WOENSDAG Ballon-Reclame DINSDAG 8 AUGUSTUS 193. DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 8 Aug. 1033, medegedeeld door het £011. Ned. MeteoroL Instituut te De Bildft. Hoogste baromotcrst.: 765.9 te Brest. Laagste barometerst.: 743.6 te Stensele en Haparanda. Verwachting tot den avond van 9 Aug.: Matige tijdelijk toe- nemende Westelijke tot Noord-Westelij- ke wind, meest zwaar bewolkt, later waarsoh ij nl ijk op- klarend, aanvanke lijk nog kans op eenige regen, waar schijnlijk iets koe ler. Tn het Zuid-Westen bleef het maximum standhouden. Over het geheel Noordelijke deel van het waarnemingsgebied heerscht eohter een depreesoe-toestand. Het lage drukgebied, dat gisteren met zijn kern na bij IJsland lag, trok Oost-Zuid -Ooe t w aar te en bracht- gisteravond nabij de fthetlands en m Schotland zware baroineterdalingen. Er werd verwacht dat deze luohtdrukver- anderingen zich in Zuid-Oostelijke richting zouden verplaatsen, doch zij schijnen in den loop van den nacht minder intensief geworden te zijn en zich meer in Oostelij ke richting te hebben bewogen. Een diepe depressie-kern ligt thans nabij Zuid-Noor- wegen. Zij vertoont een secundaire uitloo- por over Denemarken. Het stormt over de Shetlands, terwijl krachtige winden over de Faroer, Schotland, Zuid-Noorwegen en Zuid-Zweden waaien. Over Frankrijk en Zuid-Ehiitschland heereoht nog mooi zo merweer, met licht bewolkte hemel en hoo- ge temperaturen. Over onze omgeving is met toenemende bewolking de tempera tuur gedaald. Do vooruitzichten zijn onze ker. Er bestaat eenige kans op regen en een matige tijdelijk toenemende Westelijke of noord-westelijke wind. De periode van zomersch warm weer schijnt echter wel voor eenige dagen afgeloopen te zijn. LUCHTTEMPERATUUR. Temperatuur des middags te half drie 20.4 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS «.a.; Van Dinsdagnamiddag 9.10 uur tot Woensdagmorgen 5.00 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: Woensdag 9 Aug. voorin. 5-55 uur en nam. 6.14 uur. WATERTEMPERATUUR: Zweminrichting Hooge Rijndijk om 7 uur 24.gr. O. Zweminrichting „De Zijl", om 7 our: 22.5 gr. O. BINNENVAART. Regeling nacht- en Zondagsrust Van 12 Augustus af zal de gewijzigde O.V Ü.-vaarreg©iing inol. Zondags- en nachtrust bindend zijn. In hoofdzaak omvat deze regeling de volgend© voorsahriften: 1. dos morgens vóór 5 uur plaatselijken tijd mag geen sleepreis worden aangevan gen,* 2. dos Zaterdags na 2 uuor mag geen •leepreis worden begonnen; 3. op Zondagen en erkende Christelijke feestdagen mag niet worden gevaren; 4. tusschen 's avonds 6 en 's morgens 8 uur moet 9 uren onafgebroken nachtrust worden gehouden; alleen te Torneuzen mag deze naohtrust in twee gedeelten worden gesplitst, te houden vóór en na de schutting 5. bijzondere hulpverleening aan in ge- mar verkeerenden is immer toegestaan; verdere afwijkingen in zeer bijzondere ge vallen zijn alleen mogelijk met speciale vergunning van de O. V. S. SCHRIFTELIJKE CURSUSSEN STAATSINRICHTING STAATHUIS HOUDKUNDE EN SOCIOLOGIE. Door hot Oentraal Bureau der K.S.A. te Leiden zullen gedurende de wintermaan den evenals in vorige jaren weder schrif telijke cursussen georganiseerd worden in Staatsinrichting, Staathuishoudkunde en Sociologie. De cursussen zullen aanvangen 15 Sep tember a.s. Voor hen, die zich op de meest goed- koope en gemakkelijke wijze van elk dezer onderdeelen op de hoogte willen stellen is dit een uitgezochte gelegenheid. Aangezien het vorig jaar de deelname tè groot is geweest zullen dit jaar slechts een beperkt aantal cursisten worden toegela ten. Aan het einde van den cursus wordt een examen afgelegd en bij slagen een diploma uitgereikt. Inlichtingen worden gaante verstrekt door het. Centraal Bureau der K.S A. te Leiden, Steenschuur 17. Bij aankoop van slechts 50 ct. een bij zonder mooie en groote ballon cadeau. De voorraden zijn nog aangevuld met eenige zeer mooie en voordeelige FABRIEKSPARTIJEN. Alles wordt nu voor spotprijzen uitverkocht Haarl.straat 130-136 R.