ziekenhuis te Oss overgebracht De politie heeft onmiddellijk een uitge breid onderzoek ingesteld, maar tast tot nu toe nog volkomen in het duister. De moord heeft onder de bevolking van Berghem diepe ontroering gewekt. Naar „Vooruit" meldt is de politie over gegaan tot arrestatie van een drietal per sonen, waaronder een familielid van den verelagene welke aan een streng verhoor werden onderworpen. Zij ontkennen echter iets met de zaak uitstaande te hebben. Omtrent het motief tot de misdaad gaan allerlei geruchten. Hoogstwaarschijnlijk is minnenijd aanleiding tot dit drama. Do politie zet met kracht het onderzoek voor",. LIEFDESDRAMA TE NIJMEGEN. ZIJN MEDEMINNAAR 000DGE- STOKEN. Gisteravond omstreeks zeven uur heeft de 30-jarige broodbakker Rodie, uit Rot terdam, die tijdelijk te Nijmegen woont den 30-jarigen Coenen na een woordenwis seling in het huis van zekere mej. Jansen in de Bottelstraat, die door beiden be mind werd, met een mes in den rug ge stoken en gedood. Het slachtoffer is per politiebrancaid naar het ziekenhuis overgebracht. De dader liep na zijn misdaad met ge opend mes door de stad en begaf zich rechtstreeks naar het politiebureau, waar hij zijn daad bekende. ERNSTIGE BOTSING TUSSCHEN MOTORRIJWIEL EN AUTO. De motorrijder gedood. Gisteravond had op den Rijksweg onder de gemeente Maasbrdcht een ernstige bot sing plaats tusschen een luxe auto afkom stig uit Den Helder en een motorrijder, komende uit Maas-bracht. De bestuurder van het motorrijwiel, zekere Meder, werd met zware verwondingen naar het hospi taal te Roermond vervoerd, waar hij in den loop van den avond- overleed. De duorij der, zekere K. bekwam een ernstige arm en beenfractuur. De auto werd zoo goed als geheel vernield. De bestuurder be kwam wonder boven wonder geen letecL KIND DOOR AUTO GEDOOD. CHAUFFEUR, DIE DOORREED, ACHTERHAALD. Din» edagavond te circa -half zeven kwam met groote vaart een auto over den rijks weg uit 's-Hertogenbosoh in de richting Tilburg. Onder de gemeente Berkel-Eneohot ter hoogte van den zijweg, die naar laatstge noemde dorp voert, was het driejarig dochtertje van den rijwielhersteller H. Smetser, die ongeveer daar ter plaatse aan den Boschweg woont, aan het spelen. Het kindje werd door de auto gegrepen en meegesleurd. De kleine werd op slag gedood. Zonder zijn vaart ook maar eenigszins te verminderen reed de be stuurder verder, doch ooggetuigen van het ongeval konden aan de terstond gewaar- UIT DE RADIOWERELD Programma voor Vrijdag 11 Aug. Huizen, 296 M. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoonplaten. 11.30 Halfuurtje voor zieken en ouden van dagen. 12.15 Lunchconcert door het Adamsch Salonorkest. In de pauze gramofoonpla ten. 2.00 Orgelooncert door Evert Haak, met gramofoon-intermezzo. 4.20 Tweede en derde acte van de opera „Rigoletto' van Verdi (gramofoon) 5.30 Land- en tuinbouwhalfuurtje. 6.00 Gramofoonplaten. 7.15 Dr. A. de Vries over „Bolivar, de bevrijder van Zuid-Amerika". 7.35 Gramofoonplaten. 7.45 Concert door het KRO orkest o.l.v. Pierre Reinsards, als gastdirigent. 10.25 Vaz Dias. 8.40 „De man die bezuinigt" van Henri Eerens. 9.45 „De séance" van H. B. Kranz. 10.25 Vos Diaz. 10.30 Populair concert door het KRO- orkest. 10.45 Gramofoonplaten. Hilversum, 1875 M. 8.00 VARA, 12.00 AVRO, 4.00 VARA, 8.00 VPRO en AVRMO, 11.00—12.00 VARA. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. VPRO. 10.15 Declamatie J. Lemaire. 10.30 Trio Guaroni oi.v. L. Cohen. 11.00 P. J. Kers: Onze keuken. 11.30 Vervolg Trio-concert. 12.00 Gramofoonplaten. 12.30 Kovacs Lajos en zijn orkest en gra mofoonplaten. 2.30 P. J. Sahenk: Vijanden van onzen tuin. 2.50 Gramofoonplaten. 