W t fa DONDERDAG 10 AUGUSTUS 193c DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 |p( BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 10 Aug. 1933, medegedeeld door bet Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De BildA. Hoogste barometerst.: 767.1 te Valentia. Laagste barometerst.744.3 te Nordöy-an. Verwachting tot den avond van 11 Aug.: Matige tot zwakke wind uit Noordelij ke richtingen, meost half bewolkt, weinig of geen regen, iets warmer overdag. Vooral in het Westen van hot waarne mingsgebied is de barometer gestegen, zoodat zich thans over het Zuiden van do Britisohe Eilanden een hooge drukrug uit strekt, die via ons land en Zuid-Duitsch- l&nd verband houdt met 'n maximum over Oostenrijk. In het Noord-Westen is de ba rometer nog sterk stijgende, ook in IJs land. In dit geheele hooge drulcgebied is de wind zwak; in IJeland melden alle rijf stations windstilte, wat wol een bijzonder heid mag heeten. Het weer i« in het hooge drnkgebied overal goed, in ons land is de Lucht, tijdelijk wat betrokken, dooh deze bewolking zal morgon wel afnemen. In Zuid-Frankrijk en bijna geiheol Duitaoh- land zijn de temperaturen gestegen. In Scandinavië bleef de depressie-toestand nog steeds aanhouden. Het is er slechts regenachtig weer met krachtige winden, de temperatuur is er weer gedaald. Voor onze omgeving mag op goed, niet al te warm vrij zonnig zomerweer gerekend war den. LUCHTTEMPERATUUR. Temperatuur des middags te half drie 19.8 gr. a LICHT OP VOOR FIETSERS ML: Van Donderdagna/midcLag 9.06 uur tot Vrijdagmorgen 5.05 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: op Vrijdag 11 Augustus voorm. 7.14 uur en nam. 7.36 uur. WATERTEMPERATUUR: Zweminrichting Hooge Rijndijk om 7 uur 24.— gr. 0. Zweminrichting „De Zijl", om 7 uur: 23.gr O. Vrouwenbond. Sedert hot begin der vacantia vermaken do schoolkinderen zich allerkostelijkst op de speelplaats. Er zijn reeds enkele dagen geweest, waarop niet minder dan 60 kinderen present waren. Door don landbouwer Z. werden ze reeds tweemaal verblijd met een groote mand peren. Laten wij hopen, dat dit voorbeeld navolging vindt. De uitgaansdag is be paald op 28 Augustus. Voor kinderen on der 10 jaar is de prijs f 1,per gezin. Voor kinderen boven 10 jaar is de prijs f Lper persoon. Auto in brand. Op de Dammekant geraakte plotseling een auto in brand Met behulp van blusohmiddelen waren de vlammen vrij spoedig gedoofd. WOERDEN. Bedevaart naar Kevelaer. 'A.s. Za terdag des morgens om acht uur vertrekt de jaarlijk6che bedevaart naar Kevelaer om daar weer drie dagen in 't genade oord van Maria door te brengen, 't Gezel schap zal Maandagavond weer in Woer den arriveeren. Kaartjes zijn nog steeds aan de pastorie verkrijgbaar. Polowedstrijden. A.s. Vrijdagavond te half act. hebben in de zweminrichting aan de Nieuwendijt 2 polowedstrijden plaats ten bate van het plaatselijk Crisis- comité. Allereerst zullen de W. Z. C. en Forel-adspiranten elkaar bekampen, waar na 2 combinaties bestaande xrit spel van de eerste elftallen van onze plaatse lijke poloclubs W. Z. C. en Forel tegen el kaar uitkomen. De wedstrijden worden opgeluisterd door het flnitistencorps „De Vriendschap". De combinaties zijn als