-K. BOND VOOR GROOTE GEZINNEN. Zaterdag word, zooals gemeld, in Odeon te Zwolle do Centrale Raadsvergadering van den H.K. Bond voor Groote Gezinnen, onder voorzitterschap vaji den heer J. W. F. v. Meegeren geopend. In een welkomstwoord van den heer mr. Hermans, voorzitter van de afd. Zwol le, wees deze op hetgeen to stand is ge bracht in de 15 jaren van het bestaan van den bond, zoowel materieel als ideëel. Aanwezig waren 60 afdeelingen verte genwoordigende 12.726 leden. De voorzitter, de heer v. Meegeren, bracht in zijn openingswoord welkom aan de vertegen woord wigers van de Fransche en Belgische Bonden en herinnerde aan de stichting te Nijmegen van den Ned. R.-K. Bond voor Groote Gezinnen thans 15 jaren geleden. Onder groote instemming deelt spreker mede, dat. de loterij een saldo heeft opge bracht van f 10.000, waarvoor spr. het echt paar Kray hartelijk dank bracht. Is hot ledental in de laatste 10 jaren gegroeid van 10.000 tot 20.000, van Zwolle moet thans dc victorie beginnen onder de leuze: Onder Gods Zegen vooruit; op naar de 30.000 gezinnen Bericht van verhindering was ingeko men van den heer mr. A. E. baron van Voorst tot Voorst, commissaris der Konin gin in Overiisel. Het jaarverslag van den secretaris werd goedgekeurd evenals het financieel verslag. De heer H. 0. M. Wijffels bracht verslag uit over het Bondsorgaan, waarbij hij me dedeelde door omstandigheden gedwon gen te zijn, het redactioneel leiderschap van het orgaan te moeten neerleggen. De voorzitter roemde het werk van den heer Wijffels, hem dank brengend voor hetgeen hij van 1925 tot heden heeft ge daan voor „Het Gezin". Als opvolger van den lieer Wijffels werd op voorstel van het hoofdbestuur benoemd de heer drs. Jos. de Boer te Den Haag. De verdere afhandeling der agenda werd tot den tweeden dag verdaagd. Pater Justin us Jansen O.F.M. hield een rede over: „Wat willen we met onze Franciscaansche gezinsactie V' Waar de F ran ci soaansehe geest leeft, daar vindt ge het goede gezin. Uit de massa goede gezinnen, rijst vanzelf op het herstel van Kerk en Staat. De bond van groote gezinnen zal alles moeten doen om den Franciscaanschen geest in practische daden te doen leven. Goede leden van de Derde Orde zullen de beste leden, van den bond voor groote gezinnen zijn. Spreker stelde voor, dat de Bond in- voere: le. gezinsdagen, d.z. dagen •uitsluitend gewijd aan het gezin (°P Kerstmis, Pa- schen, verjaardag van vader en moeder) en geen reisjes, sport of ander vermaken 2e. gezinsuren, d.z. uren, waarin alle leden in het gezin bijeen moeten zijn 3e practische middelen om den Fran ciscaanschen geest toe te passen. Bestuursverkiezing. Alle aftredende leden van het hoofdbe stuur, de heeren ir. B. J. B. Reuser Nijme gen, J. M. H. v. d. Ven, Heerlen, H. C. M. Wijffels, Den Bosch en drs. Jos. de Boer, Den Haag, werden bij acclamatie herko zen. Den Haag werd aangewezen als plaats voor de volgende vergadering. Na een gemeenschappelijken maaltijd werd door de afdeeling Zwolle een feest avond aangeboden. Zondag werd de Centrale Raadsverga dering voortgezet. Na opening der vergadering hield de heer H, C. M. Wijffels 's-Bosch, een korte inleiding over rioht-lijnen ten opzichte van reductie voor groote gezinnen van electrci- citeits-, gas- en watertarieven. In deze richtlijnen wordt erkend, dat de commercieele