3.15 Zang door Fr. Toutenel. A. d. vleu gel: E. Veen. 3.45 Gramofoonplaben. 4.00 Orgelspel J. VogeL 4.30 Kindoruur. 5.00 Gramofoonplaten. 6.00 De Flierefluiters o.Lv. R. Forest. 6.40 Dra. P. Kuin: Plan-productie. 7.00 Vervolg orkestconcert mm.v. E. Philipee (zang). 8.00 Causerie door ds. W. Wegerif (VPRO). 8.30 Uit het Kurhaus te Schevenangen. Residentie-orkest oi.v. C. Sahuricht. In de pauze om 9.00 lezing. 10.00 Vrijz. GodscL Persbureau. 10.05 Vas Diaz. 10.15 Declamatie door J. H. Eekhout. 10.45 Gramofoonplaten. 11.0012.00 Gramofoonplaten (VARA). Daventry, 1564 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, berichten. 12.20 Orgelspel C. H. Trevor. 1.05 Rutland Square en New Victoria orkest o.l.v. Austin. 2.05 Midland Studio-orkeet o.l.v. F. Can- tell. 2.35 Gramofoonplaten. 3.20 Sohotsoh Studio-orkest o.l.v. Da-ines m.m.v. A. Carmiohael (bariton). 4.35 E. Colombos orkest. 6.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. schuwde marechaueees nog een signale ment van den wagen opgeven. Het was een groote Duitsche wagen dien men gemakkelijk kon herkennen zoo- da t hij bij zijn tocht door Tilburg in de richting Breda ook werd opgemerkt. Door dat het signalement ter 6tond aan de po litie te Breda was doorgegeven, slaagde men er in den wagen en den bestuurder nog denzelfden avond aan te houden in de gemeente Zundert. Door de marechaussee te Tilburg wordt het verder onderzoek ge leid. Nader vernemen wij nog, dat toen de 6.50 Eugene Pini's Tango-orkest mm.v. Th. la Gaw (zang. 7.50 „Sailor Shanties" m.m.v. het Radio koor o.l.v. Dalmaine, W. Parsons (bariton) en E. Lush (piano). 8.20 Badio-Militair-orkest olv. B.W.O' Donnel mm.v. E. Barker (alt). 9.20 Berichten. 9.40 „There's More Magic in the Air", re vue van J. Maodonell en H. Temple Abady. 10.40 Piano-recital door L Gray. 11.10 Voordracht. 11.1512.20 Dansmuziek. „R a d i o-P a r i s", 1724 M. 8.05, 12.50, 7.40, 8.20 en 9.05 gramofoon- platenooncert. Kalundborg, 1153 M. 12.202-20 Concert u. h. Bellevue-Straud hotel. 3.205.20 Omroepsorkest en solisten oi.v, MeyerRadon. 8.50 Radio-atrijkorkest oJ.v. Meyer-Ra don. 9.10 Gramofoonplaten. 9.20 Muzikaal hoorspel. 10.40 Omroeporkest o.l.v. Meyer-Ra Jun. 11.2012.50 Dansmuziek door Erik Tu. xen's Band en Piano-Trio. Langenberg, 478 M. 6.25 Gramofoonplaten. 7.23 Concert uit Bad Oeynhaueen o.i v Ladewig. 10.25 en 11.50 Gramofoonplaten. 12.20 Concert o.Lv, E. Kloss. 1.20 Concert. 5.20 Hans Haae (piano) en E. Loock (so praan). 6.20 Weragkamer-orkeet o.l.v. Keiper. 8.25 „Mit einen heiteren einen nas- aen Auge". 10.1511.50 Concert mm.v. cembalo, viool, cello en fluit. B o m e, 441 M. 8.35 Gramofoonmuziek. 9.36 Operetteconoert. Brussel, 338 en 508 m. 338 M.t 12.20 Gramofoonplaten. 1.30 Omroepkleinorkest o.l.v. Lauwere. 6.20, 6.50 en 8.20 Gramofoonplaten. 9.20 Hoorspel. 9.45, 10.30, 10.45 Gramofoonplaten. 508 M.: 12.20 Omroepkleinorkest oi.v. Lauwers. I.30 Gramofoonplaten. 5.20 Dansmuziek. 6.35 Gramofoonplaten. 6.50 Cabaretliedjes. 7.10 Gramofoonmuziek. 8.20 Gramofoonmuziek. 9.20 Concert uit Knocke. Hierna 'ans- muziek. Z e e s e n, 1635 M. 8.20 „Stunde der Arbeit". 8.50 Populair concert door Eugen Sonn-, tag en zijn orkest. In de pauze: Vroolijke voordracht. 10.20 en 11.05 Berichten. II.2012.20 Dansmuziek. Gemeentelijk Radiodistributiebedrijf te Leiden. (3e Programma). 8.0012.00 Langenberg. 