volgt, samengesteld A-ploeg: doel: G. Rchoonman (Forel), echter: M. Nap (W.Z.C.), 0. Oskam (Fo rel), Adr. v Vliet (Forel), voor: C. v. Dol- deren (FnrelY, T. v. Muyen (W.Z.C.), Arie v. Vliet (Forel). B-ploeg: doel: T. v. d Houwen (W.Z.C.) jW. Meyers W.Z.C.), Griffioen fW. Z. C.), voor: H. de Pater (Forel), P. Zuidam (W. Z. C.), C. v. Vliet (Forel). Twee zeer sterke combinaties, die on getwijfeld 'n fraaie polodemonstratie zul len geven. De spelers zullen individueel ook zeker hun uiterste best doen, daar doz© wedstrijd tevens bedoelde i« als selec tiewedstrijd ter verkrijging van een Woer- densch team, dat op Koninginnedag een sterke tegenstander uit de N. Z. B. zal ontmoeten, 'n Groot, aantal toescouwers is deze avond waard, niet in 't minst om 't- mooie doel, dut beide vereonigingen arich hierbij stellen. BOSKOOP. Kiesvereeniging. De R.-K. Kiesver- eeniging Boskoop, heeft op Dinsdag 8 Aug. j.l. con algemoeno ledenvergadering gehouden in het R.-K. Verenigingsge bouw. De voorzitter, de heer Th. A. Houdijk, opende deze vergadering met een woord van welkom. De notulen der vorige vergadering wer den onveranderd vastgesteld. Ingekomen is een circulaire van de R.-K. Kamercen trale, waarin wordt verzocht over te gaan tot candidaat-stelling. De voorzitter licht dit schrijven nader toe, en deelt mede, dat liet bestuur heeft gemeend, de aftredende leden te moeten voordragen, n.l. de heeren H. Bader, Sas- sneheim, H. E. J. Bank, Hoogmade, A. C. van Berkel, Wassenaar, mr. H. J. M. H. Bolsius, Leiden, J. P. van Broukelen, Woerden, Th A. Houdijk, Boskoop, J. Kortekaas, Lisse, J. 0. J. v. d. Leeuw, Pijnacker, H. J. van Mil, Zoeterwoude en G. A. M. Weck, Gouda. De vergadering stemde hiermede in. Vervolgens kwam aan de orde het oan- dida-at-stellen van afgevaardigden naar don Partijraad. De voorzitter deelt mede, dat het be stuur wil voordragen de heeren: Th. A. Houdijk Boskoop, P. Heemskerk, Leiden, A. J. Donker, Gouda, B. N. Loerakker, Hillegom, F. C. J. v d. Eerden, Lisse, H. C. A. M. Rchölvinck, Nootdorp en Verkleij, Sassenheim. Van deze heeren was bericht ontvan gen, dat zij een eventueel© benoeming zouden aanvaarden. De heer Brand stelde voor een jonge kracht voor te dragen n.l. de heer H. J d. Pol te Bodegraven, wat na gehouden stemming werd verworpen. Het voorstel van het bestuur werd aan vaard. Bij de rondvraag bracht de heer Brand tor sprake de noodzakelijkheid va.n in grijpen der regeering inzake de verschil lende maatregelen tor oplossing van de vraagstukken voot binnen- en buitenland. De heer van der Staak merkt op, dat door verschillende organisaties van werkgevers en werknemers een sociaal Economisch Urgentieprogram is samengesteld en den betrokken. Minister is voorgelegd. Men zou kunnen volstaan, de Kamerleden te zoeken, de voorstellen krachtdadig steunen. De heer Mathot brengt tor sprake de uitslag van de verkiezing als een teleur stelling en drinct er op aan de volle aan dacht van de R.