eischen der gemeentebe drijven zóó zijn, dat niet beneden kostprijs geleverd kan worden, en daarboven een matige winst geoorloofd is te achten, doch daarnaast die prijsregeling ook rekening moet houden met de maatschappelijke si tuatie der afnemers en met name de leve ring aan groote gezinnen tegen geredu ceerde prijs mogelijk moet worden geacht. Van bestuurszijde zal de letterlijke tekst dezer richtlijnen gepubliceerd worden. Voorstellen van de afdeelingen. Het resultaat der besprekingen is ge weest, dat het hoofdbestuur zal ijveren voor reductie op de weggeldbelasting in Noord-Brabant voor de groote gezinnen. Bij bespreking van maatregelen ter be scherming der publieke zedelijkheid aan strand en water, werd op voorstel van den heer Hare voet aan 't- hoofdbestuur opge dragen er bij den minister van Justitie op aan te dringen, dat de zedelijkheidswet- ten scherp zullen worden toegepast. Bij do discussie werd in een .enkele plaats de afzijdige houding van politie en zelfs van een katholieken burgemeester gelaakt. Een voorstel van de afd. Schiedam werd de grondslag voor een voorstel van het bondsbestuur om ten huize van den secre taris een Centraal Bureau te vestigen en een kracht toe te voegen aan den secre taris voor arohief en ander werk. Arnhem stelde voor een studiecommissie te benoe men, welke rapport zal uitbrengen over de mogelijkheid van de stichting van een Centraal Bureau te overwegen Aan deze commissie kan ook de studie van andere aangelegenheden worden opgedragen. Nadat 20 sprekers het woord hadden ge voerd, werd vertrouwen in het hoofdbe stuur uitgesproken en conform het voor stel van dat bestuur besloten. Kinderente en kinder toeslag. Aan het hoofdbestuur was gevraagd een juiste en duidelijke uiteenzetting van zijn gewijzigd standpunt inzak© kinderrente en kindertoeslag. De voorzitter antwoordde, dat ten op zichte van dit vraagstuk 1919 een belang rijk jaar is geweest, want toen kwam de commissie, die in studie had het gezins- loon, met de conclusies gereed. Die com missie waa van oordeel, dat voor personen in overheids- en in particulieren dienst kindertoeslag hoogst noodzakelijk was door stichting van een rijkskinderfonds, in aansluiting aan de sociale wetgeving. Voor personen, die in lonodiensb zijn, zou een door de overheid gesubsidieerde vereeniging gesticht moeten worden. Wel werd gebracht scherper te laten uitkomen, dat toeslag moet gegeven worden ook aan boeren en middonstanders, doch deze ge dachte vond destijds geen algemeenen bij val. Tot nog toe is bereikt, dat het Rijk, sommige gemeenten en zeven van de 11 provinciën kindertoeslag kennen. Van de 30.000 arbeiders, die kindertoeslag genie ten, zijn er 15.000 in particulieren dienst. In totaal geniet 5 pet. van de arbeiders in Nederland kindertoeslag. Voor boeren en middenstanders is tot nog toe niets ge daan. Spr. ontzenuwde de bezwaren tegen invoering van kinderrente. De eenigst houdbare zou kunnen zijn, dat de kinder rente bevat een loondrukkend element. Spr. ontvouwde een systeem volgens welke berekend naar verhoudingen in een ge zond Katholiek landsdeel, gezinnen met 2 kinderen 3/4 pet. van bun inkomen beta len, met 1 kind 11/2 pet., zonder kinderen 2 1/4" pet. en vrijgezellen 3 pet. Hiermede kan een rijkskinderrentefonds gesticht worden. Deze cijfers hebben betrekking op een landsdeel waar 40 pet. der belastingbe talers ongehuwd zijn, en 30 pet. gehuwd doch zonder kinderen. Dit stelsel heeft zeer groote voorde el en, vooral ook voor gezinnen, waarvan de vader komt te over lijden. De commissie-Romme kon dit. breede standpunt, niet aanvaarden, en wilde zich bepalen tot toeslag voor loonarbeiders. De staatspartij huivert voor een algeheele sta-atsbemoeiintr. Maar vraagt spr., is on danks verzet de leerplichtwet ook niet gekomen, en niemand zal deze zegenrijke wetgeving thans willen missen. Het kindertoeslag-stelsel verschilt prin cipieel met ons kinderrente-stelsel. Tegenstanders zouden voordeel kunnen trekken uit het versohil, en daa-rom heeft spr. er van afgezien een minderheidsrap port in te dienen. De R.