12.00—19.50 North Reg. 19.50afl. Luxemburg. (Wijziging voorbehouden). rijks veld wachter te Zundert den wagen aanhield en in beslag nam, de bestuurder bij het eerste verhoor het wilde doen voor komen, alsof het kind zich midden op den weg had bevonden. Hij erkende het meis je gezien te hebben, doch gaf verder slechts onsamenhangende verklaringen. Met den in beslag genomen auto, welke afkomstig bleek uit Sleeswiik, begaf men zioh 'a avonds nog naar de plek des on- heils. Onder leiding van burgemeester Panis werd ter plaatse een onderzoek in gesteld en het geval gereconstrueerd. De bestuurder werd in arrest gehouden. FEUILLETON. Naar het Duitsch van PAUL OSKAR HöCKER 44) Viktor hield de tonden opeengeklemd. Hij wilde door geen beweging van zijn ge zicht laten merken, dat hij van de mora liteit van den heer Rispeter oen gansch ander idee had dan de burgemeester. „Ik heb nog één verzoek", zei hij. „Als u al het materiaal bij elkaar hebt, wilt u dan zoo goed zijn aan juffrouw Lutz direct een juiste uiteenzetting te geven van den werkelijker gang vaa zaken Ik vind het een buitengewoon hinderlijke gedachte, door haar voor zoo*n gemeen e daad te worden in staat geacht." „Dat spreekt vanzelf, meneer Troilo. Het zal waarschijnlijk vandaag nog kun nen gebeuren." Op don terugweg werd hij voortdurend gekweld door de vraag, waarom grootva der juist hem, als den eenige van de drie die er voor in aanmerking kwam, voor den aanstichter had gehouden Waarom niet rijm stiefmoeder, die hij toch nooit had kunnen uitstaan? Waarom niet Rispeter, waardoor de verwijdering tusschen de bei de families toch pas onherstelbaar was ge worden Leefde in den ouden man zulk een blinde, onverzoenlijke haat juist te gen hem? Wat had hij hem dan eigen lijk gedaan In een gedrukte stemming liep hij ver der. Bij het hek zag hij achter de heg de ap- pelboomen met hun breed e takken in grootvader^ tuin. Tegen de gele en brui ne en paarse herfsttinten van de zonne bloemen en de rudbeckia en de herfstas- ters, die hoog opgeschoten waren, stak verweerd-wit de muur van het kleine huisje af, waar zijn grootvader woonde. Sinds verscheidene jaren had' hij de kleine woonkamer niet meer gezien, waar op de kast een paar dozijn appels lagen te rijpen. Hand in hand was hij er dikwijls met Ivatchen binnengekomen, ofschoon ze wisten, dat grootvader in een verschrikke lijk humeur was, omdat hij weer twist had gehad met Viktor'6 ouders. En toch gelukte het hun kinderlijke bru taliteit dan altijd weer een paar lekkere appels en een vriendelijk woord van den ouden man los te krijgen, gevolgd door 't bevel om gedrooge pruimen te gaan sor- teeron. Want aan dit verantwoordelijke werk was meestal een feestmaaltijd onder vier oogen verbonden Er overviel hem een soort, heimwee naar den geur van de appelen in de klei ne, vriendelijke kamer. Ach, had hij nu maar hand in hand met zijn aardige, lieve kameraad van toen daar kunnen binnenkomen en den kindersohrik uit zijn stoute-kinderjaren goeden dag kunnen zeggen en zijn hart eens bij hem uitstorten Had hij zijn eigen leven soms niet bedor ven En wiens schuld was het? De zijne aJleen Er kwam een koppig protest in hem op: Grootvader had werkelijk deze smadelijke verdenking tegen hem gekoesterd hi een, dat wilde hij geen u/ur langer op zich laten zitten. En zoo gebeurde het dat Viktor Troilo het welbekende tuinpoortje opende tingeling ging het, net als bij den kruide nier aan den overkant, maar alleen een beetje schriller en spoedig daarop voor de deur van grootvaders kamertje stond. Grootvaders kamertje met de gezellige oude leunstoel bij het raam. *de enorme kist, waarin hij zijn reusachtige zwarte sigaren bewaarde en waaruit Viktor in zijn jongensjaren er maar één en die nog maar half gerookt, had, grootva ders kast, waarop de appels rijpten Koekoek, koekoek De oude klok wae er dus ook nog altijd. Viktor klopte aan en de scherpe