-K. Staatspartij hierop te doen vestigen. Niets meer aan de ordte zijnde werd de vergadering gesloten. ZWAMMERDAM. GEMEENTERAAD. De raad kwam in vergadering bijeen. Afwezig waren wethouder Hoogondijik eh do heer Koning. De notulen werden goed gekeurd. Het verzoek van den Commissa ris der Koningin om 25 per veldwac-h tér beschikbaar te stellen voor het vol gen van een politie-cursus deed een uit gebreide discussie ontstaan. Het voorstel van B. en W. om 25 be schikbaar te stellen ten behoeve van den jong-sten veldwachter werd met 2 tegen 3 stemmen verworpenvóór stemden heeren Van Muiswinkel en Edelman. Op voorstel van B. en W. werd z. h, de pensioengrondslag van den heer J. 1 telaan als gemeentearts in Wijk D bepaald op 90. Tot leden van de commissie tot het nazien van de gemeenterekening wer den benoemd de heeren Edelman, Koning en Van Vliet. Bij de rondvraag vestigde de heer Van Vliet de aandacht op een nachtlantaarn bij het Patronaategebouw, welke reeds een 3-tal weken niet gebrand heeft. Een en ander zal ter kennis van het Electri- citeit-sbedrijf worden gebracht. De heer Linschoten informeerde of de overeenkomst tot stichting eener radio-centrale reeds in orde is gekomen. De voorzitter ant woordde, dat door de „M.T.D.O." de door den Raad gestelde voorwaarden aangeno men zijn. De heer Edelman informeerde naar de bevoegdheid en verantwoordelijk beid van de brandmeesters. Hierna slui ting der vergadering. SPORT WATERPOLO L. Z, C. II l-S. V. H. II 1—3. L.Z.C. kwam met vier invallers in de volgende opstelling uit (v.l.n.r.): doel Munting; achter: N. Overdevest, Planjer, Tegelaar; voor: N. Ouworkerk, Meijeraan, Verhaar. De wedstrijd ging voor de Lei denaars verloren, door een gebrek aan schotvaardiheid er is bijna geen goed schot gelost der voorhoede, terwijl Overdevest en Tegelaar de vrij snelle S.V.H.'ers niet voldoende in bedwang kon den houden. Met een goed goed schot uit het midden van het veld, opende 8.V.H. de score. Bij een corner op het Rotterdam- scho doel, kreeg Overdevest den bal en deze speler schoot van diahtbij door de handen van den keeper heen (11). Met dezen stand brak de rust aan. Na de rust verknoeide de Leidsche voorhoede nog eenige kansen, terwijl v. d- Ros en Oh. Tordoir reap, rechts- en linksvoor na vrij gezwommen te rijn, ieder nog éénmaal voor 8. V. H. te doel puntten. De stand is de res. 3de klasse C isf gesp.gew.gel.verl.dlpt. pnt. ZIAN 7 6 0 1 24—15 12 S. V. H. n 8 4 0 4 23>14 H.Z. on P.O. III 8 4 0 4 12—18 Maas II 7 3 13 11—13 L. Z. 0. IH 8 116 8—18 3 Evenals L.Z C. II en IV heeft het derde zij het dan met iets betere cijfers de competitie op de laatste plaats beëindigd. Erg va«J «ïcces heeft L. Z. C. dit jaar niet ZEILEN OM DEN ZILVEREN JOL. De Watersportvereniging „Loosdrecht" wint den wedstrijd. Gister zijn de teamwedstrijden op den Al- ster te Hamburg om den „Zilveren Jol" be ëindigd. In het totaal-klassement werd de Watersportver. „Loosdrecht" eerste met 24 punten. 2. Hamburger Segelolub 19 pnt. 3. Norddeutseher Regatta Verein 20 pnt. De uitslag van de laatste race luidt: 1. B. Herwig (Norddeutseher Regatta Verein) met „Plisch" in 1 uur 13 min. 2. Jan Maas (Watersportvereeniging Loosdrecht1') met „Moritz" in 1 uur 13 min. 3. F. Völker (Hamburger Segel Club) met „Amarant". A. F. Gallé (Watersportvereeniging „Loosdrecht") met „Max" eindigde op de zesde plaats. Er stond matige wind. In 1930 werd do „Zilveren Jol", een spe ciale prijs, gesticht door den heer J. J. Maas te