-K. Staatspartij staat het kinder- toeslagstelsel voor (dus toeslag alleen voor loontrekkenden) met de toezegging, dat het kinderente-stelsel zou moeten gelden voor kleine boeren en kleine middenstan ders. Over dit thema ontspon zich een uitvoe rig debat. Tenslotte werd aangenomen de conclu sie, dat de Centrale Raadsvergadering ken nis genomen heeft van het standpunt van den bond terzake kinderrente, maar dat ter bereiking van het doel meegegaan zal worden met de conclusie van de commis sie-Romme. De verder ingediende voorstellen kwa men, gezien bet vergevorderd uur niet in behandeling. Na uitvoerige bespreking werd de be grooting voor 1934 vastgesteld met een totaal in ontvangst en uitgaaf van f 17.800. DE VOLKSKRANT. Naar de „Prov. 's Hert. Crt." verneemt worden de bureaux van het dagblad der R.K. Arbeidersbeweging „De Volkskrant" met ingang van 1 Januari 1935 gevestigd te Utrecht. Het blad, dat thans in Den Bosch wordt uitgegeven, zal dan gedrukt worden op de eigen drukkerij van het R.K. Werklieden verbond. STADSNIEUWS WERKL00ZEN-BEDEVAART NAAR N00RDWIJK. Morgen zullen de werkloozen ter bede vaart gaan naar Noordwijk. De tram vertrekt te 8.45 uur van de Ko- re vaar straat, de bedevaartgangers moeten hun deelnemerskaart medebrengen. Alle deelnemers wordt verzocht te stem pelen tusschen 8 uur en 8.30 uur in het Bondsgebouw. Proviand behoeft men niet mede te no men, aangezien het Bondsbestuur voor het middagmaal zal zorg dragen. De bedevaartgangers zullen te ongeveer 5 uur hier ter stede terugkeeren. Voor 'het examen F rans oh, Lo. ge slaagd de heer M. H. Matze. LEIDSCHE PROCESSIE NAAR KEVELAER „Bouw mij hier een bidkapel", zoo sprak eens de H. Maagd tot den braven Katholiek Buschman en in dat bevel lag opgesloten het verlangen onzer goede Moeder om op die plaats bij het zoogenaamde hagelkruis te Ke- velaer op bijzondere wijze te worden vereerd. Nadat genoemde Buschman aan het verlangen van Gods Moeder had voldaan, stroomde jaar lijks duizenden pelgrims naar de zoo wonder lijk aangegeven plek en het nederige Kevelaar werd weldra een alom bekend genadeoord. Op 22, 23 en 24 Augustus a.s. vertrekt de Leidsche Processie weer naar Kevelaar, om daar Maria weer op geheel bijzondere wijze te vereeren. Zou het nog noodig zijn tot deel name aan deze jaarlijksche Bedevaart op te wekken? Als men bedenkt, dat daar de H. Maagd wordt vereerd onder den titel van Troosteres der Bedrukten, dan is het zeker een voor dezen crisistijd zeer geëigende en buitengewoon aan te bevelen devotie, om naar Kevelaar ter bedevaart te gaan. In Kevelaar toch kunnen wij zoo vertrouwelijk tot ons al ler Moeder bidden, daar kunnen wij al onze nooden en zorgen met haar bespreken, in Ke velaar kunnen wij door hare bemiddeling zoo veel van den goeden God verkrijgen, daar komen wij zeker door Maria tot Jezus. En de stoffelijke bezwaren, ach die worden zoo gemakkelijk overwonnen. De geestelijk- beid van Kevelaar verzekerde dat er voor moeilijkheden der regeering niet de minste vrees behoeft te bestaan; hetgeen ook reeds geblehen is bij Bedevaarten die vóór ons hun jaarlijksch bezoek aan het genadeoord brach ten. De spoorwegmaatschappij verminderde weer de reiskosten, zoodat die weer belangrijk min der zijn dan verleden jaar, toen