oude stem kraaide: „Binnen!" Hij zat in zijn leunstoel. Het beeld van jaren her. Alleen had hij nu een stok naaet zich, om soms als het noodig was, bij het opstaan op te stounena „Goeden middag, grootpapa." Balthazar Trolio zei geen woord. Hij rekte zijn hoofd op zij zijn hals was lang en dun, de scherp naar voren stekende neus snoof in de lucht en het was een booze blik, die de kleinzoon uit de oogen van den grootvader opving. Langzaam kwam Viktor naderbij. „Neemt nn me niet kwalijk, grootpapa, dat ik zoo maar mij n kom binnenvallen. Maar ik m o e t ii spreken." Weer zwijgen. Dan kwam er een zacht gefluit over de lippen van den ouden man. De innerlijke opwinding zocht een uitweg. „Eruit!" schreeuwde hij dan plotseling. En snel stond hij op. De stok met harde be- wegingen op den grond stampend, kwam hij een paar passen in de richting van zijn onwelkomen bezoeker. Vol grimmige haat staarde hij hem met zijn groote, strenge, met bloed-beloopen oogen aan. „Ik kom alleen maar om n een verkla ring te vragen." Balthazar Troilo knikte hoonend. „Je wilt me zeker komen vertellen, dat jij niet de aanstichter bent van dien boeven streek." „Ja, grootpapa." „Ik ben niet van plan aan te hooren, wat voor nieuwe leugens en schurkenstre ken jullie drieën nu weer uitgebroed heb ben. Begrijp je roe? Versta je me? Een fijn heer ben je, hoor je. Niet alleen, dat. je het meisje laat zitten. Neen, nadat het a-rme ding zichzelf omhoog gewerkt heeft, nadat ze met hard ploeteren en vlijt en liefde en toewijding vooruit gekomen is, daar licht je haar een beentje, dat. dat smedige stel haar alles afsnoepen kan.." ,Het ia niet waar, grootpapa.... ik ameek u „Je snavel zul je dicht houden, hoor je. Jij bent bent de ergste van ze allemaal Want jij draagt nog de verantwoordelijk heid voor den eerlijken naam van je va der en je grootvader. Wat zijn de anderen Vreemde eenden in de bijt! Daar heb ik niks mee te maken. Maar in plaats, dat jij probeert door fatsoenlijk te werken vooruit te komen, inolaats dat je probeert met haar op een lijn te komen, daar ga je heen en stuurt een jongen galeiboef uit juJllie nobele affaire en er wordt inge brokeno jij, jij, jij „Eén woordje grootpapa schreeuwde Viktor vol vertwijfeling, pogend den woor- den vloed van den ouden man te overstem men. „Hoor me toch even aan: de jongen heeft toch straks bij den commissaris al les bekend „Bekend heeft-ie, wat jij hem hebt voorgekauwd, jijeen gemeene bent ben je, een slecht mensohWoedend hief hij den stok op „Ga uit mijn oogen „U moet me aamhooren Toen suisde de stok met vreeeelijke kracht op Viktor's hoofd neer. Hij zag een roode golf voor rijn oogen komen...» daarna werd het diepen nacht om hem heen. Balthazar Troilo stapte koud en star en onbewogen het roerlooze lichaam voorbij. Rechtop stapte hij den tuin in en hervatte zijn werk, alsof er niets gebeurd was. Al leen zijn handen beefden. En toen hij op zijn stok wilde steunen, voelde hij zijn rechterhand machteloos. Maar direct merkte hij: het was de stok. die den dienst weigerde, want die had bij den slag een breuk gekregen. „Nu hebben ze allebei, wat ze toekomt» zei hij tevreden tot zichzelf. „En dezen knaap komt het nog eerder toe dan dien van onlangs." Terwiil hij groef en schoffelde en spitte, kwam Katarina door de tuinpoort bracht een kaart uit Londen mee. Van Eva. Ze las hem voor en lachte De oude man luisterde zwijgend. Het was. alsof hij er niet zoo met zijn gedach ten bij was als anders. Maar waar zijn ce- daehten dan wel waren, daar kwam Ka tarina niet achter. Geen r-o«-d zei hij van het bezoek. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 6