Hilversum, voor het eerst gewon nen door de „Watersport-Vereeniging „Loosdrecht'*, in 1931 door de „Norddeut seher Regatta Verein" en in 1932 door de „Hamburger Segelclub". ATHLFTIEK ESTAFETTELOOP „DWARS DOOR ALPHEN". Om verschillende redenen is $de datum van deze Estafetteloop, welke vastgesteld was, tijdens de feestelijkheden op 31 Aug., thans vervroegd tot op 17 Augustus as. Deelgenomen wordt door de A.V.V. „Al phen'', „Alpphia" en A.tR'.C. elk met twee ploegen, terwijl de Sportvereeniging D.O.S. met één ploeg uitkomt. WANDELSPORT LEIDSCHE SPORTCLUB „L. S. C." De 30-km. marsch. Inschrijvingen voor de 30 km. marsch der Leideche Sportclub kunnen geschieden bij de heeren: Jac. v. d. Linden, Voorz, Driftstraat 13; G. C. Philippo, Penningm. Borneostraat 46 en Joh. v. d. Linden, Bree- straat 19. Extra prijzen worden beschikbaar ge steld voor de grootste groep, de verstko- mende groep en de grootste Damesgroep. Voorts voor elke vereeniging van 10 pers. en leider. Sluiting inschrijving 26 Aug. a.s. WIELRENNEN RECORDPOGING VAN VAN HOUT MISLUKT. Hij kreeg bandenpech. Gisteravond heeft de bekende renner Jan van Hout op de Roermondsche wieler baan een poging gedSun om het met 42.282 K-M. op zijn naam staande Nederlandsche uur-record te verbeteren. Na 17 min. en 5 sec. moest van Hout wegens bandenpech opgeven. Hij had toen 62 ronden gereden en 12 K.M. 680 M. en 55 c_M. afgelegd. Vaq Hout zal binnen acht dagen een nieuwe pogng op de Roermondsche wielerbaan doen. LAWN-TENNIS CRICKET Ajax—Old Zuoz Boys. Gisteren speelde Ajax op eigen terrein tegen de Old Zuoz Boys, een elftal, be staande uit oud-leerlingen en leeraren van een kostschool uit Zwitserland. Alle moe- speleniden zijn Engelschen. De gasten had den reeds eenige wedstrijden in ons land gespeeld en gewonnen van Te Werve, Haarlem, van een sterk H.C.C.-team, waar in oa». jhr. W. v. d. Bosch meespeelde en van een V.R.A.-elftal, waarin W. v. Gle- rum uitkwam en dat versterkt was door hot meespelen van L. Sodderland, den be kenden H.C.C.-bowler. Geslagen werden de Engelschen niet, zoodat verwacht kon worden, dat de Leidenaars ook verliezen zouden. Dat nu is niet gebeurd, en wel voornamelijk door uitstekend batten van de Ajaxieden. De Zuoz Boys trokken het eerst naar de wickets en scoorden 296 runs. Het leeuwenaandeel in deze score had Amon, die een mooie, maar niet kanslooze century (119) maakte. Deze batsman is een speler met reputatie, want eenige weken gele den heeft hij samen met den beroemden Hobbs de innings geopend voor de county Surrey. In de dubbele cijfers kwa men verder: C. Hill met 52, Cook met 39, Patterson met 15 en Kaminga met 12 runs. Bowlingcijfers Ajax: A. Wempe 550 K. v. Kuyk 2—19, G. Lob 1—55, C- Sohiidel 151 en J. Dupon 166. De inning® der Leidenaars bracht op 210 runs voor het verlies van 8 wickets. Afgesproken was dat gespeeld zou wor den tot zes uur. Met den laatsten bal, die gebowld werd, viel het wicket van K. Kuyk, maar toen had Ajax nog een wicket in handen, dat van mr. v. Breen. Deze kwam dus niet aan bat. De H.B.S.