zij reeds zoo veel gedaald waren. Gezien dus de betrekkelijk weinige stoffe lijke zorgen, die de reis vraagt en de over- gioote geestelijke goederen, die ons in Keve laar wachten, durven wij allen aan te sporen de komende Bedevaart mede te maken. Gaat mede op bezoek bij onze lieve Moeder Trekt uit naar Kevelaar, naar het oord, waar Maria als Troosteres der Bedrukten be reid is ons te ontvangen en met moederlijke liefde ons zal troosten en bemoedigen, waar wij door Maria zooveel van Jezus, Haar God- delijken Zoon kunnen en zullen verkrijgen. Onze offers en tijd en geld, blijmoedig en ter eere van Maria gebracht, zullne zeker dui zendvoudig worden beloond, want het is nog nooit gehoord, dat het vertrouwen op Maria onbeloond bleef en God laat zich nooit in edelmoedigheid overtreffen. R. K. Athletiek- en Sportver. Rood Wit. Voor zeer belangrijke punten verwacht de Rood-Wit propagandaclub alle leden en juniorenleden a.s. Donderdagavond in Bie- siot's lunchroopi Steenstraat 55, te 8 uur. Aller opkomst ten zeerste gewensoht. Eenige plannen, welke in bewerking zijn, zullen worden bekend eemaak±s Tuinfeest „Sancta Veronica". Een ieder zal zich dit tuinfeest, het welk de Ver. Sanota Veronica organiseer de tot versterking van de kas nog herin neren en met pleizier aan de gezellige avonden terug denken. Ook het bestuur zal hieraan immer een prettige herinnering blijven bewaren, ten le om de aangename samenwerking tus schen de dames en heeren en ten 2e om 't mooie batig saldo, wat het in de kas mooht deponeeren! Het bestuur is dan ook van groote dank baarheid vervuld en voelt zich gedrongen allen zoowel medewerkers (sters) als be zoekers (sters) van deze plaats hartelijk dank te betuigen. Begunstigd door schitterend weer wa ren 't succesvolle dagen, wat alleen door Uw aller hulp en steun kon bereikt wor den. Speciaal nog een woord van dank tot alle leden van de Ver. V.E.S., die op 'n buitengewone wijze hebben en waarmede 't prettig werken was. Verder onze hartelijke dank aan de redactie van de L. Crt., die ons bereidwil lig hare plaatsruimte afstond en aan al degenen, die ons vele en mooie prijzen deden toekomen! God zal 't U loonen! Handelsregister K. v. K. Wijziging: 3067. G. Stigter. Leiden, Hoogewoerd 132. Slagerij. Wijz. uitgeoef. bedr. in: rund-, kalfs- en varkensslagerij, annex fijne vleeschwaren. Nieuwe inschrijving: 6233. Jan Haak. Voorschoten, Papelaan 11a. Lood- gietérs-, fitters- en sanitair bedrijf. E.: J. Haak, Voorschoten. De muziekvereeniging „P. C. en L.", di recteur de heer M. Bolderdijk zal Vrijdag a.s. (11 Augustus) het concert verzorgen voor den Bond van Leidsche Harmonie en Fanfare Vereenigingen. Het concert zal gegeven worden in het Plantsoen (Musis Sacrum) 's avonds 8 uur precies. Stoelen zijn te huur tegen de geringe prijs van vijf cent. Bij eventueel uitstel door slecht weer zal dit op de bekende wijze worden medege deeld. Programma: 1. Ohant de Gloire. marsch, Z. Bajus. 2. Zeram, ouverture, H. Mora- tin. 3. Souvernir de Campine, fantasie. 4. Secret de Spinx, ouverture Simphonique, C. Cadenne. 5. La Dame Blanche, fantasie Boieldien. 6. Marsche des fumes gardes, V. Wammers. 7. Le Secret de 1a Bohémien ne, ouverture, R. Masserd. 8. Le Moulin sur la Fensch, a/ubade, N. Werkmeister. 