-speler van Katwijk, die het Ajax-elftal sterkte, werd topscorer met 62 runs. Op hem volgden Wempe met 44, v. Kuyk met 31, Dupon met 31, Meijer met 14 en Dozy met 12 runs. Bowlingcijfers Zuoz Boys: Hall 473, Fieller 361, Darki 243 en Cook 08. Het resultaat van deze ontmoeting was dus e?n mooie prestatie van Ajax! PAARDENSPORT DE DUITSCHE INTERNATIONALE KAMPIOENSCHAPPEN. Zege in het gemengd- en damesdubbelspel. Wat de resultaten van eergister be treft, zoowel Mevr. DrosCanters als mei Rollin Couquerque leden in het dameeen kelspel een nederlaag. Miss Dearman (En geland) sloeg mej. Rollin Couquerque met 64, 64, terwijl mevr. DrosCanters van Hilde Krahwinkel (Duitechl-and) verloor met 75, 6—3. In ihet gemengd dubbelspel wonnen mej. Rollin Couquerque en Dr. Dessart van mej. Hedne en Gotts oh e w-ski (DuitsohLand) met 6—2, 6—1. De andere resultaten luidden: Heerenenkelspel Von Cramm sL Stalios 57, 64, 63, 6—2. R. Menzl si. dr. Deseart 75, 64, 61. Malecek si. dr. Heitman 63, 63, 6L Itoh sl. Jacobsen 61, 26, 62, 75. 8aoth el. Jaeneoke 60, 63, 63. Nunoi el. Siba 26, 64, 26, 63, 6—4. d'Ostiani sl. Frenz 86, 79, 63, 63. E. Mezel sd. Puncec 63, 60, 75. Damesenkelspel Adamoff sl. Stammers 6—3, 6L Stuck sl. Ulsstein 6—2, 64. Miss Dearman el. mej. Rollin Couquer que 64, 6—4. Hilde Krahwinkel sl. mevr. DrosOan- ters 7—5, 6—3. Weihe sl. Trede 61, 6—1. Schomburgk sl. Pitman 36, 63, 6—4. Henrotin sl. Lyle 63, 36, 63. Payot sl. Von Ende Pflugner 61, 63. Damesdubbelspel Payot en Adamoff el. Ullstein en Heine 6—4, 6—3. Stuck en Sander el. Deutsoh en Rost w. o. Gemengd dubbelspel: Dearman en Ritchie el. Von Ende Pflug ner en Lund 62, 62. Mej. Rollin Couquerque en Dr. Deeaart el. Heine en Got-tschewaki 62, 61. In het dames dubbelspel behaalden gis teren Mevr. DrosCanters en mej. Rollin Couquerque eveneens een overwinning op Kallmeyer en Weihe, die zij sloegen met 6—1, 6—4. De eindstrijd in het dameeenkelspel gaat nu tusschen de dames Henrotin, Sohom'burg, Stuck en Krahwinkel, in het heerendubboLspel tusschen SatohNunoi, NourneyEiohner, DeesarbFrenz Tuc-keyTinkler. INTERNATIONAAL SPRING CONCOURS TE DUBLIN. Nederland wint den eersten prijs. In het gisteren gehouden internationale springconcours voor officieren behaalde het Nederlandsche équipe den eersten prijB. De Zwitsersche ruiters bezetten de tweede plaats. Hierop volgde Ierland op de derde en vierde plaats, terwijl Frankrijk vijfde werd. In het persoonlijk klassement werd rit meester Schummelketel eerste. Omtrent het bezetten van de eerste plaats van ritmeester Schummelketel bij het Internationale militaire springcon cours te Dublin vernemen wij nader, dat hij hiervoor met den Zwitser, majoor Kuhn, een zwaren strijd geleverd heeft. Nadat beiden acht sprongen gemaakt hadden en daarbij eenzelfde aantal punten behaald hadden, werd overgesprongen en werd we derom door beiden het parcours foutloos afgelegd. Daar het paard van ritmeester Schummelketel „Ernica", een betere stijl had en de sprongen gemakkelijker maakte, werd door de jury aan onzen landgenoot den eersten prijs toegekend. Er waren in totaal 35 deelnemers. POSTDUIVEN LeiJfccoe Combinatie van Postduiven- liefhebbers. Wedvlucht vanaf Vilvoorden (België) met jonge duiven, welke volgens radiobe richt om 7.30 uur gelost werden met Zuid- Westenwind. In concours waren 195 jonge duiven. De afstand varieert van 136.66 K.M. tot 138.25 K.M. waardoor nogal eenige plaatsverschuiving naar voren komt. De volgorde is aldus: F. de Haas 1, 8 14; A. Molenaar 2; J. J. Lam on 3; A. v. d. Made 4, 7, 24, 30; J. P. Fazel 5, 37; J. Flipo 6; P. v. Egmond 9. 