9. La Primarosa, wals, B. Sal ion. 10. Chez ma tante, fantasie, Jan Bat. Gemeentelijke Aankondigingen. B. en W. van Leiden brengen ter kennii van belanghebbenden dat de aangifte voor het tweede toelatingsexamen voor het Gymnasium en de Hoogere Burgerschool voor Meisjes moet geschieden schriftelijk vóór 31 Augustus a.j. J. SPLINTER Gzn., Weth. loco-Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 5 Augustus 1933. GEMEENTELIJKE KWEEKSCHOOL VOOR ONDERWIJZERS EN ONDERWIJZERES- SEN TE LEIDEN, OUDE VEST 35 Afdeelingen B en C. De cursus voor de hoofdacte (afd. B.) vangt san den 5den September e.k. Uitsluitend schriftelijke aanmelding vóór 1 September, waarvoor formulieren gratis aan de school verkrijgbaar zijn. De cursussen voor de akten l.o, Fransch, Duitsch, Engelsch en Wiskunde (afd. C.) gaan alleen bij voldoende deelname door. Aanvang in de eerste volle week van Sep tember. Aanmelding als boven. De directeur: H. VAN SLOOTEN Jr. Leiden, 5 Aug. 1933. LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 7 tot en met Zondag 13 Aug. a~s waargeno men door de apotheken: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, telef. 502 en D. J. van Drieseum, Mare 110, telef. 406. UIT DE OMGEVING irV-«" VEUR. Gemeenteraad. Dinsdag 8 Augustus 1933, des avonds te 7.15 uur, komt de Raad der gemeente Veur in Openbare vergade ring bijeen. Agenda: 1. Notulen; 2. Ingekomen stuk ken; 3. Rekening en verantwoording dienst 1932 Gezondheidscommissie te Alphen aan den-Rijn; 4. Voorstel tot aanvulling der Motor- en Rij wiel verordening (Parkeerver bod); 5. Voorstel betreffende jaarwedden Ambtenaren van den Burgerlijken Stand. 6. Benoeming Commissie ad hoe belast met het ontwerpen eener nieuwe bouwverorde ning; 7. Voorstel van Burgemeester en Wethouders: a. tot verbetering van den Voorburgschen weg en tot uitvoering van werkzaamheden behoudens een nader in het betrekkelijk prae-advies omschreven onderdeel, in werkverschaffing; b. tot pu blieke aanbesteding van het sub. a. be doelde onderdeel; c. tot beschikbaarstel ling der benoodigde gelden in verband met de sub a. en b. genoemde werken; d. tot het aangaan eener rekening-courant eenkomst met de N.V. Bank voor Ned. Ge meenten; e. tot wijziging der Gem. begroo ting 1933 8. Verder voorkomende zaken. SPORT WATERPOLO ZIAN III— L. Z. C. Ill 3—1. Door een verkeerd invallers-systeem bij de hoogere zeventallen moest L.Z.C. de zen wedstrijd met 3 invallers ©pelen, ran wie er één niet kwam opdagen. Zian liet echter uitvallen. De eerste aanvallen zijn voor de Lei- denaars. Een schot van Meijeraan wordt achter doel gehouden, wat den scheids rechter ontgaat. Een tweetal schoten van S. Ouwerkerk gaat juist over. Dan komt Zian sterk in het offensief. De L.Z.C.- achterhoede veroorzaakt onnoodig veel vrije worpen, maar Munting verdedigt zijn doel op uitstekende wijze, zoodat de rust nog met blanken stand ingaat. Na de rust zwemmen de Zian-spelers veel beter, en het blijkt telkens bij „over nemen" of eigenlijk bij het nalaten daar van dat de Leidsche achterhoede niet voor haar taak berekend is. Spoedig is 't dan ook 10. Na een achterwaartsch schot van Meijeraan in de uiterste bo venhoek tegen de lat volgt weer een Haagsche aanval. Overdevest maakt een fout, waarvan dankbaar wordt geprofi teerd (20). Overdevest wil zioh blijkbaar rehabiliteeren, zwemt op, ontvangt den bal en weet te doelpunten. Kort daarop krijgt de opgezwommen Haagsche mid- achtor uit een vrije worp den bal toego- speeld. Hij spettert even met den bal, Meijeraan ziet niets meer en een doelpunt is het gevolg. Direct hierna komt het eind signaal en is Zian III kampioen van da res. 2de klasse C. De stand is deze afd. is than©: Zian III 7 6 Maas II 6 3 H.Z. en P.O. III 7 3 S. V. H. II 6 2 L. Z. C. Hl 6 1 24—15 11—S 10—17 WIELRENNEN J. v. d. BREE OVERLEDEN. Hedenmorgen is de wielrenner J. v. d, Bree uit Helmond, die Zaterdagavond op de wielerbaan „Het Hert' te Eindhoven zoo noodlottig kwam te vallen aan de ge volgen van de bekomen verwondingen over leden.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 2