11, 19; J. W. v. Duuren 10, 22, 32; H. L. Duijm 12, 34; A. v. Po lanen 13, 20, 35; Chr. v. d. Pluym 15, 16; G. v. Dorp 17; Jac. Krekelaar 18; G. A. L. v. d. Reijden 21; A. N. Erades 23, 27; H. Tegelaar 25; W Gijsman 26, 33; A. C. v. Dorp 28, 29; J. J. Mulder 31; A. A. Fisseur 36; G. F. Fisseur 38; L. de Romeijn 39. Ie duif geconstateerd om 9 uur 21 min. en 51 sec. en maakte een snelheid van 1201.1 K.M. per uur. De 39ste prijswinner om 9 uur 55 min. en 49 sec. en maakte een snelheid van 937.2 K.M. per uur. De le aan gewezen duif voor de 10 serieprijzen was van den heer A. Molenaar, welke hiermede 20 punten behaalde. STADSNIEUWS STAKING IN DE GROENTE CAMPAGNE. Bij de N.V. Fabriek van Verduurzaamde Levensmiddelen v.h. L. E. Nieuwenhuizen is het eergisteren tot een conflict f men, waardoor ongeveer 30 vrouwen den arbeid hebben neergelegd. Naar haar meening waren de Laatst aangekomen snij- boonen kleiner dan voor dien, waarom zij de directie verzochten het loon per 100 kg. te verhoogen. Toen deze eiscb niet werd ingewilligd, legden zij het werk In haar plaats heeft de directie toen meisjes en vrouwen uit Katwijk aangeno men, die echter door de staaketers op niet al te vriendelijke wijze werden ontvangen. De politie heeft echter spoedig inge; pen, zoodat geen verdere incidenten, voor deden. Gemeentelijke Aankondigingen. Rijkskeuring van hengsten. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gelet op de Circulaire van de Gedepu teerde Staten der Provincie Zuid-Holland, den 25sten Juli4 Aug. 1933, B. No. 6105/92 (2e afd.) G.SN. 157; Brengen ter kennis van belanghebben- den, dat de gewone Rijkskeuringen van tot dekking bestemde hengsten in het na jaar van 1933 voor Zuid-Holland zullen ge houden worden te: Kedichem op 24 Augustus, voor type tuigpaard Rotterdam op 25 Augustus, voor type trekpaard Middelharnis op 26 Augustus, voor type trekpaard Dordrecht op 25 Augustus, voor type trekpaard. Daarbij vestigen zij de aandacht van be langhebben de voor zooveel noodig op den inhoud van de artt. 21 tot en met 29 van het Koninklijk Besluit van 14 Aug. 1922 (Staatsblad No. 493), welk Koninklijk Be sluit voor belanghebbenden ter Secretarie der gemeente, Rapenburg 12 (Kamer No. 3) ter inzage ligt. Tevens worden de belanghebbenden er op gewezen, dat de inschrijvingsbiljetten voor de keuringen op vrachtvrije, schrifte lijke en onderteekende aanvragen aan eige naren en houders van hengsten door den Secretaris der Provinciale Regelingsoom- missie, den heerf P, Oly, Frankenslag 400, te 's-Gravenhage, zullen verstrekt worden. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. SPLINTER GZN., Weth. lo.-Burgemeester. VAN S TRI JEN, Seoreta-ris. Leiden, 10 Augustus 1933. Irir lat, 1 «ie Zit ie LEIDEN. De avond-, naeht- en Zondagdienet der apotheken wordt van Maandag 7 tot en met Zondag 13 Aug. a.s waargeno men door de apotheken: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, tolef. 502 en D. J. van Driessum, Mare 110, telef. 406. DE PROCESSIE DER LEIDSCHE WERKL00ZEN NAAR N00RDWIJK. Gisteren mocht ik deelnemen aan deze proceesie, die onder leiding van het wak kere R. K. Werkloozen Comité reeds voor de tweede maal gehouden werd, en gaarne zou ik tot geheel katholiek Leiden willen zeggen, hoe mooi ik die bedevaart heb ge vonden, Werkloozen, dat zijn mensohen,1 die zoowel naar de ziel als naar het lichaam in grooten druk zijn. Het Comité heeft dan ook door de dagorde van deze bedevaart de deelnemers in beide opzichten eens har telijk willen verkwikken. Geestelijke ver kwikking: die werd geboden in de Hoog mis en de Sacramentsprocessie, en op het Martelveld, waar ook gepreekt werd; en de lichamelijke verkwikking: die werd be reikt met een zeer groot getal stevig be legde broodjes, een nog grooter getal kop pen koffie, en een paar schuimende potten bier (per man wel te verstaan), waarvan er een genoten werd na een frissche wan deling Iang6 het strand. Ook werd niet ver geten, dat het een tevreden man is, die goed rooken kan. Het was mooi. Men had die honderd zestig stoeren mannen ge knield, dat is als symbool van hoe zij door het leven geslagen zijn, op het martelveld moeten zien bidden om uitkomst-; men had eens moeten zien hoe waardig en daarom prettig him ontspanning was. Nog maals: het was mooi. Slechts een ding was niet mooi: dat deze dag aan het Comité, voor hoe weinig het ook op allee beslag kon leggen, heel wat geld kostte. Wie wil thans ter eere van St. Jeroen en tot profijt van zijn ziel de spreekwoordelijke rol ver vullen van den goeden verstaander, die maar een half woord noodig heeft? KAP. DORBECK. VERLAGING TAXI-TARIEF. Met ingang van heden zijn de tarieven verlaagd, welke in rekening worden ge bracht door de taxi-ondernemers, die met vergunning een standplaats innemen op het Stationsplein. Zooals bekend wordt- bij de prijsberekening onderscheid gemaakt tuesohen het grondgebied van Leiden met het gedeelte Oegstgeest, dat begresnd wordt door den Leidschen Straatweg, En- degeesberlaan, Rhijngeester Straatweg, Oranjelaan, Charltote de Bourbonlaan en tWarmonderweg, en wat buiten buiten dit z.g. „taxi-gebied" valt. Wanneer de ritten vanaf het Stations plein zich niet verder uitstrekken dan tot de grenzen van het „taxi-gebied", wordt steeds tarief I- toegepast-, ongeacht of men al dan niet met- dezelfde auto naar het Station terugkeert. Volgens dit tarief be draagt de aanslag van 500 Meter f 0.20, terwijl elke 500 Meter verder den prijs verhoogt met f 0.05. Laat men zich tot buiten het „taxi-gebied" brengen en keert men per zelfde gelegenheid terug, dan heeft, de berekening ook plaats volgens ta rief I. Wanneer men niet per zelfde gele genheid terugkeert, wordt tarief II toege past, d.w.z. 250 M. aanslag f0.20, elke 250 Meter verder f 0.05. Wachten berekend tegen f 1 50 per uur. Een rit naar het Diaconessenhuis kost thans f0.30, naar de Heerenstraat bij den Zoeterwoudsche Singel f 0.35, ongeacht het aantal personen, dat vervoerd wordt. Handelsregister K. v. K. |W ij z i g i n g: 4492. C. Filippo, Leiden, Haarlemmerstraat 252. Slagerij. Wijz. Uit-geoef. bedr. in: Rund-, kalfs, en var kensslagerij en fijne vleeschwaren.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 2